Αποστολέας Θέμα: Gibson Flying V, μετράει?  (Αναγνώστηκε 11553 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Adno

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 158
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Gibson Flying V, μετράει?
« στις: 17/12/08, 00:34 »
Hi παίδες. Τις τελευταίες μέρες έφαγα ένα κόλλημα με τη Gibson Flying V. Συγκεκριμένα αυτη που έχει και ebony. (http://www.thomann.de/gr/gibson_flying_v.htm)
Δεν έχω παίξει ακόμα αλλά εμφανισιακά τα σπάει για μένα.
Το είχα για στάνταρ ότι τώρα τα χριστούγεννα θα πάρω Parker Nitefly που έχω παίξει και εντάξει τα όργανα είναι απο άλλο πλανήτη. Αλλά δεν ξέρω ερωτεύτηκα αυτή τη Gibson.

Υπάρχει κάποιος που να την έχει (τη Gibson) και να μου πει εντυπώσεις. Γενικά όποιος θέλει να πει την γνώμη του... Είμαι σε μεγάλο δίλλημα, Βοήθεια!! :P

Ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος VampireLestrat

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 387
  • Φύλο: Άντρας
  • Draco Dormiens Nunquam Titillandus
    • Προφίλ
Απ: Gibson Flying V, μετράει?
« Απάντηση #1 στις: 17/12/08, 12:07 »
 OXI OXI OXI προς θεού ΜΗΝ πάρεις την Gibson! Όχι βέβαια επειδή δεν είναι καλή κιθάρα απλά η Parker είναι κλάσεις ανώτερη!

Αποσυνδεδεμένος JaYmZ

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 333
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Gibson Flying V, μετράει?
« Απάντηση #2 στις: 17/12/08, 15:15 »
απορώ πως πουλάνε αυτές οι κιθάρες..(parker)...δεν παίζει να κυκλοφορούν πιο άσχημα όργανα...

Αποσυνδεδεμένος Adno

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 158
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Gibson Flying V, μετράει?
« Απάντηση #3 στις: 17/12/08, 15:22 »
OXI OXI OXI προς θεού ΜΗΝ πάρεις την Gibson! Όχι βέβαια επειδή δεν είναι καλή κιθάρα απλά η Parker είναι κλάσεις ανώτερη!


Έχεις δίκιο αλλά η γκίμπσον είναι πιο αλητεία :P:P

απορώ πως πουλάνε αυτές οι κιθάρες..(parker)...δεν παίζει να κυκλοφορούν πιο άσχημα όργανα...

Έχω αντίθετη γνώμη αλλά εντάξει θέμα γούστου είναι. Ειδικά κατι Fly που υπάρχουν είναι πανέμορφες...

Αποσυνδεδεμένος VampireLestrat

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 387
  • Φύλο: Άντρας
  • Draco Dormiens Nunquam Titillandus
    • Προφίλ
Απ: Gibson Flying V, μετράει?
« Απάντηση #4 στις: 17/12/08, 16:15 »
Σαφέστατα πρόκειται για ΚΑΚΑΣΧΗΜΕΣ κιθάρες αλλά όταν παίξεις 2 λεπτά μαζί τους το ξεχνάς... ;)

Αποσυνδεδεμένος mace

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • I STILL LOVE MY PARKER...but I love my rack better
    • Προφίλ
    • Telos Epoxis
Απ: Gibson Flying V, μετράει?
« Απάντηση #5 στις: 17/12/08, 16:29 »
Η ομορφια ειναι κατι υποκειμενικο....εγω τις βρισκω πανεμορφες και δεν ακουω τιποτα  :D :D :D :D :D

Φιλε Adno....εχεις καταλαβει βεβαια οτι προκειται για δυο εντελως διαφορετικης φιλοσοφιας οργανα.Αν δεν εχεις αλλη κιθαρα,παρε την Parker....γενικα η V δε θα σε βολεψει παντα και δεν ειναι τοσο ευελικτη,ειναι ομως ''κώλυμα''  και σε καταλαβαινω....Ουτε εγω αντεξα και αγορασα μια προσφατα....http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=150316037063

Παράθεση
απορώ πως πουλάνε αυτές οι κιθάρες

χα,χα.....ημαρτον ρε συ Jaymz.Δε σε αναγκασε κανεις να τις αγορασεις.Αστες για εμας τους ''κακογουστους''  ;D ;D :P
From childhood's hour I have not been...As others were; I have not seen...As others saw; I could not bring...My passions from a common spring...From the same source I have not taken...My sorrow; I could not awaken .....E.A.POE

Αποσυνδεδεμένος taxfreesax

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 940
  • Φύλο: Άντρας
  • why so serious ?
    • Προφίλ
Απ: Gibson Flying V, μετράει?
« Απάντηση #6 στις: 17/12/08, 17:16 »
κοιτα να δεις πως εχει η δικια μου αποψη για τις flying V. βεβαιως και συμφωνω πως οι f-v ειναι αλητεια (γουσταρω να τις βλεπω πανω σε καποιον -αρκει να μην ειναι ''φλωρος'') ειναι γενικα εχουν ιδιαιτερο στυλ.

αυτο που ομως θα πρεπει να σε απασχολησει περισσοτερο ειναι

1) αν καλυπτουν ΕΣΕΝΑ στο ειδος που γουσταρεις παιζεις
2)αν σε βολευουν ΕΣΕΝΑ στον τροπο που παιζεις (καθιστος/ορθιος.ως γνωστον οι συγκεκριμενες κιθαρες ΔΕΝ βολευουν μα καθολου ομως στο καθιστικο παιξιμο)
3) καλες οι gibson ΑΛΛΑ μπορεις να βρεις καλυτερες και πολυ πιο οικονομικες (Ιαπωνικης κατασκευης) και πιο αξιολογες απο θεμα ποιοτητας κατασκευης.


σε πρωτη φαση πηγαινε να τη δοκιμασεις,παιξε λιγο με μια τετοια κιθαρα και μετα κανε σοβαρη ερευνα αγορας για να βρεις κατι πιο καλοφτιαγμενο και σε λιγοτερα λεφτα.


εκτος κι αν πας μονο για τη φιρμα και τη λεζαντα σου. τα ΄παμε  ;)

Αποσυνδεδεμένος Adno

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 158
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Gibson Flying V, μετράει?
« Απάντηση #7 στις: 17/12/08, 17:35 »

Η αλήθεια είναι ότι η αγορά θα γίνει, αν γίνει, μόνο και μόνο απο απληστία και για την καύ..α τελείως. Πιστεύω ότι δεν είμαι ο μόνος που το έχω νιώσει εδώ μέσα. Έχω μια τζεμ και έιμαι υπερευχαριστημένος οπότε ψάχνω μια δεύτερη κιθάρα (με ότι μπορεί να σημαίνει αυτό). Στη μπάντα που είμαι παίζουμε hard rock και πιστεύω και οι δύο θα με κάλυπταν. (καλά η parker παίζει τα πάντα :P)


3) καλες οι gibson ΑΛΛΑ μπορεις να βρεις καλυτερες και πολυ πιο οικονομικες (Ιαπωνικης κατασκευης) και πιο αξιολογες απο θεμα ποιοτητας κατασκευης.


Η αλήθεια είναι ότι δεν έχω κόλλημα με gibson απλά με τις V γενικότερα. Θα ήθελα να ακύσω προτάσεις και σε άλλες μάρκες. Κοιτούσα τις Ντιν σήμερα το μεσημέρι αλλά τη φοβάμαι τη Κορέα λίγο. Βέβαια στο ι-μπέι υπάρχουν αμερικάνικες σε προσιτές τιμές...

Ελπίζω να μη σας κουράζω :P

Αποσυνδεδεμένος Adno

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 158
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Gibson Flying V, μετράει?
« Απάντηση #8 στις: 17/12/08, 17:37 »
Ουτε εγω αντεξα και αγορασα μια προσφατα....http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=150316037063


Πανέμορφη...

Αποσυνδεδεμένος mace

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • I STILL LOVE MY PARKER...but I love my rack better
    • Προφίλ
    • Telos Epoxis
Απ: Gibson Flying V, μετράει?
« Απάντηση #9 στις: 17/12/08, 20:25 »
Θενξ Adno....συμφωνω απολυτα με Taxfree για τα MIJ που κι εγω τα θεωρω εφαμιλλα η και καλυτερα των αμερικανικων (εχω ηδη αρκετα MIJ οργανα)....κοιτα και τα ιαπωνικα λοιπον πριν αποφασισεις  ;)
« Τελευταία τροποποίηση: 17/12/08, 23:35 από mace »
From childhood's hour I have not been...As others were; I have not seen...As others saw; I could not bring...My passions from a common spring...From the same source I have not taken...My sorrow; I could not awaken .....E.A.POE

Αποσυνδεδεμένος Giorgos K.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 686
  • Φύλο: Άντρας
  • Προσωπικό κείμενο
    • Προφίλ
Απ: Gibson Flying V, μετράει?
« Απάντηση #10 στις: 17/12/08, 22:42 »

Η αλήθεια είναι ότι η αγορά θα γίνει, αν γίνει, μόνο και μόνο απο απληστία και για την καύ..α τελείως. Πιστεύω ότι δεν είμαι ο μόνος που το έχω νιώσει εδώ μέσα. Έχω μια τζεμ και έιμαι υπερευχαριστημένος οπότε ψάχνω μια δεύτερη κιθάρα (με ότι μπορεί να σημαίνει αυτό). Στη μπάντα που είμαι παίζουμε hard rock και πιστεύω και οι δύο θα με κάλυπταν. (καλά η parker παίζει τα πάντα :P)


3) καλες οι gibson ΑΛΛΑ μπορεις να βρεις καλυτερες και πολυ πιο οικονομικες (Ιαπωνικης κατασκευης) και πιο αξιολογες απο θεμα ποιοτητας κατασκευης.



Η αλήθεια είναι ότι δεν έχω κόλλημα με gibson απλά με τις V γενικότερα. Θα ήθελα να ακύσω προτάσεις και σε άλλες μάρκες. Κοιτούσα τις Ντιν σήμερα το μεσημέρι αλλά τη φοβάμαι τη Κορέα λίγο. Βέβαια στο ι-μπέι υπάρχουν αμερικάνικες σε προσιτές τιμές...

Ελπίζω να μη σας κουράζω :P


μετράει οι ν φίλε,όπως και οι explorers!
τσέκαρε τις dean
αν και δεν είναι το καλτερο που μπορείς να πάρεις με αυτά τα λεφτά είναι πανέμορφες
έχουν πολλές ν αλλά και πολλές σε σχήμα ml(μία ανάμιξη ν και explorer)
πάρε μερρικά λίνκς
http://www.thomann.de/gr/dean_guitars_razorback_v_255_explosion.htm
http://www.thomann.de/gr/dean_guitars_v79_cbk_stoptail.htm
http://www.thomann.de/gr/dean_guitars_v_black_gold.htm
http://www.thomann.de/gr/dean_guitars_stealth_ttsb.htm
http://www.thomann.de/gr/dean_guitars_v_white_gold.htm
καλά πάρε το search και δές μόνος σου
http://www.thomann.de/gr/search_GF_heavy_guitars_BF_dean_guitars_PG_2.html
Υπογραφή

Αποσυνδεδεμένος Γεννημενος Κιθαρίστας!!!

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 259
  • Φύλο: Άντρας
  • 1 ki8ara 1000 le3eis !!!
    • Προφίλ
Απ: Gibson Flying V, μετράει?
« Απάντηση #11 στις: 17/12/08, 23:11 »
OXI OXI OXI προς θεού ΜΗΝ πάρεις την Gibson! Όχι βέβαια επειδή δεν είναι καλή κιθάρα απλά η Parker είναι κλάσεις ανώτερη!
παιδια χωρις πλακα ειναι κακασχημες για το γουστο μου !! δεν ξερω απο ηχου και κλπ αλλα σαν εμφανιση προτιμω Lada (αν υπηρχαν βεβαια)  ... ;D

Αποσυνδεδεμένος Baroness

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1321
    • Προφίλ
Απ: Gibson Flying V, μετράει?
« Απάντηση #12 στις: 18/12/08, 13:42 »
mace, απο mij οργανα εχεις και αλλες edwards?

Αποσυνδεδεμένος mace

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • I STILL LOVE MY PARKER...but I love my rack better
    • Προφίλ
    • Telos Epoxis
Απ: Gibson Flying V, μετράει?
« Απάντηση #13 στις: 18/12/08, 16:52 »
Ειχα μια Les Paul clone αλλα εφυγε στο ebay το καλοκαιρι για να ''χρηματοδοτήσω'' αγορα μιας Kramer Ferrington  :)....γενικα παντως ειμαι φαν του Ιαπωνα  ;D ;D
From childhood's hour I have not been...As others were; I have not seen...As others saw; I could not bring...My passions from a common spring...From the same source I have not taken...My sorrow; I could not awaken .....E.A.POE

Αποσυνδεδεμένος Baroness

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1321
    • Προφίλ
Απ: Gibson Flying V, μετράει?
« Απάντηση #14 στις: 19/12/08, 18:00 »
Ενδιαφερον αυτο  ;) Ποιο μοντελο? Εντυπωσεις?

Αποσυνδεδεμένος RoyBatty

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 475
  • Φύλο: Άντρας
  • Where the Southern Cross meets the Yellow Dog
    • Προφίλ
Απ: Gibson Flying V, μετράει?
« Απάντηση #15 στις: 19/12/08, 19:15 »
βεβαιως και συμφωνω πως οι f-v ειναι αλητεια (γουσταρω να τις βλεπω πανω σε καποιον -αρκει να μην ειναι ''φλωρος'') ειναι γενικα εχουν ιδιαιτερο στυλ.

Φλώροι...τσκ τσκ τσκ.
Γι'αυτούς τους φλώρους που παίζανε με Flying V τι να πει κανείς:





 8)
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Αποσυνδεδεμένος mace

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • I STILL LOVE MY PARKER...but I love my rack better
    • Προφίλ
    • Telos Epoxis
Απ: Gibson Flying V, μετράει?
« Απάντηση #16 στις: 19/12/08, 20:46 »
Παράθεση
Ενδιαφερον αυτο  Wink Ποιο μοντελο? Εντυπωσεις?

Ηταν μια LP Custom clone,μαονι/maple σωμα,μαονι μπρατσο (κατι μεταξυ '58ς και '60ς neck απο παχος),Duncan μαγνητες bridge/neck...Αν θυμαμαι καλα το μοντελο ηταν LP-92 η καπως ετσι τελος παντων.Ηχος πολυ κοντα σε μια Paul cusτom shop,η τελος παντων αδικαιολογητα κοντα για τη χρηματικη διαφορα που τις χωριζει....κοστισε κοντα στα  550 ευρω με τα μεταφ/κα και ηταν πραγματικα πανεμορφη (Binding,mirror pickguard,chrome pup rings κλπ)....ισως καποια στιγμη σκεφτω να παρω μια,ξανα
From childhood's hour I have not been...As others were; I have not seen...As others saw; I could not bring...My passions from a common spring...From the same source I have not taken...My sorrow; I could not awaken .....E.A.POE

Αποσυνδεδεμένος Baroness

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1321
    • Προφίλ
Απ: Gibson Flying V, μετράει?
« Απάντηση #17 στις: 20/12/08, 20:31 »
Αααα, η john sykes? Ενθαρρητικο review. :) (sorry για το οφ-τοπικ)

Αποσυνδεδεμένος mace

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • I STILL LOVE MY PARKER...but I love my rack better
    • Προφίλ
    • Telos Epoxis
Απ: Gibson Flying V, μετράει?
« Απάντηση #18 στις: 20/12/08, 20:54 »
Εμοιαζε με Sykes ναι....
From childhood's hour I have not been...As others were; I have not seen...As others saw; I could not bring...My passions from a common spring...From the same source I have not taken...My sorrow; I could not awaken .....E.A.POE

Αποσυνδεδεμένος Giorgos K.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 686
  • Φύλο: Άντρας
  • Προσωπικό κείμενο
    • Προφίλ
Απ: Gibson Flying V, μετράει?
« Απάντηση #19 στις: 20/12/08, 21:04 »
ας επανέρθουμε..

μην κοιτάτε τους φλώρους,κοιτάχτε τις κιθάρες
Υπογραφή

Αποσυνδεδεμένος Stinky

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1522
  • Φύλο: Άντρας
  • <Secondhand King>
    • Προφίλ
Απ: Gibson Flying V, μετράει?
« Απάντηση #20 στις: 21/12/08, 09:02 »
Giorgara h πρωτη ειναι ml οποτε off topic. Οσο για τισ επομενες μαλλον η dean εχει απολυσει τους luthiers και εχει προσλαβει γραφιστες και photoshopades για να φτιαχνουν τα οργανα της  ;D Πολυ μοστρα και δεν 3ερω αν ανταποκρινονται κατασκευαστικα σε αυτο ποθ προσπαθουν να παρουσιασουν

Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
Απ: Gibson Flying V, μετράει?
« Απάντηση #21 στις: 21/12/08, 11:52 »
Καλημερα σε ολους!!!
Και γω μετα απο δυο st μοντελα εχω αρχισει να κοιταω διαφορες flying v για το μελλον. Και ρωτω οσους εχουν παιξει με Gibson flying v:
Το μανικι τους ειναι ιδιο με les paul??
Τι μουσικη κυριως μπορεις να παιξεις με αυτες? Ειναι πολυ high end/μεταλιαρικες? (Δεν ειχα ποτε την ευκαιρια να παιξω με 500Τ η 496R που φορανε κυριως οι V...)


Αποσυνδεδεμένος Giorgos K.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 686
  • Φύλο: Άντρας
  • Προσωπικό κείμενο
    • Προφίλ
Απ: Gibson Flying V, μετράει?
« Απάντηση #22 στις: 21/12/08, 22:13 »
Giorgara h πρωτη ειναι ml οποτε off topic. Οσο για τισ επομενες μαλλον η dean εχει απολυσει τους luthiers και εχει προσλαβει γραφιστες και photoshopades για να φτιαχνουν τα οργανα της  ;D Πολυ μοστρα και δεν 3ερω αν ανταποκρινονται κατασκευαστικα σε αυτο ποθ προσπαθουν να παρουσιασουν
1)να σου θυμίσω οτι η ml είναι κατά το ήμισι ν
2)κάποιες ναί,κάποιες όχι
Υπογραφή

Αποσυνδεδεμένος Koursaros

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 81
  • Φύλο: Άντρας
  • εγώ είμαι γω και τα χω βρει με τη δική μου φάτσα..
    • Προφίλ
Απ: Gibson Flying V, μετράει?
« Απάντηση #23 στις: 04/01/09, 00:39 »
Η ομορφια ειναι κατι υποκειμενικο....εγω τις βρισκω πανεμορφες και δεν ακουω τιποτα  :D :D :D :D :D

Φιλε Adno....εχεις καταλαβει βεβαια οτι προκειται για δυο εντελως διαφορετικης φιλοσοφιας οργανα.Αν δεν εχεις αλλη κιθαρα,παρε την Parker....γενικα η V δε θα σε βολεψει παντα και δεν ειναι τοσο ευελικτη,ειναι ομως ''κώλυμα''  και σε καταλαβαινω....Ουτε εγω αντεξα και αγορασα μια προσφατα....http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=150316037063

Παράθεση
απορώ πως πουλάνε αυτές οι κιθάρες

χα,χα.....ημαρτον ρε συ Jaymz.Δε σε αναγκασε κανεις να τις αγορασεις.Αστες για εμας τους ''κακογουστους''  ;D ;D :P


Πάρε και καμιά κιθάρα ρε mace...έχεις κολλήσει με μια τόσα χρόνια και στεναχωριέμαι... :P :P :P :P :P :D :D :D :D :D :D :Dχαχαχαχαχα...τις πόσες έχεις φτάσει τώρα;;;
und gott verweiss ich will kein engel sein...!

Αποσυνδεδεμένος mace

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • I STILL LOVE MY PARKER...but I love my rack better
    • Προφίλ
    • Telos Epoxis
Απ: Gibson Flying V, μετράει?
« Απάντηση #24 στις: 04/01/09, 18:05 »
Ωρεεεε...τι πεταγεσαι ξαφνικα εσυ;;;;;;;;;;  :D :D :D :D :D :D :D Αστα...με βλεπω να μετακομιζω στο τελος απο το σπιτι....GAS my friend...pure f*ckin' GAS.
From childhood's hour I have not been...As others were; I have not seen...As others saw; I could not bring...My passions from a common spring...From the same source I have not taken...My sorrow; I could not awaken .....E.A.POE

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
3 Απαντήσεις
3629 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/05/02, 09:41
από Ο Νέος Κιθαρωδός
26 Απαντήσεις
9873 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/12/03, 14:53
από Καρχαρίας
5 Απαντήσεις
3599 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/02/08, 14:17
από Rayden
28 Απαντήσεις
11968 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/07/08, 15:23
από Giorgos K.
16 Απαντήσεις
5447 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/02/09, 03:04
από Jezus
3 Απαντήσεις
2845 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/07/09, 02:11
από jim.ni
9 Απαντήσεις
3355 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/08/09, 11:55
από tasoik
41 Απαντήσεις
11035 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/12/09, 21:25
από Napoleon66
10 Απαντήσεις
4125 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/03/11, 16:45
από tansap
3 Απαντήσεις
3034 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/04/14, 14:21
από Alani_No.13