Σελίδες:
  • #351 από MACMISIAS στις 23 Jun 2008
  • Οπότε ,όποτε το αποφασίσετε ,ενημερώστε μας για την "γραμμή" του κιθάρα,για το ποιές ιδέες θα προάγει και σε ποιόν συγκεκριμένο ,ιδεολογικό,πολιτικό χώρο θα ανήκει,για να ξέρουμε και εμείς ,αν θα παραμείνουμε,πριν βιώσουμε το "όνειδος" της διαγραφής από το κόμμα... :-X

    Δεν ξέρω μαν, τη γραμμή του μαγαζιού την ορίζει συνήθως το αφεντικό... αν πας σε ένα οποιοδήποτε καφενείο και αρχίσεις να κλάνεις ακατάπαυστα και καθ'έξιν (το αντίστοιχο της τρολλιάς) μάλλον θα πάρεις πόδι σύντομα... ή όχι?


    [/quote]Μία λύση βρίσκω.Φτιάξε μια δική σου σελίδα και βάλε τους δικούς σου κανόνες και καντην όπως ακριβώς την θέλεις.Αυτό που εσένα σου φαίνετε τρολλιά,μπορεί να είναι άκρως ενδεικτικό του μπάχαλου για το οποίο συζητάμε και ως τέτοιο μπορεί να δώσει διέξοδο σε μια συζήτηση που έχει κολλήσει εδώ και μέρες και όχι αδικαιολόγητα.Τις όποιες απόψεις μας τις έχουμε πει εδώ και δεκάδες σελίδες.Το να αναμασάμε τα ίδια πράγματα σορρυ αλλά αυτό είναι για μένα ακατάπαυστη κλανιοκρουσία...Όταν κάποιοι χρησιμοποιούν τον νόμο,ή τα ανθρώπινα δικαιώματα για να στηρίξουνε τις απόψεις τους ,όπως ακριβώς τους βολεύει και τους δίνεις ένα επίσης παράνομο και εντελώς άσχετο, με τα ανθρώπινα δικαιώματα παράδειγμα, μόνο και μόνο για να τους δείξεις πόσο υπερβολικοί είναι και οι ίδιοι,αλλά δεν το δέχονται και απεναντίας μάλιστα, σε απειλούν και με διαγραφή ως τρολλειτζή ή Έλληνα (πω πω βρισιά,με συγχωρείτε δεν θα την ξαναπώ ,το ορκίζομαι...),τότε ναι ένα τέτοιο θέμα αξίζει να πάει στον κάδο.Αλλά αξίζει να πάει στον κάδο και για τον εξαιρετικά απλούστατο λόγο,ότι ,ότι είχε να ειπωθεί ,ειπώθηκε...Για μένα εφόσον δεν υπάρχει εξέλιξη σε επειχηρηματολογία, πρέπει να πάει "σούμπιτο".
  • #352 από Lo.Lee.Ta στις 23 Jun 2008
  • Τι έχει το τρίτο πρόσωπο ? Θα κάνω μία αίτηση στο Υπουργείο Παιδείας, να το καταργήσουν από την ελληνικιά γραμματικιά για τη πάρτυ σου και μόνο! Να θυμάσαι....... οι  Ε-μάγκες......... έχουνε δύναμη....
  • #353 από papous στις 23 Jun 2008
  • Ε-μάγκες έχουν δύναμη, σίγουρα. Μόνο που την χρησιμοποιούν για να πραγματοποιούν εικονικές εκτελέσεις. Όπως την χρησιμοποιούσαν και πριν αυτήν την eποχή. Δεν άλλαξαν και πολλά  e - πόλεις, έτσι δεν είναι?

    Ο MACMISIAS τα είπε όλα. Με ξεσκέπασε!


    Βέβαια δημιουργούνται μπλεξίματα λόγω της ισότητας των δύο φύλων. Πχ η πρώτη γυναίκα μου θα μπορούσε να διπλοπαντρευτεί με τον δεύτερο σύζυγο της τρίτης μου συζύγου ο οποίος είναι γυιός της δεύτερης συζύγου μου με τον τρίτο σύζυγο της πρώτης μου.
    Οπότε δημιουργείται το εξής ηθικονομικό πρόβλημα: Αυτός θα είναι γιός μου ή συγγαμπρός μου? Διότι αν είναι γυιός μου τότε η γυναίκα μου είναι και κόρη μου και τα παιδιά της είναι συγχρόνως παιδιά μου και εγγόνια μου.

    Καλά λένε ότι το χάσμα γενεών δεν ξεπερνιέται. Ένα από τα καλύτερα σατιρικά κομμάτια σας χάρισα βρε καρντάσιδες και θέλετε να πεταχτεί στον κάδο?
    Αυτό ακριβώς είναι η σάτιρα. Απλώνει τα δίχτυα της με τόση ειλικρίνεια και ωμότητα που πληγώνει όποιο ψάρι πιάσει στα δίχτυα της. Άλλωστε σας προειδοποίησα ότι έπεται σατιρικό δράμα. Ναι δράμα! Ή δράση της ψυχής ενάντια στα κρυμμένα μυστικά της, γι' αυτό και το γέλιο διαρκεί ελάχιστα.

    Τέλος πάντων. Προηγουμένως όμως θα ήθελα να κάνω μια επισήμανση. Δεν είναι απαραίτητο όλα τα φιλομόφυλα ζευγάρια να υιοθετήσουν. Οι λεσβίες [(και όχι οι Λέσβιες - μην εκραγούν και οι φίλοι μου οι Μυτηλινιοί)- ένας τόνος κάνει τεράστια διαφορά στην πλούσια Ελληνική γλώσσα] δεν χάνουν την ικανότητα τεκνοποίησης. Ακόμα και οι ορθόδοξες έχουν την δυνατότητα πλέον να λάβουν σπέρμα από μια οποιαδήποτε τράπεζα σπέρματος χωρίς να συνευρεθούν με άτομο του αντίθετου ( ή άλλου - για να μην παρεξηγούμαστε) φύλου._
  • #354 από Lo.Lee.Ta στις 24 Jun 2008
  • Τι είπε πάλι ο παππούς!

    "Ή δράση της ψυχής ενάντια στα κρυμμένα μυστικά της, γι' αυτό και το γέλιο διαρκεί ελάχιστα."
     

    Αυτό δεν το έχει πει σε άλλη σελίδα! είναι καινούριο!

    Α ρε παππού, γιατί να είμαστε και οι δυο αισθηματίες, αφού στο κόσμο, λιγοστές είναι οι κυρίες.
    Όσο για τα κρυμμένα μυστικά της ψυχής, δεν βλέπω και τίποτα κρυφό.
    Οι ανθρώποι έχουνε μυστικά, όχι οι ψυχές μας.
    Η δράση της ψυχής, είναι ενάντια στους ανθρώπους, που δεν είναι ειλικρινείς.

    Εικονικές παππού είναι όλες οι εκτελέσεις! Το μόνο που μένει είναι ο αγώνας. Αρκεί να αγωνιζόμαστε.
     
  • #355 από SWEET*STRINGS στις 24 Jun 2008
  • Τι είπε πάλι ο παππούς!

    "Ή δράση της ψυχής ενάντια στα κρυμμένα μυστικά της, γι' αυτό και το γέλιο διαρκεί ελάχιστα."
     

    Αυτό δεν το έχει πει σε άλλη σελίδα! είναι καινούριο!

    Α ρε παππού, γιατί να είμαστε και οι δυο αισθηματίες, αφού στο κόσμο, λιγοστές είναι οι κυρίες.
    Όσο για τα κρυμμένα μυστικά της ψυχής, δεν βλέπω και τίποτα κρυφό.
    Οι ανθρώποι έχουνε μυστικά, όχι οι ψυχές μας.
    Η δράση της ψυχής, είναι ενάντια στους ανθρώπους, που δεν είναι ειλικρινείς.

    Εικονικές παππού είναι όλες οι εκτελέσεις! Το μόνο που μένει είναι ο αγώνας. Αρκεί να αγωνιζόμαστε.
     

    + 10000 ο παππούς αλλά και  'συ παιχταρά γράφεις....ΕΥΓΕ !!!!!!!!!   ;)
  • #356 από IxNiLaTiS στις 28 Jun 2008
  • Ο γάμος πάντα δυσκολεύει τα πράγματα, γιατί μπλέκονται οι νόμοι.
    Ακόμη και αν είμαι σύμφωνος με το να παντρεύονται, το θεωρώ μαλ***α να θέλουν να παντρεύονται.
    Θέλουνε μπλεξίματα με το νόμο ?

    Ο γάμος είναι πλέον μια νομική πράξη και όχι θρησκευτική.
    Εξού και έχει γίνει Bussiness. Οι δε σύντροφοι Bussinessmen\women.

    Θεωρώ δε, ότι το ζευγάρι, πρέπει από μόνο του να κανονίζει τις υποθέσεις του. Με τον γάμο λοιπόν, λόγω νομοθεσίας, βάζουμε και 3ο @@ρι μέσα στη σχέση μας.Αρκετή είναι λοιπόν η νομοθεσία που μας "προστατεύει" ως ξεχωριστά άτομα. Δεν χρειάζεται να μπει και μέσα στην οικογένειά μας.

    Τέλος, το ζευγάρι όταν είναι αβοήθητο από το νόμο, θα κάνει πιο προσεκτικά την επιλογή του για το ποιος θα είναι το έτερο του ήμιση και με ποιο σωστά κριτήρια. Γιατί ούτε οικονομικά θα το σκέφτεται, αλλά θα ξέρει και ότι σε περίπτωση επιλογής μαλ***σμένου συντρόφου, δεν θα έχει για Bodyguard τη νομοθεσία του γάμου.
    Όπως λένε, όπως έστρωσες θα κοιμηθείς.Καλό είναι να δουλεύει περισσότερο το νιονιό μας.

    Νομίζω λοιπόν ότι οι Γκέουλες, πάνε να μπλεχτούνε, σε άσχημες καταστάσεις!

    Εγώ δηλώνω κατά του γάμου και στους ετεροφυλόφιλους.





    Προσυπογράφω την κάθε σου πρόταση, ειδικά την τελευταία.
  • #357 από IxNiLaTiS στις 02 Jul 2008
  • Αντιγράφω από εδώ
    http://greekbeekeeper.blogspot.com

    Ένας συνδυασμός των γνωστών περιβαλλοντικών προβλημάτων με παράλληλη αύξηση των χημικών ουσιών που ο οργανισμός των έμβιων όντων εκλαμβάνει ως οιστρογόνα, οδηγεί με γοργά βήματα στη θηλυκοποίηση των πάντων. Δεν θα μπορούσε να αποτελεί εξαίρεση ούτε το σπέρμα των φυτών (γύρη) ούτε το σπέρμα των κηφήνων. Δεν πρέπει να μας παραξενεύει το ότι οι κύριες ουσίες που το ανθρώπινο σώμα εκλαμβάνει ως οιστρογόνα είναι τα εντομοκτόνα, τα πλαστικά και τα λιπάσματα.
    Οι παραπάνω ουσίες λειτουργούν ως αντισυλληπτικά στους θηλυκούς οργανισμούς και θηλυκοποιούν τους αρσενικούς. Το συνδυασμό αυτό εκτός από τις οθόνες μας δυστυχώς τον βλέπουμε και στις κυψέλες μας.

    Όπως αναφέρει ο κος Ζουπάνος (χειρουργός, παιδοουρολόγος), "Η θηλυκοποίηση του περιβάλλοντος προφανώς επηρεάζει και τον ψυχισμό-σεξουαλική συμπεριφορά του ανδρός. Με την παρουσία των ουσιών «oestrogelike» μειώνεται η επιθυμία για το άλλο φύλο, με αποτέλεσμα η συμπεριφορά των ανδρών να είναι πια ουδέτερη ή ακόμα και ομοσεξουαλική".

    Καθώς λοιπόν το σύνολο σχεδόν των καλλιεργούμενων αλλά και των αστικών εκτάσεων ψεκάζεται με "πουστόνιο" θα είχε ενδιαφέρον το σχόλιο κάποιων συναδέλφων που διατηρούν μελισσοσμήνη μακρυά από τον "πολιτισμό", σε μη καλλιεργούμενες, μη ψεκαζόμενες περιοχές.

    Σύντροφοι μελισσοκόμοι! Όχι στο πουστόνιο. Μην βάζετε εντομοκτόνα στα μελίσσια σας.

    Εμπρός στον αγώνα για βαρβάτους κηφήνες!

  • #358 από SWEET*STRINGS στις 03 Jul 2008
  • και είχα το αναπάντητο ερώτημα αφού δεν γεννάνε πως πολλαπλασιάζονται ?
  • #359 από IxNiLaTiS στις 03 Jul 2008
  • και είχα το αναπάντητο ερώτημα αφού δεν γεννάνε πως πολλαπλασιάζονται ?
    ??? ::)
  • #360 από Amylo στις 10 Jul 2008
  • καλε..κατι μου λέει οτι καποιοι παραφερονται ::) :P
  • #361 από Mrs Brightside στις 14 Jul 2008
  • και είχα το αναπάντητο ερώτημα αφού δεν γεννάνε πως πολλαπλασιάζονται ?

      Κατ' αρχην να σου διευκρινήσω οτι δεν πολλαπλασιάζονται, αφού πάντοτε το ποσοστό των ομοφυλοφίλων αντιπροσώπευε το 10% περίπου του πληθυσμού της γης και πάντοτε κυμαινόταν σε αυτο το ποσοστό. ;)

      Η δική μου άποψη είναι οτι οι ομοφυλόφιλοι, που είναι άνθρωποι όπως εμεις, με δύο μάτια, δύο χέρια, δύο πόδια κ.λπ. έχουν ακριβώς τα ίδια δικαιώματα με εμάς. Συνεπώς έχουν κ εκείνοι δικαιώμα να είναι ευτυχισμένοι με τον τρόπο που έχουν επιλέξει. Όπως κανείς μας δεν θα ήθελε να του απαγορέψει κάποιος νόμος να ειναι με τον άνθρωπο που αγαπα και να "επισημοποιήσει" αυτή τη σχέση, έτσι δεν το θέλουν, ούτε και τους αξίζει οι ομοφυλόφιλοι. Θα έλεγα λοιπόν οτι στην Ελλάδα, θα πρέπει άμεσα να νομιμοποιηθεί ο γάμος των ομοφυλοφίλων και οι ιθύνοντες να αφοσιωθούν σε πραγματικά σοβαρά προβλήματα που αφορουν τη χώρα μας.::) Γιατί το γεγονός οτι η Ελλάδα (σαν τριτοκοσμική χώρα που ειναι ::)), βρίσκεται ανάμεσα στις ελάχιστες χώρες  που δεν επιτρέπουν τον γάμο των ομοφυλοφίλων, κάτι το οποίο μας εξευτελίζει στις άλλες χώρες. Φυσικά δεν θέλω με τπτ να γίνουμε σαν την Ολλανδία που έχει και κόμμα παιδεραστων. Γενικά να μην είμαστε των άκρων.
       Από την άλλη υπάρχει ένα θέμα (που δεν ξέρω αν έχει συζητηθεί εδω, αλλά ευκαιρία να γίνει) είναι το θέμα της υιοθεσίας από γονείς ομοφυλόφιλους. Προσωπικά είμαι υπέρ και θα εξηγήσω και γιατί:
      1ον) Ο κόσμος λέει οτι ένα παιδί χρειάζεται τόσο την πατρική, όσο και την μητρική στοργή και φροντίδα για να μεγαλώσει σωστα. Αλήθεια, πόσες οικογένειες ξέρετε να είναι πραγματικά κοντά στα παιδιά τους και οι 2 γονεις? Νομίζω οτι στις περισσότερες περιπτώσεις, αν όχι και οι 2 γονεις, τουλάχιστον ο 1 δουλεύει όλη μέρα για να έχουν τα παιδιά τους να φάνε, να ντυθούν, να πληρώσουν τα φροντηστήρια κ.λπ. Και νομίζει οτι έτσι εκτελεί σωστά το χρέος τους ως γονιός. Όταν όμως το παιδί χρειάζεται ψυχική επαφή με τον γονιό που είναι απόμακρος, τότε τι γίνεται? Είναι πιο ευτυχισμένο από ένα παιδί που μεγαλώνει με 2 γονείς του ίδιου φύλου? Επιπλέον, πόσα παιδια μεγαλώνουν ορφανά, είτε μετά τον θάνατο του ενός γονιού, είτε μετά απο διαζύγιο κ.λπ. Συνεπώς δεν είναι πάντοτε όλα ρόδινα στις οικογένειες με 2 "φυσιολογικούς" γονείς και πάντοτε όλα "σκάρτα" στις οικογένειες με γονεις του ίδιου φύλου.
      2ον) Υπάρχει ένας μύθος ο οποίος λέει οτι το παιδί ακολουθεί το παράδειγμα των γονιων του. Με αυτήν την λογική δεν θα έπρεπε όλα τα παιδιά που μεγαλώνουν σε οικογένειες με 2 γονείς του αντίθετου φύλου να είναι straight και αυτά που μεγαλώνουν με 2 γονεις ιδιου φύλου να είναι gay? ::) Ισχύει αυτο? Όχι βέβαια...
      Με λίγα λόγια θέλω να πω οτι βρίσκω παράλογη την απαγόρευση του γάμου μεταξύ ομοφυλοφίλων. Όπως αξίζει σε εμάς να είμαστε με εκείνους που αγαπάμε, έτσι αξίζει κ σε εκείνους... Αυτα... :)
  • #362 από BLACK SPIDER στις 26 Jul 2008
  • Είναι ελεύθεροι οι άνθρωποι να ζήσουνε, χωρίς διωγμούς, σχόλια και κρυφά γελάκια.

    Αρκεί φυσικά να μην φτάνουμε στο άλλο άκρο, να κάνουμε και όλους τους προγόνους
    μας γκέι, επειδή κάποιοι καλλιτέχνες, σκηνοθέτες πχ, χτενίζουν το κανταϊφι.
    Ή επειδή κάποιοι Ιστορικοί θέλουν να βγάλουνε του Έλληνες "Εθνος Γκέι"

    Κι εμείς πώς γεννηθήκαμε τότε? Η φύση, οι ορμόνες, είναι όλα ένα ψέμμα ? 

     


  • #363 από Amylo στις 11 Aug 2008
  • Οκ, Δημοκρατία. Κανένα πρόβλημα...

    Πάντως...

    αν η Ομοφυλοφιλία ήταν φυσιολογική,
    τότε ο Θεός θα έπλαθε τον Αδάμ και τον Μήτσο!
    μ'αρεσει το σοβαρο σου υφος..ιδιος οταν μιλαμε για ανθρωπινα δικαιωματα... :P
    ασχετο αλλα η δημοκρατια που κολλαει; ???
  • #364 από Spell@lchemist! στις 11 Aug 2008
  • Οκ, Δημοκρατία. Κανένα πρόβλημα...

    Πάντως...

    αν η Ομοφυλοφιλία ήταν φυσιολογική,
    τότε ο Θεός θα έπλαθε τον Αδάμ και τον Μήτσο!
    το πιο βλακωδες και αφελες ποστ σ ολο το forum...way to go..
  • #365 από morpheas στις 11 Aug 2008
  • Mrs.redy you have a second occasion to think about it or rewrite it in softer ton  :P !!!
  • #366 από Vaiking στις 11 Aug 2008
  • Οκ, Δημοκρατία. Κανένα πρόβλημα...

    Πάντως...

    αν η Ομοφυλοφιλία ήταν φυσιολογική,
    τότε ο Θεός θα έπλαθε τον Αδάμ και τον Μήτσο!
    Και που ξερεις οτι ο διαβολος ηταν τελικα φιδι και οχι... ο Μητσος; :P :P :P
  • #367 από MACMISIAS στις 12 Aug 2008
  • Και αυτό το θέμα ξεφούσκωσε μαζί με το ξεφούσκωμα της δημοσιότητας που πήρε.Και επειδή βλέπω να παίρνει το δρόμο μάλλον περί της στάσης μας απέναντι στους ομοφυλόφιλους συνανθρώπους μας,έχω  να πω μερικές σκέψεις,έξω από το ζήτημα του γάμου,για το οποίο έχω πει την άποψη μου αρκετές φορές παραπάνω.Η ομοφυλοφιλία για μένα είναι πολύ περισσότερο "φυσική" επιλογή ,παρά επίκτητη.Οι ερωτογενείς ζώνες στο ανθρώπινο κορμί είναι ίδιες για όλους,απλά το αν ένας άντρας θα επιλέξει να ευχαριστιέται μέσω μιας συγκεκριμένης τέτοιας περιοχής είναι καθαρά θέμα προσωπικής προτίμησης που πηγάζει από τη ίδια του τη φύση.Το πρόβλημα που έχουν πολλοί άντρες απέναντι στους ομοφυλόφιλους είναι απόρρεια της ίδιας της άποψης που έχει η κοινωνία για το σεξ.Δηλαδή με απλά λόγια το πρόβλημα είναι ότι δεν βλέπουμε το σεξ σαν ευχαρίστηση,ή σαν τη στιγμή που φέρνει σωματικά δύο ανθρώπους τόσο κοντά ,όσο δεν παίρνει άλλο,προσωπική στιγμή που θα έπρεπε να χαίρει σεβασμού και διακριτικότητας, αλλά σαν άσκηση εξουσίας απέναντι στον/στην συντροφό μας.Για αυτό και οι περισσότερες βρισιές έχουν σεξιστικό περιεχόμενο.Συγγνώμη από το κιθάρα για τη λέξη,αλλά όταν λέμε "θα σε γ**ήσω",ουσιαστικά εννούμε ότι θα σε ταπεινώσω,δηλαδή θα σε "γυναικοποιήσω"(τεράστιο θέμα το πως βλέπουμε και τις γυναίκες σε σχέση με το σεξ βέβαια).Αυτός λοιπόν που "γ**ιέται" είναι ξεφτιλισμένος στα μάτια μας γιατί δεν είναι πια άντρακλας,μάγκας και καραμπουζουκλής,αλλά γκομενίτσα,αδελφή και ξεφωνημένη.Εκεί βρίσκετε το ζήτημα για εμένα.Μπορούμε να δούμε το σεξ με άλλο μάτι,ή τα βιώματά μας και τα απωθημένα μας μας κάνουν ,έτσι αμυντικά καθαρά,να περνάμε στην επίθεση και στο κράξιμο;Τι φοβόμαστε επιτέλους;Η ομοφυλοφοβία μπορεί να κρύβει ακόμα και μια "φύση" που καταπιέζεται και αρνείτε από φόβο να εκδηλωθεί.Εγώ όσο περισσότερη φασαρία κάνει κάποιος εναντίων των ομοφυλοφίλων,τόσο περισσότερο με βάζει σε "υποψίες".Για την γυναικεία ομοφυλοφιλία,δεν το έχω σκεφτεί και τόσο για να είμαι ειλικρινής,όποιος θέλει ας πει κάτι.Αλλά για τους άντρες πιστεύω ότι κάπου εκεί βρίσκεται η αλήθεια.Στο πόσο μας κάνει να νοιώθουμε ισχυροί και εξουσιαστές, το ότι το βάζουμε σε μια τρύπα.Και φυσικά και κάτι τελευταίο,επειδή το έχω ακούσει κι αυτό.Το γνωστό παραμύθι περί "ενεργητικών" και "παθητικών".Και αυτός που το κάνει και αυτός που του το κάνουν,όταν ο παρτενέρ είναι ιδίου φύλλου,είναι ομοφυλόφιλος και ας μην παραμυθιάζεται...Αν δεν γουστάρεις,δεν σου σηκώνεται,τελεία και παύλα.

  • #368 από Amylo στις 12 Aug 2008
  • Περαν των δυο τελευταιων σειρων μακ για αλλη μια φοραμε εξεπληξες... ;)
    βεβαια ηταν τοσο προσεγμενο το κειμενο που καταλαβα οτι πρεπει να σου πηρε ωρες...ωραια τοποθετηση παντψς :)
  • #369 από MACMISIAS στις 12 Aug 2008
  • Περαν των δυο τελευταιων σειρων μακ για αλλη μια φοραμε εξεπληξες... ;)
    βεβαια ηταν τοσο προσεγμενο το κειμενο που καταλαβα οτι πρεπει να σου πηρε ωρες...ωραια τοποθετηση παντψς :)
    Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια.Τις τελευταίες δύο γραμμές τις ανέφερα,για κάτι που ίσχυε περισσότερο στις παλιότερες γενιές(οι 30ρηδες και άνω θα καταλάβουν).Έχω ακούσει δηλαδή ιστορίες στις οποίες αυτοί που τις λέγανε πουλούσανε μαγκιά επειδή πηδήξανε ένα τραβεστί από τη Συγγρού ή κάποιο πιτσιρικά στο στρατό που ήτανε ομοφυλόφιλος(δεν χρειάζετε βέβαια να σου πω τα ακριβή λόγια που χρησιμοποιούσαν...) και ταυτόχρονα κράζανε τις "αδερφές"...Ε αυτό είναι για μένα εντελώς υποκριτικό...
    Θα ήθελα κάποια στιγμή μια κοινωνία που το σεξ θα ήτανε ένα "χαλαρό" ζήτημα ,που θα μας απασχολούσε μόνο όταν θα φλερτάραμε ή όταν θα το κάναμε.Ο τρόπος που μας μάθανε να βλέπουμε το σεξ,είναι μια από τις βασικότερες αιτίες πολλών ψυχολογικών προβλημάτων και πολλών δυσλειτουργικών συμπεριφορών...
    Α και κάτι τελευταίο.Εντάξει δεν μου πήρε και τόσες ώρες πια... ;D
  • #370 από papous στις 12 Aug 2008
  • Οι ερωτογενείς ζώνες στο ανθρώπινο κορμί είναι ίδιες για όλους,απλά το αν ένας άντρας θα επιλέξει να ευχαριστιέται μέσω μιας συγκεκριμένης τέτοιας περιοχής είναι καθαρά θέμα προσωπικής προτίμησης που πηγάζει από τη ίδια του τη φύση.

    Αν είναι δυνατόν Μάκη!!!! Η "επιλογή" των ερωτικών ζωνών διακρίνει τους φιλομόφυλους από τους φιλετερόφυλους? Θα πέσει φωτιά να μας κάψει!!!

    Τέτοια στερεότυπα και ταμπού ευθύνονται για την απουσία αυτοεκτίμησης πολλών παιδιών, στην αρχή κι όλας της σεξουαλικής τους ζωής. Και αυτά ευθύνονται επίσης για την αδυναμία ικανοποίησης των συντρόφων τους στο μέλλον, με αποτέλεσμα να πέφτουν όλα τα βάρη σ' εμάς.

    Πρώτ' απ' όλα, οι γυναίκες υπερτερούν σ' αυτόν τον τομέα, έχουν μια ερωτική ζώνη παραπάνω. Γι αυτό και ο Φιλοκτήτης όταν ρωτήθηκε από τον Οδυσσέα για το ποιός ευχαριστιέται περισσότερο στο σεξ, ο άντρας ή η γυναίκα, απάντησε ότι ένας οργασμός γυναίκας ισοδυναμεί με 100 αντρικούς!

    Και θα σας πω κι ένα μυστικό. Ο σίγουρος τρόπος επιτυχίας στο φλερτ είναι η δήλωση φιλομοφυλίας. Δεν υπάρχει περίπτωση άνθρωπος του αντίθετου φύλου να αντισταθεί στον πειρασμό να συνεβρεθεί μ' έναν φιλομόφυλο που δηλώνει ότι τον γουστάρει, είτε άντρας είναι είτε γυναίκα!
  • #371 από MACMISIAS στις 12 Aug 2008
  • Papou χωρίς πολλές λεπτομέρειες γιατί θα μας κόψει και η λογοκρισία,κάτι που παρέλειψα και έχεις δίκιο είναι ότι η χρησιμοποίηση των ζωνών αυτών έχει να κάνει και με το ποιός σε "βοηθάει"...Από εκεί και πέρα έχεις επίσης δίκιο,παρ'όλο που φιλοτομαριστικά να το πάρεις μας συμφέρει να πέφτουνε τέτοια "βάρη" στις πλάτες μας... ;)Για το ζήτημα του οργασμού,μπορεί να ισχύει αλλά φυσικά δεν είμαστε και φτιαγμένοι να αντέχουμε τις 99 παραπανίσιες φορές ,οπότε μια χαρά είναι και η μία 8).Τέλος βρε μπαγάσα τέτοια κάνεις;Πω πω δούλεμα... :o
    Αν και έχεις δίκιο βέβαια είναι τεράστια τροφή για τον εγωισμό (και κατ'επέκταση για κάτι άλλο...),να σε φέρνει ο/η άλλος/άλλη στην φάση να νομίζεις ότι σε γουστάρει τόσο πολύ που δεν καταλαβαίνει ούτε από ομοφυλοφιλίες ,ούτε τίποτα...
    Ααααχ ωραίο πράμα το sex ρε παιδιά.Φτου ξελευτερία για όλους... :D :D :D
  • #372 από Amylo στις 12 Aug 2008

  • Θα ήθελα κάποια στιγμή μια κοινωνία που το σεξ θα ήτανε ένα "χαλαρό" ζήτημα ,που θα μας απασχολούσε μόνο όταν θα φλερτάραμε ή όταν θα το κάναμε.
    μα ειναι ενα χαλαρο ζητημα..μονο για τους εφηβους δεν ειναι..και ουτε καν οταν φλεραρεις δεν σε απασχολει παντα :P
    Α και κάτι τελευταίο.Εντάξει δεν μου πήρε και τόσες ώρες πια... ;D
    ενταξει λοιπονννν :P
  • #373 από MACMISIAS στις 12 Aug 2008

  • Θα ήθελα κάποια στιγμή μια κοινωνία που το σεξ θα ήτανε ένα "χαλαρό" ζήτημα ,που θα μας απασχολούσε μόνο όταν θα φλερτάραμε ή όταν θα το κάναμε.
    μα ειναι ενα χαλαρο ζητημα..μονο για τους εφηβους δεν ειναι..και ουτε καν οταν φλεραρεις δεν σε απασχολει παντα :P
    Α και κάτι τελευταίο.Εντάξει δεν μου πήρε και τόσες ώρες πια... ;D
    ενταξει λοιπονννν :P
    Δυστυχώς δεν είναι και τόσο χαλαρό ζήτημα και όχι μόνο για τους εφήβους,αλλά και για πολύ μεγαλύτερους...Το ότι για παράδειγμα μία στις τρεις γυναίκες δεν έχει οργασμό,ή όλες αυτές οι σεξιστικές βρισιές που ανέφερα παραπάνω,δείχνουν το αντίθετο.Υπάρχουν ακόμα και παντρεμένα ζευγάρια που αν και το κάνουνε ,δεν συζητάνε καν για αυτό,δεν το ψάχνουν και περνάνε μια ζωή "ανάλατη" και με μπόλικο κέρατο αρκετές φορές.Η τα ταμπού που δίνουν και πέρνουν για απλούστατα πράγματα...
    Αν δεν βαριέσαι γράψε στο google το εξής απλό θέμα. "Σεξ κατά την εγκυμοσύνη" για παράδειγμα.Δες τι γράφουνε τα Ελληνικά site και κάνε το αντίστοιχο στα αγγλικά...η μέρα με τη νύχτα.Ακόμα και επιστήμονες που θα μπορούσαν να γράψουνε με ένα "σοβαρό" τρόπο και να δώσουνε απαντήσεις σε απλά ζητήματα ,απλά δεν λένε τίποτα...Ταμπού το σεξ στην Ελλάδα ακόμα δυστυχώς...
Σελίδες: