Αποστολέας Θέμα: Προβλημα με τελωνειο και ΕΛΤΑ  (Αναγνώστηκε 7656 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Jezus

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3522
  • Φύλο: Άντρας
  • Got G.A.S. ???
    • Προφίλ
    • www.High-Gain.com
Λοιπον... πριν απο κανα-δυο χρονια ειχα παρει κατι καλωδια απο Αμερικη... ειχαν ερθει στα ΕΛΤΑ, πηγα και παρελαβα το δεμα, δεν μου ζητησαν να πληρωσω δασμους, ολα καλα.
Πριν κανα μηνα ερχετε ο ταχυδρομος και μου λεει να πας αμεσως στον διευθυντη των ΕΛΤΑ, σε θελει επειγωντος!
Παω, ου λεει ειχες παρει ενα δεμα, και το παιδι δεν ειδε οτι ηταν να πληρωσεις, πρεπει να δωσεις τωρα κοντα 300 ευρω, και μενω λιγο χαζος εγω.
Ψαχνω τα χαρτια μου (οτι αποδειξεις/χαρτια απο μεταφορικες κτλ εχω τα κραταω στο γραφειο), και βρισκω οτι ηταν ενα δεμα με 9 καλωδια, συνολο $180. Και ειχαν κανει λαθος στο ταχυδρομιο στις ΗΠΑ και ειχαν δηλασει 9χ180= περιπου $1600.
Του παω και την αποδειξη και του εξηγω πως εχει, του λεω αν μου ειχατε πει τοτε αυτο το πραγμα (πληρωσε 300ευρω για καλωδια $180), θα σας ελεγα στειλτε τα για αναδασμολογηση (να δουν και την αποδειξη μεσα και οχι μονο το τι εχει δηλωθει), αλλιως στειλτε τα πισω, δεν υπηρχε περιπτωση να τα πληρωνα.

Προθυμοποιηθηκε να με βοηθισει, και ειπε θα μιλησει με τελωνεια, να δει αν γινεται να αναδασμολογησουν ή να τα στειλω πισω (εχω ακομα τα καλωδια ΚΑΙ τις θηκες που ηταν μεσα). Με περνει σημερα, μου λεει δεν γινεται τιποτα, πρεπει να ερθεις να τα πληρωσεις αλλιως παιζει προσωποκρατηση κτλ...
Δεν ειναι δικο μου το λαθος, του το ξαναεξηγησα, ΔΕΝ θα τα επερνα τα καλωδια αν δεν πληρωνα οσα ηταν να πληρωσω, μου λεει δεν γινεται κατι.
Παντως να προσθεσω οτι πρεπει να πληρωσεις τα τελη για να παρεις τα πραγματα σου, τωρα πως γινεται εγω να τα εχω παρει χωρις να πληρωσω, και θελουν να τα πληρωσω και δεν μπορω να τα στειλω πισω???
Αν εχει καποιος παρομοια εμπειρια και γνωριζει καποια λυση θα εκτιμουσα πολυ την βοηθεια του, αλλιως μεθαυριο θα πρεπει να παω να πληρωσω τα κερατιατικα (αυτο ακριβως ειναι).
Ευχαριστω πολυ για το χρονο σας! (ισως το θεμα να πηγαινει καπου αλλου, ας μετακινηθει αν δεν κολαει εδω και μπορει να το δει περισοτερος κοσμος καπου αλλου).
Got G.A.S. ?
http://old.high-gain.com/myequip.htm

My equipment

http://myspace.com/cerberarec

Join me on Myspace

Αποσυνδεδεμένος kostas80

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 690
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Προβλημα με τελωνειο και ΕΛΤΑ
« Απάντηση #1 στις: 07/04/10, 15:07 »
Κατι τέτοια περιστατικά είναι εντελώς τραγικά. >:(

Ενω πρόκειται για ανθρώπινο λάθος που αποδεικνύεται εύκολα ... σε απειλούν με προσωποκράτηση  :-\

Το θέμα είναι να έχεις χρόνο και όρεξη να αρχίσεις τις μηνήσεις για βρείς το δίκιο σου.
Δε θα τα πλήρωνα σε καμία περίπτωση ... έτσι για το γ**ώτο

καλη τύχη εύχομαι
www.alfacor.gr  ....  http://www.facebook.com/kostas.antonakopoulos

Αποσυνδεδεμένος Kyros

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 3
    • Προφίλ
Απ: Προβλημα με τελωνειο και ΕΛΤΑ
« Απάντηση #2 στις: 07/04/10, 15:13 »
Δυστυχώς στο κράτος στο οποίο ζούμε, με ένα τρόπο βρίσκεις το δίκιο σου:
κανάλια (βλέπε Μάκης) ή με την απειλή αυτών!

Αποσυνδεδεμένος Jezus

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3522
  • Φύλο: Άντρας
  • Got G.A.S. ???
    • Προφίλ
    • www.High-Gain.com
Απ: Προβλημα με τελωνειο και ΕΛΤΑ
« Απάντηση #3 στις: 07/04/10, 15:20 »
Ευχαριστω παιδια.
Συγνωμη, μαλλον δεν βγαζουν και πολυ νοημα τα παραπανω, ειμαι λιγο συγχισμενος αυτη τη στιγμη... δεν με επειλησαν με προσωποκρατηση, απλα λενε αν δεν τα πληρωσεις αμεσα φαινεται μετα οτι χρωστας στο δημοσιο, και ετσι και σε σταματησει π.χ. η αστυνομια για αλκοτεστ, εξακριβωση κτλ εχουν δικαιωμα να σε κλεισουν κρατητηριο.
Αν αρχιζα τις μυνησεις θα το εβρισκα το δικιο μου (πως εχω πραγματα χωρις να εχω πληρωσει για αυτα?), αλλα ειμαι επαρχια, τους μισους στα ΕΛΤΑ τους ξερω προσωπικα και με ξερουν, και περνω και συνεχεια απο ΗΠΑ απο βιβλια και δισκους μεχρι κιθαρες και μηχανηματα, οποτε δεν θελω να εχω προσωπικα προβλημα μαζι τους. Και ο πιτσιρικας που εκανε το λαθος εχει παρει μεταθεση, ειναι καπου εξω απο Θεσσαλονικη τωρα...
απλα ελεγα μηπως καποιος απο εσας εχει αντιμετωπισει κατι παρομοιο και ξερει καποια αναιμακτη λυση...
Got G.A.S. ?
http://old.high-gain.com/myequip.htm

My equipment

http://myspace.com/cerberarec

Join me on Myspace

Αποσυνδεδεμένος Johnie Darko

  • Συναλλαγές: (1)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2769
  • Φύλο: Άντρας
  • Up in smoke...
    • Προφίλ
Απ: Προβλημα με τελωνειο και ΕΛΤΑ
« Απάντηση #4 στις: 07/04/10, 15:30 »
Μαλλον θα σου κλασουν... Απο την στιγμη που εχεις τις αποδειξεις και σου τα ΕΔΩΣΑΝ χωρις να πληρωσεις δασμους κτλ, ακομα κι αν ΕΠΡΕΠΕ να πληρωσεις πχ 300€ (πχ αν οντως ειχες παρει κατι με 1800 και οχι με 180), απο την στιγμη που στο εδωσαν ετσι χωρις να σου ζητησουν να πληρωσεις κατι, απο την στιγμη που υπεγραψαν κτλ δεν μπορουν να κυνηγησουν εσενα. Το πολυ πολυ να κυνηγησουν τον υπαλληλο (ειτε του τελωνειου ειτε των ΕΛΤΑ) επειδη και καλα δεν σε εβαλε να πληρωσεις ενω θα επρεπε. Αλλα ως γνωστον, μετα την απομακρυνση απο το ταμειο ουδεν λαθος αναγνωριζεται... Το καλυτερο που εχεις ομως να κανεις ειναι να απεθυνθεις στο ΙΝΚΑ και στον συνηγορο του πολιτη.
People say that tone is in the fingers...
and people also say that Les Pauls have more tone...
Les Pauls must therefore have more fingers...

Αποσυνδεδεμένος Kosthrash

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1589
  • Φύλο: Άντρας
  • Guitarholic
    • Προφίλ
Απ: Προβλημα με τελωνειο και ΕΛΤΑ
« Απάντηση #5 στις: 07/04/10, 15:41 »
Πληρωσε τα για να μην εχεις προβλημα, μετα κανε μηνυση στα ΕΛΤΑ/τελωνειο/παντος υπευθυνου για απειλη για προσωποκρατηση και ψυχικη οδυνη με ασφαλιστικα μετρα και θα τα παρεις πισω στο 10πλασιο  :D

Περα απο την πλακα τωρα, ρωτα για μια υπευθυνη συμβουλη και τον δικηγορο σου ή καποιο γνωστο σου που να γνωριζει νομοθεσια προτου κανεις οτιδηποτε.
Life is too short for bad tone

Αποσυνδεδεμένος Panos the Greek

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 382
  • Φύλο: Άντρας
  • Unforgettable, Irreplaceable, Immortal
    • Προφίλ
Απ: Προβλημα με τελωνειο και ΕΛΤΑ
« Απάντηση #6 στις: 07/04/10, 16:12 »
Μπορείς να μας πείς πριν πόσο καιρο κριβώς έκανες την παραγγελία? Δεν ξέρω οι ενοχικές αξιώσεις πότε παραγράφονται, αλλά παίζει να είναι τα δύο έτη (εαν δηλαδή εδώ και δύο χρόνια δεν σου ζητήθηκε καταβολή ίσως τώρα να είναι παράνομο να σου ζητηθεί). Επίσης στην περίπτωση σου υπάρχει πλάνη ως προς τα πραγωγικά αίτια, δηλαδή αν γνώριζες τη φάση με τα 300 ευρώ θα έκανες αίτηση αναδασμολόγησης, άρα μη διστάσεις να το προχωρήσεις νομικά γιατί αν όλα είναι έτσι όπως τα λες έχεις απόλυτο δίκαιο..

Αποσυνδεδεμένος Jezus

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3522
  • Φύλο: Άντρας
  • Got G.A.S. ???
    • Προφίλ
    • www.High-Gain.com
Απ: Προβλημα με τελωνειο και ΕΛΤΑ
« Απάντηση #7 στις: 07/04/10, 16:17 »
To χαρτι αποστολης απο το αμερικανικο ταχυδρομειο γραφει πανω 05/01/2008 (οποτε 01-Μαιου-2008 μαλλον).
Τα χρεη δεν εχουν παραγραφει παντως, μου εδειξαν χαρτι απο το τελωνειο που ζητουσε να πληρωθουν πραγματα που εχουν εκτελωνιστει και δεν εχουν λαβει τους δασμους.
Got G.A.S. ?
http://old.high-gain.com/myequip.htm

My equipment

http://myspace.com/cerberarec

Join me on Myspace

Αποσυνδεδεμένος FloatingPoint

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 92
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Προβλημα με τελωνειο και ΕΛΤΑ
« Απάντηση #8 στις: 07/04/10, 17:24 »
Ένα-ένα τα πράγματα, "Ιησού" για να μην τα μπλέξουμε και χάσουμε την μπάλλα :)

1) Καλό για σας είναι να μην παραγγέλνετε αντικείμενα από χώρες εκτός Ε.Ε
    Εμπλέκεται το τελωνείο σ'αυτές τις περιπτώσεις και πληρώνετε δασμούς
2) Έπρεπε να έχεις επικοινωνήσει ήδη με την εταιρία από την οποία αγόρασες
    και να της εξηγήσεις το πρόβλημά σου, είναι και δική της ευθύνη
3) Είναι φανερό ότι πρόκειται για λάθος του τελωνείου μας
    κι όχι του ταχυδρομείου μας. Το τελωνείο φόρτωσε το πρόβλημα
    στο ταχυδρομείο για να ξεμπερδεύει. Γνωστές οι τακτικές αυτές.
4) Χρέη προς το Δημόσιο που δεν έχουν επικυρωθεί με δικαστική απόφαση
    παραγράφονται <σιωπηρά> μετά από μια πενταετία.
    Οι λόγοι γι'αυτό είναι καθαρά λογιστικοί.
5) Η προσωποκράτηση για χρέη προς το Δημόσιο έχει καταργηθεί
    με υπουργική απόφαση εδώ και 3 μήνες.
    Άρα δεν υπάρχει λόγος να φοβάσαι κάτι τέτοιο.
    Οι μόνες δημόσιες υπηρεσίες που μπορούν να εκδόσουν ένταλμα σύλληψης
    για χρέη προς το Δημόσιο είναι οι διάφορες εφορίες.
    Απ'ό,τι γνωρίζω έχουν ενημερωθεί όλες για το θέμα αυτό.
6) Οι υπουργικές αποφάσεις έχουν μεν ισχύ νόμου αλλά υπόκεινται
    σε αμφισβήτηση ενώπιων δικαστηρίων, συνήθως για αντισυνταγματικότητα.
    Μπλέξιμο δηλαδή αν μια υπόθεση καταλήξει στα δικαστήρια.
7) Δεν γνωρίζω αν έχεις ανοίξει σε κάποια εφορία δικό σου ΑΦΜ
    <Αριθμός-Φορολογικού-Μητρώου, είναι υποχρεωτικός για κάθε εργαζόμενο
      ή εμπορευόμενο άτομο ανεξαρτήτου ηλικίας>
      Εάν έχεις κάποιο ΑΦΜ τότε στην εφορία που ανήκεις πάει το χρέος.
8} Μπορείς να αγνοήσεις το όλο θέμα και να ησυχάσεις αν δεν βγάλεις άκρη
    με την εταιρία από την οποία αγόρασες τα υλικά σου.
    Το χρέος θα πάει στην εφορία σου και θα παραγραφεί κανονικά
    <πάντα σιωπηρά> μετά από 5 ολόκληρα ημερολογιακά χρόνια.
     Μέχρι την πρώτη του Γενάρη όλες οι εφορίες είναι υποχρεωμένες
     να έχουν κλείσει τα λογιστικά τους, για το εκάστοτε έτος εννοείται.
     Όπως εύκολα καταλαβαίνεις οι λογιστές δεν έχουν καμμιά διάθεση
     να έχουν ανοιχτούς λογαριασμούς κάθε χρόνο, κι έτσι...παραγράφουν ;D
9) Αν έχει η οικογένειά σου κάποιον φίλο δικηγόρο τότε ας του πει
    να επικοινωνήσει με αυτούς τους βλάκες που σε απειλούν
    και να τους θυμίσει το πως έχουν σήμερα τα πράγματα.

Ελπίζω να σε κατατόπισα όσο μπορούσα. Να είσαι απόλυτα σίγουρος πάντως ότι όσα έγραψα εδώ είναι ακριβώς όπως τα έγραψα.  :)
προγραμματιστής μόνος δεν ψάχνει
<όχι αγρότης μόνος, προγραμματιστής είπαμε>

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10361
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: Προβλημα με τελωνειο και ΕΛΤΑ
« Απάντηση #9 στις: 07/04/10, 21:08 »
Κι εγώ είμαι της άποψης να μην δώσεις σεντ! Μάζεψε όλα τα σχετικά χαρτιά που σου ζητάνε να πληρώσεις, αυθεντικά ή επικυρωμένα (αν δεν σου δίνουν κάποιο, ζήτα το εγγράφως). Και απευθύνσου εκεί που σου είπε ο Johnie Darko. Και σε ΙΝΚΑ και σε ΣτΠ, μιας και δεν είμαι σίγουρος ποιος μπορεί να αναλάβει την υπόθεσή σου. Τα ΕΛΤΑ είναι Α.Ε. του Δημοσίου, ούτε καθαρά ιδιωτική ούτε καθαρά δημόσια. Ας βρούν αυτοί το λάθος (τους), ας κάνουν και Ε.Δ.Ε. μετακύ τους, εσυ εισαι καλυμμένος με τα αποδεικτικά στοιχεία σου.

Αποσυνδεδεμένος Jezus

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3522
  • Φύλο: Άντρας
  • Got G.A.S. ???
    • Προφίλ
    • www.High-Gain.com
Απ: Προβλημα με τελωνειο και ΕΛΤΑ
« Απάντηση #10 στις: 05/08/10, 19:53 »
Δεν σας ειχα γραψει τι εγεινε τελικα με το παραπανω θεμα, μηπως τυχει και σε κανενα απο εσας ποτε (δεν σας το ευχομαι), αν και πηρε μηνες τελικα και πριν λιγο καιρο τελειωσε η ιστορια.
Λοιπον, να προσθεσω μια λεπτομερεια: ο Κυριος που μου ειχε δωσει το δεμα, και δεν μου ειπε να πληρωσω τελωνειο (αν θυμαμαι καλα τον ειχα ρωτησει κι'ολας και μου ειχε πει πως οχι δεν εχει κατι), δεν ηταν υπαλληλος των ΕΛΤΑ, ηταν μελος καποιας χριστιανικης ερεσης, μαρτυρας του Ιεχωβα αν θυμαμαι καλα, και εκανε εναλλακτικη θητεια αντι για στρατο, δουλευωντας στα ΕΛΤΑ κτλ. (Κοιτα να δεις, αν το ηξερα και εγω Jedi θα ειχα δηλωσει να κανω τετοια θητεια...).
Λοιπον... εγραψα επιστολες παραπονων, γραφωντας ακριβως πως ειχαν τα πραγματα και στελνωντας οτι στοιχεια ειχα στο συνηγορο του πολιτη. (Στην αρχη ειχε λιγο μπερδεμα μεχρι να βγαλω ακρη με τα τηλ).
Απο εκει μου ζητησαν και τα εστειλα και στο κεντρο παραπονων των ΕΛΤΑ. Απο εκει καποια αναιδεστατη κυρια με συνδεσε με καποια συμπαθεστατη κυρια, η οποια ηταν πολυ φιλικη, προσπαθουσε να βοηθησει και ενημερωνε συνεχεια για το τι γινεται.
Περασε αρκετος καιρος, απο το τοπικο ταχυδρομιο μου λενε βγηκε αποφαση, δεν γινεται τιποτα, ελα να τα πληρωσεις. (χα!)
Περνω τηλ την παραπανω κυρια να συνενοηθω, και μετα απο λιγο με περνει τηλ ο περιφεριαρχης πελλοπονησου, και μου λεει οτι βγηκε αποφαση, οτι δεν φταιω εγω, φταιει ο κυριος που μου εδωσε το δεμα, αλλα αυτον δεν μπορουν να τον βρουν πουθενα. Τον ρωτησα αν τα χρεη παραγραφονται ή αν τα πληρωνουν τα ΕΛΤΑ (γιατι το τελωνειο περιμενει πληρωμη), και μου ειπε οχι, τιποτα απο τα δυο, αν δεν παω να τα πληρωσει θα τα πληρωσει ο διευθυντης ή οι υπαλληλοι του συγκεκριμενου καταστηματος ΕΛΤΑ απο την τσεπη τους!!! Ωραια συστηματα εχουμε στην ελλαδα!!!!!!!!!!!!
Επειδη ομως δεν ηταν δικο τους το λαθος, αλλα ειχε ξεκινησει απο ΗΠΑ, συνεχιστηκε στα τελωνεια, και ολοκληρωθηκε οταν παρελαβα το δεμα (τριπλο λαθος ε? ποιος την τυχη μου!), και επειδη καποιους απο τους λιγους υπαλληλους που ειναι εκει μεσα τους ξερω προσωπικα και με εχουν εξυπηρετησει 2-3 φορες, πηγα να συνενοηθω προσωπικα γιατι δεν ηταν δικο τους λαθος.
Τελικα ο διευθυντης μου εδειξε το χαρτι με οοοοολα τα "λαθη" που ειχε κανει ο τυπος και ολα τα χρωστουμενα που τους εχει αφησει, και αποφασισα να πληρωσω τα χρεη, και καποια εξτρα χρηματα που ηταν επειδη η πληρωμη ειχε καθυστερησει 2,5 χρονια θα τα πληρωνε ο διευθυντης, μιας και οι ανθρωποι εκει δεν εφταιγαν σε τιποτα...
Και ετσι κατεληξα καποια καλωδια που ειχα αγορασει πριν 2,5 χρονια να τα πληρωσω χρυσαφι, και ας ειχε αναγνωριστει πως δεν ηταν λαθος μου! Απλα σας ευχομαι να μην βρεθειτε ποτε σε τετοια θεση γιατι δεν θα βρειτε το δικιο σας, ή για να το βρειτε θα χασετε τον υπνο σας...
Got G.A.S. ?
http://old.high-gain.com/myequip.htm

My equipment

http://myspace.com/cerberarec

Join me on Myspace

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10361
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: Προβλημα με τελωνειο και ΕΛΤΑ
« Απάντηση #11 στις: 16/08/10, 09:43 »
Jesus,
Πιστεύω πως δεν έπραξες ορθά. Αν δεν μπορούν να τον βρούν (αν είναι δυνατόν, ο άνθρωπος έδωσε ονοματεπώνυμο, τηλέφωνο, διεύθυνση, κλπ όταν έπιασε δουλειά), θα τον βρει η δικαιοσύνη στην οποία οφείλει να προσφύγει ο διευθυντής του καταστήματος ΕΛΤΑ. Και αν ήμουν υπάλληλος του καταστήματος, εννοείται ότι δεν θα δεχόμουν να πληρώσω για λάθος άλλου.

Αποσυνδεδεμένος Jezus

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3522
  • Φύλο: Άντρας
  • Got G.A.S. ???
    • Προφίλ
    • www.High-Gain.com
Απ: Προβλημα με τελωνειο και ΕΛΤΑ
« Απάντηση #12 στις: 16/08/10, 20:13 »
Δεν ειναι το αν δεχονται ή οχι να πληρωσουν το λαθος του αλλου, μου ειπαν οτι το κρατανε απο το μισθο τους, προφανως ειναι στον εσωτερικο κανονισμο λειτουργιας τους, ή στη συμβαση εργασιας τους ή κατι τετοιο...
Got G.A.S. ?
http://old.high-gain.com/myequip.htm

My equipment

http://myspace.com/cerberarec

Join me on Myspace

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10361
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: Προβλημα με τελωνειο και ΕΛΤΑ
« Απάντηση #13 στις: 16/08/10, 22:24 »
Εννοώ ότι από την στιγμή που μπορεί εύκολα να αποδειχθεί ποιανού είναι το λάθος, μπορούν να γίνουν τα νόμιμα.

Αποσυνδεδεμένος tech21man

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 866
    • Προφίλ
Απ: Προβλημα με τελωνειο και ΕΛΤΑ
« Απάντηση #14 στις: 17/08/10, 10:40 »
Ρε συ Κωστα, ας τα κρατουσαν απο το μισθο τους. Και αμα το λαθος αντι για 300 προσεθετε αλλο ενα μηδενικο τι θα εκανες? Θα δουλευες μηνιατικα για τον πεταμενο (οχι δεν εχει σχεση με τη θρησκεια του μη παρεξηγηθουν οι ομοθρησκοι του) που κανονικα αντι για τα ΕΛΤΑ παλιο τεμπελης επρεπε να ειχε καθαρισει την καθε λεκανη σε ολες τις μοναδες των ΛΟΚ? Μη τρελαθουμε. Ξερεις πολυ καλα οτι αμα το λαθος ηταν 30-40 ευρω και τους εβγαινε απο 5 ευρω το ατομο μπορει και να το καλυπταν χωρις πολλα πολλα.

Το take one for the team ισχυει αλλα εσυ δεν εισαι μερος αυτης της ομαδας!!!

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
73 Απαντήσεις
30108 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/06/11, 11:26
από Heavy metal!!!
26 Απαντήσεις
19355 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/01/09, 14:50
από adr1anos
103 Απαντήσεις
50621 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/10/09, 21:31
από MechMech
2 Απαντήσεις
3794 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/01/09, 20:51
από Βραζίλης
14 Απαντήσεις
5773 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/05/09, 12:46
από Ogun-Sotis
12 Απαντήσεις
5358 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/07/09, 16:49
από ggeorgios
11 Απαντήσεις
4709 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/10/09, 07:47
από Rockdude
2 Απαντήσεις
3079 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/02/10, 16:26
από kaloferis
12 Απαντήσεις
6428 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/11/12, 15:06
από Kosthrash
8 Απαντήσεις
6232 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/10/16, 07:17
από panixgr