Αποστολέας Θέμα: Αφιερωμενο σε ολους εσας τους ροκαδες!!!  (Αναγνώστηκε 10225 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αφιερωμενο σε ολους εσας τους ροκαδες!!!
« Απάντηση #25 στις: 01/03/09, 20:48 »
οι μεταλλικα κλεψανε. οι μεταλλικα εχουν κλεψει και him αλλωστε.
με αυτό εγώ καταλαβαίνω πως το πιστεύεις....
αλλά τέλος πάντων...δεν είναι το θέμα τι πιστεύεις...
δικαίωμά μας να πιστεύουμε ό,τι θέλουμε....
απλά όταν κάνεις μια δήλωση σε μια συζήτηση ο άλλος έχει το δικαίωμα, αν δεν συμφωνεί να την αμφισβητήσει....εκεί πρέπει να τεκμηριώσεις την άποψή σου...

Αποσυνδεδεμένος dhmhtrhs_xm

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 91
  • Φύλο: Άντρας
  • silenceeeeee i'll kill you
    • Προφίλ
Απ: Αφιερωμενο σε ολους εσας τους ροκαδες!!!
« Απάντηση #26 στις: 05/03/09, 13:06 »
Το ποιος είναι ο ‘’άξεστος’’ και ‘’κλειστομυαλος’’ νομίζω ότι όλοι είμαστε σε θέση να το καταλάβουμε (έγιναν  τώρα άξεστοι οι άνθρωποι αν κάνουν σχόλιο για το τι μουσική ακούει ο άλλος (???) που ο ρουφους σε καμία περίπτωση δεν έκανε). Άμα προσέξεις τι σου έχουμε πει παραπάνω κανένας δεν είπε για το τι θα ακούς και για το τι πρέπει να ακούς (αυτό μας έλειπε) . Δεν έχει γίνει καν σύγκριση μεταξύ των γκρουπ Metallica,guns,him για να πω ότι κάποιος είπε: τι ακούτε τους μεν είναι φλώροι ενώ οι δε είναι καλύτεροι. Τέλος πάντων κάθομαι κ μιλώ πολιτισμένα σε έναν τύπο που θα μου απαντήσει λέγοντας αει στον κόρακα, άνοιξε τα στραβά σου και δες ότι έχω γράψει….Μάλλον τσάμπα χρόνο χάνω.
birth is pain,life is pain,death is pain.it's all the same

Αποσυνδεδεμένος Garvin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Άντρας
  • There's no business like show business!
    • Προφίλ
Απ: Αφιερωμενο σε ολους εσας τους ροκαδες!!!
« Απάντηση #27 στις: 06/03/09, 02:57 »
Το ποιος είναι ο ‘’άξεστος’’ και ‘’κλειστομυαλος’’ νομίζω ότι όλοι είμαστε σε θέση να το καταλάβουμε (έγιναν  τώρα άξεστοι οι άνθρωποι αν κάνουν σχόλιο για το τι μουσική ακούει ο άλλος (???) που ο ρουφους σε καμία περίπτωση δεν έκανε). Άμα προσέξεις τι σου έχουμε πει παραπάνω κανένας δεν είπε για το τι θα ακούς και για το τι πρέπει να ακούς (αυτό μας έλειπε) . Δεν έχει γίνει καν σύγκριση μεταξύ των γκρουπ Metallica,guns,him για να πω ότι κάποιος είπε: τι ακούτε τους μεν είναι φλώροι ενώ οι δε είναι καλύτεροι. Τέλος πάντων κάθομαι κ μιλώ πολιτισμένα σε έναν τύπο που θα μου απαντήσει λέγοντας αει στον κόρακα, άνοιξε τα στραβά σου και δες ότι έχω γράψει….Μάλλον τσάμπα χρόνο χάνω.

ας φορεσω το πολιτισμενο μου προσωπειο λοιπον...
1) νομιζω πως πρεπει να καταλαβεις πως η τελευταια σου φραση ηταν λιγο ''τραβατε με κι ας κλαιω''. γιατι ξερεις οτι με να το λες αυτο εγω θα θελω να απαντησω.
2) επισης αυτο που ειπε ο roufous ''Και παντα το ανεξαντλητο παθος σου για τους ΗΙΜ'' ηταν ειρωνεια και θεωρησα πως ειναι και ασκοπη κριτικη σε σχεση τουλαχιστον με το παρον θεμα.
3) μου φαινεται επισης αστειο να απολογουμαι για οτιδηποτε λεω στο παρον forum,από τη στιγμή που δεν ξεκιναω ποτε επιθεσεις προς αλλα ατομα,μειωνοντας τους και κρινοντας τους με ασχημο τροπο. (ή μαλλον το κανω,αφου πρωτα μου εχουν δωσει αφορμη,και τοτε ζητω συγγνωμη για τις φορες που υπερβαλλω)
4) συμφωνω με τον hot sauce ''απλά όταν κάνεις μια δήλωση σε μια συζήτηση ο άλλος έχει το δικαίωμα, αν δεν συμφωνεί να την αμφισβητήσει....εκεί πρέπει να τεκμηριώσεις την άποψή σου...'',αλλά δεν μπορω να τεκμηριωσω κατι απο τη στιγμη που κανείς δεν ξερει αν κλεψανε ή δεν κλεψανε. το δικαιωμα μας να εικαζουμε παραμενει,και αν εγω επιμενω οτι οι metallica είτε κλεψανε ή δεν κλέψανε δε μπορω να το τεκμηριωσω και να αποδειξω με χρηση λογικών επιχειρηματων.

μετα απο ολα αυτα λοιπον ειτε σε επεισα ειτε οχι,γινομαι ξανα αξεστος και κλειστομυαλος.
αει στον κόρακα, άνοιξε τα στραβά σου και δες ότι έχω γράψει...Μάλλον ΕΓΩ τσάμπα χρόνο χάνω.

Αποσυνδεδεμένος Arg0

  • The Downstroker
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3257
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι συναυλιάς... τι να κάνουμε?
    • Προφίλ
Απ: Αφιερωμενο σε ολους εσας τους ροκαδες!!!
« Απάντηση #28 στις: 06/03/09, 11:37 »
μετα απο ολα αυτα λοιπον ειτε σε επεισα ειτε οχι,γινομαι ξανα αξεστος και κλειστομυαλος.
αει στον κόρακα, άνοιξε τα στραβά σου και δες ότι έχω γράψει...Μάλλον ΕΓΩ τσάμπα χρόνο χάνω.

Φιλική συμβουλή...

Αντί να σε απασχολεί τόσο να αποδείξεις αν έχεις δίκιο, καλύτερα να σε απασχολεί πως μπορείς να θέσεις ένα επιχείρημα ή έστω την γνώμη σου κατ' αρχάς πιο ξεκάθαρα για να μην παρεξηγείται και κατα δεύτερον πώς να απαντάς πιο πολιτισμένα και συγκρατημένα στις θέσεις/γνώμες των άλλων...

Θα σε γλυτώσει από πολύ κόπο...
If we are here not to do
What you and I wanna do
And go forever crazy with it
Why the hell are we even here?

Αποσυνδεδεμένος Garvin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Άντρας
  • There's no business like show business!
    • Προφίλ
Απ: Αφιερωμενο σε ολους εσας τους ροκαδες!!!
« Απάντηση #29 στις: 06/03/09, 16:07 »
μα αυτο ειπα...δε μπορω να αποδειξω αν εχω δικιο. ισως να μην ημουν ξεκαθαρος. οσο για το πολιτισμενα,υπαρχουν αλλοι που πρεπει να μιλουν πιο πολιτισμενα...(προφανως δεν εννοω εσενα)
« Τελευταία τροποποίηση: 06/03/09, 16:10 από Garvin »

Αποσυνδεδεμένος dhmhtrhs_xm

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 91
  • Φύλο: Άντρας
  • silenceeeeee i'll kill you
    • Προφίλ
Απ: Αφιερωμενο σε ολους εσας τους ροκαδες!!!
« Απάντηση #30 στις: 06/03/09, 18:54 »
Garvin και δίκιο να έχεις το χάνεις. Όλοι σου μιλήσαμε πολύ ωραία χωρίς ύβρεις εσύ ξεκίνησες μόλις ειδές οτι τα πράγματα σφίγγουν να επιτίθεσαι . ΚΑΝΕΙΣ ΜΑΣ δεν κατάλαβε όπως είπες ότι έκανες πλακά...μήπως τελικά πρέπει να σκεφτείς ότι φταις και εσύ? ΠΟΥΘΕΝΑ δεν χρησιμοποίησες παράδειγμα-επιχείρημα για να σταθούν τα λεγόμενα σου παρά πετάς κουβέντες λέξεις και όποιον πάρει ο χάρος(έχει παρατηρηθεί και αλλού αυτό όπως στο ότι είναι ηλίθιοι οι γρήγοροι κιθαριστές....) μάλλον έχεις πρόβλημα στην έκφραση...και καταλήγεις σε αυτό το σημείο.
birth is pain,life is pain,death is pain.it's all the same

Αποσυνδεδεμένος Garvin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Άντρας
  • There's no business like show business!
    • Προφίλ
Απ: Αφιερωμενο σε ολους εσας τους ροκαδες!!!
« Απάντηση #31 στις: 06/03/09, 18:57 »
οκ καλυτερα να μιλαμε με pm

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
1 Απαντήσεις
9358 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/08/03, 22:07
από SoC
17 Απαντήσεις
5386 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/03/05, 15:43
από alex68
38 Απαντήσεις
10220 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/11/08, 02:35
από Ogun-Sotis
10 Απαντήσεις
5301 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/04/09, 20:37
από dora
34 Απαντήσεις
10492 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/10/09, 13:15
από sakman
5 Απαντήσεις
3141 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/04/10, 19:57
από Jezus
5 Απαντήσεις
3145 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/01/11, 20:45
από GZS
1 Απαντήσεις
38748 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/05/11, 10:11
από freemind
6 Απαντήσεις
3166 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/10/14, 21:45
από ΠΟΙΟΣ
0 Απαντήσεις
27978 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31/01/15, 13:52
από xristodoylos