Αποστολέας Θέμα: Δεν πληρώνουμε διόδια και εισιτήρια ΜΜΜ!  (Αναγνώστηκε 65694 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος elrich

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 734
  • Φύλο: Άντρας
  • Κιθαρομπούζουκο ολέ
    • Προφίλ
    • http://laikikithara.forumgreek.com
Απ: Δεν πληρώνουμε διόδια και εισιτήρια ΜΜΜ!
« Απάντηση #300 στις: 19/07/11, 15:46 »
Πάντως στις "κλειστές" παραλίες της Αττικής δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν υιοθετείται αυτό που ισχύει εδώ και δεκαετίες σε όλη την Ελλάδα, δηλαδή να είναι ελεύθερα προσβάσιμες, αλλά με ένα ποσοστό του χώρου τους να είναι με ξαπλώστρες κλπ και να πληρώνεις ΜΟΝΟ την ομπρελοξαπλώστρα και ΟΧΙ την (η ΚΑΙ την) είσοδο.
Αυτό θα εξάλειπτε και την γελοία δικαιολογία ότι "τα αφήνουμε ελεύθερα και συνεπώς βρωμίζουν και καταστρέφονται αφού δεν έχουμε προσωπικό να τα συντηρούμε"... ως γνωστόν σε τέτοιου τύπου παραλίες φροντίζουν οι ομπρελάδες για την καθαριότητα όχι μόνο του χώρου τους, αλλά και του διπλανού ελεύθερου χώρου.
Ο ελεύθερος χώρος κανονίζεται πάντα ως ποσόστωση του κατειλημμένου από ομπρέλες χώρου, είναι υποχρεωτικός και μάλιστα υπάρχει και μέγιστη επιτρεπτή απόσταση μεταξύ των ελεύθερων χώρων.
Φυσικά γίνεται και διαγωνισμός σχεδόν κάθε χρόνο... στην Αττική ΓΙΑΤΙ ΟΧΙ???

Και εγώ είμαι υπέρ της ελεύθερης πρόσβασης σε όλες τις παραλίες, όπως ταυτόχρονα είμαι και υπέρ του να υπάρχουν και παροχές σε όποιους θέλουν και αντέχουν να τις πληρώσουν παραδίπλα.

Αλλά ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ δεν ανέχομαι το μάντρωμα! ΟΥΣΤ!

ΥΓ Δεν το διαχωρίζουμε σιγά σιγά το θέμα σε διόδια και παραλίες?

Αποσυνδεδεμένος Jezus

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3522
  • Φύλο: Άντρας
  • Got G.A.S. ???
    • Προφίλ
    • www.High-Gain.com
Απ: Δεν πληρώνουμε διόδια και εισιτήρια ΜΜΜ!
« Απάντηση #301 στις: 19/07/11, 17:59 »
Οι παραλιες γιατι ειναι βρωμικες, το σκευτηκε κανεις?
Got G.A.S. ?
http://old.high-gain.com/myequip.htm

My equipment

http://myspace.com/cerberarec

Join me on Myspace

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Δεν πληρώνουμε διόδια και εισιτήρια ΜΜΜ!
« Απάντηση #302 στις: 19/07/11, 19:10 »
Εχμ λιγο αστεια η ερωτηση.
Οι παραλιες βρωμιζουν επειδη βρισκονται διπλα σε μια πολη 4 εκ. ανθρωπων.Ακομα και αν θεωρησουμε το ανεφικτο οτι δεν πεταγαν ουτε γοπες στην αμμο οι παραλιες παλι βρωμικες θα ταν..απο τον αερα και τη θαλασσα φυσικα..

elrich νομιζω πως επισης ειναι ευκολη η απαντηση..Οι ξαπλωστρες τι θα αποδωσουν?Αυτα ειναι ψιχουλα εδω μιλαμε για εκτασεις ολοκληρες περφραγμενες με αξια που πργματικα δεν μπορω να υπολογισω και ενα ματσο συμφεροντα γυρω τους..
Και μην μιλησουμε για τις διαφορες μπουζουκο-κλαμπο-καφετεριες σε ολο το μηκος της παραλιακης και το κατα ποσο εχουν καταπατησει η οχι..Α πολλες απο αυτες εχουν και ιδιωτικη παραλια για οποιον ενδιαφερεται(balux)..
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος cyclo

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 457
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Κατασκευή και φιλοξενία ιστοσελίδων
Απ: Δεν πληρώνουμε διόδια και εισιτήρια ΜΜΜ!
« Απάντηση #303 στις: 04/10/11, 22:35 »
και μάλιστα υπήρχε ειδικό εργαλείο για να ανοίγεις την μπάρα των διοδίων το μοιραζανε δωρέαν στις αντίστοιχες διαδηλώσεις ^^ :Ρ

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
8 Απαντήσεις
4413 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/08/10, 21:31
από Μαρμελακι
7 Απαντήσεις
2941 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/09/10, 04:16
από draned
0 Απαντήσεις
3255 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/08/17, 22:53
από MARIOS F
0 Απαντήσεις
5889 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/07/18, 15:17
από Βραζίλης