Αποστολέας Θέμα: Nevadamusic.co.uk  (Αναγνώστηκε 1826 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Yonah

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 7
  • Εισπνοή, εκνποή.
    • Προφίλ
Nevadamusic.co.uk
« στις: 23/09/09, 16:30 »
Χαίρετε παιδιά, θα ήθελα τα φώτα σας για κάτι αγορές που προτίθεμαι να κάνω.

Κλασική αξία το thomann.de αλλά πάνω σε κάτι αναζητήσεις στο google έπεσα πάνω στο http://www.nevadamusic.co.uk/.

Έχετε καθόλου εμπειρίες με το εν λόγω κατάστημα;
Θέλω να αγοράσω απο εκεί τον Peavey vypyr 30 (http://www.nevadamusic.co.uk/Amplifiers_Speakers/Guitar_Amps/Guitar_Combos/sc1585/p7244.aspx) γιατί τον έχει 149 λίρες (περι τα 166 ευρώ) και είναι πιο φτηνό απο τον thomann
Πιστεύετε οτι αξίζει η τσού; :P

Υ.Γ. Θα αγοράσω και άλλα ψιλοπράγματα (χορδές, stand, και πένες) απο εκεί.
Επιεικώς για τα μπάζα!

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: Nevadamusic.co.uk
« Απάντηση #1 στις: 23/09/09, 20:09 »
Το Nevada είναι καλό κατάστημα, αλλά δεν συμπεριλαμβάνει την Ελλάδα στις χώρες αποστολής. Το καλύτερο θα ήταν να επικοινωνήσεις μαζί τους, είτε τηλεφωνικά είτε με email, και να τούς ρωτήσεις αν προτίθενται να σού στείλουν αυτά που θες στην Ελλάδα και πόσο θα σε χρεώσουν για μεταφορικά. Δυστυχώς τα περισσότερα Βρεταννικά μαγαζιά δεν στέλνουν στην Ελλάδα, ενώ άλλα που στέλνουν χρεώνουν υπέρογκα ποσά για έξοδα αποστολής, τα οποία συχνα εκμηδενίζουν την όποια διαφορά τιμής σε σχέση με τα Ελληνικά ή τα άλλα Ευρωπαϊκά μαγαζιά. Δύο καταστήματα που ξέρω σίγουρα ότι στέλνουν Ελλάδα με λογική επιβάρυνση είναι το DV247 και το Coda Music.
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος Yonah

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 7
  • Εισπνοή, εκνποή.
    • Προφίλ
Απ: Nevadamusic.co.uk
« Απάντηση #2 στις: 23/09/09, 20:55 »
Φίλε Απόλλων σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση :up

Δυστυχώς (ή ευτυχώς) δέν μένω Ελλάδα, αλλα Τσεχία. Και απλά ήθελα ενα γενικό feedback του εν λόγω μαγαζιού.
Ωστόσο θα στείλω mail  να ρωτήσω πόσο θα πάει το μαλλί.

Ευχαριστώ και πάλι ;D
Επιεικώς για τα μπάζα!