Σελίδες:
  • #26 από s.v,j.h,j.s στις 01 Oct 2004
  • Εγώ παιδιά έχω μια Εpiphone Les Paul Gothic , kai Hughes & Kettner warp 7 100w.Δεν έχω δει μέχρι τώρα κάποιον να μιλάει για αυτόν τον ενισχυτή.Ολο ΜARSHALL kai masrshall.Pragmatika ki ego etsi elega palia mexri pou dokimasa na akouso ton hxo apo ton enisxyth ayto tyxaia.Ta epaixa molis ton akousa...Kamia sxesh me to marshall.Eilikrina milao.O hxos ston marshall 100dfx htan ligo pio zontanos alla ston kETTNER eixe poly perissotero vathos.Exthos apo ayto exei poly kalytero katharo hxo.Epishs vgazei hxo san ac/dc kai alla polla pragma to opoio den eida ston marshall ayto...
    Den xero gnomh mou einai ayth...Pragmatika an kapoios dokimase ton kettner thelo na pei ki aytos th gnomh tou...
  • #27 από Holy Diver στις 23 Oct 2004
  • 1. Marshall 10 W
        Marshall 30 W

    2. Epiphone ταυράκι ( μοντέλο δε θυμάμαι...)

    3. Δε ξέρω, μάλλον Gibson

    4. Metal, Rock, Punk, Blues και λίγα λαϊκά.

    5. Τα πάντα.
  • #28 από marcius στις 09 Sep 2005
  • Λοιποοοον,

    1.Engl Screamer 50 Combo
    2.Brian Moore HSH
    3.JB bridge, SD single sti mesi, SD '59 neck
    4.Blues, jazz, fusion, art rock
    5.ta pio panw alla kai gia hard rock kai pio sklira pragmata, exei polla gazia ta opoia den xrisimopoiw...
  • #29 από spimav_z στις 09 Jan 2006

  • 1. Ποιον ενισχυτη χρησιμοποιω
    mesa boogie mark 1 65 reissue 60/100
    2. Με τι κιθαρα τον χρησιμοποιω
    usa strat plus - custom strat 57
    3. Τι μαγνητες χρησιμοποιω
    seymour duncan qp / emg dg-20
    4. Τι μουσικη παιζω
    srv / gilmour style
    5. Για τι χρηση θα τον προτεινα
    εχει τα απολυτα καθαρα.αυτο ειναι και το ζητουμενο μου σε εναν ενισχυτη.η γκαμα ηχων που καλυπτει ειναι απο ολων των ειδων τα καθαρα και μεχρι heavy blues.
  • #30 από kostas vretos στις 09 Jan 2006
  • Engl e570 pre-amp
    Ada teliko
    Alesis quadraverb fx
    Engl pro cabinet e112v
    Ibanez s series
    ola afta gia opoiodipote eidos mousikis xreiastei
  • #31 από ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΣ - EOSFORUM - SOTRIANI - στις 16 Feb 2006
  •    απο το 1997 εχω εναν ART DST 825 2x80 watt 12'' και δεν σκεφτομαι να το αλλαξω...
    ειναι ενα πολυ καλο μηχανημα αν και δεν κυκλοφορισε πολυ στην Ελλαδα λογω ελαχιστης προβολης! Συνδιαζει λαμπατη προενισχηση και ψηφιακα πολυεφφε σε ενα κομπο ενισχυτη με παρα πολλες δυνατοτητες και σε λαιβ και σε στουντιο, προγραμματιζεται με midi πεταλιερες (εχω μια FCB1010 και ειμαι εξαιρευικα ευχαρηστημενος) και ο ηχος του ειναι αξεπεραστος μεχρι σημερα!
  • #32 από Johnie Darko στις 12 Apr 2006
  • Ενισχυτης: Veta II (line6)
    κιθαρες: Jackson Custom soloist USA '87, Fender Stratocatser SRV USA
    Mαγνητες: η Jackson εχει εναν διπλο που σπλιταρεται SD distortion και 1 διπλο σε μεγεθος μονου DiMarzio Chopper. H strat εχει 3 μονους texas special...
    μουσικη: Απο έντεχνο και Blues μεχρι κλασσικο metal...
    Θα προτεινα τον Vetta για τα παντα... Μπορει να κανει τα παντα, να βγαλει απιστευτους ηχους και σε live και σε studio... Αν δεν διαθετει καποιος πολλα χρηματα για να μπορει να αγορασει τουλαχιστον 10 απο τους πιο σημαντικους ενισχυτες που κανει digital modelling, ειναι η αμεσως καλυτερη λυση για να εχει καποιους αυτους και αλλους παρα πολλους πασιγνωστους ενισχυτες και εφφε κτλ διαθεσιμους για οποια χρησ θελει...
    Μειονεκτημα, χρειαζεται να αγορασει καποιος και την πεταλιερα η οποια ειναι λιγο τσιμπημενη... Εγω παντως τα πηρα ολα απο εξω μεταχειρισμενα και μου ηρθαν πολυ φτηνα, οποτε...
Σελίδες: