Ψηφοφορία

Πιστεύετε ότι ο ΟΣΦΠ πήρε με την αξία του το φετινό πρωτάθλημα;

ΝΑΙ
38 (39.2%)
ΟΧΙ
37 (38.1%)
ΔΕΝ ΞΕΡΩ\ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΩ
2 (2.1%)
ΔΕΝ ΜΈΝΔΙΑΦΕΡΕΙ
20 (20.6%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 97

Αποστολέας Θέμα: Ολυμπιακος  (Αναγνώστηκε 272140 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Μαρμελακι

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 578
  • ο καλος ο Μαρμελακης ολα τα αλεθει
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #875 στις: 25/01/10, 13:27 »
Τοσα χρονια που ο Γαβρος παιρνει πρωταθληματα ολοι λεγανε ομαδαρα, μπραβο στον κοκκαλη και στον προπονητη, κτλ.
Μια φορα στραβοπατησαν (ενταξει, μιλαμε για καταγμα οχι απλο στραμπουληγμα) και χυμηξατε να τους φατε.
Στο κατω κατω ακομα μπορει να βγει 2ος.
Και του χρονου, ας ειναι καλα ο ομιλος να βγαζει λεφτα για μεταγραφες (για εναν καλο προπονητη αυτη τη φορα που θα βγαλει ολη τη σαιζον) και θα το παλεψουν και παλι.
Για την χτεσινη αποδοση ισως φταει οτι ειναι ακομα με τον κουραμπιε στο στομα (οπως λεει και το ασμα) και οπου να ναι θα εχουν κι ενα αρνι στο χερι για γαρνιτουρα.

(να επισημανω πως η ψηφοφορια ειναι λιγο ακυρη... εκτος αν ειναι wishful thinking  ;) )
« Τελευταία τροποποίηση: 25/01/10, 13:29 από Μαρμελακι »

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #876 στις: 25/01/10, 13:41 »
Η ψηφοφορια εχει μεινει απο πολυ παλια! :D

Αν και ολυμπιακος ( κι οχι γαβρος ) πιστευω πως καλο ηταν αυτο το στραβοπατημα φετος.

Ομως εαν παραμεινουμε με την ιδια λογικη ( διωξε τον εναν, παρε τον αλλον ) δε θα καταφερουμε ποτε σαν ομαδα και γενικα σαν πρωταθλημα ( διοτι ειναι κλασσικο συμπτωμα η εκδιωξη προπονητων ) να ξεφυγουμε απο το επαρχιακο μας...ποδοσφαιρο :D
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος sakman

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • SEX, NO DRUGS AND ROCK N ROLL!!!
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #877 στις: 25/01/10, 14:11 »
Να προσθεσω πως καλο θα ηταν μαζι με τον Κοκκαλη να φυγουν και οι δηθεν "πρωτοκλασατοι" παικτες που αρπαξαν τα εκατομμυρια τους και τελικα δεν απεδωσαν ουτε ενα cent!

Σορρυ κιόλας, αλλά σε ποιους αναφέρεσαι όταν λες "πρωτοκλασατοι" παικτες που αρπαξαν τα εκατομμυρια? Φετος ο κόκκαλης έκανε μεταγραφες της πλάκας ( πράγμα που δεν το συνηθίζει ) και αυτός είναι και ο λόγος που μου έρχονται δεύτερες σκέψεις για το τι ακριβώς σκοπεύει να κάνει με την παε...
BE SOMEBODY NOT EVERYBODY...

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #878 στις: 25/01/10, 14:13 »
Εννοειται πως αναφερομαι στο παρελθον κι οχι φετος! Ειμαι απο τους ανθρωπους που πιστευει πως φταινε κυριως οι παικτες για τον τροπο που αναπτυσεται και...παιζει ο Ολυμπιακος!
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος schizm

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1277
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #879 στις: 25/01/10, 14:36 »
Free, οι πρωτοκλασάτοι παίχτες παραμένουν ο τελευταίος τροχός της αμάξης και σύμπτωμα μιας νοσηρής πραγματικότητας. Αυτούς, κι όχι άλλους, τους επέλεξε (που δεν είναι και το σύνηθες στον Ολυμπιακό, αλλά λέμε τώρα), ένας κάποιος ανίκανος ή αδαής προπονητής, που με τη σειρά του επιλέχθηκε από έναν ανίκανο ή αδαή πρόεδρο. Οι ευθύνες λοιπόν συγκεντρωτικά βαραίνουν τον τελευταίο, που κινήθηκε κυρίως με γνώμονα αποφάσεις στιγμιαίου παροξυσμού, παρορμητικότητας και -πολλές φορές- εγωισμού.

Δεν είναι τυχαίο που σχεδόν ουδείς, πλην Μπάγεβιτς στην πρώτη θητεία, πρόλαβε να συμπληρώσει διετία στην ομάδα ως προπονητής. Και φυσικά το πρόβλημα δεν ήταν πάντα η ανεπάρκεια του τεχνικού. Αν παρουσίαζε έργο, μετατόπιζε το ενδιαφέρον της εξέδρας μακρυά τον ίδιο, κάτι που δεν άρεσε ποτέ στη ναπολεόντεια νοοτροπία του μεγαλοσχήμονος παράγοντα. Πρώτος στις βραβεύσεις και στο φαίνεσθαι κι εξαφανισμένος όταν τα γιούχα ξεκινούσαν. Η οποιαδήποτε αντίδραση δεν έτυχε ποτέ αξιολόγησης και δεν θεωρήθηκε λόγος ενδοσκόπησης κι αυτοκριτικής, αλλά αντιμετωπίστηκε ως αχαριστία και φυσικά παραγνωρίστηκε. Με τα τερτίπια και με τις εντυπώσεις την έβγαζε καθαρή συνήθως, αλλά δεν είναι κάθε μέρα του Άη Γιαννιού. Έρχεται κάποια στιγμή που η πτώση και η παρακμή σε συναντά, ειδικά όταν δεν έχεις φροντίσει να στήσεις την αυτοκρατορία σε σταθερές βάσεις. Κι αν η πλειονότητα των Ολυμπιακών, παρά τις όποιες αντιδράσεις, δεν θέλει τον εξοβελισμό του, είναι γιατί γνωρίζει πως ο ίδιος ο Σωκράτης δεν έχει φροντίσει να αλλάξει σελίδα ο Ολυμπιακός αρμονικά. Τον κατέστησε τόσο προσωποκεντρικό, που η αποχώρησή του θα σημάνει και την πλήρη κατρακύλα αν στο μεταξύ δεν αλλάξει ο ίδιος κάτι.

Ακόμα κι οι ορδές των οπαδών, δικό του σημιούργημα υπήρξε για να τις διαχειρίζεται σύμφωνα με τα εκάστοτε συμφέροντα. Όμως γυρνάει ο τροχός...

Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #880 στις: 25/01/10, 16:41 »
Οι φετινες μεταγραφες (Maresca, Mellberg, Datolo, Lua Lua) μονο κακοι παικτες δεν ειναι... Αν βαλουμε και την επιστροφη του Ledesma.
Δυο ειναι τα μεγαλυτερα προβληματα φετος του Ολυμπιακου. Η ελλειψη πλανου και αγωνιστικης πειθαρχιας, που οφειλεται οτι η ομαδα το καλοκαιρι ΔΕΝ εκανε προετοιμασια αφου αναγκαστηκε να "φορμαριστει" Ιουλιο μηνα λογω προρκιματικων. Ο Κετσπαγια ειναι καλος για Κυπρο αλλα μεχρι εκει.
Φυσικο επακολουθο ολων αυτων οι μυικοι τραυματισμοι.

Δευτερο προβλημα ο κακος μεταγραφικος σχεδιασμος. Ο Ολυμπιακος γεμισε αμυντικα χαφ αλλα εδωσε το Belluschi που ηταν ο μοναδικος παικτης που μπορουσε να περασει μια καθετη μπαλια. Για αυτο φετος δεν κανει παιχνιδι απο τον αξονα παρα μονο απο τα ακρα.
Επισης η ομαδα χρειαζεται Center For με @@...

Συνοψιζοντας:

1.Καλος προπονητης και πειθαρχια στα αποδυτηρια και καλυτερος γυμναστης.
2.Μεταγραφικος σχεδιασμος με κινησεις ΟΥΣΙΑΣ εκει που η ομαδα ποναει.

Αν γινουν αυτα τα δυο ολα θα πανε καλυτερα.


Αποσυνδεδεμένος papous

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2467
  • Φύλο: Άντρας
  • Έτσι να συμβιώνουμε, σαν τον σκύλο με τη γάτα...
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #881 στις: 25/01/10, 20:42 »
Κι αν η πλειονότητα των Ολυμπιακών, παρά τις όποιες αντιδράσεις, δεν θέλει τον εξοβελισμό του, είναι γιατί γνωρίζει πως ο ίδιος ο Σωκράτης δεν έχει φροντίσει να αλλάξει σελίδα ο Ολυμπιακός αρμονικά. Τον κατέστησε τόσο προσωποκεντρικό, που η αποχώρησή του θα σημάνει και την πλήρη κατρακύλα αν στο μεταξύ δεν αλλάξει ο ίδιος κάτι.

Ακόμα κι οι ορδές των οπαδών, δικό του σημιούργημα υπήρξε για να τις διαχειρίζεται σύμφωνα με τα εκάστοτε συμφέροντα. Όμως γυρνάει ο τροχός...

Ε όχι και η οπαδοποίηση, ο φανατισμός και η βία των γηπέδων δημιούργημα του Κόκκαλη! Μην τρελλαθούμε εντελώς! Σε λίγο θα πούμε ότι ευθύνεται και για τα περσινά Δεκεμβριανά!

Όσο θυμάμαι τον Ολυμπιακό, προσωποκεντρικός ήταν. Επί Ασλανίδη, Σαλιαρέλη, Κοσκωτά, Κόκκαλη... Ακόμα και τώρα στις συζητήσεις με φανατικούς ακούς: "Ο Ολυμπιακός του Σαλιαρέλη ήταν ο καλύτερος! Έκανε τις καλύτερες μεταγραφές" Ξεχνώντας ότι είχε "θάψει" καταπληκτικούς παίκτες οι οποίοι αν προωθούνταν σε άλλες ομάδες θα είχαν ανεβάσει το Ελληνκό ποδόσφαιρο πολύ ψηλά.

Ας είναι, ίσως να είναι ίδιον των οπαδών του που γουστάρουν να έχουν αυθέντες - καθοδηγητές. Αρκεί να τους εκπληρώνουν τα ταπεινά ενστικτα με οποιοδήποτε τίμημα!
Δεν στενοχωριέμαι για ότι έχασα αλλά για ότι θα μπορούσα να είχα κερδίσει. Αυτό που είχαμε το κουβαλάμε πάντα, αυτό που δεν κερδίσαμε το ονειρευόμαστε.

Αποσυνδεδεμένος s.s.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1026
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #882 στις: 25/01/10, 21:34 »
Κι αν η πλειονότητα των Ολυμπιακών, παρά τις όποιες αντιδράσεις, δεν θέλει τον εξοβελισμό του, είναι γιατί γνωρίζει πως ο ίδιος ο Σωκράτης δεν έχει φροντίσει να αλλάξει σελίδα ο Ολυμπιακός αρμονικά. Τον κατέστησε τόσο προσωποκεντρικό, που η αποχώρησή του θα σημάνει και την πλήρη κατρακύλα αν στο μεταξύ δεν αλλάξει ο ίδιος κάτι.

Ακόμα κι οι ορδές των οπαδών, δικό του σημιούργημα υπήρξε για να τις διαχειρίζεται σύμφωνα με τα εκάστοτε συμφέροντα. Όμως γυρνάει ο τροχός...

 "Ο Ολυμπιακός του Σαλιαρέλη ήταν ο καλύτερος! Έκανε τις καλύτερες μεταγραφές" Ξεχνώντας ότι είχε "θάψει" καταπληκτικούς παίκτες οι οποίοι αν προωθούνταν σε άλλες ομάδες θα είχαν ανεβάσει το Ελληνκό ποδόσφαιρο πολύ ψηλά.

Μάλλον μπερδεύεις τους προέδρους,τον Νταιφά εννοείς.Αποκλείεται να υπήρξε ποτέ άνθρωπος που να συμπάθησε τον "Αργύρη καριόλη,φέρτο πορτοφόλι".

Αποσυνδεδεμένος schizm

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1277
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #883 στις: 25/01/10, 21:39 »
Αυτό παππού, είτε διαχρονικό, είτε όχι, αποτελεί και πρόβλημα κατ' εμέ. Ιστορικά αν το δούμε, οι ομάδες που καταξιώθηκαν κι έδωσαν πράγματα, δεν ήταν συνήθως εκείνες των προέδρων τους, αλλά οι άλλες των προπονητών ή/και των παιχτών τους. Επιδίωξη του μεγάλου αφεντικού υπήρξε ανέκαθεν η προσωπική του προβολή...θα ήταν θεμιτό, αν όλο αυτό συνοδευόταν κι από μια ουσιαστική χάραξη πορείας που δεν θα έχει μονίμως ως τέρμα της το Μάιο και μετά έχει ο Θεός (όπου Θεός, βλέπε Σωκράτης). Αλλά ως έχει, εκείνος που τον έβγαλε από τα πέτρινα χρόνια, με τους πλείστους όσους τρόπους, έχει αναλάβει εκ νέου την πρωτοβουλία να τον πάρει στον πάτο μαζί του.

Δεν είναι πάντως Ολυμπιακό και μόνο το οπαδικό αυτό σύνδρομο που περιγράφεις. Έχει μάλλον καθολικότερη μορφή. Κι ο Βαρδινογιάννης στις χρυσές εποχές του τιμών απολάμβανε...κι ο Τίγρης ακόμα αντιμετωπίζεται ως ο επί Γης προφήτης που θα οδηγήσει τους κιτρινόμαυρους στην Γη της πρωτιάς.

Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #884 στις: 25/01/10, 21:51 »
"Αργύρη καριόλη,φέρτο πορτοφόλι".
Αυτος παιζει να ειναι ο καλυτερος αυθορμητος αυτοσχεδιασμος στην ιστορια των οπαδων... ;D


Αποσυνδεδεμένος Crool

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 250
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #885 στις: 26/01/10, 00:07 »
Το πρόβλημα φίλε Crool του Ολυμπιακού ήταν ακριβώς αυτό. Ότι δηλαδή πάντα είχε στο μυαλό του (ο Σωκράτης δηλαδή) τα Ελληνικά δεδομένα και τίποτε άλλο... 

Φίλε MACMISIAS ίσως και να είναι έτσι. Αλλά είτε είναι έτσι είτε δεν σχεδίασε σωστά, για τον φίλαθλο το ίδιο είναι. Ιδιο αποτέλεσμα.
Το θέμα είναι ότι ο Ολυμπιακός που βλέπω τώρα δεν έχει αυτοματισμούς δεν ξέρει να παίξει την κόντρα επίθεση ομαδικά και γρήγορα ΔΕΝ κάνει ευκαιρίες
δεν έχει τακτική στο παιχνίδι του, λειτουργία συνόλου κλπ κλπ κλπ που τα βλέπει ο καθένας...

υγ: με προπονητές της μιας σαιζόν, η των δυο τριών μηνών και όχι με την ΑΠΟΛΥΤΗ στήριξη της διοίκησης ομάδα ποτέ δεν γίνεται.
Παραδείγματα άπειρα...
Δεν υπάρχει τίποτα το "ασεβές" (κλπ σάπια) στην έκφραση γνώμης, και θέσης περί δίκιου.

Αποσυνδεδεμένος papous

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2467
  • Φύλο: Άντρας
  • Έτσι να συμβιώνουμε, σαν τον σκύλο με τη γάτα...
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #886 στις: 26/01/10, 13:59 »
Οπωσδήποτε schizm, η οπαδική αποθέωση ή αντίστροφα απαξίωση του μπέη-πασά προέδρου έχει καταντήσει γενικότερο φαινόμενο και είναι φυσικό εφόσον πριμοδοτείται ως τρόπος συμπεριφοράς από τις ευρύτερες πολιτικές δομές.

Ιστορικά όμως αυτή η ανάδειξη του προέδρου σε ήρωα και θεό ξεκίνησε επί Ασλανίδη, αν δεν κάνω λάθος, από το πολιτικό σύστημα της εποχής - σαν να βλέπω μπροστά μου τον Πατακό να τον παρασημοφορεί - και ακολούθησε το πλήθος. Αν δηλ ανατρέξουμε στην απαρχή του φαινομένου παρατηρούμε ότι είναι μια προσεκτικά δομημένη και εξελιγμένη συμπεριφορά η οποία έχει ριζώσει με τέτοιον τρόπο στην μνήμη που είναι σχεδόν αδύνατον να ανατραπεί. Η μόνη περίπτωση ανατροπής, η ενδοσκόπηση και αυτοσυνείδηση του οπαδού και ο μετασχηματισμός του σε φίλαθλο.

Είναι ένα σημαντικό πολιτικό πρόβλημα και μόνο πολιτική μπορεί να είναι η λύση.
Δεν στενοχωριέμαι για ότι έχασα αλλά για ότι θα μπορούσα να είχα κερδίσει. Αυτό που είχαμε το κουβαλάμε πάντα, αυτό που δεν κερδίσαμε το ονειρευόμαστε.

Αποσυνδεδεμένος parantox

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 167
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #887 στις: 26/01/10, 15:14 »
Βλέπω τα πρωτοσέλιδα των εφημερίδων με τίτλους λες και βαράει διάλυση ο Ολυμπιακός. Λες και αν χάσει 1 πρωτάθλημα στα τόσα χρόνια θα γίνει κάτι συνταρακτικό...

Τα γράφουν οι ίδιοι οι δημοσιογράφοι που κόπτονται για το καλό του ελληνικού ποδοσφαίρου, που δεν τους αρέσει το χαμηλό επίπεδο, η έλλειψη ανταγωνισμού και το να στέφεται πρωταθλητής ο ίδιος κάθε χρόνο...Που θέλουν τον οπαδό να έχει παιδεία, ενώ οι ίδιοι φροντίζουν να καλλιεργούν εντάσεις...

Τώρα θα μου πείτε αν είναι να περάσουμε σε πράσινη "δυναστεία", τί όφελος θα υπάρξει; Κανένα φυσικά, αν τα πράγματα μείνουν έτσι...

Για να μην επεκταθώ εκτός θέματος, συμφωνώ με τον MAC, νομίζω πως ο Σωκράτης θέλει να την κάνει αλλά για τον φετινό Ολυμπιακό δε νομίζω να φταίει αυτό. Απλώς η ομάδα δεν τραβάει. Και προηγούμενα χρόνια δεν τραβούσε αλλά τότε δεν υπήρχει ούτε ΠΑΟ κλπ.
They asked a guitar player to play with some dynamics and he said "What are you talking about, I'm playing as loud as I can!"...Heh, I tell that joke a lot.

Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #888 στις: 26/01/10, 17:25 »
Βλέπω τα πρωτοσέλιδα των εφημερίδων με τίτλους λες και βαράει διάλυση ο Ολυμπιακός. Λες και αν χάσει 1 πρωτάθλημα στα τόσα χρόνια θα γίνει κάτι συνταρακτικό...

Δεν ειναι οτι χανει ενα πρωταθλημα στα 13 χρονια ο Ολυμπιακος...Ειναι ο τροπος που παιζει.
Γιατι ο φετινος Ολυμπιακος ειναι ο χειροτερος που εχω παρακολουθησει στη ζωη μου. Χωρις ψυχη, χωρις πλανο και για λυπηση.


Αποσυνδεδεμένος Garvin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Άντρας
  • There's no business like show business!
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #889 στις: 26/01/10, 18:58 »
δεν χρειαζεται να ανησυχουμε...υπαρχει και το champions league...

Αποσυνδεδεμένος Panos the Greek

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 382
  • Φύλο: Άντρας
  • Unforgettable, Irreplaceable, Immortal
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #890 στις: 20/02/10, 12:23 »
Εισητήρια για την τρίτη δεν παίζουν ε?

Αποσυνδεδεμένος Garvin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Άντρας
  • There's no business like show business!
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #891 στις: 20/02/10, 13:57 »
Εισητήρια για την τρίτη δεν παίζουν ε?

απο το online της σελιδας μεσα σε 15 λεπτα ειχαν εξαφανιστει δυστυχως...

Αποσυνδεδεμένος s.s.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1026
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #892 στις: 20/02/10, 16:06 »
Εισητήρια για την τρίτη δεν παίζουν ε?
Παίζει 2-2 στα τουρνικέ.

Αποσυνδεδεμένος Panos the Greek

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 382
  • Φύλο: Άντρας
  • Unforgettable, Irreplaceable, Immortal
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #893 στις: 21/02/10, 02:10 »
καλά κρασά..δεν είναι ρε γ**ώτο το Καραισκάκη γήπεδο για 20.000 διαρκείας...

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #894 στις: 25/02/10, 12:01 »
http://www.in.gr/sports/article.asp?lngEntityID=1110053&lngDtrID=1101

Επιτελους μια μεγαλη αλλαγη στον Ολυμπιακο! Θα κινηθουμε σε αγορ..ε...μισθωση προπονητη/μαριονετα μεγαλης ελληνικης ομαδας, με δυνατοτητα ελεγχου απο τον προεδρο/μαριονετα και με βαθος υποστηριξης απο τους "κινω τα νηματα" φανατικους οπαδους!

Ε ρε Βαλβερδε που χρειαζομαστε!
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Garvin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Άντρας
  • There's no business like show business!
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #895 στις: 25/02/10, 22:05 »
μετα την ηττα απο τη bordeaux, φανηκε ποσο πολυ δυσαρεστηθηκαν οι οργανωμένοι.
http://www.rednews.gr/football.aspx?nid=3160&cid=n
ειδικα εκει που λεει ''Καλά είναι να πηγαίνεις στους 16 και στους 8 στην Ευρώπη, αλλά αυτά είναι μόνο για να ξεγελάς την πείνα σου...'' είναι τεράστια ατακα. αυτος είναι ο ολυμπιακος που εχουν ονειρευτει ορισμενοι. πρωταθλημα χωρις μπαλα (χωρις φαντασια, πλανο, με το ζορι για το τριποντο σε εκτος εδρας κλπ) καθε χρονο, ισα ισα για να λεμε ολους τους αλλους ατιτλους..μια χρονια να παμε ενα βημα μπροστα στην Ευρώπη ούτε λόγος...Δεν έγινε τιποτα δηλαδη που χασαμε, μιας που ουτως η αλλως δε θα παρουμε το champions league...Ωραία καφροελληνικη θερμοκέφαλη λογική.

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #896 στις: 09/03/10, 13:15 »
http://www.in.gr/sports/article.asp?lngEntityID=1114577&lngDtrID=246

Πες τα Χρυσοστομε!!!

Βεβαια εαν τα ελεγε καποιος φουκαρα προπονητακος που ετυχε να περασει απο το παγκο, θα τον εδιωχνε αμεσως ο προεδρος ( βλεπε "μαριονετα των φανατικων" ).

Κι αυτη η εκπομπη με το Τσουκαλα...Τι ξαναβγηκε στον αερα; Μια χαρα ρεζιλι ειμασταν και χωρις αυτους!!!
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος themos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1005
  • Φύλο: Άντρας
  • Αγιάτρευτος ροκαμπιλάς
    • Προφίλ
    • Picos Apicos & The Pina Coladas
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #897 στις: 09/03/10, 15:25 »
Πολύ καλά τα λέει ο Νικοπολίδης, παρότι τον αντιπαθώ ιδιαίτερα. Αυτή η νοοτροπία λείπει από την Ελλάδα- "να μείνουμε 1-2 χρόνια χωρίς πρωτάθλημα (εγώ θα έλεγα 4-5, αλλά τέλος πάντων) με στόχο να βγουν ταλέντα, να φτιάξουμε ομάδα και σύστημα, και βλέπουμε".

Υ.Γ. Δεν είμαι Ολυμπιακός, αλλά το ίδιο θα έπρεπε να (έχει ήδη) ειπωθεί και στην ομάδα μου (ΠΑΟ), και στην ΑΕΚ φυσικά...
Picos Apicos & the Pina Coladas on the Web:

www.picosapicos.gr
MySpace
Facebook

Αποσυνδεδεμένος sofitia

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 343
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κλασική κιθάρα
    • Προφίλ
    • http://clubs.pathfinder.gr/tetradiakitharas?bcseed=1256914726_11423
Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΣΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΑΝΤΕΧΕΙ

Αποσυνδεδεμένος ΧΩΡΙΑΤΗΣ

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 822
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι δρόμος
    • Προφίλ
    • time and enemy
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #899 στις: 16/03/10, 23:56 »
από τους ομοθυμαδόν
το έχω σαν ήχο κλήσης στο κινητό
« Τελευταία τροποποίηση: 16/03/10, 23:58 από ΧΩΡΙΑΤΗΣ »

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
42 Απαντήσεις
22548 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/09/09, 09:37
από faser
46 Απαντήσεις
18563 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/05/09, 13:12
από ΧΩΡΙΑΤΗΣ