Αποστολέας Θέμα: Μήπως είμαστε παράλογοι ;  (Αναγνώστηκε 45066 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος bluechild

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 618
  • Φύλο: Άντρας
  • Peace
    • Προφίλ
    • bluechild
Μήπως είμαστε παράλογοι ;
« στις: 08/09/04, 20:46 »
   Μπαίνουμε όλοι στο site, έχουμε την ευκαιρία να γνωρίσουμε άλλους μουσικούς με ίδια ενδιαφέροντα με εμάς, κάτι που αν δεν υπήρχε το kithara.gr θα ήταν πολύ δύσκολο για τους περισσότερους. Νομίζω οτι έχουμε μια παρέα η οποία απολαμβάνει την (πολύ μεγάλη) ανοχή όσων κοπιάζουν για να διατηρήσουν αυτό που συμβαίνει εδώ μια κοινότητα με κυρίως μουσικό προσανατολισμό. Αλλιώς υπάρχουν και τα φόρουμ του in.gr αν δεν κάνω λάθος, έτσι ; Κι όμως δεν το συνειδητοποιούμε πάντα οτι είμαστε καλεσμένοι όσων δουλεύουν και πληρώνουν γι αυτό το site. Νομίζουμε οτι το μέρος είναι δικό μας και οτι μετέχουμε στην αιώνια μάχη της μαγκιάς ενάντια στο "καθεστώς" των admins και στην παγκόσμια συνωμοσία που (Ω ! Τί περίεργο !) θέλει να φιμώσει την ανάπτυξη των απόψεών μας γύρω από τις γαστρονομικές και ενδυματολογικές μας προτιμήσεις μέσα σε ένα μουσικό φόρουμ.
   Ρε ! Σοβαρευτείτε ! Είμαστε καλεσμένοι εδώ, άλλος πληρώνει ! Αν σας καλέσω σπίτι μου δηλαδή θα μου κατουρήσετε τα πατώματα για να επιβεβαιώσετε οτι έχουμε δημοκρατία ; Φυσικά δε μιλάω για όλους, μάλλον για μια πολύ μικρή μειοψηφεία, αλλά είναι εκνευριστικό να βγαίνει ο κάθε "αδικημένος" και να παραπονιέται κάθε τρεις και λίγο.
   Και μια πρόταση. Πώς σας φαίνεται να δημιουργήσουμε έναν τραπεζικό λογαριασμό του kithara.gr όπου θα μπορεί να καταθέτει ο καθένας όποιο ποσό θέλει και άμα θέλει φυσικά. Όλοι το χρησιμοποιούμε και πολλοί νιώθουμε οτι εδώ είναι "κάτι σαν" το σπίτι μας. Ίσως η συντήρησή του δε θα έπρεπε να είναι υπόθεση ενός ατόμου :-\ Αν φυσικά συμφωνεί κι ο Κιθαρωδός. Αυτά.

Αποσυνδεδεμένος Symeon

  • Έκπτωτος Άγιος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1474
  • Φύλο: Άντρας
  • Elen sila lumenn omentielvo
    • Προφίλ
Re:Μήπως είμαστε παράλογοι ;
« Απάντηση #1 στις: 08/09/04, 22:13 »
Ωραίος ο μπλου...
Αν και δεν είμαι σίγουρος τί εννοεις ;D, η ιδέα του λογαριασμού και η οπτική γωνία είναι πολύ σωστή θα έλεγα...
My spirit is crying for love so tired of being alone
I Remember He came here to steal, and You are his stealer of souls

http://img74.imageshack.us/img74/4245/53408797vz8.jpg

Αποσυνδεδεμένος nedy

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 59
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Re:Μήπως είμαστε παράλογοι ;
« Απάντηση #2 στις: 08/09/04, 23:56 »
καλησπέρα , θα συμφωνήσω και εγω σαφεστατα, καθως το κιθαρα ειναι και πρεπει να ειναι μια παρεα, μια συναντηση ανθρωπων , που εγινε με κυρια αφετηρια την μουσικη και την κιθαρα.
αυτο δεν τους αφαιρει τα αλλα ενδιαφεροντα, και οπως ολες οι παρεες , καθε δεδομενη στιγμη , μπορει να υπαρχει η διαθεση για πλακα, καποια αλλη για σοβαρη συζητηση και καποια αλλη για οτι αλλο προκυψει.το μονο που απαιτειται ειναι σεβασμος στον αλλον πιστευω,
οσον αφορα τον τραπεζικο λογαριασμο θα συμφωνησω καθως η προσφορα του σαιτ ειναι ανεκτιμητη, και με ελαχιστο ποσο ο καθενας θα μπορουσαμε να βοηθαμε πολυ, να πω την αμαρτια μου , πρεπει και τωρα να ισχυει αυτο της οικονομικης ενσχυσης αλλα εχω βαρεθει να το ψαξω,τωρα ειναι ευκαιρια για εναν λογαριασμο π.χ να ανοιχτει να βοηθαμε ολοι....
ciao
γιωργος
an xanesai min einai kai gia panta...

Αποσυνδεδεμένος *Ελένη*

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 272
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Re:Μήπως είμαστε παράλογοι ;
« Απάντηση #3 στις: 09/09/04, 00:05 »
kali i idea tou logariasmou de lew,alla skefteite tote ti tha ginei!an o kathenas mpainei twra kai thewrei oti mporei na kanei oti thelei,fadasteite an plirwne kiolas! "egw plirwnw ara lew oti thelw!"
twra iparxei toulaxiston to epixeirima pws to site sintireitai apo toys admins opote ofeiloume sevasmo  ;) ;)
oi xenoi einai filoi pou den exeis gnwrisei akoma...

Αποσυνδεδεμένος mystic

  • Είμαι Μόρτης
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 307
  • Φύλο: Άντρας
  • No Pain... No Gain
    • Προφίλ
    • Τουριστικός οδηγός Χαλκιδικής
Re:Μήπως είμαστε παράλογοι ;
« Απάντηση #4 στις: 09/09/04, 00:12 »
kali i idea tou logariasmou de lew,alla skefteite tote ti tha ginei!an o kathenas mpainei twra kai thewrei oti mporei na kanei oti thelei,fadasteite an plirwne kiolas! "egw plirwnw ara lew oti thelw!"
twra iparxei toulaxiston to epixeirima pws to site sintireitai apo toys admins opote ofeiloume sevasmo  ;) ;)

Μα δε θα αναγκάζει κανένας τον άλλο να πληρώνει, οπότε δε θα έχει δικαίωμα να πει κάτι τέτοιο...  8)

Αποσυνδεδεμένος *Ελένη*

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 272
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Re:Μήπως είμαστε παράλογοι ;
« Απάντηση #5 στις: 09/09/04, 00:36 »
kali i idea tou logariasmou de lew,alla skefteite tote ti tha ginei!an o kathenas mpainei twra kai thewrei oti mporei na kanei oti thelei,fadasteite an plirwne kiolas! "egw plirwnw ara lew oti thelw!"
twra iparxei toulaxiston to epixeirima pws to site sintireitai apo toys admins opote ofeiloume sevasmo  ;) ;)

Μα δε θα αναγκάζει κανένας τον άλλο να πληρώνει, οπότε δε θα έχει δικαίωμα να πει κάτι τέτοιο...  8)

ama thelei kapoios na pei leei!isa isa pou osoi plirwnoun (ohi oloi den genikevw) isws exoun tasis epivolis stous ipolipous!
skepsou mono poso sevomaste kapoio dimosio xwro kai poso kapoion idiwtiko...
oi xenoi einai filoi pou den exeis gnwrisei akoma...

Αποσυνδεδεμένος pinelopi

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1075
  • Φύλο: Γυναίκα
  • κι όμως δεν είναι μακριά...
    • Προφίλ
Re:Μήπως είμαστε παράλογοι ;
« Απάντηση #6 στις: 09/09/04, 05:56 »
Αν κάποιος δε σέβεται τον ίδιο του τον εαυτό πολύ δύσκολα θα πειστεί να σεβαστεί τον άλλον είτε σε ιδιωτικό είτε σε δημόσιο χώρο.
Ο λογαριασμός ακούγεται καλή ιδέα αν μπορεί να λειτουργήσει και πρακτικά κάτι τέτοιο.

Επίσης δεν είναι θέμα παραλογισμού. Όταν μια σελίδα διευρύνεται απο κοινό επόμενο είναι να διαφοροποιείται και η εικόνα της. Λογικό επίσης είναι να γίνεται προσπάθεια να μπαίνουν όρια, λογικό είναι και να γίνεται προσπάθεια καταπάτησης των ορίων. Έτσι δουλεύει κάθε σύστημα.
όνειρο είναι να ουρλιάζουν χιλιάδες ναι απ' το λαρύγγι του όχι  (Κ.Δ.)

Αποσυνδεδεμένος Zoso

  • Heartbreaker
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 362
  • Φύλο: Άντρας
  • Our shadows taller than our soul...
    • Προφίλ
    • Zeppelin
Re:Μήπως είμαστε παράλογοι ;
« Απάντηση #7 στις: 09/09/04, 08:17 »
Συμφωνώ σε όλα, εκτός από το σημείο που βάζω το χέρι μου στην τσέπη...!  ;D
''...Πριν αρχίσουν όλα
Είχαν κιόλας αρχίσει
Πριν φτάσω ήμουν ήδη εκεί
Τα ίχνη μου και ο δρόμος προϋπήρχαν
Τ’ ακολούθησα
Βρήκα ένα σπίτι στις φλόγες
Μπήκα μέσα και του 'βαλα φωτιά...''

Αποσυνδεδεμένος Ο Νέος Κιθαρωδός

  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3372
  • Φύλο: Άντρας
  • ... και καλό τραγούδι!
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Re:Μήπως είμαστε παράλογοι ;
« Απάντηση #8 στις: 09/09/04, 08:40 »
Ο λογαριασμός στην τράπεζα υπάρχει εδώ και δυο περίπου χρόνια, ίσως περισσότερο... Και όσοι θέλησαν, έμαθαν τις λεπτομέρειες και τον χρησιμοποίησαν:

http://portal.kithara.gr/modules.php?name=News&file=article&sid=139
Όσο πιο πολύ σου αρέσει η μουσική, τόσο πιο πολλή μουσική σου αρέσει...

Αποσυνδεδεμένος nedy

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 59
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Re:Μήπως είμαστε παράλογοι ;
« Απάντηση #9 στις: 09/09/04, 09:47 »
Αν κάποιος δε σέβεται τον ίδιο του τον εαυτό πολύ δύσκολα θα πειστεί να σεβαστεί τον άλλον είτε σε ιδιωτικό είτε σε δημόσιο χώρο.
Ο λογαριασμός ακούγεται καλή ιδέα αν μπορεί να λειτουργήσει και πρακτικά κάτι τέτοιο.

Επίσης δεν είναι θέμα παραλογισμού. Όταν μια σελίδα διευρύνεται απο κοινό επόμενο είναι να διαφοροποιείται και η εικόνα της. Λογικό επίσης είναι να γίνεται προσπάθεια να μπαίνουν όρια, λογικό είναι και να γίνεται προσπάθεια καταπάτησης των ορίων. Έτσι δουλεύει κάθε σύστημα.
συμφωνω απολυτα!!!!!!!!
απο τη στιγμη που δεν σ εαναγκαζουν να πληρωσεις, δεν μπορεις να μιλας, θες και το κανεις , οποτε δεν αποκτας δικαιωματα σε τπτ
an xanesai min einai kai gia panta...

Αποσυνδεδεμένος blue_jazz

  • kitharίστας
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 451
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξαναγύρισα στη κλασσική. Και καλά έκανα!
    • Προφίλ
Απ: Μήπως είμαστε παράλογοι ;
« Απάντηση #10 στις: 14/05/05, 16:28 »
Και εγω με τη σειρα μου θα συμφωνησω. Και χαιρομαι που υπαρχει ενα forum σαν αυτο; Αλλα πως ο καθενας που θα θελει να προσφερει να βεβαιωνεται οτι τα λεφτα του επιασαν τοπο; (Σε καμια περιπτωση δε θελω να προσβαλω τους δημιουργους του kithara και σους πληρωνουν γι'αυτο) Δυσκολα εμπιστευεται κανεις στις μερες μας
Ζωή δεν είναι οι ανάσες που παίρνεις. Είναι οι στιγμές που σου κόβουν την ανάσα.
Οι καλοί φίλοι φαίνονται στις στενοχώριες σου. Οι πολύ καλοί στις χαρές σου.

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Μήπως είμαστε παράλογοι ;
« Απάντηση #11 στις: 14/05/05, 16:55 »
 Αν σας καλέσω σπίτι μου δηλαδή θα μου κατουρήσετε τα πατώματα για να επιβεβαιώσετε οτι έχουμε δημοκρατία ;
Ποτε θα με καλεσεις? ;D
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Boogieman (του Kithara.gr!!!)

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 434
  • Φύλο: Άντρας
  • Αυτός στο Noiz.gr είναι άλλος!!!
    • Προφίλ
Απ: Μήπως είμαστε παράλογοι ;
« Απάντηση #12 στις: 14/05/05, 18:41 »
Ο bluechild το προσέγγισε πολύ σωστά το θέμα. 8)

Και βέβαια ο σεβασμός ώς πρός τούς admins, είναι αυτονόητος!
Εμείς απλώς απολαμβάνουμε το προϊόν μιάς δουλειάς. Για να βγεί όμως αυτή η δουλειά, άλλοι τρέχουνε! Οπότε λίγο σεβασμός δεν βλάπτει...

Σκεφτείτε ότι αν τους ζαλίσουμε και πολύ και κατεβάσουν τον διακόπτη, όλοι εμείς θα μείνουμε με το....ποντίκι στο χέρι. :o :o :o
Υπάρχουν άνθρωποι που καταλαβαίνουν όσα βλέπουν και άνθρωποι που βλέπουν όσα καταλαβαίνουν.

Αποσυνδεδεμένος blue_jazz

  • kitharίστας
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 451
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξαναγύρισα στη κλασσική. Και καλά έκανα!
    • Προφίλ
Απ: Μήπως είμαστε παράλογοι ;
« Απάντηση #13 στις: 16/05/05, 13:09 »
Δεν εχετε σκεφτει την παροχη διαφημιστικου χωρου ως καποιο εσοδο;
Ζωή δεν είναι οι ανάσες που παίρνεις. Είναι οι στιγμές που σου κόβουν την ανάσα.
Οι καλοί φίλοι φαίνονται στις στενοχώριες σου. Οι πολύ καλοί στις χαρές σου.

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10361
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: Μήπως είμαστε παράλογοι ;
« Απάντηση #14 στις: 16/05/05, 17:54 »
Το έχουμε σκεφτεί βέβαια. Αλλά πρώτα απ'όλα πρέπει να ξεκαθαρίσουμε μερικά πράγματα, τα οποία είναι αρκετά πολύπλοκα για να τα αναφέρω τώρα.

Γενικά, υπάρχουν πολλές ιδέες. Στην υλοποίηση είναι το πρόβλημα, γιατί όλα χρειάζονται χρόνο ή/και κόπο ή/και χρήμα.

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
17 Απαντήσεις
6875 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/04/06, 16:06
από analogia
15 Απαντήσεις
6549 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/05/07, 22:37
από cosmoxamenos
193 Απαντήσεις
54145 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/10/07, 10:01
από KostasVap
90 Απαντήσεις
28081 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/07/08, 00:19
από petros1992
1 Απαντήσεις
1983 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/04/10, 02:08
από Crool
1 Απαντήσεις
2408 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/08/10, 12:22
από conny
0 Απαντήσεις
1576 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/06/11, 21:47
από Γιάννης Σ.
2 Απαντήσεις
1914 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/11/11, 13:46
από groovymood
1 Απαντήσεις
2564 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/07/16, 11:24
από Πέτροc
5 Απαντήσεις
5177 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/03/19, 12:29
από Dagoth