Αποστολέας Θέμα: Τακτοποίηση Οργάνων-Καλωδίων-Εφέ-Παρελκομένων  (Αναγνώστηκε 1990 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος aragorn23984

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 112
  • Φύλο: Άντρας
  • I can change one note and make you cry...
    • Προφίλ
Ανοίγω το θέμα αυτό λόγω του συγκεκριμένου προβλήματος που αντιμετωπίζω...Έχω δηλαδή ένα δωμάτιο γεμάτο με καλώδια, καλωδιάκια, πετάλια, πενταλιέρες, ενισχυτές, πρίζες κτλ κτλ που το περπάτημα καθίσταται ιδιαίτερα δύσκολο...Φανταστείτε τι ακούω απο την κοπέλα μου...!!!
Γι'αυτό θέλω απόψεις, ιδέες ή και κατασκευές που έχετε κάνει και που βοηθούν:
α) σε εξοικονόμηση χώρου,
β) καλή συντήρηση πάσης φύσεως μουσικών ειδών, πένες και καλώδια μέχρι και κιθάρες,
γ) σε εξοικονόμηση χρόνου (ΟΚ, προφανέστατα μπορώ να βάλω σε ένα κουτί τα καλώδια, αλλα αν θέλω μια ώρα κάθε μέρα για να στήσω το gear, δεν θα προλάβω να παίξω και καθόλου...)

Sometimes the hands that feed must feed a mind with a sick need,and the hands that clutch can be the same hands that touch too much.Eyes that hungrily stare, read in an access that's not there,while eyes close to hide tears or look away...

Αποσυνδεδεμένος elrich

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 734
  • Φύλο: Άντρας
  • Κιθαρομπούζουκο ολέ
    • Προφίλ
    • http://laikikithara.forumgreek.com
Φίλε Aragorn, καιρό ήθελα να ανοίξω κι εγώ ένα τέτοιο θεματάκι, λόγω του ότι τώρα άρχισα να φτιάχνω ένα αντίστοιχο δωμάτιο.
Άκου λοιπόν (και οι άλλοι) τι έχω να σου προτείνω:
Με βάση τις διαστάσεις του δικού σου χώρου - που θα ήθελα να μας στείλεις - όπως και κάποιες ενδεικτικές φωτογραφίες, να προτείνουμε ορισμένες λύσεις (κατασκευαστικές και μη) και να αναπαραστήσουμε σε 3d (μιας και έχω αυτή την ευχέρεια) ένα τυπικό δωμάτιο "τακτοποιημένο" όπου θα καταθέσουν και οι υπόλοιποι τις απόψεις τους.

Αποσυνδεδεμένος aragorn23984

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 112
  • Φύλο: Άντρας
  • I can change one note and make you cry...
    • Προφίλ
Βασικά δεν έχω συγκεκριμένο δωμάτιο, στο καθιστικό είναι όλα...Γι'αυτό έχω και το πρόβλημα...το μέγεθος του δικού μου δωματίου στο πολύ περίπου είναι 5 μέτρα μήκος Χ 3 πλάτος!!
Sometimes the hands that feed must feed a mind with a sick need,and the hands that clutch can be the same hands that touch too much.Eyes that hungrily stare, read in an access that's not there,while eyes close to hide tears or look away...

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
8 Απαντήσεις
5306 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/03/04, 12:49
από arismanouras
6 Απαντήσεις
4489 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/07/07, 12:57
από freemind
80 Απαντήσεις
50271 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/09/11, 12:20
από marathon
18 Απαντήσεις
9369 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/04/08, 18:33
από GreekDudeCovers
5 Απαντήσεις
4115 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/05/08, 22:58
από JP.M
2 Απαντήσεις
2598 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/05/08, 18:46
από KaBi
7 Απαντήσεις
16742 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/05/12, 22:04
από kkmspm (φλουτσ)
3 Απαντήσεις
3600 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31/12/10, 12:31
από master of puppets
2 Απαντήσεις
19933 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/12/11, 14:41
από mackay
8 Απαντήσεις
3351 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/06/12, 20:59
από zeromancer