Αποστολέας Θέμα: Ασύρματα συστήματα για κιθάρα  (Αναγνώστηκε 16331 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος themos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1005
  • Φύλο: Άντρας
  • Αγιάτρευτος ροκαμπιλάς
    • Προφίλ
    • Picos Apicos & The Pina Coladas
Έχω παίξει με ασύρματο μόνο 1-2 φορές, οπότε δεν έχω μεγάλη εμπειρία. Δεν είναι ότι το χρειάζομαι ή σκοπεύω να αγοράσω άμεσα, αλλά ομολογώ ότι είναι πολύ ωραία η ελευθερία από το καλώδιο και η απεριόριστη κίνηση στα live. Τσέκαρα στον thomann και βλέπω ότι υπάρχουν πάρα πολλά μοντέλα και τεράστιες διαφορές στις τιμές.
Και η ερώτηση είναι: σε τι μπορεί να διαφέρει ένα φτηνό ασύρματο σύστημα για κιθάρα από ένα αρκετά ακριβότερο;

Για να γίνω πιο σαφής με ένα παράδειγμα, γιατί να πάρω π.χ. αυτό:
http://www.thomann.de/gr/akg_wms40_pro_flexx_inst_set_eu62.htm

και όχι αυτό:

http://www.thomann.de/gr/the_tbone_ews_16gt.htm ;

Πιστεύετε ότι σε αυτά τα λεφτά (~100 Ευρώ) μπορεί να πάρει κάποιος ένα αξιόπιστο ασύρματο;

Picos Apicos & the Pina Coladas on the Web:

www.picosapicos.gr
MySpace
Facebook

Αποσυνδεδεμένος GreekDudeCovers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1677
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • GreekDudeCovers on YouTube
Απ: Ασύρματα συστήματα για κιθάρα
« Απάντηση #1 στις: 28/02/08, 16:41 »
Άμα δεν θες να'σαι στο δίπλα μαγαζί και ν'ακούγεσαι στο άλλο που παίζεις είναι μια χαρά πιστεύω, αν και δεν νομίζω πως χρειάζεται ιδιαίτερα σε τέτοια live, αφού ούτως ή άλλως δεν μπορείς να πας και πουθενά μακριά!  ;D

Αποσυνδεδεμένος themos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1005
  • Φύλο: Άντρας
  • Αγιάτρευτος ροκαμπιλάς
    • Προφίλ
    • Picos Apicos & The Pina Coladas
Απ: Ασύρματα συστήματα για κιθάρα
« Απάντηση #2 στις: 28/02/08, 17:03 »
Άμα δεν θες να'σαι στο δίπλα μαγαζί και ν'ακούγεσαι στο άλλο που παίζεις είναι μια χαρά πιστεύω, αν και δεν νομίζω πως χρειάζεται ιδιαίτερα σε τέτοια live, αφού ούτως ή άλλως δεν μπορείς να πας και πουθενά μακριά!  ;D

Ναι, ξέχασα να αναφέρω ότι μιλάμε για τα γνωστά μικρο-μεσαία liveάδικα της Αθήνας...  :)
Picos Apicos & the Pina Coladas on the Web:

www.picosapicos.gr
MySpace
Facebook

Αποσυνδεδεμένος Υπνοβάτης...

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1369
  • Φύλο: Άντρας
  • I love it when it rains potatoes
    • Προφίλ
    • Ypnovatis
Απ: Ασύρματα συστήματα για κιθάρα
« Απάντηση #3 στις: 28/02/08, 17:05 »
Βασικα ας πούμε εγώ που είμαι ατσούμπαλος δεν το χω σε τίποτα να μπλεχτώ και να σκοτωθώ επάνω στη σκηνή! :P Σοβαρά μιλάω...

Αποσυνδεδεμένος Fteo

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1423
  • Φύλο: Άντρας
  • If it's too loud, you are too old!
    • Προφίλ
    • The Thermoshredders
Απ: Ασύρματα συστήματα για κιθάρα
« Απάντηση #4 στις: 28/02/08, 17:19 »
Βασικά σε όλα τα σύρματα συστήματα αυτό που πληρώνεις κυρίως είναι η ποιότητα του πομποδέκτη και το πόσα κανάλια διαθέτει. Δηλαδή ένα φτηνό με ένα ακριβό σύστημα έχει διαφορά κυρίως στην ποιότητα του μεταδιδόμενου ήχου. Και από κει και πέρα πόσα διαθέσιμα κανάλια διαθέτει για να μεταδίδεις το σήμα σου, για να μην πέσει η κιθάρα σου στην ίδια συχνότητα μες τα lead vocals ας πούμε. Φαντάσου ότι ακόμα και στα μικρόφωνα η διαφορά αν αλλάξεις κάψα (δηλαδή μοντέλο μικροφώνου στην ουσία) είναι περίπου -+ 30 Ε ενώ από πομποδέκτη σε πομποδέκτη ανεβαίνεις με εκατοντάδες...

Αποσυνδεδεμένος themos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1005
  • Φύλο: Άντρας
  • Αγιάτρευτος ροκαμπιλάς
    • Προφίλ
    • Picos Apicos & The Pina Coladas
Απ: Ασύρματα συστήματα για κιθάρα
« Απάντηση #5 στις: 28/02/08, 17:25 »
Βασικά σε όλα τα σύρματα συστήματα αυτό που πληρώνεις κυρίως είναι η ποιότητα του πομποδέκτη και το πόσα κανάλια διαθέτει. Δηλαδή ένα φτηνό με ένα ακριβό σύστημα έχει διαφορά κυρίως στην ποιότητα του μεταδιδόμενου ήχου. Και από κει και πέρα πόσα διαθέσιμα κανάλια διαθέτει για να μεταδίδεις το σήμα σου, για να μην πέσει η κιθάρα σου στην ίδια συχνότητα μες τα lead vocals ας πούμε.

Υπάρχει περίπτωση να επηρεαστεί σημαντικά ο ίδιος ήχος της κιθάρας μου, ή μήπως εννοείς ότι μπορεί να υπάρξει κάποιος επιπλέον θόρυβος;
Για τα κανάλια, παρατηρώ ότι ακόμη και το φτηνό που παρέθεσα έχει 16 διαφορετικές συχνότητες, οπότε νομίζω θα είναι ΟΚ...
Picos Apicos & the Pina Coladas on the Web:

www.picosapicos.gr
MySpace
Facebook

Αποσυνδεδεμένος Fteo

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1423
  • Φύλο: Άντρας
  • If it's too loud, you are too old!
    • Προφίλ
    • The Thermoshredders
Απ: Ασύρματα συστήματα για κιθάρα
« Απάντηση #6 στις: 28/02/08, 17:37 »
Ένας φτηνός θα έχει γενικά προβλήματα, περισσότερο φύσημα και κατώτερη ποιότητα στο μεταδιδόμενο σήμα σε σύγκριση πάντα με ένα ακριβότερο. Και τα 16 κανάλια μη νομίζεις ότι είναι πολλά γιατί ορισμένα από αυτά είναι πιθανό να δέχονται παρεμβολές από εξωτερικές πηγές, οπότε πρακτικά σου μένουν αρκετά λιγότερα. Όλα αυτά εξαρτώνται βέβαια και από το που παίζεις. Αν παίζεις πχ στα μπουζούκια που θα βγουν 15 τραγουδιστές με ασύρματα μικρόφωνα καταλαβαίνεις ότι οι πιθανότητες να βρεις άδεια συχνότητα είναι μικρότερες. Αν θες απλά να παίζεις σπίτι σου και να μην μπλέκεις με καλώδια, δε σε ενδιαφέρει και το να έχεις τέλεια ποιότητα ήχου...

Αποσυνδεδεμένος themos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1005
  • Φύλο: Άντρας
  • Αγιάτρευτος ροκαμπιλάς
    • Προφίλ
    • Picos Apicos & The Pina Coladas
Απ: Ασύρματα συστήματα για κιθάρα
« Απάντηση #7 στις: 28/02/08, 17:58 »
Μπα, δε μιλάμε για μπουζούκια...το πολύ να έχει η τραγουδίστρια το δικό της ασύρματο. Αυτό με το φύσημα που είπες με ανησυχεί όμως...υπάρχουν ήδη αρκετές πηγές θορύβου στο set-up μου όπως είναι τώρα (μονοί μαγνήτες, one-spot) και σίγουρα δε θέλω να προσθέσω και άλλη μία. Δε θέλω την "τέλεια ποιότητα ήχου", αλλά πρέπει να είναι ανεκτός ο ήχος για live.   
Picos Apicos & the Pina Coladas on the Web:

www.picosapicos.gr
MySpace
Facebook

Αποσυνδεδεμένος Fteo

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1423
  • Φύλο: Άντρας
  • If it's too loud, you are too old!
    • Προφίλ
    • The Thermoshredders
Απ: Ασύρματα συστήματα για κιθάρα
« Απάντηση #8 στις: 28/02/08, 18:01 »
Αν δεν το δοκιμάσεις στο setup σου δεν μπορείς να ξέρεις... Και πίστεψε με αν δεν είσαι τουλάχιστον επαγγελματίας δεν αξίζει να τα σκάσεις για τέτοιο σύστημα. Πιο πολύ "μούρη" σου δίνει παρά ευκολία... Άσε που για τους ηχολήπτες είναι μαρτύριο και σε μικρά live δεν θα κάτσουν να ασχοληθούν και πολύ

Αποσυνδεδεμένος cyclo

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 457
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Κατασκευή και φιλοξενία ιστοσελίδων
Απ: Ασύρματα συστήματα για κιθάρα
« Απάντηση #9 στις: 29/02/08, 00:06 »
και εμένα θα με ενδιέφερε κάτι τέτοιο φοβάμαι οτι θα μπλέκονται οι συχνότητες της κιθάρας με τα μικρόφωνα. υπάρχουν ήδη 4 ασύρματα μικρόφωνα...

Αποσυνδεδεμένος themos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1005
  • Φύλο: Άντρας
  • Αγιάτρευτος ροκαμπιλάς
    • Προφίλ
    • Picos Apicos & The Pina Coladas
Απ: Ασύρματα συστήματα για κιθάρα
« Απάντηση #10 στις: 29/02/08, 01:29 »
και εμένα θα με ενδιέφερε κάτι τέτοιο φοβάμαι οτι θα μπλέκονται οι συχνότητες της κιθάρας με τα μικρόφωνα. υπάρχουν ήδη 4 ασύρματα μικρόφωνα...


Απ' ότι βλέπω στον Thomann, όμως, to ίδιο ουσιαστικά ασύρματο βγαίνει σε διαφορετικές συχνότητες (800, 854, 863 MHz):

http://www.thomann.de/gr/search_dir.html?sw=&x=9&y=10&gk=giwi&bn=THE+T.BONE

 Άρα μήπως είναι δυνατόν να σιγουρευτείς πριν αγοράσεις ότι δε θα "εκπέμπεις" στις ίδιες συχνότητες με τα μικρόφωνα;
Picos Apicos & the Pina Coladas on the Web:

www.picosapicos.gr
MySpace
Facebook

Αποσυνδεδεμένος Fteo

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1423
  • Φύλο: Άντρας
  • If it's too loud, you are too old!
    • Προφίλ
    • The Thermoshredders
Απ: Ασύρματα συστήματα για κιθάρα
« Απάντηση #11 στις: 29/02/08, 02:07 »
Δεν μπορώ να σου απαντήσω σίγουρα, αλλά αν ξέρεις σε ποια κανάλια εκπέμπουν οι άλλοι τότε ναι, μπορείς να διαλέξεις τον εξοπλισμό σου έτσι ώστε να αποφύγεις τα μπερδέματα...

Αποσυνδεδεμένος Baphomet (Πέτρος)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1012
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ασύρματα συστήματα για κιθάρα
« Απάντηση #12 στις: 29/02/08, 02:11 »
παιδιά, αυτές οι αγορές είναι once in a lifetime κατ'εμέ... άμα το θέλετε, μαζέψτε λεφτά και πάρτε κάτι που ούτε τον ήχο σας θα επηρρεάσει/αλλοιώσει ούτε θα σας δημιουργήσει πρόβλημα ποτέ με συχνότητες. Ότι πληρώνεις παίρνεις συνήθως και αντιλαμβάνεστε ότι όταν υπάρχουν και ασύρματα σετ που κάνουν 1000 και 2000 ευρώ το να πάρεις ένα με 99 ευρώ μάλλον είναι πεταμένα λεφτά. Έχω τραγουδήσει με ασύρματο μικρόφωνο της τάξης των 100-150 ευρώ και πραγματικά ήταν άθλιο. Ήθελα οπωσδήποτε ασύρματο και τελικά μάζεψα λεφτά και πήρα κάτι καλό.

Αποσυνδεδεμένος themos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1005
  • Φύλο: Άντρας
  • Αγιάτρευτος ροκαμπιλάς
    • Προφίλ
    • Picos Apicos & The Pina Coladas
Απ: Ασύρματα συστήματα για κιθάρα
« Απάντηση #13 στις: 29/02/08, 14:49 »
παιδιά, αυτές οι αγορές είναι once in a lifetime κατ'εμέ... άμα το θέλετε, μαζέψτε λεφτά και πάρτε κάτι που ούτε τον ήχο σας θα επηρρεάσει/αλλοιώσει ούτε θα σας δημιουργήσει πρόβλημα ποτέ με συχνότητες. Ότι πληρώνεις παίρνεις συνήθως και αντιλαμβάνεστε ότι όταν υπάρχουν και ασύρματα σετ που κάνουν 1000 και 2000 ευρώ το να πάρεις ένα με 99 ευρώ μάλλον είναι πεταμένα λεφτά. Έχω τραγουδήσει με ασύρματο μικρόφωνο της τάξης των 100-150 ευρώ και πραγματικά ήταν άθλιο. Ήθελα οπωσδήποτε ασύρματο και τελικά μάζεψα λεφτά και πήρα κάτι καλό.

Το "ότι πληρώνεις παίρνεις" σίγουρα ισχύει στις περισσότερες περιπτώσεις. Βέβαια όταν πρόκειται για ασύρματο σετ φωνής φαντάζομαι αλλάζουν τα πράγματα- άλλο είναι η ποιότητα της ασύρματης μετάδοσης και άλλο η ποιότητα του μικροφώνου. 
Picos Apicos & the Pina Coladas on the Web:

www.picosapicos.gr
MySpace
Facebook

Αποσυνδεδεμένος Fteo

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1423
  • Φύλο: Άντρας
  • If it's too loud, you are too old!
    • Προφίλ
    • The Thermoshredders
Απ: Ασύρματα συστήματα για κιθάρα
« Απάντηση #14 στις: 29/02/08, 15:10 »
Μπα μη νομίζεις... Όπως είπα και παραπάνω οι τιμές για διαφορετικό μοντέλο μικροφώνου, στη Shure για παράδειγμα, είναι +-30Ε στην τιμή. Όλα τα λεφτά τα δίνεις για τον πομποδέκτη.

Αποσυνδεδεμένος Baphomet (Πέτρος)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1012
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ασύρματα συστήματα για κιθάρα
« Απάντηση #15 στις: 29/02/08, 15:40 »
Μπα μη νομίζεις... Όπως είπα και παραπάνω οι τιμές για διαφορετικό μοντέλο μικροφώνου, στη Shure για παράδειγμα, είναι +-30Ε στην τιμή. Όλα τα λεφτά τα δίνεις για τον πομποδέκτη.

η shure δεν είναι γενικά καλό παράδειγμα, καθώς μάλλον το "ότι πληρώσεις παίρνεις" δεν ισχύει στην περίπτωση της.

Τώρα όταν μιλάς για πομποδέκτη εννοείς προφανώς και το μικρόφωνο, εκτός από την κάψα έτσι? Αν ναι τότε έχεις δίκιο, π.χ. το καλό σετ ασύρματου της shure χρησιμοποιεί κάψα beta 58 a η οποία κοστίζει γύρω στα 150 ευρώ όταν όλο το ασύρματο σετ έχει πάνω από 1000 ευρώ.


Αποσυνδεδεμένος Fteo

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1423
  • Φύλο: Άντρας
  • If it's too loud, you are too old!
    • Προφίλ
    • The Thermoshredders
Απ: Ασύρματα συστήματα για κιθάρα
« Απάντηση #16 στις: 29/02/08, 15:42 »
Μπα μη νομίζεις... Όπως είπα και παραπάνω οι τιμές για διαφορετικό μοντέλο μικροφώνου, στη Shure για παράδειγμα, είναι +-30Ε στην τιμή. Όλα τα λεφτά τα δίνεις για τον πομποδέκτη.

η shure δεν είναι γενικά καλό παράδειγμα, καθώς μάλλον το "ότι πληρώσεις παίρνεις" δεν ισχύει στην περίπτωση της.

Τώρα όταν μιλάς για πομποδέκτη εννοείς προφανώς και το μικρόφωνο, εκτός από την κάψα έτσι? Αν ναι τότε έχεις δίκιο, π.χ. το καλό σετ ασύρματου της shure χρησιμοποιεί κάψα beta 58 a η οποία κοστίζει γύρω στα 150 ευρώ όταν όλο το ασύρματο σετ έχει πάνω από 1000 ευρώ.


Στην κάψα αναφέρομαι, μιας και αυτή χαρακτηρίζει τον ήχο του μικροφώνου

Αποσυνδεδεμένος themos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1005
  • Φύλο: Άντρας
  • Αγιάτρευτος ροκαμπιλάς
    • Προφίλ
    • Picos Apicos & The Pina Coladas
Απ: Ασύρματα συστήματα για κιθάρα
« Απάντηση #17 στις: 29/02/08, 16:00 »
Που να πάω να δοκιμάσω ασύρματα για κιθάρα στην Αθήνα; Και πάλι, θα καταλάβω τη διαφορά μέσα στο κατάστημα; Βλέπω ότι ο Λογοθέτης έχει μία σχετική ποικιλία (καμία σχέση με thomann βέβαια)...
http://www.logothetismusic.gr/category.asp?ctID=131&p=4,1
Picos Apicos & the Pina Coladas on the Web:

www.picosapicos.gr
MySpace
Facebook

Αποσυνδεδεμένος Baphomet (Πέτρος)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1012
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ασύρματα συστήματα για κιθάρα
« Απάντηση #18 στις: 29/02/08, 16:04 »
Που να πάω να δοκιμάσω ασύρματα για κιθάρα στην Αθήνα; Και πάλι, θα καταλάβω τη διαφορά μέσα στο κατάστημα; Βλέπω ότι ο Λογοθέτης έχει μία σχετική ποικιλία (καμία σχέση με thomann βέβαια)...
http://www.logothetismusic.gr/category.asp?ctID=131&p=4,1


μπορείς να δοκιμάσεις και τα sennheizer στο nakas pro στην ιπποκράτους και πιθανόν και τα akg στο bon studio...

Αποσυνδεδεμένος ship_me_out!!!

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 465
  • Φύλο: Άντρας
  • ayeah ;-)
    • Προφίλ
    • www.in.gr
Απ: Ασύρματα συστήματα για κιθάρα
« Απάντηση #19 στις: 26/03/08, 22:01 »
Ο αλλος ο κιθαριστας του συγκροτηματος μου πηρε ενα ασυρματο με 200 €  και δεν εμεινε καθολου ευχαριστημενος...
Οταν δεν επαιζε ακουγοταν ενα βουητο και ωρες ωρες μικροφωνιζε... πραγμα πολυ σπαστικο σε λαιβ γιατι ετσι αναγκαζοταν να χαμηλωνει την κιθαρα του οποτε δεν επαιζε τπτ.
Μα εγω με εναν αγριο περηφανο χορό! σαν αετος πανω απ' τις λυπες θα πεταξω!
σιγα μην κλαψω! σιγα μην φοβηθω!
ΜΕΓΑΛΕ ΓΙΑΝΝΗ!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος themos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1005
  • Φύλο: Άντρας
  • Αγιάτρευτος ροκαμπιλάς
    • Προφίλ
    • Picos Apicos & The Pina Coladas
Απ: Ασύρματα συστήματα για κιθάρα
« Απάντηση #20 στις: 27/03/08, 17:39 »
Ο αλλος ο κιθαριστας του συγκροτηματος μου πηρε ενα ασυρματο με 200 €  και δεν εμεινε καθολου ευχαριστημενος...
Οταν δεν επαιζε ακουγοταν ενα βουητο και ωρες ωρες μικροφωνιζε... πραγμα πολυ σπαστικο σε λαιβ γιατι ετσι αναγκαζοταν να χαμηλωνει την κιθαρα του οποτε δεν επαιζε τπτ.

Σίγουρα έφταιγε το ασύρματο; Μήπως η τοποθέτηση του, οι μαγνήτες, γείωση κιθάρας, κάτι άλλο;
Picos Apicos & the Pina Coladas on the Web:

www.picosapicos.gr
MySpace
Facebook

Αποσυνδεδεμένος Acanthor

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 212
  • Φύλο: Άντρας
  • ...there's too much panic in this town...
    • Προφίλ
Απ: Ασύρματα συστήματα για κιθάρα
« Απάντηση #21 στις: 28/03/08, 13:51 »
Είμαι κάτοχος του AKG WMS 400 και είμαι ΠΟΛΥ ευχαριστημένος. Από τα καλύτερα 500€ που έδωσα ποτέ. Πλέον βγαίνει το νέο μοντέλο WMS 450 http://www.thomann.de/gr/akg_wms_450_pt_set.htm και φυσικά πάλι αυτό θα έπαιρνα.
Μου τσιτώνει το σήμα, μου το κομπρεσσάρει όσο του επιτρέπω εγώ, αφού έχει volume και στον πομπό και στον δέκτη και καλή απόκριση σε μέσες αποστάσεις. Και όποιος λέει ότι δε χρειάζεται στα μικρά μαγαζια που παίζουμε, ας σκεφτεί πόσες φορές έχει στο νου του το καλώδιο την ώρα που παίζει, να μην το πατήσει κάποιος ή ο ίδιος τί δυνατότητες του δίνει ένα ασύρματο. Πλέον στο soundcheck μπορώ να ακούσω πώς ακούγεται η κιθάρα μου αλλά και η μπάντα....

Δοκίμασα db technologies σ'αυτή την κατηγορία τιμής (έχανε πολύ το σήμα της κιθάρας, χρειαζόμουν οπωσδήποτε Booster), αλλά κατέληξα σε αυτό χωρίς να δοκιμάσω άλλα γιατί σα χαρακτηριστικά ήταν το καλύτερο. Δε θα έδινα λιγότερα για ασύρματο πάντως. Δεν αξίζει πιστεύω. κι όπως είπε κι ο baphomet μια φορά το αγοράζεις αυτό...

Αποσυνδεδεμένος 7

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 334
    • Προφίλ
Απ: Ασύρματα συστήματα για κιθάρα
« Απάντηση #22 στις: 22/04/08, 14:20 »
Παιδια εγω εχω το pg4 της shure και οχι μονο δεν εχει αλλαξει ο ηχος μου,αλλα εχει καθαρισει αισθητα χωρις να χασει παραμορφωση και ογκο.
Οπως εγραψε και ενας φιλος παραπανω,σε τετοιου ειδους αγορες δεν ειναι να λυπηθεις τα λεφτα.Καλυτερα να μην παρεις καθολου ασυρματο,παρα να παρεις καμια μπουρουχα με 100 ευρω και μετα να φοβασαι οτι την ωρα του live αντι να ακουγεται η κιθαρα σου,θα πεταχτει κανενας blackman φωναζωντας...κυριιιιιεεεεες μουυυυ  :P

Αποσυνδεδεμένος italos -_-

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 15
  • Φύλο: Άντρας
  • ...Deep inside my soul, I feel I've no control
    • Προφίλ
Απ: Ασύρματα συστήματα για κιθάρα
« Απάντηση #23 στις: 08/05/08, 13:10 »
Να ρωτήσω τώρα εγώ που είμαι εντελώς άσχετος με το θέμα του ασύρματου...Αυτο το τεράστιο πράγμα που μοιάζει με walkie-talkie, πρέπει να το φοράω πάνω μου; Δεν είναι ενοχλητικό όταν παίζεις κ κάνεις τις ποζεριές σου στα Live;
Ψήσου ρε παιδί μου, σε φάση ξέρω 'γω αού :P

Αποσυνδεδεμένος 7

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 334
    • Προφίλ
Απ: Ασύρματα συστήματα για κιθάρα
« Απάντηση #24 στις: 08/05/08, 14:38 »
Ε οχι και τεραστιο,μικροτερο απο μια φυσιολογικου μεγεθους παλαμη ειναι και μπορεις να το βαλεις στη ζωνη της κιθαρας και οχι πανω σου.Τωρα αν λεγοντας ποζεριες εννοεις να κυλιεσαι κατω και να πηδας στο πιτ τι να σου πω;
Αυτα ειναι ευαισθητα πραγματα και ακριβα,οποτε μεινε με τα καλωδια καλυτερα γιατι ειναι κριμα.
« Τελευταία τροποποίηση: 08/05/08, 14:40 από sid7 »

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
0 Απαντήσεις
3833 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/05/02, 20:06
από Θοδωρής
14 Απαντήσεις
6900 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/04/03, 22:03
από Γιάννης [nOiz]
24 Απαντήσεις
9721 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/12/04, 16:35
από κατέ((γίδα))
23 Απαντήσεις
8625 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/02/05, 10:49
από Βραζίλης
32 Απαντήσεις
12624 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/01/08, 02:39
από Heatseeker
5 Απαντήσεις
4628 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/06/08, 01:48
από Sbiblerubleb
0 Απαντήσεις
1448 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/02/12, 22:01
από STEFANOS604
0 Απαντήσεις
3712 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/12/12, 10:00
από STEFANOS604
0 Απαντήσεις
505 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/01/23, 21:57
από diji grampsas
0 Απαντήσεις
987 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/03/23, 15:22
από Ioannis Anastassakis