Αποστολέας Θέμα: Αγορα 7χορδης!  (Αναγνώστηκε 16653 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος AnimaPura

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 556
  • Φύλο: Άντρας
  • Με λένε Παναγιώτη
    • Προφίλ
    • YouTube
Απ: Αγορα 7χορδης!
« Απάντηση #25 στις: 21/04/16, 21:04 »
To whammy της συγκεκριμένης Ibanez είναι πολύ καλό από όσα έχω διαβάσει, όταν όμως μιλάμε και για λογικά κουρδίσματα. Δεν νομίζω ότι οποιοδήποτε whammy bar θα μπορεί να κρατάει κούρδισμα όταν μιλάμε για B και Α σε κιθάρα 25.5.
Excuse me while I kiss the sky!

Αποσυνδεδεμένος panixgr

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2698
  • Φύλο: Άντρας
  • Συνταξιούχος Thrasher
    • Προφίλ
Απ: Αγορα 7χορδης!
« Απάντηση #26 στις: 21/04/16, 22:02 »
Ibanez. Σκαλιά πάνω από τις Jackson σε αυτές τις κατηγορίες τιμής.

σαν ξύλα και hardware ίσως, δεν ξέρω για τις Jackson, αλλά απο ποιότητα συναρμολόγησης οτιδήποτε κάτω απο Prestige..... να μην το σχολιάσω...

Αποσυνδεδεμένος saved

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3705
  • play bass like a badass
    • Προφίλ
Απ: Αγορα 7χορδης!
« Απάντηση #27 στις: 21/04/16, 22:10 »
Με ιδιο τενσιον αλλα μεγαλιτερη διαμετρο πετιχαινουμε ντροπ σπεσιαλ.Τι τενσιον εχουν οι χορδες της κιθαρας;Οταν παω σπιτι να δω πινακακι να βρω την αναλογη διαμετρο
The μπασό is the law

Αποσυνδεδεμένος panixgr

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2698
  • Φύλο: Άντρας
  • Συνταξιούχος Thrasher
    • Προφίλ
Απ: Αγορα 7χορδης!
« Απάντηση #28 στις: 21/04/16, 22:13 »
To whammy της συγκεκριμένης Ibanez είναι πολύ καλό από όσα έχω διαβάσει, όταν όμως μιλάμε και για λογικά κουρδίσματα. Δεν νομίζω ότι οποιοδήποτε whammy bar θα μπορεί να κρατάει κούρδισμα όταν μιλάμε για B και Α σε κιθάρα 25.5.

Μα standard B είναι το κλασικό κούρδισμα σε 7-χορδες. Εχω το συγκεκριμένο τρεμ (edge zero ii-7) στην UV70p, σε 25.5" κλίμακα. Κανένα πρόβλημα, ακόμα και σε ακραία χρήση του τρέμολο. Ούτε σε drop-A, αλλά σε αυτήν την περίπτωση δεν χρησιμοποιώ καν τρεμ, λόγω της διαφορετικής λογικής που μπαίνω (λογικής ενός μικρού "μπάσου").
Σκέφτομαι να της βάλω 10ρες 6-χορδης και 70-αρα την 7η και να κουρδίσω σε μόνιμο drop-F, χωρίς να πειράξω καθόλου το σεταπ.
« Τελευταία τροποποίηση: 21/04/16, 22:22 από panixgr »

Αποσυνδεδεμένος george24601

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 15
    • Προφίλ
Απ: Αγορα 7χορδης!
« Απάντηση #29 στις: 22/04/16, 00:28 »
Βεβαια tbh με προβληματιζει λιγο που το hardware της jackson  (τουλαχιστον το bridge και οι tuners) ειναι ιδια με αυτην που κανει 250Ε http://www.thomann.de/gr/jackson_js22_7_dinky_sb.htm

Αποσυνδεδεμένος saved

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3705
  • play bass like a badass
    • Προφίλ
Απ: Αγορα 7χορδης!
« Απάντηση #30 στις: 22/04/16, 01:00 »
Εμενα δεν θα με προβληματιζε καθολου.
Οριστε και ο πινακας για κουρδισματα σε 25.5"
The μπασό is the law

Αποσυνδεδεμένος saved

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3705
  • play bass like a badass
    • Προφίλ
Απ: Αγορα 7χορδης!
« Απάντηση #31 στις: 22/04/16, 01:01 »
Το βαζω κοματι κοματι γιατι αλλιως ειναι μεγαλο και δεν το ανεβαζει
The μπασό is the law

Αποσυνδεδεμένος george24601

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 15
    • Προφίλ
Απ: Αγορα 7χορδης!
« Απάντηση #32 στις: 22/04/16, 05:13 »
Βρήκα αυτή που φαινόταν να έχει τέλεια specs στα 660 (mahogany, grovers, emg 81-7 ,26.5 string thru...)...Αλλά ... μπλιαχ http://www.thomann.de/gb/diamond_guitars_barchetta_st7_gp.htm
« Τελευταία τροποποίηση: 22/04/16, 06:12 από george24601 »

Αποσυνδεδεμένος panixgr

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2698
  • Φύλο: Άντρας
  • Συνταξιούχος Thrasher
    • Προφίλ
Απ: Αγορα 7χορδης!
« Απάντηση #33 στις: 22/04/16, 07:45 »
Το βαζω κοματι κοματι γιατι αλλιως ειναι μεγαλο και δεν το ανεβαζει

ακριβώς, το μεγαλύτερο scale είναι για να πετυχαίνουμε χαμηλά κουρδίσματα διατηρώντας ίδιο πάχος χορδών. Δηλ μεταξύ μιας 24.75" Les Paul και μιας 28" baritone, με ίδιο πάχος χορδών, ίδια τάση χορδών, και κατεπέκταση ίδια αίσθηση, η 28" θα έχει περίπου 12% χαμηλότερη συχνότητα.

btw, ωραία παρατήρηση για το bending σε fanned frets!

Αποσυνδεδεμένος Kosthrash

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1589
  • Φύλο: Άντρας
  • Guitarholic
    • Προφίλ
Απ: Αγορα 7χορδης!
« Απάντηση #34 στις: 22/04/16, 08:19 »
Εχω ακουσει κι εγω πολλα καλα για τις Agile και φαινονται εκπληκτικες...Γινεται ομως να παρω μια απο Ελλαδα?, νομιζα πως οχι...Πως θα πληρωσω σε δολλαρια και πως θα την στειλουν απο Αμερικη,γιατι αν γινεται... αιμ ιν λοβ: http://www.rondomusic.com/ghpstpro727ebemgwf.html (αναθεματισμενα licenced floyd)[αν και εχω ακουσει καλα πραγματα για liecnsed της agile]



Αν κανεις add to basket στο site της Rondomusic, εχει επιλογη για αποστολη σε Ελλάδα (με εξτρα κόστος 100κατι δολλαρια αν θυμαμαι καλα)... δεν ξερω αν ειναι και οι τελωνιακοι φοροι μεσα, πρεπει να μιλησεις (email?) με τους ιδιους στο μαγαζι καλύτερα.


Πάντως αν φτανεις τα 850, μπορεις να πας και σε Schecter Blackjack ATX C7 απο Ελλαδα (μιας και σου αρεσει ηδη η μαρκα):


http://guitars.gr/guitars-kithares/electric-guitars.html?dir=desc&marka=3&order=price

Life is too short for bad tone

Αποσυνδεδεμένος saved

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3705
  • play bass like a badass
    • Προφίλ
Απ: Αγορα 7χορδης!
« Απάντηση #35 στις: 22/04/16, 08:39 »
Πλεων,σημερα,με ολα οσα εχω δοκιμασει ο σιμαντικοτερος παραγοντας στον ηχο ειναι το scale.Μεσημερι μετα την δουλια θα ανεβασω waterfall με αναληση ιδιας νοτας με 2 διαφορετικα scale.Βεβαια αλλο οργανο,οποτε αλλα ξυλα μαγνητες κτλ
Και δεν μηλαω μονο για χαμηλα κουρδισματα αλλα και για τα νορμαλ.
Ηδη ακουω φωνες να μου μηλανε για fanned 43-41" (αφουμπορω να βρω χορδες μεχρι 50",γιατι οχι) ομως κανω πως δεν τις ακουω.
Πισω στο θεμα μας.Διαλεξα την jakson για το scale και το neckthrough.
The μπασό is the law

Αποσυνδεδεμένος Kosthrash

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1589
  • Φύλο: Άντρας
  • Guitarholic
    • Προφίλ
Απ: Αγορα 7χορδης!
« Απάντηση #36 στις: 22/04/16, 10:22 »
Ιδού και η πιο ομορφη 7αρα σε αυτα τα λεφτα IMHO (ειπαμε ESP Horizon fan  ;D ):






http://www.espguitars.com/products/9738-mh-417-blks?category_id=1963304-mh-series


edit: Και κοντα στα 970 βγαινει η βαρυτονη 27'':


« Τελευταία τροποποίηση: 22/04/16, 11:40 από Kosthrash »
Life is too short for bad tone

Αποσυνδεδεμένος AnimaPura

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 556
  • Φύλο: Άντρας
  • Με λένε Παναγιώτη
    • Προφίλ
    • YouTube
Απ: Αγορα 7χορδης!
« Απάντηση #37 στις: 22/04/16, 13:29 »
Εαν θέλει ο OP να διευρύνουμε τις επιλογές εκτός από το να τον βοηθήσουμε να διαλέξει ανάμεσα στην RG και την Soloist, υπάρχει και η RGAIX σε εφτάχορδη χωρίς whammy και με passive DiMarzios:


http://www.thomann.de/gr/ibanez_rgaix7fm_tgf_iron_label.htm


Προσωπικά μου αρέσει το RGA σχήμα με τα contours, αντιγράφει αρκετά ESP.
Excuse me while I kiss the sky!

Αποσυνδεδεμένος panixgr

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2698
  • Φύλο: Άντρας
  • Συνταξιούχος Thrasher
    • Προφίλ
Απ: Αγορα 7χορδης!
« Απάντηση #38 στις: 22/04/16, 13:34 »
Εαν θέλει ο OP να διευρύνουμε τις επιλογές εκτός από το να τον βοηθήσουμε να διαλέξει ανάμεσα στην RG και την Soloist, υπάρχει και η RGAIX σε εφτάχορδη χωρίς whammy και με passive DiMarzios:


http://www.thomann.de/gr/ibanez_rgaix7fm_tgf_iron_label.htm


Προσωπικά μου αρέσει το RGA σχήμα με τα contours, αντιγράφει αρκετά ESP.


Πολύ καλή αλλά δεν θα μπορούσαν το coil tap να είναι push/pull και να έχουν και ένα tone control του Θεού?

Αποσυνδεδεμένος AnimaPura

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 556
  • Φύλο: Άντρας
  • Με λένε Παναγιώτη
    • Προφίλ
    • YouTube
Απ: Αγορα 7χορδης!
« Απάντηση #39 στις: 22/04/16, 13:36 »
Εαν θέλει ο OP να διευρύνουμε τις επιλογές εκτός από το να τον βοηθήσουμε να διαλέξει ανάμεσα στην RG και την Soloist, υπάρχει και η RGAIX σε εφτάχορδη χωρίς whammy και με passive DiMarzios:


http://www.thomann.de/gr/ibanez_rgaix7fm_tgf_iron_label.htm


Προσωπικά μου αρέσει το RGA σχήμα με τα contours, αντιγράφει αρκετά ESP.

Η απουσία του tone knob δεν με αποσχολεί γιατί το EQ δεν το πειράζω ποτέ από την κιθάρα. Έτσι και αλλιώς δεν θα το χρησιμοποιούσα αν είχε. Το coil-tap switch θα συμφωνίσω ότι είναι περίεργο.
Πολύ καλή αλλά δεν θα μπορούσαν το coil tap να είναι push/pull και να έχουν και ένα tone control του Θεού?
Excuse me while I kiss the sky!

Αποσυνδεδεμένος george24601

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 15
    • Προφίλ
Απ: Αγορα 7χορδης!
« Απάντηση #40 στις: 22/04/16, 14:24 »
Αν φτασω σε αυτα τα λευτα ομως η blackjack δεν θα ειναι λογικα η καλυτερη επιλογη...? εχει πολυ ωραια specs...(μιας που κανονικα κανει 1050-1100Ε αντι για 850) το μονο που με ανυσηχει με την blackjack ειναι οτι ειναι ανατριχιαστικα ομοια με την hellraiser μου(που την αγαπαω αλλα συγχρονως νοιωθω περιεργα να εχω 2 "ιδιες'' κιθαρες...)

edit:δεν βρισκω πουθενα πληροφοριες για τα pickups αυτης της ibanez αλλα φενεται ωραια...
« Τελευταία τροποποίηση: 22/04/16, 19:26 από george24601 »

Αποσυνδεδεμένος Μητσάκος

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1818
  • Φύλο: Άντρας
  • Κιθαρίστας της κακιάς ώρας...
    • Προφίλ
Απ: Αγορα 7χορδης!
« Απάντηση #41 στις: 22/04/16, 14:28 »
Ibanez. Σκαλιά πάνω από τις Jackson σε αυτές τις κατηγορίες τιμής.

σαν ξύλα και hardware ίσως, δεν ξέρω για τις Jackson, αλλά απο ποιότητα συναρμολόγησης οτιδήποτε κάτω απο Prestige..... να μην το σχολιάσω...

Mάλλον δεν έχεις πιάσει Iron Label.
If music be the food of love, play on,
Give me excess of it; that surfeiting,
The appetite may sicken, and so die...

Αποσυνδεδεμένος panixgr

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2698
  • Φύλο: Άντρας
  • Συνταξιούχος Thrasher
    • Προφίλ
Απ: Αγορα 7χορδης!
« Απάντηση #42 στις: 22/04/16, 15:10 »
Ibanez. Σκαλιά πάνω από τις Jackson σε αυτές τις κατηγορίες τιμής.

σαν ξύλα και hardware ίσως, δεν ξέρω για τις Jackson, αλλά απο ποιότητα συναρμολόγησης οτιδήποτε κάτω απο Prestige..... να μην το σχολιάσω...

Mάλλον δεν έχεις πιάσει Iron Label.
έχω και Premium (MII) και Iron Label (MIC). Είχα θέματα και με τις 2. Φοβερές κιθάρες μεν (ξύλα, specs) , εντελώς ηλίθια συναρμολογημένες δε.
Iron Label < Premium < Prestige

Αποσυνδεδεμένος vaig3

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 327
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αγορα 7χορδης!
« Απάντηση #43 στις: 05/05/16, 15:40 »
Ibanez. Σκαλιά πάνω από τις Jackson σε αυτές τις κατηγορίες τιμής.

σαν ξύλα και hardware ίσως, δεν ξέρω για τις Jackson, αλλά απο ποιότητα συναρμολόγησης οτιδήποτε κάτω απο Prestige..... να μην το σχολιάσω...

Mάλλον δεν έχεις πιάσει Iron Label.
έχω και Premium (MII) και Iron Label (MIC). Είχα θέματα και με τις 2. Φοβερές κιθάρες μεν (ξύλα, specs) , εντελώς ηλίθια συναρμολογημένες δε.
Iron Label < Premium < Prestige

Οσες Ibanez εχω παιξει απο πολυ φτηνες,εως πολυ ακριβες παιζουν τελεια.Αν τις σεταρεις οπως σε βολευει δεν την παρατας ποτε.
Οταν λες ηλιθια συναρμολογημενες τι εννοεις;;;; Βαζουν αναποδα το μπρατσο;;;
Παντως καλο αν θελεις πειραματισμους με 7χορδη μην παρεις με τρεμολο, ταλαιπωρια.....
Suhr Modern
Ibanez k7 2001
Fender stratocaster USA 2009
Epiphone Les Paul custom 2000
Aria Pro II explorer 1993
AxeFX ultra/Bugera G5/EVH 5150 LBXii

Αποσυνδεδεμένος george24601

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 15
    • Προφίλ
Απ: Αγορα 7χορδης!
« Απάντηση #44 στις: 05/06/16, 05:16 »
Σορρυ που αναγεννω αυτο το thread...Ημουν ετοιμος να παρω την Blackjack αλλα προσεξα αυτην εδω την  prestiege ibanez... http://www.artmusic.gr/ibanez-rg-1527-rb-7-string-ilektriki-kithara-p-722.html ...Εχω ακουσει οτι οι Prestiege ειναι πολυ καλυτερες απο οποιαδηποτε schecter...Δυστυχως θα πρεπει να αλλαξω τουλαχιστον το bridge pup για κανα SD nazgul, και να κλειδωσω το trem...Απο την αλλη ερχεται με μια hardcase (που θα αγοραζα ετσι κι αλλιως) οποτε win...Πως συγκρινονται οι κιθαρες μεταξυ τους?

Αποσυνδεδεμένος panixgr

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2698
  • Φύλο: Άντρας
  • Συνταξιούχος Thrasher
    • Προφίλ
Απ: Αγορα 7χορδης!
« Απάντηση #45 στις: 05/06/16, 09:15 »
Σορρυ που αναγεννω αυτο το thread...Ημουν ετοιμος να παρω την Blackjack αλλα προσεξα αυτην εδω την  prestiege ibanez... http://www.artmusic.gr/ibanez-rg-1527-rb-7-string-ilektriki-kithara-p-722.html ...Εχω ακουσει οτι οι Prestiege ειναι πολυ καλυτερες απο οποιαδηποτε schecter...Δυστυχως θα πρεπει να αλλαξω τουλαχιστον το bridge pup για κανα SD nazgul, και να κλειδωσω το trem...Απο την αλλη ερχεται με μια hardcase (που θα αγοραζα ετσι κι αλλιως) οποτε win...Πως συγκρινονται οι κιθαρες μεταξυ τους?


προσοχή την έχουν ΧΡΟΝΙΑ απούλητη. Κοίτα πότε σταμάτησε να βγαίνει αυτό το μοντέλο και βγάλε συμπερασμα. Την είχα βάλει και εγώ στο μάτι το 2014 όταν ψαχνόμουν για 7-χορδη, και δεν την πήρα όταν μου είπαν τα ξεφτερια οτι :
a) δεν μπορώ να την δοκιμάσω
β) δεν μπορώ να την επιστρέψω

τώρα μπορεί να έχουν βάλει μυαλό, ποιός ξέρει. Θα έμενα μακριά.

Αποσυνδεδεμένος panixgr

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2698
  • Φύλο: Άντρας
  • Συνταξιούχος Thrasher
    • Προφίλ
Απ: Αγορα 7χορδης!
« Απάντηση #46 στις: 05/06/16, 09:32 »
Οσες Ibanez εχω παιξει απο πολυ φτηνες,εως πολυ ακριβες παιζουν τελεια.Αν τις σεταρεις οπως σε βολευει δεν την παρατας ποτε.
Οταν λες ηλιθια συναρμολογημενες τι εννοεις;;;; Βαζουν αναποδα το μπρατσο;;;
Παντως καλο αν θελεις πειραματισμους με 7χορδη μην παρεις με τρεμολο, ταλαιπωρια.....

Ibanez ARZ800 (MIC) : απο τρίμη. Πρόβλημα στο tail piece insert/bushing. Δεν ήταν ασφαλώς και σφικτά τοποθετημένο. Τρελό πρόβλημα buzz σε όλη την E. Είδα και έπαθα να την επιστρέψω στον τρίμη, αφού πρώτα είχα κάνει τις άπειρες πατέντες μπας και σταματήσει το buzz. Αφού του έχωσα όλη την νομοθεσία στην μούρη, και αφού με απείλησε οτι άμα ήθελα εγώ δεν μπλα μπλα, πράμα και που με έκανε να μην ξαναπατήσω στο μαγαζί του, έφυγα με μια καινούργια και απροβλημάτιστη ARZ800

Ibanez UV70p (MII) : από Thomann. Πρόβλημα σε :
- ποιότητα bolts locking nut, saddles
- φρικτά σεταρισμένη, αν και δεδομένων των συνθηκων δεν μπορούσε να είναι καλύτερα, διάβασε παρακάτω
- ασταθή ελατήρια του τρέμολο
(τώρα αρχίζει το κυρίως πιάτο)
- Δεν μπορούσα με τίποτα να επιτύχω σταθερότητα του μπράτσου. Στα up-bends του τρέμολο, αισθανόμουν όλο το μπράτσο να κινείται προς την γέφυρα
- το neck heel είχε εισβάλει στην περιοχή του neck pup και τον έσπρωχνε.
- το sustain στα 3 τελευταία τάστα ήταν 2 sec

Η κιθαρούλα έπαιζε αλλά όχι όπως θα μπορούσε. Μετά την άρνηση του απαράδεκτου Thomann για ανταλλαγή την έφτιαξα μόνος μου, δαπανόντας περίπου 1.5 χρόνο μέχρι να βρώ την πραγματική αιτία του προβλήματος : ΚΟΝΤΕΣ ΤΡΥΠΕΣ για τις 2 μακρύτερες βίδες του AANJ. Η ελάχιστα μακρύτερες βίδες απο ότι έπρεπε. Η λύση ήταν διαφορετικές βίδες, στις οποίες έβαλα ροδέλες ώστε να βγούν περίπου στα 43mm, και αυτοκόλητο γυαλόχαρτο στην θέση και σε αντικατάσταση του εργοστασιακού shim (το οποίο ήταν απλό χαρτάκι του Θεού). Αποτέλεσμα, τέλεια σταθερότητα και sustain. Στο μεταξύ είχα και ένα ατυχηματάκι, το οποίο έλυσε ο Μίμης στον Χολαργό. Φθηνά.

Αυτά τα ολίγα.

Αποσυνδεδεμένος saved

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3705
  • play bass like a badass
    • Προφίλ
Απ: Αγορα 7χορδης!
« Απάντηση #47 στις: 05/06/16, 10:11 »
Το χρονια απουλιτη εμενα προσωπικα δεν λεει κατι.Εχω ενα μπασο VIG οταν το πηρα η εταιρια ηδη ειχε αλλαξει ονομα σε VGS.Δεν εχει ουτε serial number πανω ουτε τιποτα για να βρω ποτε το εφτιαξαν.Κανενα προβλημα ποτε.Το πηρα 350€.Δεν σκοπευω να το αλλαξω γιατι ειναι κομπλε σε ολα.Εξαλου δεν ειναι γιαουρτι για να περασει η ημερομηνια του.Το θεμα ομως ειναι οτι ο Αχηλαιας ειχε θεμα με την εξυπιρετηση οπως λεει.Επηδει πλεων οι καταστηματαρχες (οχι ολοι) ειναι σαν τις γυναικες,δηλαδη εχουν τον "κυκλο" τους (την περιοδο εννοω) και ειναι ποτε μηλα ποτε φυλα,αν μπορεις να βγαλεις ακρη μαζι τους και σου κανει,παρ την.Αν οχι,πες αντε γεια και ολα κομπλε.
The μπασό is the law

Αποσυνδεδεμένος panixgr

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2698
  • Φύλο: Άντρας
  • Συνταξιούχος Thrasher
    • Προφίλ
Απ: Αγορα 7χορδης!
« Απάντηση #48 στις: 05/06/16, 11:16 »
Συνέχεια ρίχνουν την τιμή του Μήτσο. Οι γιαπωνέζικες ibanez πωλούνται πάνω απο 1500 ΕΥΡ, αν αναλογιστούμε οτι οι ινδονησιακές πουλιούνται μέχρι και 1400. Το να την πουλάνε τώρα τόσο, δεν ξέρω μου λέει κάτι. Είτε το όργανο έχει θέμα, και έχουν φάει επιστροφές, είτε γνωρίζοντας το πρόβλημα αποθαρύνουν την δοκιμή και την επιστροφή ρίχνοντας σαν δόλωμα την χαμηλή τιμή, και όποιος τσιμπήσει.
Αν πραγματικά ήταν απροβλημάτιστο το όργανο, θα το είχαν πουλήσει ακριβότερα και χωρίς καμια επιστροφή πριν 3 χρόνια και βάλε.

Αποσυνδεδεμένος saved

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3705
  • play bass like a badass
    • Προφίλ
Απ: Αγορα 7χορδης!
« Απάντηση #49 στις: 05/06/16, 11:45 »
Δεν ξερω ρε φιλε.Τι να πω;Και εγω ωρες ωρες αναρωτιεμε ποσοι επαιξαν με το μπασο πριν το αγορασω..Τουλαχιστον εκανα και την "πονιρια" μου.Πηγα με φιλη η οποια "ετυχε" να ειναι κουμπαρα του μαγαζατωρα..Εντελως τυχαια ομως.. :P
Και ενω το 4χορδο εκανε τοτε 450 η 540 εγω το πηρα αυτο 350.Αλλα μαζι με ενισχυτη.Σε μια μερα του αφησα 900 και εφυγα..
The μπασό is the law

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
20 Απαντήσεις
11776 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/09/05, 02:13
από dracula
22 Απαντήσεις
10566 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/02/08, 12:28
από ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΣ - EOSFORUM - SOTRIANI -
17 Απαντήσεις
9227 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/09/05, 13:59
από Gabriel6th
33 Απαντήσεις
23629 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/06/08, 23:26
από Fteo
9 Απαντήσεις
4836 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/12/07, 14:29
από Βραζίλης
3 Απαντήσεις
3480 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/02/09, 21:15
από Stinky
14 Απαντήσεις
7880 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/04/10, 19:21
από sofitia
3 Απαντήσεις
3580 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/11/11, 23:45
από metalmike
1 Απαντήσεις
4837 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/12/12, 17:07
από vaig3
8 Απαντήσεις
5607 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/06/15, 21:14
από AnimaPura