Σελίδες:
  • #1 από js στις 10 Mar 2008
  • Παιδιά, εχει κανενας καποια από αυτες τις πεταλιερες της zoom; Τι γνωμη εχετε;
  • #2 από Serviani στις 27 Mar 2008
  • Γενικα δεν πολυσυμπαθω τις πεταλιερες αλλα ναι ειναι βολικες,
    Εχω παιξει με την zoom g.2 ενος φιλου πολλες φορες και παρολο που δεν ειμαι φαν της εταιρειας πρεπει να πω οτι με αρκετους ηχους εντυπωσιαστηκα για την κατηγορια,νομιζω οτι πετυχαν κατι καλο αυτη τη φορα,τσεκαρε τη οπωσδηποτε.
  • #3 από Veldrin στις 12 Apr 2008
  • Την είχα την g9.2tt ,την είχα αγοράσει την πρώτη μέρα κυκλοφορίας της και τη γύρισα πίσω 4 μέρες μετα. Είχα γράψει τοτε το λόγο αλλα βλέπω αυτά τα θέματα σβηστηκαν με τον καιρό. Η πεταλιέρα δεν έκανε save τις εντάσεις που έδινες στις λάμπες απο τα ποτενσιόμετρα με συνέπεια κάθε φορά που άλλαζες δραστικά εφφε να ήθελε και λίγο σκύψιμο να ξαναφτιάξεις τα ποτενσιόμετρα ανάλογα με το τι ήθελες να ακούς. Δεν ξέρω αν με κάποιο καινούριο firmware η νεότερη έκδοση αυτό έφτιαξε αλλα τοτε ήταν δραματική παράλειψη γιατί η πεταλιέρα ηταν παρα μα παρα πολύ καλή στους ήχους της. Αλλο ενα μείον ήταν οτι είχε μονο μια εξομείωση καμπίνας.

    Γενικά για χαζές λεπτομέρειες τα χαν καταφέρει να τη θάψουν.
  • #4 από GreekDudeCovers στις 12 Apr 2008
  • Τα zoom τα θεωρώ τα χειρότερα μηχανήματα στον πλανήτη, κι όπως ξέρει κι ο Απόλλων, σκοπεύω σύντομα να την κλείσω την εταιρία.  ;D  Φυσικά ο καλύτερος κριτής είναι τ'αυτί σου, οπότε πάνε δοκίμασε όποια μπορείς, και άμα σου αρέσει εσένα εμείς περισσεύουμε.
  • #5 από Απόλλων στις 12 Apr 2008
  • Τα zoom τα θεωρώ τα χειρότερα μηχανήματα στον πλανήτη, κι όπως ξέρει κι ο Απόλλων, σκοπεύω σύντομα να την κλείσω την εταιρία. ;D Φυσικά ο καλύτερος κριτής είναι τ'αυτί σου, οπότε πάνε δοκίμασε όποια μπορείς, και άμα σου αρέσει εσένα εμείς περισσεύουμε.

    Εγώ πάντως πρόλαβα το επικείμενο κλείσιμο της εταιρίας από τον Gothic και αγόρασα την G2.1u. Μπορώ να πω ότι για τα λεφτά της είναι πολύ ικανοποιητικό μηχάνημα, με πολλές επιλογές χωρίς να είναι υπερβολικά περίπλοκη. Το manual είναι πολύ σωστά διαρθρωμένο, σαφές και επεξηγηματικό, και βοηθάει να μπει κανείς στο πνεύμα της πεταλιέρας και να αρχίσει να πειραματίζεται πολύ γρήγορα. Εν κατακλείδι μού προσφέρει αυτά που ήθελα, δηλαδή ευκολία χρήσης, καλή ποιότητα ήχου, drums και δυνατότητα σύνδεσης με το PC σε ένα μικρό και φορητό πακέτο. Η G7.1ut ήταν μεσα στις αρχικές επιλογές μου αλλά τελικά απορρίφθηκε όχι λόγω ποιότητας (μού άρεσε ηχητικά) αλλά γιατί αποφάσισα ότι στην παρούσα φάση χρειάζομαι κάτι πιο απλό. Αν κάποια στιγμή όμως αποφασίσω ότι χρειάζομαι κάτι σε αυτό το επίπεδο, σίγουρα η Ζοοm θα είναι μια από τις μάρκες που θα σκεφτώ σοβαρά.
  • #6 από Zeppelin στις 12 Apr 2008
  • Έχω άδικο ή όλοι υπήρξαν κάτοχοι κάποιας πεταλιέρας Zoom?

    Κακά τα ψέματα, όλοι από κάπου ξεκινάμε... ;)
  • #7 από js στις 12 Apr 2008
  • Ευχαριστώ για τις μεχρι τώρα απόψεις..keep posting  ;)
Σελίδες: