Σελίδες:
  • #1 από stratocasterman στις 25 May 2008
  • παιδια εχω βαλει στο ματι αυτην την κιθαρα http://www.thomann.de/gr/dean_guitars_razorback_v_bk_mr.htm.......................θελω να μου πειτε αν αξιζει..........και ως προς το σχημα και ως προς τα χαρακτηριστηκα............ακομη μηπως ξερετε αν υπαρχει καταστημα στην αθηνα με τετοιες κιθαρες;;;;θα ηθελα να βρω αυτην την κιθαρα και να δω τι παιζει με την ολη κατασταση............για αγορα απο το thoman δεν το ρισκαρο γιατι δεν εχω ξαναγορασει πραγματα απο το ιντερνετ και μπορει να γινει το οτιδηποτε.......περιμενω τις γνωμες σας......... ;) ;) ;)
  • #2 από 2be στις 25 May 2008
  • #3 από mace στις 25 May 2008
  • ....χμμμμ...μαλλον ειμαστε σε λαθος κατηγορια  :-[...εγω παντως 8α τη συνιστουσα μονο αν εχεις και καποια αλλη κιθαρα...
  • #4 από philip the great στις 25 May 2008
  • μια χαρα ειναι ρε παιδια η κιθαρα τι εχει.......το σχημα ειναι τελειο και τα λεφτα της δεν ειναι λιγα......τωρα φιλε αν θελεις να της δεις δεν ξερω αν θα την βρεις σε καποιο καταστημα ψαξε λιγο παραπανω μπορει να την βρεις ποτε δεν ξερεις.
  • #5 από Veldrin στις 25 May 2008
  • με τοσα λεφτά βρίσκεις και κάτι με original floyd το οποίο θα είναι πολύ καλύτερο και για το παίξιμο σου και για τη μεταπωλητική αξία.
  • #6 από stratocasterman στις 25 May 2008
  • den tha tin sinistousa .
    http://nireas.nakas.gr/ecomnakas/nakas2006/Default.asp?Static=72&Category=941
    φιλε πες και τον λογο για τον οποιο δεν σου αρεσει η κιθαρα.Δεν κανει και λιγα και θελω να παρω κατι που να  αξιζει τοσα λεφτα.Το site που μου εδωσες δεν γραφει κατι για την κιθαρα που θελω.Γενικα ο ΝΑΚΑΣ δεν εχει πολλα ακριβα οργανα.
    με τοσα λεφτά βρίσκεις και κάτι με original floyd το οποίο θα είναι πολύ καλύτερο και για το παίξιμο σου και για τη μεταπωλητική αξία.
    υπαρχει κιθαρα dean v με original floyd;;;οσο για την κατηγορια και καλα που υπαρχει και ο argo ;) ;) ;)δεν ηξερα που ν βαλω αυτο το θεμα......περιμενω τις γνωμες σας......
  • #7 από Jezus στις 26 May 2008
  • Η κιθαρα ειναι τελεια, την εχει φιλος. Και εγω εχω την 7-χορδη razorback και ειμαι 1000% ευχαριστημενος. Τις φερνει ο Νακας Ελλαδα, αλλα δυσκολα να βρεις σε στοκ να δοκιμασεις. Παντως η κιθαρα εχει απιστευτη ταστιερα και ηχο, και απο εμφανιση κουκλα, μην το σκευτεσαι καν.
  • #8 από Vicarious στις 26 May 2008
  • το θέμα της εμφάνισης είναι καθαρά υποκειμενικό...
    Αν σου αρέσει εσένα, τότε δεν πέφτει σε κανέναν μας λόγος..
    Από κει και πέρα η κιθάρα κοστίζει 1000 ευρώ και δεν έχει original FL...  :-\ :-X
    Τι μουσική παίζεις?
  • #9 από stratocasterman στις 26 May 2008
  • Η κιθαρα ειναι τελεια, την εχει φιλος. Και εγω εχω την 7-χορδη razorback και ειμαι 1000% ευχαριστημενος. Τις φερνει ο Νακας Ελλαδα, αλλα δυσκολα να βρεις σε στοκ να δοκιμασεις. Παντως η κιθαρα εχει απιστευτη ταστιερα και ηχο, και απο εμφανιση κουκλα, μην το σκευτεσαι καν.
    τις φερνει οντως ο νακας;;;;παντος πιστευω οτι θα ειναι καλη.......
    το θέμα της εμφάνισης είναι καθαρά υποκειμενικό...
    Αν σου αρέσει εσένα, τότε δεν πέφτει σε κανέναν μας λόγος..
    Από κει και πέρα η κιθάρα κοστίζει 1000 ευρώ και δεν έχει original FL...  :-\ :-X
    Τι μουσική παίζεις?

    εμενα μου αρεσει πολυ....το οτι δεν εχει original floyd rose θα μου κοστισει στο μελλον;;γιατι χρησιμοποιο  πολυ το τρεμολο οταν παιζω κομματια......και θελω κατι για να κρατηση.......η μουσικη που παιζω ειναι heavy metal και hard rock...........και νομιζω οτι η κιθαρα αυτη ειναι οτι πρεπει.......για τους μαγνητες θα ηθελα να ρωτησω.......αυτους που εχει η κιθαρα αυτη ειναι καλοι;;;;θα μου προτεινατε κατι αλλο που να εχει original floyd rose;;;;
  • #10 από Pandemonium στις 26 May 2008
  • Σε συγκριση με αυτην εδω που σου προτεινω εγω http://www.thomann.de/gr/bc_rich_nj_jrv_deluxe.htm που την θεωρω την ομορφοτερη V,εχεις ενεργους emg μαγνητες για ογκωδες και βαρυ metal,rock,επισης ειναι made in usa,original floyd rose τρεμολο και ξυλο μαονι που αυτο συνεπαγεται με πιο μουντο ηχο.Με λιγα λογια η απολυτη metal flying V κιθαρα που θα μπορουσες να εχεις,γνωμη μου....
  • #11 από Moonchild_ στις 26 May 2008
  • παιδια εχω βαλει στο ματι αυτην την κιθαρα http://www.thomann.de/gr/dean_guitars_razorback_v_bk_mr.htm.......................θελω να μου πειτε αν αξιζει..........και ως προς το σχημα και ως προς τα χαρακτηριστηκα............ακομη μηπως ξερετε αν υπαρχει καταστημα στην αθηνα με τετοιες κιθαρες;;;;θα ηθελα να βρω αυτην την κιθαρα και να δω τι παιζει με την ολη κατασταση............για αγορα απο το thoman δεν το ρισκαρο γιατι δεν εχω ξαναγορασει πραγματα απο το ιντερνετ και μπορει να γινει το οτιδηποτε.......περιμενω τις γνωμες σας......... ;) ;) ;)

    Δεν μ αρέσουν τέτοιες κιθάρες είναι πολυ ποζερια. Απο ηχο βέβαια δε ξέρω τι βγάζει...
  • #12 από Seth21 στις 26 May 2008
  • Σε συγκριση με αυτην εδω που σου προτεινω εγω http://www.thomann.de/gr/bc_rich_nj_jrv_deluxe.htm που την θεωρω την ομορφοτερη V,εχεις ενεργους emg μαγνητες για ογκωδες και βαρυ metal,rock,επισης ειναι made in usa,original floyd rose τρεμολο και ξυλο μαονι που αυτο συνεπαγεται με πιο μουντο ηχο.Με λιγα λογια η απολυτη metal flying V κιθαρα που θα μπορουσες να εχεις,γνωμη μου....

    Συμφωνω και επαυξανω, δεν υπαρχει καλυτερη σε αυτην την τιμη. Το μονο που θα επρεπε να προσεξεις ειναι η ελλειψη inlays, προσωπικα εμενα με ενοχλει αφανταστα αλλα εσυ αποφασιζεις. Επισης εχει και ταστιερα απο εβενο που πολλοι το θεωρουν και καλυτερο οπως και ειναι neck through.
  • #13 από Jezus στις 26 May 2008
  • Εγω παντως οσες BC Rich εχω παιξει (εκτος απο αμερικανικες που δεν εχω παιξει αλλα μου εχουν πει οτι ειναι τελειως αλλεςσ διαστασεις), εχουν ενα μπρατσο σαν σκουποξυλο. Και απο ηχο μπολυ μπασαδουρα, ακομα και αν αλλαξεις τους αθλιους μαγνητες που συμηθως εχουν (καλα αυτη που προτεινατε εχει ΕΜG, αλλα ολες οι αλλες απαραδεκτες, ακομα και 700 ευρω κιθαρες...).
    Οποτε επειδη οι αποψεις διισταντε, βγες μια βολτα και δοκιμασε μονος σου  :)

    Οσο αφορα τη Ντιν, ναι τις φερνει ο Νακας, αλλα δεν ξερω ποια μοντελα θα εχει σε στοκ/για δοκιμη.
    Οι μαγνητες που εχει η κιθαρα ειναι φοβεροι. Το τρεμολο επισης ειναι μια χαρα, δεν εχω καποιο προβλημα. Δεν το πολυχρησιμοποιω ειναι η αλληθεια, αλλα και ο φιλος μου που το χρησιμοποιει συνεχεια δεν εχει προβλημα. Αν δεν σε ικανοποιει το αλλαζεις, αλλα δεν νομιζω να χρειαστεις να το κανεις.
    Γενικοτερα, μην μας ακους, βγες μια βολτα και δοκιμασετες να εχεις αποψη απο μονος σου  :)
  • #14 από Vicarious στις 26 May 2008
  • Για το όνομα του θεού, μην με παρεξηγήσετε, εγώ δεν είπα ότι τα L FL είναι μάπα ή προβληματικά.
    Εγώ έχω μία squier εδώ και 8 χρόνια, με L FL και δεν έχει πάθει τπτ.

    Αλλά την squier την πήρα 200.000 τότε, με 25άρη φέντερ ενισχυτή μαζί...
    Απλά αν έδινα τώρα 1000 ευρώ για κιθάρα θα προτιμούσα κάτι με Original FL...

    Anyway, καλές αγορές..!
  • #15 από philip the great στις 26 May 2008
  • φιλε εγω θα σου προτεινα και αυτην http://www.thomann.de/gr/dean_guitars_razorback_v_255_explosion.htm.....δεν λεω η κιθαρα που θες να παρεις ειναι πολυ καλη οπως λενε και τα παιδια απο πανω αλλα πιστευω οτι αυτη εχει καλυτερους μαγνητες.......δεν ξερω αν κανω λαθος να με διορθωσετε.......αλλα θελω και απο τους αλλους να την κρινουν σε σχεση με την αλλη γιατι ειναι και αυτη πολυ καλη αλλα να πω και την αληθεια μου δεν μου αρεσει και πολυ το χρωμα και κοστιζει και κατι παραπανω......δεν ξερω οτι σου αρεσει ακου και τις γνωμες των αλλων και αποφασισε εσυ τι θες.........
  • #16 από blackie στις 26 May 2008
  • Γιατι καλυτερη????
    Επειδη εχει emg active????
    Ασε μας τωρα...
  • #17 από stratocasterman στις 27 May 2008
  • φιλε εγω θα σου προτεινα και αυτην http://www.thomann.de/gr/dean_guitars_razorback_v_255_explosion.htm.....δεν λεω η κιθαρα που θες να παρεις ειναι πολυ καλη οπως λενε και τα παιδια απο πανω αλλα πιστευω οτι αυτη εχει καλυτερους μαγνητες.......δεν ξερω αν κανω λαθος να με διορθωσετε.......αλλα θελω και απο τους αλλους να την κρινουν σε σχεση με την αλλη γιατι ειναι και αυτη πολυ καλη αλλα να πω και την αληθεια μου δεν μου αρεσει και πολυ το χρωμα και κοστιζει και κατι παραπανω......δεν ξερω οτι σου αρεσει ακου και τις γνωμες των αλλων και αποφασισε εσυ τι θες.........
    φιλε δεν μου αρεσει το χρωμα της κιθαρας και αφου λενε οτι εχει καλυτερους μαγνητες μαλλον θα το αφησω.Παντος σας ευχαριστω ολους για τις πληροφοριες σας....ευπροσδεκτη οποιαδηποτε αλλη γνωμη......
  • #18 από Ammon Jerro στις 27 May 2008
  • ΞΕΣΚΙΖΕΙΙΙΙΙΙΙ!!!!!!!!
  • #19 από philip the great στις 27 May 2008
  • ΞΕΣΚΙΖΕΙΙΙΙΙΙΙ!!!!!!!!
    +φωνω......ειναι πολυ καλη..................
    Γιατι καλυτερη????
    Επειδη εχει emg active????
    Ασε μας τωρα...
    ειπα οτι δεν ξερω πολυ καλα απο αυτους τους μαγνητες μονο απο dimarzio.....
  • #20 από Como Esta Loco στις 27 May 2008
  • Κατα την αποψη μου, ειναι παρα πολλα τα λεφτα για τη Dean. Καλοι μαγνητες, αλλα οχι original floyd... Τα χαρακτηριστικα της BC Rich ειναι κορυφαια και ειναι πολυ πιο φθηνη. Δεν ξερω Jesus ποιες εχεις δοκιμασεις αλλα τα τελευταια μοντελα μεσης τιμης της BC Rich ειναι πολυ πιο ποιοτικα απο οτι παλιοτερα. Σκεφτειτε το- μαονι, original Floyd EMG και απο την αλλη αν θες να εισαι αρχηγος και χρησιμοποιεις πολυ το τρεμολο πρεπει να σκασεις μια 200αρα για το Original...
    Ωραιες οι Dean  αλλα για την αποψη μου πολυ πιο ακριβες αποτι θα επρεπε (σκεφτειτε σε τι βαθμο το εχει παραχ....ει στην Αμερικη η Razorback κανει 1000$ και με τα ιδια χρηματα παιρνεις μια Carvin DC-127)
  • #21 από Como Esta Loco στις 27 May 2008
  • Αααα.. και ξεχασα και το αλλο! Η μια ebony ταστιερα και η αλλη rosewood  ;)
    Οσο και αν μερικοι προτιμουν τριανταφυλλια ειναι γνωστο οτι ο εβενος ειναι και πιο ακριβος και τον συναντας και πιο συχνα στις high end κιθαρες...
  • #22 από philip the great στις 27 May 2008
  • το θέμα της εμφάνισης είναι καθαρά υποκειμενικό...
    Αν σου αρέσει εσένα, τότε δεν πέφτει σε κανέναν μας λόγος..
    Από κει και πέρα η κιθάρα κοστίζει 1000 ευρώ και δεν έχει original FL...  :-\ :-X
    Τι μουσική παίζεις?

    φιλε δεν εχω ακουσει πολλα καλα λογια για αυτες τις κιθαρες οσα και καλα να ειναι τα χαρακτηριστηκα τους.......εγω θα προτειμουσα την DEAN η οποια εχει γινει μια απο τις μεγαλυτερες εταιριες στον κοσμο......ποιοι επωνυμοι παιζουν με b.c rich;;;;;;
  • #23 από Como Esta Loco στις 27 May 2008
  • Αυτη ειναι πολυ μεγαλη παγιδα... Νομιζεις τα μεγαλα ονοματα παιζουν με δημοφιλεις μαρκες κιθαρων επειδη ειναι οι καλυτερες? Παιζουν με αυτες γιατι απλα αυτες οι εταιριες εχουν τη δυνατοτητα να τους προσφερουν υψηλο κασε.
  • #24 από philip the great στις 27 May 2008
  • δεν λεω σωστα σκεφτεσαι.........αλλα την εχω πατησει πολλες φορες.......η τελευταια ηταν με ενα mp3 που αγορασα 100 ευρω και ειχε τα αντερα του και η μαρκα δεν ηταν τοσο γνωστη με αποτελεσμα μετα απο μια εβδομαδα να μην δουλευει και το κοπανισα στον τοιχο και τερμα ;D ;D ;D ;D ;Dδεν λεω οτι δεν πληρωνεις και το ονομα αλλα σε μια γνωστη εταιρια πιστευω θα εχεις καλυτερα αποτελεσματα............
  • #25 από Joevaicci στις 28 May 2008
  • Κι ο Kerry King αν δεν κάνω λάθος. Και δε χάνει και ευκαιρία να κάνει και διαφήμιση δείχνοντας πόσο ανθεκτικό είναι το τρέμολο. :P
Σελίδες: