Τελευταία μηνύματα

Σελίδες: 1 2 [3] 4 5 6 ... 10
21
Δικοί μας στίχοι και ποιήματα / Δεινό το χτες
« Τελευταίο μήνυμα από ivikos στις 12/12/18, 10:05 »
Δεινό το χτες και το φιλί σου πενιχρό
 το φως νυστέρι…. κι εγώ στόχος στις βολές σου
 φυγές ζωγράφιζε το βλέμμα σου τ’ ωχρό
 κι άλλο παράπηγμα σου φτιάχναν οι φυλές σου

Κριτής σου η νύχτα και δυό άστρα της κρυφά
 σ’ ένα ακρωτήρι να ‘χουν στήσει τ’ οπλοστάσι
 η Χάρυβδη σου…. σαν περνάς να σε ρουφά
 μα κι ο φονιάς σου ούτε στιγμή να μη διστάσει

Το αγιάζι πρίμα…. κι ο Χειμώνας οκνηρός
 είχαν περάσει οι εποχές των παγετώνων
 μα το ακρογιάλι που σε ξέβρασε ο καιρός
 είναι ορμητήριο παιδιών των Λαιστρυγόνων

Δεινό το χτες κι η αγκαλιά σου ένα κελί
 εφτά αιώνες με κρατά φυλακισμένο
 ένα παιδί…. που ανασαίνω με φιλί
 κι είμαι χρονιές με το κορμί σου εθισμένο!!!!!
22
Σε συνέχεια των κλισέ επιλογών ;D, δύο σόλο που ήθελα καιρό να προσπαθήσω να παίξω!
Όλη η δουλειά όπως πάντα, έγινε στo.. Delta Studio!

23
Αν χαλαρώσω τα πάντα και βγάλω τις χορδές για να ρίξω κι ένα γυάλισμα στα τάστα, θα πρέπει να ρυθμίσω ξανά το truss;
(σας πρήζω αλλά συμπαθάτε με!)
24
Δικοί μας στίχοι και ποιήματα / ΣΕ ΑΓΑΠΑΩ ΓΙΑΤΙ...
« Τελευταίο μήνυμα από ΠΟΙΟΣ στις 12/12/18, 00:57 »
Σε αγαπαω
Γιατι με κανεις να νιωθω σημαντικος
Γιατι χαιρεσε παντα οταν με βλεπεις
Γιατι ποτε δεν μου κρατας μουτρα και ενα χαδι μου ειναι αρκετο για να ξεχασεις την κακιά συμπεριφορα μου
Γιατι θα ψαχνεις μεχρι να με βρεις αν με χασεις
Γιατι εχεις την υπομονη να με περιμενεις οσο χρειαστει μεχρι να γυρισω
Γιατι δεν θα αφησεις το φτωχικο μας για την βιλα του γειτονα..που εχει και πισινα
Γιατι μες στα ματια σου δεν ειδα ποτε ψεμα
Γιατι το ''σ'αγαπω'' σου δεν ειναι λογια μα συμπεριφορα
Γιατι με βγαζεις βολτα
Γιατι οταν γαυγιζω σαν σκυλος κανεις υπομονη μεχρι να μου περασει
Γιατι δεν σε πειραζει που πηρα κιλα
Γιατι δεν με αφηνεις να φαω και το φαι σου
Γιατι εισαι τοσο ανθρωπινα καλος σκυλος και οχι ανθρωπος αγριος σαν λυσσασμενο σκυλι
Σε αγαπω για ολα αυτα και αλλα τοσα
Με αγαπας απλα γιατι με αγαπας
25
Ε θα το δεις στην πορεία αν ξεβιδώνουν ή όχι...

Αφού έχεις κατασταλάξει πάντως σε ένα setup, καλό θα είναι να σημειώσεις/μετρήσεις αποστάσεις κλπ ώστε αν χρειαστεί να πειραματιστείς μόνος σου, να ξέρεις πως να την επαναφέρεις στο σωστό σημείο...
26
Ο.κ. Δείχνει ευκολο. Έχω και μικρόμετρο. Χρειάζεται μετά να βάλω τίποτα για να μην ξεβιδώνουν μόνες τους όπως αναφέρθηκε παραπάνω;

κατσε, δεν είπες οτι ξεβιδώνουν, οπότε μην βάλεις τπτ. Αν πάλι ξεβιδώνουν τότε locktite, όπως είπε ο Βέγγος. Το "κουρδισμένη" που σου είπε ο Uriah ειναι ακριβως για αυτό για να σταθεροποιηθούν (νομίζω).
Εντωμεταξύ, να μπεις στην διαδικασία με τα μικρόμετρα ΜΟΝΟ αν βεβαιωθείς οτι το setup σου (για radius) είναι τέλειο. Διαφορετικά ξέχνα τις μετρήσεις και κάντο απο την αρχή.

Ναι, βέβαια. Οι βίδες δεν ξεβιδώνουν, απλά μήπως είναι απαραίτητο.
Αυτό κατάλαβα κι εγώ, νομίζω πως είναι τέλεια σεταρισμένη. Ακούγεται και παίζεται μια χαρά χωρίς μπαζ και το action είναι αυτό που θέλω ή μάλλον αυτό που συνήθισα.
27
Ο.κ. Δείχνει ευκολο. Έχω και μικρόμετρο. Χρειάζεται μετά να βάλω τίποτα για να μην ξεβιδώνουν μόνες τους όπως αναφέρθηκε παραπάνω;

κατσε, δεν είπες οτι ξεβιδώνουν, οπότε μην βάλεις τπτ. Αν πάλι ξεβιδώνουν τότε locktite, όπως είπε ο Βέγγος. Το "κουρδισμένη" που σου είπε ο Uriah ειναι ακριβως για αυτό για να σταθεροποιηθούν (νομίζω).
Εντωμεταξύ, να μπεις στην διαδικασία με τα μικρόμετρα ΜΟΝΟ αν βεβαιωθείς οτι το setup σου (για radius) είναι τέλειο. Διαφορετικά ξέχνα τις μετρήσεις και κάντο απο την αρχή.
28
Μπάσο / Απ: Bass of the week
« Τελευταίο μήνυμα από saved στις 11/12/18, 17:12 »
Ωντος ειναι πολυ ομορφο οργανο
29
Got it! Αν κάνω τις χορδές μια-μια δεν θα χρειαστώ πάλι σετάρισμα, σωστά;
Θα παρεις εναν χαρακα και θα μετρησεις το υψος και στις 2 πλευρες απο καθε βαγονακι. Θα γραψεις σε ενα χαρτι με τη σειρα τις μετρησεις σε χιλιοστα. Θα αφαιρεσεις και θα αντικαταστασεις μια βιδα καθε φορα και οχι και τις 2 ταυτοχρονα. Πριν βγαλεις την επομενη βιδα να φερεις το βαγονακι στο αρχικο υψος. Ολα αυτα με την κιθαρα κουρδισμενη.

30
Got it! Αν κάνω τις χορδές μια-μια δεν θα χρειαστώ πάλι σετάρισμα, σωστά;
Θα παρεις εναν χαρακα και θα μετρησεις το υψος και στις 2 πλευρες απο καθε βαγονακι. Θα γραψεις σε ενα χαρτι με τη σειρα τις μετρησεις σε χιλιοστα. Θα αφαιρεσεις και θα αντικαταστασεις μια βιδα καθε φορα και οχι και τις 2 ταυτοχρονα. Πριν βγαλεις την επομενη βιδα να φερεις το βαγονακι στο αρχικο υψος. Ολα αυτα με την κιθαρα κουρδισμενη.
Σελίδες: 1 2 [3] 4 5 6 ... 10