Σελίδες:
  • #1 από Dead Inside στις 22 Apr 2009
  • παιδια θελω να παρω ενα compressoraki, αλλά να είναι καλό. δεν καίγομαι να είναι οικονομικό (βεβαια μη μου πειτε σου βρηκα ενα γ**ατο 500 ευρω!!!).
    Μου έχουν πει για το boss cs-3, το mxr supercomp, το rocktron BIG CRUSH, ΒΒΕ opto stomp k το ebs MULTICOMP.
    κ όπως καταλαβαινετε έχω μπλεχτει φουλ. ποια είναι η γνώμη σας ?
    εάν έχετε κάποια άλλη πρόταση δεκτή.
  • #2 από Dead Inside στις 23 Apr 2009
  • η οτι αλλο πεταλακι εχετε να προτείνετε απ το θωμα.
    μια βοηθεια ρε παιδια, τα φωτα σας
  • #3 από Ibanezακιας στις 23 Apr 2009
  • Έχω δοκιμάσει το Boss και το MXR.Πολύ ωραία πετάλια.Για το EBS έχω ακούσει καλά λόγια.Εξαρτάται βέβαια και τι ήχο θες.Για μένα πάρε καλύτερα το DBX 166 (είναι rack).Κάνει γύρω 235€
  • #4 από Dead Inside στις 24 Apr 2009
  •  
    Έχω δοκιμάσει το Boss και το MXR.Πολύ ωραία πετάλια.Για το EBS έχω ακούσει καλά λόγια.Εξαρτάται βέβαια και τι ήχο θες.Για μένα πάρε καλύτερα το DBX 166 (είναι rack).Κάνει γύρω 235€

    σε ευχαριστω φιλε.
    επισης μου ειπαν κ για το VISUAL SOUND V2-COMP66 καθως κ για το T-REX COMPNOVA.
    γι αυτα γνωριζει κανεις τιποτα ?
  • #5 από Dr Bluz (G.K.) στις 26 Apr 2009
  • Έχω δοκιμάσει το Boss και το MXR.Πολύ ωραία πετάλια.Για το EBS έχω ακούσει καλά λόγια.Εξαρτάται βέβαια και τι ήχο θες.Για μένα πάρε καλύτερα το DBX 166 (είναι rack).Κάνει γύρω 235€

    Οντως το Boss Compressor Sustainer ειναι καλο πεταλι και πολυ οικονομικο...
    Μπορεις να το χρησιμοποιησεις και σαν booster. Γνωμη μου ειναι να μην ξοδεψεις τεραστιο ποσο για ενα κομπρεσορακι.
    Αν θες να ξοδεψεις τοσα πολλα λεφτα για ενα ''μη διακριτο'' εφφε (δεν ξερω πως αλλιως να το εκφρασω) κανε το για ενα Equalizer.
  • #6 από Jezus στις 29 Apr 2009
  • Ειχα για λιγο καιρο ενα Visual Sound Route 66, που εχει πανω και τον κομπρεσορα που λες (στο καινουργιο μοντελο κυκλοφορει και ξεχωριστα ο κομπρεσορας, ως το πεταλακι που αναφερεις, δεν ξερω τι αλλαξες μπορει να εχει).
    Πολυ καλος, εδεινε πολυ ωραιο σαστειν, δεν λασπωνε τον ηχο και ουτε σαπιζε τα μπασα.
    Αλλα για πιο καθαρο κομπρεσιον εφε πολυ καλα παιζει ενα λαμπατο ρακ μπερινγκερ που εχει ενας φιλος (tube composer νομιζω?), το βαζουμε στην λουπα και το αποτελεσμα ειναι σουπερ, το εχει πολλα χρονια τωρα και το χρησιμοποιει παντα.
  • #7 από Jim_Gkountonas(Arpeggiator) στις 03 May 2009
  • ψαξε για keeley 4 knob............
    απλα SUPERR!!
  • #8 από A.P_mods στις 03 May 2009
  • Αν είσαι παίχτης 60's-70's θα σου πρότεινα να δεις είτε Maxon cp-101, είτε T-rex compnova και αν διαθέτεις και 290 ευρώ mad proffessor forest green comp.Αλλιώς είναι πολύ καλός και o comp της visual sound ή ένα μονταρισμένο boss cs-3.ό,τι και αν πάρεις καλόπαιχτο. :)
  • #9 από Dead Inside στις 04 May 2009
  • ψαξε για keeley 4 knob............
    απλα SUPERR!!

    που μπορώ να το βρω αθήνα ?
  • #10 από Nikoubis στις 04 May 2009
  • Το Music Accessories στη Σολωνος το ειχε στη βιτρινα σημερα.
  • #11 από Jezus στις 04 May 2009
  • επισης μερικα κομπρεσοροπεταλια για μπασο παιζουν τελεια με κιθαρα, πιο ποιοτικα απο τα περισοτερα κιθαριστικα. (γιατι εχουν κομπρεσορ διπλης μπαντας π.χ., αλλο εκουαλαιζερ κτλ)
  • #12 από Jim_Gkountonas(Arpeggiator) στις 05 May 2009
  • ψαξε για keeley 4 knob............
    απλα SUPERR!!

    που μπορώ να το βρω αθήνα ?


    δεν εχω ιδεα.... ::) ::) ::) ::) ::)
  • #13 από Ibanezακιας στις 08 May 2009
  • Είχα πετύχει το Keeley Compressor στο Music Accesories:

    Σόλωνος 81
    106 79 Αθήνα
    ΤΗΛ: 210 36 30 232
    FAX: 210 38 24 765
Σελίδες: