Αποστολέας Θέμα: Μπουζουκι ( εκμαθηση-αγορα-πληροφοριες )  (Αναγνώστηκε 137327 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος pppetros

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 16
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω το Το Στέκι των Κιθαρωδών!
    • Προφίλ
Απ: Μπουζουκι ( εκμαθηση-αγορα-πληροφοριες )
« Απάντηση #75 στις: 19/01/05, 18:00 »
Κατι για ενισχυτη ειδικο για μπουζουκι, ξερει κανεις;
ΦΙΛΙΚΑ
ΠΕΤΡΟΣ

Αποσυνδεδεμένος pppetros

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 16
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω το Το Στέκι των Κιθαρωδών!
    • Προφίλ
Απ: Μπουζουκι ( εκμαθηση-αγορα-πληροφοριες )
« Απάντηση #76 στις: 25/01/05, 18:01 »
Ξερει κανεις,τους ενισχυτες FENDER για μπουζουκι;
ΦΙΛΙΚΑ
ΠΕΤΡΟΣ

Αποσυνδεδεμένος Alchimistis

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 262
  • Φύλο: Άντρας
  • Pink Floyd
    • Προφίλ
Απ: Μπουζουκι ( εκμαθηση-αγορα-πληροφοριες )
« Απάντηση #77 στις: 30/01/05, 01:46 »
Ναι οντως ειναι πολυ καλοι ενισχυτές αλλα ενταξη εγω εχω μαρσαλ και με εχει βγαλει παλικαρι......να κοιτας ο ενισχυτης να εχει ρειβερμπ

Αποσυνδεδεμένος pppetros

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 16
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω το Το Στέκι των Κιθαρωδών!
    • Προφίλ
Απ: Μπουζουκι ( εκμαθηση-αγορα-πληροφοριες )
« Απάντηση #78 στις: 31/01/05, 17:32 »
Ποιον μαρσαλ εχεις,τι καλουδια εχει επανω του,και ποσο περιπου κοστιζει;
Εισαι ευχαριστημενος,παιζοντας μπουζουκι σ'αυτον;
ΦΙΛΙΚΑ
ΠΕΤΡΟΣ

Αποσυνδεδεμένος mae_stro

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 1
    • Προφίλ
Απ: Μπουζουκι ( εκμαθηση-αγορα-πληροφοριες )
« Απάντηση #79 στις: 17/02/05, 08:31 »
Πρέπει να πάρεις ενισχυτή για ακουστικά όργανα
Ένα πολύ καλός είναι ο lowdbox 240 της Fishman,που θα τον βρεις στον 1ο όροφο στον Διαμαντόπουλο.
Επίσης η Korg έχει βγάλει ένα πολύ μικρό καταπληκτικό κουρδιστήρι.
Καλημέρα

Αποσυνδεδεμένος sibbaspanos

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 1
    • Προφίλ
Απ: Μπουζουκι ( εκμαθηση-αγορα-πληροφοριες )
« Απάντηση #80 στις: 23/02/05, 16:15 »
??? ποιος μπορει να με βοηθησει.ψαχνω ενισχητη για μπουζουκι και μηχανημα για κουρδισμα.Παρακαλω την γνωμη σας για πια μαρκα ενισχητη ειναι καλη.(γυρω στα 100 βατ).

Ο ενισχυτής δεν παίζει και μεγάλο ρόλο όσο ο μαγνήτης. Ο  μαγνήτης που χρησιμοποιώ εγώ είναι ο Prodigy M8, μπαίνει και σε μικροφωνική με άριστα αποτελέσματα. Αυτ'η τη στιγμή είναι ο καλύτερος που υπάρχει για μπουζούκι (αύριο ίσως βγεί κάποιος άλλος). Καλός ενισχυτής (τον δούλευα στο παρελθόν) είναι ο SOLITER (100+100 W) ειδικός για μπουζούκι. - γύρω στα 700 € σε καινούριο. (κοντα στα 500 σε μετ/σμένος). Ένας λαμπάτος είναι το τέλειο ..αλλά πού να τον βρείς.
Μηχάνημα για κούρντισμα στο εμπόριο με το ... κιλό. (γύρω στα 25 €). 

sibbaspanos@yahoo.gr (Παναγιώτης).

Αποσυνδεδεμένος ερεβος

  • Shadowking
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2354
  • Φύλο: Άντρας
  • ars longa vita brevis
    • Προφίλ
    • http://myspace.com/gorthaour
Απ: Μπουζουκι ( εκμαθηση-αγορα-πληροφοριες )
« Απάντηση #81 στις: 06/04/05, 02:40 »
Παιδια τι γνωμη εχετε για τον μαγνητη EMG - B??? τον εχει δοκιμασει κανεις?
Twitter @mcrosog

Αποσυνδεδεμένος ερεβος

  • Shadowking
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2354
  • Φύλο: Άντρας
  • ars longa vita brevis
    • Προφίλ
    • http://myspace.com/gorthaour
Απ: Μπουζουκι ( εκμαθηση-αγορα-πληροφοριες )
« Απάντηση #82 στις: 06/04/05, 10:19 »
Ikatsoun, η κινητη εγκυκλοπαιδεια του μπουζουκιου.  ;D
Twitter @mcrosog

Αποσυνδεδεμένος Boogieman (του Kithara.gr!!!)

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 435
  • Φύλο: Άντρας
  • Αυτός στο Noiz.gr είναι άλλος!!!
    • Προφίλ
Απ: Μπουζουκι ( εκμαθηση-αγορα-πληροφοριες )
« Απάντηση #83 στις: 07/04/05, 18:25 »
Επίσης, πληροφοριακά, όσες πιο πολλές ΄΄ντούγιες΄΄(είναι οι γραμμές) στο πίσω μέρος του σκάφους, τόσο καλύτερο είναι το μπουζούκι και φυσικά ακριβότερο.

Επίσης στον Πειραιά, πίσω απο τον ηλεκτρικό, έχει 3 καταστήματα που πουλάνε μπουζούκια σε διάφορες τιμές, αν δεν θές κάτι πανάκριβο απο επώνυμο κατασκευαστή.
Υπάρχουν άνθρωποι που καταλαβαίνουν όσα βλέπουν και άνθρωποι που βλέπουν όσα καταλαβαίνουν.

Αποσυνδεδεμένος Andreoulis

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 41
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μπουζουκι ( εκμαθηση-αγορα-πληροφοριες )
« Απάντηση #84 στις: 07/04/05, 18:55 »
www.music-instruments.gr

Έχω δοκιμάσει αρκετά όργανα και είναι πολύ καλός. Και κυρίως συζητήσιμος και διαφωτιστικός.

Όσο για το ζήτημα με τις ντούγιες, κατά τη γνώμη μου είναι μύθος το ότι όσο περισσότερες,τοσο καλυτερα.
Άλλο μπαχ και άλλο σαμπάχ...

Αποσυνδεδεμένος LOKOS

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 2
    • Προφίλ
Απ: Μπουζουκι ( εκμαθηση-αγορα-πληροφοριες )
« Απάντηση #85 στις: 26/04/05, 18:16 »
ΧΑΙΡΕΤΩ ΤΗΝ ΠΑΡΕΑ.ΠΡΙΝ ΑΠΟ 5 ΜΗΝΕΣ ΑΓΟΡΑΣΑ ΕΝΑ ΤΡΙΧΟΡΔΟ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ "ΠΑΛΕΥΩ" ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ (ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΑ ΒΕΒΑΙΑ) ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΚΑΜΙΑ ΣΩΣΤΗ ΝΟΤΑ.ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΡΕΜΠΕΤΙΚΟ ΑΓΑΠΑΩ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΤΟΥΣ ΜΑΛΑΜΑ, ΠΑΠΑΚΩΣΤΑΝΤΙΝΟΥ Θ. ΠΑΣΧΑΛΙΔΗ κλ.
ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΨΑΧΝΩ & ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΟΠΟΙΟΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΕΙΝΑΙ ΤΑΜΠΛΑΤΟΥΡΕΣ (ΓΙΑ ΜΠΟΥΖΟΥΚΙ ΦΥΣΙΚΑ)ΑΠΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΤΟΥ ΣΩΚΡΑΤΗ & ΤΟΥ ΘΑΝΑΣΗ. (ΕΧΩ ΦΑΓΩΘΕΙ ΝΑ ΒΡΩ ΤΟΝ "ΠΕΧΛΙΒΑΝΗ" ΑΠΟ ΤΟ "ΒΡΑΧΝΟ ΠΡΟΦΗΤΗ"  ΤΟΥ ΘΑΝΑΣΗ).
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

Αποσυνδεδεμένος kronus

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 386
  • Φύλο: Άντρας
  • peace sells, but who's buying it???
    • Προφίλ
Απ: Μπουζουκι ( εκμαθηση-αγορα-πληροφοριες )
« Απάντηση #86 στις: 01/06/05, 14:49 »
Ενδιαφέρομαι τον τελευταίο καιρό στην εκμάθηση μπουζουκιού. Έχω μια απορία όμως, κι επειδή με βλέπω να αργώ να πηγαίνω σε δάσκαλο(σε κανα χρόνο, μπορεί και δύο), θέλω όποιος γνωρίζει να μου πεί ποια είναι η διαφορά στο τρίχορδο(τρία ζευγη χορδων) και στο τετράχορδο. Ποιά χρησιμοποιούνται περισσότερο, διαφορές στον ήχο κτλ κτλ κτλ κτλ κτλ κτλ κτλ κτλ κτλ κτλ κτλ κτλ κτλ κτλ κτλ κτλ κτλ κτλ κτλ κτλ
Let the sun beat down upon my face, stars will fill my dream, I'm the traveller of both time& space to be where I have been-Kashmir, Led Zeppelin

Αποσυνδεδεμένος ερεβος

  • Shadowking
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2354
  • Φύλο: Άντρας
  • ars longa vita brevis
    • Προφίλ
    • http://myspace.com/gorthaour
Απ: Μπουζουκι ( εκμαθηση-αγορα-πληροφοριες )
« Απάντηση #87 στις: 01/06/05, 15:27 »
Επειδη ειναι καπως γενικο το αλλο θεμα ας πουμε 2 πραγματα πανω στη συγκεκριμενη ερωτηση του φιλου...

Μπουζούκι ειναι κανονικά το τρίχορδο...Αυτο υπαρχει στα παλια αστικα λαικα τραγουδια (ρεμπετικα) και αυτο χρησιμοποιουνταν μεχρι που ο Χιωτης διεδωσε το τετραχορδο (που προυπηρχε του Χιωτη)...Το τριχορδο εχει κουρδισμα D A D και μικροτερο ελαφρως σκαφος...Εχει πιο γλυκο ηχο απο το τετραχορδο και ειναι πιο δυσκολοπαιχτο (θελει μεγαλυτερη κινηση πανω στην ταστιερα ακομα και για μια απλη κλιμακα λογω του κουρδισματος του.)..Το τετράχορδο λέγεται σωστότερα κιθαρομπούζουκο ή εριβάν. Οι χορδες του ειναι στην ουσια οι 4 πρωτες τις κιθαρας κουρδισμενες ενα τονο κατω (D A F C)...Μετα την καθιερωση του απο τον Χιωτη χρησιμοποιειται κυριως αυτο...Ειναι σχετικα ευκολοτερο στο παιξιμο, ιδιως αν εισαι κιθαριστας...
Twitter @mcrosog

Αποσυνδεδεμένος kronus

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 386
  • Φύλο: Άντρας
  • peace sells, but who's buying it???
    • Προφίλ
Απ: Μπουζουκι ( εκμαθηση-αγορα-πληροφοριες )
« Απάντηση #88 στις: 01/06/05, 19:46 »
υπάρχει κατι στο internet που να έχει ταμπλατούρες για μπουζούκι;
Let the sun beat down upon my face, stars will fill my dream, I'm the traveller of both time& space to be where I have been-Kashmir, Led Zeppelin

Αποσυνδεδεμένος Σιδηρόπουλος

  • Το ζώον
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1768
  • Φύλο: Άντρας
  • Engineers Do It With Models
    • Προφίλ
    • pink floyd
Απ: Μπουζουκι ( εκμαθηση-αγορα-πληροφοριες )
« Απάντηση #89 στις: 01/06/05, 19:48 »
επισης σχεδον ολοι οι ρεμπέτες παιζουν με τριχορδο ενω σχεδον ολοι οι σκυλάδες με τετράχορδο :P
Είμαι ο Βασίλης και είμαι καλα...

Αποσυνδεδεμένος Fox_1

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 6
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μπουζουκι ( εκμαθηση-αγορα-πληροφοριες )
« Απάντηση #90 στις: 02/06/05, 02:04 »
Απ' οτι ξερω απο φιλους μπουζουξηδες δεν υπαρχουν στο νετ. Μονο για αγορα μεσω νετ (π.χ. τα βιβλια του Νακα)Κι αυτα ομως για παρτιτουρες τραγουδιων και οχι βιβλια με ασκησεις για εκμαθηση. Τα βιβλια με ασκησεις δεν λενε τπτ. Γνωμη μου ειναι να το σκεφτεις καλα να κατασταλαξεις τι ειδος σ' αρεσει (για ρεμπετικα πιο πολυ θα παρεις τριχορδο, δεν το σηζητω... >:( ) και μετα θα πας αμεσως σ' ενα καλο δασκαλο να παρεις τι σωστες βασεις και να σου δειξει τα μυστικα των δρομων. Το λεω αυτο για να μην ξεκινησεις στραβα μονοσ σου χωρις να ξερεις. Θα ' ναι πολυ χειροτερο να εχεις μαθει λαθος ή οχι πολυ καλα παρα να περιμενεις και δυο χρονια να ξεκινησεισ μια και καλη. Οταν καταλαβεις τους δρομουσ θα μπορεις να βγαζεισ μονος σου τα τραγουδια και να τα θυμασαι κι απ' εξω. Καλες πενιες!

Αποσυνδεδεμένος kronus

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 386
  • Φύλο: Άντρας
  • peace sells, but who's buying it???
    • Προφίλ
Απ: Μπουζουκι ( εκμαθηση-αγορα-πληροφοριες )
« Απάντηση #91 στις: 02/06/05, 14:09 »
τελικά έχεις δίκιο. Βασικά ενδιαφέρομαι για καμηλιέρικα και απτάλικα ζεϊμπέκικα, δηλαδή τα κλασσικά ρεμπέτικα. Καλώς, μόλις πάρω το όργανο(τρίχορδο), όταν το πάρω, θα πάω με το καλό σε έναν δασκαλό.

(μπορούν οι συντονιστές να διαγράψουν το θέμα)
Let the sun beat down upon my face, stars will fill my dream, I'm the traveller of both time& space to be where I have been-Kashmir, Led Zeppelin

Αποσυνδεδεμένος asxhmos

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 101
    • Προφίλ
Απ: Μπουζουκι ( εκμαθηση-αγορα-πληροφοριες )
« Απάντηση #92 στις: 02/06/05, 22:36 »
Κronus, πρόσεξες τι όμορφα και απλά σε έβαλε στο θέμα ο (ΑΝΑΘΕΜΑ-τισμένος) Eρεβος; Και τι συνοπτικά σου τα είπε ο Fox_1 ;
Αλλά... μην πάρεις στα σοβαρά τα λεγόμενα του Σιδηρό-. Είναι άστοχα κι ανεύθυνα...
επισης σχεδον ολοι οι ρεμπέτες παιζουν με τριχορδο ενω σχεδον ολοι οι σκυλάδες με τετράχορδο :P

Φίλε, δεν έχεις ακούσει για έναν Μανώλη Χιώτη; κάποιον Γιώργο Ζαμπέτα; ίσως για τον Στέλιο Ζαφειρίου; για τον Γιάννη Παλαιολόγου;
Δεν έχεις συναντήσει σε δίσκους τα ονόματα: Γιάννης Καραμπεσίνης, Θανάσης Πολυκανδριώτης, Χρήστος Νικολόπουλος, Δημήτρης Μαργιωλάς, Χιονάς, Βύζας κλπ...
Όλοι αυτοί είναι τετράχορδοι(!) και σπουδαίοι εκτελεστές!!!
Μην είσαι απόλυτος και "ελαφρύς" στην κρίση σου... Ψάξτο λίγο παραπάνω...

Και τι αιώνιος πόλεμος έχει καταντήσει αυτός με τα τρίχορδα και τα τετράχορδα; Εγώ προτιμώ (πάντοτε) τον όποιον σπουδαίο σολίστα, που βάζει και την ψυχούλα του μέσα στο τραγούδι, κι ας παίζει και...κλακέτες!!!

Κronus...
Από παρτιτούρα δεν θα "μάθεις" μπουζούκι. Θα αρχίσεις με το δάσκαλο, αλλά θέλει από σένα και πολλή μοναχική μελέτη... (του ίδιου του οργάνου, της ιστορίας του τραγουδιού, των αυθεντικών ακουσμάτων, των βιογραφιών των συντελεστών του λαϊκού πολιτισμού μας...κλπ).
Και βασικά, θέλει πολλή αγάπη...
Καλή σου δύναμη!!!
"Όταν είμαστε μες στα σκατά ώς το λαιμό, δεν μένει παρά να τραγουδήσουμε" (Σάμιουελ Μπέκετ)

Αποσυνδεδεμένος Alchimistis

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 262
  • Φύλο: Άντρας
  • Pink Floyd
    • Προφίλ
Απ: Μπουζουκι ( εκμαθηση-αγορα-πληροφοριες )
« Απάντηση #93 στις: 02/06/05, 23:53 »
Παράθεση
επισης σχεδον ολοι οι ρεμπέτες παιζουν με τριχορδο ενω σχεδον ολοι οι σκυλάδες με τετράχορδο
ελπίζω να αστειεύεσαι

Αποσυνδεδεμένος Σιδηρόπουλος

  • Το ζώον
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1768
  • Φύλο: Άντρας
  • Engineers Do It With Models
    • Προφίλ
    • pink floyd
Απ: Μπουζουκι ( εκμαθηση-αγορα-πληροφοριες )
« Απάντηση #94 στις: 03/06/05, 00:07 »
το παρατήρησα μια μέρα και εκατσα και μετρουσα στην τιβι.. ολοι οι ρεμπέτες ηταν με τρίχορδο.. και στην πιστα με τετράχορδο..
 και ειχα βρει και ενα αντίστιχο σαιτ.. παω να το βρω :P

Είμαι ο Βασίλης και είμαι καλα...

Αποσυνδεδεμένος ερεβος

  • Shadowking
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2354
  • Φύλο: Άντρας
  • ars longa vita brevis
    • Προφίλ
    • http://myspace.com/gorthaour
Απ: Μπουζουκι ( εκμαθηση-αγορα-πληροφοριες )
« Απάντηση #95 στις: 03/06/05, 01:50 »
Eννοειται οτι ολοι οι ρεμπετες νοιωθουν μια απεχθεια για το τεταχορδο και παιζουν αποκλειστικα με τριχορδο....(Μιλαω για οριτζιναλ παλιους ρεμπετες και τους συνεχιστες τους, οχι τους γιαλαντζι...)
Twitter @mcrosog

Αποσυνδεδεμένος asxhmos

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 101
    • Προφίλ
Απ: Μπουζουκι ( εκμαθηση-αγορα-πληροφοριες )
« Απάντηση #96 στις: 05/06/05, 19:55 »
Βεβαίως, έτσι είναι... Το τετράχορδο το φέρνει (επίσημα), στις ορχήστρες και στις ηχογραφήσεις, ο Μανώλης Χιώτης, το 1952.
Όλοι οι συνεργάτες του, αυστηροί και προσηλωμένοι στους αυθεντικούς-απλούς ήχους, και αργότερα οι "δογματικοί" του ρεμπέτικου (αστικού λαϊκού) τραγουδιού, τον κατηγόρησαν γιαυτή την επιλογή του, πως "εξευρωποίησε/εξευρωπάισε" και "λατινοποίησε" τους καθαρούς λαϊκούς δρόμους.
Απ' τη μια, οι παλιότεροι συνθέτες ήταν ανένδοτοι στο να ακολουθήσουν αυτή την "νέα σχολή" σύνθεσης/εκτέλεσης, και από την άλλη, η βιομηχανία δίσκων είχε πια ανάγκη για νέα ακούσματα/πωλήσεις.
Γιαυτό, το λεγόμενο ρεμπέτικο λέμε ότι "πεθαίνει" ακριβώς εκείνη την εποχή. Μετά το 1950 διαμορφώνεται το Λαϊκό Τραγούδι (αποκαλούμενο πια έτσι, για να καταλαβαίνουμε τους όρους και τη διαφοροποίηση των ακουσμάτων του).
Αυτός ο δογματισμός, πως ό,τι παίζεται με το τετράχορδο δεν είναι για το Λαϊκό τραγούδι, σηκώνει πολλή κουβέντα και μουσικολογική προσέγγιση/ανάλυση. Επειδή είναι βέβαια η άποψη των παλιών δημιουργών "του ρεμπέτικου"  είναι σεβαστή, και περικλείει όλη τη σημειολογία τού είδους, αλλά είναι ανεπίτρεπτο όμως, οι νέοι δημιουργοί και οργανοπαίχτες να θεωρητικοποιούν έτσι αυθαίρετα, και να αναμασούν (άνευ ουσίας) τα λόγια των παλαιοτέρων, που είχαν άποψη και θέση εκ των έσω.
Είναι σαν να ισχυρίζεται κάποιος, πως Τζαζ είναι μόνο ό,τι παιζόταν το 1905 με τρομπέτα και γενικά μόνο με χάλκινα, και πως όταν μπήκε το σαξόφωνο και το κοντραμπάσο στις ορχήστρες η Τζαζ τέλειωσε.
Όχι... όλα εξελίσσονται και μεταλλάσσονται, αφομοιώνοντας πολλά στοιχεία (πολιτισμού, τεχνικής, τεχνολογίας κλπ).
Και βεβαίως, μιλάω πάντοτε για το καλό τραγούδι... Δεν βάζω στον ίδιο ντορβά τον Ακη Πάνου, τον Ζαμπέτα, τον Ξαρχάκο, τον Χατζιδάκι, τον Κουγιουμτζή... με τους σημερινούς (τύπου) συνθέτες που "κακοποιούν" -και μόνο με την παρουσία τους, τον όρο Λαϊκό Τραγούδι.
« Τελευταία τροποποίηση: 06/06/05, 03:37 από asxhmos »
"Όταν είμαστε μες στα σκατά ώς το λαιμό, δεν μένει παρά να τραγουδήσουμε" (Σάμιουελ Μπέκετ)

Αποσυνδεδεμένος preazakaz

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 32
    • Προφίλ
Απ: Μπουζουκι ( εκμαθηση-αγορα-πληροφοριες )
« Απάντηση #97 στις: 06/06/05, 03:52 »
Τσακάλι άμα το πνίγεις το κουνέλι  ;) πάρε τρίχορδο να γουστάρεις.
Κι εγώ μόλις αφήνω την ESPούλα μου το τρίχορδο πιάνω

OSIRISSSS

  • Επισκέπτης
Απ: Μπουζουκι ( εκμαθηση-αγορα-πληροφοριες )
« Απάντηση #98 στις: 06/06/05, 20:43 »
επισης σχεδον ολοι οι ρεμπέτες παιζουν με τριχορδο ενω σχεδον ολοι οι σκυλάδες με τετράχορδο

safos den enoei oti oloi osou paizoun tetraxordo einai skilades.Enoei oti oi skilades paizoun mono me tetraxordo.
Sorry gia to greeeklish alla kati epathe to pc mou tora kai den kanei switch.Tha kano restart kai tha do.
sorry anyway

Αποσυνδεδεμένος pppetros

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 16
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω το Το Στέκι των Κιθαρωδών!
    • Προφίλ
Απ: Μπουζουκι ( εκμαθηση-αγορα-πληροφοριες )
« Απάντηση #99 στις: 07/06/05, 17:57 »
Προχθες πηρα μαγνητη EMG-B.Αστερι φαινεται. :)Και ενα καινουργιο μπουζουκακι απο τον Προκο στο Περιστερι.Τα δοκιμαζω και τα δυο.
ΦΙΛΙΚΑ
ΠΕΤΡΟΣ

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
58 Απαντήσεις
65310 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/09/10, 00:15
από ZaranisPetros
58 Απαντήσεις
62073 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/01/10, 21:32
από ΜΙΧΑΛΗΣ KRHTH
21 Απαντήσεις
30767 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/09/06, 04:24
από manitou
146 Απαντήσεις
140390 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/10/12, 15:02
από Stergios Kourou
50 Απαντήσεις
57409 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/02/10, 21:12
από xXDestroyerGRXx
138 Απαντήσεις
84914 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/01/10, 19:25
από Nikoubis
225 Απαντήσεις
91473 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/01/08, 21:51
από Fanoukos
1 Απαντήσεις
5469 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/09/08, 20:52
από Ibanezακιας
6 Απαντήσεις
11213 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/05/09, 23:02
από Nasos711
1 Απαντήσεις
5037 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/10/13, 13:04
από juand