Αποστολέας Θέμα: Μetal και Σατανισμος.....  (Αναγνώστηκε 58844 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΣ - EOSFORUM - SOTRIANI -

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1654
  • Φύλο: Άντρας
  • To Φαινόμενο Γνωστό έως τα Πέρατα του Κόσμου...
    • Προφίλ
Απ: Μetal και Σατανισμος.....
« Απάντηση #150 στις: 24/08/06, 11:58 »
Μην κρυβόμαστε πίσω από το δάχτυλό μας.Στο μέταλ υπάρχουν και έχουν υπάρξει σατανιστικά συγκροτήματα.
Ελευθερία λόγου έχουμε βέβαια και μάλιστα μιλάμε και για τέχνη οπότε διακαίωμά τους...
Αλλά διακίωμα και εμάς να κρίνουμε.Κάποτε , στις εποχές μονομερούς ενασχόλησής μου με το μέταλ , στα δύσκολα χρόνια της εφηβείας , ομολογώ πως είχα επηρεαστεί κι εγώ κάπως από αυτές τις βλακείες των black metal συγκροτημάτων.Τώρα οτιδήποτε ιδεολογικό από αυτόν τον χώρο μου φαίνεται γελοίο και απαξιώ να ασχοληθώ μαζί του...Ο κύριος λόγος για την απομυθοποίηση αυτήν ήταν όταν ανακάλυψα πως πολλοί από αυτούς τους τυπάδες είναι ουσιαστικά εθνικιστές και νεοναζί...Αίσχος.Αλλά και κανονικοί σατανιστές να είναι , και πάλι δεν ασχολούμαι.Δεν θα μπω στον κόπο να ψάξω "τι έχουν να πουν" , δεν με αφορά.Τελείωσε αυτό.Βλακείες.
Και οι Black Sabbath έχουν γράψει και αυτοί σατανιστικά τραγούδια , κακά τα ψέματα.


    ...Kαλο ειναι να κρινουμε και οχι να "ταμπελωνουμε"! Δεν μπορω να πω οτι ειμαι και ο απολυτος φαν του "ακραιου" ηχου, αλλα αν κατι δεν μας αρεσει, απλα δεν μας αρεσει, δεν ειναι ουτε κουταμαρα ουτε βλακεια!
    και φυσικα για να απορριψουμε κατι πρεπει πρωτα να το γνωριζουμε, διοτι μονον ετσι εχουμε αντικειμενικη και οχι δογματικη κριση και αντιληψη!

Πως συνδέεται το black metal με το σατανισμό κ γιατί οι black metallers το παίζουν σατανιστές?
Όπως συνδεεται μια ταινία τρόμου με τον σατανισμό...
Μόνο που αντί για σκηνοθέτη, σεναριογράφο και ηθοποιούς, έχουμε "συνθέτη", "στιχουργό" και μουσικούς...
Απαραίτητα ανάλογο και το image...
Ειναι άλλη μια μορφή ανάγκης για κάτι ακραίο στη ζωή...

Δεν κρύβω πως ηχητικά μου έχουν αρέσει κατά καιρους κάποια πράγματα που άκουσα (μην ρωτάτε τι, δεν έχω ιδέα) αλλά από σατανοστιχουργικής απόψεως μου έβγαλαν γέλιο, ανάλογο με εκείνο σε ελληνική τσόντα...
   +1
Ο.Ξ.Ο.Κ.Δ.Τ.Ξ.Ο.Κ.Ο. 
θα τινάξω τα μυαλά μου στον αέρα
να γεμίσει ο κόσμος εξυπνάδα

Αποσυνδεδεμένος Boogieman (του Kithara.gr!!!)

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 434
  • Φύλο: Άντρας
  • Αυτός στο Noiz.gr είναι άλλος!!!
    • Προφίλ
Απ: Μetal και Σατανισμος.....
« Απάντηση #151 στις: 24/08/06, 12:28 »
Με πολύ απλά λόγια, υπάρχει ενα πολύ οργανωμένο Marketing γύρω απο αυτό το θέμα.

Υπάρχουν άνθρωποι που καταλαβαίνουν όσα βλέπουν και άνθρωποι που βλέπουν όσα καταλαβαίνουν.

Αποσυνδεδεμένος TexasFlood

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 13
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μetal και Σατανισμος.....
« Απάντηση #152 στις: 04/09/06, 00:06 »
Ρε δεν παμε καλα αντι να ασχολιστε με μουσική ασχολείστε με τον Σατανισμό . Ο σατανισμός στο μέταλ ειναι για να λένε κατι μικρα παιδάκια οτι ακούνε ροκ και μέταλ και είναι κακοί . ααααααααααντε ρε ξυπνήστε !
Jack Lives Here ...

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Μetal και Σατανισμος.....
« Απάντηση #153 στις: 01/07/07, 21:06 »
Πωπω η βαρεμαρα με εκανε και ανεσυρα αυτο εδω!
Μου εκανε εντυπωση οτι ολοι λενε οτι οι μπλακμεταλαδες κανουν τους σατανιστες.Δηλαδη τους υποδυονται για εμπορικους λογους.Αυτο μπορει να συνεβει και να συμβαινει αλλα απο την αλλη υπαρχουν σε ολο τον κοσμο αντιχριστιανικα κινηματα και ειδικαι σε χωρες οπως η Νορβηγια και η Σουηδια(κυριες χωρες εξαγωγης μπλακ μεταλ).Πολλες μπλακ μεταλ μπαντες ασπαζονται τετοιες αντιληψεις αλλες παλι φαινονται και πολυ διαβασμενες πανω στο θεμα(δεν ειναι king diamond στυλ δηλαδη)..Ρην προηγουμενη δεκαετια τα πραγματα ηταν πιο σκληρα.Αφου μελη συγκροτηματων ηταν ενργοι σατανιστες και εκτος αυτου καιγαν εκκλησιες δολοφονουσαν κλπ..Τωρα εχει μειωθει αυτο αν και κατα καιρους ακουω περιστατικα ισως επειδη και το μπλακ μεταλ εχει πεσει καπως η εχει παρει πιο σοφιστικε δρομους...
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος Blue Wizard

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 365
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • The Paradox Society
Απ: Μetal και Σατανισμος.....
« Απάντηση #154 στις: 03/07/07, 15:50 »
If you have been spending your time seeking the connection between Metal and Satan, playing records backwards and nuts, I'll tell you what: You are Satan!
"dealing with the absurdity of existence by shoving absurdity down existence’s throat"

Αποσυνδεδεμένος rania_roxx

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 27
  • Φύλο: Γυναίκα
  • This is the end, beuatiful friend, the end...
    • Προφίλ
Απ: Μetal και Σατανισμος.....
« Απάντηση #155 στις: 29/07/07, 14:59 »
Μέταλ και σατανισμός??? Από πού κι ως πού??? Εγώ δηλαδή που ακούω μέταλ είμαι και σατανίστρια??? Άθεη ναι, αλλά όχι και σατανίστρια...! Όπως διάβασα και στα αρχικά ποστς, η μέταλ ναι, είναι εμπορική, αλλά αυτοί που ακούνε για την πάρτη τους δεν είναι θύματα... δεν ξέρω, συμφωνείτε?
LIBERATE YOUR MINDS

Αποσυνδεδεμένος Under_A_Veil

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 13
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μetal και Σατανισμος.....
« Απάντηση #156 στις: 29/07/07, 16:07 »
If you have been spending your time seeking the connection between Metal and Satan, playing records backwards and nuts, I'll tell you what: You are Satan!

Χαχα! Τα είπες όλα!  ;)
Ηθικη και μαλακιες

Αποσυνδεδεμένος jacksonas

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 578
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μetal και Σατανισμος.....
« Απάντηση #157 στις: 03/08/07, 11:56 »
Marketing, είναι Cool ο σατανάς όπως και να το κάνουμε.Σε πόσους μας αρέσουν τα αγγελάκια και σε πόσους οι succubus?
Αλλά ο King Diamond για παράδειγμα , ούτε τρώει παιδάκια για πρωινό ούτε κοιμάται σε φέρετρο, καλή μπάλα έπαιζε στα νιάτα του δεν έκανε τελετες..
Έτσι και οι άλλοι.Έχω και motley crue το shout at the devil που λεει warning:this record may contain backward messages..ε,και?Αυτό βοηθάει να πουλήσουν έναν ούτως ή άλλως δίσκο διαμάντι.
Δε ντύνομαι στα μαύρα, δεν πίνω αίμα από γατόσκυλα αλλά ακούω ότι μου αρέσει και απ'ότι ξέρω οι περισσότεροι φίλοι και φίλες μου βλέπουν σπλατερ,θριλερ και κατα τα αλλα είναι normal..ίσως σε υπερβολικό βαθμό κιόλας.Αυτά! ;)
Πάντως παρωτρύνω όλους και όλες να ακούσουν το Bridge Of Death απο Manowar!!

Dark lord, I summon thee demanding the
Sacred right to burn in hell, ride up on hells
Hot wind. face one more evil than thou, take
My lustful soul,
Drink my blood as I drink yours, impale me on
The horns of death
Cut off my head release all my evil lucifer is king
Praise satan
 8)

Αποσυνδεδεμένος Minotaur

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 302
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μetal και Σατανισμος.....
« Απάντηση #158 στις: 03/08/07, 13:11 »
Dark lord, I summon thee demanding the
Sacred right to burn in hell, ride up on hells
Hot wind. face one more evil than thou, take
My lustful soul,
Drink my blood as I drink yours, impale me on
The horns of death
Cut off my head release all my evil lucifer is king
Praise satan
 8)

Πολύ μαυρίλα ρε παιδί μου, πως τις ακούτε αυτές τις μπούρδες;
Δεν το πάω παραπέρα γιατι γούστο και καπέλο του του καθένα αλλά
στην ιδέα και μόνο να ακούσω τραγούδια που τόσο απροκάλυπτα
υμνούν το σατανισμό έστω και για λόγους μάρκετινγκ με βρίσκει κατηγορηματικά
αντίθετο.Ασε που αυτός ο ορυμαγδός ήχων του μέταλ(εκτός απο μερικά κομμάτια που διατηρούν ένα μοτίβο) δεν είναι και ότι καλύτερο για το δικό μου αυτί.

Αποσυνδεδεμένος Transformer

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 302
  • Φύλο: Γυναίκα
  • just let her crash and burn, she'll learn.
    • Προφίλ
Απ: Μetal και Σατανισμος.....
« Απάντηση #159 στις: 03/08/07, 21:51 »
Dark lord, I summon thee demanding the
Sacred right to burn in hell, ride up on hells
Hot wind. face one more evil than thou, take
My lustful soul,
Drink my blood as I drink yours, impale me on
The horns of death
Cut off my head release all my evil lucifer is king
Praise satan
 8)

Πολύ μαυρίλα ρε παιδί μου, πως τις ακούτε αυτές τις μπούρδες;
Δεν το πάω παραπέρα γιατι γούστο και καπέλο του του καθένα αλλά
στην ιδέα και μόνο να ακούσω τραγούδια που τόσο απροκάλυπτα
υμνούν το σατανισμό έστω και για λόγους μάρκετινγκ με βρίσκει κατηγορηματικά
αντίθετο.Ασε που αυτός ο ορυμαγδός ήχων του μέταλ(εκτός απο μερικά κομμάτια που διατηρούν ένα μοτίβο) δεν είναι και ότι καλύτερο για το δικό μου αυτί.


Χαχα, πως τις ακουμε,ε? Με μεγαλη ευχαριστηση, και οπως ειπε καποιος πριν (δε θυμαμαι), το να μη σ αρεσει κατι δε σημαινει οτι ειναι μπουρδα.
Γι αυτο λεμε, γουστα ειναι αυτα...

(Στην τελικη ακομα και να σ αρεσει ο στιχος, δεν αποδεικνυει οτι εισαι το δεξι χερι του σατανα...)
there i go again pretending to be you
make-believing that i have a soul
beneath the surface, trying to convince you
it was accidentally on purpose

Αποσυνδεδεμένος Minotaur

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 302
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μetal και Σατανισμος.....
« Απάντηση #160 στις: 03/08/07, 23:09 »
Σίγουρα, όμως και εσύ πιθανώς(ίσως λέμε)να έχεις χαρακτηρίσει παρομοίως άλλα ακούσματα που αρέσουν σε άλλους και
όχι σε εσένα."Μπούρδα"είναι απλώς ένας άκομψος χαρακτηρισμός που μέσα από αυτόν εκφράζω τα δικά μου γούστα.
Σορρυ πάντως εξακολουθώ να απορώ χωρίς να θέλω να προσβάλλω κανένα πως μπορούν κάποια
άτομα να χαίρονται με στίχους του τύπου "θα σου πιώ το αίμα" και "κόψε μου το κεφάλι".

Αποσυνδεδεμένος Joevaicci

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1302
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα Riff...
    • Προφίλ
Απ: Μetal και Σατανισμος.....
« Απάντηση #161 στις: 03/08/07, 23:56 »
Νομίζω πως στην περίπτωση που εξετάζετε δεν πρέπει να σας απασχολεί και πολύ το τι αρέσει στον κόσμο. Τα γούστα του καθενός δεν επηρεάζουν το κατά πόσο η μέταλ συνάδει με τον σατανισμό.
''My advice to aspiring guitarists? -Always wear sunblock and use a condom!'' - Steve Vai

Αποσυνδεδεμένος HeavyHead

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 175
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΩΛΕΙΤΑΙ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
    • Προφίλ
Απ: Μetal και Σατανισμος.....
« Απάντηση #162 στις: 04/11/07, 15:44 »
καθαρο κολπο!!ζητω η μεταλλ
anathema-amehtana

Αποσυνδεδεμένος Salinas

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 847
  • Φύλο: Άντρας
  • Γουστάρω κιθάρα...
    • Προφίλ
Απ: Μetal και Σατανισμος.....
« Απάντηση #163 στις: 04/11/07, 15:46 »
Γουστάρω, ρε φίλε, τις συγκεκριμένες, εμπεριστατωμένες απαντήσεις με τις οποίες έχεις γεμίσει όλο το "Κιθάρα"...
http://www.myspace.com/undermeband"Io mi dico e' stato meglio lasciarci, che non esserci mai incontrati..."
Takamine Santa Fe

Αποσυνδεδεμένος HeavyHead

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 175
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΩΛΕΙΤΑΙ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
    • Προφίλ
Απ: Μetal και Σατανισμος.....
« Απάντηση #164 στις: 04/11/07, 17:00 »
Γουστάρω, ρε φίλε, τις συγκεκριμένες, εμπεριστατωμένες απαντήσεις με τις οποίες έχεις γεμίσει όλο το "Κιθάρα"...
μαγκια μου...κ δεν καταλαβα τι ζορι τραβας?ελευθερια λογου εχουμε κ μπορω να γραφω ελευθερα..
anathema-amehtana

Αποσυνδεδεμένος Amplifier

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 25
    • Προφίλ
Απ: Μetal και Σατανισμος.....
« Απάντηση #165 στις: 04/11/07, 17:08 »
Γουστάρω, ρε φίλε, τις συγκεκριμένες, εμπεριστατωμένες απαντήσεις με τις οποίες έχεις γεμίσει όλο το "Κιθάρα"...

όπως αυτή;

δεν θυμάμαι αν εχω απαντήσει, αλλά όταν είμαι "κάπως" ακούω διαφορες μπαλάντες που έχω στο pc ή βάζω ερωτικό 94,8

+ 1

 ::) ::)

Αποσυνδεδεμένος ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΣ - EOSFORUM - SOTRIANI -

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1654
  • Φύλο: Άντρας
  • To Φαινόμενο Γνωστό έως τα Πέρατα του Κόσμου...
    • Προφίλ
Απ: Μetal και Σατανισμος.....
« Απάντηση #166 στις: 27/11/07, 13:52 »
Dark lord, I summon thee demanding the
Sacred right to burn in hell, ride up on hells
Hot wind. face one more evil than thou, take
My lustful soul,
Drink my blood as I drink yours, impale me on
The horns of death
Cut off my head release all my evil lucifer is king
Praise satan
 8)

Πολύ μαυρίλα ρε παιδί μου, πως τις ακούτε αυτές τις μπούρδες;
Δεν το πάω παραπέρα γιατι γούστο και καπέλο του του καθένα αλλά
στην ιδέα και μόνο να ακούσω τραγούδια που τόσο απροκάλυπτα
υμνούν το σατανισμό έστω και για λόγους μάρκετινγκ με βρίσκει κατηγορηματικά
αντίθετο.Ασε που αυτός ο ορυμαγδός ήχων του μέταλ(εκτός απο μερικά κομμάτια που διατηρούν ένα μοτίβο) δεν είναι και ότι καλύτερο για το δικό μου αυτί.


   Η μουσικη ειναι μια απο τις Τεχνες, που οπως και οι υπολοιπες, αγγιζει ή εστω εχει σκοπο να αγγιξει, αισθητηρια
και αισθησεις περαν του φυσικου σωματος! Σου προσφερει "συν"αισθημα, οπως χαρα, λυπη, ντροπη, μισος, οργη,
μελαγχολια, νοσταλγια, υπερηφανεια, και τοσες εκατομμυρια παραλλαγες των πιο πανω! Πως ερχεσαι εσυ, και ο καθε
"εσυ" να αποκαλεσεις "μπουρδα" ενα απο τα παραπανω? Και σε ρωτω: δεν εχεις αισθανθει ΠΟΤΕ; μισος, αγανακτηση, φοβο
και ολα τα περετέρω ή μηπως αυτα ειναι κατωτερα συναισθηματα που ΜΟΝΟ κατωτερα οντα τα νιωθουν? Δεν υπαρχει
"προσωπικη" αποψη και θεμα "γουστου" οταν αβιαστα απαξιωνεις ενα ολοκληρο μουσικο ιδιωμα. Κανεις δεν μπορει να δεχτει
οτι πισω απο το ελαφρυ "προσωπικο" γουστο μπορει να κρυφτει τοση απαξια...
(...)
Ο.Ξ.Ο.Κ.Δ.Τ.Ξ.Ο.Κ.Ο. 
θα τινάξω τα μυαλά μου στον αέρα
να γεμίσει ο κόσμος εξυπνάδα

Αποσυνδεδεμένος P.D.L.

  • unbelievable infaticide
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 546
  • Φύλο: Άντρας
  • The root of all evil....!!!
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/pdlrockallover
Απ: Μetal και Σατανισμος.....
« Απάντηση #167 στις: 27/11/07, 15:50 »
Sotriani ηρέμησε...δεν έχεις και πολύ άδικο σε αυτά που λες, αλλά όπως οι μεταλλάδες, όπως εσύ κι εγώ, θεωρούμε τα λαϊκο-ποπ των τελευταίων 5 ετών ανούσια, έτσι μπορεί κάποιος να ακούει το Χ καψουροτράγουδο και να λιώνει στο κλάμα....υποκειμενικά είναι αυτά τα πράγματα!!!
www.myspace.com/asxoliastoi
www.activeradio.gr κάθε Σάββατο 15:00 - 18:00!!! More News From Nowhere
http://morenowherereviews.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΣ - EOSFORUM - SOTRIANI -

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1654
  • Φύλο: Άντρας
  • To Φαινόμενο Γνωστό έως τα Πέρατα του Κόσμου...
    • Προφίλ
Απ: Μetal και Σατανισμος.....
« Απάντηση #168 στις: 27/11/07, 17:08 »
Sotriani ηρέμησε...δεν έχεις και πολύ άδικο σε αυτά που λες, αλλά όπως οι μεταλλάδες, όπως εσύ κι εγώ, θεωρούμε τα λαϊκο-ποπ των τελευταίων 5 ετών ανούσια, έτσι μπορεί κάποιος να ακούει το Χ καψουροτράγουδο και να λιώνει στο κλάμα....υποκειμενικά είναι αυτά τα πράγματα!!!

   Oxi φιλε μου τπτ δεν ειναι "ανουσιο" ολα εξυπηρετουν κατι! Η μουσικη ειναι ιδια και γραφεται με 7 νοτες και στο
μπλακ και στη Βανδη! Ουδεποτε εξεφερα αρνητικη γνωμη για τα "σκυλαδικα" ουτε για ποπ ουτε για οτιδηποτε! Ακομα
και τα "καψουροτραγουδα" αγγιζουν το συναισθημα της "καψουρας" ο Βας-Βας εξυπηρετει την ωρα της μαλακιας
δεν μπορει κανεις αβιαστα και αβασανιστα να λεει ο,τι του κατεβει... Υποκειμενικα μπορεις να παραθεσεις την αποψη σου
με επιχειρηματα και να εξηγησεις -ισως- γιατι δεν σου αρεσει κατι, αλλο αυτο και αλλο η "ταμπελες" μπουρδα, μαλακια και
ο,τι κατεβασει το μυαλο του οποιοδηποτε που θεωρει οτι αυτη ειναι η υποκειμενικοτητα...
Ο.Ξ.Ο.Κ.Δ.Τ.Ξ.Ο.Κ.Ο. 
θα τινάξω τα μυαλά μου στον αέρα
να γεμίσει ο κόσμος εξυπνάδα

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Μetal και Σατανισμος.....
« Απάντηση #169 στις: 27/11/07, 17:55 »
Δηλαδη εγω θα γινω πολυ κακος αν πω οτι η μουσικη σαν αυτη που ερμηνευει ο βας βας ειναι μ****** και αυτοι που τον ακουνε και πληρωνουν  ακομα πιο μ******..Προσοχη μιλαω για ακραιες περοπτωσης βας βας κατελη θελξης κλπ..
Τα επιχειρηματα αιρωουνται και οποιος θελει του τα μαζευω..
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΣ - EOSFORUM - SOTRIANI -

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1654
  • Φύλο: Άντρας
  • To Φαινόμενο Γνωστό έως τα Πέρατα του Κόσμου...
    • Προφίλ
Απ: Μetal και Σατανισμος.....
« Απάντηση #170 στις: 29/11/07, 18:25 »
    Υπαρχουν πολλα επιχειρηματα για να δικαιολογισουν γιατι (δεν) σου αρεσει κατι, και κανενα για
να δικαιολογισει οτι, κατι ειναι μπουρδα, μαλακια, ή οποια αλλη ταμπελα. Οι ταμπελες ειναι για τον
δρομο...
Ο.Ξ.Ο.Κ.Δ.Τ.Ξ.Ο.Κ.Ο. 
θα τινάξω τα μυαλά μου στον αέρα
να γεμίσει ο κόσμος εξυπνάδα

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Μetal και Σατανισμος.....
« Απάντηση #171 στις: 29/11/07, 20:26 »
Oπως θες..
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΣ - EOSFORUM - SOTRIANI -

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1654
  • Φύλο: Άντρας
  • To Φαινόμενο Γνωστό έως τα Πέρατα του Κόσμου...
    • Προφίλ
Απ: Μetal και Σατανισμος.....
« Απάντηση #172 στις: 03/12/07, 17:53 »
   oxi "οπως θέλω" αν διαφωνεις ή εχεις αλλη αποψη, επιχειρηματολογισε.
Ο.Ξ.Ο.Κ.Δ.Τ.Ξ.Ο.Κ.Ο. 
θα τινάξω τα μυαλά μου στον αέρα
να γεμίσει ο κόσμος εξυπνάδα

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Μetal και Σατανισμος.....
« Απάντηση #173 στις: 03/12/07, 18:38 »
Σε τι θελεις τελικα να επιχειρηματολογισω?Στο οτι υπαρχουν επιχειρηματα για να πω οτι κατι ειναι μπουρδα ή στο οτι η μουσικη οπως αυτη προσδιοριζεται απο τυπους οπως ο Βας και η Θελξη ειναι μ******?
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος HeavyHead

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 175
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΩΛΕΙΤΑΙ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
    • Προφίλ
Απ: Μetal και Σατανισμος.....
« Απάντηση #174 στις: 04/12/07, 01:16 »
ρε παιδες να ρωτησω κατι κ γω;
παιζω μεταλλ καθως θυσιαζω μια παρθενα κ ψαχνω αλλλον ενα...
κιτατζο ερχεσαι???(ακυρος....πλακα) :-X



Υ.Γ. τελειωνε με την εργασια της αστικης.. ;D

καθε μουσικη εχει τα δικα της χαρακτηριστικα κ απευθυνεται σε συγκεκριμενες ομαδες!ειναι λαθος να κρινουμε την μουσικη των "αλλων"(προσωπικη αποψη παντα)
anathema-amehtana

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
0 Απαντήσεις
7107 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/08/09, 14:29
από D@ve Murray