Αποστολέας Θέμα: Service κιθάρας στην Αθήνα.  (Αναγνώστηκε 78919 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Μαρμελακι

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 578
  • ο καλος ο Μαρμελακης ολα τα αλεθει
    • Προφίλ
Απ: Service κιθάρας στην Αθήνα.
« Απάντηση #50 στις: 19/04/07, 22:09 »
(σχολιο διαγραφηκε)
« Τελευταία τροποποίηση: 30/06/09, 13:41 από marmelaki »

Αποσυνδεδεμένος Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2668
  • Φύλο: Άντρας
  • So much to think, and so little beer....
    • Προφίλ
Απ: Service κιθάρας στην Αθήνα.
« Απάντηση #51 στις: 20/04/07, 00:52 »
Προσωπικα χρησιμοποιω τον Πανο Οικονομακη. Ηταν στο Studio Εσωτερον αλλα συντομα ανοιγει δικο του χωρο στη Ν. Σμυρνη. Ειμαι πολυ ευχαριστημενος και απο εξυπηρετηση και απο τιμες...

Μόλις παρέλαβα απο εκει τις κιθάρες μου... Μπορώ να πώ οτι η δουλειά που έκανε, ήταν πραγματικά φανταστική... Ντρέπομαι να πιάσω τη κιθάρα μου, έγινε κουκλί...
Με τόσα "μπράβο" και τόσα χαϊδέματα στα αυτιά, τη Δευτέρα, δε περιμένω κάτι λιγότερο απο Ρωμαϊκό όργιο...

Αποσυνδεδεμένος SGACE

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 61
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Service κιθάρας στην Αθήνα.
« Απάντηση #52 στις: 23/04/07, 10:34 »
Φιλε μαρμελακι, μου δημιουργει περιεργεια οτι καποιοι καλοθελητες εδω μεσα, μετεφεραν το μηνυμα που εγραψα στο forum ,στον Δημου ακριβως την επομενη ημερα που το εγραψα. Και στεκομαι στο γεγονος οτι αλλοιωσαν αυτα που εγραψα ,γιατι δεν του μετεφεραν ακριβως αυτα που εγραψα, αλλα οπως αυτοι ηθελαν να του τα παρουσιασουν...Αυτα που γραφουμε σαφως και δεν ειναι μυστικα αλλα το θεωρω τουλαχιστον γελοιο να τα μεταφερουμε οπως μας βολευεει για να σπειρουμε διχονοια και οχι οπως ειναι πραγματικα. Στην τελικη φιλε μαρμελακι δεν εγραψα κατι ασχετο αλλα αυτο που συνεβει πραγματικα. Στην τελικη, αποψη μου ρε φιλε ειναι οτι ενα μηνας για δυο κιθαρες ειναι μεγαλο διαστημα, και για να το καταλαβεις θα σου πω μονο αυτο.. Πανω στο μηνα που τις ειχε στο καταστημα (προηγουμενη Πεμπτη)  με παιρνει και μου λεει ελα στις 15.00 να τις παρεις, κλεβω χρονο απο την δουλεια μου και παω ακριβως στις τρεις, και βλεπω οτι την μια απο τις δυο την ειχε ανοιχτη και την εφτιαχνε εκεινη την ωρα, συνιδητοποιεις οτι επειτα απο ενα μηνα την φιξαριζε τελευταια στιγμη. Πες μου τωρα την αποψη σου τι σημαινει ξεπετα???

Τελος παντων περα ολων οσον προανεφερα για την σχετικη αργοπορια, εχω να πω οτι οι κιθαρες παιζουν μια χαρα και συμφωνω οτι κανει καλη δουλεια οπως επισης οτι εχει καλες τιμες..

Συγγνωμη σε ολους για το υφος του μηνυματος αλλα μου την εσπασε η μικροτητα καποιον.

Αποσυνδεδεμένος Dragonlord

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 1
    • Προφίλ
Απ: Service κιθάρας στην Αθήνα.
« Απάντηση #53 στις: 18/05/07, 01:54 »
Μιας και πρότειναν μερικοί το Jimmy's Rock stuff ας πω κι εγώ την εμπειρία μου...
Πήγα το μπάσο μου ένα χρόνο και κάτι πριν. Τελείως άσχετος από setup, ήξερα απλά ότι "πρέπει να ρυθμίζεται μια φορά το χρόνο". Το συγκεκριμένο μπάσο είναι warwick, που το μπράτσο είναι πολύ σταθερό και αργότερα κατάλαβα ότι ήταν μια χαρά τελικά και δε χρειαζόταν ρύθμιση, ακόμα και μετά από 3 χρόνια. Τέλος πάντων, ως φοιτητής δεν είχα την οικονομική δυνατότητα να το πάω για ρύθμιση, οπότε όταν έπιασα δουλειά και είχα χρήματα είπα να το πάω σε αυτόν που μου είχαν προτείνει όλοι ως τον καλύτερο: τον "Τζίμη".

Πάω λοιπόν, του λέω το έχω τρία χρόνια, δεν του έχω κάνει ποτέ setup, ρίξ'του μια ματιά. Ναι μου λέει, θέλει ρύθμιση, και θέλουν τρίψιμο και τα τάστα. ΟΚ λέω, αυτός είναι ο ειδικός, εντωμεταξύ μένω Κόρινθο οπότε λέω ποιος ξέρει πότε θα το κουβαλήσω πάλι Αθήνα για setup. Πόσο θα κοστίσει; 115 ευρώ. ΟΚ λέω, αφού τόσο κοστίζει τι να κάνουμε.

Παίρνω τηλέφωνο μετά από μια βδομάδα για να είμαι σίγουρος ότι το έχει έτοιμο, ώστε να μην ανέβω τσάμπα Αθήνα. Μου λέει είναι έτοιμο, πάω κι εγώ και το παίρνω. Δεν το τσέκαρα επιτόπου, ούτως ή άλλως ένα απλό setup και τρίψιμο τάστων είχα ζητήσει, πράγματα που είναι ρουτίνα για τον Τζίμη. Το παίρνω σπίτι και ανακαλύπτω ότι σε δύο τάστα τρίζει ΑΠΕΙΡΑ. Σε σημείο distortion μιλάμε, όχι ένα απλό ταστάρισμα. Τον παίρνω τηλέφωνο, του εξηγώ τι παίχτηκε, φέρ'το μου μου λέει να το δω.

Ανεβαίνω μετά από μερικές μέρες πάλι Αθήνα λοιπόν για να το δει. Μπαίνω στο μαγαζί, του λέω "είμαι από Κόρινθο, είχαμε μιλήσει στο τηλέφωνο για ένα warwick που είχα φέρει" αλλά το είχε ξεχάσει. Βλέπει το μπάσο λοιπόν, και μου λέει: "Πω, πω, αυτό είναι τελείως αρρύθμιστο! Πρέπει να μου το αφήσεις για setup!". Του εξηγώ ότι έτσι ακριβώς μου το παρέδωσε πριν από μια βδομάδα, κολλάει λίγο και μετά αρχίζει κάτι ελεεινές δικαιολογίες του τύπου "έχει υγρασία στην Κόρινθο", "και τώρα άμα βγούμε στο δρόμο αλλάζει το setup του μπάσου" κλπ. Τέσπα, το κουτσοέφτιαξε επιτόπου, το πήρα και γύρισα Κόρινθο, όπου αποφάσισα να μάθω να το σετάρω μόνος μου από internet... κι έτσι ανακάλυψα ότι μέχρι και οι βίδες στους μαγνήτες και τη γέφυρα ήταν ξεβίδωτες. Δηλαδή προφανώς το έπιασε, το άφησε στη μέση, το ξέχασε και μετά μου το έδωσε μισοτελειωμένο... και αντί να παραδεχτεί τη μλκία που έκανε, μου έλεγε παραμύθια για την υγρασία... και ναι, φυσικά και μπορεί να αλλάξει το setup λόγω της υγρασίας, αλλά όχι σε αυτό το βαθμό, ούτε μπορεί να... ξεβιδωθούν οι βίδες... Τέσπα, εγώ δεν του ξαναπάω τίποτα, ξέρω ότι πολλοί είναι ευχαριστημένοι αλλά σε μένα ο τύπος ήταν απαράδεκτος. Πήρε 115 ευρώ (μαύρα, ούτε απόδειξη δε μου έκοψε, δε ζήτησα κι εγώ γιατί είχα εκνευριστεί απίστευτα και το μόνο που ήθελα ήταν να φύγω) για μισοτελειωμένη δουλειά, με ανάγκασε να φάω άλλη μια μέρα για να ανέβω Αθήνα για τρίτη φορά (συν τα έξοδα) και όχι μόνο δε μου επέστρεψε χρήματα, όχι μόνο δε μου ζήτησε συγνώμη, ούτε ένα σετάκι χορδές δε μου έδωσε, έτσι για το γ**ώτο... Όχι ότι το χρειαζόμουν, ίσα ίσα που οι GHS που μου έβαλε δεν μου άρεσαν καθόλου (ενώ του είχα ζητήσει DR), απλά δείχνει τεράστια γυφτιά να έχεις κάνει τέτοια μλκία και να μην προσπαθείς να αποζημιώσεις τον πελάτη κάπως.

Τέσπα, σε περίπτωση που κάποιος νομίζει ότι το post μου είναι εκ του πονηρού, τα στοιχεία μου είναι στη διάθεση οποιουδήποτε ενδιαφερόμενου.
ΥΓ: Όταν του πήγα το μπάσο για τελευταία φορά, εκτός από το ότι "είναι τελείως αρρύθμιστο και πρέπει να του το αφήσω", με ρώτησε και πόσο καιρό είχα να το πάω για setup.. ::)

Αποσυνδεδεμένος Χάρης(DJ Ha)

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 436
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Service κιθάρας στην Αθήνα.
« Απάντηση #54 στις: 21/06/07, 15:30 »
Ξερει κανεις που μπορω να παω ενα μπουζουκι που έχω ,  για αλλαγη χορδων κ συντηρησουλα...?
Ο Δημου κανει τετοια ? ::)

http://www.myspace.com/operationmix
MUSIC IS MY WIFE! (Harris Copyright 2001)

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Απ: Service κιθάρας στην Αθήνα.
« Απάντηση #55 στις: 21/06/07, 16:15 »
Ξερει κανεις που μπορω να παω ενα μπουζουκι που έχω ,  για αλλαγη χορδων κ συντηρησουλα...?
Ο Δημου κανει τετοια ? ::)

Ναι κάνει

Αποσυνδεδεμένος born_into_this

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Service κιθάρας στην Αθήνα.
« Απάντηση #56 στις: 25/07/07, 21:43 »
Οντως ο Jimmy στη Χαριλαου Τρικουπη μου το εχει κανει και εμενα να μου δωσει μισοτελειωμενη κιθαρα και οταν την ξαναπηγα μου ελεγε οτι εχει υγρασια  στην Κηφισια οπου μενω σε σχεση με το κεντρο και για αυτο χαλαει μεχρι και αστειακι εκανε οτι πρεπει να μετακομισω για να ειναι οκ η κιθαρα μου.Μονος μου την φτιαχνω καλυτερα.Μακριαααααα

Αποσυνδεδεμένος Fretwork

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 245
  • Φύλο: Άντρας
  • Chuck Norris has two speeds:Walk and Kill.
    • Προφίλ
    • myspace
Απ: Service κιθάρας στην Αθήνα.
« Απάντηση #57 στις: 25/07/07, 22:59 »
Οντως ο Jimmy στη Χαριλαου Τρικουπη μου το εχει κανει και εμενα να μου δωσει μισοτελειωμενη κιθαρα και οταν την ξαναπηγα μου ελεγε οτι εχει υγρασια  στην Κηφισια οπου μενω σε σχεση με το κεντρο και για αυτο χαλαει μεχρι και αστειακι εκανε οτι πρεπει να μετακομισω για να ειναι οκ η κιθαρα μου.Μονος μου την φτιαχνω καλυτερα.Μακριαααααα

 Εγω παλι του πηγα μια ibanez rg και την εκανε αστερι.Εχω παει και αλλες φορες για να τον ρωτησω διαφορα για κιθαρες κλπ. Ομως ο τροπος του ειναι το κατι αλλο.Πολυ εμπαθεια γ**ωτο!Δυσκολα θα ξαναπαω αν και πιστευω οτι ειναι και πολυ μαστορας  αλλα μονο αν εισαι γνωστος του η φιλος του βγαζεις ακρη.Αν τον ηξερα καλα θα του ζηταγα να μου φτιαξει τπτ custom-εχω δει κατι οργανα κορυφαια που εχει φτιαξει.Αλλα φοβαμαι οτι θα μου πεταξει κανα μπρατσο στο κεφαλι!!! Ειναι λιγο αποτομος γ**ωτο.Αυτην τουλαχιστον την εντυπωση μου δινει καθε φορα που του μιλαω.
Σκεφτομαι να παω σε καποιον αλλο για πρωτη φορα.Θα ποσταρω εντυπωσεις μετα.

Αποσυνδεδεμένος giorgos_z

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 155
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Service κιθάρας στην Αθήνα.
« Απάντηση #58 στις: 30/09/07, 20:05 »
διαβασα ολα τα μυνηματα του ποστ και τελικα με εκαναν καχυποπτο αντι να με βοηθησουν...εχω μια ibanez prestige και μαλλον θα χρειαστει να γινει αλλαγη ηλεκτρικων και θελω να αλλαξω και τον μαγνητη bridge...επειδη λοιπον αυτη η κιθαρα δεν ειναι σαν αλλες που ειχα,γινεται ενασ χαμος απ τα ηλεκτρικα...οποτε αναγκαστικα θα την παω καπου κεντρο και ολοι μου ειχαν προτεινει τζιμι...
τελικα αξιζει αυτος ο τυπας η μπα???γιατι δεν ξερω γιατι αλλα ειμαι πολυ συνδεδεμενος με την κιθαρα μου,μη παω εκει και μου κανει τπτ περιεργα και ειναι σκατα ο ηχος μετα γιατι εκτος του οτι θα τρελαθω,θα εκνευριστω απεριγραπτα...η τιμη για αλλαγη μαγνητη και για πιθανη παρεμβαση στα ηλεκτρικα ποση μπορει να ειναι τελικα στου τζιμι?
ευχαριστω
Κάθε σου ώρα κ'ένα λουλούδι σου τραγουδάει μέσα στην καρδιά
Ο χρόνος σου είναι η μουσική που πηγάζει απο μέσα σου βαθιά

Αποσυνδεδεμένος Fretwork

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 245
  • Φύλο: Άντρας
  • Chuck Norris has two speeds:Walk and Kill.
    • Προφίλ
    • myspace
Απ: Service κιθάρας στην Αθήνα.
« Απάντηση #59 στις: 30/09/07, 23:51 »
διαβασα ολα τα μυνηματα του ποστ και τελικα με εκαναν καχυποπτο αντι να με βοηθησουν...εχω μια ibanez prestige και μαλλον θα χρειαστει να γινει αλλαγη ηλεκτρικων και θελω να αλλαξω και τον μαγνητη bridge...επειδη λοιπον αυτη η κιθαρα δεν ειναι σαν αλλες που ειχα,γινεται ενασ χαμος απ τα ηλεκτρικα...οποτε αναγκαστικα θα την παω καπου κεντρο και ολοι μου ειχαν προτεινει τζιμι...
τελικα αξιζει αυτος ο τυπας η μπα???γιατι δεν ξερω γιατι αλλα ειμαι πολυ συνδεδεμενος με την κιθαρα μου,μη παω εκει και μου κανει τπτ περιεργα και ειναι σκατα ο ηχος μετα γιατι εκτος του οτι θα τρελαθω,θα εκνευριστω απεριγραπτα...η τιμη για αλλαγη μαγνητη και για πιθανη παρεμβαση στα ηλεκτρικα ποση μπορει να ειναι τελικα στου τζιμι?
ευχαριστω

Ο Jimmy ειναι μια χαρα εμπειρος και ασχολειται συνεχεια με ibanez.
Επειδη ομως ειναι ανθρωπος και κανει και λαθη ολα ειναι πιθανα.
Ζητα του να παιξεις μπροστα του και να τσεκαρεις ο ιδιος το οργανο σου.
Εμενα μου την ειχε σεταρει μια χαρα και επαιξε και μπροστα μου και ολα οκ.Απλα καμια φορα ο τροπος του δεν ειναι ο καλυτερος.Ισως εχει τα δικια του με αυτα που ακουει καθε μερα αλλα τεσπα ας μην επεκταθω.

Στην τελικη για αυτο που θες υπαρχουν ενα σωρο μαστορες.Εγω παντως για μαγνητες Jimmy θα την πηγαινα.Για σεταρισμα κλπ υπαρχουν και αλλοι το ιδιο καλοι και πιο γρηγοροι.
Don't panic.


Για τιμες που ρωτας εγω θυμαμαι οτι δεν ηταν και ο φθηνοτερος.Εγω την ειχα παει στον Peter στο Rockpile-καλη δουλεια και σχετικα φθηνα... αλλα εχει κλεισει πια και δεν ξερω που εχει παει.
Δεν θυμαμαι ποσό δυστυχως...
« Τελευταία τροποποίηση: 30/09/07, 23:54 από Fretwork »

Αποσυνδεδεμένος Τρελος

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 117
  • Φύλο: Άντρας
  • Κολλημενος με την κιθαρα......μου!!!!
    • Προφίλ
Απ: Service κιθάρας στην Αθήνα.
« Απάντηση #60 στις: 03/10/07, 22:11 »
Προσωπικα χρησιμοποιω τον Πανο Οικονομακη. Ηταν στο Studio Εσωτερον αλλα συντομα ανοιγει δικο του χωρο στη Ν. Σμυρνη. Ειμαι πολυ ευχαριστημενος και απο εξυπηρετηση και απο τιμες...

Οσο για το κουρδισμα σε D δεν απαιτειται καμια επεμβαση στην ταστιερα αλλα ρυθμισμα γεφυρας το οποιο σε κιθαρες με Floyd Rose τρεμολα ειναι δυσκολο για εναν αρχαριο...
+1.000.000.000.000.000 φορες μαζι σου!!!! Καταπληκτικη δουλειά, λογικες τιμές, γρήγορη παράδοση!!!
Αν η μ***κια ηταν κιθαρα, όλοι θα παιζαμε παπαδες...

Αποσυνδεδεμένος Raz

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1051
  • Φύλο: Άντρας
  • I dont give a fuck if you hate me
    • Προφίλ
Απ: Service κιθάρας στην Αθήνα.
« Απάντηση #61 στις: 24/11/07, 12:41 »
Σετάρισμα για διαφορετικό πάχος χορδών πάει στην τιμή όσο και το απλό σετ άπ?

Αποσυνδεδεμένος Σταυροφόρος

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 483
  • Φύλο: Άντρας
  • Fox-2 kill...
    • Προφίλ
    • Ο προσωπικός μου χώρος :p
Απ: Service κιθάρας στην Αθήνα.
« Απάντηση #62 στις: 24/11/07, 12:48 »
Εγώ το έχω κάνει μια φορά.
Έδωσα €15 από τα οποία τα €7 ήταν για τις καινούριες χορδές.

Αποσυνδεδεμένος ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΣ - EOSFORUM - SOTRIANI -

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1654
  • Φύλο: Άντρας
  • To Φαινόμενο Γνωστό έως τα Πέρατα του Κόσμου...
    • Προφίλ
Απ: Service κιθάρας στην Αθήνα.
« Απάντηση #63 στις: 27/11/07, 16:42 »
Επειδη ομως ειναι ανθρωπος και κανει και λαθη ολα ειναι πιθανα.

  Όταν 2 (ισως και περισσοτερες) φορες, επαναλαμβανει την ιδια ατακα, τοτε δεν ειναι
καλος επαγγελματιας και μαλλον το εχει βρει "κασσετα" το θεμα! Τι σημαινει δλδ "εχει διαφορα
υγρασιας"? Τοτε γιατι την παω για σετ απ? για να παιζω στο μαγαζι του? Τι μαλακιες ειναι αυτες?
και εχει και το θρασσος να λεει "ποσο καιρο εχεις να την πας για σερβις?" Εγω θα τον επιανα απο
το λαιμο ετσι και μου εκανε τετοια μαλακια!
   Επιστρεφουμε λοιπον στο οτι πρεπει ο καθενας να ξερει να κανει το βασικο σετ απ, αφου ουτως
ή αλλως πρεπει να ρυθμισεις το οργανο σου στο δικο σου χερι, τοσο απλα!
Ο.Ξ.Ο.Κ.Δ.Τ.Ξ.Ο.Κ.Ο. 
θα τινάξω τα μυαλά μου στον αέρα
να γεμίσει ο κόσμος εξυπνάδα

Αποσυνδεδεμένος Lo.Lee.Ta

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2145
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Venceremos
    • Προφίλ
Απ: Service κιθάρας στην Αθήνα.
« Απάντηση #64 στις: 27/11/07, 17:00 »
RockPile, εξαιρετικός μάστορας, εξυπηρετικότατος και σου μιλάει λες και είστε φίλοι χρόνια, και εσύ και η κιθάρα σου. Καλές τιμές και ιδιαίτερη υποστήριξη μετά το service.

Με λίγα λόγια, ξηγημένος και άνθρωπος.
Adios Muchachos!

Αποσυνδεδεμένος Moonchild_

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 984
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Service κιθάρας στην Αθήνα.
« Απάντηση #65 στις: 09/02/08, 01:34 »

Rockpile Χαρ. Τρικούπη 24210-3621682
Rock Stuff  Jimmy'sΧ.Τρικούπη 41210-3819349
Zozef Χαρ.Τρικούπη 83210-3806-118www.zozef.gr
Zozef ΠειραιαςΚολοκoτρώνη 10 & Ευαγγελιστρίας210-4127613
ΔήμουΕμμ.Μπενάκη 27-29210-3813118
Guitar ShopΣουλτάνη 4, Εξάρχεια210-3846200
ΝακαςΝαυαρίνου 13 & Μαυρομιχάλη 210-3647111

Θεσσαλονίκη
------------
Τσέλιος Σπύρου Λούη 3 και πλατεία Ναυαρίνου 2310-222201


Αν ξέρετε κι αλλα πειτε να βαλω ... με πληρη στοιχεια αν γινεται
« Τελευταία τροποποίηση: 09/02/08, 02:12 από Vampovorator »

Αποσυνδεδεμένος rokaaaki

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 9
  • Φύλο: Άντρας
  • "η δύναμη βρίσκεται στους δυνάστες"
    • Προφίλ
Απ: Service κιθάρας στην Αθήνα.
« Απάντηση #66 στις: 22/02/08, 13:05 »
Εγω τη δικια μου (ηλεκτρικη) την παω στον Καγμακη στην Εμ. Μπενακη...μου κανει πολυ καλη δουλεια...δεν εχω κανενα παραπονο...
Η κορυφή της υπόδουλης ζωής μου βρίσκεται στους πρόποδες της ελεύθερης ψυχής μου..!!

Αποσυνδεδεμένος navy82

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 24
  • Φύλο: Άντρας
  • OSMOND STC-33 RULEZ
    • Προφίλ
Απ: Service κιθάρας στην Αθήνα.
« Απάντηση #67 στις: 27/02/08, 16:52 »
Παιδιά καλησπέρα.. 8)
Είμαι καινούργειος στο site.Έχω την εξής απορία:
Έχω μια ηλεκτρική osmond (το ξέρω είναι για πέταμα) αλλά λόγω συναισθηματικής αξίας(η πρώτη μου κιθάρα) θα ήθελα να της κάνω ένα μικρό service.(την έχω και 10 χρόνια) ;)
To βασικό της πρόβλημα είναι ότι όλες οι χορδές τρίζουν και ξεκουρδίζεται πολύ γρήγορα.Από ηλεκτρικά δεν έχω κανένα πρόβλημα.
Τι πρέπει να αλλάξω? κλειδιά ή καβαλιέρο? ή και τα δύο?
Γίνεται?Θα δώ αποτέλεσμα?
Πόσο περίπου θα μου κοστίσει? ???

Αποσυνδεδεμένος ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΣ - EOSFORUM - SOTRIANI -

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1654
  • Φύλο: Άντρας
  • To Φαινόμενο Γνωστό έως τα Πέρατα του Κόσμου...
    • Προφίλ
Απ: Service κιθάρας στην Αθήνα.
« Απάντηση #68 στις: 05/03/08, 21:12 »
Παιδιά καλησπέρα.. 8)
Είμαι καινούργειος στο site.Έχω την εξής απορία:
Έχω μια ηλεκτρική osmond (το ξέρω είναι για πέταμα) αλλά λόγω συναισθηματικής αξίας(η πρώτη μου κιθάρα) θα ήθελα να της κάνω ένα μικρό service.(την έχω και 10 χρόνια) ;)
To βασικό της πρόβλημα είναι ότι όλες οι χορδές τρίζουν και ξεκουρδίζεται πολύ γρήγορα.Από ηλεκτρικά δεν έχω κανένα πρόβλημα.
Τι πρέπει να αλλάξω? κλειδιά ή καβαλιέρο? ή και τα δύο?
Γίνεται?Θα δώ αποτέλεσμα?
Πόσο περίπου θα μου κοστίσει? ???


   κλειδια και ταστα πεπρει να αλλαξεις!
Ο.Ξ.Ο.Κ.Δ.Τ.Ξ.Ο.Κ.Ο. 
θα τινάξω τα μυαλά μου στον αέρα
να γεμίσει ο κόσμος εξυπνάδα

Αποσυνδεδεμένος navy82

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 24
  • Φύλο: Άντρας
  • OSMOND STC-33 RULEZ
    • Προφίλ
Απ: Service κιθάρας στην Αθήνα.
« Απάντηση #69 στις: 10/03/08, 22:30 »
τις προάλες πέρασα από   Χαρ. Τρικούπη 24 και δεν υπήρχε Rockpile!!!!Ο Αρμάος είναι εκεί.
Ξέρει κανείς που έχει πάει το Rockpile ???

Αποσυνδεδεμένος ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΣ - EOSFORUM - SOTRIANI -

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1654
  • Φύλο: Άντρας
  • To Φαινόμενο Γνωστό έως τα Πέρατα του Κόσμου...
    • Προφίλ
Απ: Service κιθάρας στην Αθήνα.
« Απάντηση #70 στις: 04/04/08, 10:55 »
   αν θυμαμαι καλα λιγο πιο πανω ειναι ο Κουρμπης. Πολυ αξιολογος μαστορας εχω ακουσει!
Βεβαια εγω εμπιστευομαι μονο τον Λαζαρο Τερζιβασιαν (υιος του αημνηστου Ζοζεφ) σε πραγματα
που δεν μπορω να κανω μονος μου!
Ο.Ξ.Ο.Κ.Δ.Τ.Ξ.Ο.Κ.Ο. 
θα τινάξω τα μυαλά μου στον αέρα
να γεμίσει ο κόσμος εξυπνάδα

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Απ: Service κιθάρας στην Αθήνα.
« Απάντηση #71 στις: 12/04/08, 10:01 »
Ο Κουρμπής έχει μεταφερθεί στην Θεμιστοκλέους στα Εξάρχεια, έχει φύγει από την Ιπποκράτους.

Αποσυνδεδεμένος onfire

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 230
    • Προφίλ
Απ: Service κιθάρας στην Αθήνα.
« Απάντηση #72 στις: 23/04/08, 17:06 »
Ξερει κανεις που εχει παει ο μαστορας απο το rockpile?Διαβαζοντας τα παραπανω εκτιμησα και τον Πανο Οικονομακη αλλα εχει πολυ μεγαλο χρονο αναμονης οπωτε η εξισου καλη λυση ειναι ο προαναφερθεις.
 Οποιος μπορει  ας βοηθησει γιατι το μπασσο μου εχει αρχισει να σφυριζει κλεφτικα :-\
Ευχαριστω εκ των πρωτερων...
They tell you black is really white, and moon is just the sun at night and when you walk in golden halls you get to keep the gold that falls...It's heaven and hell

Αποσυνδεδεμένος Unknown Artist

  • Νυχτοβάτης
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 347
  • Φύλο: Άντρας
  • Super profundo on the early eve of your day
    • Προφίλ
Απ: Service κιθάρας στην Αθήνα.
« Απάντηση #73 στις: 05/07/08, 16:58 »
Να πω και γω την απορία μου... έχω μια ηλεκτρακουστική που από "γεννησιμιού" της εμφανίζει τρίξιμο στο 12-13ο τάστο της E καντίνι και επειδή υπάρχει πιθανότητα να την χρησιμοποιώ για live θέλω να την φτιάξω επιτέλους... Έριξα μια ματιά στα προηγούμενα posts αλλά είναι αρκετά παλιά, οπότε ξαναρωτάω: πού μπορώ να την πάω στην Αθήνα για να την φτιάξουν σε μια λογική τιμή(είναι ηλεκτρακουστική, όχι ηλεκτρική);
Ξημερώνει. Μισοκατανοημένο πρώτο φως. Λαμπερός δαμαστής αγριεμένων και χαμένων ψυχών.
Μετανιώνω για όσα ως τώρα ισχυρίστηκα, για ό,τι ως τώρα υπήρξα.
Μετανιώνω γι' αυτή μου ακόμα τη μετάνοια.

                                     - Γιάννης Αγγελάκας -

Αποσυνδεδεμένος Ibanezακιας

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 779
  • Φύλο: Άντρας
  • Do you see me?
    • Προφίλ
Απ: Service κιθάρας στην Αθήνα.
« Απάντηση #74 στις: 15/07/08, 01:58 »
Ο Jimis είναι ο μεγαλύτερος μ@λ@κ@ς όσον αφόρα το setup. Ειδικά αμα σε δει άσχετο από γνώσεις και δη αν πάει κανα 15χρονο (χωρίς να θέλω να υποτιμήσω κανέναν, κι εγώ υπήρξα). Αν αρχίσεις να του λες για αρμονικές δε και ύωος χορδών σε γράφει στα π@π@ρι@ του

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
99 Απαντήσεις
31158 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/12/05, 23:53
από FSL
13 Απαντήσεις
7095 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31/05/05, 19:52
από Ikaros
17 Απαντήσεις
7100 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/01/06, 12:57
από djkostas
2 Απαντήσεις
4224 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/09/07, 00:49
από Anaximandros
6 Απαντήσεις
10735 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/07/08, 12:02
από Ibanezακιας
3 Απαντήσεις
3172 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/07/08, 10:14
από Adno
44 Απαντήσεις
27382 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/12/10, 20:33
από GEO_ZZZZ
3 Απαντήσεις
3941 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/02/12, 18:55
από A-nik-i
5 Απαντήσεις
5443 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/03/15, 10:07
από giorgostd
5 Απαντήσεις
4928 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/07/20, 21:38
από panixgr