Αποστολέας Θέμα: Παναθηναϊκος  (Αναγνώστηκε 136739 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #200 στις: 26/08/09, 12:39 »
Και όμως εγώ πιστεύω ότι έστω και αυτός ο ΠΑΟ (με την προσθήκη 2 αμυντικών τον Δεκέμβριο) είναι από τα φαβορί για το πρωτάθλημα. Δεν θα κάνω καμμιά σπουδαία ανάλυση...Θα πω απλά ότι το πρωτάθλημα στην Ελλάδα το παίρνει η ομάδα με τή καλύτερη επιθετική και μεσαία γραμμή και με μιά μέτρια-καλή άμυνα. Όταν σκοράρουν πολλά γκολ και οι μεσαίοι...Εκτός λοιπόν από τους Σαλπιγγίδη-Σισέ που εγώ προβλέπω να σκοράρουν γύρω στα 25-30 γκολ μαζί, υπάρχει ο Λέτο, ο Κατσουράνης και ο Καραγκούνης που και αυτοί μπορούν να μαζέψουν γύρω στα 20-25. Οπότε να είστε αισιόδοξοι οι Παναθηναικοί...Ο Τεν Κάτε δεν είναι ο μεγάλος προπονητής, αλλά σάμπως ήταν ο Λεμονής, ή ο Σεγκούρα; Και όμως πήρανε πρωτάθλημα...Εγώ πιστεύω ότι στον Παναθηναικό κυνηγάνε το πρωτάθλημα και όχι την Ευρώπη...Όσο και να μην ταιριάζει αυτό στον "ΕυρωΠΑΟ".
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος vagtanplan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1269
  • Φύλο: Άντρας
  • My name is TONIC.....Pentatonic .....!!!
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #201 στις: 27/08/09, 09:21 »
Ποτε επιτελους θα παρει τον ΛοΠου ο Βυντρα ρε παιδια ....δε μπορω να βλεπω αλλο αυτο το μπαζο στην ομαδα...ακομα δε μπορω να καταλαβω ποιος ή ποιον γμπιπ...και μενει στην ομαδα !!!!

Χαου μπλου κεν γιου γκετ.....

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #202 στις: 27/08/09, 10:02 »
Ποτε επιτελους θα παρει τον ΛοΠου ο Βυντρα ρε παιδια ....δε μπορω να βλεπω αλλο αυτο το μπαζο στην ομαδα...ακομα δε μπορω να καταλαβω ποιος ή ποιον γμπιπ...και μενει στην ομαδα !!!!
Είναι παντρεμένος με τη κόρη ενός μετόχου..

Αποσυνδεδεμένος Neikos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1500
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Deserted Sea
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #203 στις: 27/08/09, 14:33 »
σοβαρα?????????????????? πλλλλακα με κανεις...

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #204 στις: 27/08/09, 15:04 »
Faser ισχύει όντως αυτό? :D

Πάντως εγώ θεωρώ τον Βύντρα τον καλύτερο από την αμυντική τετράδα του Παναθηναικού και μην ξεχνάτε πως ξεκίνησε σαν δεξί μπακ και όχι σαν σεντερ μπακ... Τέσπα, απόψεις είναι αυτές! Κατά τη γνώμη μου και οι 4 χρειάζονται αντικατάσταση...

Αποσυνδεδεμένος Neikos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1500
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Deserted Sea
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #205 στις: 27/08/09, 16:46 »
σοβαραααααααα???  πλλλλακα με κανεις κι εσυ :P

οχι ρε gers... ο βυντρα ειναι απλα αμπαλος...

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #206 στις: 27/08/09, 23:46 »
Faser ισχύει όντως αυτό? :D
Το έχω ακούσει από πολλούς, αλλά δεν το γνωρίζω από πρώτο χέρι.. Για να βοηθήσω λίγο (...τί βοήθεια δηλαδή, το λέω ξεκάθαρα...) ο μέτοχος αυτός επιτέλεσε στο παρελθόν και πρόεδρος του Δ.Σ. της ΠΑΕ..

---------------Άσχετο σχόλιο----------------
Α ρε Τεν Κάτε.. Μετά τον Ίβανσιτς (Ιβ, Ιβ, Ιβ, Ιβ, Ιβ, Ιβ) τον "έφαγες" και τον Μάτος :(.. Λυπήθηκα πολύ όταν το άκουσα, αν και ήταν αναμενόμενο.. Δεν νομίζω ότι αξίζει σε ένα τέτοιο παίχτη να εκδιώχνεται κακήν-κακώς (1 χρόνο μετά την αγορά του) σαν αποτυχημένος.. Χαλαρά πιστεύω ότι αν έμενε θα ήταν ότι πιο ποιοτικό είχε ο ΠΑΟ στα αμυντικά χαφ μετά τον Κατσουράνη.. Το παιδί έτρεχε πολύ, μάρκαρε και είχε σωστή μπροστινή πάσα (σίγουρα πάνω από το μέσο όρο των αμυντικών χαφ).. Η μόνη ίσως παρηγοριά είναι ότι με το που φύγει ο Τεν Κάτε, πιστεύω ότι ο επόμενος προπονητής θα ξανακαλέσει τον Μάτος (όπως έκανε ο Κετσπάγια με τον Μπράβο και τον Λεντεσμα, όπου μέχρι στιγμής του βγαίνουν, ειδικά ο τελευταίος).. Μέχρι τότε όμως, ο Τεν Κάτε προλαβαίνει ακόμα να διώξει Κλέιτον και Μάντζιο και να κρατήσει Γκαλίνοβιτς και Βύντρα.. Αχ ρε Βγενόπουλε τι μας κάνεις: Λίζα, μπανάνα!!! (που το βρήκες αυτό το φρούτο)..
« Τελευταία τροποποίηση: 27/08/09, 23:50 από faser »

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #207 στις: 28/08/09, 01:03 »
σοβαραααααααα???  πλλλλακα με κανεις κι εσυ :P

οχι ρε gers... ο βυντρα ειναι απλα αμπαλος...

Άμπαλος ναι! Αυτό όμως δεν αναιρεί ότι είναι καλύτερος από τους υπόλοιπους μπακ... ό,τι κι αν σημαίνει αυτό...



Faser δε βλέπω να φεύγει ο Τεν Κάτε... Είναι πολύ πιθανό να πάρουμε πρωτάθλημα φέτος και τότε.....

Αποσυνδεδεμένος Neikos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1500
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Deserted Sea
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #208 στις: 28/08/09, 12:41 »
αυτο ξανα πες το... :P
παντως σε θεση στοπερ ο τζιλμπερτο δε με χαλασε...

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #209 στις: 28/08/09, 14:48 »
Όντως, αρκετά μάχιμος σαν σέντερ μπακ.. Αλλά ένα παιχνίδι είδαμε, δεν μπορούμε να ξέρουμε πώς θα τα πήγαινε γενικά σε αυτή τη θέση... Άκουσα πάντως πως δήλωσε ότι ''η θέση του σέντερ μπακ είναι πολύ κουραστική, γι αυτό προτιμά να παίζει σαν αμυντικό χαφ''... :o ??? Με επιφύλαξη το παραπάνω καθώς δεν το διάβασα από πρώτο χέρι...

Αποσυνδεδεμένος Neikos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1500
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Deserted Sea
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #210 στις: 28/08/09, 15:10 »
βατη η κληρωση... Γαλατάσαραϊ,Ντιναμό Βουκουρεστίου και Στουρμ Γκρατς.
ας μου θυμισει καποιος με την τελευταια τι αποτελεσμα ειχαμε φερει πριν κατι χρονια??

Αποσυνδεδεμένος s.s.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1026
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #211 στις: 28/08/09, 17:42 »

ας μου θυμισει καποιος με την τελευταια τι αποτελεσμα ειχαμε φερει πριν κατι χρονια??
2 ήττες μέσα-έξω.Στο οακα νομίζω 1-3,έξω δεν θυμάμαι.

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #212 στις: 28/08/09, 23:28 »
βατη η κληρωση... Γαλατάσαραϊ,Ντιναμό Βουκουρεστίου και Στουρμ Γκρατς.
ας μου θυμισει καποιος με την τελευταια τι αποτελεσμα ειχαμε φερει πριν κατι χρονια??
Θυμάμαι σαν χθες τα 2 εφιαλτικά παιχνίδια με την Στουρμ Γκρατς.. Ο όμιλος πρέπει να είχε Άρσεναλ και μια ισπανική και ο ΠΑΟ ήλπιζε ότι με 4 ισοπαλίες με αυτές και με 2 νίκες (μέσα-έξω) με Στουρμ θα περνάγαμε δεύτεροι ή και πρώτοι ανάλογα με τα άλλα αποτελέσματα.. Δεν θυμάμαι πόσο ήρθαμε με τις άλλες 2 ομάδες, αλλά με την Στουρμ και τα 2 παιχνίδια ήταν τραγωδία.. Στο πρώτο χάσαμε 2-0 με τα χέρια κάτω από μια ομάδα (κάποια σχέση έχει με τον Οσιμ αλλά δεν μπορώ να θυμηθώ τώρα) η οποία είχε 2 καλούς παίχτες μόνο, ενώ στο ΟΑΚΑ αντί για εξιλέωση κάναμε και δεύτερη ήττα με 1-2.. Πολύ άσχημη χρονιά..

Με Γαλατασαράι θα γίνει δυστυχώς χαμός.. Ποιος μπορεί να ξεχάσει το απίστευτο πανό με τον Κολοκοτρώνη και τη ρίψη καρεκλών και φωτοβολίδων στο Ινονού (απίστευτο γήπεδο btw από πλευράς τοποθεσίας, δίπλα στον Βόσπορο).. Ας ελπίσουμε μην επαναληφθούν τα ίδια.. Ο καλός ο ΠΑΟ πάντως περνάει.. 



Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #213 στις: 17/09/09, 23:54 »
"γ**ώ την άμυνα μου και την τύχη μου"..

Νομίζω ότι με αυτές τις 8 λέξεις προσδιορίζονται όλα όσα είδαμε σήμερα.. Κρίμα γιατί φάγαμε απίστευτη βροχή και κίνηση στους δρόμους αλλά είχαμε την πεποίθηση ότι στο πρωτάθλημα και στα φιλικά η ομάδα μπορεί να σέρνεται, αλλά στην Ευρώπη ο ΠΑΟ λογικεύεται..

Θα ξεκινήσω από τα θετικά γιατί αυτά είναι λιγότερα.. Στο Β' ημίχρονο ο ΠΑΟ έπαιξε καλό ποδόσφαιρο.. Ίσως το καλύτερο του ημίχρονο τα 2 τελευταία χρόνια (δηλαδή επί Τεν Κάτε).. Έβγαλε αρκετές φάσεις και νομίζω ότι επέδειξε επιθετικές αρετές.. Όσο για τον Τεν Κάτε, όσοι έχουν διαβάσει κάποιο post μου θα γνωρίζουν ότι τον θεωρώ κατώτερo των περιστάσεων.. Παρόλα αυτά σήμερα μου άρεσε που έκανε ορθολογιστικές αλλαγές (ναι ο Κατσουράνης ήταν χώμα και ο Χριστοδουλόπουλος δεν μπήκε ποτέ στο πνεύμα του αγώνα) και βοήθησε την ομάδα.. Κάποιοι μπορεί να πουν ότι έστησε την ομάδα περισσότερο αμυντικά απ'όσο χρειαζόταν αλλά όλες αυτές είναι επιλογές τις οποίες τις σέβομαι και μπορεί να βγούν (οπότε αυτόματα γίνεσαι θεός) ή να μην βγουν (οπότε αυτόματα γίνεσαι Αλέφαντος).. Από την άλλη, δεν σέβομαι και χλευάζω κινήσεις όπως το να μπαίνει ο Τζιόλης για να γυρίσει το παιχνίδι ή να βάζει το Σιμάο σέντερ μπακ, κλ.π.. Θεωρώ ότι ο Τεν Κάτε σήμερα καλά έκανε και ρίσκαρε στο Β' ημίχρονο..

Πάμε στα αρνητικά.. Η άμυνα του ΠΑΟ έχει καταντήσει παιδική χαρά.. Πραγματικά, παιχνίδι με παιχνίδι βλέπεις όλο και χειρότερες γκέλες.. Πιστεύεις ότι τα χειρότερα πέρασαν αλλά όποιους και να βάλει στο επόμενο παιχνίδι σε διαψεύδουν.. Αν το καλοσκεφτείς είναι να τρελαίνεσαι που με τέτοιους παίχτες μπροστά δεν μπορείς να κερδίσεις ένα παιχνίδι στην έδρα σου.. Ο Ολυμπιακός, όπου φέτος έχει πολλές ελλείψεις και τραυματισμούς μπροστά, έχει φτιάξει άμυνα και παίρνει τα τριποντάκια με μισό-μηδέν.. Και μην πει κανείς ότι η Αλκμάαρ δεν είναι κανένα μεγαθηριο γιατί στοιχηματίζω το rig μου ότι αν την έπαιζε ο ΠΑΟ στο ΟΑΚΑ, 3 θα έτρωγε από τους άπειρους Ολλανδούς.. Τι να τα κάνεις τα δοκάρια και τις ευκαιρίες αν το ταμπλό λέει 1-3.. Το αποτέλεσμα μετράει.. Έχει καταντήσει πλέον αηδία στην έδρα σου, όταν σε επισκέπτεται μια καλή ομάδα να κάνει 5-6 φάσεις (και πολλές λέω) και να βάζει 3 γκολ.. Είδατε τι έγινε με τον ΑΠΟΕΛ.. Λέγανε όλοι τι μπαλάρα έπαιξε η Ατλέτικο στο ΟΑΚΑ (εγώ διαφωνούσα αλλά αυτό είναι άλλο θέμα) για να δικαιολογηθεί η τριάρα.. Ο ΑΠΟΕΛ όμως με σοβαρή άμυνα και καλό τερματοφύλακα τον "τσίμπησε" τον βαθμό στο Βιθέντε.. Στην Ευρώπη μετράει η άμυνα.. Αν παρατηρήσετε πόσες φορές έχει γίνει καλή πορεία από ελληνική ομάδα θα δείτε ότι οι ομάδες εκείνες σπάνια δεχόντουσαν γκολ και σπάνια δημιουργούσαν φάσεις.. Απλά επαιρναν Χ εκεί που έπρεπε και στην έδρα τους κέρδιζαν με μισό-μηδέν.. Από την άλλη μεριά, αυτό που έγινε με τον Γκαλίνοβιτς το θεωρώ άδικο.. Όχι γιατί ο Super Mario είναι κανένας τερματοφύλακας της προκοπής, αλλά επειδή όταν στο 2' ο Μαρίνος σερβίρει έτοιμο γκολ, στο 47' στο κέντρο πουλάνε την μπάλα και βγάζουν τον Μπάρος τετ-α-τετ και στο τρίτο γκολ, ο Σαριέγκι κοντράρει την μπάλα και κατά τύχη μπαίνει γκολ, δεν νομίζω ότι μπορείς να προσάψεις και πολλά στο τερματοφύλακα.. ΟΚ.. Θέλεις να "κράξεις" λίγο τον παίχτη για τη γενικότερη κακή του εικόνα.. Κάντο 2-3 λεπτά και μετά παράτα το.. Τι κερδίζεις με το να κομπλάρεις τον παίχτη; Πραγματικά ακατανόητο.. Επίσης πρέπει να σημειωθεί ότι σήμερα ο Σισέ θα βοηθούσε αρκετά, μιας και το παιχνίδι δεν πήγε στον αέρα, αλλά στο χορτάρι.. Όσο και σε κακή κατάσταση και να βρίσκεται, τέτοιοι παίχτες που δεν ξεχνάνε την μπάλα που ξέρουνε (σαν το ποδήλατο ένα πράγμα) κάτι τέτοια παιχνίδια περιμένουν για το come back τους.. Δεν φταίει όμως κανένας άλλος, παρά ο επιπόλαιος χαρακτήρας του..

Σε γενικές γραμμές ο ΠΑΟ στην Ευρώπη δεν έχει τύχη.. Εφόσον κατόρθωσε (γιατί περί κατορθώματος πρόκειται) να δεχθεί 3 γκολ ακόμα και από την Σπάρτα Πράγας, όλες οι ομάδες θα του δημιουργούν προβλήματα.. Στην Ελλάδα θαρρώ ότι δεν κινδυνεύει πέρα από 4-5 ομάδες αλλά αν δεν καταφέρει να "λυθεί" η επιθετική του λειτουργία, βλέπω τον ΟΣΦΠ να κερδίζει το πρωτάθλημα με τη χειρότερη ομάδα επί Κόκκαλη.. Ο Νίνης σήμερα με την απόδοση του "φώναξε" ότι θα πρέπει να πάρει φανέλα βασικού ΑΛΛΑ ΣΑΝ ΔΕΞΙ ΕΞΤΡΕΜ και όχι στον άχαρο ρόλο πίσω από τον επιθετικό, ενώ ο Μαρίνος μου φάνηκε φιλότιμος αλλά άψητος (δικαιολογείται και λόγω ηλικίας).. Για τον Μπίεσμιρ περιμένω να δω αν θα έχει συνέχεια η καλούτσικη απόδοση του, αλλά όταν δέχεσαι 3 γκολ στην έδρα σου, δεν μπορείς να εξαίρεις την απόδοση οποιουδήποτε αμυντικού.. Πιστεύω ότι με έναν έμπειρο αμυντικό που θα του μάθει την θέση μπορεί να εξελιχθεί σαν ένας νέος Χένρικσεν, αν και το τελευταίο είναι λίγο "ιεροσυλία" για το καλύτερο ξένο μπακ της ιστορίας σου.. Τέλος, δεν πρέπει να παραμελήσουμε και τον παράγοντα τύχη, ο οποίος συνδημιούργησε αυτή τη μαγική εικόνα του 1-3 σε συνδυασμό βέβαια με την τραγική άμυνα..

Αποσυνδεδεμένος Neikos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1500
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Deserted Sea
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #214 στις: 18/09/09, 10:44 »
ο faser μιλησε σοφα και παλι... εγω να πω πως μετα το 0-2 δεν αντεξα να δω παραπερα... ηξερα οτι θα δω μια απο τα ιδια και στο τελος θα μου ανεβαινε το αιμα στο κεφαλι... ξεροκεφαλοι και κοντοφθαλμοι...

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #215 στις: 18/09/09, 12:07 »
Faser, μιας και ήσουν στο Ο.Α.Κ.Α.... Ξέρεις τι συνέβη στη 13? Γιατί έμαθα ότι έγινε ένας ψιλοχαμός... Επίσης άκουσα και κάτι για φορεία, έχεις καμιά ιδέα?

Αποσυνδεδεμένος fuZZed

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 199
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #216 στις: 18/09/09, 12:17 »
συμφωνω με τον φιλο fazer και μαλιστα θεωρω οτι το χθεσινο παιχνιδι δε το εχασε ο προπονητης αυτη τη φορα, αλλα οι παιχτες. Παρολα αυτα ο Παναθηναικος δειχνει πολυ αδουλευτος, και χωρις αρχη μεση κ τελος. Κ τελικα δε μπορω να καταλαβω ποιος φταιει πιο πολυ.
 Σε 2 παιχνιδια που χρειαστηκε να μπουμε γερα (ατλεντικο εκτος- χτες) η τυχη μας γυρισε τη πλατη με 2 αυτογκολ (το ενα ηταν σχεδον αυτογκολ) στο 5' τα πραματα γινονται κωλος...
slow the eggs - σιγα τ αυγα!!

Αποσυνδεδεμένος Angel~Archo

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Aκροάτρια με απαιτήσεις...
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #217 στις: 18/09/09, 12:33 »
Με τετοιο αχρηστο προπονητη,δεν υπαρχει ομαδα λεμε!
I will always be with you
I'm the anchor of your sorrow
There's no end to what I'll do
'Cause I love you,I love you to death!

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #218 στις: 18/09/09, 17:51 »
Faser, μιας και ήσουν στο Ο.Α.Κ.Α.... Ξέρεις τι συνέβη στη 13? Γιατί έμαθα ότι έγινε ένας ψιλοχαμός... Επίσης άκουσα και κάτι για φορεία, έχεις καμιά ιδέα?
Ήμουν στην 16 και δεν μπορώ να πω ότι παρατήρησα κάτι.. Ένα ασθενοφόρο το άκουσα στο τέλος καθώς βγαίναμε, γιατί κόρναρε έντονα έτσι ώστε να περάσει ανάμεσα στο πλήθος.. Γενικά ο κόσμος δεν μου έδωσε την εντύπωση ότι συνέβαινε κάτι πολύ σοβαρό.. Η αλήθεια είναι ότι έφυγα και λίγο βιαστικά.. Πάντως είχε απίστευτη βροχή και στριμωξίδι διότι στις πάνω θύρες (άρτιες) και συγκεκριμένα στα κάτω καθίσματα γίναμε όλοι μουσκίδι.. Πάρα πολλοί προτίμησαν να στριμωχθούν στις πάνω θέσεις (κάτω από το στέγαστρο του Καλατράβα) για να αποφύγουν τη βροχή και εικάζω ότι κάποια σχετική δυσφορία θα προκλήθηκε σε κάποιον ηλικιωμένο οπαδό από το στρίμωγμα.. Η 13 βέβαια είναι στεγασμένη σε μεγάλο βαθμό.. Πραγματικά δεν γνωρίζω..

Πάντως επειδή παρατήρησα σήμερα στο πρωτοσέλιδο του Φίλαθλου ότι αναφέρει ότι ο κόσμος γιούχαρε, αυτό δεν είναι αλήθεια.. Μετά το 15' (όπου από την αρχή και μέχρι εκείνο το λεπτό, φαντάζομαι ότι η 1 δεν φώναζε προς ένδειξη πένθους για τα 2 παιδιά) το γήπεδο συμμετείχε άμεσα.. Μάλιστα στο 85' τραγουδήσαν και τον ύμνο του ΠΑΟ.. Δεν το έχω ξαναδεί ποτέ αυτό.. Να χάνεις 1-3 και να τραγουδάνε τον ύμνο.. Η αλήθεια είναι ότι είχαμε καιρό να δούμε τόσες πολλές ευκαιρίες σε ένα παιχνίδι και κάπου αυτό πόρωσε τον κόσμο.. Στο δρόμο της επιστροφής πάντως τα πηγαδάκια έκραζαν τον Γκαλίνοβιτς (αυτόν όντως τον γιούχαραν άγρια) και την άμυνα και όχι την απόδοση της ομάδας.. Σήμερα οι εφημερίδες γράφουν άλλα, αλλά anyway..

Αποσυνδεδεμένος lordi13

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 247
  • Φύλο: Άντρας
  • the icon of dominance
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #219 στις: 18/09/09, 18:11 »
βασικα   πρεπει να παρουμε εναv dogfighter αμυντικο που να σταματαει τα τετ-α-τετ και τις αντεπιθεσεις γιατι αυτο το πραγματικο προβλημα της αμυνας

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #220 στις: 18/09/09, 22:14 »
@faser,

Thanks, anyway...!! Βασικά δεν το διατύπωσα και σωστά, εννοώ το πέταλο των οργανωμένων (θύρες 1-35) και όχι τη θύρα 13 του Ο.Α.Κ.Α... Αφού ήσουν στη 16 θα ήταν όντως δύσκολο από εκεί να παρατηρήσεις κάτι...

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #221 στις: 27/09/09, 23:31 »
hehe.. 5/5 ο Παναθηναικός που δεν εντυπωσίασε.. Από την άλλη, ούτε και η ΑΕΚ έπαιξε το ποδόσφαιρο που περίμενε κανείς να παίξει ως γηπεδούχος και ως ηττημένη σε derby την αμέσως προηγούμενη αγωνιστική... Πολύ μέτριο το παιχνίδι, σχετικά καλή η άμυνα του ΠΑΟ, πολύ καλός ο Τζόρβας...

Άσχετο αλλά ας απαντήσει κάποιος αν μπορεί: Πόσες ομάδες υποβιβάζονται? 2? 3? 2 με την 3η απ το τέλος να παίζει μπαράζ? Ευχαριστώ..

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #222 στις: 27/09/09, 23:34 »
Νομίζω 3 χωρίς μπαράζ...χάλια μαύρα ήμασταν μετά το 60' κι ας κερδίσαμε...αν είναι δυνατόν να κλείνεσαι με αυτή την ΑΕΚ λες κ παίζεις με τη Μπαρτσελόνα....

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #223 στις: 27/09/09, 23:48 »
Νομίζω 3 χωρίς μπαράζ...χάλια μαύρα ήμασταν μετά το 60' κι ας κερδίσαμε...αν είναι δυνατόν να κλείνεσαι με αυτή την ΑΕΚ λες κ παίζεις με τη Μπαρτσελόνα....
Ενώ πριν το 60'.....φυσάγαμε..

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #224 στις: 27/09/09, 23:50 »
Νομίζω 3 χωρίς μπαράζ...χάλια μαύρα ήμασταν μετά το 60' κι ας κερδίσαμε...αν είναι δυνατόν να κλείνεσαι με αυτή την ΑΕΚ λες κ παίζεις με τη Μπαρτσελόνα....
Ενώ πριν το 60'.....φυσάγαμε..

Oχι, απλα μετα το 0-1 επρεπε να εκμεταλλευτουμε το οτι η ΑΕΚ θα ανοιγοταν και φτασαμε να κινδυνευουμε να ισοφαριστουμε!!!

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
42 Απαντήσεις
22597 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/09/09, 09:37
από faser
0 Απαντήσεις
3001 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/11/10, 16:41
από sofitia