Μουσικά όργανα και εξοπλισμός > Κιθάρα - Μάρκες και τύποι

Κιθαρα η ενισχυτης; (Με 500€)

<< < (2/8) > >>

savvito16:
Παιδια κι εγω την 256 εννοουσα οχι 240 μπερδευτηκα.. την εχω ακουσει και οντως μου φανηκε λιγο πιο νταρκ ο ηχος και αυτο με κρατησε λιγο πισω. Ξερετε αν αυτες εχουν χοντρο λαιμο οπως οι LP ή πιο λεπτο;;

GVen:

--- Παράθεση από: savvito16 στις 04/01/21, 16:14 ---Παιδια κι εγω την 256 εννοουσα οχι 240 μπερδευτηκα.. την εχω ακουσει και οντως μου φανηκε λιγο πιο νταρκ ο ηχος και αυτο με κρατησε λιγο πισω. Ξερετε αν αυτες εχουν χοντρο λαιμο οπως οι LP ή πιο λεπτο;;

--- Τέλος παράθεσης ---

Ναι είναι οκ...D προφίλ...δε θυμάμαι ακριβώς πως λέγεται πάντως είναι πολύ βολική στο χέρι. Αν θες πάντως για μέταλ είναι ότι πρέπει. Παίζουν πάντως και πιο καθαρό ήχο μη Σ ανησυχεί. Εγω επειδή δεν παίζω τόσο μέταλ της αλλαξα μαγνήτες με ένα σετ SD jb-59 και η κιθαρα πλέον φυσάει. Απ τους original δε μ άρεσε τόσο ο neck...ηταν λίγο μουντός...παντως και οι vintage που σου προτείνει ο emg ειναι πολύ καλές. Έχω την v6 (stratocaster style) και αν και την πήρα πολύ πειραγμενη ειμαι πολύ ευχαριστημένος απ το feel της κιθάρας.
Επίσης μια πολύ καλή πρόταση είναι και οι squire classic vibe...πολυ καλές κριτικές για τα λεφτά τους.

savvito16:
Και η vintage icon που εστειλε ο emg και η τελευταια που ειπες οντως πρεπει να ειναι πολυ βολικες και εχουν κ τρεμολο. Βεβαια αυτες δεν ειναι για καμια μπλουζια αντε βαρια βαρια για κανα χαρντ ροκ;; Η κανω λαθος; Κανουν και για μεταλ;

emg:

--- Παράθεση από: savvito16 στις 04/01/21, 17:43 ---Και η vintage icon που εστειλε ο emg και η τελευταια που ειπες οντως πρεπει να ειναι πολυ βολικες και εχουν κ τρεμολο. Βεβαια αυτες δεν ειναι για καμια μπλουζια αντε βαρια βαρια για κανα χαρντ ροκ;; Η κανω λαθος; Κανουν και για μεταλ;

--- Τέλος παράθεσης ---

   Θέλεις τουλάχιστον ένα διπλό μαγνήτη (Humbucker) στη γέφυρα για μέταλ... Οι wilkinson είναι καλοί και για αυτό, μην τους υποτιμάς ... δεν είναι emg βέβαια χαχαχα... αλλά την δουλειά τους την κάνουνε ικανοποιητικά μπορώ να πω.... Δυστυχώς βλέπω μετά από ένα αρκετά μεγάλο διάστημα που πρότεινα κιθάρες από δω, ότι οι τιμές έχουν πάρει την άνοδο.... εκεί που μπορούσες να πάρεις με 450 - 500 ευρώ αρκετά καλή κιθάρα, τώρα θες 150 με 200 ευρώ παραπάνω για κάτι αντίστοιχο.... Οι vintage μπορώ να πω ότι διατηρούν ακόμα καλές τιμές.... πιστεύω να διατηρούν και την ίδια ποιότητα....

Guitar Fan:
https://www.thomann.de/gr/bugera_v22_infinium.htm

https://www.thomann.de/gr/esp_ltd_mh_10_black.htm

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[#] Επόμενη σελίδα

[*] Προηγούμενη σελίδα

Μετάβαση στην πλήρη έκδοση
Mobile View