Αποστολέας Θέμα: Σταυροβελονια...  (Αναγνώστηκε 5853 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος armagedon

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 921
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Σταυροβελονια...
« στις: 12/02/13, 12:36 »
Καλημερα!!!!
Πολυ καιρο εχουμε να τα πουμε!!!Ετοιμασα κατι παραδοσιακο...Μουσικη και στιχοι δικοι μου(και η αγριοφωναρα επισης... ;D )Γυναικεια φωνη η Βιολετα...Ελπιζω να σας αρεσει...(μουσικη δεν ειναι μονο η ροκ η το blues που σημειοτεον τα αγαπαω πολυ...)Ευχαριστω για την γνωμη σας,καλη η κακη...
https://www.box.com/s/32fenyyrc7ki7gphyylw
« Τελευταία τροποποίηση: 15/02/13, 11:32 από armagedon »
sweet music of my soul...
http://www.myspace.com/449782115

Αποσυνδεδεμένος gas-13

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 359
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε δεν ειναι αργα
    • Προφίλ
Απ: Σταυροβελονια...
« Απάντηση #1 στις: 12/02/13, 14:28 »
ΥΠΕΡΟΧΟ τραγουδι , στιχος,μουσικη ,ζεστες φωνες.Δεν εχω αλλα λογια,παρα μονο μια παρακληση. Αν μπορεις [και θελεις βεβαιως] ανεβασε ή στειλε μου με πμ τα λογια και τα ακορντα του.Θα ηθελα πολυ να το παιξω-τραγουδισω στην παρεα μου.
Απειρα likes
Γιωργος
Ετσι όπως τα 'φερε η ζωή κι η άτιμη ειμαρμένη
απόχτησα που λές κι εγώ ,κιθάρα γιά ερωμένη.

Αποσυνδεδεμένος elrich

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 734
  • Φύλο: Άντρας
  • Κιθαρομπούζουκο ολέ
    • Προφίλ
    • http://laikikithara.forumgreek.com
Απ: Σταυροβελονια...
« Απάντηση #2 στις: 12/02/13, 16:33 »
Χίλια μπράβο! Καταπληκτικό, τρυφερό και απόλυτο... μας λείψατε τόσο καιρό.
Θα προτιμούσα το σολάκι να ήταν με κανα μαντολίνο ή κάτι εξωτικό - αναγεννησιακό τέλως πάντων  ;D

Αποσυνδεδεμένος armagedon

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 921
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Σταυροβελονια...
« Απάντηση #3 στις: 12/02/13, 18:17 »
ΥΠΕΡΟΧΟ τραγουδι , στιχος,μουσικη ,ζεστες φωνες.Δεν εχω αλλα λογια,παρα μονο μια παρακληση. Αν μπορεις [και θελεις βεβαιως] ανεβασε ή στειλε μου με πμ τα λογια και τα ακορντα του.Θα ηθελα πολυ να το παιξω-τραγουδισω στην παρεα μου.
Απειρα likes
Γιωργος
Ευχαριστω πολυ Γιωργο!!!! :)
sweet music of my soul...
http://www.myspace.com/449782115

Αποσυνδεδεμένος armagedon

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 921
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Σταυροβελονια...
« Απάντηση #4 στις: 12/02/13, 18:18 »
Χίλια μπράβο! Καταπληκτικό, τρυφερό και απόλυτο... μας λείψατε τόσο καιρό.
Θα προτιμούσα το σολάκι να ήταν με κανα μαντολίνο ή κάτι εξωτικό - αναγεννησιακό τέλως πάντων  ;D
Λοιπον,εχεις απολυτο δικιο!!!!Το ξεκιναω αμεσως...Ευχαριστω πολυ για την συμβουλη!!! ;)
sweet music of my soul...
http://www.myspace.com/449782115

Αποσυνδεδεμένος nimp_music

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 24
    • Προφίλ
Απ: Σταυροβελονια...
« Απάντηση #5 στις: 12/02/13, 20:12 »
πολύ ωραίο παιδιά, μπράβο σας οι φωνές δένουν πολύ αρμονικά ;)

Αποσυνδεδεμένος armagedon

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 921
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Σταυροβελονια...
« Απάντηση #6 στις: 12/02/13, 21:28 »
Ε
πολύ ωραίο παιδιά, μπράβο σας οι φωνές δένουν πολύ αρμονικά ;)
Ευχαριστουμε πολυ nimp music!!!!
sweet music of my soul...
http://www.myspace.com/449782115

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10369
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: Σταυροβελονια...
« Απάντηση #7 στις: 13/02/13, 20:40 »
Ωραίο ρομαντικό τραγούδι, και ωραίες φωνές :) Θα μπορούσαν να μπουν κι άλλα όργανα στην ενορχήστρωση, ως συνοδεία. Και για το σόλο άλλες επιλογή θα μπορούσε να είναι το βιολί, ή κλαρίνο (μιας και οι στίχοι λένε για βουνά)... ή κάποιο ασυνήθιστο όργανο.

Η μια χορδή ταστάρει ή μου φαίνεται;...

Αποσυνδεδεμένος armagedon

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 921
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Σταυροβελονια...
« Απάντηση #8 στις: 14/02/13, 18:23 »
Ωραίο ρομαντικό τραγούδι, και ωραίες φωνές :) Θα μπορούσαν να μπουν κι άλλα όργανα στην ενορχήστρωση, ως συνοδεία. Και για το σόλο άλλες επιλογή θα μπορούσε να είναι το βιολί, ή κλαρίνο (μιας και οι στίχοι λένε για βουνά)... ή κάποιο ασυνήθιστο όργανο.

Η μια χορδή ταστάρει ή μου φαίνεται;...
Καλησπερα Βραζιλη!
Δυστυχως,αν και εχω βιολι(και καλο),δεν ξερω καθολου...Ομως,σιγουρα θα το ψαξω για να βρω κατι η καποιον που να παιζει,π.χ.
Η χορδη ακουγεται ετσι γιατι βαζω kapo dasto στο fa....Eυχαριστω πολυ για την ιδεα!!!!
sweet music of my soul...
http://www.myspace.com/449782115

Αποσυνδεδεμένος Vasilis P.

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 109
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Get a life
Απ: Σταυροβελονια...
« Απάντηση #9 στις: 15/02/13, 19:30 »
Ότι και να γράψεις Αρμαγδώνα, έχει τη σφραγίδα σου, τόσο στη μουσική αλλά και στο στίχο και στην ερμηνεία, η Βιολέτα δίνει επιπλέον δυναμική όπως κι αλλού σου έχω πει.. Είναι όμορφο και τρυφερό κομμάτι ιδανικό για βράδια με μαζεμένη καλή παρέα!

Αποσυνδεδεμένος Πέτροc

  • Γητευτής Ήχων
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 750
  • Φύλο: Άντρας
  • Είναι η Σιωπή που Τώρα ξεκινά ...
    • Προφίλ
Απ: Σταυροβελονια...
« Απάντηση #10 στις: 16/02/13, 12:22 »
... λοιιιιιπόνε,  ;D

Φίλτατε armagedon, αυτή είναι η μουσική υπόκρουση για μετά την καταστροφή ; (τον Αρμαγεδδώνα ; )  :P

Έχεις κοντά 6 λεπτά που μας νανουρίζεις αφάνταστα ... ακόμα και ο κρουστός, πάνω που μπήκε στο κομμάτι ορεξάτος, μάλλον τον πήρε ο ύπνος κι αυτόν !!!  ;D

Βασικά το παραπάνω σχόλιο έχει να κάνει με τη μορφή (Μορφολογία ; ) του κομματιού που ΔΕΝ έχει κατιτίς να κεντρίσει το αυτί του ακροατή, μια αλλαγή βρε παιδί μου, ένα "πιασάρικο" κλικ, μια διαφορετική ανάσα μεταξύ των -αρμονικά ίδιων- στροφών ... και ούτε το κιθαριστικό σόλο ούτε το κρουστό βοήθησε σ΄αυτή την κατεύθυνση ...

 ... χαραμίζεται βρε και η σύνθεση (όμορφη την ακούω την κιθάρα -εκτός του τριξίματος-, και την αρμονία του κομματιού), και οι στίχοι (δεν μπορώ να πω ότι οι επαναλήψεις βοήθησαν στην κατανόησή τους ή στο μήνυμα που θέλουν να περάσουν ...)

Επίσης, στην ίδια κατεύθυνση δουλεύει και ο τόνος του κομματιού ... είναι μάλλον χαμηλά, (προσαρμοσμένος στη δική σου φωνή ; ) και ενώ η Βιολέτα  το ερμηνεύει πάρα πολύ καλά, ακούγεται πολύ "λίγο" για τη φωνή της !!!   

Φίλτατε armagedon, ξύπνα μας !!! ... κάνε μας μια έκπληξη !!! ... ;D 8)

/Πέτροc  8)

ΥΓ. Ο Γέρος του μάπετ σόου ξαναχτύπησε !!!  :P
Σε έμβρυα στάση να αναθρέφω χαραυγές ...

Αποσυνδεδεμένος thomsot

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 209
    • Προφίλ
Απ: Σταυροβελονια...
« Απάντηση #11 στις: 16/02/13, 12:34 »

..... που ΔΕΝ έχει κατιτίς να κεντρίσει το αυτί του ακροατή, μια αλλαγή βρε παιδί μου, ένα "πιασάρικο" κλικ, μια διαφορετική ανάσα μεταξύ των -αρμονικά ίδιων- στροφών ...


Μια... μετατροπια τελος παντων... ;D

Αποσυνδεδεμένος armagedon

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 921
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Σταυροβελονια...
« Απάντηση #12 στις: 16/02/13, 14:50 »
... λοιιιιιπόνε,  ;D

Φίλτατε armagedon, αυτή είναι η μουσική υπόκρουση για μετά την καταστροφή ; (τον Αρμαγεδδώνα ; )  :P

Έχεις κοντά 6 λεπτά που μας νανουρίζεις αφάνταστα ... ακόμα και ο κρουστός, πάνω που μπήκε στο κομμάτι ορεξάτος, μάλλον τον πήρε ο ύπνος κι αυτόν !!!  ;D

Βασικά το παραπάνω σχόλιο έχει να κάνει με τη μορφή (Μορφολογία ; ) του κομματιού που ΔΕΝ έχει κατιτίς να κεντρίσει το αυτί του ακροατή, μια αλλαγή βρε παιδί μου, ένα "πιασάρικο" κλικ, μια διαφορετική ανάσα μεταξύ των -αρμονικά ίδιων- στροφών ... και ούτε το κιθαριστικό σόλο ούτε το κρουστό βοήθησε σ΄αυτή την κατεύθυνση ...

 ... χαραμίζεται βρε και η σύνθεση (όμορφη την ακούω την κιθάρα -εκτός του τριξίματος-, και την αρμονία του κομματιού), και οι στίχοι (δεν μπορώ να πω ότι οι επαναλήψεις βοήθησαν στην κατανόησή τους ή στο μήνυμα που θέλουν να περάσουν ...)

Επίσης, στην ίδια κατεύθυνση δουλεύει και ο τόνος του κομματιού ... είναι μάλλον χαμηλά, (προσαρμοσμένος στη δική σου φωνή ; ) και ενώ η Βιολέτα  το ερμηνεύει πάρα πολύ καλά, ακούγεται πολύ "λίγο" για τη φωνή της !!!   

Φίλτατε armagedon, ξύπνα μας !!! ... κάνε μας μια έκπληξη !!! ... ;D 8)

/Πέτροc  8)

ΥΓ. Ο Γέρος του μάπετ σόου ξαναχτύπησε !!!  :P
Εχεις δικιο Πετρο...Συμφωνω και εγω με εσενα και τον...πως τον ειπαμε???α,ναι!!thomsot...ΟΛΟΙ ΟΙ ΠΡΟHΓΟΥΜΕΝΟΙ ΠΟΥ ΤΟΥς ΑΡΕΣΕ,ΜΑΛΛΟΝ ΜΕ ΔΟΥΛΕΥΑΝΕ...ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΜΟΥ ΑΝΟΙΞΑΤΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ.... ;D
sweet music of my soul...
http://www.myspace.com/449782115

Αποσυνδεδεμένος thomsot

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 209
    • Προφίλ
Απ: Σταυροβελονια...
« Απάντηση #13 στις: 16/02/13, 21:51 »
Εχεις δικιο Πετρο...Συμφωνω και εγω με εσενα και τον...πως τον ειπαμε???α,ναι!!thomsot...ΟΛΟΙ ΟΙ ΠΡΟHΓΟΥΜΕΝΟΙ ΠΟΥ ΤΟΥς ΑΡΕΣΕ,ΜΑΛΛΟΝ ΜΕ ΔΟΥΛΕΥΑΝΕ...ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΜΟΥ ΑΝΟΙΞΑΤΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ.... ;D

Εγω αγαπητε φιλε δεν σου εκανα κριτικη, αλλα επειδη βλεπω στο σχολιο σου μια δοση ειρωνιας να σου την κανω την κριτικη.
Ενα ομορφο μινορε τραγουδακι ειναι κακοπαιγμενο και λιγο μονοτονο, το οποιο οταν το ακους σου θυμιζει αλλα 1253 περιπου ιδια.

Προς αποφυγης καθε αντιπαραθεσης την οποια δεν επιθυμω σου επισημαπτω κατι το οποιο εγραψες.

"Ευχαριστω για την γνωμη σας,καλη η κακη..."

Αποσυνδεδεμένος Lo.Lee.Ta

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2145
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Venceremos
    • Προφίλ
Απ: Σταυροβελονια...
« Απάντηση #14 στις: 17/02/13, 00:56 »
Γούστο, αντίληψη, επίπεδο και τέλος καινοτομία. Θέλω να πω, ότι όλοι έχετε δίκιο. Ο λόγος που συγκρούονται τα δίκια σας, είναι γιατί θέλει μία παραπάνω προσπάθεια, για να αντιληφθείτε, ότι το τραγούδι που φτιάχτηκε, δε φτιάχτηκε με κακό σκοπό, ούτε για να σας κοιμήσει, ούτε για να ταλαιπωρήσει τα αυτιά σας, ούτε για να σας κάνει να βαρεθείτε. Κι όμως αυτή τη κριτική δέχεται. Όπως και οι κριτικές που έγιναν, από Τόμσοτ και Πέτρο, δεν έγιναν ούτε με σκοπό να προσβάλλουν, ούτε να αδικήσουν, ούτε να θίξουν. Κι όμως αυτη την κριτική δέχονται. Αλλά και οι προηγούμενες κριτικές, από Gas13, Βραζίλη, Βασίλης Π , nimp_music, elrich, δεν είχαν ούτε σκοπό να ούτε να σε δουλέψουν, ούτε να σε γλείψουν (τύπου αν δεν παινέσεις το σπίτι σου θα πέσει να σε πλακώσει.). Όλα εδώ μέσα, γίνονται για τη φιλία και το κέφι. Μην κακοκαρδίζεστε. Αν μάλιστα κάποιοι σας το παίζουν πολύ σοβαροί, όπου και να ανήκουν, μην τους ακούτε, αυτοί είναι που μπερδεύουν τα πράγματα και σας βάζουν στο τρυπάκι να παίξετε τους δικαστές. Ακόμη κι αν στο δικαστήριο είχατε δίκιο, εδώ μέσα έχετε άδικο. Εδώ δεν είναι δικαστήριο, είναι χώρος ευγενούς διασκέδασης. Μόνο αγενείς δεν μπορείτε να είστε, όλα τα υπόλοιπα επιτρέπονται. Προσωπική μου άποψη.
Κοιτάχτε να τα βρείτε μεταξύ σας και μάλιστα, Τόμσοτ και Πέτρος, φτιάχτε μία μπαλάντα και στείλτε μας να ακούσουμε, όχι όλο λόγια! χαχαχα!
 
 
 
 
 
Adios Muchachos!

Αποσυνδεδεμένος gas-13

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 359
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε δεν ειναι αργα
    • Προφίλ
Απ: Σταυροβελονια...
« Απάντηση #15 στις: 17/02/13, 01:06 »
Δεν ξερω τι λενε οι επαϊοντες[?] , σαββατοβραδο στη Βραυρωνα μου, μολις το παιξαμε και το τραγουδησαμε με την συζυγο,μπροστα στο τζακι μας ,με το τσιπουρακι μας κλπ [μη ζηλευετε συνταξιουχοι ανθρωποι ειμαστε].Armagedon σ' ευχαριστω και παλι για τα λογια και τα ακορντα του τραγουδιου [απο F#m οπως ειπες τελειο].
Στην υγεια ολων συμφωνουντων,διαφωνουντων και αδιαφορων.
Ετσι όπως τα 'φερε η ζωή κι η άτιμη ειμαρμένη
απόχτησα που λές κι εγώ ,κιθάρα γιά ερωμένη.

Αποσυνδεδεμένος armagedon

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 921
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Σταυροβελονια...
« Απάντηση #16 στις: 17/02/13, 10:05 »
Kαλημερα φιλοι μου...(γιατι ολοι φιλοι ειμαστε στην ουσια..)
Δεν μου αρεσει να σηκωνω τους τονους,ουτε και θα το ηθελα...Οταν λοιπον εγραφα,και ζητουσα γνωμη,καλη η κακη,φιλε Thomsot,εννοουσα την δικη σου,οπως και την εγραψες τωρα...Και ειναι δεκτη και σεβαστη,ΚΑΙ ευγενικη...Δεν σου αρεσει,και ειναι δικαιωμα,αλλα και υποχρεωση το να εισαι αληθινος...Απαντησα λοιπον ετσι οπως απαντησα,(και για πρωτη φορα στα περιπου 40 τραγουδια-μουσικες που εχω ποσταρει,σε αυτο το forum),γιατι η απαντηση του Πετρου,ΚΑΙ ειρωνικη ηταν,ΚΑΙ,κατα την ταπεινη μου αποψη,αγενης...Σου ζητω συγνωμη λοιπον,αν σε πηρε και σενα η μπαλλα...XOLIDOXOS,ευχαριστω για την παρεμβαση,gas-13,με τιμα και σε ευχαριστω...ΚΑΛΗ ΚΥΡΙΑΚΗ ΣΕ ΟΛΟΥς!!
sweet music of my soul...
http://www.myspace.com/449782115

Αποσυνδεδεμένος Πέτροc

  • Γητευτής Ήχων
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 750
  • Φύλο: Άντρας
  • Είναι η Σιωπή που Τώρα ξεκινά ...
    • Προφίλ
Απ: Σταυροβελονια...
« Απάντηση #17 στις: 17/02/13, 10:42 »
Περί κριτικής και λοιπών δαιμονίων ...  8)

Κατ΄αρχήν, ο οποιοσδήποτε αφιερώνει χρόνο και κόπο για να δημιουργήσει κάτι, και πόσο μάλλον όταν εκτίθεται απ΄αυτό με σκοπό να με τέρψει, να με μορφώσει, να με προβληματίσει, έχει ήδη κερδίσει την προσωπική μου εύνοια, σεβασμό, καλή κουβέντα (όπως θέλετε πείτε το ...). Είτε έφηβος είναι είτε βαθιά συνταξιούχος είτε εδώ είτε φευγάτος, έχει ήδη σκοράρει πριν αρχίσει ο αγώνας κατ΄εμέ ... Η κριτική μου όμως εστιάζεται -σχεδόν πάντα- σε πράγματα που χρήζουν βελτίωσης (πάντα κατά το δικό μου αισθητικό κριτίριο ή τις γνώσεις / λογική μου). Γι αυτό και μοιάζει επιθετική, σαν να επικρίνω ... το αντίθετο συμβαίνει ... Αν κάποιες φορές αυτή η κριτική φαίνεται εριστική ή ειρωνική ή αγενής (δεν θέλω να το πιστεύω αυτό) είναι γιατί και η κριτική μου είναι Θέση, είναι κόπος, είναι προβληματισμός και θέλει να ακουστεί, να αφυπνίσει ... (ίσως είναι και στοιχείο του χαρακτήρα μου αυτό -παρεξηγήσιμο απ' ότι βλέπω).  ???

Προσωπικά δεν έχει νόημα η κριτική αν δεν είναι εποικοδομητική ... γι' αυτό και δεν σχολιάζω θέματα που ΔΕΝ έχω κριτήριο/δεν έχω ασχοληθεί (metal ας πούμε, ή άμετρη ποίηση ή πεζός λόγος πολλές φορές ...). Ούτε μπορώ να τοποθετηθώ ευγενικά λέγοντας "μου άρεσε μέτρια προς πολύ" ... δεν μου πάει ...  ::)

Απ΄την άλλη, έχω εκτεθεί και εγώ πολλάκις, έχω δεχτεί κι εγώ και καλές και κακές και άσχημες κριτικές, έχω δεχτεί και ΄γω προσβλητικά και σχεδόν υβριστικά σχόλια, έχω σκεφτεί πολλές φορές πόσο μικρόψυχος και αλαζόνας (και ας μην πω τίποτα βαρύτερο) είναι αυτός που με απαξιώνει εντελώς αναίτια και έχω προβληματιστεί για το αν αξίζει τον κόπο όλη αυτή η ιστορία ... Κακά τα ψέματα Κύριοι, αυτό είναι το παιχνίδι ... όποιος δεν το αποδέχεται μένει σπίτι του (χωρίς να είναι απαραίτητα κακό αυτό) ...  ::)

Δεν ξερω τι λενε οι επαϊοντες[?] , σαββατοβραδο στη Βραυρωνα μου, μολις το παιξαμε και το τραγουδησαμε με την συζυγο,μπροστα στο τζακι μας ,με το τσιπουρακι μας κλπ [μη ζηλευετε συνταξιουχοι ανθρωποι ειμαστε].Armagedon σ' ευχαριστω και παλι για τα λογια και τα ακορντα του τραγουδιου [απο F#m οπως ειπες τελειο].
Στην υγεια ολων συμφωνουντων,διαφωνουντων και αδιαφορων.
... χάλια βρε, το χαβιάρι μαύρο, το κρασί παλιό, χάλια περνάμε  ...  ;D :P

/Πέτροc  8)

ΥΓ. Αυτό που κρίνω άσχημα όμως είναι η τεμπελιά (εκεί χάνεται το γκολ που λέγαμε) ... αισθάνομαι ότι ο τεμπέλης με προσβάλλει, ζητώντας από ΄μένα να "δουλέψω" γι' αυτόν ... εκεί είμαι αμείλικτος !!!  ;D
 
« Τελευταία τροποποίηση: 17/02/13, 10:50 από Πέτροc »
Σε έμβρυα στάση να αναθρέφω χαραυγές ...

Αποσυνδεδεμένος Πέτροc

  • Γητευτής Ήχων
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 750
  • Φύλο: Άντρας
  • Είναι η Σιωπή που Τώρα ξεκινά ...
    • Προφίλ
Απ: Σταυροβελονια...
« Απάντηση #18 στις: 17/02/13, 11:12 »
...
Κοιτάχτε να τα βρείτε μεταξύ σας και μάλιστα, Τόμσοτ και Πέτρος, φτιάχτε μία μπαλάντα και στείλτε μας να ακούσουμε, όχι όλο λόγια! χαχαχα!


Φρέσκο δεν έχω ...
Παλιό όμως έχω !!!  Η Μπαλάντα της geni (Αγάπη Ευτυχισμένη) (ξαναβάζω το link γιατί το websamba μας άφησε χρόνους) https://soundcloud.com/petroc-2/geni-2

A! υπάρχει κι εδώ : http://music.kithara.gr/bands/22/#

/Πέτροc
Σε έμβρυα στάση να αναθρέφω χαραυγές ...

Αποσυνδεδεμένος armagedon

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 921
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Σταυροβελονια...
« Απάντηση #19 στις: 17/02/13, 14:29 »
...
Κοιτάχτε να τα βρείτε μεταξύ σας και μάλιστα, Τόμσοτ και Πέτρος, φτιάχτε μία μπαλάντα και στείλτε μας να ακούσουμε, όχι όλο λόγια! χαχαχα!


Φρέσκο δεν έχω ...
Παλιό όμως έχω !!!  Η Μπαλάντα της geni (Αγάπη Ευτυχισμένη) (ξαναβάζω το link γιατί το websamba μας άφησε χρόνους) https://soundcloud.com/petroc-2/geni-2

A! υπάρχει κι εδώ : http://music.kithara.gr/bands/22/#

/Πέτροc
Καλησπερα Πετρο!!!Πολυ ομορφο και τρυφερο το κομματι σου...
Μου αρεσε...Οσον αφορα,τα περι κριτκης,εντελως φιλικα,σου λεω,δεν με πειραξε η κριση και η γνωμη σου,ισα ισα σε ευχαριστω που την ειπες...Ο τροπος ,ηταν ολη η ιστορια,Πετρο...Νασαι σιγουρος...και...στο τελος-τελος,σκεφτηκες οτι ισως,αυτο που σε σενα φαινεται λαθος,η μονοτονο,η ο,τι αλλο,μπορει σε αλλους να αρεσει η να το θελουν ακριβως ετσι...Αυτη ειναι και η μαγεια της μουσικης,φιλε Πετρο...Καλο απογευμα... ;)
sweet music of my soul...
http://www.myspace.com/449782115