Αποστολέας Θέμα: ΕΛΕΟΣ!Οι Πυξ λαξ ΔΕΝ ειναι ροκ...  (Αναγνώστηκε 16329 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Jimi Pap

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 429
  • Make music,not priests!!
    • Προφίλ
Απ: ΕΛΕΟΣ!Οι Πυξ λαξ ΔΕΝ ειναι ροκ...
« Απάντηση #25 στις: 28/10/06, 05:07 »
Παροτι δεν ειμαι οπαδος τους:
Συγγνωμη παιδια αλλα παρα πολλα κορυφαια ροκ τραγουδια της μουσικης ιστοριας "πατανε" σε τρια η τεσσερα ακορντα!
Και αφου λοιπον τα τραγουδια τους ειναι τοσο ευκολα γιατι ολοι εσεις που τους κραζετε δεν γραφετε τετοια τραγουδια να χεστειτε στο ταληρο οπως αυτοι;;Αφου το θεωρειτε τοσο απλο καντε το κι εσεις,αγγιξτε τοσα εκατομμυρια κοσμο με τη μουσικη σας και καντε την ιδια επιτυχια!

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: ΕΛΕΟΣ!Οι Πυξ λαξ ΔΕΝ ειναι ροκ...
« Απάντηση #26 στις: 28/10/06, 18:33 »
Συγγνωμη παιδια αλλα παρα πολλα κορυφαια ροκ τραγουδια της μουσικης ιστοριας "πατανε" σε τρια η τεσσερα ακορντα!
Και αφου λοιπον τα τραγουδια τους ειναι τοσο ευκολα γιατι ολοι εσεις που τους κραζετε δεν γραφετε τετοια τραγουδια να χεστειτε στο ταληρο οπως αυτοι;;Αφου το θεωρειτε τοσο απλο καντε το κι εσεις,αγγιξτε τοσα εκατομμυρια κοσμο με τη μουσικη σας και καντε την ιδια επιτυχια!

Η διαφορά είναι ότι ως επί το πλείστον αυτοί που έγραψαν τα "εύκολα" κορυφαία ροκ τραγούδια στα οποία αναφέρεσαι ήξεραν να δημιουργούν (και δημιούργησαν) και πιο πολύπλοκες συνθέσεις. Και τέλος πάντων, κανείς δεν είπε ότι ένα απλό τραγούδι δεν μπορεί να είναι καλό. Το πρόβλημα είναι όταν ολόκληρο το ρεπερτόριο ενός καλλιτέχνη ή συγκροτήματος αποτελείται από τέτοια τραγούδια...
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος mogli

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 156
  • Φύλο: Άντρας
  • η γνώση και η αμάθεια πληρώνονται
    • Προφίλ
Απ: ΕΛΕΟΣ!Οι Πυξ λαξ ΔΕΝ ειναι ροκ...
« Απάντηση #27 στις: 28/10/06, 18:40 »
ΚΑΤΩ Η ΧΟΥΝΤΑ ΤΩΝ ΜΟΥΡΤΖΟΥΦΛΗΔΩΝ ΕΡΩΤΟΑΠΟΓΟΗΤΕΥΜΕΝΩΝ ΜΕ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΚΛΑΙΝΕ Κ ΜΙΖΕΡΙΑΖΟΥΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΠΟΛΟΙΠΗ ΖΩΗ ΤΟΥΣ!!!

χαχαχαχα.. φοβερός χαρακτηρισμός!

εμα νισαφι πια!!μα ποσο αγαπουσαν πλεον αυτοι οι ανθρωποι?κ εμεις αγαπαμε τη σουλα αλλα ΤΟΣΟ ΚΛΑΜΑ ΠΙΑ?ΓΙΑΤΙ ΡΕ ΜΗΤΣΟ ΕΠΑΨΕΣ ΑΓΑΠΗ ΝΑ ΘΥΜΙΖΕΙΣ Κ ΚΡΥΩΣΕ Κ Η ΦΡΑΠΕΔΙΑ?!?! ::)

μην τους κατηγορειτε.απευθηνονταν σε πονεμενους..οπως ο ΣΤΕΛΑΡΑΣ..εχετε ακουσει τραγουδι του που να λεει κατι αλλο εκτος απο:πονο,απονια,ξενιτια,χωρισμο,μαρασμο,θανατο,πεινα,διψα κα...καποιοι πρεπει να τα λενε κι αυτα ;D ;D
μέσα απ'τα σκοτάδια κι απ'το φως ξεπηδώ σα γελοτοποιός με τον εαυτό μου έχω γίνει ένα και ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΠΙΟΝΙ ΚΑΝΕΝΟΣ!!Στα παιχνίδια όλων σας έκανα χαλάστρα για κανέναν πού**η δε θυσιάζομαι{....}ειν'η ζωή μια φυλακή και τα κλειδιά χαμένα.....

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Απ: ΕΛΕΟΣ!Οι Πυξ λαξ ΔΕΝ ειναι ροκ...
« Απάντηση #28 στις: 28/10/06, 19:49 »
Alexander the Gray

Χίλιες φορές το είπα μα θα το ξαναπώ. Μην αφορίζετε είδη μουσικής και μην είστε τόσο απόλυτοι. Ειδικά στην ηλικία που είσαι δεν μπορώ να πιστέψω ότι άκουσες τόση πολλή μουσική που απεφάνθηκες ότι η ροκ είναι φασαρία και το είδος που ακούς κορυφαίο!

Παροτι δεν ειμαι οπαδος τους:
Συγγνωμη παιδια αλλα παρα πολλα κορυφαια ροκ τραγουδια της μουσικης ιστοριας "πατανε" σε τρια η τεσσερα ακορντα!
Και αφου λοιπον τα τραγουδια τους ειναι τοσο ευκολα γιατι ολοι εσεις που τους κραζετε δεν γραφετε τετοια τραγουδια να χεστειτε στο ταληρο οπως αυτοι;;Αφου το θεωρειτε τοσο απλο καντε το κι εσεις,αγγιξτε τοσα εκατομμυρια κοσμο με τη μουσικη σας και καντε την ιδια επιτυχια!

Δεν πάει έτσι ρε συ, το θέμα δεν είναι αν βγάλανε φράγκα ή τι αγγίζει τον κόσμο. Εδώ μιλάμε καθαρά για συνθέσεις κλπ οι οποίες ουσιαστικά δεν υπάρχουν. Δε σημαίνει ντε και καλά ότι πρέπει το απλό κομμάτι να μη πουλάει ή το σύνθετο να σπέρνει!

Αποσυνδεδεμένος Garvin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Άντρας
  • There's no business like show business!
    • Προφίλ
Απ: ΕΛΕΟΣ!Οι Πυξ λαξ ΔΕΝ ειναι ροκ...
« Απάντηση #29 στις: 29/10/06, 01:00 »
egw pisteuw pws gia ta elinika dedomena oi puxlax ine rock

Αποσυνδεδεμένος Kerwyn

  • The Epic Rogue
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 661
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΕΛΕΟΣ!Οι Πυξ λαξ ΔΕΝ ειναι ροκ...
« Απάντηση #30 στις: 29/10/06, 02:18 »
Ήταν δεν ήταν να!!!
Ευτυχώς διαλύθηκαν (μέχρι να τελειώσουν τα λεφτά...).
Let me bleed inside your arms and let me die beneath your eyes...

Αποσυνδεδεμένος Jimi Pap

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 429
  • Make music,not priests!!
    • Προφίλ
Απ: ΕΛΕΟΣ!Οι Πυξ λαξ ΔΕΝ ειναι ροκ...
« Απάντηση #31 στις: 29/10/06, 06:02 »
 Νομιζω παντως οτι δεν μπορει να τεθει θεμα συγκρισης Φοιβου με Πυξλαξ διοτι στην πρωτη περιπτωση εχουμε να κανουμε με απιστευτη διαφημιση,προβολη απο τα μισα ραδιοφωνα της χωρας 15 φορες τη μερα και παροδικη επιτυχια 3-4 μηνων,ενω στη δευτερη δεν υπηρχε αυτη η πλυση εγκεφαλου και τα καλα κομματια τους παιζονται και ακουγονται ακομα!Και νομιζω οτι αυτη η διαρκεια στο χρονο πρεπει να μας κανει να παραδεχτουμε οτι ειτε ειναι ειτε δεν ειναι ροκ,ειτε μας αρεσουν ειτε οχι,ειναι ενα καλο γκρουπ που εγραψε-κατα καιρους-πολυ ωραια μουσικη.Φυσικα ολες οι αποψεις ειναι σεβαστες αλλα ας μην ειμαστε ισοπεδωτικοι κι ας μην λεμε οτι εκαναν κατι ευκολο,διοτι δεν ειναι πολλα τα γκρουπ στην Ελλαδα που εκαναν επιτυχια τετοιου μεγεθους και που αρεσαν σε τοσο κοσμο.
 Και το αν αγγιζει κατι πολυ κοσμο για μενα τουλαχιστον ειναι κριτηριο καλης μουσικης,αρκει να εχει διαρκεια στο χρονο.

Αποσυνδεδεμένος Joe Santriani

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 131
  • Φύλο: Άντρας
  • ''Here i am on the road again''
    • Προφίλ
Απ: ΕΛΕΟΣ!Οι Πυξ λαξ ΔΕΝ ειναι ροκ...
« Απάντηση #32 στις: 29/10/06, 09:10 »
Για εμενα καποια τραγουδια τους εχουν στοιχεια ροκ.Πλεον βαρεσαν διαλυση,θεωρω
πως πολυ κυνηγουσαν το χρημα(βλ.συνεργασια με Β.Καρρα!!!!!!!!!!!!! :o).Δεν τους θεωρω ροκ με κατι τετοια!!!!
Metallica

Αποσυνδεδεμένος Symeon

  • Έκπτωτος Άγιος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1474
  • Φύλο: Άντρας
  • Elen sila lumenn omentielvo
    • Προφίλ
Απ: ΕΛΕΟΣ!Οι Πυξ λαξ ΔΕΝ ειναι ροκ...
« Απάντηση #33 στις: 29/10/06, 09:28 »
παντως αν δεν ειναι ροκ το εκομα προσπαθω, το ελα και τα του στυλ...τι ειναι;;; ειχαν και κομματια ροκ...ειτε θελουμε ειτε οχι...
My spirit is crying for love so tired of being alone
I Remember He came here to steal, and You are his stealer of souls

http://img74.imageshack.us/img74/4245/53408797vz8.jpg

monalizagreen

  • Επισκέπτης
Απ: ΕΛΕΟΣ!Οι Πυξ λαξ ΔΕΝ ειναι ροκ...
« Απάντηση #34 στις: 29/10/06, 16:11 »

    δεν ξέρω αν είναι ροκ! δεν ξέρω καν τι είναι το ροκ!.....

 Απλά μια παρατήρηση: έχω μια υποψία (και μόνο υποψία.....) πως είναι άλλο πράγμα κάτι φευγάτες εισαγωγές και κάτι αστρικά σολαρίσματα από διάφορες -επίσημα- ροκ μπάντες κι άλλο είναι οι ατέρμονες επαναλήψεις στις οποίες καταφεύγουν και οι Πυξ και οι Λαξ ,κάθε τρεις και λίγο!

Αποσυνδεδεμένος *mustaine*

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 47
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΕΛΕΟΣ!Οι Πυξ λαξ ΔΕΝ ειναι ροκ...
« Απάντηση #35 στις: 31/10/06, 21:25 »
Ελα μωρε,βγαλτε τους εκει εναν καινουριο ορισμο και το λυνετε!Ρεμπετικοροκ.Ελληνοροκ.Ελληνορεμπετικοροκ.Ποπ ροκ.Εντεχνο ροκ.Οπως λεμε ατμοσφαιρικο-ντουμ-ντεθ-μεταλ ενα πραγμα!Μονο ετσι βγαζεις ακρη με ταμπελες.
are we just a moment in time?

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: ΕΛΕΟΣ!Οι Πυξ λαξ ΔΕΝ ειναι ροκ...
« Απάντηση #36 στις: 31/10/06, 21:38 »
Σημασια εχει τι ειναι, ή ποσο κερδισε η μουσικη τους τον κοσμο? Απεχθανομαι τους Πυξ Λαξ, καθαρα για το φτωχο μουσικο "οριζοντα" που εθεσαν, ομως περα απο αυτο, μπορει κανεις να αμφισβητησει οτι μεγαλωσαν 2 γενιες και πανε για 3η? Ειτε το θελουμε, ειτε οχι, η ευκολη τροφη και η γρηγορη πεψη ειναι χαρακτηριστικο της νεολαιας μας και συγκροτηματα με παρομοιες μουσικες διαδρομες, θα εχουν παντα περαση! Εξαλλου στην Ελλαδα, οι μισοι νεοι ειναι ερωτευμενοι και οι αλλοι μισοι απογοητευμενοι..Οπως και να κανουμε, οι Πυξ Λαξ επιαναν και τις 2 κατηγοριες!
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος sitsanakak

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 53
    • Προφίλ
Απ: ΕΛΕΟΣ!Οι Πυξ λαξ ΔΕΝ ειναι ροκ...
« Απάντηση #37 στις: 01/11/06, 13:37 »
Δεν μπορουσα να μην σχολιασω!
Εχουμε και λεμε.
A- / F / G
B- / G / A
E- / C / D
D- / Bd / C
C- / G# / Bb

Αν ξεχασα καποια μελωδικη δομη των Ακατονομαστων, απο αλλη τονικοτητα πειτε μου.
Απλα εφαρμοζουν την μεθοδο που λεει οτι η επαναληψη ειναι η μητερα της μαθησης.
Οι αρχαιοι ημων προγονοι ομως ηξεραν και ελεγαν οτι η επαναληψη εκτος απο μητηρ της μαθησης, ειναι και η αδελφη της ανιας...
Τεσπαν, παω να διαλυσω 5-6 φορες το σχημα μου και να ανακοινωσω οτι κανουμε το τελευταιο μας live (γι'αυτη την εβδομαδα), μπας και μαζεψουμε κοσμο την Πεμπτη...
« Τελευταία τροποποίηση: 01/11/06, 13:48 από sitsanakak »

Αποσυνδεδεμένος Aλχημιστής

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 187
  • Φύλο: Άντρας
  • Μια μερα ολα αυτα θα μοιαζουν με χρωματιστες ευχες
    • Προφίλ
    • το myspace μας....
Απ: ΕΛΕΟΣ!Οι Πυξ λαξ ΔΕΝ ειναι ροκ...
« Απάντηση #38 στις: 01/11/06, 21:13 »
Και τους ιδιους τους Πυξ Λαξ δεν νομζω να τους ενδιαφερει αν θεωρουνται ροκ η οχι.Αυτοι παιξανε τη μουσικη που γουσταρανε!
Κ συ που καποτε να κοιμηθεις φοβοσουνα...
Τωρα φοβασαι να ξυπνησεις...

Αποσυνδεδεμένος Adoni

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 396
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΕΛΕΟΣ!Οι Πυξ λαξ ΔΕΝ ειναι ροκ...
« Απάντηση #39 στις: 01/11/06, 21:33 »
Δεν νομιζω οι ιδιοι να εχουν δηλωσει ποτε "ειμαστε ροκ".Σε οσες συνεντευξεις τους εχω παρακολουθησει παντα λεγανε οτι ειναι μια ψιλομπασταρδεμενη κατασταση (πιο κομψα βεβαια).

Παντως αφου "φερεγγυα" υποτιθεται μουσικα εντυπα στους καλυτερους 100 ελληνικους ροκ δισκους συμπεριλαμβανουν 2 του Θ.Παπακωνσταντινου, κανεναν του Βασιλη και περνανε "στα ψιλα" τους Κατσιμιχαιους.... :Pτοτε οχι οι Πυξ Λαξ οχι μονο ροκ θεωρουνται αλλα περνανε και σε μια ηλεκτρονικ-φανκι κατηγορια ;D

Μπαη δε γουεη, ας κοιταξω μηπως τους εχουν καταχωρησει και αυτους...

Τελικα, ειτε ειναι οι Πυξ Λαξ ροκ ειτε οχι, αλλαζει με αυτο κατι στο μουσικο προσκηνιο?
Θελω να πω και να "ειναι" , σωου γουατ??
« Τελευταία τροποποίηση: 01/11/06, 21:35 από Adoni »

Αποσυνδεδεμένος PAN.84

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 103
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ένα παπάκι που μου κάνει πά...
    • Προφίλ
Απ: ΕΛΕΟΣ!Οι Πυξ λαξ ΔΕΝ ειναι ροκ...
« Απάντηση #40 στις: 30/11/06, 15:46 »
Θα συμφωνήσω με τους προλαλήσαντες που δεν θεωρούν απαραίτητο να βάζουμε ταμπέλες και να προσπαθούμε,ντε και καλά,να κατατάξουμε τους Πύξ-Λάξ σε κάποια ή κάποιες κατηγορίες ''μουσικές'' ;).
  Έγραφαν μουσική,αγαπήθηκαν και [ακούστηκαν(!)] από πολύ κόσμο και κράτησαν μία στάση αξιοσέβαστη,απέναντι στο κοινό τους κυρίως :)!
  Το rock διαφέρει ώς πρός τον τρόπο έκφρασής του από τον καθ'ένα,αλλά μήπως η ουσία του είναι ίδια σε όλους; :) 
  Μήπως το ''Μ'αεροπλάνα και βαπόρια'' έχει περισσότερα κοινά στοιχεία με τα κομμάτια του Hendrix κ.α. ???;; Περισσότερα από τις διαφορές τους μήπως;;
 Κι εγώ δεν ξέρω και ίσως να μην έχει και τόσο νόημα να μάθω ;D

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: ΕΛΕΟΣ!Οι Πυξ λαξ ΔΕΝ ειναι ροκ...
« Απάντηση #41 στις: 01/12/06, 15:20 »
ρε γμτ......δεν σ'αρέσουν αλλα όλο με τους πυξ λαξ και τους him ασχολειστε....δεν ειναι δύνατον.....δεν μ'αρεσουν οι πυξ λαξ..βάζω θεμα να τους θαψω....το ίδιο και με τους him..ρε παιδια....απλα λύση.....αλλαζουμε σταθμο....δεν αγοραζουμε cd....δεν ακουμε....

Αποσυνδεδεμένος P.D.L.

  • unbelievable infaticide
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 546
  • Φύλο: Άντρας
  • The root of all evil....!!!
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/pdlrockallover
Απ: ΕΛΕΟΣ!Οι Πυξ λαξ ΔΕΝ ειναι ροκ...
« Απάντηση #42 στις: 01/12/06, 15:42 »
Ρε παιδιά...μια ερώτηση για έναν συγκεκριμένο κομμάτι του θέματος Πυξ Λαξ.....έχω ακούσει από πάρα πολλούς σχετικά με την απλότητα της μουσικής τους...και όλο τους τα χώνουνε επειδή γράφουν πάνω σε δύο - τρεις κλίμακες μόνο....Δηλαδή πρέπει να έχουν να είναι από λίγο έως πολύ περίεργο ένα κομμάτι για να το δεχτείτε; Δεν μπορώ να καταλάβω...

Και κάτι ακόμα...Ποιος μπορεί από όλους όσους δεν συμπαθούν τους Πυξ Λαξ και δεν τους βρίσκουν ροκ...να μου πουν τα κριτήρια με τα οποία κρίνουν αν κάποιος παίζει ροκ ή όχι...
www.myspace.com/asxoliastoi
www.activeradio.gr κάθε Σάββατο 15:00 - 18:00!!! More News From Nowhere
http://morenowherereviews.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος spio

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 208
  • Φύλο: Άντρας
  • Οι D.J.s δεν είναι μουσικοί
    • Προφίλ
Απ: ΕΛΕΟΣ!Οι Πυξ λαξ ΔΕΝ ειναι ροκ...
« Απάντηση #43 στις: 01/12/06, 16:15 »
Εγώ σας λέω πως το 70% από αυτούς που τους βρίζετε θέλετε να το παίξετε κάποιοι.

Επειχειρήματα

1. Είναι πολύ απλοί.
Είδαμε και τους dragonforce, που παίζουν τοσο πόλυπλοκα πράγματα, πόσο τους αγαπάτε.

2. Δεν είναι ροκ.
Και επειδή δεν είναι; Ξεφύγετε από το στύλ "Εγώ είμαι μεταλοροκάς και ακούω μόνο ροκ και πάνω. Όλα τα άλλα είναι εμπορικά σκουπίδια." Δηλαδή η μουσική αρχίζει και τελειώνει στο ροκ;;; Τον Bob Marley γιατί όλοι οι ροκάδες τον γουστάρουν; Ήταν ροκ;

Επίσης οι Πύξ Λάξ είναι ένα από τα καλύτερα συγκροτήματα της Ελλάδας. Ποιος άλλος είναι πολύ καλύτερος από αυτούς; Οι τρύπες (respect) και άντε τα Διάφανα Κρίνα. Και στο κάτω κάτω αφού δεν τους γουστάρετε γιατί ανοίγετε θέματα γι'αυτούς;; Μη τους ακούτε.

Αυτά...
Πώς από τόσο ξεχωριστά παιδιά βγαίνουν τόσο συνηθισμένοι μεγάλοι ;
http://www.knightfight.co.uk/?ac=vid&vid=63069818

Αποσυνδεδεμένος bairn of mosul

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 634
  • Φύλο: Άντρας
  • pisteveis afto p theleis na pisteveis
    • Προφίλ
    • myspace
Απ: ΕΛΕΟΣ!Οι Πυξ λαξ ΔΕΝ ειναι ροκ...
« Απάντηση #44 στις: 03/12/06, 16:03 »
επειδη τυχαινει να ειναι ενα απο τα αγαπημενα μου συγκροτηματα οι πυξ λαξ απο ελλαδα,δεν καταλαβαινω γιατι τοση χολη για αυτη την μπαντα.ετσι δε γινεται παντα με αυτον που εχει επιτυχια?ολοι πανε να τον φανε...θελετε δε θελετε οι πυξ λαξ στιγματισαν την ελληνικη μουσικη τα 90'ς και βγαλανε τραγουδαρες...τρανη αποδειξη τα λαιβ τους και η αγαπη του κοσμου που σιγοτραγουδαγαει ακομα και τωρα τραγουδια τους.τελος,σεβαστηκαν το κοινο και με τον κορεσμο ηρθε και το τελος τους,δε συνεχισαν για να βγαλουν λεφτα(ενω θα μπορουσαν).οσο για το αν ειναι ροκ,περα απο τα τεχνοκρατικα που δεν ειμαι αρμοδιος,πιστευω οτι το ροκ το χεις μεσα σου...συνδυαζαν κατ'εμε και εντεχνο και ροκ
otan oi alloi prospathoysan na paiksoyn mousikh oi P!nk Floyd aplws to ekanan

Αποσυνδεδεμένος Unknown Artist

  • Νυχτοβάτης
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 347
  • Φύλο: Άντρας
  • Super profundo on the early eve of your day
    • Προφίλ
Απ: ΕΛΕΟΣ!Οι Πυξ λαξ ΔΕΝ ειναι ροκ...
« Απάντηση #45 στις: 04/12/06, 18:55 »
Καλά πού το φτάσατε? Εδώ ανόμοιοι θεωρούνται οι Dark Tranquility και οι Opeth κι εσείς..χαχα τεσπα!

Η γνώμη μου για τους Πυξ-Λαξ είναι ότι από το ροκ έχουν κρατήσει μόνο τις μπαλάντες. Ωραία μουσική παίζουν αλλά... Άααντε το "Εσύ εκεί" μπορεί να θεωρηθεί ελληνικό ροκ...
Αλλα και πάλι δεν έχει σημασία. Κι αν δεν είναι ροκ, κι αν είναι, έχουν ωραία τραγούδια. Τι σημαίνει δηλαδή μόνο το ροκ βγάζει καλά συγκροτήματα και πρέπει ντε και καλά να τους εντάξουμε εκεί?
Ξημερώνει. Μισοκατανοημένο πρώτο φως. Λαμπερός δαμαστής αγριεμένων και χαμένων ψυχών.
Μετανιώνω για όσα ως τώρα ισχυρίστηκα, για ό,τι ως τώρα υπήρξα.
Μετανιώνω γι' αυτή μου ακόμα τη μετάνοια.

                                     - Γιάννης Αγγελάκας -

Αποσυνδεδεμένος bairn of mosul

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 634
  • Φύλο: Άντρας
  • pisteveis afto p theleis na pisteveis
    • Προφίλ
    • myspace
Απ: ΕΛΕΟΣ!Οι Πυξ λαξ ΔΕΝ ειναι ροκ...
« Απάντηση #46 στις: 05/12/06, 19:40 »
μια χαρα διαφημιση γινεται παντως...(σ'αυτους που δεν αντεχουν ουτε καν να τους ακουσουν)
otan oi alloi prospathoysan na paiksoyn mousikh oi P!nk Floyd aplws to ekanan

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Απ: ΕΛΕΟΣ!Οι Πυξ λαξ ΔΕΝ ειναι ροκ...
« Απάντηση #47 στις: 06/12/06, 10:43 »
Παιδιά περιοριστείτε στο θέμα παρακαλώ!

garvin σταμάτα να προκαλείς, ότι θες να το λες καθαρά και απλά για να μη δημιουργούνται παρεξηγήσεις

υπόλοιποι, μη τσιμπάτε κάθε φορά και δημιουργείται χάος!

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
142 Απαντήσεις
76288 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/04/11, 19:40
από Lo.Lee.Ta
12 Απαντήσεις
4463 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/03/06, 17:43
από Stergios Kourou
18 Απαντήσεις
4732 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/03/07, 23:34
από συννεφάκι
7 Απαντήσεις
5377 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/01/08, 21:01
από zoltan
69 Απαντήσεις
70396 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/07/11, 16:39
από kyriakos_t
32 Απαντήσεις
39614 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/07/10, 15:22
από mdare
14 Απαντήσεις
3701 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/12/08, 20:44
από MISTREATED
21 Απαντήσεις
7891 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/02/13, 16:48
από STEFANOS604
4 Απαντήσεις
3261 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/11/14, 10:31
από RedWhite83
3 Απαντήσεις
3827 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/05/17, 14:12
από Βραζίλης