Αποστολέας Θέμα: Steinberger headless guitars??????  (Αναγνώστηκε 15427 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Jezus

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3522
  • Φύλο: Άντρας
  • Got G.A.S. ???
    • Προφίλ
    • www.High-Gain.com
Απ: Steinberger headless guitars??????
« Απάντηση #50 στις: 28/09/10, 20:52 »
καλα εσυ περνα 6 χορδες και ενα μαγνητη στο σκουποξυλο τηςμανας σου και παιξτο ειδημων αμα γουσταρεις.δε σημαινει οτι πρεπει να σε παρουμε και σοβαρα

Καλα δεν χρειαζεται να εισαι τοσο εριστικος και να λες για συγκενικα μου προσωπα, νομιζω οτι ηταν καθαρο το οτι εκανα πλακα στο θεμα που ειχα βαλει πριν.... 1,5 χρονο!
Εξαλου αν πας και σε αλλα θεματα θα δεις διαφορες αποψεις μου, π.χ. οτι το καλωδιο Χ κανει τρελη διαφορα στον ηχο σε σχεση με το καλωδιο Ψ κ.ο.κ., και αυτα παντα απο δοκιμες διπλα-διπλα, ειτε μονος μου, ειτε μαζι με αλλα ατομα, οποτε δεν μιλαμε για την δικη μου υποκειμενικη αποψη, αλλα την αποψη πολλων και διαφορων ατομων, με εκπαιδευμενα αυτια.

Επισης δεν χρειαζεται να εισαι των ακρων, και να φτανεις στην αλλη ακρη να μου λες για σκουποξυλα, το οτι συζητουμε εδω για το οτι  ΜΠΟΡΕΙ το ξυλο σε καποια ηλεκτρικη κιθαρα να μην ειναι το βασικο στοιχειο του ηχου της, αλλα τα ηλεκρικα της μπορει να παιζουν μεγαλυτερο ρολο, δεν σημαινει οτι και τα ξυλα δεν παιζουν τον μεγαλο ρολο τους. Παιζουν, ακομα και στην αποκριση και σμπεριφορα του οργανου, εκτος απο τον ηχο του.

Τελος θελω να πιστευω οτι δεν το παιζω ειδημων οπως λες, τα περισοτερα που λεω τα λεω μεσα απο προσωπικη πειρα και δοκιμες με πληθωρα μουσικου εξοπλισμου. Μου ειχες επιτεθει στο παρελθον και σε αλλα θεματα με παρομοιο τροπο, δεν ξερω τι εχεις μαζι μου, δεν μου αρεσουν παντως οι κοντρες, συζητηση κανουμε, διαφορετικες αποψεις εχουμε, αλλα μπορουμε πιστευω να τα λεμε σε φιλικο κλιμα, νομιζω οτι κατηγοριες του στυλ "δε σημαινει οτι πρεπει να σε παρουμε και σοβαρα" μπορουν να λειπουν  :)

Φιλικα,
Κωστας
Got G.A.S. ?
http://old.high-gain.com/myequip.htm

My equipment

http://myspace.com/cerberarec

Join me on Myspace

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Steinberger headless guitars??????
« Απάντηση #51 στις: 28/09/10, 20:57 »
καλα εσυ περνα 6 χορδες και ενα μαγνητη στο σκουποξυλο τηςμανας σου και παιξτο ειδημων αμα γουσταρεις.δε σημαινει οτι πρεπει να σε παρουμε και σοβαρα


Κάτι τέτοιο εννοείς?

Αποσυνδεδεμένος Jezus

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3522
  • Φύλο: Άντρας
  • Got G.A.S. ???
    • Προφίλ
    • www.High-Gain.com
Απ: Steinberger headless guitars??????
« Απάντηση #52 στις: 28/09/10, 20:58 »
Πλην όμως, υπάρχουν ξύλα των οποίων η δομή (δεν ξέρω αν το λέω σωστά) μεταβάλεται όσο το ξύλο δονείται.

Εισαι σιγουρος γι'αυτο? Δηλαδη το εχεις διαβασει σε καποια εγκυρη πηγη?
Δεν λεω οτι δεν ισχυει, απλα μου φαινεται περιεργο ενα σχετικα "νεκρο" κομματι ξυλο (αφου δεν αναπτυσεται) να αλλαζει με τον καιρο, γι'αυτο ρωταω. Υπαρχουν υλικα που οι δονησεις αλλαζουν την δομη και συνοχη τους, αλλα δεν ξερω αν το ξυλο ειναι ενα απο αυτα, γι'αυτο και ρωταω.
Got G.A.S. ?
http://old.high-gain.com/myequip.htm

My equipment

http://myspace.com/cerberarec

Join me on Myspace

Αποσυνδεδεμένος Panagiotisrx7

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 122
    • Προφίλ
Απ: Steinberger headless guitars??????
« Απάντηση #53 στις: 29/09/10, 12:33 »
Μόνο και μόνο που παίζει αυτός με Steinberger, οι κιθάρες είναι fully approved!!!

Δυστυχώς αργότερα αναγκάστηκε να βάλει ένα κανονικό μπράτσο λόγω του ότι φαίνονταν «περίεργη» στον κόσμο…
 

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
18 Απαντήσεις
7913 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/05/07, 06:00
από Jimi Pap
8 Απαντήσεις
11408 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31/05/07, 02:40
από Ioannis Anastassakis
4 Απαντήσεις
3192 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31/03/08, 11:39
από Jezus
0 Απαντήσεις
1940 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/08/08, 03:22
από JimiDS
1 Απαντήσεις
2636 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/10/08, 17:15
από Jezus
1 Απαντήσεις
1978 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/10/08, 13:59
από Jezus
1 Απαντήσεις
2231 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/05/10, 18:24
από dc
4 Απαντήσεις
2543 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/04/11, 17:32
από zepfan
0 Απαντήσεις
2302 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/12/11, 18:44
από darthvader8119
0 Απαντήσεις
1217 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/01/12, 14:22
από The Loner