Αποστολέας Θέμα: Και κατι ηρεμο ΧΩΡΙΣ κιθαρες (περιεχεται ΜΡ3) UPDATED με 2 ακομη ΜΡ3...  (Αναγνώστηκε 9262 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Samdreamth

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 145
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάνω απ' όλα Μηχανολόγοι....
    • Προφίλ
Χωρις πολλα λογια παραθετω παρακατω το link στο οποιο υπαρχει ενα τραγουδι - instrumental καλυτερα,
το οποιο το εχει γραψει ενας φιλος μου και ο οποιος μου ζητησε να το ανεβασω στο forum γιατι
θελει να ακουσει γνωμες (περα απο τη δικη μου) για αυτο που εγραψε... Ο φιλος μου λοιπον, μου εδωσε
 ενα cd με 11 κομματια τα οποια ειναι γραμμενα με το Reason (το 2 νομιζω)....και μου ειπε να ανεβασω
αυτο το κομματι το οποιο λεγεται The Girl In The Rain .... Aκουγοντας ολο το cd, νομιζω οτι
αυτο το κομματι μπορει να το ακουσει ο οποιοσδηποτε γιατι πολλα απο τα υπολοιπα κομματια του cd,
κοινουνται στο χωρο της trance και δεν νομιζω οτι ακουει πολυς κοσμος εδω μεσα trance.....
Συνεπως, αυτο το κομματι πιστευω να ενδιαφερει περισσοτερο κοσμο και νομιζω ειναι το καταλληλο
soundtrack για μια μουντη και γκριζα μερα. Επισης να πω οτι ο φιλος μου εχει μονο ελαχιστες γνωσεις πιανου - ειναι αυτοδιδακτος ουσιαστικα.....

Οσοι θελετε να χαλαρωσετε ακουστε το.

Το link ειναι αυτο:

http://rapidshare.de/files/8844818/10_The_Girl_In_The_Rain.mp3.html

Sorry για το μεγαλο μεγεθος αλλα τουλαχιστον ειναι καλης ποιοτητας το mp3

Καθε ειδους κριτικη ειναι καλοδεχουμενη..... ;)

Tα 2 πιο "ηλεκτρονικα" κομματια βρισκονται εδω:

Dreamers: http://rapidshare.de/files/9535174/06_Dreamers.mp3.html

Travel: http://rapidshare.de/files/9536103/04_Travel.mp3.html


« Τελευταία τροποποίηση: 23/01/06, 20:07 από Samdreamth »
To those who understand I extend my hand, to the doubtful I demand take me AS I AM

Αποσυνδεδεμένος Joef - Über Alles

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 501
  • Φύλο: Άντρας
  • Φυλακισμενος στην πραγματικοτητα των ξενων κοσμων
    • Προφίλ
αν το εχει γραψει μονος του κι εχει κανει και την παραγωγη μονος τοτε....
τον προσκυναω!!!
ειναι τελεια δουλεια και πολυ προσεγμενη για ερασιτεχνη!
ισως να εδινα λεφτα να αγοραζα ενα τετοιο αλμουμ ειναι αρκετα καλο instrumental και κανει για ηρεμες καταστασεις!!
σιγουρα στα trenty cafe θα εκανε παταγο ενα τετοιο αλμπουμ!
παντως χρειαζεται λιγο περισσοτερη ταχυτητα το κομματι ειναι αρκετα αργο και καποιες φορες σε κουραζει!
αλλα οντως αν το εφτιαξε αυτος ειναι τελεια δουλεια!!  8) 8)
κανω εκπομπη στο activeradio.gr καθε τεταρτη 12-2"fragile dreams" θα την ακουσετε χοντρα :D
ΟΤΙ ΑΞΙΖΕΙ...ΠΟΝΑΕΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ!!!!
Life's a B!tch 'till You Die, So Fuck The World and Let's Get High!

Αποσυνδεδεμένος Arg0

  • The Downstroker
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3257
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι συναυλιάς... τι να κάνουμε?
    • Προφίλ
Oντως ειναι για Soundtrack...

Για trendy cafe πιστευω οτι ειναι πολυ αργο...

Παντως πολυ καλη δουλεια να του πεις... Ειδικα απο αποψη παραγωγης...
If we are here not to do
What you and I wanna do
And go forever crazy with it
Why the hell are we even here?

Αποσυνδεδεμένος priestjim

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 47
  • Φύλο: Άντρας
  • El Duende Flamenco
    • Προφίλ
    • priestjim's blog
Επειδή είμαι και λάτρης του είδους (ambient-chillout) και έχω ψαχτεί λίγο επί του θέματος θα πω ότι είναι πολύ δυνατό κομμάτι. Ειδικά τα pads δίνουν ένα απίστευτο χάσιμο! Πάρα πολύ καλή δουλειά! Μπράβο!
Αδύνατο είναι αυτό που δεν πεθυμήσαμε αρκετά...
Ελληνική Ναυαγοσωστική Ακαδημία - Ε.Ν.ΑΚ - Σχολή Ναυαγοσωστικής, μια από τις παλαιότερες σχολές Ναυαγοσωστικής.

Αποσυνδεδεμένος D@ve Murray

  • Χορδοβασανιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2118
  • Φύλο: Άντρας
  • Once a wolf.... always a wolf...
    • Προφίλ
Πραγματι το τραγουδι ειναι ταμαμ για soundtrack... αργο και ηπιο για τα γουστα μου αλλα αρτιο απο πλευρας παραγωγης...
Φάτε οτι προλάβετε...Ο Χονδροc γaρ Τaχυc...

Αποσυνδεδεμένος Samdreamth

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 145
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάνω απ' όλα Μηχανολόγοι....
    • Προφίλ
Δεν εχω τι να σας πω παιδια, παρα να σας ευχαριστησω εκ μερους του...... Ειμαι σιγουρος οτι οταν θα του πω σημερα τι γραψατε θα χαρει πολυ..... Και μιας και θιξατε το θεμα της παραγωγης (και της συνθεσης) του κομματιου, σας απαντω οτι ολα τα εχει κανει μονος του..... Παντως χαιρομαι που το μεγαλο μεγεθος του αρχειου δεν σας επηρεασε απο το να το κατεβασετε....γιατι οπως προανεφερα ειναι καλη ποιοτητα........
Τι αλλο να πω, thanks και παλι.......... ;)
To those who understand I extend my hand, to the doubtful I demand take me AS I AM

Αποσυνδεδεμένος Fteo

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1423
  • Φύλο: Άντρας
  • If it's too loud, you are too old!
    • Προφίλ
    • The Thermoshredders
Ωραιο κομματακι, πολυ ατμοσφαιρικο, φοβερη παραγωγη, απλα λιγο κουραστικο ορισμενες φορες...

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απλα υποκλινομαι... :'(
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Samdreamth

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 145
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάνω απ' όλα Μηχανολόγοι....
    • Προφίλ
Εγω, απλα για αλλη μια φορα να σας ευχαριστησω παιδια εκ μερους του φιλου μου.... ;) Επειδη διαβασε τη γραψατε για το τραγουδι, μου ειπε οτι δεν περιμενε τοσο θετικες αντιδρασεις.... Anyway ευχαριστω και παλι παιδες που κανατε το κοπο να το ακουσετε και να γραψετε και την γνωμη σας.... Ελπιζω τουλαχιστον να αποζημιωθηκατε για την (πιθανον) αρκετη ωρα που που το κατεβαζατε.... ;D
To those who understand I extend my hand, to the doubtful I demand take me AS I AM

Αποσυνδεδεμένος Kli Klis

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 293
  • Φύλο: Άντρας
  • Σαλιγκάρια και Μπανάνες!!!
    • Προφίλ
    • The Derive-ational Arcade
Sorry που το θυμήθηκα τώρα να απαντήσω  ::). Τέλως πάντων, τελευταία έχω φάει κόλλημα αρκετά με ηλεκτρονική μουσική και μπορώ να πώ οτι μου άρεσε ιδιαίτερα το κομμάτι... Να σου πώ, τα υπόλοιπα στο cd είπες είναι πιο bitάκι style? Γιατί θα ήθελα να ακούσω και άλλα. (ξέρεις, σε 10 χρόνια όταν θα έχει γίνει κορυφαίος dj  να λέω ορίστε! Έχω τα τραγούδια του πρώτη έκδοση!!  ::)  ;D  8) )

Χωρίς πλάκα πάντως, μου άρεσε πάρα πολύ... Με λίγη τεχνολογία παραπάνω, νομίζω ο φίλος σου θα κάνει θαύματα! Άντε, να γίνει ο επόμενος Squarepusher!
I found Wonderland but Alice wasn't there
The Derive-ational Arcade

Is all that we see or seem
But a dream within a dream?
~Edgar Allan Poe, "A Dream Within A Dream

Αποσυνδεδεμένος Samdreamth

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 145
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάνω απ' όλα Μηχανολόγοι....
    • Προφίλ
Να σου πώ, τα υπόλοιπα στο cd είπες είναι πιο bitάκι style? Γιατί θα ήθελα να ακούσω και άλλα. (ξέρεις, σε 10 χρόνια όταν θα έχει γίνει κορυφαίος dj  να λέω ορίστε! Έχω τα τραγούδια του πρώτη έκδοση!!  ::)  ;D  8) )

Thanks Kli Klis για τα καλα σου λογια (εκ μερους του φιλου μου παντα).... Παντως τα υπολοιπα κοματια θα ελεγα οτι οντως κινουνται στα χωραφια της ηλεκτρονικης μουσικης (ισως ο ορος trance να ηταν λαθος) οποτε γι αυτο επελεξα να ανεβασω το πιο ηρεμο κομματι.... Τα περισσοτερα κατ ' εμε, αν και ειναι beat- ακια οπως λες, μου βγαζουν ενα κατα βαση "σκοτεινο" - soundtrack-ικο συναισθημα.... Φυσικα αυτο ειναι η γνωμη μου και μπορει να κανω και λαθος.... Παντως αν θελεις, στειλε μου PΜ με το mail σου για να σου στειλω και καποιο αλλο κομματι, εκτος και αν θελει και κανενας αλλος να ακουσει κατι ακομα απο τα τραγουδια του φιλου μου οποτε αν ειναι θα ανεβασω κανα τραγουδι στο Rapidshare.... Παντως απο αποψη ηχου, αν τελικα ανεβασω και κατι αλλο, να περιμενεται την ιδια καλη ποιοτητα.....  ;)
To those who understand I extend my hand, to the doubtful I demand take me AS I AM

Αποσυνδεδεμένος Samdreamth

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 145
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάνω απ' όλα Μηχανολόγοι....
    • Προφίλ
Απο οτι φαινεται η συνδεση μου εχει κεφια, οποτε τελικα ανεβασα οχι ενα αλλα 2 ακομα κομματια απο το demo-cd του φιλου μου..... Θεωρησα οτι ηταν καλυτερο να τα ανεβασω στο Rapidshare ωστε αν θελει και καποιος αλλος να ακουσει καποιο αλλο κομματι να μπορει να το κανει... Τα τραγουδια ειναι τα:

Dreamers: http://rapidshare.de/files/9535174/06_Dreamers.mp3.html

Travel: http://rapidshare.de/files/9536103/04_Travel.mp3.html

Προειδοποιω οσους κατεβασαν το προηγουμενο κομματι (The Girl In The Rain) οτι αυτα τα 2 δεν ειναι και τοσο ηρεμα οσο εκεινο αλλα νομιζω οτι μπορει να τα ακουσει και καποιος που δεν πολυακουει ηλεκτρονικη μουσικη..... Παντως σαν ποιοτητα ηχου ειναι το ιδιο καλη με το προηγουμενο.....
Αν λοιπον θελετε κατι διαφορετικο - πιο ηλεκτρονικο απο οτι μπορει να ακουτε συνηθως, κατεβαστε τα, ακουστε τα και πειτε την γνωμη σας.... Καθε κριτικη καλοδεχουμενη...... ;)
« Τελευταία τροποποίηση: 21/12/05, 04:42 από Samdreamth »
To those who understand I extend my hand, to the doubtful I demand take me AS I AM

Αποσυνδεδεμένος Kli Klis

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 293
  • Φύλο: Άντρας
  • Σαλιγκάρια και Μπανάνες!!!
    • Προφίλ
    • The Derive-ational Arcade
Σε ευχαριστώ πολύ για τα mp3! Θα τα κατεβάσω λίαν συντόμως και θα σου πώ γνώμη!
I found Wonderland but Alice wasn't there
The Derive-ational Arcade

Is all that we see or seem
But a dream within a dream?
~Edgar Allan Poe, "A Dream Within A Dream

Αποσυνδεδεμένος Samdreamth

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 145
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάνω απ' όλα Μηχανολόγοι....
    • Προφίλ
Σε ευχαριστώ πολύ για τα mp3! Θα τα κατεβάσω λίαν συντόμως και θα σου πώ γνώμη!

Παρακαλω.... :) Ο φιλος μου και γω θα περιμενουμε την γνωμη σου και φυσικα τη γνωμη οποιουδηποτε θελησει να γραψει κατι γι αυτα τα τραγουδια.........  ;)
To those who understand I extend my hand, to the doubtful I demand take me AS I AM

Αποσυνδεδεμένος Samdreamth

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 145
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάνω απ' όλα Μηχανολόγοι....
    • Προφίλ
Και κατι ηλεκτρονικο... (2 ΜΡ3 )
« Απάντηση #14 στις: 18/01/06, 22:06 »
Τι εγινε ρε παιδες??? Ηταν χαλια τα καινουργια κομματια η δεν πηρε κανεις πρεφα οτι εβαλα και 2 ακομη περαν του αρχικου??? Anyway, οποιος τα κατεβασει και θελησει να πει μια γνωμη, καλη η κακη, να ξερει οτι ειναι παντα καλοδεχουμενη......... Παρακατω εχω ξανα τα Link για τα 2 που ανεβασα τελευταια.... Thanks για τον χρονο σας.... ;)

Dreamers: http://rapidshare.de/files/9535174/06_Dreamers.mp3.html

Travel: http://rapidshare.de/files/9536103/04_Travel.mp3.html
To those who understand I extend my hand, to the doubtful I demand take me AS I AM

Αποσυνδεδεμένος Ommadawn

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 244
  • Φύλο: Άντρας
  • My name is Peter Stillman-This is not my real name
    • Προφίλ
    • My Soundcloud
Άλλη μια φορά τα Links?? Plz??
soundcloud.com/conticucci

Αποσυνδεδεμένος Kli Klis

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 293
  • Φύλο: Άντρας
  • Σαλιγκάρια και Μπανάνες!!!
    • Προφίλ
    • The Derive-ational Arcade
Εμμμ... συγνώμη ομολογώ πως είχα ξεχάσει εντελώς το Topic αυτό! Η αλήθεια είναι πως ούτε εγώ πρόλαβα να κατεβάσω κ τα 2, μάλλον απο την λογική "άστο για αύριο" παρά απο αφηρημάδα!...  :P

Τέλως πάντων γενικά θα ήθελα να κάνεις μια μίνι εξιστόρηση του πώς, πότε άρχισε ο φίλος σου να ασχολείται με την δημιουργία της μουσικής και πώς θα προχωρήσει το συγκεκριμένο project! Πάντως μπορώ να πώ οτι έχει ταλέντο! Μου άρεσε πολύ και το "Girl..." και το "Dreamers"!  Συγνώμη και πάλι! Τα λέμεεε ;)
I found Wonderland but Alice wasn't there
The Derive-ational Arcade

Is all that we see or seem
But a dream within a dream?
~Edgar Allan Poe, "A Dream Within A Dream

Αποσυνδεδεμένος Γιώτα Μή

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 225
  • Φύλο: Γυναίκα
  • - -
    • Προφίλ
εε..εγω ηθελα ξανα το the girl in the rain...πρωτη φορα ειδα το θεμα κ δεν το εχω ακουσει...πλιζζ!! :-\
...La vita e una continua lotta...

Αποσυνδεδεμένος Samdreamth

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 145
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάνω απ' όλα Μηχανολόγοι....
    • Προφίλ
Πω πω, δεν είδα ότι είχατε απαντήσει πρόσφατα παιδιά, με συγχωρείτε - το είχα ψιλοξεχάσει και εγω αυτό το θέμα...... Λοιπόν μιας και το ζήτησαν κάποια άτομα, ιδού το link για το The Girl In The Rain..... Λίγο αργότερα θα ανεβάσω ξανά και τα άλλα 2 κομμάτια.....

   http://rapidshare.de/files/21757593/10_The_Girl_In_The_Rain.mp3.html

Ελπίζω να σας αρέσει......... ;)

Υ.Γ. Sorry για το μεγάλο μέγεθος αλλά και εγώ έχω τα κομμάτια μόνο σε 192 ποιότητα......
To those who understand I extend my hand, to the doubtful I demand take me AS I AM

Αποσυνδεδεμένος kostas vretos

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 465
  • Φύλο: Άντρας
  • broken open
    • Προφίλ
Πολυ ομορφη ατμοσφαιρα και ωραιο "χτισιμο"...Πραγματικα το απολαυσα....Μπραβο φιλος :)

Αποσυνδεδεμένος Samdreamth

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 145
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάνω απ' όλα Μηχανολόγοι....
    • Προφίλ
Πολυ ομορφη ατμοσφαιρα και ωραιο "χτισιμο"...Πραγματικα το απολαυσα....Μπραβο φιλος :)

Σε ευχαριστώ Κώστα εκ μέρους του φίλου μου..... Να σαι καλά........ ;)
Σε λίγο καιρό θα ανεβάσω και τα άλλα 2.....
To those who understand I extend my hand, to the doubtful I demand take me AS I AM

Αποσυνδεδεμένος Kli Klis

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 293
  • Φύλο: Άντρας
  • Σαλιγκάρια και Μπανάνες!!!
    • Προφίλ
    • The Derive-ational Arcade
Περιμένουμε, περιμένουμε!  ;D
I found Wonderland but Alice wasn't there
The Derive-ational Arcade

Is all that we see or seem
But a dream within a dream?
~Edgar Allan Poe, "A Dream Within A Dream

Αποσυνδεδεμένος Samdreamth

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 145
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάνω απ' όλα Μηχανολόγοι....
    • Προφίλ
Περιμένουμε, περιμένουμε!  ;D



Κρατώντας την υποσχεσή μου, ανεβάζω 2 ακόμη τραγούδια του φίλου μου.... Το πρώτο είναι αρκετά ήρεμο και μάλιστα είναι και "τελεύταιας σοδειάς" (το έγραψε πρόσφατα), ενώ το άλλο είναι γραμμένο εδώ και καιρό και είναι για "τρελό clubing".... Ελπίζω να σας αρέσουν.......... ;)

http://rapidshare.de/files/23405230/Farewell.mp3.html
http://rapidshare.de/files/23444893/11_Unknown.mp3.html

Κάθε κριτική καλοδεχούμενη............. ;)
To those who understand I extend my hand, to the doubtful I demand take me AS I AM

Αποσυνδεδεμένος Kli Klis

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 293
  • Φύλο: Άντρας
  • Σαλιγκάρια και Μπανάνες!!!
    • Προφίλ
    • The Derive-ational Arcade
Πολύ ωραίο κομμάτι το Farewell! To Unknown απο την άλλη (αν όντως λέγεται έτσι το κομμάτι) ήταν το πρώτο απο όλα που μπορώ να πω οτι δεν με ενθουσίασε... Ίσως παραήταν clubbing για τα γούστα μου!

Θεωρώ οτι ο ιδανικός συνδυασμός δύναμης και μελωδικότητας απο όλα είναι το Dreamers το οποίο για μένα είναι το καλύτερο απ' όλα! Έχει αυτό το Autechre συναίσθημα, με την εναλλαγή του ήρεμου και έντονου...

Όποτε μπορείς, στείλε κανένα άλλο! Ή αν το cd δίνεται προς πώληση θα ήθελα να το αγοράσω... Αν είναι στείλε pm!
I found Wonderland but Alice wasn't there
The Derive-ational Arcade

Is all that we see or seem
But a dream within a dream?
~Edgar Allan Poe, "A Dream Within A Dream

Αποσυνδεδεμένος Joef - Über Alles

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 501
  • Φύλο: Άντρας
  • Φυλακισμενος στην πραγματικοτητα των ξενων κοσμων
    • Προφίλ
εμενα παντως το 11_unkwown μου αρεσε αρκετα!!!
ειναι διαφορετικο απο τα αλλα!
κανω εκπομπη στο activeradio.gr καθε τεταρτη 12-2"fragile dreams" θα την ακουσετε χοντρα :D
ΟΤΙ ΑΞΙΖΕΙ...ΠΟΝΑΕΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ!!!!
Life's a B!tch 'till You Die, So Fuck The World and Let's Get High!

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
17 Απαντήσεις
6273 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/09/05, 13:52
από taylor gtr
14 Απαντήσεις
6175 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/02/07, 20:41
από dodgevibe
3 Απαντήσεις
4278 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/01/06, 19:54
από D@ve Murray
38 Απαντήσεις
14115 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/04/08, 16:30
από Baphomet (Πέτρος)
23 Απαντήσεις
9122 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/10/08, 21:01
από Jezus
40 Απαντήσεις
11836 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/04/09, 18:10
από Germ1984
24 Απαντήσεις
6460 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/09/09, 22:53
από Snowy
7 Απαντήσεις
3024 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31/10/09, 08:32
από armagedon
8 Απαντήσεις
3205 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/11/09, 23:39
από Snowy
0 Απαντήσεις
3748 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/04/20, 12:11
από dimitris21