Αποστολέας Θέμα: My dying bride  (Αναγνώστηκε 5892 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

GarvinFromBlackout

  • Επισκέπτης
My dying bride
« στις: 16/07/06, 02:02 »
Κατάθεση απόψεων για ένα από τα αγαπημένα μου συγκροτήματα!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Ax_Wield

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 343
  • Φύλο: Άντρας
  • Nothing is real!
    • Προφίλ
Απ: My dying bride
« Απάντηση #1 στις: 16/07/06, 18:05 »
Πες μας πρώτα κι εσύ τη δική σου άποψη (τι σου αρέσει σε αυτούς, ποιος είναι ο αγαπημένος σου δίσκος τους κ.τ.λ.)...ωραίο συγκρότημα οχι άπό τα πολύ αγαπημένα μου πάντως τους ακούω άνετα...έχουν προσωπικότητα στηις συνθέσεις τους και αυτό είναι πολύ σημαντικό...επίσης μη ξεχνάμε οτι είναι οι μοναδικοί από τη γνώστή τριάδα από την Αγγλία (My Dying Bride, Paradise Lost, Anathema) που ενώ ξεκίνησαν παίζοντας σε παρόμοιο στύλ δεν ξέφυγαν ποτέ από αυτό...respect!!

mydyingbride

  • Επισκέπτης
Απ: My dying bride
« Απάντηση #2 στις: 16/07/06, 21:22 »
πω πω...Ναι ειναι κορυφαιοι!Απλα η κορυφη μαζι με paradise lost και anathema της death/doom metal!Ειναι απο τις αγαπημενες μου μπαντες!Ξεκινησαν ως abiosis αν δεν κανω λαθος στα πρωτα τους demo...Τι να πρωτοαναφερω...Turn loose the swans...As the flower withers...Like Gods of the sun...The Dreadful Hours(απιστευτο cd)...Να αναφερθουμε βεβαια και στον συνδυασμο βιολιου και death φωνητικα με τoν Aaron...Τα λογια περισσευουν...mdb λεμεεεεεε   ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος darthvader8119

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 212
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: My dying bride
« Απάντηση #3 στις: 17/07/06, 01:38 »
Two winters only
Rock n Roll all Night and Party every Day

mydyingbride

  • Επισκέπτης
Απ: My dying bride
« Απάντηση #4 στις: 02/10/06, 21:41 »
Bad newsss! :-[

"According to the band, sadly Shaun Steels has decided to part from MDB. His continuing illness shows no sign of abating and he feels the uncertaintly could be having a negative affect on his relationship with the band members. His statement below:

I would just like to salute MDB for the good times and wish them all well in the future, I feel I am not ready to fulfill the duties in a manner befitting MDB at this time and have decided to stand down. I am sad to be leaving but at this time I feel it is for the greater good of the band. Tak! The Winter.

MDB would like just like to say thanks to Shaun and to say we are sorry to see him part, but fully understand his position. Good luck Shaun. MDB "

 :'(

Αποσυνδεδεμένος Garvin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Άντρας
  • There's no business like show business!
    • Προφίλ
Απ: My dying bride
« Απάντηση #5 στις: 09/10/06, 22:47 »
Bad newsss! :-[

"According to the band, sadly Shaun Steels has decided to part from MDB. His continuing illness shows no sign of abating and he feels the uncertaintly could be having a negative affect on his relationship with the band members. His statement below:

I would just like to salute MDB for the good times and wish them all well in the future, I feel I am not ready to fulfill the duties in a manner befitting MDB at this time and have decided to stand down. I am sad to be leaving but at this time I feel it is for the greater good of the band. Tak! The Winter.

MDB would like just like to say thanks to Shaun and to say we are sorry to see him part, but fully understand his position. Good luck Shaun. MDB "

 :'(


ωχ!

Αποσυνδεδεμένος echo

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 128
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η ΦΑΝΤΑΣΙΑ ΣΤΗΝ ΕΞΟΥΣΙΑ
    • Προφίλ
    • Justelene
Απ: My dying bride
« Απάντηση #6 στις: 13/10/06, 23:36 »
Bad newsss! :-[

"According to the band, sadly Shaun Steels has decided to part from MDB. His continuing illness shows no sign of abating and he feels the uncertaintly could be having a negative affect on his relationship with the band members. His statement below:

I would just like to salute MDB for the good times and wish them all well in the future, I feel I am not ready to fulfill the duties in a manner befitting MDB at this time and have decided to stand down. I am sad to be leaving but at this time I feel it is for the greater good of the band. Tak! The Winter.

MDB would like just like to say thanks to Shaun and to say we are sorry to see him part, but fully understand his position. Good luck Shaun. MDB "

 :'(


ωχ!

Όχι ρε γμτ!!
I don't need no arms around me
I don't need no drugs to calm me

Αποσυνδεδεμένος Bachante

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 100
  • Φύλο: Άντρας
  • Don't look too far..
    • Προφίλ
Απ: My dying bride
« Απάντηση #7 στις: 31/12/06, 22:07 »
Γαμτ! κριμα ειναι ενας απο τους αγαπημένους μου ντραμερς! νομίζω οτι το Alt 4 των Anathema σίγουρα δε θα ακουγόταν έτσι χωρίς αυτόν. Ούτε το Light at the end... των MDB :-[ :'(

Αποσυνδεδεμένος CoffinSpirit

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 2
    • Προφίλ
Απ: My dying bride
« Απάντηση #8 στις: 24/01/07, 19:31 »
Πηρα το καινουριο τους αλμπουμ και πραγματικα σπερνει και θεριζει...και δεν ξερω γιατι αλλα μου φανηκε οτι η φωνη του Aaron κινουνταν πολυ ανετα μεσα στις μελωδιες και ηταν πιο...flowy ας το πω...ρεει πιο γρηγορα...σιγουρη επιλογη ο δισκος

Αποσυνδεδεμένος sterghios

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 157
  • Φύλο: Άντρας
  • METAL MADNESS
    • Προφίλ
    • Myspace homepage
Απ: My dying bride
« Απάντηση #9 στις: 24/01/07, 19:35 »
Κριμα οντως. Παντως το παιδι που παιζει και στους Prophecy παιζει πολυ καλα τυμπανα. Αν μπορεσουμε να γραψουμε βιντεο το Σαββατο που μας κανουν support οι Prophecy θα το ανεβασω.


Εν τω μεταξυ διαβαστε αυτο Doomination of Europe III
« Τελευταία τροποποίηση: 24/01/07, 19:43 από sterghios »

Αποσυνδεδεμένος George Sadoor

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 173
  • Φύλο: Άντρας
  • Love-Hate-Death-Crime-Fear- Pain
    • Προφίλ
Απ: My dying bride
« Απάντηση #10 στις: 25/01/07, 21:12 »
Από τις αγαπημένες μου μπάντες.
Ο αγαπημένος μου δίσκος θα μπορούσα να πώ πως είναι <<the angel and the dark river>>.
Δεν είναι η αγάπη τίποτε άλλο παρά ένα ψέμα...!

Αποσυνδεδεμένος aris 13888, ο saprikios anathematistis

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 509
  • Φύλο: Άντρας
  • Ό,τι αρέσει σ' όποιον αρέσει!
    • Προφίλ
Απ: My dying bride
« Απάντηση #11 στις: 26/01/07, 14:20 »
Απο MDB εχω το The Angel and the Dark River καιτ ο Like GOds of the SUn...

Αναμεσα σε αυτα τα δυο, το πρωτο μαρεσε πιο πολυ σαν τραγουδια, αλλα το βρηκα πιο πολυ σαν ενα συνολικο σιντι, σαν να μην εχουν (μουσικα) πολλες διαφορες τα τραγουδια μεταξυ τους...


Τωρα κατεβασα καποια μπ3ακια κι αλλα, και εχοντας τα ως δειγμα για τα σιντι, μαρεσαν πιο πολυ αυτα απο το Turn Loose the Sawns, και γενικως απο το δευτερο και μετα... Το As The Flowers Withers δεν μαρεσε που εχει brutals, τα καθαρα φωνητικα ταιριαζουν πιο πολυ στο συγκεκριμενο συγκροτημα...







ΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!! Και κατι αλλο... Κατεβαζοντας το Like Gods Of The Sun, μου κατεβηκαν καποια κομματια του (τα 2,3,4,6,8,10,11) με αλλη διαρκεια, οταν τα ακουω ομως ειναι "κανονικα" κομματια, δεν ειναι κομμενα/ραμμενα κλπ... What happened;;;

και τωρα ακουστε το ΘΕΟΚΟΥΦΟ:

Ανοιγοντας τα κομματια στο Winamp επαιζαν στην κανονικη τους διαρκεια (αυτη που εχουν τα κομματια του σιντιου), ενω ανοιγοντας τα (τα ιδια!) στο Media Player παιζουν με τη λαθος διαρκεια!!! ??? ??? ??? ??? ??? :o :o :o :o :o :o :o
« Τελευταία τροποποίηση: 26/01/07, 14:25 από aris 13888, ο saprikios anathematistis »
___________________________________________
Οσοι χρησιμοποιουν Firefox, απλα δεν εχουν γνωρισει τον Opera.....

Αποσυνδεδεμένος sterghios

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 157
  • Φύλο: Άντρας
  • METAL MADNESS
    • Προφίλ
    • Myspace homepage
Απ: My dying bride
« Απάντηση #12 στις: 26/01/07, 15:09 »
Καιρος να αγορασεις τα CD?

Αποσυνδεδεμένος aris 13888, ο saprikios anathematistis

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 509
  • Φύλο: Άντρας
  • Ό,τι αρέσει σ' όποιον αρέσει!
    • Προφίλ
Απ: My dying bride
« Απάντηση #13 στις: 29/01/07, 16:32 »
1ον τελικα αυτο με τις διαρκειες ηταν προβλημα του Μεντια Πλαυερ...


Στεργιε οταν εννοεις να τα αγορασω εννοεις να τα αποκτησω η να τα αγορασω;

Γιατι η αποκτηση ειναι στις προτεραιοτητες μου (αφου ακουσω αυτα των Clan of Xymox που εχω και μετα των Οπεθ), αλλα μαλλον με ενα ωραιο κατεβασματακι!!!
___________________________________________
Οσοι χρησιμοποιουν Firefox, απλα δεν εχουν γνωρισει τον Opera.....

Αποσυνδεδεμένος sterghios

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 157
  • Φύλο: Άντρας
  • METAL MADNESS
    • Προφίλ
    • Myspace homepage
Απ: My dying bride
« Απάντηση #14 στις: 29/01/07, 20:10 »

Ε, οι MDB δεν ειναι Madonna, οποτε καθε συνεισφορα προσφερει στα παιδια την ικανοτητα να συνεχισουν να συνθετουν. Απο 'κει και περα, οταν κατεβαζεις κατι, ποτε δεν ξερεις τι ψαρια πιανεις, και η ποιοτητα του ηχου δεν συγκρινεται εκτος εαν ειναι FLAC/WAV format. Το ιδιο ισχυει και για αντεγραμμενα CD καθως πολλα προγραμματα δεν κανουν σωστη αντιγραφη, αλλα κοβουν samples.

Αποσυνδεδεμένος aris 13888, ο saprikios anathematistis

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 509
  • Φύλο: Άντρας
  • Ό,τι αρέσει σ' όποιον αρέσει!
    • Προφίλ
Απ: My dying bride
« Απάντηση #15 στις: 30/01/07, 01:12 »
Ναι δεν λεω, αλλα εχω τοοοοοοοοοοοοσα σιντι που θελω να "αποκτησω" που αντε ενα δυο να παρω αυθεντικα!


Πχ των Οπεθ ενω μια φιλη μου τα εχει ολα, το Στιλ Λαιφ θα το παρω αυθεντικο λογω κονσεπτ κλπ!
___________________________________________
Οσοι χρησιμοποιουν Firefox, απλα δεν εχουν γνωρισει τον Opera.....

Αποσυνδεδεμένος sterghios

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 157
  • Φύλο: Άντρας
  • METAL MADNESS
    • Προφίλ
    • Myspace homepage
Απ: My dying bride
« Απάντηση #16 στις: 30/01/07, 14:45 »
Και καλα κανεις. Πρεπει η καλη μουσικη και να αναγνωριζεται και να αμοιβεται, αλλα και η χαλια το αναποδο.

Σ

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
0 Απαντήσεις
1737 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/05/07, 16:47
από master of puppets
1 Απαντήσεις
2740 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/01/09, 01:11
από newGuitarMan
6 Απαντήσεις
3405 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/04/09, 23:15
από PlasmaPool
2 Απαντήσεις
2334 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/11/09, 11:21
από Panos-Echidna
5 Απαντήσεις
4058 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/08/17, 13:08
από panixgr
3 Απαντήσεις
4219 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/08/17, 17:55
από master of puppets