Αποστολέας Θέμα: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο  (Αναγνώστηκε 671416 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος pa...

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 705
  • Φύλο: Άντρας
  • ...παίζει να είμαι εγώ το μαύρο πρόβατο εδω μέσα..
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #500 στις: 08/03/07, 22:17 »
Αγαπητέ, ίσα ίσα που το λες, και το ξέρω, ότι και τα ιδιωτικά που θα γίνουν δε θα είναι τίποτα πανεπιστήμια επιπέδου. Όπου που καταλήγουμε; Άντε και γίνανε, θα αλλάξει κάτι; Μάλλον όχι αλλά μόνο με την πιθανότητα τα πράγματα για τις πανεπιστημιακές κοινότητες να σφίξουν και να λιγοστέψει η παραγωγή φραπέδων εμείς αντιδράμε και δε θέλουμε να αλλάξει τίποτα. Αυτό είναι παιδιά το ζητούμενο. Γι' αυτό δεν υπάρχουν αντιπροτάσεις. Γιατί δε θέλουμε να αλλάξουμε τίποτα. Όταν σκοτώθηκε κόσμος για την χούντα, ήξερε τι ήθελε να αλλάξει. Το ζήταγε. Ήθελε να κυκλοφορεί ανενόχλητος στις 10 το βράδυ. Τώρα δεν ζητάμε κάτι. Δε θέλουμε να αλλάξει κάτι και γι' αυτό φωνάζουμε.

Όσο για τα σημερινά, εντάξει.. Ποιος θα έφταιγε;; Οι μπάτσοι βέβαια!
Recordings!! Make your demo..
Contact: artacrobat1@yahoo.gr

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #501 στις: 08/03/07, 22:27 »
Φταιει και ο κατασκευαστης του κουβουκλιου που δεν υπολογισε τα εξης:
α) Να μην το φτιαξει απο εφλεκτο υλικο
β) Να ειχε υπολογισει πυρασφαλεια
γ) Περα απο την πυρασφαλεια, επρεπε να εχει εναν πυροσβεστηρα μεσα

Επισης φταιει το κρατος γιατι:

α) Δεν διενεργησε τους απαραιτητους ελεγχους για την ικανοτητα του κουβουκλιου σε διαφορες κακουχιες και καταστροφες
β) Δεν ειχει επιλεκτο σωμα ευζωνων πυροσβεστων κοντα
γ) Δεν πηρε μεγαλη μιζα για την κατασκευη και την τοποθετηση του κουβουκλιου

Εννοειται βεβαια πως αφορμη ηταν τα ΜΑΤ που κατα λαθος ανοιξαν την ειδικη ασπιδα που τους ειχε κατασκευασει ο Doctor Mysterious και η κακη μολοτωφ αντι να πεσει πανω τους, επεσε πανω στο κουβουκλιο!!

Περα απο αυτο, ειναι κακοι οσοι βριζουν και κατηγορουν τα μικρα παιδακια που κανουν σκοποβολη με εφλεκτα υλικα! Ειναι πανω στην αναπτυξη! Πρεπει να το σεβομαστε αυτο!

Μετα απο τον Παπασωτηριου, τα καλα παιδια βρηκαν και ενα κουβουκλιο...Μαλλον περα απο ανορθογραφοι δεν μπορουν να ξεχωριζουν βασικα σχηματα μεσα στο σκοταδι!
Α ναι..οσο εγω τα γραφω αυτα, τα αθωα μυαλα πολλων πιστευουν πως και αυτο ηταν προπαγανδα της κυβερνησης. Μην πω πως πανω απο 1000 πανεπιστημιακοι και 10.000 αντιεξουσιαστες ειδαν την Γιαννακου να αναβει τη δαδα της πυρας και να την παραδιδει στον Πολυδωρα, ο οποιος την εδωσε σε εναν ματατζη που φορουσε πανω απο το κρανος κουκουλα, και τελικα να καταληξει πανω στο κουβουκλιο!
« Τελευταία τροποποίηση: 08/03/07, 22:30 από freemind »
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #502 στις: 08/03/07, 22:38 »
Ετσι, γουσταρω να βλεπω κοσμο να ενημερωνεται απο την τηλεοραση και να εκφερει αποψη λες και ηταν εκει. Ζητω η ενημερωση της τηλεορασης, ζητω η αξιοπιστια της τηλεορασης, ζητω η εθνικοφροσηνη της τηλεορασης.

Και εντελως πληροφοριακα δεν ηταν 10000 που λενε στα καναλια οι διαδηλωτες αλλα πανω απο 30000. Αλλα δεν ειμαι τηλεοραση αρα δεν ειμαι αξιοπιστη πηγη 8)
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #503 στις: 08/03/07, 22:39 »
εαν δεν καταλαβες το ειρωνικο σχολιο, τοτε δεν μπορω να κανω τιποτα παραπανω! Εξαλλου, περα απο την ομιλια υπαρχει και ενα πραγμα που λεγεται εικονα, και αυτη του καμμενου κουβουκλιου ειναι πολυ καλυτερη απο οποιοδηποτε σχολιο..ειρωνικο ή μη!
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος pa...

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 705
  • Φύλο: Άντρας
  • ...παίζει να είμαι εγώ το μαύρο πρόβατο εδω μέσα..
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #504 στις: 08/03/07, 22:40 »
Το πρόβλημα μας είναι το πόσοι ήταν οι διαδηλωτές;; Για να καταλάβω δηλαδή..
Recordings!! Make your demo..
Contact: artacrobat1@yahoo.gr

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #505 στις: 08/03/07, 22:41 »
Οχι το προβλημα μας ειναι η παραπληροφορηση της τηλεορασης, αλλα ειπαμε δεν ειμαι τηλεοραση δεν ειμαι αξιοπιστος
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #506 στις: 08/03/07, 22:43 »
Δηλαδη το κουβουκλιο ηταν σκηνοθεσια του Κουνδουρου; Καλα το ειπα πως ειδα καπου τον Πρεκα και τον Πανουση...
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #507 στις: 08/03/07, 22:46 »
Αρνηθηκα εγω το καψιμο του κουβουκλιου? Μιλαμε για μια πορεια 30000 και βαλε ατομων στην οποια εγιναν εκτρωπα απο αστυνομικους. Αλλα ποιος ασχολειται τωρα με αηδιες εδω καψανε το κουβουκλιο 3 ατομα. Λες και δεν μπορουσαν να συλλαβουν αυτους τους 3 επρεπε για 5 ωρες να πετανε χημικα στον κοσμο.

Που βαλανε στη μεση 100 ατομα και τα σαπισανε στο ξυλο, ατομα ασχετα με κουκουλοφορους που διαδηλωναν ειρηνικα

Που αποκοψανε το μπλοκ του ΕΜΠ και κανανε αδειασμα αποθηκων των χημικων πανω μας

Που σε καθε στενο που περναγαμε στη συνεχεια πεταγανε κροτιδες βριζανε και φτυνανε

Μπραβο συγχαριτηρια αυτους υποστηριζετε, να τους χαιρεστε.
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος Ιανός

  • Ο Αιρετικός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 553
  • Φύλο: Άντρας
  • Να τιναχτεί σαν μαύρο πνεύμα,η τρομερή μας η λαλιά
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #508 στις: 08/03/07, 22:50 »
Λοιπόν, μια που μιλάμε για αστυνομική αλητεία, η οποία πολλές φορές είναι γεγονός, νομίζω πως σήμερα θα πρέπει να μιλήσουμε ξεκάθαρα για την ΑΛΗΤΕΙΑ των κουκουλοφόρων, όποιοι κι αν είναι αυτοί.
Έτυχε να δω και να συμμετέχω, για λίγο, στην σημερινή πορεία. Ήταν μια πορεία με ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ μαζικότητα, με έναν καταπληκτικό παλμό και δυναμικότητα. Για όσο διάστημα περπάτησα δεν είδα πουθενά αυτούς τους κουκουλοφόρους αληταράδες, απεναντίας είδα οργανωμένα μπλοκς και άψογη περιφρούρηση, καθώς και πολύ κόσμο που συμμετείχε σε μια πορεία, κατά τη γνώμη μου, παλλαϊκή. Ακολούθησα την πορεία για λίγο και τα υπόλοιπα, απίστευτα, τα είδα στην τηλεόραση.
Βρε τι αληταράδες, τι καθάρματα είναι αυτά τα παλιοτόμαρα με τις κουκούλες;
Κατάφεραν, σε μια στιγμή μονάχα, να καταστρέψουν, ακόμη μια φορά, μια μεγαλειώδη πορεία, μιά γνήσια έκφραση της λαϊκής δυναμικής. Από πού ξεφύτρωσαν όλοι αυτοί οι ρεμπεσκέδες; Εγώ σας λέω ότι κινούνται βάση οργανωμένου σχεδίου, αλλιώς δεν γίνεται. Οι περισσότεροι που συμμετείχαν σήμερα στην πορεία, απ' όσο μπόρεσα να διαπιστώσω, ήταν ψιλιασμένοι και πρόσεχαν να μην παρεισφρήσουν αυτά τα αποβράσματα μέσα στα μπλοκς. Αλλά...εμένα μου λες; Ούτε ένας απ' όσους συμμετείχαν στην σημερινή πορεία δεν είχε την παραμικρή διάθεση να προκαλέσει επεισόδια, αντιθέτως ο νους ήταν πώς να προστατέψουν την πορεία από τους γνωστούς μπαχαλάκηδες. Του κάκου...
Τέλος πάντων. Εκείνο που είναι πραγματικά εξωφρενικό είναι πως σήμερα αυτά τα απαράδεκτα μούτρα έκαψαν και το φυλάκιο των ευζώνων στο μνημείο του Αγνώστου Στρατιώτη...τα παλιοκαθάρματα. Ήταν πραγματικά απογοητευτικό, θλιβερό κι εξοργιστικό να βλέπει κάποιος τους εύζωνες να εκαταλείπουν, αναγκαστικά, το μνημείο και να καταφεύγουν στην Βουλή για να σωθούν απ' την μανία αυτών των ανεγκέφαλων ΠΡΟΒΟΚΑΤΟΡΩΝ με τις κουκούλες. Πάει κι η πορεία, πάει κι ο δυναμισμός της, πάει κι λαϊκή αντίδραση, πάνε όλα. Μείνανε μόνο μια δράκα ΑΛΗΤΑΡΑΔΕΣ...ΟΥΣΤ ΡΕ κοπρόσκυλα!
Τα υπόλοιπα τα ακούω βερεσέ.
Μέσα στη Βουλή, στην οποία αυτά τα λαμόγια πετούσαν πέτρες, φωτοβολίδες και μολότωφ, υπήρχαν σχολεία. Για την ακρίβεια ην ώρα των επισοδίων, απ' ότι είπαν στην τηλεόραση, τα παιδιά των σχολείων αποχωρούσαν από την Βουλή για να επιστρέψουν στα σχολεία τους. Με όλες αυτές τις μαλ***ες, πνιγήκανε στα δακρυγόνα, τρομοκρατήθηκαν με τις φωτοβολίδες, τις μολότωφ και τις πέτρες και από τύχη δεν ζήσαμε σήμερα κάποια τραγωδία. Ακόμη μια φορά: ΒΡΕ ΟΥΣΤ, κοπρίτες. Κάποιος είπε στην τηλεόραση, πως αυτοί οι άθλιοι προβοκάτορες με την απολίτική, τραμπούκικη κι αλήτικη δράση τους, διεγείρουν τα πιό συντηρητικά ανακλαστικά της κοινωνίας. Να συμφωνήσω κι εγώ απολύτως. Άλλωστε, αυτό είναι και το σχέδιο, αυτή είναι η σκοπιμότητα που εξυπηρετείται τελικά, καθώς, βεβαίως, κι ο αποπροσανατολισμός της κοινής γνώμης. Ποιός συζητά ετούτη τη στιγμή για τα αιτήματα της σημερινής πορείας, για την απίστευτη μαζικότητά της, για τον δυναμισμό της; Ουδείς. Όλοι ασχολούνται με αυτά τα παλιόμουτρα.
ΒΡΕ ΟΥΣΤ, και πάλι ΟΥΣΤ, αληταράδες.
« Τελευταία τροποποίηση: 08/03/07, 23:06 από Ιανός »
Δεν φοβάμαι τίποτα, δεν ελπίζω τίποτα. Είμαι ελεύθερος.

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #509 στις: 08/03/07, 22:55 »
...κι ομως το νομοσχεδιο ψηφιστηκε επι της αρχης και αυριο παμε για την πανηγυρικη..και του χρονου ιδια ωρα, και οπως ολα δειχνουν, ΝΔ θα εχουμε...
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Costantine

  • Επισκέπτης
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #510 στις: 08/03/07, 22:57 »
Λοιπόν, μια που μιλάμε για αστυνομική αλητεία, η οποία πολλές φορές είναι γεγονός, νομίζω πως σήμερα θα πρέπει να μιλήσουμε ξεκάθαρα για την ΑΛΗΤΕΙΑ των κουκουλοφόρων, όποιοι κι αν είναι αυτοί.
Έτυχε να δω και να συμμετέχω, για λίγο, στην σημερινή πορεία. Ήταν μια πορεία με ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ μαζικότητα, με έναν καταπληκτικό παλμό και δυναμικότητα. Για όσο διάστημα περπάτησα δεν είδα πουθενά αυτούς τους κουκουλοφόρους αληταράδες, απεναντίας είδα οργανωμένα μπλοκς και άψογη περιφρούρηση, καθώς και πολύ κόσμο που συμμετείχε σε μια πορεία, κατά τη γνώμη μου, παλλαϊκή. Ακολούθησα την πορεία για λίγο και τα υπόλοιπα, απίστευτα, τα είδα στην τηλεόραση.
Βρε τι αληταράδες, τι καθάρματα είναι αυτά τα παλιοτόμαρα με τις κουκούλες;
Κατάφεραν, σε μια στιγμή μονάχα, να καταστρέψουν, ακόμη μια φορά, μια μεγαλειώδη πορεία, μιά γνήσια έκφραση της λαϊκής δυναμικής. Από πού ξεφύτρωσαν όλοι αυτοί οι ρεμπεσκέδες; Εγώ σας λέω ότι κινούνται βάση οργανωμένου σχεδίου, αλλιώς δεν γίνεται. Οι περισσότεροι που συμμετείχαν σήμερα στην πορεία, απ' όσο μπόρεσα να διαπιστώσω, ήταν ψιλιασμένοι και πρόσεχαν να μην παρεισφρήσουν αυτά τα αποβράσματα μέσα στα μπλοκς. Αλλά...εμένα μου λες; Ούτε ένας απ' όσους συμμετείχαν στην σημερινή πορεία δεν είχε την παραμικρή διάθεση να προκαλέσει επεισόδια, αντιθέτως ο νους ήταν πώς να προστατέψουν την πορεία από τους γνωστούς μπαχαλάκηδες. Του κάκου...
Τέλος πάντων. Εκείνο που είναι πραγματικά εξωφρενικό είναι πως σήμερα αυτά τα απαράδεκτα μο΄τρα έκαψαν και το φυλάκιο των ευζώνων στο μνημείο του Αγνώστου Στρατιώτη...τα παλιοκαθάρματα. Ήταν πραγματικά απογοητευτικό, θλιβερό κι εξοργιστικό να βλέπει κάποιος τους εύζωνες να εκαταλείπουν, αναγκαστικά, το μνημείο και να καταφεύγουν στην Βουλή για να σωθούν απ' την μανία αυτών των ανεγκέφαλων ΠΡΟΒΟΚΑΤΟΡΩΝ με τις κουκούλες. Πάει κι η πορεία, πάει κι ο δυναμισμός της, πάει κι λαϊκή αντίδραση, πάνε όλα. Μείνανε μόνο μια δράκα ΑΛΗΤΑΡΑΔΕΣ...ΟΥΣΤ ΡΕ κοπρόσκυλα!
Τα υπόλοιπα τα ακούω βερεσέ.
Μέσα στη Βουλή, στην οποία αυτά τα λαμόγια πετούσαν πέτρες, φωτοβολίδες και μολότωφ, υπήρχαν σχολεία. Για την ακρίβεια ην ώρα των επισοδίων, απ' ότι είπαν στην τηλεόραση, τα παιδιά των σχολείων αποχωρούσαν από την Βουλή για να επιστρέψουν στα σχολεία τους. Με όλες αυτές τις μαλ***ες, πνιγήκανε στα δακρυγόνα, τρομοκρατήθηκαν με τις φωτοβολίδες, τις μολότωφ και τις πέτρες και από τύχη δεν ζήσαμε σήμερα κάποια τραγωδία. Ακόμη μια φορά: ΒΡΕ ΟΥΣΤ, κοπρίτες. Κάποιος είπε στην τηλεόραση, πως αυτοί οι άθλιοι προβοκάτορες με την απολίτική, τραμπούκικη κι αλήτικη δράση τους, διεγείρουν τα πιό συντηρητικά ανακλαστικά της κοινωνίας. Να συμφωνήσω κι εγώ απολύτως. Άλλωστε, αυτό είναι και το σχέδιο, αυτή είναι η σκοπιμότητα που εξυπηρετείται τελικά, καθώς, βεβαίως, κι ο αποπροσανατολισμός της κοινής γνώμης. Ποιός συζητά ετούτη τη στιγμή για τα αιτήματα της σημερινής πορείας, για την απίστευτη μαζικότητά της, για τον δυναμισμό της; Ουδείς. Όλοι ασχολούνται με αυτά τα παλιόμουτρα.
ΒΡΕ ΟΥΣΤ, και πάλι ΟΥΣΤ, αληταράδες.


Καλά, δε διαβάζεις ιντιμιντια? Αναρχικοι αγωνιστες ήταν αυτοι. Φασιστας εισαι?.  :P :P :P :P

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #511 στις: 08/03/07, 22:59 »
Μπραβο, τσαταρετε το θεμα. Ωραια κουβεντουλα, ψιλη κι ωραια.
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #512 στις: 08/03/07, 23:03 »
Ενω χωρις το τσατ, το θεμα ηταν ακρως ποιοτικο, με την προπαγανδα των αντιεξουσιαστικων ιδεολογιων που θελουν να περασουν καποιοι εδω μεσα, λες και τρωμε πιτουρο!
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #513 στις: 08/03/07, 23:05 »
Ονοματα να μη λεμε υποληψεις να μη θιγουμε.... Ωραια πραματα........... Ενω ολοι οσοι μιλανε μονο για το καψιμο του κουβουκλειου λες και ολη η υπολοιπη πορεια δεν συνεβη δεν προπαγανδιζουν........... Λες και τρωμε πιτουρο, η μαλλον απο οτι φαινεται αν κρινω απο αυτα που λενε οι τηλεορασεις μαλλον πολυ τρωνε πιτουρο
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #514 στις: 08/03/07, 23:07 »
Ενω με τοσα αντιεξουσιαστικα μεσα, μαθαινουμε μονο την αληθεια! Και μαλιστα απο την πρωτη γραμμη. Μεταδοση με μασκα και δωρο ενα γκλομπ!
Νομιζω πως και οι 2 πλευρες ειναι απαραδεκτες. Τουλαχιστον δειχνουν ιδιαιτερο ζηλο!
Επιμενω παντως πως το νομοσχεδιο ψηφιστηκε. Και του χρονου ιδια εποχη, ολοι θα ειναι ησυχοι..Ακομα και εσυ Αρη που θα μπεις στην ανωτατη εκπαιδευση και θα θελεις να την τελειωσεις οσο πιο συντομα μπορεις.
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος actr

  • Ο μικρός Βελζεβούλης
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 567
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • www.ektakta.gr
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #515 στις: 08/03/07, 23:10 »
Papou δεν είναι δυνατόν να τα βγάζουν πέρα 3 άτομα με τα δακρυγόνα και τα χημικά και να μην τα καταφέρνουν 35000 κόσμος. Και στο κάτω κάτω πού ήταν η φρουρά των φοιτητών πολύ πριν γίνει το συγκεκριμένο περιστατικό να μην τους αφήσουν καν να παρισφρύσουν στην πορεία τους?
Και μη μου πεις οτι εμφανίστηκαν ξαφνικά απο το πουθενά, δεν είναι μαύρη μαγεία αυτά τα πράγματα.
Και επιτέλους σταματήστε την καρεμελίτσα της τηλεόρασης περί αναξιοπιστίας και παραπληροφόρησης. Στα δελτία ειδήσεων πληροφορήθηκα οτι προκειται για μια απο τις μαζικότερες πορείες με κοντα 35000 κόσμο.
MasterNet - ανάπτυξη web εφαρμογών - δημιουργία διαδικτυακής εταιρικής ταυτότητας

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #516 στις: 08/03/07, 23:11 »
Ναι η πλευρα των υποτιθεμενων αναρχικων κοινως η πλευρα των μπαχαλακιδων ειναι απαραδεκτη.
Η πλευρα των ματατζηδων ειναι εξισου απαραδεκτη.
Η σταση των υπολοιπων φοιτητων ομως δνε ηταν απαραδεκτη.

Το αν θα ειμαι ησυχος ας το δειξει ο χρονος.
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #517 στις: 08/03/07, 23:14 »
Αρη, μολις μπεις στο πανεπιστημιο με το καλο, θα δεις τι εννοω. Τωρα εισαι εκτος και τρως ο,τι σου δινουν οι υπολοιποι ( με την καλη εννοια ). Μολις μπεις μεσα και δεις τι κουτοχορτο και πιτουρο σε ταϊζουν, θα αντιληφθεις ποσο μεγαλυτερα ειναι τα προβληματα απο μια διαδηλωση ή μια οργανωτικη επιτροπη!
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος papous

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2467
  • Φύλο: Άντρας
  • Έτσι να συμβιώνουμε, σαν τον σκύλο με τη γάτα...
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #518 στις: 09/03/07, 00:17 »
Αυτό είναι παιδιά το ζητούμενο. Γι' αυτό δεν υπάρχουν αντιπροτάσεις. Γιατί δε θέλουμε να αλλάξουμε τίποτα. Όταν σκοτώθηκε κόσμος για την χούντα, ήξερε τι ήθελε να αλλάξει. Το ζήταγε. Ήθελε να κυκλοφορεί ανενόχλητος στις 10 το βράδυ. ( ???  :o) Τώρα δεν ζητάμε κάτι. Δε θέλουμε να αλλάξει κάτι και γι' αυτό φωνάζουμε.

Σε ξαναρωτώ pa..., έχεις διαβάσει τις μεταρυθμίσεις?
Πως θα αναβαθμιστούν οι πανεπιστημιακές σπουδές? Με την αλλαγή του τρόπου εκλογής του Πρυτανικού συμβουλίου μήπως? ;D Με την θεσμοθέτηση της θέσης του Γραμματέα ίσως? ;D  ;D Με την "κοινωνική λογοδοσία" ενώπιον της βουλής οπωσδήποτε....  ;D  ;D   ;D  :D  Και η διαφάνεια? όπου μέσω διαδυκτίου θα πληροφορούνται όλοι για τις αδιαφανείς διαδικασίες? Κι αυτή θα βοηθήσει εξαιρετικά... ::)
Τις θεωρείς προτάσεις αλλαγής αυτές? Τι θα βελτιώσουν? Την αναξιοκρατία και τα μικρομαγαζάκια? Εκεί είναι το πρόβλημα των ΑΕΙ φίλε μου, απλά είναι τα πράγματα. Εκεί όμως είναι και το πρόβλημα όλης της Δημόσιας διοίκησης!


Οχι το προβλημα μας ειναι η παραπληροφορηση της τηλεορασης, αλλα ειπαμε δεν ειμαι τηλεοραση δεν ειμαι αξιοπιστος

Έδωσες ρέστα φίλε! Πως το λέει και ο Βραζίλης? "Καθοδηγημένα πλήθη, σπίτι, τιβι και λήθη"?

Δεν στενοχωριέμαι για ότι έχασα αλλά για ότι θα μπορούσα να είχα κερδίσει. Αυτό που είχαμε το κουβαλάμε πάντα, αυτό που δεν κερδίσαμε το ονειρευόμαστε.

Αποσυνδεδεμένος papous

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2467
  • Φύλο: Άντρας
  • Έτσι να συμβιώνουμε, σαν τον σκύλο με τη γάτα...
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #519 στις: 09/03/07, 00:35 »
Papou δεν είναι δυνατόν να τα βγάζουν πέρα 3 άτομα με τα δακρυγόνα και τα χημικά και να μην τα καταφέρνουν 35000 κόσμος.

Είσαι σίγουρος ότι αυτά τα 3 άτομα δεν φορούσαν αντιασφυξιογόνες μάσκες κάτω από τις κουκούλες?
Απλά ρωτάω....

Παράθεση
Και μη μου πεις οτι εμφανίστηκαν ξαφνικά απο το πουθενά, δεν είναι μαύρη μαγεία αυτά τα πράγματα.

Απ' ότι βλέπω γνωρίζεις πολλά....
Δεν στενοχωριέμαι για ότι έχασα αλλά για ότι θα μπορούσα να είχα κερδίσει. Αυτό που είχαμε το κουβαλάμε πάντα, αυτό που δεν κερδίσαμε το ονειρευόμαστε.

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #520 στις: 09/03/07, 00:38 »
Το προβλημα των ΑΕΙ ειναι η μονιμοτητα ορισμενων παππουδοκαθηγητων, η νοοτροπια των φοιτητων ( σε ποιο πανεπιστημιο του εξωτερικου θα δεις γραμμενο με μεγαλα γραμματα "ΜΠΑΜΠΗ ΣΕ ΘΕΛΩ. ΜΑΚΗΣ", απο εκει καταλαβαινεις τη νοοτροπια μας ) και απο την ελλειψη σωστου οικονομικου προσδιορισμου.
Οταν ζηταμε αξιολογησεις, σφιγγουν οι ποποι και γινονται απεργειες. Οταν ζηταμε καταργηση των παραταξεων που μας τρελαινουν με τη φιλολογια του ποπου, παλι σφιγουν οι ποποι και γινονται καταληψεις..
Ε, τωρα εχουμε 2 σε 1! Καταληψεις και απεργιες! Οποτε φαντασου πως εστω και ενα μερος του νομοσχεδιου τσουζει και ποναει!

Papou δεν είναι δυνατόν να τα βγάζουν πέρα 3 άτομα με τα δακρυγόνα και τα χημικά και να μην τα καταφέρνουν 35000 κόσμος.

Είσαι σίγουρος ότι αυτά τα 3 άτομα δεν φορούσαν αντιασφυξιογόνες μάσκες κάτω από τις κουκούλες?
Απλά ρωτάω....


καλα το ειχα πει:

Α ναι..οσο εγω τα γραφω αυτα, τα αθωα μυαλα πολλων πιστευουν πως και αυτο ηταν προπαγανδα της κυβερνησης. Μην πω πως πανω απο 1000 πανεπιστημιακοι και 10.000 αντιεξουσιαστες ειδαν την Γιαννακου να αναβει τη δαδα της πυρας και να την παραδιδει στον Πολυδωρα, ο οποιος την εδωσε σε εναν ματατζη που φορουσε πανω απο το κρανος κουκουλα, και τελικα να καταληξει πανω στο κουβουκλιο!

Να γινω προφητης τελικα;

Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος actr

  • Ο μικρός Βελζεβούλης
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 567
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • www.ektakta.gr
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #521 στις: 09/03/07, 00:57 »
Και μη μου πεις οτι εμφανίστηκαν ξαφνικά απο το πουθενά, δεν είναι μαύρη μαγεία αυτά τα πράγματα.
Απ' ότι βλέπω γνωρίζεις πολλά....
Α μάλιστα το κλασικό ακράδαντο επιχείρημα...για πες μας εσύ λοιπόν που ξέρεις περισσότερα..
« Τελευταία τροποποίηση: 09/03/07, 08:02 από actr »
MasterNet - ανάπτυξη web εφαρμογών - δημιουργία διαδικτυακής εταιρικής ταυτότητας

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #522 στις: 09/03/07, 01:00 »
Actr,
οποιοδηποτε καναλι και αν ειδες...οποιοδηποτε σταθμο και αν ακουσες..οποιαδηποτε εφημεριδα και αν διαβασες...να ξερεις...
η ΡΑΔΙΟ ΑΡΒΥΛΑ ειναι η καλυτερη...Το "μου ειπε ο ταδε, που του ειπε ο αλλος ρε, που ηταν εκει πριν τον παραλλο που γνωρισαμε περσι στο καφε της χαρας" ειναι πιο εγκυρη πηγη απο τις εικονες που μεταδιδουν τα καναλια, απο τα ρεπορταζ των ραδιοφωνικων σταθμων και απο τα φωτορεπορταζ των εφημεριδων!
Γιατι η γνωση ειναι προνομιο των λιγων! Και μονο αυτοι δικαιουνται να μιλανε για τα γεγονοτα!
Ε, ρε πλακα που εχουμε...
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Ιανός

  • Ο Αιρετικός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 553
  • Φύλο: Άντρας
  • Να τιναχτεί σαν μαύρο πνεύμα,η τρομερή μας η λαλιά
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #523 στις: 09/03/07, 01:15 »
Τα ίδια και στη Θεσσαλονίκη...
Βρε τι κατάντια είναι αυτή; Είμαστε όλοι, και το εννοώ, όμηροι μιας συμμορίας παρακρατικών τραμπούκων.
Οι τραμπούκοι αυτοί λειτουργούν, κι αυτό είναι απολύτως ξεκάθαρο σε όποιον δεν φορά παρωπίδες, ως πέμπτη φάλαγγα του "βαθέος κράτους". Για το γεγονός πως η αλήτικη δράση τους δεν εξυπηρετεί παρά μονάχα τους σχεδιασμούς και τις σκοπιμότητες της εκάστοτε εξουσίας, η καλύτερη απόδειξη είναι πως καμιά κυβέρνηση, ούτε του ΠΑΣΟΚ, ούτε της ΝΔ, δεν θέλει (και το εννοώ: δεν θέλει, αν και το μπορεί) να εξαρθρώσει αυτές τις σπείρες.
Ρε σεις, δεν υπάρχει καμιά διαδήλωση που να μην μπαχαλεύτηκε και να μην απαξιώθηκε από την δράση αυτών των συμμοριών. Ο Άρης μπορεί να έχει δίκιο όταν λέει πως οι τύποι αυτοί είναι μια ισχνή μειοψηφία που χρησιμοποιείται ως άλλοθι από τις δυνάμεις καταστολής (αυτό, άλλωστε, είναι και το σχέδιο), αλλά στα καφενεία και στους χώρους εργασίας ο κόσμος δεν κάθεται να κάνει τέτοιες αναλύσεις. Σου λέει: καλά τους κάνουνε τους αληταράδες και τους ξυλοφορτώνουνε, να ξεβρωμίσει η κοινωνία από δαύτους. Δεν κάνουν διάκριση, ανάμεσα στον εξεγερμένο φοιτητόκοσμο και στις παρακρατικές αυτές συμμορίες. Σου λέει: τα βλέπεις; Πάλι τα ρημάξανε οι αλήτες!
Και σιγά γιγά δημιουργείται μιά εικόνα, ένα είδωλο της αγοράς, πως το φοιτητικό κίνημα, αλλά και γενικά η κοινωνική αντίδραση και διαπάλη, συμπεριλαμβάνει οπωσδήποτε και την αλήτικη δράση των κουκουλοφόρων τραμπούκων. Άσχετα αν όλες (ή, για να είμαστε ακριβοδίκαιοι, σχεδόν όλες) οι κοινωνικές ομάδες, οι πολιτικοί και συνδικαλιστικοί φορείς, καταγγέλουν την δράση αυτών των συμμοριών, η μαύρη προπαγάνδα δουλεύει και φέρνει αποτέλεσμα: ο κόσμος συντηρητικοποιείται όλο και περισσότερο κι αναζητά την ασφάλειά του μέσα από ένα αίτημα αύξησης της απαγόρευσης και της καταστολής. Αυτό, νομίζω εγώ, πως είναι το προτσές που κατεργάζεται κι επιχειρεί το παρακράτος. Άλλωστε, έχουμε πλήθος ιστορικών παραδειγμάτων από τέτοιες προβοκάτσιες, που στοχεύουν, κυριότατα, στην διαμόρφωση μιάς συντηρητικής κι αντιδραστικής "κοινής γνώμης". Κι είναι, επίσης, ιστορικά αποδεδειγμένο πως τέτοιες "επιχειρήσεις" δεν μπορούν να λειτουργήσουν και να τελεσφορήσουν χωρίς την ύπαρξη και την δραστηριότητα μιας ικανής μάζας "χρήσιμων ηλίθιων".
Για να μην γενικεύουμε όμως, να πω πως δεν νομίζω πως είναι όλοι οι κουκουλοφόροι παρακρατικοί τραμπούκοι σε διατεταγμένη υπηρεσία. Υπάρχουν  και κάποια, ίσως πολλά, παιδιά ανάμεσά τους, που είναι "χαμένα στο διάστημα" και νομίζουν πως λαμβάνουν μέρος σε κάποιο "αντάρτικο" των πόλεων, μια ένοπλη σύρραξη με τους εξουσιαστικούς μηχανισμούς. Στην ουσία, όμως, νομίζω πως χειραγωγούνται με επιτήδειο και κατάλληλο τρόπο, έτσι που στο τέλος να χρησιμοποιηθούν ως ενεργούμενα, αλλά δεν το καταλαβαίνουν, ή, όταν το καταλάβουν, είναι πολύ αργά για να ξεμπλέξουν.
« Τελευταία τροποποίηση: 09/03/07, 01:19 από Ιανός »
Δεν φοβάμαι τίποτα, δεν ελπίζω τίποτα. Είμαι ελεύθερος.

Αποσυνδεδεμένος papous

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2467
  • Φύλο: Άντρας
  • Έτσι να συμβιώνουμε, σαν τον σκύλο με τη γάτα...
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #524 στις: 09/03/07, 01:20 »
Γιατι η γνωση ειναι προνομιο των λιγων! Και μονο αυτοι δικαιουνται να μιλανε για τα γεγονοτα!

Φίλε freemind, κι όμως υπάρχουν κάποιοι (ακόμα και σήμερα) που την γνώση την παραχωρούν σ' εκείνους που νομίζουν ότι μπορούν να την αποκτήσουν και το μόνο που τους ενδιαφέρει είναι η α-λήθεια!
Δεν στενοχωριέμαι για ότι έχασα αλλά για ότι θα μπορούσα να είχα κερδίσει. Αυτό που είχαμε το κουβαλάμε πάντα, αυτό που δεν κερδίσαμε το ονειρευόμαστε.