Ψηφοφορία

Επιθυμώ να ακουστεί/ούν τραγούδι(α) μου ως μουσική υπόκρουση στην κοπή της πίτας

Ναι, και βρίσκονται στις Σελίδες Καλλιτεχνών
1 (25%)
Ναι, και βρίσκονται αλλού στο διαδίκτυο
1 (25%)
Όχι
2 (50%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 4

Η ψηφοφορία έληξε: 10/01/09, 13:00

Αποστολέας Θέμα: Μουσική επένδυση της εκδήλωσης κοπής πίτας  (Αναγνώστηκε 4106 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10361
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Την εκδήλωση της κοπής της πρωτοχρονιάτικης πίτας kithara.gr 2009 σκοπεύουμε να την επενδύσουμε μουσικώς με μουσική από μέλη του kithara.gr, πρωτίστως από τις Σελίδες καλλιτεχνών και δευτερευόντως από τα δημοσιευμένα στον πίνακα Δικές μας συνθέσεις και τραγούδια.

Όποια από τα μέλη μας επιθυμούν να έχουν προτεραιότητα στην επιλογή των συνθέσων και τραγουδιών που θα ακουστούν, να το δηλώσουν στην ψηφοφορία του παρόντος θέματος και ακολούθως να στείλουν ΠΜ σε μένα γράφοντας την θέση που είναι δημοσιευμένα (link) καθώς επίσης και τους τίτλους τους αν αυτό δεν φαίνεται στο link. Δεν υπάρχει προκαθορισμένος αριθμός μουσικών κομματιών σας που μπορείτε να προτείνετε. Η λίστα που θα παιχτεί θα διαμορφωθεί ανάλογα με την εκδήλωση ενδιαφέροντος από συνθέτες/τραγουδοποιούς και από την τελική επιλογή των οργανωτών της εκδήλωσης.

Σημείωση: Η έκφραση της επιθυμία σας για να ακουστεί η μουσική σας δεν συνεπάγεται αυτομάτως την έγκριση των οργανωτών της εκδήλωσης για την αναπαραγωγή της μουσικής σας. Οι οργανωτές διατηρούν το δικαίωμα να μην εγκρίνουν μουσικά κομμάτια που κατά την κρίση τους δεν αρμόζουν στο ύφος της εκδήλωσης, ή/και να μην εγκρίνουν το σύνολο των μουσικών κομματιών σας που θα προτείνετε.

Αποσυνδεδεμένος Blacksheepιος

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 367
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Παράθεση
Οι οργανωτές διατηρούν το δικαίωμα να μην εγκρίνουν μουσικά κομμάτια που κατά την κρίση τους δεν αρμόζουν στο ύφος της εκδήλωσης, ή/και να μην εγκρίνουν το σύνολο των μουσικών κομματιών σας που θα προτείνετε.
Τι μουσικο υφος αραγε αρμοζει σε μια κοπη πιτας?  ;D
Λεσπολιαρης αταλαντος κιθαροπαιχτικος αμνος.

Αποσυνδεδεμένος Angel~Archo

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Aκροάτρια με απαιτήσεις...
    • Προφίλ
Χριστουγεννιατικο μηπως???? ;D ;D ;D
I will always be with you
I'm the anchor of your sorrow
There's no end to what I'll do
'Cause I love you,I love you to death!

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10361
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Τι μουσικο υφος αραγε αρμοζει σε μια κοπη πιτας?  ;D

Για παράδειγμα, πιθανότατα δεν θα γίνουν αποδεκτά είδη μουσικής όπως βαριά σκυλάδικα, βαριά μεταλάδικα, βαριά μπιτάκια, κλπ. γιατί δεν θα είναι μουσική υπόκρουση αλλά μουσική παράκρουση :-P

Αποσυνδεδεμένος lampros.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1269
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • lamprosl.blogspot.com
Μιάς και θα βρίσκεται μαζι, μας ο Θάνος Καλλίρης...
υπάρχει η δυνατότητα να... εστιάσουμε λιγο στο πρόγραμμα;

Στα μέλη απευθύνομαι... για να συμμετέχουν με κομμάτια που θα ήθελαν, για εναν παραπάνω λόγο, να ακουστούν... :)
« Τελευταία τροποποίηση: 29/12/08, 11:42 από lampros l. »

Αποσυνδεδεμένος Stergios Kourou

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1526
  • Φύλο: Άντρας
  • Άλλο κουτουρού, άλλο του Κουρού
    • Προφίλ
    • Wardrum Official Website
Έχω έναν φόβο…
…ο άνθρωπος θα έρθει, θα μας τιμήσει με την παρουσία του και θα φύγει με τα @@ φιογκάκια από τα “άκου αυτό... και άκου εκείνο" και από πίσω 1000 δικαιολογίες του στυλ "εεε...αυτή η ηχογράφηση είναι πρόχειρη και όταν το τραγουδούσα μόλις είχα μάθει ότι ο Αρίστος ψόφησε έξω από τη φωλίτσα του καθώς τα άλλα μυρμηγκάκια είχαν κλείσει την τρυπούλα με μια κοτρωνίτσα….πως σου φαίνεται?", "μην ακούς που είναι μάπα...καλό είναι αλλά δε φαίνεται"

Θέλει προσοχή...

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10361
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
qrusticks,
μιλάμε για μουσική επένδυση/υπόκρουση, δεν θα σταματήσουν όλες οι δραστηριότητες για να ακούσουμε μουσικά κομμάτια, ούτε ο Καλλίρης και τυχόν άλλοι καλεσμένοι μας θα έρθουν για να τα αξιολογήσουν ένα-ένα.

Αποσυνδεδεμένος bassman(4 String Suicide!)

  • O Πολεμιστής του Φωτός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1255
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπασο ΔΕΝ ειναι μονο συνοδευτικο οργανο...
    • Προφίλ
    • Ο Πολεμιστης του Φωτος
Λοιπον..εγω θα γινω ο κακος της υποθεσης κατα καποιο τροπο.Οκ θα ρθει ο Θανος Καλλιρης..με το συμπαθειο αλλα so what..?

Δλδ τι εννοω με αυτο...
Ο ανθρωπος εχει καποιες επιτυχιες και μου ειναι και συμπαθης ομολογω να πω-αλλα μεχρι εκει.Απο κει κ περα δεν νομιζω οτι ερχεται για να σπρωξει την μουσικη καριερα καποιου απο μας..υποθετωντας οτι καποιος κυνηγαει καριερα.Γιατι να ηταν και στο φορτε της δοξας του να σας πω οκ μαγκες..αλλα ο ανθρωπος προσπαθει και ο ιδιος να επανακαμψει(μιας και εδω και χρονια ειναι μουσικα αδρανης)..και πολυ καλα κανει..δεν πιστευω ομως οτι αυτη τη στιγμη ειναι σε θεση να βοηθησει κανεναν.Αυτα..ευχομαι να μπορεσω να ρθω και γω να τον γνωρισω να του ευχηθω και καλη τυχη στο νεο του ξεκινημα.

It's all about the Groove!

Αποσυνδεδεμένος lampros.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1269
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • lamprosl.blogspot.com
Φυσικά και δεν έρχεται για να σπρώξει την μουσική καριέρα κάποιου απο εδω...

Ερχεται ομως... Αναγνωρίζοντας την ''δουλεια'' που γινεται, τόσο στον Διαγωνισμό στίχου (ως μέλος της Κριτικής του Επιτροπής... (που στόχο έχει την προώθηση των νεων δημιουργών...) αλλά και ως μελος του Δ.Σ. στο ''Χαμόγελο του παιδιού''... σε συνάρτηση με την σχετική πρωτοβουλία που έχει αναλάβει η σελίδα...

Το γεγονός οτι ''έρχεται'' μπορεί ο κάθε ενας να το αντιληφθεί με χίλιους δυο τρόπους...

Γεγονός επίσης ειναι πως δέν πηγαίνει παντού...
Γεγονός επίσης πως δέχετε καθε χρόνο εκατοντάδες στίχους και τραγούδια απο ανθρώπους που αναζητούν μια κάποια βοήθεια... και αυτο στον Διόνυσο δεν θα πρέπει να αφήσουμε να συμβεί, δικαιολογώντας την ''προσοχή'' που ο Στέργιος πιο πάνω επισήμανε...
Ειμαστε αρκετά ''σοβαροί'' θέλω να πιστεύω ώστε να υποδεχθούμε και φιλοξενήσουμε εναν άνθρωπο που έχε κάνει κάτι παραπάνω απο εμας στο χώρο που όλοι θέλουμε να κινούμαστε.... και εκτός αυτών εναν ανθρωπο που στηρίζει έμπρακτα, τις δράσεις του kithara.gr.

Ξερετε... δεν το κάναν πολλοί εως τωρα αυτό...

Επισης δεν σημαινει πάντα ''αδυναμια'' το να επιλέγεις να χρησιμοποιείς ''χαμηλούς τονους'' και σε επαγγελματικό επίπεδο...








 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
39 Απαντήσεις
30178 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/05/16, 12:55
από George Papadimitriou
1 Απαντήσεις
5329 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/01/03, 15:51
από Πέτροc
25 Απαντήσεις
9439 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/10/05, 03:28
από jacksonas
7 Απαντήσεις
3792 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/03/05, 22:12
από atzolina
0 Απαντήσεις
3731 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/06/05, 12:43
από asxhmos
9 Απαντήσεις
4376 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/12/07, 09:58
από papous
2 Απαντήσεις
3649 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/12/08, 14:13
από Stergios Kourou
0 Απαντήσεις
3446 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/12/08, 19:52
από Βραζίλης
12 Απαντήσεις
5594 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/12/08, 11:40
από lampros.
7 Απαντήσεις
4284 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/12/09, 17:45
από geo134