Αποστολέας Θέμα: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο  (Αναγνώστηκε 676306 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Ιμπανεζιος

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 83
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #600 στις: 11/03/07, 21:27 »
Και ομως, ειναι εξισου αδιανοητο πως αναγκαζεται η αστυνομια να μοιραζει δυναμεις για να φυλανε βιβλιοπωλεια και αλλα μερη που αποτελουν κοκκινο πανι για τους "αντιεξουσιαστες" και τους αριστεριστες, επειδη μεσα στη φιλοσοφια τους πρεπει να τα καινε ολα!
Οταν ξαφνικα βρεθεις με 30 ατομα να σε βαρανε απο παντου και να σου αρπαζουν πραγματα, το μονο που σκεφτεσαι ειναι που στο διαολο ειναι ο ασυρματος,ετσι;
Εξυπνη επιχειρηματολογια βλεπω παντως :P
Συμφωνω απολυτα με το πρωτο που λες...

Σχετικα με το αλλο...οταν 4 αστυνομικοι,οι οποιοι φυλανε μερη που αποτελουν κοκκινο πανι για τους "αντιεξουσιαστες" μπλα μπλα μπλα..., βλεπουν 30 ατομα να ερχονται προς το μερος τους το πρωτο πραγμα που πρεπει να κανουν ειναι να πατησουν ενα κουμπακι και να πουν "χρειαζομαι ενισχυσεις στο ταδε μερος"...και αν δεν εχουν την ψυχραιμια να κανουν κατι τετοιο τοτε τι σκατα αστυνομικοι ειναι;;;
Ρωτησα το Αγιο Πνευμα αν υπαρχει σωτηρια και μου ειπε:"Γουτ γουτ..."

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #601 στις: 11/03/07, 21:34 »
Αν δεις το στενο που ειναι το βιβλιοπωλειο και αν υποθεσεις πως δεν πηγαν πανω τους με την ησυχια τους και τσιγαρακι στο στομα, μπορεις να καταλαβεις πως να λεμε ευτυχως που κανεις απο τα ΜΑΤ δεν τραβηξε το οπλο πανω στον πανικο του και τωρα να κλαιμε παιδια!
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Ιμπανεζιος

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 83
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #602 στις: 11/03/07, 21:49 »
Συνεχιζω να επιμενω πως μπορουσαν να ειχαν καλεσει ενισχυσεις ανεξαρτητα απο το ποσο στενο ηταν το στενο...
και στην τελικη να ειχαν κανει και συλληψεις(αυτη τη φορα το εγραψα σωστα νομιζω)...
Ρωτησα το Αγιο Πνευμα αν υπαρχει σωτηρια και μου ειπε:"Γουτ γουτ..."

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #603 στις: 11/03/07, 21:54 »
Για την αληθεια του γεγονοτος!
Παράθεση
Σφοδρή επίθεση με ρόπαλα, σιδερολοστούς και βόμβες μολότοφ δέχτηκε αργά το βράδυ του Σαββάτου στα Εξάρχεια ομάδα δέκα αστυνομικών από 50 κουκουλοφόρων, με αποτέλεσμα να τραυματιστούν οι δύο αστυνομικοί, ένας εκ των οποίων νοσηλεύεται στο 401 Στρατιωτικό Νοσοκομείο με σοβαρά τραύματα.

Οποτε δεν μιλαμε μονο για εκεινο το στενακι, αλλα για μια δεκαδα αστυνομικων, που χαρη στην ελλειπη εκπαιδευση, βρεθηκαν εκτεθειμενοι.

Παράθεση
Ο αστυνομικός που παραμένει για νοσηλεία έχει δεχθεί χτυπήματα στο κεφάλι, έχει χάσει τα δόντια του και έχει τραυματιστεί στον αγκώνα. Ο δεύτερος, δέχθηκε επίσης χτυπήματα στο κεφάλι και στο στήθος, αλλά μετά τις περιποιήσεις των γιατρών, πήγε στο σπίτι του.

Αρα ενας στο νοσοκομειο

Παράθεση
Στη διάρκεια της νύχτας έγιναν αρκετές προσαγωγές, αλλά όλοι οι προσαχθέντες αφέθηκαν ελεύθεροι, γιατί δεν προέκυψαν στοιχεία συμμετοχής τους στο επεισόδιο. Η έρευνα για τον εντοπισμό και τη σύλληψη των δραστών συνεχίζεται.
Οριστε και η απαντηση στην ερωτηση σου!

Επομενως 4 αστυνομικοι ηταν στη γωνια του γεωργιαδη, ενωθηκαν με αλλους 6, ομως δεν καταφεραν να απωθησουν την επιθεση, που εγινε βραδυ και πολυ γρηγορα!
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος FAIRY-The return!

  • Νεραϊδοπαρμένη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 862
  • Φύλο: Γυναίκα
  • que serra serra.
    • Προφίλ
    • 90ίλες
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #604 στις: 11/03/07, 22:18 »
ΡΕ FREEMIND ΜΑΣ ΔΟΥΛΕΥΕΙΣ? ? ? ? >:( >:( ΔΕΝ ΕΚΑΝΕΣ ΤΟΝ ΚΟΠΟ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙΣ ΤΟ ΛΙΝΚ ΠΟΥ ΕΧΩ ΠΑΡΑΘΕΣΕΙ 3 ΜΕΡΕΣ ΤΩΡΑ (#554) ΚΑΙ ΜΑΣ ΛΕΣ ΤΩΡΑ ΑΠΟ ΑΓΝΩΣΤΗ ΠΗΓΗ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΟ ΠΟΥ ΤΡΑΥΜΑΤΙΣΤΗΚΕ ΑΠΟ ΚΟΥΚΟΥΛΟΦΟΡΟΥΣ ΠΟΥ ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΞΕΡΟΥΜΕ ΑΝ ΗΤΑΝ ΑΝΑΡΧΙΚΟΙ!!!!

ΠΟΣΟΙ ΣΟΥ ΕΙΠΑ ? 80 ΦΟΙΤΗΤΕΣ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΙΟ!!!!  Ο ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ ΤΗΣ ΟΛΜΕ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΙΟ (ΑΠΟ ΓΚΛΟΜΠ) !!!
ΑΝΟΙΞΕ ΤΑ ΜΑΤΑΚΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΔΙΑΒΑΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΑΡΘΡΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΦΑΝΑΤΙΖΕΣΑΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΜΕ ΤΟΥΣ ΚΑΛΟΥΣ ΣΟΥ ΑΘΩΟΥΣ ΜΑΤΑΤΖΙΔΕΣ....

ΝΑΙ! ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΧΤΥΠΑΕΙ ΤΟΝ ΑΘΩΟ ΦΟΙΤΗΤΗ, ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΤΟΝ ΑΦΗΣΕΙ ΑΝΑΙΣΘΗΤΟ ΑΥΤΟΣ ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ ΜΟΛΟΤΩΦ ΚΑΙ ΞΥΛΟ!!!

ΛΟΙΠΟΝ, ΜΗΝ ΣΧΟΛΙΑΖΟΥΜΕ ΟΤΙ ΜΑΣ ΣΥΜΦΕΡΕΙ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ....Η ΘΑ ΕΙΣΑΙ ΣΩΣΤΟΣ, ΚΑΙ ΘΑ ΑΠΑΝΤΑΣ ΠΑΝΤΟΥ, Η ΔΕΝ ΘΑ ΑΝΑΦΕΡΕΣΑΙ ΠΟΥΘΕΝΑ ΟΥΤΕ ΘΑ ΚΡΙΝΕΙΣ ΤΙΣ ΠΗΓΕΣ ΜΟΥ!!!

 >:( >:(

Αποσυνδεδεμένος FSL

  • Αδιόρθωτη Xιονάτη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2327
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όλα είναι στο μυαλό,πόνος και γιατρειά...
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #605 στις: 11/03/07, 22:22 »
fairy μάθε καταρχάς να εκφράζεσαι πιο κόσμια και δεύτερον δεν έχεις μάθει ότι στο ιντερνετ δε γράφουμε με κεφαλαία γιατί κυρίως κουράζεις τον αναγνώστη και έπειτα σημαίνει πως φωνάζεις?
Αυτά που γράφεις θα τα διαβάσουμε όλοι να σαι σίγουρη δε χρειάζεται να τραβήξεις την προσοχή μας γράφοντας με κεφαλαία.

Εκτός αυτού που αναφέρθηκαν στις τελευταίες 2 σελίδες οι αναρχικοί?
www.ektakta.gr
μάθε άμεσα ό,τι επηρεάζει την καθημερινότητά σου...απεργίες, εφημερίες νοσοκομείων, τηλέφωνα δημοσίων υπηρεσιών, έκτακτη επικαιρότητα...

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #606 στις: 11/03/07, 22:23 »
Οριστε η ανωνυμη πηγη μου:
http://www.in.gr/news/article.asp?lngEntityID=786155&lngDtrID=244
Την επομενη φορα, μπορεις να ρωτας και στη συνεχεια να εκνευριζεσαι!
Μαθε να ελεγχεις τα νευρα σου καλη μου, γιατι θα παθεις τιποτα και μετα δεν θα ερθει κανενας φιλος σου..ασε που μπορει να σε βαλουν σαν "χτυπημενη απο ματατζη".
Ξερεις τι λενε; Οποιος δεν εχει θεσεις, φωναζει για να ακουστει, αλλιως δεν του δινουν σημασια! Πολυ σοφο αυτο!

Κατα παραξενο τροπο ο αντιπροεδρος της ΟΛΜΕ ( και οχι ο γραμματεας ), ηταν στα καναλια ητν ιδια μερα και ελεγε ποσο ξυλο εφαγε...απο το παραθυρο!! ;D
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Ιανός

  • Ο Αιρετικός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 553
  • Φύλο: Άντρας
  • Να τιναχτεί σαν μαύρο πνεύμα,η τρομερή μας η λαλιά
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #607 στις: 11/03/07, 22:26 »
Να ρωτήσω κάτι...γιατί δεν απαντησε κανείς στο ποστ μου #554.... Μηπως δεν συμφέρει ΚΑΝΕΝΑΝ??...Μήπως (λεω εγώ τώρα) όλοι εσεις που τα εχετε βάλει μαζί μου και με τα "μικρά" πιάνεστε απο τα ποστς που σας συμφέρουν και τα άλλα τα αφήνετε να περνάνε στο ντούκου??? Ϋποθεσεις κάνω πάντα...Νομιζω ότι εκεινο το λινκ  λέει τα πραγματα όπως όντως έγιναν...Γιατι λοιπόν δεν βασίζεστε πάνω έκει???? Γιατι κανεις δεν απαντάει σαυτα??? ΕΕΕ???

Βρε συ...
Σε μερικούς από μας μάλλιασε η γλώσσα μας να λέμε πως οι μπάχαλοι αποτελούν τις παρακρατικές εφεδρείες, δρουν ως πεμπτοφαλαγγίτες του φοιτητικού κινήματος. Μάλιστα, οι περισσότεροι φροντίζουν να μην είναι αφοριστικοί και να διαχωρίζουν τους μπάχαλους από τους αναρχικούς και, ασφαλώς, από τους εξεγερμένους φοιτητές. Ακόμη περισσότερο, κάποιοι λέμε πως δεν είναι όλοι οι μπάχαλοι ενεργούμενα των υπηρεσιών κι ότι κάποιοι απ' αυτούς λειτουργούν, πράγματι, βάση μιάς ιδεολογίας, που όμως έχουν κατανοήσει κι αφομοιώσει στρεβλά, οπότε, στην ουσία, παίζουν τον ρόλο του "χρήσιμου ηλίθιου" στα σχέδια που απεργάζεται το παρακράτος.
Αλλά, για πες μου με τη σειρά σου γιατί δεν το έχω καταλάβει, εσύ τι ακριβώς υποστηρίζεις;
Πως οι μπάχαλοι δίνουν κάποιον πολιτικό αγώνα και η δράση τους εντάσσεται στο πλαίσιο κάποιας κινηματικής διεργασίας, ενός, οποιουδήποτε, αντιεξουσιαστικού εξεγερτισμού;
Πες μου, αν θες, για να καταλάβω κι εγώ κι οι υπόλοιποι, τι είναι εκείνο που υποστηρίζεις τελικά, έτσι που να μην παίρνουμε κι απαντάμε στις δημοσιεύσεις σου που μας "συμφέρουν".
Δεν φοβάμαι τίποτα, δεν ελπίζω τίποτα. Είμαι ελεύθερος.

Αποσυνδεδεμένος FSL

  • Αδιόρθωτη Xιονάτη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2327
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όλα είναι στο μυαλό,πόνος και γιατρειά...
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #608 στις: 11/03/07, 22:28 »
Θανάση ο ίδιος αντιπρόεδρος ήταν όρθιος στο δρόμο και μόλις αντίκρυσε τις κάμερες έπιασε τη μέση του και έπεσε κάτω εντελώς τυχαία εκείνη τη στιγμή....
www.ektakta.gr
μάθε άμεσα ό,τι επηρεάζει την καθημερινότητά σου...απεργίες, εφημερίες νοσοκομείων, τηλέφωνα δημοσίων υπηρεσιών, έκτακτη επικαιρότητα...

Αποσυνδεδεμένος FAIRY-The return!

  • Νεραϊδοπαρμένη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 862
  • Φύλο: Γυναίκα
  • que serra serra.
    • Προφίλ
    • 90ίλες
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #609 στις: 11/03/07, 22:30 »
FSL  ok...sorry για τα κεφαλαία...στο τελευταιο post  του freemind αναφερθηκαν

Freemind...κοιτα, ειναι πολυ απλα τα πραγματα...Συνεχως αποφευγεις αυτα που λεω και δεν σε συμφερουν...Δεν πα να τα γραψω κοκκινα, με bold, υπογραμμισμενα, με μεγαλα γραμματα, εσυ εκει τον χαβα σου...Πως θα με διδαξεις, πως θα με προσβαλεις και πως θα πεις την εξυπναδα σου...Αυτο, συγνωμη κιολας, αλλα μοναχα εξυπνο ανθρωπο δεν δειχνει, που θελει να μιλαει και για ορθογραφια, τρομαρα του...  ::)

Λοιπον, ενημερωτικα, μιλαω για τον γραμματεα της ΟΛΜΕ...γιαυτο μην το παιζεις οτι τα ξερεις ολα!!!

Απο την ελευθεροτυπια, που δεν εκανες βεβαια τον κοπο να διαβασεις:

Σε ένα καροτσάκι με ορό στο χέρι και παραπεμπτικό για το ακτινολογικό συναντήσαμε τον γραμματέα της ΟΛΜΕ, Γρηγόρη Καλομοίρη: «Ημουν μαζί με συναδέλφους της ΟΛΜΕ και της ΔΟΕ, η πορεία ήταν στο τέλος της, κατευθυνόμασταν στα Προπύλαια για να διαλυθούμε και εκεί δεχτήκαμε επίθεση από τα ΜΑΤ με καταιγισμό χημικών και άγριο κυνηγητό. Με το σπρώξιμο βρέθηκα σε ένα φοιτητικό μπλοκ την ώρα που το περικύκλωσαν και ζήτησα από τον επικεφαλής να φύγουν για να προχωρήσουμε. Την ίδια στιγμή με έριξαν κάτω, με χτύπησαν με κλομπ στην πλάτη και είδα φοιτητές που τους είχαν κάτω ακίνητους, τους χτυπούσαν και γίνονταν συλλήψεις. Νομίζω πως είχαν κάνει την πολιτική επιλογή να διαλύσουν την πορεία με όλα τα μέσα και τα χρησιμοποίησαν. Ηταν ένα όργιο αλλεπάλληλων επιθέσεων και συλλήψεων στο σωρό».

Φιλακια...

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #610 στις: 11/03/07, 22:37 »
Fairy, με κατηγορησες πως εχω ανωνυμες πηγες. Σε διασκεδασα βαζοντας σου ολοκληρο in.gr
Οχι μονο δεν απαντησες, αλλα παλι λες πως δεν σου δινουμε σημασια. Εαν πασχεις απο συνδρομο προσοχης, δεν φταιει κανεις! Δεν εισαι ξεκαθαρη σε καμια δικη μας ερωτηση. Λες μονο ο,τι θες και αμα θες! Και μετα κατηγορεις εμας!
Αν δεν ξερεις να διαβαζεις, να γραφεις και να δημιουργεις ολοκληρες προτασεις, δεν φταιμε εμεις!
Δεν κανω την παπια. Οριστε, ακομα και η FSL μιλαει για το ιδιο γεγονος! Και μην ειμαστε υπερβολικοι λεγοντας πως εγω και η FSL ειμαστε ενημερωμενοι απο τον ιδιο αρχηγο ( οπως κανουν καποιοι αλλοι..ετσι fairy? ).
Καποτε ειχα βαλει κι εγω απο την ελευθεροτυπια και την καταδικασατε..Τωρα εγινε πολυ καλη πηγη?! Πως αλλαζουν οι καιροι τελικα! ;D
Τελικα εχω δικιο..μονο γελιο προκαλουν κατι τετοιοι "αριστεριστες" και "επαναστατες του σαλονιου"
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος FAIRY-The return!

  • Νεραϊδοπαρμένη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 862
  • Φύλο: Γυναίκα
  • que serra serra.
    • Προφίλ
    • 90ίλες
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #611 στις: 11/03/07, 22:37 »
Να ρωτήσω κάτι...γιατί δεν απαντησε κανείς στο ποστ μου #554.... Μηπως δεν συμφέρει ΚΑΝΕΝΑΝ??...Μήπως (λεω εγώ τώρα) όλοι εσεις που τα εχετε βάλει μαζί μου και με τα "μικρά" πιάνεστε απο τα ποστς που σας συμφέρουν και τα άλλα τα αφήνετε να περνάνε στο ντούκου??? Ϋποθεσεις κάνω πάντα...Νομιζω ότι εκεινο το λινκ  λέει τα πραγματα όπως όντως έγιναν...Γιατι λοιπόν δεν βασίζεστε πάνω έκει???? Γιατι κανεις δεν απαντάει σαυτα??? ΕΕΕ???

Βρε συ...
Σε μερικούς από μας μάλλιασε η γλώσσα μας να λέμε πως οι μπάχαλοι αποτελούν τις παρακρατικές εφεδρείες, δρουν ως πεμπτοφαλαγγίτες του φοιτητικού κινήματος. Μάλιστα, οι περισσότεροι φροντίζουν να μην είναι αφοριστικοί και να διαχωρίζουν τους μπάχαλους από τους αναρχικούς και, ασφαλώς, από τους εξεγερμένους φοιτητές. Ακόμη περισσότερο, κάποιοι λέμε πως δεν είναι όλοι οι μπάχαλοι ενεργούμενα των υπηρεσιών κι ότι κάποιοι απ' αυτούς λειτουργούν, πράγματι, βάση μιάς ιδεολογίας, που όμως έχουν κατανοήσει κι αφομοιώσει στρεβλά, οπότε, στην ουσία, παίζουν τον ρόλο του "χρήσιμου ηλίθιου" στα σχέδια που απεργάζεται το παρακράτος.
Αλλά, για πες μου με τη σειρά σου γιατί δεν το έχω καταλάβει, εσύ τι ακριβώς υποστηρίζεις;
Πως οι μπάχαλοι δίνουν κάποιον πολιτικό αγώνα και η δράση τους εντάσσεται στο πλαίσιο κάποιας κινηματικής διεργασίας, ενός, οποιουδήποτε, αντιεξουσιαστικού εξεγερτισμού;
Πες μου, αν θες, για να καταλάβω κι εγώ κι οι υπόλοιποι, τι είναι εκείνο που υποστηρίζεις τελικά, έτσι που να μην παίρνουμε κι απαντάμε στις δημοσιεύσεις σου που μας "συμφέρουν".

 :) Να πολιτισμενος ανθρωπος... Βεβαιως να σου απαντησω τι πιστευω...
Κατα την προσωπικη μου αποψη, κάποιοι απο τους μπάχαλους και συγκεκριμενα αυτοι που σπάνε αυτοκίνητα, ψιλικατζιδικα, το μαγαζακι του κυρ μπαμπη και γενικα οτι βρεθει στο δρομο τους, ειναι καποια κακομαθημενα βλαμένα (σόρυ κι όλας) που την βρίσκουν να κατεβαίνουν στις πορίες να σπάνε για να εκτονώνονται και μονο!...Καποιοι αλλοι απο τους μπάχαλους ειναι βαλτοι αστυνομικοι(αποδεδειγμενο αυτο), προβοκάτορες στην ουσια, που οι λογοι που "υποδύονται" τους κουκουλοφορους είναι ευνόητοι...Και τέλος καποιο ποσοστό των "μπαχαλων" που για μενα ΑΥΤΟΙ δεν ειναι μπαχαλοι, που θα σπασουν το πολύ πολύ μια καμερα και μια τραπεζα αλλά ΩΣ ΕΚΕΙ είναι άτομα που ανηκουν στον εντιεξουσιαστικο χωρο, και με τις πραξεις τους αυτες δηλώνουν την αντιδραση τους σε ορισμενα θεμτα...

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #612 στις: 11/03/07, 22:39 »
Και τέλος καποιο ποσοστό των "μπαχαλων" που για μενα ΑΥΤΟΙ δεν ειναι μπαχαλοι, που θα σπασουν το πολύ πολύ μια καμερα και μια τραπεζα αλλά ΩΣ ΕΚΕΙ είναι άτομα που ανηκουν στον εντιεξουσιαστικο χωρο, και με τις πραξεις τους αυτες δηλώνουν την αντιδραση τους σε ορισμενα θεμτα...
Να σπασουν τα αμαξια τους και να καψουν τις μηχανες τους αμα εχουν προβληματα!
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος FAIRY-The return!

  • Νεραϊδοπαρμένη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 862
  • Φύλο: Γυναίκα
  • que serra serra.
    • Προφίλ
    • 90ίλες
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #613 στις: 11/03/07, 22:41 »
Και τέλος καποιο ποσοστό των "μπαχαλων" που για μενα ΑΥΤΟΙ δεν ειναι μπαχαλοι, που θα σπασουν το πολύ πολύ μια καμερα και μια τραπεζα αλλά ΩΣ ΕΚΕΙ είναι άτομα που ανηκουν στον εντιεξουσιαστικο χωρο, και με τις πραξεις τους αυτες δηλώνουν την αντιδραση τους σε ορισμενα θεμτα...
Να σπασουν τα αμαξια τους και να καψουν τις μηχανες τους αμα εχουν προβληματα!


Ποιος δεν ξερει να διαβαζει? Ειληκρινα το κανεις για να με εκνευρισεις? Αν ειναι πες το μου
Παράθεση
Κατα την προσωπικη μου αποψη, κάποιοι απο τους μπάχαλους και συγκεκριμενα αυτοι που σπάνε αυτοκίνητα, ψιλικατζιδικα, το μαγαζακι του κυρ μπαμπη και γενικα οτι βρεθει στο δρομο τους, ειναι καποια κακομαθημενα βλαμένα (σόρυ κι όλας) που την βρίσκουν να κατεβαίνουν στις πορίες να σπάνε για να εκτονώνονται και μονο!.

Αυτο ειχα γραψει για το καψιμο αυτοκινητων!!!  >:( >:( >:( >:(

Και ακομα δεν μου απαντησες ουτε για τον γραμματεα της ολμε, ουτε για τους 80 φοιτητες...Ενα σχολιο βρε αδερφε

 ::) :-*

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #614 στις: 11/03/07, 22:44 »
80 φοιτητες ειναι στο νοσοκομειο. Ειναι γεγονος!
Ο γραμματεας μπορει να ειναι αντιπροεδρος, ειναι μουφα ιστορια γιατι τον ειδαμε και στα καναλια..χτυπημενο τι να σου πω...τα ζουμια μονο ελειπαν για να ειναι θριλερ..
Οριστε οι απαντησεις σου

Η ερωτηση του Ιανου ηταν αν συμφωνεις με ολα αυτα!
Εσυ απλα ανελυσες την κατασταση ( την χωρισες και σε 3 τμηματα )
Με ποιους συμφωνεις λοιπον;

( οσο για τις τραπεζες...αφου  θελουν να δειξουν κατι, ας το κανουν οπως οι Κουδροι..ας καινε του εαυτους τους...αλλα τι λεω τωρα,ε? )
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Ιανός

  • Ο Αιρετικός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 553
  • Φύλο: Άντρας
  • Να τιναχτεί σαν μαύρο πνεύμα,η τρομερή μας η λαλιά
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #615 στις: 11/03/07, 22:49 »
:) Να πολιτισμενος ανθρωπος... Βεβαιως να σου απαντησω τι πιστευω...
Κατα την προσωπικη μου αποψη, κάποιοι απο τους μπάχαλους και συγκεκριμενα αυτοι που σπάνε αυτοκίνητα, ψιλικατζιδικα, το μαγαζακι του κυρ μπαμπη και γενικα οτι βρεθει στο δρομο τους, ειναι καποια κακομαθημενα βλαμένα (σόρυ κι όλας) που την βρίσκουν να κατεβαίνουν στις πορίες να σπάνε για να εκτονώνονται και μονο!...Καποιοι αλλοι απο τους μπάχαλους ειναι βαλτοι αστυνομικοι(αποδεδειγμενο αυτο), προβοκάτορες στην ουσια, που οι λογοι που "υποδύονται" τους κουκουλοφορους είναι ευνόητοι...Και τέλος καποιο ποσοστό των "μπαχαλων" που για μενα ΑΥΤΟΙ δεν ειναι μπαχαλοι, που θα σπασουν το πολύ πολύ μια καμερα και μια τραπεζα αλλά ΩΣ ΕΚΕΙ είναι άτομα που ανηκουν στον εντιεξουσιαστικο χωρο, και με τις πραξεις τους αυτες δηλώνουν την αντιδραση τους σε ορισμενα θεμτα...
Νομίζω πως κάνεις λάθος. Οι μπάχαλοι, τόσο οι ασφαλίτες, όσο κι οι υπόλοιποι, δεν αντιπροσωπεύουν τίποτε άλλο παρά μόνον την αυθαιρεσία και τον φασισμό ενός ατομικιστικού αντιδραστισμού, που επιπλέονς θεωρεί σχεδόν όλη την κοινωνία ως ταξικό εχθρό και δεν συγκεντρώνει ούτε την ελάχιστη λαϊκή συναίνεση κι αποδοχή, για να μη σου πω πως η συντριπτική πλειοψηφία του κόσμου τους φοβάται και τους αποστρέφεται. Στο ξαναλέω: κάποιοι είναι πεμπτοφαλαγγίτες και κάποιοι "χρήσιμοι ηλίθιοι". Δες μόνη σου ποιός είναι ο ρόλος τους, πόση ζημιά κάνουν στο φοιτητικό κίνημα, αλλά και γενικότερα στους κοινωνικούς αγώνες και, κυρίως, ποιού, τελικά, τα συμφέροντα και τις σκοπιμότητες εξυπηρετούν.
Ψάξε ακόμη, αν θες, να μάθεις μήπως και κάποιοι από τους "πυρήνες" των μπάχαλων λειτουργούν, κυριολεκτικά, ως μαφία στην περιοχή των Εξαρχείων. Και τέλος, δες τι γνώμη έχουν γι' αυτούς οι πραγματικές αναρχικές ομάδες, αλλά και οι αριστερές συσπειρώσεις.
Παρεμπιπτόντως, στο γνωστό...εναλλακτικό, αντεξουσιαστικό, φεξεμουκαιγλύστρισα site, κάποιοι εκ των κουκουλοφόρων "επαναστατών" διαμαρτυρήθηκαν εντόνως, γιατί η πανσπουδαστική δεν άνοιξε (λένε αυτοί οι "κύριοι") τα μπλοκς της στην πορεία, ώστε να βρουν καταφύγιο.
Πράγμα, βεβαίως, παντελώς αναληθές, αφού, αφενός, και τα μπλοκς άνοιξαν για τους φοιτητές (έτσι, άλλωστε, σώθηκε πολύς κόσμος) και, αφετέρου, τα ΕΚΑΜ, όπως βεβαιώνουν όλα τα παιδιά που ήταν παρόντα στα επεισόδια, δεν ασχολήθηκαν ΚΑΘΟΛΟΥ με τους κουκουλοφόρους (συναδελφική αλληλεγγύη; ).
Δεν φοβάμαι τίποτα, δεν ελπίζω τίποτα. Είμαι ελεύθερος.

Αποσυνδεδεμένος FAIRY-The return!

  • Νεραϊδοπαρμένη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 862
  • Φύλο: Γυναίκα
  • que serra serra.
    • Προφίλ
    • 90ίλες
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #616 στις: 11/03/07, 22:54 »
Freemind
Ωστε αμφισβητείς και την ελευθεροτυπία ως έγγυρη πηγή? Και εκει νοθευμένα ε? και αυτα μούφα ε? Κατι δεν μου καθετε καλα βρε συ....Οι δικες σου πηγες παντα στεκουν, παντα ειναι σωστες...Οι δικες μου ποτε...Παντα μουφα...Δεν ξερω τιποτα για τον αντιπροεδρο..εγω για τον γραμματεα ειπα αυτα που διαβασα στην ελευθεροπτυπια (που κοιτα να δεις, που την ειχα για αξιολογη εφημεριδα...Μαλλον και αυτη ψεματα λεει..Ολοι ψεματα λενε)
Αν σου φερω απο σαιτ της χρυσης αυγης θα με πιστεψεις η ουτε τοτε?

Συμφωνω με τις ιδεες των τελευταιων (μην μου πεις παλι για αμαξια και μηχανακια. Αυτοι ειναι οι πρωτοι), αλλα όχι με τοσο με τον τροπο που τις εκφραζουν...Παντως σε καμια περιπτωση δεν καταδικαζω τους τελευταιους...Αντιθετα καταδικάζω πολυ τους πρώτους και πολυ περισσότερο καταδικάζω τους δευτερους...
« Τελευταία τροποποίηση: 11/03/07, 22:57 από -hurted- fairy »

Αποσυνδεδεμένος FAIRY-The return!

  • Νεραϊδοπαρμένη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 862
  • Φύλο: Γυναίκα
  • que serra serra.
    • Προφίλ
    • 90ίλες
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #617 στις: 11/03/07, 23:02 »
Νομίζω πως κάνεις λάθος. Οι μπάχαλοι, τόσο οι ασφαλίτες, όσο κι οι υπόλοιποι, δεν αντιπροσωπεύουν τίποτε άλλο παρά μόνον την αυθαιρεσία και τον φασισμό ενός ατομικιστικού αντιδραστισμού, που επιπλέονς θεωρεί σχεδόν όλη την κοινωνία ως ταξικό εχθρό και δεν συγκεντρώνει ούτε την ελάχιστη λαϊκή συναίνεση κι αποδοχή, για να μη σου πω πως η συντριπτική πλειοψηφία του κόσμου τους φοβάται και τους αποστρέφεται. Στο ξαναλέω: κάποιοι είναι πεμπτοφαλαγγίτες και κάποιοι "χρήσιμοι ηλίθιοι". Δες μόνη σου ποιός είναι ο ρόλος τους, πόση ζημιά κάνουν στο φοιτητικό κίνημα, αλλά και γενικότερα στους κοινωνικούς αγώνες και, κυρίως, ποιού, τελικά, τα συμφέροντα και τις σκοπιμότητες εξυπηρετούν.
Ψάξε ακόμη, αν θες, να μάθεις μήπως και κάποιοι από τους "πυρήνες" των μπάχαλων λειτουργούν, κυριολεκτικά, ως μαφία στην περιοχή των Εξαρχείων. Και τέλος, δες τι γνώμη έχουν γι' αυτούς οι πραγματικές αναρχικές ομάδες, αλλά και οι αριστερές συσπειρώσεις.
Παρεμπιπτόντως, στο γνωστό...εναλλακτικό, αντεξουσιαστικό, φεξεμουκαιγλύστρισα site, κάποιοι εκ των κουκουλοφόρων "επαναστατών" διαμαρτυρήθηκαν εντόνως, γιατί η πανσπουδαστική δεν άνοιξε (λένε αυτοί οι "κύριοι") τα μπλοκς της στην πορεία, ώστε να βρουν καταφύγιο.
Πράγμα, βεβαίως, παντελώς αναληθές, αφού, αφενός, και τα μπλοκς άνοιξαν για τους φοιτητές (έτσι, άλλωστε, σώθηκε πολύς κόσμος) και, αφετέρου, τα ΕΚΑΜ, όπως βεβαιώνουν όλα τα παιδιά που ήταν παρόντα στα επεισόδια, δεν ασχολήθηκαν ΚΑΘΟΛΟΥ με τους κουκουλοφόρους (συναδελφική αλληλεγγύη; ).

Μα δεν διαφωνούμε.....Αυτα ειπα και εγω..οτι οι περισσοτεροι είναι ή βαλτοί ασφαλήτες (εξου και η συναδελφικη αλληλεγγυη) ή ατομα ασχετα με αντιεξουσιαστικες ομαδες που απλα κανουν χαβαλε...
Ξερω πολυ καλα την αποψη του αναρχικου χωρου γιαυτους και ξερω ότι δεν ειναι καθόλου καλη...Ξερω πολυ καλα, ότι πολλά ατομα του αναρχικου χώρου τα εχουν πάρει με τους μπαχαλακιδες και οτι στις συνελευσεις υπάρχουν πολλές διαφωνίες για το θέμα αυτο...
Χαίρομαι που διαχωρισες τους αναρχικους απο τους μπαχαλους...Είσαι ο πρωτος που το κάνει αυτο...

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #618 στις: 11/03/07, 23:10 »
Συμφωνεις με τις ιδεες, αλλα οχι με τον τροπο που τις εκφραζουν, αλλα και παλι αλλα και παλι αλλα...κουραστικο το να προσπαθεις να πεις πως το μαυρο ειναι ασπρο, αλλα οχι και τοσο ασπρο, ωστε να μην ειναι τελειως μαυρο! Υποτιμας τοσο πολυ τη νοημοσυνη μας με αυτα που λες?!

Παλι δεν διαβασες τι ειπα!
Πριν λιγο καιρο ειχα βαλει απο την ελευθεροτυπια ενα αρθρο, το οποιο πεσατε να με φατε πως δεν ειναι εγκυρη η πληροφορηση απο αυτη την εφημεριδα!
Τωρα ξαφνικα την χρησιμοποιεις εσυ για την δικη μας πληροφορηση!
Και σαν λογικος ανθρωπος, ρωταω!!
Ειναι δυνατον αυτο που πριν κατηγορουσατε ως "νοθευμενο τυπο", τωρα να τον χρησιμοποιειτε για αποδειξη των δικων σας λογων?

Μηπως, λεω μηπως, οπως καθομαστε και μας βολευει, αλλαζουμε τις αποψεις μας;;
Δεν πειραζει..θα μεγαλωσεις και εσυ οπως ολοι μας..αλλα αυτα τα παιχνιδια ειναι διασκεδαστικα!
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος FAIRY-The return!

  • Νεραϊδοπαρμένη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 862
  • Φύλο: Γυναίκα
  • que serra serra.
    • Προφίλ
    • 90ίλες
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #619 στις: 11/03/07, 23:47 »
Ναι...περιεργο είναι? Συμφωνω με τις ιδεες αλλά όχι με τον τρόπο που τις εκφράζουν...Είμαι κατά των καμερων, συμφωνω ότι οι τράπεζες είναι δείγμα του κεφαλαιοκρατικού επεκτατισμού, ότι τα μακντοναλτς είναι η πιο κραυγαλεα ένδειξη της κυριαρχιας του αμερικανικου καταναλωτισμου σε όλο τον πλανητη, οτι οι αστυνομικοι κανουν καταχρηση της εξουσιας τους κ χρησιμοποιουν ωμή βία, αλλα πιστευω ότι δεν έιναι σωστός ο τροπος να το εκφράσουν αυτο....αυτο

Οσο για την ελευθεροτυπια, δεν ειπα τπτ εγω τότε...Δεν αμφισβιτισα εγω προσωπικα την πηγη αυτη ποτε...

Αποσυνδεδεμένος King Lui

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 866
  • Φύλο: Άντρας
  • "Have two bananas!!"
    • Προφίλ
    • King Lui
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #620 στις: 12/03/07, 01:05 »
οτι οι αστυνομικοι κανουν καταχρηση της εξουσιας τους κ χρησιμοποιουν ωμή βία

Αυτό έχουμε μάθει να το λέμε όλοι καλά βλέπω... Έχεις αναρωτηθεί εσύ ποτέ αν κάποιοι άλλοι κάνουν κατάχρηση της ελευθερίας τους?
"Experience is the name someone gives to his mistakes" - Oscar Wilde

Αποσυνδεδεμένος Witchking

  • Μαθουσαλίξ
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1854
  • Φύλο: Άντρας
  • Με τους αγγέλους άγγελος...σκυλί με τα σκυλιά
    • Προφίλ
    • Activeradio
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #621 στις: 12/03/07, 01:19 »
οτι οι αστυνομικοι κανουν καταχρηση της εξουσιας τους κ χρησιμοποιουν ωμή βία

Αυτό έχουμε μάθει να το λέμε όλοι καλά βλέπω... Έχεις αναρωτηθεί εσύ ποτέ αν κάποιοι άλλοι κάνουν κατάχρηση της ελευθερίας τους?

Ποιοι κάνουν κατάχρηση της ελευθερίας τους? Είναι κατάχρηση ελευθερίας η διαδήλωση η οποία προστατεύεται συνταγματικά?
Η μόνη κατάχρηση γίνεται από τους εντεταλμένους κουκουλοφόρους , ως οι σύγχρονοι παρακρατικοί , συνέχεια αυτών που δολοφόνησαν τον Λαμπράκη.
Ας κάνουν σε αυτούς λοιπόν χρήση της εξουσίας τους οι αστυνομικοί. Γιατί δεν κάνουν? Τόσα χρόνια τα ίδια και τα ίδια από 100-200 άτομα!!!!
Γιατί δεν τους συλλαμβάνουν ? Εσύ αναρωτήθηκες  ποτέ? Ποιόν συμφέρει αυτή η κατάσταση? Το κίνημα ή την εξουσία?
Εκτός και αν συνομολογείς ότι είναι τόσο ανίκανη η ίδια η αστυνομία η οποία εφόσον δεν μπορεί να ασκήσει εξουσία εκεί που πρέπει , τότε την ασκεί εκεί που είναι εύκολο. Αυτό ονομάζεται κατάχρηση και όχι χρήση. Εξ΄ορισμού δηλαδή...
...κι΄όποιος θάνατο φοβάται , θα τον κουβαλάει στους ώμους....

Αποσυνδεδεμένος Σοφία

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 218
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #622 στις: 12/03/07, 02:03 »
ρε παιδια θα το ξαναπω,αλλα ειναι αδυνατον να μη στεκεται κανεις στις 61 συλληψεις,στις συνθηκες που τους ειχαν και τους εχουν ακομα καποιους,στους λογους για τους οποιους ειναι μεσα και  στη δικη που πιθανον να γινει αυριο!!

μα ειμαστε σοβαροι?!
  κανουμε θεμα τον αγνωστο στρατιωτη ,που απο την πεμπτη μαθαμε οτι καιγονται και τα μαρμαρα(ω!ναι...καηκε το μνημειο!!!!!)  και παρακαμπτουμε το γεγονος οτι σε εκεινο το σημειο,που θεωρειται οτι "βεβηλωθηκε"απο τους διαδηλωτες,εφαγαν αυτοι οι διαδηλωτες το ξυλο της ζωης τους?γιατι αν θελουμε να μιλαμε για βεβηλωσεις να το θετουμε στη σωστη βαση του το θεμα..αδιαφορησαμε για την παραβιαση του ασυλου στα Προπυλαια,αδιαφορουμε για 1002 που γινονται καθημερινα..
  καναμε θεμα το καψιμο της σημαιας και αδιαφορησαμε για την πορεια αλληλεγγυης 10000ατομων στην αθηνα,1800 στην θεσσαλονικη που ηταν εντελως αυθορμητη-δεν προβληθηκε καν!-,αδιαφορησαμε για τους μπατσους που την πεμπτη το βραδυ εσπευσαν να εφαρμοσουν το νομο του ασυλου και επνιξαν την πολυτεχνικη του ΑΠΘ στα χημικα και τις πλαστικες σφαιρες..πραγμα που δεν εχει ξαναγινει ποτε στο παρελθον
  πορεια που εγινε το σαββατο(με χαρακτηρα συμβολικο,στα πλαισα του οποιου ατομα περπατουσαν με τα χερια στο κεφαλι και πηγαν και "παραδοθηκαν" στο αστυνομικο τμημα,αφου προηγουμενως ζητουσαν αποσυρση των κατηγοριων του συλληφθεντων..)δεν θα κατσω να κρινω την αποτελεσματικοτητα μιας τοσο "ειρηνικης"πορειας σε αυτη τη φαση,αλλα ασχετα με αυττο στεκομαι στο γεγονος οτι δεν προβληθηκε καν,διοτι δεν εγινε κανενα επεισοδιο...

  καναμε θεμα τωρα και τον τραυματισμο 4 αστυνομικων,ενω εχουμε πολλους τραυματιες φοιτητες,οι οποιοι απλα διαδηλωναν!
ακομα και στο νοσοκομειο υπηρχαν ασφαλιτες..οι αλητες,εβλεπαν κοσμο τραυματισμενο,αλλα παρολ'αυτα ,τη δουλεια τους την  εκαναν
νομιζω οτι η καταγγελια απο το σωματειο εργαζομενων δινει μια καποια εικονα..


  για να μην το πολυκουραζουμε,ο διαδηλωτης που κατεβαινει σε μια πορεια,δεν μπαινει στην ιδια μοιρα με τον μπατσο,που δουλεια του ειναι οπως φαινεται να διαλυσει την πορεια ,με διαταγη της κυβερνησης..
και οποιος βλεπει τηλεοραση,θα ειδε αστυνομικο να λεει οτι ειχαμε εντολη να διαλυσουμε την πορεια και να μην την αφησουμε να παραμεινει στη βουλη

Ειναι απαραδεκτο να κλεινουμε τα ματια και να καθομαστε να αναλωνομαστε συζητωντας ανουσια πραγματα,τοσο μικρα μπροστα στην πραγματικοτητα
σε αυτη τη φαση ,δεν μπορει κανεις να κατακρινει φοιτητες και να αποδιδει ελαφρυντικα σε μπατσους!ειναι θρασος!πως να το κανουμε δηλαδη?

"μπουρλοτο και φωτια σε κρατος και αστυνομους".. :P
..αν οι καρχαρίες ήταν άνθρωποι θα διοργάνωναν πού και πού μεγάλες γιορτές στο νερό γιατί τα χαρούμενα ψαράκια έχουν καλύτερη γεύση απο τα μελαγχολικά..

Αποσυνδεδεμένος FSL

  • Αδιόρθωτη Xιονάτη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2327
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όλα είναι στο μυαλό,πόνος και γιατρειά...
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #623 στις: 12/03/07, 06:59 »
Fairy μήπως μπορείς να μας φέρεις τις αποδείξεις ότι οι κουκουλοφόροι είναι της ασφάλειας?
Όχι "άκουσα" και "μου είπανε", αποδείξεις καθώς τη λέξη αποδεδειγμένο χρησιμοποίησες.
www.ektakta.gr
μάθε άμεσα ό,τι επηρεάζει την καθημερινότητά σου...απεργίες, εφημερίες νοσοκομείων, τηλέφωνα δημοσίων υπηρεσιών, έκτακτη επικαιρότητα...

Αποσυνδεδεμένος Ιανός

  • Ο Αιρετικός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 553
  • Φύλο: Άντρας
  • Να τιναχτεί σαν μαύρο πνεύμα,η τρομερή μας η λαλιά
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #624 στις: 12/03/07, 07:36 »
Αποδείξεις, FSL, υπάρχουν πάμπολλες.
Έχουν δημοσιευθεί πάρα πολλές φωτογραφίες, όπου φαίνονται "μπάχαλοι" να κινούνται πίσω, αλλά και μέσα, από διμοιρίες των ΕΚΑΜ, να μιλούν με ασυρμάτους, να κατεβαίνουν από αστυνομικές κλούβες πριν τις διαδηλώσεις και τα επεισόδια, να συνομιλούν με αστυνομικούς, να κυκλοφορούν μέσα σε προαύλια υπουργείων, χώρια από τις εκατοντάδες καταγγελίες που υπάρχουν από φοιτητές. Μη ξεχνάς πως και οι διαβόητες..."ζαρντινιέρες" ήταν ντυμένες "μπάχαλοι".
Είναι απόλυτα ξεκάθαρο πως η ασφάλεια έχει εισχωρήσει μέσα στους πυρήνες των μπάχαλων και τους χρησιμοποιεί για τα σχέδια και τους σκοπούς της. Άλλωστε, ρε συ, δεν είναι τυχαίο που, προχθές ακόμη, τα ΕΚΑΜ αγνόησαν επιδεικτικά τους μπάχαλους και..."ασχολήθηκαν" με τους φοιτητές. Δες προσεκτικά τις εικόνες των επεισοδίων και θα διαπιστώσεις πως τα ΕΚΑΜ δεν ασχολούνται καθόλου με τους ταραξίες κουκουλοφόρους, αλλά ξεσπούν όλο τους το μένος εναντίον των φοιτητών.
Δεν φοβάμαι τίποτα, δεν ελπίζω τίποτα. Είμαι ελεύθερος.