Αποστολέας Θέμα: 3o Eτήσιο Κιθαριστικό Φεστιβάλ στην πόλη του Βόλου - VOLOS  (Αναγνώστηκε 3311 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Mike Moss

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 727
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Χαιρετώ το αγαπητό φόρουμ!

Σας γράφω για να σας ανακοινώσω την ημερομήνια και τον τόπο του φετινού  VOLOS GUITAR JAM III που για πρώτη φορά φέτος έχω την τιμή να περιλαμβάνει και εμένα.

Το VOLOS GUITAR JAM είναι ένα κιθαριστικό κατά βάση φεστιβάλ που διοργανώνεται ετησίως τα τελευταία τρία χρόνια στον Βόλο και περιλαμβάνει εμφανίσεις από κιθαρίστες της πόλης για 2 ή 3 τραγούδια - πλαισιωμένους από γνωστούς τραγουδιστές, ντράμερς, μπασίστες και keyboard players - και κλείνει με jam sessions (αλα G3). Όλες οι πληροφορίες για το φεστιβάλ βρίσκονται σε αυτό το blog   http://guitarjamvolos.blogspot.com/



Θα διεξαχθεί την Μεγάλη Τετάρτη, 20 Απριλίου 2011, στο VOX MUSIC STAGE (συγκρότημα Τσαλαπάτα) στον Βόλο. Ωρα εναρξης 22:00   Η θεματολογία του φεστιβάλ είναι ΕΠΙΡΡΟΕΣ κατα το πρώτο μέρος των εμφανίσεων. Το δευτερο και τελευταίο θα είναι ένα αφιέρωμα στον σπουδαίο και αδικοχαμένο Gary Moore όπου θα τζαμάρουμε πάνω σε γνωστές επιτυχίες του!

Σας περιμένω για μία τέλεια βραδιά με πολλή πολλή κιθάρα!!!

ΜΙΚΕ

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Πολυ ωραια ιδεα ενα κιθαριστικο φεστιβαλ, ελπιζω να εχει την επιτυχια που του αξιζει!

Αποσυνδεδεμένος Mike Moss

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 727
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Πολυ ωραια ιδεα ενα κιθαριστικο φεστιβαλ, ελπιζω να εχει την επιτυχια που του αξιζει!

Oι δυο πρωτες "φουρνιες" στεφτηκαν απο επιτυχια και αυτη τη φορα το μπιλ ειναι ακομα πιο πλουσιο! Εχω την εντυπωση οτι θα ειναι μια πολυ ωραια βραδυα και το συστηνω ανεπιφυλακτα σε οποιον βρισκεται εντος και πλησιον του νομου μαγνησιας. Οι κιθαριστες που παιζουν ειναι ολοι αστερατοι και επισης το tribute στον Gary Moore περιεχει killer τραγουδια του! Παρ ολα αυτα τα κομματια του καθε κιθαριστα δεν θα ειναι μονο αυστηρα κιθαριστικα ή shredofusion - βιρτουοζικα αλλα θα ακουστουν και πιο "βατα" τραγουδια. Με λιγα η βραδια δεν απευθυνεται μονο σε κιθαριστες ή κιθαροφιλους.


Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Πολυ ωραια ιδεα ενα κιθαριστικο φεστιβαλ, ελπιζω να εχει την επιτυχια που του αξιζει!

Oι δυο πρωτες "φουρνιες" στεφτηκαν απο επιτυχια και αυτη τη φορα το μπιλ ειναι ακομα πιο πλουσιο! Εχω την εντυπωση οτι θα ειναι μια πολυ ωραια βραδυα και το συστηνω ανεπιφυλακτα σε οποιον βρισκεται εντος και πλησιον του νομου μαγνησιας. Οι κιθαριστες που παιζουν ειναι ολοι αστερατοι και επισης το tribute στον Gary Moore περιεχει killer τραγουδια του! Παρ ολα αυτα τα κομματια του καθε κιθαριστα δεν θα ειναι μονο αυστηρα κιθαριστικα ή shredofusion - βιρτουοζικα αλλα θα ακουστουν και πιο "βατα" τραγουδια. Με λιγα η βραδια δεν απευθυνεται μονο σε κιθαριστες ή κιθαροφιλους.



Δυστυχως, θα ειμαι Ηπειρο για διακοπες του Πασχα. Ασχετως αυτου, νομιζω πως η Μεγ. Τεταρτη δεν ειναι και η καλυτερη επιλογη, μιας και πολυς κοσμος θα ειναι στις μετακινησεις για το Πασχα. Ισως θα ηταν καλυτερα Τεταρτη του Πασχα.

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
0 Απαντήσεις
1440 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/02/06, 14:00
από Makis808
4 Απαντήσεις
2617 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/05/07, 22:23
από Iroukos
4 Απαντήσεις
2890 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/11/07, 17:26
από GreekDudeCovers
117 Απαντήσεις
39923 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/06/08, 13:58
από sof1a
7 Απαντήσεις
3386 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/08/08, 22:12
από Αδάμ_Α
3 Απαντήσεις
2476 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/10/08, 13:07
από m@ster k@frer
8 Απαντήσεις
3516 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/11/08, 09:45
από Aganippi
4 Απαντήσεις
2769 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/05/10, 17:39
από mayros_skylos
0 Απαντήσεις
2010 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/10/10, 23:46
από frank d
0 Απαντήσεις
739 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/05/21, 10:43
από Xefos6