Αποστολέας Θέμα: ΠΕΤΑΛΙΑ LANDMINE!  (Αναγνώστηκε 4543 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ACHIEVE PERFECTION

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 84
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
ΠΕΤΑΛΙΑ LANDMINE!
« στις: 13/10/07, 14:59 »
Καλησπέρα σε όλους τους συνκιθαρίστες,

έψαχνα για ένα πολύ βαρύ distortion pedal με πολύ bottom/low end και ανακάλυψα το Landmine LD-1.
Links: http://www.landminepedals.com/
http://reviews.harmony-central.com/reviews/Effects/product/Landmine/LD-1%20Distortion/10/1
Και δοκιμάστε και Landmine pedal στο youtube. Η αλήθεια είναι πως εντυπωσιάστηκα από μερικά - όχι από όλα τα (σε μερικά ήταν κάπως fuzzy o ήχος, εγώ θέλω distortion) - βίντεο. Ειδικά από αυτό:

Έχει πάρα πολύ όγκο όπως θα ακούσετε.

Και τώρα στο θέμα. Τα έχει ακούσει κανένας; Έχετε καμιά εμπειρία; Επίσης ξέρετε αν τα φέρνει κανένας στην Ευρώπη;; (Σε λίγο καιρό θα φύγω για Γαλλία οπότε ακόμα και το κατάστημα να είναι στην Γερμανία ή Ελβετία ή Αγγλία δεν με πειράζει). Θυμάμαι ότι το είχα δει κάπου - σε κάποιο διαφημιστικό νομίζω αλλά τότε δεν του είχα δώσει σημασία.. Όσοι μπορείτε βοηθήστε! Thanks!

Μια τρελή ιδέα - αν το χρησιμοποιούσα ως booster στο ήδη overdrive του ενισχυτή - έστω και με χαμηλό το level για να μην γεμίσουμε feedback - θα του έδινε καθόλου όγκο με τις κατάλληλες ρυθμίσεις ή θα fuzzαρε πολύ ο ήχος;;

Αποσυνδεδεμένος ACHIEVE PERFECTION

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 84
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΠΕΤΑΛΙΑ LANDMINE!
« Απάντηση #1 στις: 13/10/07, 17:38 »
Βρήκα που το είχα δει! Σε ένα τεύχος του guitar world... Συνεπώς η ιδέα ότι μπορώ να τα βρω στην Ελλάδα μάλλον εξαφανίστηκε.. Καμιά εμπειρία κανένας?? Μια και δεν θα μπορώ να το δοκιμάσω θα ήταν πολύτιμη - στο harmony-central πολλές είναι φτιαγμένες και δεν τις πολυεμπιστεύομαι. Αν έχετε πάντως και καμιά άλλη πρόταση για πεταλάκι για πολύ όγκο (παρακαλώ όχι προτάσεις τύπου Metal Zone) ακούω - αν και θα προτιμούσα πρώτα να ξεκαθαρίσω τι γίνεται με το Landmine. Thanks!

Αποσυνδεδεμένος ACHIEVE PERFECTION

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 84
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΠΕΤΑΛΙΑ LANDMINE!
« Απάντηση #2 στις: 16/10/07, 15:47 »
Ρε παιδιά κανένας κανένας?? Το ξέρω ότι είναι κάπως άγνωστα αλλά τόσο..??  :o Όπως και να χει σήμερα πήρα ένα και περιμένω να μου έρθει από έξω! Μάλλον θα είμαι ο πρώτος που θα πει εντυπώσεις..  :)

Αποσυνδεδεμένος ACHIEVE PERFECTION

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 84
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΠΕΤΑΛΙΑ LANDMINE!
« Απάντηση #3 στις: 16/10/07, 22:44 »
Παιδιά να ρωτήσω κάτι που επείγει!! Το πετάλι μαζί με τα μεταφορικά από Αμερική μου ήρθε στα 80 ευρώ (είναι μεταχειρισμένο). Προφανώς δεν θα έχει την αυθεντική συσκευασία, ούτε θα έχει κάποια απόδειξη. Θα περάσει από τελωνείο? Θα πληρώσω τίποτα?? Δεν μου φαίνεται λογικό όμως αφού είναι μεταχειρισμένο.. Παρακαλώ βοηθήστε γιατί αγχώνομαι!  :P

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10369
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: ΠΕΤΑΛΙΑ LANDMINE!
« Απάντηση #4 στις: 17/10/07, 16:02 »
Πες να στο στειλουν με μικρη δηλωμενη αξια, σαν επιστολη. Οποτε δεν θα περασει απο τελωνειο.

Αποσυνδεδεμένος ACHIEVE PERFECTION

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 84
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΠΕΤΑΛΙΑ LANDMINE!
« Απάντηση #5 στις: 17/10/07, 17:16 »
Δυστυχώς το έχει ήδη παραδώσει στην USPS οπότε ελπίζω να το έκανε μόνος του. Θα στείλω ένα μειλ να μάθω...

Αποσυνδεδεμένος ACHIEVE PERFECTION

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 84
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΠΕΤΑΛΙΑ LANDMINE!
« Απάντηση #6 στις: 18/10/07, 10:12 »
Λοιπόν έμαθα.. Το έχει δηλώσει ως δώρο και το έχει ασφαλίσει για 100 δολάρια! Αυτό σημαίνει πως γλιτώνω το τελωνείο ε? Δεν θα υπάρχουν καθυστερήσεις εκεί ε? Δυο μονολεκτικές απαντήσεις μου αρκούν - κάποιος!

Αποσυνδεδεμένος Veldrin

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 96
  • Φύλο: Άντρας
  • Tech Freak
    • Προφίλ
Απ: ΠΕΤΑΛΙΑ LANDMINE!
« Απάντηση #7 στις: 18/10/07, 15:25 »
αυτό που μπορώ να σου πώ εγώ είναι οτι κακώς δε δήλωσες EMS . Θα σου ερχόνταν πολύ πιο γρήγορα και θα είχες μεγάλες πιθανότητες να μην περάσεις τελωνείο. Τώρα όμως επειδή δηλώθηκε ως δώρο δεν ξέρω τι θα γίνει (λογικά δε θα πληρώσεις τπτ) αλλα σίγουρα θα καθυστερήσει λίγο παραπάνω γιατι διάλεξες να πάει με απλό ταχυδρομείο.  ;)

Αποσυνδεδεμένος ACHIEVE PERFECTION

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 84
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΠΕΤΑΛΙΑ LANDMINE!
« Απάντηση #8 στις: 18/10/07, 20:10 »
Ω ρε γ**ώτο... Θα ήθελα να το πάρω στα χέρια μου πριν φύγω. Αλλιώς μετά από 2 μήνες.. Αν και δεν είχε την επιλογή EMS στο ebay. Θα έπρεπε να το ξέρω νωρίτερα μάλλον και να το ζητούσα εγώ από τον πωλητή.. Πάντως κανένα σχόλιο για το πετάλι μέχρι τώρα δεν έχω ακούσει.  :(

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
8 Απαντήσεις
4821 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/12/02, 19:23
από Lord-George
29 Απαντήσεις
22307 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/11/05, 14:51
από YmiRLinG
90 Απαντήσεις
61133 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/11/09, 19:49
από andy the crow
44 Απαντήσεις
31343 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/04/07, 17:50
από Corky
27 Απαντήσεις
24917 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/06/11, 10:52
από stavros-bass
Πεταλια/πεταλιερες

Ξεκίνησε από Dark_kronos « 1 2 3 4 » Εφέ

88 Απαντήσεις
28748 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/05/08, 19:50
από Costa Ex@rho
25 Απαντήσεις
11420 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/11/07, 14:56
από PlusYeaR
61 Απαντήσεις
25080 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/05/09, 17:35
από Σκίρων
19 Απαντήσεις
9466 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/01/10, 19:57
από Jezus
23 Απαντήσεις
10455 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/03/09, 03:53
από Sbiblerubleb