Αποστολέας Θέμα: 3o Φεστιβάλ Συγκροτημάτων του Kithara.gr  (Αναγνώστηκε 24850 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Ο Νέος Κιθαρωδός

  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3372
  • Φύλο: Άντρας
  • ... και καλό τραγούδι!
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
3o Φεστιβάλ Συγκροτημάτων του Kithara.gr
Παρασκευή 8 & Σάββατο 9 Ιανουαρίου 2010
Rodeo Live Club (Χεϋδεν 34, Πλ. Βικτωρίας)

Μετά από δύο πετυχημένα Φεστιβάλ, η μεγαλύτερη κοινότητα ελλήνων μουσικών στο διαδίκτυο διοργανώνει και φέτος το Φεστιβάλ Συγκροτημάτων του Kithara.gr.
Ο σκοπός εξαρχής των εκδηλώσεων αυτών ήταν να προωθηθούν ελπιδοφόρα και ανερχόμενα σχήματα της εγχώριας σκηνής, αγγλόφωνα και ελληνόφωνα.

Φέτος στο Rodeo θα απολαύσουμε τα εξής σχήματα:

Παρασκευή 8 Ιανουαρίου

Under Pleasure (Hard Rock ) http://www.myspace.com/underpleasureband

Με διασκευές από συγκροτήματα όπως  Journey, Whitesnake, Europe, και Bon Jovi οι Under Pleasure ξέρουν πολύ καλά πώς να rock ‘n’ roll all night και θα μας το αποδείξουν.

Homo Sapiens (Thrash Metal ) http://www.myspace.com/homosapiensgr

Το old school thrash των Homo Sapiens θα μας κάνει να θυμηθούμε πως κι ο Homo Sapiens έχει ζωώδη ένστικτά!

Mind The Gap (Hard Rock) http://www.myspace.com/mindthegapgr

Με ήχο που από την μία πατάει στο κλασσικό hard rock και από την άλλη στις σύγχρονες απαιτήσεις της σκηνής, οι Mind The Gap θα μας δείξουν γιατί το ντεμπούτο τους θεωρείται πολύ-αναμενόμενο.

Promised Land (Heavy Metal) http://www.myspace.com/pr0misedland

Ελπιδοφόρο σχήμα το οποίο συνδυάζει στοιχεία παραδοσιακού metal με core και death στοιχεία. Τόσο ελπιδοφόρο μάλιστα που παραγωγός στο νέο τους υλικό είναι ο Bob Katsionis.

Sound Of Silence (Progressive Metal) http://www.myspace.com/soundofsilenceprog

Ίσως η παλαιότερη progressive metal μπάντα της εγχώριας σκηνής με πλήθος εμφανίσεων ανάμεσα στις οποίες και support στον Bruce Dickinson έρχεται να ανοίξει την 1η μέρα του Φεστιβάλ.


Σάββατο 9 Ιανουαρίου

Picos Apicos & The Pina Coladas (Rockabilly) http://www.myspace.com/picosapicosandthepinacoladas

Δανειζόμενοι το όνομα τους από τον δαιμόνιο δημοσιογράφο της Φρουτοπίας οι Picos Apicos & The Pina Coladas θα μας κάνουν να χορέψουμε με το μοναδικό τους μίγμα rock ‘n’ roll, rockabilly και reggae δημιουργώντας αστείρευτο κέφι.

Carbonated Lemonade (Alternative Rock) http://www.myspace.com/carbonatedlemonade

Ο χαρακτηρισμός alternative rock είναι πολύ μικρός για να χωρέσει τον ήχο των Carbonated Lemonade. Mε επιρροές από όλο σχεδόν το φάσμα της rock και μέχρι και musicals της Disney, οι 3 αιθέριες φωνές των «Λεμονάδων» συνθέτουν ένα μοναδικό άκουσμα.

The U.N. (Alternative Rock)

Ελπιδοφόρο σχήμα με έδρα την Θεσσαλονίκη οι The U.N. καταφέρνουν να δείξουν ότι ο indie ήχος είναι ακόμα δυνατός και μάλιστα έχει βρει και ικανότατους εκφραστές.

PlayGrounded (Progressive) http://www.myspace.com/playgroundedband

Με έδρα τα Χανία οι Playgrounded συνδυάζουν επιρροές από Dream Theater, Tool, Porcupine Tree για να δημιουργήσουν ένα πραγματικά progressive συνονθύλευμα.

Τέλος Πάντων (Alternative Rock) http://www.myspace.com/telospantonband

Οι Τέλος Πάντων ανοίγουν την δεύτερη μέρα του φετινού Φεστιβάλ εκπροσωπόντας επάξια το ελληνόφωνο ροκ με δικές τους συνθέσεις από το επερχόμενο τους E.P. αλλά και διασκευές από την ξένη ροκ σκηνή.

Θα χαρούμε να σας δούμε στο 3ο Φεστιβάλ Συγκροτημάτων του Kithara.gr για να υποστηρίξουμε όλοι μαζί τα νέα ανερχόμενα σχήματα της ελληνικής ροκ σκηνής.

Οι πόρτες ανοίγουν στις 20:00.
Είσοδος 8€ με μπύρα.


Aφίσα: http://www.box.net/shared/7f0rma5z96
Όσο πιο πολύ σου αρέσει η μουσική, τόσο πιο πολλή μουσική σου αρέσει...

Αποσυνδεδεμένος Ο Νέος Κιθαρωδός

  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3372
  • Φύλο: Άντρας
  • ... και καλό τραγούδι!
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: 3o Φεστιβάλ Συγκροτημάτων του Kithara.gr
« Απάντηση #1 στις: 05/01/10, 23:23 »
Με πολλές ευχαριστίες στον Arg0 για την επαγγελματική διοργάνωση! :D
Όσο πιο πολύ σου αρέσει η μουσική, τόσο πιο πολλή μουσική σου αρέσει...

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: 3o Φεστιβάλ Συγκροτημάτων του Kithara.gr
« Απάντηση #2 στις: 06/01/10, 02:08 »
βιντεοσκοπήστε το πληζ κ γι αυτούς που θα χουν σκοπιά!

Αποσυνδεδεμένος tatanka

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 93
    • Προφίλ
Απ: 3o Φεστιβάλ Συγκροτημάτων του Kithara.gr
« Απάντηση #3 στις: 06/01/10, 11:21 »
πραγμτικά έγινε αρκετά καλός προγραμματισμός πολλα συγχαρήκια! μακάρι να τηρηθεί και απο τις μπάντες να πάνε όλα καλα!

Αποσυνδεδεμένος Θοδωρής

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1694
  • Φύλο: Άντρας
  • ΑΓΑΠΩ ΤΗΝ ΚΑΛΗ ΜΟΥΣΙΚΗ
    • Προφίλ
Απ: 3o Φεστιβάλ Συγκροτημάτων του Kithara.gr
« Απάντηση #4 στις: 06/01/10, 12:06 »
Σας περιμένουμε και καλή επιτυχία στις μπάντες .

Αποσυνδεδεμένος newGuitarMan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 516
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: 3o Φεστιβάλ Συγκροτημάτων του Kithara.gr
« Απάντηση #5 στις: 07/01/10, 22:39 »
Παρότι έχω εξαφανιστεί εδώ και αρκετό καιρό απ'το forum θα παρεθρεθώ τουλάχιστον στο live της Παρασκευής μετά παρέας  8)

-Καλή χρονιά στους κιθαρωδούς!!

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10361
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: 3o Φεστιβάλ Συγκροτημάτων του Kithara.gr
« Απάντηση #6 στις: 07/01/10, 23:12 »
Θα "τα σπάσουμε"! :sing :guitar :bass :drum :key :clap

(Βέβαια θα τραβήξουμε φωτογραφίες και βίντεο!)

Αποσυνδεδεμένος ecnelisfodnuos

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 40
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: 3o Φεστιβάλ Συγκροτημάτων του Kithara.gr
« Απάντηση #7 στις: 08/01/10, 11:20 »
Επειδή ήξερα οτι Βραζιλη οτι θα το έλεγες είπα να κάνω την αρχη και να σπάσω τ δαχτυλο στο ποδι.
Άντε παιδιααααα ... Η σειρά σας ?)
.

...eNJOy tHe sILENCe..
virtoOYZO

Αποσυνδεδεμένος O_Menelaos

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 165
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρευω τις ασπρες κιθαρες..!!
    • Προφίλ
Απ: 3o Φεστιβάλ Συγκροτημάτων του Kithara.gr
« Απάντηση #8 στις: 09/01/10, 01:13 »
Καλησπερα σας!!
Γυρισα απο το Rodeo πριν λιγο, δυστυχως δεν καταφερα να δω ολη τη συναυλια..οπως και σε καθε συναυλια που παιζουμε, δυστυχως λογω ηλικιας θελετε, λογω γονιων θελετε, λογω μαθηματων, δεν εχω την πολυτελεια να μεινω ως αργα!!Αυτα μεχρι φετος βεβαια!!

Λοιπον εχω ενθουσιαστει παρα πολυ απο την οργανωση του live, και παρ'ολες τις απωλειες ντραμμερ :Pτελικα τα πραγματα πηγαν πολυ καλα!!
Ειναι η πρωτη μας φορα που συμμετειχαμε σε αυτο το φεστιβαλ, και ελπιζω μεσα απ την καρδια μου να συνεχισουμε να παιζουμε και στα επομενα!!Δεν εχω μεγαλη εμπειρια, 3ο μου live ηταν, και μπορω με σιγουρια να πω οτι ηταν αυτο που διασκεδασα περισσοτερο απ'ολα!!

Συνεχιστε παιδια την καλη δουλεια, ειδα πολυ καλα σχηματα σημερα, ολοι ησασταν, και ανοιξαν τα ματια μου πραγματικα εβλεπα τις προβες και τη δουλεια του καθενος μπροστα μου!!
O Sephiroth ειναι καλος..

Αποσυνδεδεμένος Θοδωρής

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1694
  • Φύλο: Άντρας
  • ΑΓΑΠΩ ΤΗΝ ΚΑΛΗ ΜΟΥΣΙΚΗ
    • Προφίλ
Απ: 3o Φεστιβάλ Συγκροτημάτων του Kithara.gr
« Απάντηση #9 στις: 09/01/10, 12:17 »
Ενα μεγάλο μπράβο σε όλα τα σχήματα που συμμετείχαν και σε όσους παρεβρέθηκαν .Εύχομαι και η σημερινή ημέρα να πάει πολύ καλά .
Σας περιμένουμε όλους .

Αποσυνδεδεμένος ecnelisfodnuos

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 40
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: 3o Φεστιβάλ Συγκροτημάτων του Kithara.gr
« Απάντηση #10 στις: 09/01/10, 16:58 »
Kithara κανένας?

Soundcheck κανένας?

...eNJOy tHe sILENCe...


Παρη, Στρατη thanx για τη βοήθεια.

Άντε και του χρονου σπίτια μας ;)
virtoOYZO

Αποσυνδεδεμένος bassman(4 String Suicide!)

  • O Πολεμιστής του Φωτός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1255
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπασο ΔΕΝ ειναι μονο συνοδευτικο οργανο...
    • Προφίλ
    • Ο Πολεμιστης του Φωτος
Απ: 3o Φεστιβάλ Συγκροτημάτων του Kithara.gr
« Απάντηση #11 στις: 10/01/10, 12:57 »
Λοιπον...να κανω ενα feedback της χτεσινης βραδιας.Εσκασα μυτη στις 21.15 περιπου οπου με ενημερωσαν οτι 2 απο τα συγκροτηματα ειχαν ακυρωσει την εμφανιση τους.Και συγκεκριμενα οι Carbonated Lemonade κ οι Playgrounded.Τους λογους δεν τους γνωριζω.

Περιπου κατα τις 22.30 ξεκινησε το φεστιβαλ με τους "Τελος Παντων".Ωραια μπαντα.Δεμενη.Μπορω να πω μου αρεσαν-ωραια κομματια κ δυνατοι ρυθμοι.Στην συνεχεια ακολουθησαν οι U.N. οι οποιοι παιξαν δικα τους κομματια.Μπορω να πω με το που τους ακουσα μου φανηκαν αρκετα καλοι.Και δικαιολογημενα γιατι βγηκαν κ παιξαν με προβες ενος μηνα.Τα κομματια των παιδιων(δλδ μερικα απο αυτα) τα ειχα ακουσει στο παρελθον και μου αρεσαν πολυ οποτε ηταν ευχαριστη εκπληξη.

Περναω τωρα και στο "highlight"(κατα την δικη μου αποψη παντα) της βραδιας.Οι Picos Apicos and the Pina Coladas.Απο την ωρα που ανεβηκαν στην σκηνη μεχρι την ωρα που σταματησαν να παιζουν δεν σταματησε το μαγαζι να χορευει!Μπορω να πω οτι ειχα να ριξω τετοιο χορο πολλα χρονια.Οι διασκευες τους μου αρεσαν πολυ.Πολυ πρωτοτυπες μπορω να πω.Οπως επισης μου αρεσαν πολυ και τα δικα τους κομματια(ιδιως το σημειο που το κομματι λεει:"παρατησα την μπαντα και εχω μεινει καραφλος ;D - o νοων νοητο).Ακουσαμε ροκ ν ρολ,ρεγγε,σκα.Τελος να πω οτι αν και ολες οι μπαντες πραγματικα δειχναν να το διασκεδαζουν πανω στην σκηνη και αυτο πραγματικα μετραει πολυ για μενα..οι Picos Apicos πραγματικα ηταν σαν να ηταν μια εφηβικη παρεα που δεν σταματησε ουτε στιγμη να κοπανιεται!

Μπραβο λοιπον στις μπαντες.Μπραβο στο κιθαρα.Και τελος ενα μεγαλο μπραβο στον Ιασωνα που μοχθησε και φετος για ολα αυτα.Περασα πολυ καλα.Να στε καλα ολοι! :up
« Τελευταία τροποποίηση: 10/01/10, 12:59 από bassman(sticky fingers!) »
It's all about the Groove!

Αποσυνδεδεμένος Mrs Brightside

  • Illusion User
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1171
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ...as we kiss goodbye the sun sets...
    • Προφίλ
Απ: 3o Φεστιβάλ Συγκροτημάτων του Kithara.gr
« Απάντηση #12 στις: 10/01/10, 13:53 »
Η χθεσινή βραδιά ήτανε απλά υπέροχη!!! Αξίζουν συγχαρητήρια σε όλες τις μπάντες και στους διοργανωτές!! Πάντα τέτοια να 'χουμε!!! ;D
...when the hardest part is over we'll be here and our dreams will break the boundaries of our fear...

http://www.facebook.com/TheKillersGreekFanClub
https://www.facebook.com/killersnerdia

Αποσυνδεδεμένος themos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1005
  • Φύλο: Άντρας
  • Αγιάτρευτος ροκαμπιλάς
    • Προφίλ
    • Picos Apicos & The Pina Coladas
Απ: 3o Φεστιβάλ Συγκροτημάτων του Kithara.gr
« Απάντηση #13 στις: 10/01/10, 14:49 »
Ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όλους, μπάντες και κοινό! Δεν περιμέναμε τέτοιο χορό και τόσο καλά σχόλια. Μπράβο και σε Τέλος Πάντων και ιδιαίτερα U.N. (ένα μήνα πρόβες; ΈΝΑ ΜΗΝΑ ΜΟΝΟ και παίζουν έτσι; )!
Η διοργάνωση του Ιάσωνα ήταν άψογη, όλα ήταν τέλεια για τις μπάντες από το συντονισμό πριν το φεστιβάλ και το soundcheck μέχρι και την τελευταία στιγμή. Συγχαρητήρια!
Επίσης πρέπει να ευχαριστήσουμε και τον Βραζίλη που βιντεοσκοπούσε και φωτογράφιζε το φεστιβάλ από την αρχή ως το τέλος.

Πάντα τέτοια, φίλοι συμφορουμίτες!  ;)

Υ.Γ. bassman σταμάτα, κοκκινίζω.  :shy
Picos Apicos & the Pina Coladas on the Web:

www.picosapicos.gr
MySpace
Facebook

Αποσυνδεδεμένος Angel~Archo

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Aκροάτρια με απαιτήσεις...
    • Προφίλ
Απ: 3o Φεστιβάλ Συγκροτημάτων του Kithara.gr
« Απάντηση #14 στις: 10/01/10, 16:01 »
Εμενα με καλυψε απολυτα ο Bassman οποτε το μονο πο μενει να πω ειναι πρωτον πολλα πολλα συγχαρητηρια στις μπαντες που παιξαν,δευτερον μπραβο στον Ιασωνα και τριτον οτι ποναω ολοκληρη απο τον χθεσινο χορο   :P  ;D

Παντα τετοια !!
I will always be with you
I'm the anchor of your sorrow
There's no end to what I'll do
'Cause I love you,I love you to death!

Αποσυνδεδεμένος pascal.

  • Δεν Είμαι Δικηγόρος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 699
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Αυτό είναι η ζωή; Ε τότε, άλλη μια φορά!
    • Προφίλ
Απ: 3o Φεστιβάλ Συγκροτημάτων του Kithara.gr
« Απάντηση #15 στις: 10/01/10, 19:17 »
Όσοι δεν ήρθατε χάσατε! Το πιο απροσδόκητο παρτάκι που έχω πάει!
Όσα ξέρει η γυναίκα του κιθαρίστα δεν τα ξέρει ο κόσμος όλος!

Αποσυνδεδεμένος newGuitarMan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 516
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: 3o Φεστιβάλ Συγκροτημάτων του Kithara.gr
« Απάντηση #16 στις: 10/01/10, 20:05 »
Εγώ πήγα μόνο την πρώτη μέρα αλλά πέρασα πολύ καλά!!

Οι μπάντες όλες έπαιξαν πολύ καλά και γενικά υπήρχε μια πολύ ευχάριστη ατμόσφαιρα  8)

Κάτι που μου έκανε εντύπωση ήταν ότι όλες οι μπάντες είχαν πάρα πολύ καλούς τραγουδιστές που δεν το έχαναν καθόλου (και ο τύπος απ'τους promised land έκανε γ**ατα brutal φωνητικά)

-Οι Mind the Gap έχουν γίνει απ'τις αγαπημένες μου μπάντες της ελληνικής σκηνής (+έχουν άψογο ήχο)
-Ο mister Flouros γύρισε κεφάλια για άλλη μια φορα  ;D

Συγχαρητήρια, συνεχίστε έτσι!!

Αποσυνδεδεμένος D@ve Murray

  • Χορδοβασανιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2118
  • Φύλο: Άντρας
  • Once a wolf.... always a wolf...
    • Προφίλ
Απ: 3o Φεστιβάλ Συγκροτημάτων του Kithara.gr
« Απάντηση #17 στις: 10/01/10, 20:17 »
Ενα πολυ μεγαλο μπραβο στον Ιασωνα που ετρεξε για να διοργανωσει το φεστιβαλ...Συγχαρητηρια στις μπαντες που επαιξαν...Και ενα μεγαλο ευχαριστω στον κοσμο που παρευρεθηκε....

Την χθεσινη βραδυα την καταφχαριστηθηκα....Ωραιο και πολυ καλα δεμενο ξεκινημα με τους Τελος παντων,δυναμικη συνεχεια με τους UN.....Οι Picos Apicos κλεισαν το διημερο με ενα φανταστικο λαιβ...μπραβο παιδια...Παντα τετοια...


Φάτε οτι προλάβετε...Ο Χονδροc γaρ Τaχυc...

Αποσυνδεδεμένος Ο Νέος Κιθαρωδός

  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3372
  • Φύλο: Άντρας
  • ... και καλό τραγούδι!
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: 3o Φεστιβάλ Συγκροτημάτων του Kithara.gr
« Απάντηση #18 στις: 11/01/10, 07:57 »
Και από μέρους όλης της ομάδας συντονιστών και διαχειριστών ένα μεγάλο μπράβο και ένα μεγάλο ευχαριστώ στα συγκροτήματα που συμμετείχαν και στον Ιάσωνα που διοργάνωσε αυτό το φεστιβάλ (όπως και όλα τα προηγούμενα) από την αρχή ως το τέλος.
Όσο πιο πολύ σου αρέσει η μουσική, τόσο πιο πολλή μουσική σου αρέσει...

Αποσυνδεδεμένος tatanka

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 93
    • Προφίλ
Απ: 3o Φεστιβάλ Συγκροτημάτων του Kithara.gr
« Απάντηση #19 στις: 12/01/10, 14:02 »
συγχαρητύρια σε όσους συνέβαλαν για το λιαβ το λιγότερο ένα μεγάλο ευχαριστω και μπράβο. φωτογραφίες κτλ που μπορούμε να βρούμε?

Αποσυνδεδεμένος Anaximandros

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 595
  • Τα καλύτερα έρχονται!
    • Προφίλ
Απ: 3o Φεστιβάλ Συγκροτημάτων του Kithara.gr
« Απάντηση #20 στις: 12/01/10, 18:05 »
Πολύ ωραίο παιδιά! Ήμουν τη δεύτερη μέρα. Πολύ καλά συγκροτήματα! Κρίμα που δεν είχε κόσμο, ειδικά φέτος θα πρεπε!

Αποσυνδεδεμένος O_Menelaos

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 165
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρευω τις ασπρες κιθαρες..!!
    • Προφίλ
Απ: 3o Φεστιβάλ Συγκροτημάτων του Kithara.gr
« Απάντηση #21 στις: 12/01/10, 18:23 »
Καλησπερα!!
Μηπως εχει καμια φωτογραφια ή βιντεο οπως ειπε ο tatanka??
O Sephiroth ειναι καλος..

Αποσυνδεδεμένος Θοδωρής

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1694
  • Φύλο: Άντρας
  • ΑΓΑΠΩ ΤΗΝ ΚΑΛΗ ΜΟΥΣΙΚΗ
    • Προφίλ
Απ: 3o Φεστιβάλ Συγκροτημάτων του Kithara.gr
« Απάντηση #22 στις: 12/01/10, 18:48 »
Σε λίγες μέρες θα έχετε απ΄όλα .Λίγο υπομονή να γίνουν επεξεργασίες .

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10361
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: 3o Φεστιβάλ Συγκροτημάτων του Kithara.gr
« Απάντηση #23 στις: 12/01/10, 19:07 »
Ετοιμάζω τις φωτογραφίες. Τράβηξα πάνω από 250.

Θα ετοιμάσω και το βίντεο. Θέλω να το κόψω ανά τραγούδι σε ξεχωριστά βίντεο, οπότε παρακαλώ να μου στείλει κάποιος από το κάθε συγκρότημα την λίστα με τους τίτλους τραγουδιών (αν πρόκειται για διασκευή, να αναφέρεται ο δημιουργός)

Αποσυνδεδεμένος Arg0

  • The Downstroker
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3257
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι συναυλιάς... τι να κάνουμε?
    • Προφίλ
Απ: 3o Φεστιβάλ Συγκροτημάτων του Kithara.gr
« Απάντηση #24 στις: 13/01/10, 12:40 »
Αφού λοιπόν επέστρεψα στην ενεργό δράση, μετά από τριήμερη απουσία λόγω αρρώστιας, ας πω κι εγώ μία-δύο ευχαριστίες...

Ας αρχίσω από τα εν οίκω:

Κατ' αρχάς να ευχαριστήσω τους συνάδελφους συντονιστές και διαχειριστές για όλη τους την υποστήριξη στο εγχείρημα αυτό.

Δεύτερον, να ευχαριστήσω τους D@ve Murray, Vangelis, Νέος Κιθαρωδός και Sterghios που ανέλαβαν το δύσκολο καθήκον της κριτικής επιτροπής. Κατ' ομολογία όλων το επίπεδο φέτος ήταν απροσδόκητα υψηλό και η επιλογή μόνο 10 σχημάτων πολύ δύσκολη.

Τρίτον, να ευχαριστήσω τον Θοδωρή και τον Βραζίλη που φρόντισαν για την ηχητική και οπτική αποθανάτιση του φεστιβάλ. Τα αποτελέσματα ελπίζω να τα δούμε σύντομα.

Ας προχωρήσω τώρα στα εν δήμω:

Ένα μεγάλο ευχαριστώ στους χορηγούς επικοινωνίας του Φεστιβάλ, το ektakta.gr, το solidrock.gr, το mixtape.gr, το metalzone.gr, το mindradio.gr όπως και σε όλους τους δημοσιογράφους που αγκάλισαν την ιδέα και έγραψαν ή ανέφεραν το φεστιβάλ στις στήλες/sites/εκμπομές τους.

Επίσης ένα τεράστιο ευχαριστώ στην Alterground για την παραχώρηση του Rodeο όπως και σε όλο το προσωπικό του μαγαζιού για τον επαγγελματισμό τους και την φιλική τους διάθεση και όλη την δουλειά που κάνανε για να προχωρήσει ομαλά η βραδυά.

Και τέλος κάποιες πιο συγκεκριμένες ευχαριστίες:

Sound Of Silence - Αν και δυστυχώς οι επαγγελματικές σας υποχρεώσεις μόνο σας στέρησαν τη θέση του headliner και πάλι καταφέρατε να λάμψετε κι ας ήσασταν οι πρώτοι που ανεβήκατε επί σκηνής.

Promised Land - Μας την κάνατε λίγο γυριστή, αλλά τα κομμάτια σας έχουν βελτιωθεί πολύ και πιστεύω θα βελτιωθούν ακόμα περισσότερο όσο συνεχίζετε να κάνετε live. Συνεχίστε έτσι!

Mind The Gap - Η επιτομή της touring μπάντας. Έχω δει σχήματα να παίζουν το κλειστό της Ξιφασκίας με λιγότερο εξολπισμό απ' ότι εσείς αλλά αυτό δεν είναι κακό. Αντίθετα δείχνει, όπως και η επιδόσεις σας επι σκηνής, ότι είστε μια πολύ δεμένη και καλοκουρδισμένη μηχανή. Και εις ανώτερα!

Homo Sapiens - Old school trash και τα μυαλά στα κάγκελα! Σπάνιο να βλέπεις μία μπάντα να ακούγεται στο demo ακριβώς όπως επι σκηνής, ειδικά όταν είναι σε μικρή ακόμα ηλικία, όπως εσείς. Μπράβο σας που το καταφέρατε.

Under Pleasure - Το επίπεδο γνωστό από πριν. Αλλά σας αξίζουν συγχαρητήρια που παρ' όλες τις αντιξοότητες και την έλειψη τραγουδιστή καταφέρατε να εμφανιστείτε και μάλιστα να κάνετε μία πάρα πολύ καλή εμφάνιση!

Tέλος Εποχής - Δυναμικοί με πολύ ωραία μίξη ελληνόφωνου και αγγλόφωνου στίχου στο setlist σας. Νομίζω ότι είσασταν η ιδανική μπάντα για να ανοίξει την δεύτερη μέρα του φεστιβάλ.

The U.N. - Τι να πω? 1ο live? Με ένα μήνα ύπαρξης ως μπάντα? Ακόμα και τώρα έχω μείνει άναυδος! Ελπίζω να το διασκεδάσατε όσο εμείς και το πρώτο αυτό σας live να γίνει έναυσμα για ακόμα περισσότερα και μεγαλύτερα live. Κάθε επιτυχία σας εύχομαι.

Picos Apicos & The Pina Coladas - Μετά από 4 χρόνια κάνοντας αυτό το φεστιβάλ και μπορώ χωρίς φόβο και πάθος να πω ότι θα ανήκει δικαιωματικά ο τίτλος της πιο διασκεδαστικής μπάντας που έχει περάσει από εκδήλωση του Kithara.gr. Το ότι όλο το Rodeo χόρευε ακατάπαυστα σε όλο σας το live νομίζω ότι τα λέει όλα. Πραγματικά, το θεωρώ τιμή μου που παίξατε στο φεστιβάλ!

Ελπίζω να ανεβούν σύντομα τα video και οι φωτογραφίες για να τα απολαύσουμε όλοι.
« Τελευταία τροποποίηση: 16/01/10, 15:47 από Arg0 »
If we are here not to do
What you and I wanna do
And go forever crazy with it
Why the hell are we even here?

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
4 Απαντήσεις
5586 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/07/03, 20:31
από nick the greek
59 Απαντήσεις
35887 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/09/09, 08:50
από lordi13
310 Απαντήσεις
84984 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/03/07, 02:01
από sterghios
79 Απαντήσεις
26130 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/06/08, 20:34
από Σταυροφόρος
103 Απαντήσεις
37225 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/05/09, 15:42
από Arg0
12 Απαντήσεις
5733 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/09/08, 15:49
από Mrs Brightside
5 Απαντήσεις
3663 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31/03/09, 10:12
από master of puppets
62 Απαντήσεις
24278 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/01/10, 16:29
από Arg0
12 Απαντήσεις
5317 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/06/10, 15:40
από LuNaFrEaK
17 Απαντήσεις
20055 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/08/12, 02:26
από metalmike