Σελίδες:
  • #1 από zeromancer στις 27 Feb 2009
  • Γεια σας ρε παιδια...εχω ενα προβλημα που δεν ξερω αν εχω κανει κατι στις ρυθμισεις του προγραμματος(adobe audition 3) η στις ρυθμισεις της καρτας ηχου.(on bord).Επιλεγω να ηχογραφησω στο πρωτο καναλι και μεχρι δω ολα οκ.αφου τελειωσω με το πρωτο καναλι επιλεγω το δευτερο καναλι(δλδ μονο σε αυτο κανω rec)χωρις να κανω mute γιατι απλα θελω να παιζω και να ακουω την βαση που εχω γραψει.εγω θελω στο δευτερο καναλι να εχω μονο την μια κιθαρα ενω παραλληλα το προγραμμα μου περναει και την βαση απο το πρωτο καναλι..στο τριτο καναλι οτι εχει ηχογραφηθει σε πρωτο και δευτερο κτλ κτλ με αποτελεσμα χαλια ηχο και να μη μπορω να μιξαρω τπτ...καμια ιδεα τι φταιει????
  • #2 από vangelis στις 27 Feb 2009
  • ενα συχνο φαινομενο...

    μια λυση ειναι, να πας στις αουντιο ρυθμισεις, και εκει στο recording, και πρεπει να απενεργοποιησεις την option να ηχογραφει η κάρτα και την έξοδο της κάρτας, δ΄λαδή η κάρτα να ηχογραφεί μόνο το input, και όχι ΚΑΙ το output.

    Θέλει λίγο ψάξιμο, αλλα οκ...
  • #3 από zeromancer στις 27 Feb 2009
  • ευχαριστω ρε συ βαγγελη αλλα δεν εγινε τπτ μπορεις επιλεγω μονο ινπουτ και μικ αλλα τπτ...μετα επιλεγω μονο ινπουτ και παλι τπτ..δεν εχω ιδεα.βοηθεια
Σελίδες: