Αποστολέας Θέμα: ποιος ειναι για σας ο εκνευριστικοτερος ανθρωπος στην ελληνικη μουσικη σκηνη???  (Αναγνώστηκε 145348 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
Εγω πραγματικα δε βρισκω λογο σε ενα ''μουσικο'' φορουμ να υπαρχει τετοιο θεμα. Και εχει και τρελη συμμετοχη 17,18 σελιδες εφτασε...
Πρωτον, επειδη στη μουσικη χρειαζονται ΟΛΟΙ. Και ο Carreras και ο Hetfield και ο Santana και ο Νταλαρας, ακομα ακομα και η Μπεζαντακου.
Δευτερον γιατι ο καθενας πεταει την π@π@ρια του, αφου τζαμπα ειναι και δεν εχει να χασει και τιποτα. Αν διαβασει καποιος και τις 17 σελιδες δε νομιζω να εχουμε αφησει κανενα εξω...
Τριτον επειδη ΔΕ θεωρω οτι ενας τραγουδιστης πρεπει να ειναι καλος, αγαθος και ΜΗ εκνευριστικος. Λες και τους εχουμε μαθει και γιναμε φιλαρακια τους.
Εγω ξερω οτι στην Ελλαδα και γενικα σε ολο τον κοσμο o Malmsteen, που ειναι ενας απο τους πιο κακομαθημενους και εκνευριστικους χαρακτηρες ΑΠΟ ΟΤΙ ΛΕΓΕΤΑΙ (γιατι δεν εχω πιει και μπυρονια μαζι του ναξερω) εχει χιλιαδες φανατικους υποστηρικτες.

Δεν καταλαβαινω λοιπον τη λεξη αντιπαθητικος, φαλτσος κτλ, που παιρνει 12000000 εκατομμυρια τη βραδια και εχει επαναπαυτει στις δαφνες του.
Απο τη στιγμη που υπαρχει κοσμος που υποστηριζει τον ''ετοιμοθανατο'' Μητροπανο και την ΑΦΩΝΗ Μπεζαντακου με ΓΕΙΑ τους και ΧΑΡΑ τους να τα κονομανε. Ειναι στο αυτι και το ματι του Ελληνα να δει ποιοι αξιζουν. Οτι πολλες φορες κανουν επιτυχιες ΣΚΑΡΤΟΙ μαλλον πρεπει να το ριξουμε στην κριτικη ΣΚΕΨΗ και ΜΟΥΣΙΚΗ ΠΑΙΔΕΙΑ του καθε ΕΛΛΗΝΑ.


Αποσυνδεδεμένος Anaximandros

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 595
  • Τα καλύτερα έρχονται!
    • Προφίλ
Ειναι στο αυτι και το ματι του Ελληνα να δει ποιοι αξιζουν. Οτι πολλες φορες κανουν επιτυχιες ΣΚΑΡΤΟΙ μαλλον πρεπει να το ριξουμε στην κριτικη ΣΚΕΨΗ και ΜΟΥΣΙΚΗ ΠΑΙΔΕΙΑ του καθε ΕΛΛΗΝΑ.


Τα είπες όλα. Δε χρειάζεται να συζητήσουμε τίποτα παραπάνω.

Αποσυνδεδεμένος Germ1984

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 271
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
ο Γαϊτανος!!!!!!
γγγγγκκκκκκκρρρρρρρρρ...........  >:( >:( >:(


Χμμμ....Ο συγκεκριμένος είναι από τους πιο συμπαθείς Ελληνες καλλιτέχνες για μένα τουλάχιστον.



Αποσυνδεδεμένος Mrs Brightside

  • Illusion User
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1171
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ...as we kiss goodbye the sun sets...
    • Προφίλ
Βασικά αυτό που λέει ο Anaximandros και προσωπικά συμφωνώ απόλυτα είναι ότι κάποιοι καλλιτέχνες που όντως είναι μεγάλα ονόματα όπως ο Μητροπάνος, η Αλεξίου κ.α. είναι καιρός πια να βγούν στην σύνταξη κ να αφήσουν τον χώρο ελεύθερο για νέους καλλιτέχνες/ταλέντα που όπως όλοι ξέρουμε, αφθονούν, αν πάει κανείς σε μικρά μπαράκια στα εξάρχεια ή ακόμη και σε συνοικειακές boite, θα τα δει και θα τα ακούσει... Είναι άδικο κάποιοι να βγάζουν ένα σωρό λεφτά με μια εμφάνιση μόνο και κάποιοι άλλοι να εμφανίζονται κάτω από τραγικές συνθήκες για 30-40 ευρω ή πολλές φορές και τίποτα.
...when the hardest part is over we'll be here and our dreams will break the boundaries of our fear...

http://www.facebook.com/TheKillersGreekFanClub
https://www.facebook.com/killersnerdia

Αποσυνδεδεμένος Petros1

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 19
    • Προφίλ
Βασικα,τι σημαίνει  "ελληνική μουσική σκηνή"?
'Οπως λέγαμε παλιά "αλβανός τουρίστας"  δηλαδή?

Αποσυνδεδεμένος Μητσάκος

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1818
  • Φύλο: Άντρας
  • Κιθαρίστας της κακιάς ώρας...
    • Προφίλ
Κοίτα, για πολλούς καλλιτέχνες, μπορεί ο οποιοσδήποτε να σκεφτεί να βρει έναν λόγο για να τους "εκθειάσει". Το ζήτημα είναι, πως όταν ο καλλιτέχνης, φτάνει από κει που έγραφε το Μπάλλο, ή το Μακρύ Ζεϊμπέκικο για το Νίκο, να ακολουθεί τη σήμερον πρακτική του οποιουδήποτε Σαββόπουλου, τότε χαλάει το προφίλ του και σ' αυτή την περίπτωση, πραγματικά είναι απορρίας άξιο που υπάρχει κόσμος να τον εκθειάζει.

Συμφωνώ με τις παρατηρήσεις σου, αναφερόμουν σε επίπεδο προσωπικοτήτων. Εκεί είναι που δεν μπορώ με τίποτα να χωνέψω τα "γαλόνια" που τους έχουν φορέσει.
If music be the food of love, play on,
Give me excess of it; that surfeiting,
The appetite may sicken, and so die...

Αποσυνδεδεμένος Adoni

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 396
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Θα συμφωνήσω με τις παραπάνω γνώμες. Πέρισυ, ο Μητροπάνος έπαιρνε 25000€ τη νύχτα (όχι, δεν το άκουσα από κουτσομπολιά, ακόμη χειρότερα, το διάβασα) για να πάει κάποιος να τον ακούσει να τραγουδάει "Σ' αναζητώ στη Σαλονί - (ανάσα) - κηηηηη (ουρλιαχτό, τονικό ταξίδι της φωνής ως τη σαλονίκη)", ενώ υπάρχουν πολύ ταλαντούχα παιδιά (δε λέω για μένα, γνωρίζω τη μετριότητά μου) με τρομερή αντίληψη πάνω στη μουσική, που είναι ορχήστρα από μόνοι τους και παίζουν σε κάτι παρακμιακές μουσικές σκηνές για 60€ τη νύχτα.

Και βάζω στο τσουβάλι κι όλους τους υπόλοιπους του προλαλήσαντα (απορρώ, αφού ο Μητροπάνος είναι να πεθάνει, τι τα θέλει τόσα λεφτά). Ο Μητροπάνος, κάποτε συγκλόνιζε τον κόσμο. Έβγαινε και τραγούδαγε με παλμό. Άλλαζε τις ζωές αυτών που τον ακούγαν. Το ίδιο κι ο Παπάζογλου που τον λάτρευα άπειρα, μέχρι που τον άκουσα στο Αλ Τσαντίρι News και ήθελα ν' αυτοκτονήσω. Γιατί χάνουν τον παλμό τους με τα χρόνια; γιατί επαναπαύονται με τα λεφτά; θα μου απαντήσει κάποιος: "ναι αλλά Αναξίμανδρε μεγαλώσαν και δε μπορούν πια να είναι όπως παλιά". Ωραία, απαντάω σε αυτό: Ο Oscar Peterson, πώς γίνεται να έπαιζε εξαιρετικά μέχρι το 2007 που πέθανε; ο Haydn, πριν πεθάνει, ασχολήθηκε με ένα νέο είδος για την εποχή του, τη Συμφωνία κι έγραφε μουσική μέχρι τα γεράματα. Γιατί; Γιατί δεν επαναπαύθηκε; Κι όχι μόνο αυτό, αλλά γιατί αυτός την έψαξε και με νέα είδη πάνω στα γεράματα, ενώ σήμερα οι γηραιότεροι σνομπάρουν τα νέα είδη; Το ίδιο κι ο Μπετόβεν που έγραφε μουσική ακόμη κι όταν ήταν κουφός. Αλλά ο Παπάζογλου, παρόλο που τώρα η τεχνολογία έχει προχωρήσει απίστευτα και μπορεί να κάνει απίστευτες δουλειές, έχει επαναπαυθεί και τραγουδάει σα να σφίγγεται, δεν υπάρχει άλλη δημιουργία γι αυτόν, ούτε για το Μητροπάνο. Τελείωσε η δημιουργία τους.

Όχι, δε συμφωνώ με τον να παίρνουν όχι 25000€ ούτε 30€ στην εμφάνιση! Το ίδιο πράγμα που είναι το σουβλάκι που θα το φάω, θα χορτάσω και θα το αφοδεύσω κι όταν το ξαναφάω θα είναι πάλι σουβλάκι, όχι κάτι άλλο εξελιγμένο, το ίδιο πράγμα είναι κι αυτοί.
Υπαρχει ομως μια μικρη παρεξηγηση σε αυτα που λες, οτι συγκρινεις δημιουργους-συνθετες με ερμηνευτες ή τραγουδοποιους. Ειναι παραλογο οχι απλα να περιμενεις αλλα να απαιτεις ενας τραγουδιστης στα 60 του να εχει την ιδια φωνη, την ιδια ανοχη και την ιδια αποδοση με οταν ηταν 30. Το σωμα του φθειρεται, ειδικα η φωνη του -που συνηθως αλλαζει. Αντιθετα ο συνθετης -υποτιθεται- οτι οσο περναει ο καιρος γινεται ολοενα και πιο εμπειρος, ακουει περισσοτερα, διαφορετικα και καινουργια πραγματα και αρα ειναι σε θεση να δημιουργησει κατι νεο.

Σαφως και υπαρχουν εξαιρεσεις βεβαια... ειδα στη συναυλια για τον Compay Segundo εναν παππου κιθαριστα που ηταν στην αρχικη συνθεση των Buena Vista Social Club, ο ανθρωπος τους ειχε πατησει ολους κατω. Ειχα παει να ακουσω τους Scorpions πριν 4-5 χρονια, και ακουγες τον Maine οπως ειναι στο δισκο βινυλιου.
Ο Μητροπανος σαφως δεν εχει τη φωνη που ειχε καποτε, ειναι μεγαλος και περασε πολλα με την υγεια του. Αλλα δεν παυει να ειναι ο ιδιος ανθρωπος που εντυσε με τη φωνη του μοναδικα τοσα ωραια τραγουδια, γι αυτο και πηγαινει τοσος κοσμος να τον ακουσει. Εχει τη δικη του ιστορια, και αυτην εκτιμαει το κοινο. Οσο για τις δημιουργικες του επιλογες, δεν μπορω να παραγνωρισω οτι παλι σε μεγαλη ηλικια και με μια αμιγως λαικη πορεια, εκανε συνεργασιες με καλλιτεχνες οπως ο Λακης Παπαδοπουλος, ο Τουρνας, ο Κραουνακης, ο Πασχαλιδης, ο Μικρουτσικος, ο Θαλασσινος κλπ. Δεν θεωρω οτι ειναι ακριβως "το αναμενομενο". Τωρα τα λεφτα που παιρνει ειναι αλλο καπελο... και το λεω αυτο για τον εξης λογο. Ας το δουμε επιχειρηματικα, εγω ειμαι ενας μαγαζατορας και μαθαινω οτι ο Μητροπανος μετα απο τοσα χρονια θελει ξανα να βγει να τραγουδισει. Καταλαβαινω εκ των προτερων οτι θα μου φερει πολυ κοσμο και αρα πολλα κερδη (και πραγματι εχει πολυ κοσμο, για να κλεισουν καποιοι φιλοι μου περιμεναν ποσο καιρο) και επισης καταλαβαινω οτι ακι αλλοι μαγαζατορες σκεφτονται το ιδιο ακριβως με εμενα. Οποτε τι κανω? Το λογικο! Του κανω μια πολυ καλη προσφορα για να τον κλεισω, γιατι μονο και μονο λογω ονοματος αποτελει εγγυηση οτι θα βγαλω κερδος. Απο την αλλη πλευρα, εισαι εσυ ο Μητροπανος, θελεις να ξαναβγεις να τραγουδισεις και σου κανουν προτασεις. Ο ενας δινει 10000Ε τη βραδια, ο αλλος 20000Ε και ενας τριτος 5000Ε, ποιον θα διαλεγες?

Ο Παπαζογλου απο την αλλη, πραγματικα θα μπορουσε να εχει κανει πιο πολλα. Για τον Α, β λογο δεν του βγαινει πια η φωνη, καηκε... Ειναι ο ιδιος ανθρωπος που εχει γραψει τοσα ωραια τραγουδια, εχει κανει και μια καρριερα ως παραγωγος. Θα μπορυσε να δωσει περισσοτερα πιστευω, αλλα το οτι δεν εδωσε μαλλον μου δειχνει οτι δεν μπορουσε τελικως. Βαρεθηκε, στερεψε, επαναπαυθηκε... δεν ξερω τι εκανε, αλλα πιστευω οτι αν μπορουσε να κανει κατι παραπανω θα το εκανε.


Αποσυνδεδεμένος Anaximandros

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 595
  • Τα καλύτερα έρχονται!
    • Προφίλ
Κοίτα Adoni, σίγουρα φθείρεται το σώμα του ανθρώπου. Διαφορετικά δε θα γερνάγαμε. Το θέμα είναι πως δεν είναι απαραίτητο ότι οπωσδήποτε θα χαθεί κι ο παλμός, το feeling. Για παράδειγμα, ο Καζαντζίδης, μέχρι που γέρασε, ήταν άψογος και τελείως μουσικά, αλλά και όσο αφορά τον παλμό και αυτό με βάζει στη διαδικασία να απορρώ, πώς γίνεται. Σίγουρα βοήθησε και το "διάλειμμα" που χε κάνει ο Καζαντζίδης. Και ο Μητροπάνος όμως είχε κάνει "διάλειμμα", όπου παρ' όλα αυτά, δεν είδα να τον ωφελεί ιδιαίτερα.

Θα είμαι ειλικρινής, γουστάρω να ακούω παλιές ηχογραφήσεις με Μητροπάνο κι όταν άκουσα τη Live ηχογράφηση απ' το δίσκο του Πασχαλίδη που τραγούδησε το "Πεθαμένες Καλησπέρες", καραγούσταρα. Απλά το θέμα που έχω, είναι όλα αυτά τα παραπάνω, πέρα απ' την ψυχρή μουσική (όπου προσωπικά, δε μ' αρέσει να αντιμετωπίζω τη μουσική ξεχωριστά, αλλά μέσα στη ζωή), βλέπω πως η φλόγα του Μητροπάνου έχει σβήσει κι αυτό είναι που με στεναχωρεί. Κι ένα απ' τα πολλά που προκύπτουν απ' αυτά που λέει παραπάνω ο φίλος G.K. είναι ότι όλοι εμείς είμαστε αυτοί που μαθαίνουμε τους άλλους κι εμάς τους ίδιους να σβήνουμε τις φλόγες μας και να υποτασσόμαστε είτε στα 25000€, είτε σε ένα προφίλ ξεπεσμένο, είτε σε οτιδήποτε, να επαναπαυόμαστε και όλα τα επακόλουθαν.

Αποσυνδεδεμένος blackmorefan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 587
  • Φύλο: Άντρας
  • Will you take a ride on the wild side?
    • Προφίλ
Ξεκινάω: Νταλάρας, Αλεξίου, Κραουνάκης, Βανδή, Σφακιανάκης, Πάριος, Πασχάλης. Και λίγους είπα...
Let the darkness surround you, release all the madness within...the game that we play is the Black Masquerade

Αποσυνδεδεμένος Mίκα

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1036
  • Φύλο: Γυναίκα
  • We are the facilitators of our own creative evolut
    • Προφίλ
Καθένας έχει την άποψη του επι του θέματος...νομίζω το χω πει σε πιο παλιό ποστ αυτό και όλας...Τώρα ασ πούμε μου τη σπάει ο Παπακωνσταντίνου όπως είναι γιατί είναι ξεχασμένος κνίτης και βγάζει πιο συχνά δίσκο και από τη βανδή...:P Και ο Πλιάτσικας που κάνει σόλο καριέρα με τα τραγούδια των Πυξ Λαξ...Και άλλοι για διάφορους λόγους..Αλλά ούτε θα αρχίσω να ξερνάω αν ακούσω τραγούδι τους ούτε θέλω να τους πλακώσω στο ξύλο...:P

Αποσυνδεδεμένος stargazer666

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 2
    • Προφίλ
αλκινοος ιωαννιδης,  Σωκρατης Μαλαμας , πεγκη ζηνα
They say that life's a carousel
Spinning fast, you've got to ride it well
The world is full of Kings and Queens
who blind your eyes and steal your dreams
It's Heaven and Hell, oh well
And they'll tell you black is really white
The moon is just the s

Αποσυνδεδεμένος boxer

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 76
  • Φύλο: Άντρας
  • Keep on rocking in a free world
    • Προφίλ
Καλα τωρα....

Διαβαζω απαντησεις του στυλ "Μητροπανος , Αλεξιου , Νταλαρας και λοιποι να κανουν στην ακρη για τα νεα ταλεντα" και με πιανουν τα γελια...δηλαδη για να καταλαβω , αυτοι εμποδιζουν τα ταλεντα απο το να γινουν γνωστα ;

Και τι ειναι ο Μητροπανος ;Κοινωφελες ιδρυμα υπερ των νεων ταλεντων; Σοβαροι να ειμαστε...

αλλωστε ενα ρητο λεει "Για να γινεις Βασιλιας πρεπει να σκοτωσεις το Βασιλια...."

και τελος τελος ποια ταλεντα ;
Δεν εχει θεση ο Μητροπανος και εχει ας πουμε ο Αλ Ζαζο ;

Αποσυνδεδεμένος Mrs Brightside

  • Illusion User
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1171
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ...as we kiss goodbye the sun sets...
    • Προφίλ
αλκινοος ιωαννιδης,  Σωκρατης Μαλαμας , πεγκη ζηνα

Η Ζήνα στην ίδια κατηγορία με Μάλαμα κ Ιωαννίδη... Οκ!!!! ::)
...when the hardest part is over we'll be here and our dreams will break the boundaries of our fear...

http://www.facebook.com/TheKillersGreekFanClub
https://www.facebook.com/killersnerdia

Αποσυνδεδεμένος bobkatsionis

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 78
  • Φύλο: Άντρας
  • To avoid criticism: Do nothing and be nothing.
    • Προφίλ
    • Find me at Myspace!
γ**ωτο!
Αργησα και εχασα το θεμα οταν ηταν hot!

δηλωνω περηφανα οτι με εκνευριζει αφανταστα,τραγικα,απιστευτα ο υπερδηθεν βασιλιάς του Urban-Εντεχνου...ο ΠΛΙΑΤΣΙΚΑΣ!!!
Μονο μα μονο δηθεν..ακους εκει μπαλαρινες επιτρεπονται...!!!
Και δυο ντερεκια επιτρεπονται ρε να σου σπασουν τα μουτρα πανω στη σκηνη!

Και ενορχηστρωσεις επιτρεπονται ρε,και εμπνευση επιτρεπεται και στιχοι επιτρεπονται και να κοψεις τις λαλακίες επιτρέπεται,αλλα δεν κανεις τιποτα απολαυτα ρε ΠΛΙΑΤΣΙΚΑ!

μα...ΟΝΟΜΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ!?!?!?!?!?!?!

Αλεφαντος που του χρειαζεται,παγκους θα γυαλιζε τωρα!
Keyboard and Guitar player of FIREWIND & OUTLOUD.

Recording Engineer,Director,Photographer for PROGRESSIVE VISION GROUP.

www.myspace.com/katsionis
www.myspace.com/soundsymmetrystudio
www.facebook.com/bobkatsionis

E-mail : bob_katsionis@yahoo.gr

Αποσυνδεδεμένος Μητσάκος

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1818
  • Φύλο: Άντρας
  • Κιθαρίστας της κακιάς ώρας...
    • Προφίλ
^^
Ο Πλιάτσικας είναι ΑΕΛΑΡΑ από κούνια και δε θα έπαιζε ποτέ σε άλλη ομάδα, ενώ για κανένα λόγο δε χρειάζεται Αλέφαντο η ΑΕΛ μας. Μας μαγάρισε ήδη μια φορά με ένα σύντομο πέρασμα από τον πάγκο ο γαυρίλος... ΜΑΚΡΥΑ ΡΕ.
If music be the food of love, play on,
Give me excess of it; that surfeiting,
The appetite may sicken, and so die...

Αποσυνδεδεμένος blackmorefan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 587
  • Φύλο: Άντρας
  • Will you take a ride on the wild side?
    • Προφίλ
γ**ωτο!
Αργησα και εχασα το θεμα οταν ηταν hot!

δηλωνω περηφανα οτι με εκνευριζει αφανταστα,τραγικα,απιστευτα ο υπερδηθεν βασιλιάς του Urban-Εντεχνου...ο ΠΛΙΑΤΣΙΚΑΣ!!!
Μονο μα μονο δηθεν..ακους εκει μπαλαρινες επιτρεπονται...!!!
Και δυο ντερεκια επιτρεπονται ρε να σου σπασουν τα μουτρα πανω στη σκηνη!

Και ενορχηστρωσεις επιτρεπονται ρε,και εμπνευση επιτρεπεται και στιχοι επιτρεπονται και να κοψεις τις λαλακίες επιτρέπεται,αλλα δεν κανεις τιποτα απολαυτα ρε ΠΛΙΑΤΣΙΚΑ!

μα...ΟΝΟΜΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ!?!?!?!?!?!?!

Αλεφαντος που του χρειαζεται,παγκους θα γυαλιζε τωρα!

μεγάλε Bob συμφωνώ απόλυτα αν και νομίζω ότι εγώ τον ξέχασα αυτόν τον τύπο που θεωρείται καλλιτέχνης
Let the darkness surround you, release all the madness within...the game that we play is the Black Masquerade

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
^^
Ο Πλιάτσικας είναι ΑΕΛΑΡΑ από κούνια και δε θα έπαιζε ποτέ σε άλλη ομάδα, ενώ για κανένα λόγο δε χρειάζεται Αλέφαντο η ΑΕΛ μας. Μας μαγάρισε ήδη μια φορά με ένα σύντομο πέρασμα από τον πάγκο ο γαυρίλος... ΜΑΚΡΥΑ ΡΕ.
Τ' αλογάκι... είναι σούζα...  ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος boxer

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 76
  • Φύλο: Άντρας
  • Keep on rocking in a free world
    • Προφίλ
γ**ωτο!
Αργησα και εχασα το θεμα οταν ηταν hot!

δηλωνω περηφανα οτι με εκνευριζει αφανταστα,τραγικα,απιστευτα ο υπερδηθεν βασιλιάς του Urban-Εντεχνου...ο ΠΛΙΑΤΣΙΚΑΣ!!!
Μονο μα μονο δηθεν..ακους εκει μπαλαρινες επιτρεπονται...!!!
Και δυο ντερεκια επιτρεπονται ρε να σου σπασουν τα μουτρα πανω στη σκηνη!

Και ενορχηστρωσεις επιτρεπονται ρε,και εμπνευση επιτρεπεται και στιχοι επιτρεπονται και να κοψεις τις λαλακίες επιτρέπεται,αλλα δεν κανεις τιποτα απολαυτα ρε ΠΛΙΑΤΣΙΚΑ!

μα...ΟΝΟΜΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ!?!?!?!?!?!?!


Αλεφαντος που του χρειαζεται,παγκους θα γυαλιζε τωρα!

Η αληθεια ειναι οτι και εμενα μου τη σπαει....

αλλα στην τελικη δεν κανει κατι διαφορετικο απο αυτο που κανουν πολλοι αγαπημενοι καλλιτεχνες...

Κανει αυτο που κανουν οι ACDC οι Ramones οι Motorhead η Sade ο Χατζηγιαννης κλπ κλπ...

Γραψανε ενα δισκο στη ζωη τους και ως αλλοι Χριστοι τον πολλαπλασιασαν και πουλανε τρελα...και καποιοι γουσταρουν...

Αποσυνδεδεμένος Μαρμελακι

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 578
  • ο καλος ο Μαρμελακης ολα τα αλεθει
    • Προφίλ
Απαντηση στην αρχικη ερωτηση: "ποιος ειναι για σας ο εκνευριστικοτερος ανθρωπος στην ελληνικη μουσικη σκηνη???"
Καποιοι αταλαντοι δηθεν καλλιτεχνες της χρονιας.

Αλλα στην πραγματικοτητα δεν φταινε οι ιδιοι, αλλα αυτοι που πανε να τους δουν!
Αμα δεν πηγαινε κανεις (και δεν ασχολιοταν το Star μαζι τους) δεν θα ανεβαιναν καν στη σκηνη, οποτε θα γλυτωναμε κι εμεις απο τα μουτρα τους.

Αποσυνδεδεμένος Cuenca_60R

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 410
  • Φύλο: Άντρας
  • Gainta lover!!!Ο εραστής του άσκ**λου.
    • Προφίλ
    • Cuenca's web-place!!!
^^
Ο Πλιάτσικας είναι ΑΕΛΑΡΑ από κούνια και δε θα έπαιζε ποτέ σε άλλη ομάδα, ενώ για κανένα λόγο δε χρειάζεται Αλέφαντο η ΑΕΛ μας. Μας μαγάρισε ήδη μια φορά με ένα σύντομο πέρασμα από τον πάγκο ο γαυρίλος... ΜΑΚΡΥΑ ΡΕ.

Χαχαχαχαχαχαχαχα ρε φίλε ο ΟΡΙΣΜΟΣ του σπαμινγκ!!!!!

+άπειρο επίσης στον φίλτατο G.K. το θέμα δεν είναι ποιοι είναι οι άθλιοι της μουσικής σκηνής, αλλά γιατί βρίσκονται στη μουσική σκηνή...Για να βρίσκονται ακόμα στα πατάρια, πρέπει κάποιος να τους ακούει από κάτω...Ξεχάσατε τον Ταμπάκη και τον Κατέλη; Κάτι μαγαζιά που γέμιζαν;
Για να εξασφαλίσουμε το μέλλον μας πρέπει να διαφυλάξουμε το παρελθόν μας.

Αποσυνδεδεμένος Vaiking

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 881
  • Φύλο: Άντρας
  • Why should I sit and sigh...
    • Προφίλ
Το χειρότερο κατ'εμέ με τον Πλιάτσικα δεν είναι η φτώχια της μουσικής του. Σίγουρα μου κάνει κάκιστη εντύπωση το γεγονός πως ενώ είναι μουσικός επιπέδου "κάθομαι μόνος σπίτι και γρατζουνάω την κιθαρούλα για πάρτη μου και για την παρεούλα μου" εν τούτοις παραμιλά όλη η Ελλάδα με αυτόν και τη μετριότητά του. Σε κάτι τέτοιες περιπτώσεις αγαπητέ Bob υπάρχει "καλύτερος και χειρότερος" ενώ οι αριθμοί δεν παίζουν και κανένα ρόλο ;) (αναγωγή σε άλλο thread)

Αυτό που με ενοχλεί περισσότερο είναι το δήθεν ύφος τύπου: "ΕΓΩ έχω μάθει/δει/ζήσει τα πάντα, έχω και μαμώ τις απόψεις και θα σας τα μάθω όλα, μικρά και ανόητα παιδιά που δεν ξέρετε την τύφλα σας... αλλά με καλή διάθεση"!!!

Άσε την "αγάπη" βρε Φίλιππε και πες μας: "Ποιός έχει λόγο στη μουσική";;;

« Τελευταία τροποποίηση: 19/03/10, 18:39 από Vaiking »
The most important second of our lives is the last one...

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ

Αποσυνδεδεμένος dimitriendri

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 34
    • Προφίλ
Γουστάρω το θέμα... Πολύ κομπλεξικό να'ούμε!

Λοιπόν... εμένα μ' εκνευρίζουν ΌΛΟΙ

Αποσυνδεδεμένος Panos the Greek

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 382
  • Φύλο: Άντρας
  • Unforgettable, Irreplaceable, Immortal
    • Προφίλ
Άννα Βίσση, Έλλη Κοκκίνου, Δέσποινα Βανδή, Νίκος Βέρτης, Γιάννης Πλούταρχος, Πάνος Κιάμος, Σάκης Ρουβάς, Χρύσπα, Μαριάντα Πιερίδη, Σταμάτης Γονίδης, ενίοτε Χατζηγιάννης, Ρέμος και Σφακιανάκης, Βασίλης Καρράς, Καραφώτης, Σαμπάνης, Κόκκινα Χαλιά, Γαρμπή, Δάντης, Άντζελα Δημητρίου, Μαρτάκης, Ζώη, Νίνο, Κελεκίδου, Μαζωνάκης, Οικονομόπουλος, Μακρόπουλος, Πανταζής, Παπαρίζου, Πετρέλης, ενίοτε Στρατής, και πολλοί άλλοι...

Αποσυνδεδεμένος FloatingPoint

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 92
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
..........

Δεν είδα να αφήνεις και κάποιον απ'έξω βρε Πάνο.
Τόσο μίσος πια  :P :P :P
προγραμματιστής μόνος δεν ψάχνει
<όχι αγρότης μόνος, προγραμματιστής είπαμε>

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
48 Απαντήσεις
19464 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/03/09, 07:56
από sof1a
11 Απαντήσεις
6660 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31/08/08, 20:51
από Seth21
1 Απαντήσεις
3059 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/11/08, 01:20
από EPALLE
0 Απαντήσεις
2917 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31/01/09, 15:09
από xartaetos
5 Απαντήσεις
3656 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/10/09, 17:35
από Cuore_Sportivo
71 Απαντήσεις
18536 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/09/12, 02:23
από Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood
0 Απαντήσεις
2152 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/02/13, 16:47
από krios80
0 Απαντήσεις
2177 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/04/13, 13:20
από krios80
7 Απαντήσεις
5881 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/05/13, 22:58
από Βραζίλης
2 Απαντήσεις
6787 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/02/18, 00:34
από daphne daphne