Αποστολέας Θέμα: LINE6 PODII  (Αναγνώστηκε 22654 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Raz

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1051
  • Φύλο: Άντρας
  • I dont give a fuck if you hate me
    • Προφίλ
Απ: LINE6 PODII
« Απάντηση #25 στις: 18/08/07, 19:10 »
Κοιτάς τιμή σε μάρκα ,σε σελίδα του 2002... Απο κάτω λέει 733€, όσο σχεδόν το έχει εδώ

Απλώς στη βιασύνη μου πάτησα εκεί που επιλέγεις χώρα την Δανία και όχι την Ελλάδα.. Νομίζω έχουν προσθέσει ακόμα μια χώρα γιαυτό. Και την Ελλάδα να πάταγα το ίδιο προιόν θα επέλεγα και σχεδόν ίδια τιμή έχει.

Αποσυνδεδεμένος Raz

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1051
  • Φύλο: Άντρας
  • I dont give a fuck if you hate me
    • Προφίλ
Απ: LINE6 PODII
« Απάντηση #26 στις: 18/08/07, 19:11 »
Πιστεύετε ότι το Pod 2 είναι καλό για την πρώτη επαφή ενός κιθαρίστα με πολυεφφέ και modelling? Ή να μαζέψω κάτι παραπάνω και να πάω για xt ή να μαζέψω πολύ παραπάνω και να πάω για xt pro?

Αποσυνδεδεμένος Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2668
  • Φύλο: Άντρας
  • So much to think, and so little beer....
    • Προφίλ
Απ: LINE6 PODII
« Απάντηση #27 στις: 18/08/07, 20:07 »
Πιστέυω να πάρεις τη κιθαρα, και τον ενισχυτή. και να τα δείς...
Με τόσα "μπράβο" και τόσα χαϊδέματα στα αυτιά, τη Δευτέρα, δε περιμένω κάτι λιγότερο απο Ρωμαϊκό όργιο...

Αποσυνδεδεμένος Raz

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1051
  • Φύλο: Άντρας
  • I dont give a fuck if you hate me
    • Προφίλ
Απ: LINE6 PODII
« Απάντηση #28 στις: 18/08/07, 20:31 »
Θα μου φύγει η μέση αλλά.. είναι η μόνη λύση.. Όσο κι αν απεχθάνομαι τον Νάκα...

Αποσυνδεδεμένος Fretwork

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 245
  • Φύλο: Άντρας
  • Chuck Norris has two speeds:Walk and Kill.
    • Προφίλ
    • myspace
Απ: LINE6 PODII
« Απάντηση #29 στις: 18/08/07, 20:45 »
Πιστεύετε ότι το Pod 2 είναι καλό για την πρώτη επαφή ενός κιθαρίστα με πολυεφφέ και modelling? Ή να μαζέψω κάτι παραπάνω και να πάω για xt ή να μαζέψω πολύ παραπάνω και να πάω για xt pro?


Αν παρεις rack δεν κερδιζεις κατι σε feattures απλω ισως περισσοτερες εξοδους για συνδεσμολογιες που μπορει ποτε να μην χρησιμοποιησεις.O αριθμος των effects των ενισχυτων κλπ ειναι ο ιδιος με τα απλα pod 2,pod xt.

Εγω πιστευω οτι θα σε βολεψει πολυ γιατι και ευκολο ειναι και αξιοπρεπεστατους ηχους εχει οποιο και να διαλεξεις(ειτε το 2 ειτε το xt).
Στην χειροτερη το κρατας σπιτι για μελετη.Εκει απλα ειναι τελειο.Αλλα το βλεπω να σε βολευει και για recording.

Αποσυνδεδεμένος Baroness

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1321
    • Προφίλ
Απ: LINE6 PODII
« Απάντηση #30 στις: 18/08/07, 21:01 »
Συμφωνω με τον προλαλησαντα. Το ΙΙ το φασολι, δεν ξερω αν ειναι το ιδιο με το ρακ (γραφουν οτι το ρακ ειναι ελαχιστα καλυτερο ηχητικα λογω εισοδων/εξοδων ??? ) αλλα το ρακ που εχω, φιλε μου βγαζει πολυ ωραιο ηχο.
Εχω πετυχει απο απολυτο καθαρο, μεχρι ποιοτικο hi gain, με πολυ μπασο και ογκο (τυφλα να εχουν οι μεταλλικα  :P )

Θελω να το ακουσω τωρα που αλλαξα τα παντα στην κιθαρα μου, να δω πως θα ακουγεται.

@Fretwork

Το πηρα τοσο οσο περιπου το πουλαγανε στο ebay. Δεν νομιζω να ηταν πολυ φτηνα.

Αποσυνδεδεμένος drakoumel

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 508
  • Φύλο: Άντρας
  • Levi Apprentice
    • Προφίλ
Απ: LINE6 PODII
« Απάντηση #31 στις: 18/08/07, 21:49 »
Το να πάρεις τα πραγματά σου και να πας απο τον νάκα για να το δοκιμάσεις όσο και αν φαινομενικά ακούγεται το πιο σωστό, εμένα δεν με βρίσκει σύμφωνο...
Ειδικά για το podxt...αν ρίξεις μια ματιά στο νετ θα δείς 100αδες ανθρώπους να παραπονιούνται πως το pod απο τον ενισχυτή τους ακούγεται χάλια....Αυτό γιατί θέλει αρκετή δουλειά για να το φτιάξεις για το ηχείο σου...δεν είναι πεταλάκι που το πετάς πάνω στο effects loop ή ακόμα χειρότερα στο input και δουλεύει...
Έχε ακόμα υπόψη πως για το xt έχουν βγεί αρκετά updates τα οποία αλλάζουν αρκετά στο pod...το κυριότερο απο αυτά...το menu του και τις επιλογές για την έξοδο...
Οπότε ακόμα και αν έχεις φίλο πωλητή του νάκα και σε αφήσει εκεί 5 ώρες να σκαλίζεις το pod με τον ενιχυτή σου, όταν θα πας σπίτι και θα κάνεις τα updates σου, όπως άλλωστε οφείλεις θα δείς διαφορετικές επιλογές και φτού και απο την αρχή...Αλλά η ουσία θα είναι και πάλι η ίδια...το pod ακούγεται σαν το pod...τελος...

Νομίζω πως το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να ακούσεις πολλά πραγματα στο net ηχογραφημένα με το pod και αν σου αρέσουν να πας να το πάρεις...
Εγώ το θεωρώ επένδυση...δλδ πολλά μπορείς να αλλάξεις στο setup σου αλλά να κρατήσεις το pod...δεν είναι ότι θα σου ακούγεται ωραία με αυτά που θα το δοκιμάσεις στο νάκα και αν αλλάξεις κάτι θα σου χαλάσει το setup...

Προσωπική άποψη....ΜΗΝ κουβαλήσεις τα πράγματα σου στον νάκα για να δοκιμάσεις το pod....

PS: Δε ξέρω τι ενισχυτή έχεις αλλά αν σκοπεύεις να παίζεις μόνιμα με το pod μεσω του ενισχυτή σου καλό θα ήταν να επενδύσεις και σε άλλα πράγματα ...ένα eq σίγουρα...και ένα noise gate...αναμεσα σε άλλα....
Και νομίζω αν το χρησιμοποιήσεις χωρίς eq σε ενισχυτή που εσύ θεωρείς καλό θα χάσεις αρκετά απο αυτά που έχει να σου δώσει το pod...Έτσι και αλλιώς ένα eq είναι πάντα χρησιμο...
Abruptly awakened from the serenity of dreams to reality where terror reigns supreme

Αποσυνδεδεμένος Raz

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1051
  • Φύλο: Άντρας
  • I dont give a fuck if you hate me
    • Προφίλ
Απ: LINE6 PODII
« Απάντηση #32 στις: 18/08/07, 22:30 »
Να σας ρωτήσω κάτι. Μιας και ο ενισχ μου δέν έχει loop, θα τον καρφώσω στο ίνπουτ. Μου είπε  κάποιος ότι θα μπορώ να χρησιμοποιώ τα amp modeler ακόμα και αν είναι καρφί στο input. Αυτό όμως δεν μου ακούγεται λογικό. Αφού θα περνάει και από την προενίσχυση του υπάρχοντος combo μου, τότε πώς θα βγάζει amp moddeling? Να βάλω στο καθαρό κανάλι του combo με standard EQs? Να βάλω moddeler πάνω απ'την παραμόρφωση του combo? Βασικά αμα το πάρω όλα θα τα δοκιμάσω και θα βρω ακρη αλλα μήπως το POD2 πάει τελείως χαμένο  αμα το βάλω στο input??


Αποσυνδεδεμένος drakoumel

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 508
  • Φύλο: Άντρας
  • Levi Apprentice
    • Προφίλ
Απ: LINE6 PODII
« Απάντηση #33 στις: 19/08/07, 00:58 »
Την πάτησες....
Μπορείς να το συνδέσεις (πρόσεχε με το gain μην κάψεις τον ενισχυτή σου) αλλά αυτό που θα ακούς δε θα είναι 100% pod μιας και ο ήχος σου θα χρωματίζεται απο την προενίσχυση του ενισχυτή σου....
Πρόταση μου.....μιας και ο ενισχυτής σου δεν έχει effects loop/return κλπ, κάνε αυτό που σου είπα (ψάξε να βρεις και να ακούσεις το pod στο net ή και σε μαγαζιά και αν σου αρέσει αυτό που ακούς πάρ'το και μην σε νοιάζει τιποτε άλλο....Το αν θα ακούγεται καλά στον τώρα ενισχυτή σου για παράδειγμα...
Αφού έτσι και αλλιώς δεν έχεις και τον τούμπανο ενισχυτή...θα ξέρεις οτι το pod θα κάνει το καλύτερο δυνατό όπως κάνει και για όλους εκείνους που το χρησιμοποιήσαν και σου άρεσε ο ήχος τους...είναι σαν να έχεις το uber setup και μια Aria του 69 με σπασμένο μαγνήτη και να λες "μπα..το setup δεν αξίζει".....ε..αν δε το βοηθήσεις και εσύ λίγο..δε γίνεται δουλειά..
Για να μην τα πολυλογώ, αν σου αρέσει αυτό που ακούς απο το pod γενικά παρτο...και αν τα πράγματα εξελιχτούν έτσι ωστε να ασχοληθείς και άλλο τότε απλά θα πάρεις έναν καλύτερο ενισχυτή κάποια στιγμή....εγώ πάντως να σου πω την αλήθεια τα τελευταία 3-4 χρόνια έχω βολευτεί με το pod και το pc μου....και δεν νομίζω να θέλω ενισχυτή τώρα...
Abruptly awakened from the serenity of dreams to reality where terror reigns supreme

Αποσυνδεδεμένος Baroness

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1321
    • Προφίλ
Απ: LINE6 PODII
« Απάντηση #34 στις: 19/08/07, 01:22 »
Ουτε ο δικος μου ενισχυτης εχει fx loop, αλλα ουδεποτε παρατηρησα καποιο προβλημα στο amp modelling ή στα εφφε. Το ποντ ειναι καρφι στο input. Απλα κοιτας να το εχεις στο καθαρο.

Αποσυνδεδεμένος Baroness

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1321
    • Προφίλ
Απ: LINE6 PODII
« Απάντηση #35 στις: 19/08/07, 01:23 »
Α, επισης αφου βλεπω απο πολλους οτι η προενισχυση στους ενισχυτες παει στον βροντο, γιατι δεν παιρνετε κατευθειαν εναν power amp?

Αποσυνδεδεμένος Fretwork

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 245
  • Φύλο: Άντρας
  • Chuck Norris has two speeds:Walk and Kill.
    • Προφίλ
    • myspace
Απ: LINE6 PODII
« Απάντηση #36 στις: 19/08/07, 01:47 »
Λοιπον και εγω το καρφωνω στο input στο καθαρο καναλι του ενισχυτη μου.Παλια το εβαζα Line in αλλα τελικα μπορεις και στο input να πετυχεις οτι ηχους θες πειραζοντας και το eq του ενισχυτη.Εχεις  πολλες επιλογες.Μην ανησυχεις τπτ δεν παει χαμενο!

Βεβαια μπορεις μετα να διαλεξεις απο το pod αν θες να λειτουργει σαν ενισχυτης με καμπινα κλπ και βαζεις το αναλογο κουμπακι που εχει σε direct θεση(καταλληλο για recording) ή το βαζεις στην  amp  θεση και ακυρωνεις την προσομοιωση ηχειου-καμπινας απο το pod(τα αναφερει ολα αναλυτικα στο manual).Σε οποιαδηποτε περιπτωση αν τον βαλεις στο input του ενισχυτη φροντισε να ρυθμισεις καπως flat τον ενισχυτη σου δηλ δωσε μεσαια και χαμηλωσε μπασα και πριμα.Ετσι λεει στο manual και ετσι βολευει και μενα! Α και προσεχε με την ενταση.

Παρε και ενα δικο μου κλιπακι που ηχογραφησα και ανεβασα στο forum με high gain ηχο για να καταλαβεις τι μπορει να κανει περιπου το podακι!.(κιθαρα σε pod στο input του ενισχυτη και line out στην καρτα ηχου)

 http://music.kithara.gr/download.php?mode=song_hifi&band_id=322&song_id=513
« Τελευταία τροποποίηση: 19/08/07, 01:52 από Fretwork »

Αποσυνδεδεμένος Baroness

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1321
    • Προφίλ
Απ: LINE6 PODII
« Απάντηση #37 στις: 19/08/07, 11:45 »
Χριστε μου, το ποντ ηταν αυτο?  ??? (ποια εκδοση? το καινουριο το 2006 ή το παλιο?)
Τι κιθαρα εχεις? Με τι μαγνητες?

Ηταν λες και ακουγα κανα boutique hi gain ενισχυτη... αυτο το πραγματακι παιδια σπερνει.....

Αποσυνδεδεμένος JaYmZ

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 333
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: LINE6 PODII
« Απάντηση #38 στις: 19/08/07, 12:09 »
επίσης σε τι ενισχυτή παίζεις, ποιο amp χρησιμοποίησες στο Pod Και τι ρυθμίσεις του έχεις κάνει?

λέγε τώρα!!!! ;D ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος Baroness

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1321
    • Προφίλ
Απ: LINE6 PODII
« Απάντηση #39 στις: 19/08/07, 12:46 »
Εσυ εχεις το live, εμεις εχουμε το ΙΙ ομως  :D ;D ;D ;D
Νια νιανιαααα, δεν θα πετυχεις ποτε το πρεσετ  :P :P

Αποσυνδεδεμένος Zeppelin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 749
  • Φύλο: Άντρας
  • Κοχλιωτός κριθαρένιος λαμπτήρας...
    • Προφίλ
Απ: LINE6 PODII
« Απάντηση #40 στις: 19/08/07, 12:57 »
Για classic κ hard rock ήχους προσφέρεται το ΙΙ?

Όντως καταπληκτικός ήχος του fretwork!!!
The world is full of kings and queens,
who will blind your eyes and steal your dreams,
IT'S HEAVEN AND HELL!

Αποσυνδεδεμένος Baroness

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1321
    • Προφίλ
Απ: LINE6 PODII
« Απάντηση #41 στις: 19/08/07, 13:20 »
Ναι.  ;) Καλυπτει τα παντα.

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: LINE6 PODII
« Απάντηση #42 στις: 19/08/07, 13:51 »
Το xt είναι προενίσχυση + κάρτα ήχου, έτσι δεν είναι? ::)

Αποσυνδεδεμένος drakoumel

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 508
  • Φύλο: Άντρας
  • Levi Apprentice
    • Προφίλ
Απ: LINE6 PODII
« Απάντηση #43 στις: 19/08/07, 15:38 »
...το xt δουλεύει ανεξάρτητα και μπορείς να το χρησιμοποιήσεις και σαν κάρτα ήχου με υποστήριξη ASIO drivers....
Abruptly awakened from the serenity of dreams to reality where terror reigns supreme

Αποσυνδεδεμένος Fretwork

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 245
  • Φύλο: Άντρας
  • Chuck Norris has two speeds:Walk and Kill.
    • Προφίλ
    • myspace
Απ: LINE6 PODII
« Απάντηση #44 στις: 19/08/07, 16:02 »
Χριστε μου, το ποντ ηταν αυτο?  ??? (ποια εκδοση? το καινουριο το 2006 ή το παλιο?)
Τι κιθαρα εχεις? Με τι μαγνητες?

Ηταν λες και ακουγα κανα boutique hi gain ενισχυτη... αυτο το πραγματακι παιδια σπερνει.....

Ειναι το pod2 το παλιο.Με μια jackson soloist usa '88 το εγραψα.Μαγνητης seymour duncan distortion νομιζω...Δεν το εχω εξακριβωσει.Αλλα τι active κλπ...Αμα ειναι καλο το οργανο γραφει και καλα.

επίσης σε τι ενισχυτή παίζεις, ποιο amp χρησιμοποίησες στο Pod Και τι ρυθμίσεις του έχεις κάνει?

λέγε τώρα!!!! ;D ;D ;D ;D

Ο ενισχυτης ειναι ενας hughes & kettner 50w τρανζιστορ.Τπτ ιδιαιτερο απλα η προενισχυση του αλλαζει την 'πλαστικη' χροια του pod αν  καταλαβαινεις τι εννοω.Την κανει πιο ρεαλιστικη.
Το amp ειναι το κλασσικο modern high gain του pod.

Για classic κ hard rock ήχους προσφέρεται το ΙΙ?

Όντως καταπληκτικός ήχος του fretwork!!!

Εννοειται οτι προσφερεται.Για μενα το 2 εχει καλυτερους gain ηχους απο το xt.Tο xt νικαει σε καθαρα και low gain ηχους.Αποψη μου και μονο.

Γενικα μην ψαρωνετε.Πειραματιστειτε με οσους τροπους συνδεσμολογιας και ηχογραφησης μπορειται.Το αποτελεσμα μπορει να ξεπερναει ενα στουντιο ηχογραφησης που και λεφτα θα ξοδεψετε και το αποτελεσμα δεν θα σας ικανοποιει.
Με cubase,wavelab και ενα ματσο δυνατα plug-ins κανεις θαυματα.
« Τελευταία τροποποίηση: 19/08/07, 16:11 από Fretwork »

Αποσυνδεδεμένος JaYmZ

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 333
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: LINE6 PODII
« Απάντηση #45 στις: 19/08/07, 16:11 »
φίλε fretwork σου δίνω το respect...εγώ με gibson+λαμπάτο marshall+podxt live δεν έχω καταφέρει να βγάλω τόσο ποιοτικό high-gain ήχο...στα καθαρά και σε rock-blues-crunchy ήχους γίνεται πανικός, αλλά υστερώ στο high-gain...δλδ, για να βγάλω καλό high gain ήχο χρησιμοποιώντας π.χ. τον dual recto από το pod+boogie cab απλά πρέπει να έχω το gain του ενισχυτή στο 1-2 και το master πάνω από το 7, για να τσιμπάνε οι λάμπες στον τελικό και να εξαφανίζεται το ψηφιακό feeling του Pod...

...αλλά δεν το έχω πολυψάξει ακόμα το ρημάδι, και το θέμα είναι ότι εκεί που λες "οκ τα δοκίμασα όλα", κάτι άλλο θα βρεις να πειράξεις το οποίο δεν το είχες δει και άντε πάλι από την αρχή...καθόλου εύκολη πεταλιέρα... :(

Αποσυνδεδεμένος newGuitarMan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 516
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: LINE6 PODII
« Απάντηση #46 στις: 19/08/07, 16:24 »
Παιδιά τα POD είναι πάρα πολύ καλά μηχανήματα αλλά θέλουν λίγο ψάξιμο για να βρεις το σωστό ήχο! Εγώ που παίζω στο PODxt pro του διδάσκαλου κάθε φορά φεύγω με ένα χαμόγελο μέχρι τα αυτιά ;D
Μια μέρα μου είχε βάλει έναν ήχο που θα έλεγες: "Δεν μπορεί θα έχει κανέναν κρυμένο Mark IV" :o Έχει πραγματικά πάααρα πολύ καλή ποιότητα όταν το ακούς μπροστά σου αλλά μερικές φορές σε κάποιες ηχογραφήσεις που έχω ακούσει έχει αυτό το ψηφιακό ζζζζζζ.... :-\

Ακόμα δεν ξέρω αν το έχετε ακούσει αλλά υπάρχουν πολλές φήμες ότι σε λίγο καιρό θα βγει το καινούριο ποντ που θα λέγεται PODx3 και λένε πως θα έχει πολλά από τα χαρακτηριστικά του Vetta, δηλαδή θα μπορείς να το τρέχεις σαν δύο ενισχυτές ταυτόχρονα και πολλά άλλα καλούδια. Και μάλλον θα έχει και καινούριας γενιάς προσομοιώση 8)


Αποσυνδεδεμένος Baroness

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1321
    • Προφίλ
Απ: LINE6 PODII
« Απάντηση #47 στις: 19/08/07, 16:32 »
Φιλε fretwork παλι καλα που ηταν τετοια κιθαρα! Γιατι αμα ηταν κατι λιγοτερο θα ξενερωνα αγρια με την δικια μου.

JaYmZ αμα θες ανταλλαζω το ρακ με την live σου... ;D

newGuitarMan μακαρι, και ας ειναι καλο οπως το ΙΙ  ;D

Αποσυνδεδεμένος Fretwork

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 245
  • Φύλο: Άντρας
  • Chuck Norris has two speeds:Walk and Kill.
    • Προφίλ
    • myspace
Απ: LINE6 PODII
« Απάντηση #48 στις: 19/08/07, 19:12 »
φίλε fretwork σου δίνω το respect...εγώ με gibson+λαμπάτο marshall+podxt live δεν έχω καταφέρει να βγάλω τόσο ποιοτικό high-gain ήχο...στα καθαρά και σε rock-blues-crunchy ήχους γίνεται πανικός, αλλά υστερώ στο high-gain...δλδ, για να βγάλω καλό high gain ήχο χρησιμοποιώντας π.χ. τον dual recto από το pod+boogie cab απλά πρέπει να έχω το gain του ενισχυτή στο 1-2 και το master πάνω από το 7, για να τσιμπάνε οι λάμπες στον τελικό και να εξαφανίζεται το ψηφιακό feeling του Pod...

...αλλά δεν το έχω πολυψάξει ακόμα το ρημάδι, και το θέμα είναι ότι εκεί που λες "οκ τα δοκίμασα όλα", κάτι άλλο θα βρεις να πειράξεις το οποίο δεν το είχες δει και άντε πάλι από την αρχή...καθόλου εύκολη πεταλιέρα... :(

Για live θα διαλεγα παντως την πεταλιερα σου ασυζητητι.Σε οσα live  εχω παιξει το pod δεν με καλυπτει.Ποτε δεν καταφερα να βγαλω πολυ καλο ηχο.
Σαν εξοπλισμο μαλλον εχεις καλυτερο απλα εγω εχω βγαλει καποιες ακρες στο να γραφω τον ηχο μου καλα.
Μακαρι και live να ειχα τον ιδιο ηχο... :-\


Φιλε fretwork παλι καλα που ηταν τετοια κιθαρα! Γιατι αμα ηταν κατι λιγοτερο θα ξενερωνα αγρια με την δικια μου.

Γιατι με τι παιζεις?

Αποσυνδεδεμένος Baroness

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1321
    • Προφίλ
Απ: LINE6 PODII
« Απάντηση #49 στις: 19/08/07, 20:33 »
http://www.thomann.de/gr/epiphone_lp_special_black.htm
heavily modified (μεχρι και τις βιδες, χωρις πλακα)

με
http://store.guitarfetish.com/gfsprhugococ.html σε νεκ
και
http://store.guitarfetish.com/lopiexpowivi.html σε μπριτζ

αλλα δεν την εχω ακουσει ακομα με τα καινουρια πραγματα επανω

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Line6 - Vetta II

Ξεκίνησε από psomas « 1 2 » Τα καλύτερα...

30 Απαντήσεις
9495 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/09/04, 05:28
από Costa
17 Απαντήσεις
7660 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/10/06, 05:04
από oneofthem
Line6 Uber Metal

Ξεκίνησε από PanouleXxX Εφέ

12 Απαντήσεις
4500 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/01/08, 00:55
από Jezus
10 Απαντήσεις
6879 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/02/08, 15:15
από studio54
3 Απαντήσεις
3886 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/04/08, 15:44
από SaturnOfBass
12 Απαντήσεις
5563 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31/08/08, 03:20
από Transparent_criminal
1 Απαντήσεις
2673 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/06/08, 21:24
από Jezus
11 Απαντήσεις
4318 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/06/08, 23:44
από Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood
3 Απαντήσεις
2957 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/07/08, 22:54
από zeromancer
3 Απαντήσεις
2950 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/04/10, 10:19
από Vaiking