Αποστολέας Θέμα: Pain od Salvation, Scar Symmetry live @ Fuzz Live Music Club  (Αναγνώστηκε 4595 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Mrs Brightside

  • Illusion User
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1171
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ...as we kiss goodbye the sun sets...
    • Προφίλ
Οι Σουηδοί Pain Of Salvation είναι ένα από τα σχετικά λίγα ξένα ονόματα, που έχουν καταφέρει να γίνουν γνωστά και αγαπητά στο κοινό της χώρα μας!

Και με την αξία τους βέβαια, αφού τόσο από άποψη συνθέσεων, όσο και από άποψη εκτέλεσής τους, έχουν καταφέρει να μαγεύουν το κοινό τους. Γι' αυτό άλλωστε ανήκουν και στην κατηγορία με τους κορυφαίους του είδους (progressive metal), ενώ η ιδιοφυία που φέρει το όνομα Daniel Gildenlöw έχει συνεργαστεί με άλλες μεγάλες προσωπικότητες του είδους, όπως οι Mike Portnoy, Dave LaRue και Paul Gilbert στους Hammer Of The Gods, μια σύντομης διάρκειας tribute μπάντα στους Led Zeppelin, με τους Roine Stolt, Pete Trewayas, Mike Portnoy και Neal Morse στους Transatlantic, ενώ διατελεί και μέλος των The Flower Kings. Σ' αυτό το σημείο θα πρέπει επίσης να αναφέρουμε ότι ο μπασίστας Gustaf Hiem (Meshuggah, Dark Funeral και Non Human Level) υπήρξε μέλος της μπάντας για κάποια χρόνια, ενώ οι Daniel Gildenlöw και Johan Hallgren διατέλεσαν μέλη του progressive death metal σχήματος Crypt Of Kerberos.

Με τις απίστευτες συνθέσεις τους, το αστείρευτο ταλέντο τους, τις φοβερές εκτελεστικές τους ικανότητες και το χιούμορ τους, έχουν καταφέρει να κερδίσουν ακόμα και τους πιο δύσπιστους / δύσκολους ακροατές του ιδιώματος. Βέβαια, απ' την άλλη, παραμένουν μία από τις πιο αντισυμβατικές μπάντες του χώρου, μιας και ποτέ δεν ακολούθησαν τις τάσεις / μόδες που κάθε εποχή υπαγόρευε. Πάντοτε έκαναν αυτό που εκείνοι ήθελαν και θεωρούσαν ότι είναι σωστό για τη μπάντα, έξω από κάθε είδους στερεότυπα και στηριζόμενοι στο ένστικτό τους ως μπάντα καθώς και στην τάση τους για πρόοδο, αλλαγή και εξερεύνηση νέων μουσικών μονοπατιών. Ίσως αυτός να και ένας από τους λόγους της μεγάλης εκτίμησης και αποδοχής που απολαμβάνουν από πλευράς κοινού. Και όπως συνηθίζεται τα τελευταία χρόνια, η επίσκεψή τους να συνοδεύεται από άλλα αξιόλογα συγκροτήματα, έτσι και τώρα, θα μας επισκεφθούν μαζί με τους συμπατριώτες τους Scar Symmetry, που, αν και σχηματίστηκαν το 2004 (τα μέλη τους ωστόσο είναι βετεράνοι του χώρου), δεν παύουν να θεωρούνται και να είναι μία από τις πλέον κορυφαίες μπάντες στο χώρο του μελωδικού και συνάμα τεχνικού – προοδευτικού death metal [στη σύνθεσή τους συμμετέχει ο Roberth "Robban" Karlsson (Edge Of Sanity, Pan.Thy.Monium, Devian, Facebreaker, Incapacity, Darkified κ.λ.π.) καθώς και μέλη των Centinex, October Tide, Carnal Forge, Dellamorte, Altered Aeon, Theory In Practice, Diabolical, Mutant κ.λ.π.)], οι οποίοι επισκέφτονται για πρώτη φορά τα μέρη μας. Μία συναυλία - ένα γεγονός που σίγουρα αξίζει την προσοχή όλων!

Pain Of Salvation (Sweden) + Scar Symmetry (Sweden)
Παρασκευή, 7 Ιανουαρίου 2011
Fuzz Live Music Club

Ώρα Έναρξης: 20:30
Τιμή Εισιτηρίου: 30 ευρώ

Προπώληση εισιτηρίων: Ticket House & Metal Era
On-line: www.ticketpro.gr

Σημείωση: Η προπώληση των εισιτηρίων ξεκινάει την Πέμπτη, 18 Νοεμβρίου 2010.

Πηγή
« Τελευταία τροποποίηση: 19/11/10, 00:16 από Space Dementia »
...when the hardest part is over we'll be here and our dreams will break the boundaries of our fear...

http://www.facebook.com/TheKillersGreekFanClub
https://www.facebook.com/killersnerdia

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Pain od Salvation, Scar Symmetry live @ Fuzz Live Music Club
« Απάντηση #1 στις: 19/11/10, 01:36 »
Και ειχα τυψεις που δεν τους ειδα περυσι...για τους Pain Of Salvation μιλαμε, βεβαια...

Αποσυνδεδεμένος Μητσάκος

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1818
  • Φύλο: Άντρας
  • Κιθαρίστας της κακιάς ώρας...
    • Προφίλ
Απ: Pain od Salvation, Scar Symmetry live @ Fuzz Live Music Club
« Απάντηση #2 στις: 19/11/10, 01:52 »
Μόνο Αθήνα?
If music be the food of love, play on,
Give me excess of it; that surfeiting,
The appetite may sicken, and so die...

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Pain od Salvation, Scar Symmetry live @ Fuzz Live Music Club
« Απάντηση #3 στις: 19/11/10, 02:04 »
Μόνο Αθήνα?

Ναι, με πιτα-καλαμακι ;D :P
 
Σοβαρα τωρα, την προηγουμενη παιζουν στην Κυπρο και την επομενη στην Τουρκια, οποτε χλωμο το κοβω για Σαλονικα.
« Τελευταία τροποποίηση: 19/11/10, 02:06 από Eagle Of Kamelot »

Αποσυνδεδεμένος TheVrachnoprofiter

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 991
  • Φύλο: Άντρας
  • ex TheTr00p3r
    • Προφίλ
Απ: Pain od Salvation, Scar Symmetry live @ Fuzz Live Music Club
« Απάντηση #4 στις: 19/11/10, 12:38 »
Παίζει να ψηθεί εκδρομούλα, αν βρεθεί παρέα. Καλομάθαμε βέβαια είναι η αλήθεια και τώρα φαίνεται κάπως το ότι δεν έρχονται Σαλονίκη...
Really don't mind if you sit this one out...

http://vromikopsomi.wordpress.com/
http://www.passa-tempo.gr/

Αποσυνδεδεμένος Mrs Brightside

  • Illusion User
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1171
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ...as we kiss goodbye the sun sets...
    • Προφίλ
Απ: Pain od Salvation, Scar Symmetry live @ Fuzz Live Music Club
« Απάντηση #5 στις: 19/11/10, 14:05 »
Παιδιά, για εμάς που αγαπάμε Pain Of Salvation, αλλά δεν έχουμε ακούσει και πολλά από Scar Symmetry, μπορεί κανένας να προτείνει κανένα σιντάκι να ακούσουμε?  ;D
...when the hardest part is over we'll be here and our dreams will break the boundaries of our fear...

http://www.facebook.com/TheKillersGreekFanClub
https://www.facebook.com/killersnerdia

Αποσυνδεδεμένος blackmorefan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 587
  • Φύλο: Άντρας
  • Will you take a ride on the wild side?
    • Προφίλ
Απ: Pain od Salvation, Scar Symmetry live @ Fuzz Live Music Club
« Απάντηση #6 στις: 19/11/10, 16:57 »
Δωσεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! το ψηνω ασχημα να παω...τρομερο band με πολυ καλη μουσικη...why not? Ποιοι απο δω ειναι σιγουροι? Για να κανονισουμε συναντηση γι αυτο...!!!!!!! ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
Let the darkness surround you, release all the madness within...the game that we play is the Black Masquerade

Αποσυνδεδεμένος Mrs Brightside

  • Illusion User
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1171
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ...as we kiss goodbye the sun sets...
    • Προφίλ
Απ: Pain od Salvation, Scar Symmetry live @ Fuzz Live Music Club
« Απάντηση #7 στις: 19/11/10, 22:43 »
Ακούς και PoS Πανούλη?  ;D Εύγε νέε μου! :P Λοιπόν εγώ το ψήνω άμα κάτσει κανένα παρεάκι να πάμε όλοι μαζί! :D
...when the hardest part is over we'll be here and our dreams will break the boundaries of our fear...

http://www.facebook.com/TheKillersGreekFanClub
https://www.facebook.com/killersnerdia

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Pain od Salvation, Scar Symmetry live @ Fuzz Live Music Club
« Απάντηση #8 στις: 19/11/10, 23:18 »
Παιδιά, για εμάς που αγαπάμε Pain Of Salvation, αλλά δεν έχουμε ακούσει και πολλά από Scar Symmetry, μπορεί κανένας να προτείνει κανένα σιντάκι να ακούσουμε?  ;D

To πρωτο τους album, "Symmetric In Design", τα σπαει...εμενα μου αρεσε και το "Holographic Universe", αλλα κατα γενικη ομολογια, κανενα απο τα υπολοιπα δεν εφτασε το πρωτο.

Ακούς και PoS Πανούλη?  ;D Εύγε νέε μου! :P Λοιπόν εγώ το ψήνω άμα κάτσει κανένα παρεάκι να πάμε όλοι μαζί! :D

Εγω θα παω λογικα, αλλα νωρις δεν ειναι να το κανονισουμε απο τωρα??? ;D

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
8 Απαντήσεις
4150 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/03/08, 14:05
από mehiko
21 Απαντήσεις
7037 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/01/10, 15:33
από Transformer
15 Απαντήσεις
6261 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/12/09, 22:34
από Wallace
15 Απαντήσεις
4775 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/09/10, 23:17
από ΡιχάρδοςΜαυροπερισσότερος
5 Απαντήσεις
3817 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/10/10, 15:20
από blackmorefan
11 Απαντήσεις
3976 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/11/10, 11:40
από vagtanplan
19 Απαντήσεις
8165 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/01/11, 15:45
από s.s.
2 Απαντήσεις
1936 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/11/11, 19:52
από Archangel
179 Απαντήσεις
81236 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31/10/13, 08:48
από Korgy
0 Απαντήσεις
3639 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/12/14, 16:58
από KSpyros98