Αποστολέας Θέμα: Ολική μεταμόρφωση σε Ibanez :P  (Αναγνώστηκε 8455 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Alexisonfire

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 166
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Ολική μεταμόρφωση σε Ibanez :P
« στις: 26/09/09, 16:21 »
Καλησπέρα συμμφορουμίτες!

Είπα κι εγώ να μπώ στον κόσμο της μοντίφας των μουσικών οργάνων.  ;D  Είχα λοιπόν! Μια φτηνιάρικη ibanez, χρόνο ,λίγη μλκινση, και λίγα λεφτά στην άκρη, οπότε το μόνο που μου έλειπε ήταν τα υλικά, αγόρασα λοιπόν καινούριο μαγνήτη, κλειδιά , spray , γυαλόχαρτα κι ολα τα συναφή και άρχισα να τρίβω όπως ο Μπέζος στο 'Της Ελλάδος τα Παιδία' στο επισόδειο με την εξάρτηση απ'το 'Ξυστό'.

Ομολογώ πως δεν περίμενα να γινει η κιθαρα ''πένα'' γιατί είναι η πρώτη φορά στη ζωή μου που βάφω μουσικό όργανο και έκανα κάποιες μλκιες, ωστόσο το αποτέλεσμα μου φαίνεται σε γενικές γαμμες okay δεδομένου οτι εσκασα μονο 20€ για τα υλικά βαψίματος αντι να την πάω σε τεχνίτη και να μου παρει 250. Πρακάτω παραθέτω μερικές φωτό για το πως ήταν η κιθαρα πριν, κατα τη διάρκεια , και στο τέλος της ''''επέμβασης''''  :P

φωτό πριν κανα δυο χρόνια:


εδώ, αν και λίγο κουνημενη, φαίνονται τα σημάδια και τα βαριά χτηπήματα που είχε λόγο κακής μεταχέιρισης από μένα, τα χτηπήματα στοκαρίστικαν με ακρυλικό στόκο
και τρίφτηκαν με γυαλόχαρτο μετα:


εδώ έχω βγάλει σχεδόν όλο το χρώμα και ετοιμάζομαι να το περάσω με άσπρο primer:


μετά απο 2-3 χέρια primer και 3-4 άσπρο ακρυλικό spray: (ανάμεσα στα χέρια που πέρασα με το spray γυάλιζα την επιφάνεια με 400αρι γυαλόχαρτο κάθε φορά)


κι εδώ ειναι τελειωμένη, δεν έχω συνδέσει ακόμα τα ηλεκτρικά αλλά θα γίνει σύντομα:






γνώμες ,κριτικές , συμβουλές είναι όλες ευπορόσδεκτες  ;D



Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ολική μεταμόρφωση σε Ibanez :P
« Απάντηση #1 στις: 26/09/09, 16:33 »
ωραια την εκανες ρε θηριο...μπραβο σου.δεν μας λες λεπτομεριες οπως χρωματα μαρκες βαθμο δυσκολιας κτλ κτλ γιατι εχουμε και εμεις παλια οργανα???
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος Alexisonfire

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 166
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ολική μεταμόρφωση σε Ibanez :P
« Απάντηση #2 στις: 26/09/09, 18:12 »
Ευχαριστώ πολυ! :)

από χρώματα χρησημοποίησα ακρυλικά spray, Minos Color λέγονται, πέρασα στην αρχή την κιθάρα με 2-3 χέρια primer spray της ίδιας εταιρίας, μέτα την πέρασα με το χρώμα. (την πέρασα γύρω στα 10 χέρια αφήνοντας τη κάθε στρώση να στεγνώσει όλο το βράδυ, και γυαλίζοντας τήν κάθε φορά με 400αρι γυαλόχαρτο) μετά την περασα 2 χερια με spray λούστρο , πάλι της ίδιας εταιρίας, οπου τελικά αποδήχτικε πως δεν ήταν αρκετό, το σώμα πρέπει να είναι εντελώς γυμνό πριν το περασμα με primer, ατόφιο ξύλο δηλαδή.
 
Αυτά για το βάψιμο ,αν δεν και ο πιο σωστός τρόπος, καθώς ειμαι σίγουρος οτι χρειάζονται πολλά παραπάνω πράματα και διαδιακσίες (που εγώ δε γνωρίζω) για να πετύχεις αποτέλεσμα εργοστασιόυ. Καλύτερα να γίνεται τετοια δουλεία σε σχετικά κλειστο χώρο (εγώ το εκανα στο γκαραζ μου) και φυσικά μια μάσκα και προστατευτικά γυαλιά είναι απαραίτητα, γιατι αυτα τα spray ειναι πολύ τοξικά

Για βαθμο δυσκολιάς, αυτό είναι υποκειμενικό, ανάλογα τις γνώσεις, τις δυνατότητες και την όρεξη του κάθενος, εμένα μου φάνηκε έτσι κι έτσι, αλλα για κάποιον με περισσοτερες γνώσεις θα του φανει παιχνιδακι να το φτασει στο επιπεδο που το εφτασα εγω. Για επαγγελματικο αποτέλεσμα πάλι, χρειάζονται εξιδικευμένες γνώσεις και το φαντάζομαι πολύ δύσκολο για εναν απλο χρηστη κιθάρας να το καταφέρει  :-\

πάντος αν το ψύνεις και δεν σε ενδιαφερει να ειναι στη 'πενα' η κιθαρα σου (δηλαδή οτι ίσως δεν βγει τέλεια σε κάποια σημεία), go for it :up , λίγη υπομονή θελει και το αποτέλεσμα θα σε δικαιώσει πιστεύω :)

« Τελευταία τροποποίηση: 26/09/09, 18:15 από Alexisonfire »

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: Ολική μεταμόρφωση σε Ibanez :P
« Απάντηση #3 στις: 26/09/09, 18:26 »
Πάντως απ' όσο μπορώ να κρίνω από τις φωτογραφίες, το τελικό αποτέλεσμα από πλευράς χρώματος είναι πολύ ικανοποιητικό. Δεν διακρίνω πουθενά κανένα εμφανές ψεγάδι. Ίσως να μην έχει το γυαλιστερό φινίρισμα που θα είχε μια καινούργια κιθάρα, αλλά φαντάζομαι ότι και αυτό θα υπάρχει τρόπος να επιτευχθεί.

Η ερώτηση που μού δημιουργείται εμένα σχετικά με το βάψιμο είναι μήπως τα 10 χέρια που την πέρασες είναι υπερβολικά. Υπάρχει κάποιος συγκεκριμένος λόγος που έβαλες τόσες στρώσεις χρώμα; Ή είναι κάτι το συνηθισμένο και απλά εμένα μού φαίνονται πολλά λόγω (παντελούς) άγνοιας σχετικά με βαφές;
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ολική μεταμόρφωση σε Ibanez :P
« Απάντηση #4 στις: 26/09/09, 18:34 »
Μια ερωτηση λιγο ασχετη...εχω μια ηλεκτροακουστικη που εχει μια γρατζουνια στο λουστρο οχι στο ξυλο.υπαρχει περιπτωση να γινει κατι για αυτο..οχι να την φτιαξω μονος μου αλλα να την παω σε καποιον να μου την φτιαξει...ειναι ασχετο με αυτο που ρωτησα πριν για τα παλια οργανα εκει σκεφτομαι να βαλω εγω το χερακι μου
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος Alexisonfire

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 166
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ολική μεταμόρφωση σε Ibanez :P
« Απάντηση #5 στις: 27/09/09, 00:49 »
Η ερώτηση που μού δημιουργείται εμένα σχετικά με το βάψιμο είναι μήπως τα 10 χέρια που την πέρασες είναι υπερβολικά. Υπάρχει κάποιος συγκεκριμένος λόγος που έβαλες τόσες στρώσεις χρώμα; Ή είναι κάτι το συνηθισμένο και απλά εμένα μού φαίνονται πολλά λόγω (παντελούς) άγνοιας σχετικά με βαφές;


Να σου πω την αλήθεια δε ξέρω, εγώ τη πέρασα τόσες στρώσεις για 2 λόγους:

1) Για να μη φαίνονται οι γραμμές απο τις 2 θεσεις των single coils που γέμισα
2) Γιατί όταν έβγαζα το παλιό χρώμα , το είδα και ήταν πολυ παχύ,έτσι υπέθεσα οτι χρειάζονται αρκετα χέρια για ένα αναλογο αποτέλεσμα

Αποσυνδεδεμένος Lo.Lee.Ta

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2145
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Venceremos
    • Προφίλ
Απ: Ολική μεταμόρφωση σε Ibanez :P
« Απάντηση #6 στις: 27/09/09, 01:12 »
Zeromancer, σίγουρα αν θελήσει κάποιος μπορεί να σου το φτιάξει, βέβαια δεν ξέρω κατά πόσο αυτό γίνεται μόνο τοπικά. Κάποτε είχα πάει μπουζούκι εγώ με σπάσιμο σε συγκεκριμένο σημείο, και αφού το έφτιαξε το λούστραρε και ούτε γάτα ούτε ζημιά. Είμαι σίγουρος, ότι δεν λούστραρε ολόκληρο το ηχείο.

AlexisOnFire, πρόσφατα, έκανα παρόμοια δουλειά σε ένα παλιό μπουζούκι που είχα βγάλει τα τάστα.
Επειδή υπήρχε κάποιο πρόβλημα στο λαιμό, κόλλησα με εποξική, έτριψα και με mask από χαροταινίες, έβαψα αυτό και το υπόλοιπο μανίκι, ύστερα από μπόλικο τρίψιμο, ολόκληρου του οργάνου, με μαύρο γυαλιστερό ακρυλικό σπρέυ, αρκετά χέρια, ελαφριές στρώσεις χρώματος από απόσταση, περιμένωντας, αρκετές φορές να στεγνώσει η μία στρώση για να περάσω την επόμενη, 2ωρα και βάλε.
Τέλος πέρασα όλο το όργανο με γυαλιστερό λούστρο σπρέυ.
Και τέλος μόλις στέγνωσε, έκοψα από καλώδιο καινούρια τάστα, πέρασα τάστα,τα τρόχισα, τα έτριψα, έβαλα καβαλάρη, nut, μαγνήτη, χορδές και ρύθμισα όσο μπορούσα τον καβαλάρη για να μην τρίζουνε οι χορδές, γιατί είχε χρόνια το όργανο να φορέσει χορδές.
Μπορώ να πω σαν πρώτη μου εμπειρία, σε όργανο, ήτανε πολύ καλή φάση!
Βεβαίως δεν ήξερα για primer και τέτοιες ιστορίες, παρόλο που είχα διαβάσει αρκετά στο ίντερνετ.
6-7 μέρες μετά το project μου, βρήκα κάτι ωραία PDF για βάψιμο κιθάρας, που έλεγε διάφορα αλλά και για πρίμερ!

Μπορώ να πω ότι το project σου από όσο φαίνεται από τις φότος είναι πάρα πολύ πετυχημένο και έχει αρκετή γυαλάδα η κιθάρα σου!
Εγώ το μπουζούκι δεν το έξυσα μέχρι να φύγει εντελώς η παλιά μπογιά.
Αυτό που πρόσεξα όμως είναι, ότι σε κάποια σημεία το χρώμα γυάλιζε πολύ περισσότερο από ότι σε άλλα, που ενώ γυάλιζε δεν είχανε καλυφθεί εντελώς οι πόροι του ξύλου, παρόλο που ήδη υπήρχε το παλιό χρώμα.
Με λίγα λόγια, αν και εγώ δεν είχα όρεξη να δώσω παραπάνω φράγκα από ένα μαύρο σπρέυ και ένα σπρέυ λούστρου,  όποιος δώσει παραπάνω φράγκα για χρώμα και ψεκάσει το όργανο, μέχρι τη κατάσταση που αρχίσει και γυαλίζει μόνο του το χρώμα, αν το περάσει μετά μερικά χέρια λούστρο, όχι απλώς θα γυαλίζει, αλλά θα πετύχει και εργοστασιακό γυάλισμα.
Απλά θέλει κάποιον χώρο με πολύ καλό φωτισμό ώστε, να βλέπεις πότε το χρώμα φτάνει στη φάση αυτή που από μόνο του γυαλίζει σαν λουστραρισμένο. Το ίδιο ακριβώς ισχύει και για το λούστρο, ένα σπρέυ δεν φτάνει μόνο. Σε κάποια σημεία που έχει ψεκαστεί πιο πολύ και από ποιο κοντινή απόσταση, αποκτά πολύ πιο πολύ γυαλάδα. Πάντως όταν έστω και μικρή ποσότητα λούστρου πέσει πάνω σε σωστά ψεκασμένο γυαλιστερό χρώμα, το όργανο καθρεφτίζει πραγματικά σαν εργοστασιακό.
Με λίγα λόγια η τέχνη είναι στο ψέκασμα και όχι σε τίποτα μηχανήματα.
Σκέψου δε ότι εγώ το όργανο το έτριψα μόνο μια φορά.
Έαν ήμουν πάντως στη θέση σου, αφού έφτασες μέχρι εκεί, θα έκανα και τίποτα σχεδιάκια επάνω, εκτός οκ αν έχεις τρέλα με το λευκό χρώμα!
Μπράβο πάντος φίλε μου σου έυχομαι καλή συνέχεια και στο επόμενο Project σου!!

Για τα υπόλοιπα παιδιά, αν έχετε μεράκι και κανάκι είναι πολύ εύκολο να ομορφύνεται ένα παλιό όργανό σας. έαν δε, θέλετε να καταφέρετε πάρα πολύ καλό αποτέλεσμα, pειραματιστείτε με το σπρέυ και το λούστρο σε κάνα δοκάρι ξύλο, όσον αφορά το ψέκασμα για τη γυαλάδα και μετά προχωρήστε στη κιθάρα σας.

« Τελευταία τροποποίηση: 27/09/09, 14:01 από XoLiDoXoS »
Adios Muchachos!

Αποσυνδεδεμένος Alexisonfire

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 166
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ολική μεταμόρφωση σε Ibanez :P
« Απάντηση #7 στις: 27/09/09, 13:51 »
Ευχαριστώ για τα λόγια σου XoLiDoXoS  :)

Για αυτοκόλλητα δεν θα το σκευτόμουν καθώς πριν καιρό την ειχα γεμάτη αυτοκόλλητα και τα έχω ''χορτάσει'' ;D
τωρα το μόνο που θέλω να βάψω το τρέμολο μαυρο (αν γίνεται) για να είναι ασορτι με το υπόλυπο hardware.
Μήπως αυτά τα ωραία PDF θα μπρούσες να τα μοιραστείς μαζι μας αν δε σου κάνει κόπο?

και πάλι ευχαριστώ. :)

Αποσυνδεδεμένος edgar_jp ♫

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 234
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ολική μεταμόρφωση σε Ibanez :P
« Απάντηση #8 στις: 27/09/09, 14:08 »
συγχωρέστε την ασχετοσύνη μου... αλλά όταν τρίβετε το χρώμα δεν παίρνετε παραμάζωμα και λίγο από το ξύλο; κυρίως στα τελευταία στάδια που έχει φανεί το ξύλο και έχει μείνει λίγο χρώμα...
Η ζωή είναι ένα αγγούρι...

Αποσυνδεδεμένος Lo.Lee.Ta

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2145
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Venceremos
    • Προφίλ
Απ: Ολική μεταμόρφωση σε Ibanez :P
« Απάντηση #9 στις: 27/09/09, 14:31 »
AlexisOnFire, σε λίγο που θα μετακομίσω στο δικό μου pc, θα σου τα κάνω ένα zippaki και θα τα ανεβάσω rapidshare!!

Edgar_jp, σίγουρα τρίβοντάς το μέχρι να φτάσει στο καθαρό ξύλο, τρώει και ένα πολύ λεπτό στρώμα ξύλου, μιας και το χαρτί λιάνσεως, είναι το πάρα πολύ ψιλό νούμερο.
Adios Muchachos!

Αποσυνδεδεμένος Lo.Lee.Ta

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2145
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Venceremos
    • Προφίλ
Απ: Ολική μεταμόρφωση σε Ibanez :P
« Απάντηση #10 στις: 27/09/09, 17:41 »
1) Εδώ έχει 4...How to Paint Your GuitaR (31 Mgbyte)

--->> http://rapidshare.com/files/285684196/paintguitar.rar.html

Παρακαλώ, επειδή έχει μόνο 10φορές Download, να κατεβάσουν οι υπόλοιποι 9, αφού δώσει το ΟΚ o AlexisOnFire που θα κατεβάσει πρώτος.
Από εκεί και πέρα μπορείτε όσοι το κατεβάσετε να το ξανακάνετε Upload στο Rapidshare και έτσι να δώσετε άλλες 10 φορές Downloading o καθένας ή και να τα στείλετε ο ένας στον άλλο.


                                                               ΟΟ----------------------ΟΟ



2) Αυτό γενικότερα έχει πως να φτιαχτεί μία κιθάρα, αλλά σε κάποιο σημείο λέει περί λιάνσεως, βαψίματος, λουστραρίσματος κτλπ ( 117 Mgbyte )
   
--->>  http://rapidshare.com/files/250606321/Make_Your_Own_Electric_Guitar_-_Melvyn_Hiscock.pdf

Αυτό κατεβάστετο όσοι θέλετε.

Adios Muchachos!

Αποσυνδεδεμένος Alexisonfire

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 166
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ολική μεταμόρφωση σε Ibanez :P
« Απάντηση #11 στις: 28/09/09, 14:03 »
ωραίος ρε XoLiDoXoS! ευχαριστούμε πολυ! ;D . Ναι εγω το κατεβασα είμαστε ΟΚ  8)
« Τελευταία τροποποίηση: 28/09/09, 14:06 από Alexisonfire »

Αποσυνδεδεμένος VampireLestrat

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 387
  • Φύλο: Άντρας
  • Draco Dormiens Nunquam Titillandus
    • Προφίλ
Απ: Ολική μεταμόρφωση σε Ibanez :P
« Απάντηση #12 στις: 28/09/09, 14:37 »
Αφού ευχαριστήσω τον αγαπητό Χolidoxos να προτείνω να κάνετε τα uploads σας στο www.mediafire.com, το οποίο δεν έχει τους ηλίθιους περιορισμούς του rapidshare και άλλων παρόμοιων sites!

Αποσυνδεδεμένος Maejima

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 86
    • Προφίλ
Απ: Ολική μεταμόρφωση σε Ibanez :P
« Απάντηση #13 στις: 10/11/09, 23:19 »
Ρε παιδια ας ανεβάσει οποιος έχει το αρχειο paintguitar.rar σε καποιο mediafire να το πάρουμε και οι υπόλοιποι που μας ενδιαφέρει άμεσα.

Αποσυνδεδεμένος Alexisonfire

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 166
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ολική μεταμόρφωση σε Ibanez :P
« Απάντηση #14 στις: 11/11/09, 00:00 »
οριστε παιδες!! τσιμπιστε το αφοβα!  8)


http://www.mediafire.com/download.php?e3fdjgdrlmn

Αποσυνδεδεμένος Maejima

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 86
    • Προφίλ
Απ: Ολική μεταμόρφωση σε Ibanez :P
« Απάντηση #15 στις: 15/12/09, 23:09 »
Το λινκ δε δουλεύει

Αποσυνδεδεμένος ilias73

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 100
  • Φύλο: Άντρας
  • Bucanero Fuerte
    • Προφίλ
Απ: Ολική μεταμόρφωση σε Ibanez :P
« Απάντηση #16 στις: 16/12/09, 23:43 »
Οντως, δεν δουλευει!!!

Αποσυνδεδεμένος Alexisonfire

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 166
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ολική μεταμόρφωση σε Ibanez :P
« Απάντηση #17 στις: 17/12/09, 02:31 »
Για δειτε τωρα ρε παιδια,τωρα δουλευει, το κατεβασα κι ολας να σιγουρευτω, μηπως μετα απο καποιο χρονικο διαστημα το mediafire τα διαγραφει?  ??? :-\


http://www.mediafire.com/?vmyatk3joyn


Αποσυνδεδεμένος denisgiann

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 434
  • Φύλο: Άντρας
  • You Dont Remember Ill Never Forget
    • Προφίλ
Απ: Ολική μεταμόρφωση σε Ibanez :P
« Απάντηση #18 στις: 03/01/10, 21:57 »
Φίλε μου η κιθάρα σου δείχνει χωρίς υπερβολή super.Πολύ καλη δουλειά.Αν επιχειρούσα εγω κατι ανάλογο θα γέλαγε ο κάθε πικραμένος με το αποτελεσμα ;D.
Civilize the mind make savage the Body

Αποσυνδεδεμένος Maejima

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 86
    • Προφίλ
Απ: Ολική μεταμόρφωση σε Ibanez :P
« Απάντηση #19 στις: 04/01/10, 02:00 »
thanx

Αποσυνδεδεμένος children of bodom

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 190
  • Φύλο: Άντρας
  • everytime i die
    • Προφίλ
Απ: Ολική μεταμόρφωση σε Ibanez :P
« Απάντηση #20 στις: 07/06/10, 22:24 »
πω παιδια δεν ξερετε ποσο ζηλευω... ετσι μου ερχεται να παρω την κιθαρα και να της αλλαξω τα φωτα.τελεια η κιθαρα
children of bodom

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
ESP VS Ibanez!!!

Ξεκίνησε από profsokin « 1 2 3 4 » Τα καλύτερα...

98 Απαντήσεις
34280 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/12/06, 14:13
από gerosma
23 Απαντήσεις
6442 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/03/07, 21:50
από old_lion
15 Απαντήσεις
4702 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/09/07, 15:51
από Anaximandros
8 Απαντήσεις
4558 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/03/08, 18:11
από mosquito
Ibanez SR505

Ξεκίνησε από Vaggelis... Μπάσο

6 Απαντήσεις
3662 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/08/08, 02:38
από Jezus
5 Απαντήσεις
3450 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/10/08, 11:09
από JP.M
13 Απαντήσεις
5573 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/12/08, 00:57
από ...darkface...
7 Απαντήσεις
4390 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/02/09, 20:01
από alexisgt
3 Απαντήσεις
2402 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/07/09, 17:25
από let me know 796
13 Απαντήσεις
17713 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/12/09, 13:12
από Stinky