Αποστολέας Θέμα: Ενα ροκ μιξαρισμα..  (Αναγνώστηκε 1907 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ag313

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 203
  • Φύλο: Άντρας
  • Earthbound Misfit
    • Προφίλ
Ενα ροκ μιξαρισμα..
« στις: 21/11/08, 02:04 »
Γεια σ ολους! Τα αρχειακια αυτα δεν ειναι καινουριες συνθεσεις, καθε αλλο, αλλα ενα cd που εφτιαξα με διαφορετικες (αλλα συγκλινουσες) αφορμες και ιδεες. Σας παραθετω τις 2 κυριοτερες:
1) Απο πολυ παλια εκανα ποτε ποτε σκεψεις για επιμερους "κομματια" κομματιων που μου αρεσαν ιδιαιτερα, και την ιδεα να φτιαξω ενα μιξαρισμα που καθε τραγουδι δεν παιζει ολοκληρο, αλλα 1.5-2-2.5 λεπτα, για να ακουω τα πιο αγαπημενα μερη! (ξερω οτι αυτο σε πολλους φαινεται ανοητο!)
2) Οταν φετος απεκτησα τη δυνατοτητα να οδηγω, ηθελα ενα cd με πολλα απο αγαπημενα τραγουδια, δεμενα μεταξυ τους, κατα υφος, κλιμακα, ενταση, εμφαση σε ομοιοτητες κ διαφορες κλπ.. Με λιγα λογια ηθελα να κανω τον dj, αλλα σε πιο μουσικολογικη βερσιον.
Με λιγα λογια, αν καποιος εχει κανει τις σκεψεις μου (νομιζω καποιος θα υπαρχει), ή αν καποιος θελει ενα cd το οποιο προσπαθει να τον εκπληξει οσο μπορει με τις μεταβασεις απο τραγουδι σε τραγουδι, ή δεν ξερω κ εγω τι αλλο μπορει να κατεβασει το cd εδω:

http://rapidshare.com/files/165787257/compilation_no1.rar

Μην περιμενετε να ακουσετε αγνωστα τραγουδια, εχετε στο μυαλο σας οτι μπορει να μη σας συγκινησει καθολου σαν ιδεα..

Υστερογραφα!
1) εχετε επισης στο νου σας οτι σε φιλους αρεσε εν γενει..
2) προσπαθησα για οσο πιο πολλα διαφορετικα τραγουδια κ συγκροτηματα, χωρις να παυει το τραγουδι να αναπτυχθει..
3) για το tracklist εχω password, σε μια μορφη spoiler, διοτι εμενα μ αρεσει στην ιδεα αυτη να μην ξερω τι ερχεται παρακατω. Αν θελετε να σας δειξει το .txt τα περιεχομενα του δεν εχετε παρα να του το πειτε (οχι ευγενικα!!)


« Τελευταία τροποποίηση: 21/11/08, 12:58 από ag313 »

Αποσυνδεδεμένος Bart

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω το Το Στέκι των Κιθαρωδών!
    • Προφίλ
Απ: Ενα ροκ μιξαρισμα..
« Απάντηση #1 στις: 25/11/08, 04:31 »
Ελα πες μας το password.  ???

Δοκιμασα "spoiler", "show", "deixe", "δειξε" αλλα κανενα δε δουλευει   >:(