Αποστολέας Θέμα: Το forum είναι αντιπροσωπευτικό των επισκεπτών της κιθάρας;  (Αναγνώστηκε 8756 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Σπύρος

  • Συνήγορος του Διαβόλου
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1576
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Παρατηρώντας το forum (αλλά και παλαιότερες συζητήσεις)  βλέπουμε ότι το μεγαλύτερο ποσοστό των μελών είναι fans της ροκ, έντεχνης, λαϊκής και γενικά "ποιοτικής" μουσικής με ελάχιστες εξαιρέσεις (όπως ο αγαπητός SKYLLAS που αμφιβάλω για το πόσο σκυλλάς είναι  ;) )
Από την άλλη κοιτώντας σήμερα το top40 του Απριλίου βλέπουμε στο Νο1 το Hit "Πόσο μου λείπει" του νέου βασιλιά της πίστας (η νύστας;) Σότη Βολάνη;
Τελικά τι νομίζετε ότι συμβαίνει;
Είμαστε όλοι "κρυφοσκυλάδες";
Forgive me if I'm out of order this NU METAL has no soul.
It may be good for making money sadly that is not my goal.

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Έχω την εντύπωση ότι η πραγματικότητα είναι λίγο διαφορετική.  Ενώ εμφανέστατα η πλειοψηφία των ΜΕΛΩΝ της Κιθάρας είναι λάτρεις της "ποιοτικής" μουσικής (ροκ, έντεχνης κλπ), ο συνολικός αριθμός hits εξαρτάται κατά μεγάλο ποσοστό από ΜΗ ΜΕΛΗ, τα οποία μπαίνουν στο site.  Πιθανότατα το ποσοστό "σκυλάδων" μεταξύ τους να είναι σαφώς υψηλότερο απ' ότι μεταξύ των μελών.  Εξάλλου τις περισσότερες φορές τα μη μέλη που βρίσκονται στις σελίδες του site είναι περισσότερα από τα μέλη.  Πιστεύω λοιπόν ότι οι "σκυλάδες" αποτελούν την πλειοψηφία των ΧΡΗΣΤΩΝ και όχι απαραίτητα των ΜΕΛΩΝ του site...
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος bluewind

  • Γαργαντούας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • Μη μασάς...χαλάει τα δόντια!
    • Προφίλ
Nomizw pws ta pragmata einai apla...o sygkekrimenos typos exei apokthsei to status mias cult figouras sto pentagrammo (pou amfivallw an exei idea ti einai), kai me vash mias seiras stoixeiwn (opws o ypotithemenos thanatos tou) ws proionta promotion, anadeixthike apo to tipota. Ftasame sto shmeio na akoume akoma kai ta antigrafa tou Gonidh pleon :/

Opws kai na exei, o ekastote eyriskomenos anamesa se parea amoiros kitharistas ypoxrewnetai na mathei kai to en logw asma prokeimenou na ikanopoihsei ton perigyro...ta xei ayta to epaggelma...ki oxi den milaw eks idiwn :P

Thelw na pisteyw pws ta melh tou forum exoun kai nohmosynh kai eyaisthisies tetoies pou na kratane sto perithwrio twn aisthitikwn tous protimhsewn proionta kapsourofyghs.

jagmaster

  • Επισκέπτης
kalimera se olous.katarxin na simfwnisw me ton filo apollwna o opoios ekane mia poly petiximeni dieukrinisi metaksi xristwn kai melwn.to onoma tou swtou xaivani mallon den leei kai polla se mas.apo tin alli omws prepei na diafwnisw katheta me ton bluewind.tha akoustei egwistiko alla o kathe kitharistas prepei na exei ena diko tou repertorio.an twra i parea thelei na akousei ta xitakia as valei to radiofwno.egw proswpika den mporw na ksexasw to kraksimo se enan poly kalo mou filo(me repertorio apo polla ksena kai ellinika tragoudia,kathws kai paiksimo ilektrikis kitharas)o opoios ta mzepse kai efige afinontas tous pantes siksilous stin paralia,afou eixe mpailntisei apo tin epimoni twn pipiniwn kai twn sinodwn tous gia skiladika.kai egw proswpika eimai etoimos na akolouthisw auton ton dromo,an xreiastie.
elpizw na min sas kourasa...

Αποσυνδεδεμένος bluewind

  • Γαργαντούας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • Μη μασάς...χαλάει τα δόντια!
    • Προφίλ
jagmaster: Na kanw mia dieykrinhsh...den epikrotw to fainomeno pou parethesa, oute kan to akolouthw proswpika...aplws epishmainw thn yparksh tou mia kai den leitourgoun oloi opws egw, esy h o filos sou, kalws h kakws...allwn, oi kallitexnikes antistaseis kamptontai me megalyterh eykolia kai de distazoun na paiksoun otidhpote prokeimenou na ginoun arestoi, h aplws na ikanopoihsoun th dipsa ths pareas. Epanalamvanw pws den topothetoumai thetika apenanti se tetoies symperifores...apla en merei mporei na ekshghsei kai to logo pou to sygkekrimeno kommati vrisketai toso pshla stis protimhseis twn episkeptwn...

skyllas

  • Επισκέπτης
Το χειρότερο απ'όλα φίλε Σπύρο είναι να είμαστε κρυφοσκυλάδες.Μου θυμίζει τις αδελφές(κρυφές).Θεωρώ οτι ψιλουποκρινόμαστε όλοι μας.Μα πως γίνεται όλοι να δηλώνουμε απέχθεια για ένα είδος μουσικής και ταυτόχρονα να είμαστε γνώστες της.Ή ακούμε ή δεν ακούμε.Ακούμε έτσι.Ε δεν είναι και τόσο κάκο.Χειρότερο είναι να λέμε ψέματα στον εαυτό μας.
    Όσο για το site πιστεύω οτι αποτελεί αντιπροσωπευτικό δείγμα της κοινωνίας μας.Έtsi π.χ. τα παιδιά που ακούνε δημοτική μουσική είναι ελάχιστα, το ίδιο και εδώ. Τα παιδιά που ασχολούνται με (αυτό που σερβίρεται ως) ποιότητα  είναι αρκέτα το ίδιο και εδώ.Ετσι είμαστε όλοι ευτυχεις που έχουμε όλες τις απόψεις έστω και αντίθετες.
    Οσον αφορά τον συγκεκριμένο καλλιτέχνη ρε παιδια δεν τον ξέρω.  ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος bluewind

  • Γαργαντούας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • Μη μασάς...χαλάει τα δόντια!
    • Προφίλ
To na eisai gnwsths kapoiou pragmatos de se kathista aytomata kai opado tou. Allwste pws mporeis na mhn eisai gnwsths akoma kai oloklhrwn stixwn, otan kataklyzesai kathimerina apo opoiodhpote meso apo sygkekrimena asmata, ta opoia sthn telikh dhmiourghthikan akrivws gia na einai eypepta kai eykolomnhmoneyta. Proswpika, thelontas kai mh, akouw ta apanta sth douleia apo ta radiofwnakia twn synadelfwn, kai malista to kommati ayto proseggizei se epanalhpseis isame tis 200 fores...kai theokoufos na hmoun tha to eixa apomnhmoneysei apo tis kinhseis twn xeiliwn twn allwn.

H alhtheia einai pws mporw na akousw kai tetoiou eidous kommatia katw apo poly sygkekrimenes (ki eytyxws spanies) stigmes...to na ta kanw omws shmaia sth zwh mou kai na epidiwkw na apodeiksw thn anyparkth kallitexnikh tous aksia, einai egxeirhma poio dyskolo ki apo ton katharismo ths koprou tou Aygeia.

Αποσυνδεδεμένος Μάριος

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 315
  • Φύλο: Άντρας
  • Είναι τρελλοί αυτοί οι Ρωμαίοι............
    • Προφίλ
Βρε παιδιά μπερδευόμαστε με τις έννοιες πάλι. Άλλο το ακούω σκυλλάδικα και άλλο το άκουσα εκείνο το τραγούδι στο ράδιο. Το πρώτο σημαίνει μου αρέσει βασικά. Γι' αυτό ρωτάμε "τι μουσική ακούς;;". Αυτό ήταν απάντηση στον Σκυλλά. Παρόλα αυτά είναι αλήθεια ότι η Κιθάρα όσο πιο διάσημη γίνεται τόσο περισσότεροι σκυλλάδες θα την επισκέπτονται, διότι "ανακαλήφθηκε" πρωτύτερα από αυτούς που έχουν όρεξη και γύρευαν κάτι τέτοιο. Δεν με ενοχλεί πάντως αυτό το γεγονός. Πιστεύω όπως είπα και άλλες φορές ,μπαίνοντας στην σελίδα ή ακόμα καλύτερα στο φόρουμ θα δουν ονόματα καλλιτεχνών που δεν ήξεραν και ίσως να ενδιαφερθούν και να τους αρέσουν. Οι admin δεν πιστεύω ποτέ να "παραδώσουν" το πνεύμα της Κιθάρας για χάρη της δημοσιότητας και του όχλου.
Ασ. : Φοβάσαι; Φοβάσαι μερικά θηριάκια;
Όβ. : Ω, δεν είναι τα θηρία. Είναι το κοινό, όλος αυτός ο κόσμος....
Ασ. : Στην αρένα θα σου περάσει το τρακ....

Αποσυνδεδεμένος casper

  • ΚΟΥΚΟΣ
  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 96
  • Φύλο: Άντρας
  • H μουσικη ανηκει σ'οσους  την εχουν αναγκη
    • Προφίλ
Γεια σας αγαπητοι φιλοι
Προσωπικα δεν ειμαι επαγγελματιας κιθαριστας (για το δικο μου κεφι ασχολουμαι ερασιτεχνικα).Σιγουρα ομως ολοι θα εχετε καποιους γνωστους η φιλους που ειναι επαγγελματιες και σιγουρα επομενως θα εχετε ακουσει οτι οι αμοιβες στα ονομαζομενα <<λαικα>> κεντρα διασκεδασης (διασκεδασαδικα η σκυλαδικα αν προτιματε) ειναι αρκετα καλες.Τοσο καλες θα ελεγα ωστε παρα πολλοι κιθαριστες που δεν τους αρεσει αυτη η μουσικη να <<πιανουν δουλεια>> για μικρο η μεγαλο χρονικο διαστημα.Πιθανον λοιπον οι συχνες επισκεψεις σε τετοια τραγουδια να γινεται απο κιθαριστες που τα χρειαζονται για επαγγελματικο σκοπο χωρις ομως να τους αρεσουν κατ'αναγκη.
Δεν νομιζω λοιπον οτι <<δειχνει>> κατι για το φορουμ αυτη η πρωτια του <<ποσο μου λειπει>>.
Αλλωστε στην ιδια λιστα βλεπουμε και κομματια οπως
14.Τσε
20.καραντι
31.σ'ακολουθω
38.Frederico Garthia Lorka
Κομματια που σχεδον εχουν παψει να ακουγονται απο τα ραδιοφωνα.

Αποσυνδεδεμένος The JeSTeR

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 363
  • Φύλο: Άντρας
  • "I demand that you shoot me now" : Daffy Duck
    • Προφίλ
Για το φαινόμενο αυτό υπάρχουν πολλές εξηγήσεις, όπως, ότι όπως ξέρετε, εμείς οι θαμώνες του φόρουμ είμαστε ένα μικρό ποσοστό αυτών που μπαίνουν στη σελίδα, άρα ίσως και να μην αντιπροσωπεύουμε το πνεύμα όλων των επισκεπτών. Άλλος ένας λόγος, είναι πως, εξ' όσων ξέρω μπαίνουν στο site και άτομα άσχετα, εως και κοριτσάκια που ανυπομονούν να μάθουν απέξω τους βαθυστόχαστους στίχους του κάθε ήρωά τους, όπως αυτή τη στιγμή είναι ο Βολάνης, γιατί απλούστατα η κιθάρα είναι εξαιρετικά αξιόπιστη σελίδα όσον αφορά στίχους τραγουδιών. Διορθώστε με τέλος αν κάνω λάθος, αλλά σχεδόν όλα  τα υπόλοιπα τραγούδια του Τοπ 40 απέχουν πολύ από το συγκεκριμένο από άποψη ποιότητας, και αυτό λέει κάτι ε? ??? ;D
I know the pieces fit, cause I watched them tumble down
no fault, none to blame it doesn't mean I don't desire to
point the finger, blame the other, watch the temple topple over.
To bring the pieces back together, rediscover communication.
Schism :Tool

Αποσυνδεδεμένος Thanocaster

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 202
  • Φύλο: Άντρας
  • Was it love or was it the idea of being in love?
    • Προφίλ
Ena kserw mono... Volanis = Mick Jagger kai merika kila parapanw!  ;)
The Floydian

Αποσυνδεδεμένος Θοδωρής

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1694
  • Φύλο: Άντρας
  • ΑΓΑΠΩ ΤΗΝ ΚΑΛΗ ΜΟΥΣΙΚΗ
    • Προφίλ
Καλό θα είναι αφού συμφωνούμε στα περισσότερα να ψάξουμε να βρούμε τρόπους αντίδρασης .Αν παρακολουθήσει όμως κανείς στο βάθος θα δει ότι στα μαγαζιά που τραγουδάει ο κάθε Βολάνης και στα στούντιο παίζουν οι καλύτεροι μουσικοί .Χωρίς αυτούς τα τραγούδια αυτά δεν θα ήταν τίποτα .

Αποσυνδεδεμένος Κώστας

  • Γενικός Γραμματέας
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 336
  • Φύλο: Άντρας
  • Ola gia to ellhniko tragoudi
    • Προφίλ
    • Business Web Hosting, Design
Ρε παιδιά το έχουμε ξαναπεί, αν σου ζητήσουν να παίξεις Βολάνη, τι εναλλακτικές έχεις? Και άντε να είναι κάποιος από την παρέα κάτι γίνεται. Του περνάς την κιθάρα κολλάρο. Αλλά αν είναι από το μαγαζί που δουλεύεις τι γίνεται?

Α ρε άτιμη κενωνία...

Κώστας

Αποσυνδεδεμένος Μανδρακούλος

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 64
    • Προφίλ
Den to pezeis..Kai malista ego tha to eperna san prosopikh apotixia kai mono an mou to zhtousane. Pistevo pos ite se kapio magazi hte sthn paralia h opoudipote allou den mporeis na pekseis me thn kithara aftes tis m*****es   etsi ki allios. Gia na entiposiaseis (an toso poli to thes) h kai apla na kaneis kefi me kati tetio xreiazese episeis kai makigier, akrivo koustoumi, xoreftiko kai alla. Nomizo pos emplekete h texnh me tis show business se afth th xora...
"Εμπρός ν' αρχίσει ο χορός
Ν' αρχίσουνε οι τρέλες.
Ανοίξτε τις ομπρέλες σας
Θα βρέξει καραμέλες!"

Αποσυνδεδεμένος vangelis

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1240
  • Φύλο: Άντρας
  • ..pera apo ton orizonta...
    • Προφίλ
    • Music
Omologw pws prin apo liges meres den hxerw poios eiai o Mr. Bolanis, kai basika pisteuw, pws twra pou ton xerw, tha ton xexasw polu, ma para polu suntoma...o tupos einai klassiko paradeigma mias "arpaxths" me ena souxedaki.

Loipon, to thema einai omws, pws afto to kommati exei kanei patago...isws kai gia afto na einai sta top 40 ths kitharas, pragma pou den einai kai polu asxhmo, giati deixnei pws h selida episkeptetai kai apo skyllades (h mousikous pou paizoun se skylladika) kai isws koitaxoun kai kapoio allo tragoudaki...

Alla na pw kai basika kai giati stenaxwriemai...gnwrisa prin kati meres mia kopwlla, h opoia me ena tremoulisma sthn fwnh ths eipe gia to kurio bolanh,  pws einai fantasthkos, einai to kati allo, pws trellainetai gia afton...ktl..entaxei, tha peite, diakaiwma ths...ekei pou ta epaixa htan otan ths elega egw gia iwannidh, gia pasxalidi, gia kotsira, kai gia olous wraious..kai na mou leei "Aftoi poioi einai ??"....fantasteite re paidei pou exoume ftasei...ti xeftula epikratei se afton ton xwro, twn skylladikwn...mou fanhke apisteuto...

Gia afto...an antiprosopeuetai to forum apo tous episkeptes katl, gia mena einai deutereuon...shmasha exei pws edw briskw atoma me mousikh euaisthseia, me gnwsh kai pathos gia kalh mousikh...kai afto metraei..

na stai kala..

Vangelis
Vangelis
― Παλιέ μου φίλε τί γυρεύεις;
χρόνια ξενιτεμένος ήρθες
με εικόνες που έχεις αναθρέψει
κάτω από ξένους ουρανούς
μακριά απ' τον τόπο το δικό σου.
Seferis

Αποσυνδεδεμένος Mixalis

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 27
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Το οτι θελεις να δοκιμασεις να παιξεις ενα τραγουδι εμπορικο δεν σημαινει οτι εισαι σκυλλας... αντιθετα παιζοντας το μπορεις να ευχαριστησεις και τους φιλους/φιλες σου που αρεσκονται σε τετοιου ειδους μουσικης...
μολις μαθουμε πως ειναι η ζωη
αυτη μας παιρνει μακρια..

Αποσυνδεδεμένος Σωτήρης

  • Σαλονικιός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1061
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
OXI RE SPYRO ME TIPOTA SKYLLADES....MAKRIA APO EMAS AYTH H KATARA OYTE STON EXTHRO MOY TETEIA KATANTIA!!!!!!! TORA GIA TO NO1 TOY SYNONOMATOY (NA PAREI GKANTEMIA...) SOTIRI VOLANH...TI NA PW ARXISANE NA XALANE MERIKOI...KATI SAN EPIDYMIA...TI NA PW DEN XERW!!!!!!  PANTWS YPARXOYN STATHEROI KAI GNYSIOI KITHARISTES...TOY ROCK-ENTEXNOY TRAGOYDIOY!!!!!!
ETSI AXIZEI NA SYNEXEISOYME......

Αποσυνδεδεμένος jbliangas

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 64
  • Φύλο: Άντρας
  • Μου αρέσουν οι καμπύλες!!! (Της κιθάρας βρε)
    • Προφίλ
    • Προσωπική σελίδα
Sotis=Piotis lene oi skylades...
Ola ta meli tou site akoune poiotiki mousiki diladi rock-entexno.
I think
Ζήτω ο Θρύλος!

Αποσυνδεδεμένος D@ve Murray

  • Χορδοβασανιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2118
  • Φύλο: Άντρας
  • Once a wolf.... always a wolf...
    • Προφίλ
Paidia egw prwsopika palia ta skyladika ta eftyna..twra pernaw kala me ta skyladika(oxi mono me ayta ).. ayto me kanei ligotero poiotiko??? afhste pou twra pia kanw kati syloges gia to aytokinito me karra,remo,sabopoulo,grave digger,germano,mpouga kai alla polla... to kserw pantws oti h periptwsh mou einail igo idiazousa. ;D ;D ;D 8)
Φάτε οτι προλάβετε...Ο Χονδροc γaρ Τaχυc...

Αποσυνδεδεμένος Anastrianna

  • Το καλικαντζαράκι
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 342
  • Φύλο: Γυναίκα
  • "Neenie"
    • Προφίλ
Νομίζω DAVE MURRAY πως αυτή τη συλλογή επιβάλλεται να την έχει ο καθένας στο αυτοκίνητό του!!!  :P :P :P Ειδικά όταν υπάρχει τέτοια συνοχή των κομματιών ως προς το είδος και την ποιότητα!!!! ;D ;D :P :P Ειλικρινά αυτό δεν το περίμενα από σένα!!!!
Πάντως πιστεύω πως οι περισσότεροι Έλληνες είναι ψαγμένοι και ξέρουν ποιο είναι το ποιοτικό κομμάτι και ποιο το σκυλάδικο, παρ'όλαυτά υποστηρίζουν πως αυτό που ακούν τους διασκεδάζει (δεν τους ψυχαγωγεί όμως!!!!) και γι'αυτό δεν ζητούν κάτι παραπάνω...
Όμως πρέπει να τονιστεί και κάτι άλλο: υπάρχουν πολλοί που σιχαίνονται αυτά τα προιόντα της υποκουλτούρας και δεν θέλουν ούτε να τα ακούν, όμως είναι ελάχιστοι αυτοί που λένε το ίδιο για τα ποιοτικά!!!! Αυτό σημαίνει πως όλοι ξέρουν ποια είναι η ποιοτική μουσική, άσχετα αν μερικοί προτιμούν συνειδητά να την αποφεύγουν.
Birds fly over the rainbow,
why, oh why can't I?

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Πάντως πιστεύω πως οι περισσότεροι Έλληνες είναι ψαγμένοι...

Αυτό σημαίνει πως όλοι ξέρουν ποια είναι η ποιοτική μουσική...

Αγαπητή φατσούλα, νομίζω ότι έχεις υπερβολικά καλή γνώμη για τους Έλληνες αν νομίζεις ότι οι περισσότεροι είναι "ψαγμένοι" ή ότι ΟΛΟΙ ξέρουν να ξεχωρίσουν την ποιοτική μουσική.  Αυτό δεν ισχύει ποτέ και πουθενά.  

Όσο για αυτό που είπε ο Dave Murray, το να ακούς τη λεγόμενη ποιοτική μουσική δεν σε κάνει απαραίτητα και ποιοτικό άνθρωπο ή έστω ποιοτικό ακροατή.  Με τον ίδιο τρόπο το να ακούς σκυλάδικα δεν σημαίνει ότι είσαι "λιγότερο ποιοτικός", όπως και αν το ορίσεις αυτό.  

Τέλος νομίζω ότι κάνουμε ένα λάθος λέγοντας ότι ποιοτική μουσική είναι η ροκ και έντεχνη (jbliangas).  Σε κάθε είδος μουσικής υπάρχουν ποιοτικά και μη δείγματα, ανεξάρτητα αν μιλάμε για ροκ, εντεχνο, λαϊκό, παραδοσιακό ή οτιδήποτε άλλο.  Το γεγονός ότι στο χώρο της λαϊκής μουσικής έχει κυριαρχήσει το σκυλλάδικο (όρος ο οποίος έχει σχέση με την ποιότητα της συγκεκριμένης μουσικής και όχι με ξεχωριστό μουσικό είδος) είναι λυπηρό μεν, αλλά μάλλον συμπτωματικό.
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος ron-t

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 224
  • Φύλο: Άντρας
  • υπάρχουν αυγές που δεν ξημέρωσαν ακόμα
    • Προφίλ
 >:(Δυστυχως εχουμε χασει το μπουσουλα...
 ???Ζουμε στην εποχη του χαβαλε & του χαχαχα,του σελλοφαν & της μιας χρησης.Δυστυχως η ευτυχως αυτη η παλιοκατασταση ειναι φαινομενο ολου του "πολιτισμενου" κοσμου.
 ???Παντα υπηρχε αυθεντικη και ψευτικη δημιουργια στη τεχνη μα σημερα ζουμε μια παρατεταμενη πλευρα της.
 ???Οι εταιρειες και τα media κανουν τη δουλεια τους...αγοραζουν φθηνο υλικο π.χ Βολανης & πουλανε καλα...μα το σπουδαιοτερο αποτρεπουν γνησιους μουσικους να γραψουν κατι διαφορετικο με τη δικαιολογια οτι δε πουλαει.
 :DΟσον αφορα το forum νομιζω οτι τα παιδια κατεβαζουν απο περιεργεια (οπως και εγω)αυτα τα τραγουδια.
 ;DΔεν τιθεται θεμα "ποιοτικου η μη" αλλα αυθεντικου και ψευτικου.Και οπως τραγουδησαν και οι Κατσιμιχα:
     ΨΕΥΤΙΚΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΜΕ ΚΥΚΛΩΝΟΥΝΕ
     ΚΛΕΙΝΩ Τ'ΑΥΤΙΑ ΚΛΕΙΝΩ ΤΑ ΜΑΤΙΑ
     ΚΑΙ ΤΑΞΙΔΕΥΩ ΜΕΣ ΤΟ ΦΩΣ ΑΛΛΟΥ ΚΑΙΡΟΥ...  
« Τελευταία τροποποίηση: 20/07/02, 11:55 από RON-T »
Οτι και να ρίξουν μέσα μας, θα το πάρουμε και θα το θάψουμε κάτω στο βυθό μας...ΝΙΤΣΕ
Εν βυθώ γαρ η αλήθεια...ΔΗΜΟΚΡΙΤΟΣ

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
25 Απαντήσεις
52703 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/09/05, 08:06
από Βραζίλης
270 Απαντήσεις
84508 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/11/08, 01:41
από Amylo
17 Απαντήσεις
6662 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/03/06, 16:36
από Symeon
19 Απαντήσεις
8689 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/05/07, 21:08
από chorrer
0 Απαντήσεις
3836 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/06/07, 15:21
από Randy31
Φιλιες στο forum

Ξεκίνησε από live4chemistry « 1 2 3 » Λοιπά

50 Απαντήσεις
16875 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/05/08, 21:05
από SWEET*STRINGS
13 Απαντήσεις
26112 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/08/14, 16:58
από vegos
27 Απαντήσεις
8376 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/12/10, 04:11
από studio54
8 Απαντήσεις
7759 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/01/11, 19:25
από Spyros Delta
18 Απαντήσεις
5854 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/12/14, 00:23
από Απόλλων