Αποστολέας Θέμα: Whatever  (Αναγνώστηκε 54207 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Whatever
« Απάντηση #25 στις: 27/12/17, 19:58 »
Αυτό διότι η λεπίδα χρειάζεται 2 μέρες για να επανέλθει στην αρχική της κατάσταση
Τι εννοείς με αυτό; Δεν μπορώ να σκεφτώ κάποια λειτουργία που βελτιώνει μια μεταλλική λεπίδα χωρίς να την ακονίσεις εσυ ή κάτι παρεμφερές...

Αποσυνδεδεμένος modfori

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1866
  • less gain .. more grain!
    • Προφίλ
Απ: Whatever
« Απάντηση #26 στις: 27/12/17, 20:13 »
δεν έχει να κάνει με ακόνισμα.
κατά τη διαδικασία του ξυρίσματος η λεπίδα, όντας πολύ λεπτή , παραμορφώνεται και παύει να'ναι επίπεδη όπως πριν χρησιμοποιηθεί με αποτέλεσμα να μην κόβει τόσο καλά. χρειάζεται 2 μέρες για να επανέλθει.
το'χω δει (όχι οπτικα εννοείται) στην πράξη , μου το'χει πει ο πατέρας μου που είχε κάνει εργασία σχετική στο πολυτεχνείο , μου το'χουν πει κι 'άλλοι
Life is a lot like Blues,
it's Best when you Improvise!

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Whatever
« Απάντηση #27 στις: 27/12/17, 20:21 »
Αυτό δεν καταλαβαίνω...τι ακριβώς συμβαίνει σε αυτές τις δυο μέρες και "επανέρχεται" η λεπίδα! Τέλος πάντων...κουβέντα να γίνεται... :D

Αποσυνδεδεμένος mouz

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 321
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Whatever
« Απάντηση #28 στις: 27/12/17, 20:45 »
δεν ξέρω πως συμβαίνει αλλά εξηγεί γιατί μου κρατάνε πολύ οι λεπίδες :)
...αυτοί που νομίζουν ότι τα ξέρουν όλα εκνευρίζουν πολύ εμάς που τα ξέρουμε!

Αποσυνδεδεμένος saved

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3705
  • play bass like a badass
    • Προφίλ
Απ: Whatever
« Απάντηση #29 στις: 27/12/17, 20:48 »
Αρα πρεπει να δοκημασεις και αυτα τα δυο ξυραφια








 :P :P
The μπασό is the law

Αποσυνδεδεμένος Uriah

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 693
  • Φύλο: Άντρας
  • Κουλάδι με Κ κεφαλαίο!
    • Προφίλ
Απ: Whatever
« Απάντηση #30 στις: 28/12/17, 15:16 »
βασικό για το καθημερινό ξύρισμα είναι να μη χρησιμοποιείς 2 μέρες συνεχόμενες το ίδιο ξυραφάκι . Μπορείς να χρησιμοποιήσεις το ίδιο ξυράφι τη μεθεπόμενη μέρα. Αυτό διότι η λεπίδα χρειάζεται 2 μέρες για να επανέλθει στην αρχική της κατάσταση
Με τη Gillette sensor (προ 10ετίας  και βάλε) έβγαλα τη θητεία ,με καθημερινό ξύρισμα,  με 7-8 ανταλλακτικά.
Κουφο τελειως!! Θα το δοκιμασω.
Do you remember when things seemed so eternal?

Αποσυνδεδεμένος panixgr

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2698
  • Φύλο: Άντρας
  • Συνταξιούχος Thrasher
    • Προφίλ
Απ: Whatever
« Απάντηση #31 στις: 28/12/17, 20:59 »
Αρα πρεπει να δοκημασεις και αυτα τα δυο ξυραφια

 :P :P

lol, πλάκα πλάκα το μυστικό στο ξύρισμα είναι να μην βιάζεται κανείς. Κατα τα άλλα, είτε αφήνεις γένια, ε στην τελική πιάνεις και το μπάσο :)

Αποσυνδεδεμένος saved

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3705
  • play bass like a badass
    • Προφίλ
Απ: Whatever
« Απάντηση #32 στις: 28/12/17, 23:47 »
Μπασοοοοοοοο :up
The μπασό is the law

Αποσυνδεδεμένος Uriah

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 693
  • Φύλο: Άντρας
  • Κουλάδι με Κ κεφαλαίο!
    • Προφίλ
Απ: Whatever
« Απάντηση #33 στις: 10/01/18, 14:11 »
Βρεθηκα χθες βραδυ σε μια πολυ καλη συναυλια με headliners τους Rage,  support οι δικοι μας firewind και μια μικρη μπαντα αυστραλεζικη οι darker half. Θα σχολιασω 2 πραγματα:
 1ον Πως μια μπαντα σαν τους Rage , στον χωρο απο το 80 με μοναδικο αρχικο μελος τον κιθαριστα/τραγουδιστη που δεν εκανε ποτε περιοδειες σε σταδια να μπαίνει σε κλαμπακια και να τα γ@μαει ολα! Τους πρωτοειδα το 96 και υστερα προπερσυ και χθες. Προπερσυ επαιζαν support στους Helloween και ο κοσμος καηκε μαζι τους και ηταν χλιαροι με το πρώτο ονομα. Οι helloween μπαντα που ειναι αρκετα χρονια μαζι τα πιο πολλα μελη, εδωσαν μια γελοια συναυλια διχως επαγγελματισμό και κέφι. Και έφτασαν να κανουν αρπαχτη περιοδεία με playback στον Kiske.
2ον. Χθες βραδυ γνωρισα κατι πιτσιρικάδες στα 21 που ηξεραν απεξω κι ανακατωτά ολες τις νεες κυκλοφορίες,μουσικους, τρσγουδια κτλ σε σημειο που ντραπηκα. Στο τελευταίο κομματι τους οι rage παρεμβαλαν ενα medley με το heaven and hell και το holy diver με τον κιθαριστα στη φωνη. Ο πιτσιρικάς ηταν διπλα μου μπροστα στη σκηνη. Τον βλεπω σε αυτα τα δυο κομματια ξενερωμενο.... Και σε καποια φαση με ρωταει ποιο ειναι το κομμάτι.  δεν ηξερε ουτε heaven and hell ουτε το holy diver.  Οταν του ειπα Heaven and Hell-Black Sabbath και Dio-holy diver πως ηταν ο ιδιος τραγουδιστης με ρωτησε αν ηταν ιδιος που ειπε και το paranoid. ΔΕΝ ΠΕΡΙΓΡΑΦΩ ΑΛΛΟ!
Do you remember when things seemed so eternal?

Αποσυνδεδεμένος Uriah

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 693
  • Φύλο: Άντρας
  • Κουλάδι με Κ κεφαλαίο!
    • Προφίλ
Απ: Whatever
« Απάντηση #34 στις: 22/01/18, 19:15 »
Μολις τωρα διαβασα πως οι slayer ανακοινωσαν την τελευταια παγκοσμια περιοδεια τους. Διαλυονται. Το περιμενα αφοτου πεθανε ο  Τζεφ, εβλεπα τις δηλωσεις που εκαναν. Ο Τζεφ ηταν οι Slayer. Τουλάχιστον εχουν την αξιοπρέπεια να κρεμάσουν τα παπουτσια
Do you remember when things seemed so eternal?

Αποσυνδεδεμένος Uriah

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 693
  • Φύλο: Άντρας
  • Κουλάδι με Κ κεφαλαίο!
    • Προφίλ
Απ: Whatever
« Απάντηση #35 στις: 12/02/18, 12:04 »
Υπαρχει καποιος λογιστης ή οποιοσδηποτε τελος παντων που να μπορει να με καθοδηγησει μεσα στο ρημαδι το taxis net?
 Μου εστειλαν ενα μαιλ πως εχω οφειλη και μαλιστα ληξιπροθεσμη! Εγω στο ταξις που κοιταζω δεν βρισκω τιποτα!!! Το μονο που βρισκω ειναι 33,50€ που πληρωσα τον 6ο του 2014. Μηπως υπαρχει καποια οφειλη στο ΑΦΜ της συζυγου; Κανουμε απο κοινου φορολογικη δηλωση αλλα δεν ξερω πως μπορω να κοιταξω στο ΑΦΜ της αν υπαρχουν εκρεμμοτητες.
Do you remember when things seemed so eternal?

Αποσυνδεδεμένος peritzan

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 10
    • Προφίλ
Απ: Whatever
« Απάντηση #36 στις: 12/02/18, 12:20 »
Για να δεις στο ΑΦΜ της πρεπει να εχει δικο της λογαρασμο ταχις,κανεις μια αιτηση ηλεκτρονικα και μετα 1-2 μερες πας σε ΔΟΥ και παιρνεις κλειδαριθμο.(Βεβαια αν θες να δεις μονο απο που προερχεται η οφειλη πας στη ΔΟΥ και ρωτας,οχι δεν ειμαι λογιστης αλλα εκανε η συζυγος λογαριασμο για ταχις προσφατα
)

Αποσυνδεδεμένος vegos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1072
  • Φύλο: Άντρας
  • Άμα μεγαλώσω, θα γίνω κιθαρίστας...
    • Skype - amagla
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • MoschatoWeather
Απ: Whatever
« Απάντηση #37 στις: 12/02/18, 12:33 »
Υπαρχει καποιος λογιστης ή οποιοσδηποτε τελος παντων που να μπορει να με καθοδηγησει μεσα στο ρημαδι το taxis net?
 Μου εστειλαν ενα μαιλ πως εχω οφειλη και μαλιστα ληξιπροθεσμη! Εγω στο ταξις που κοιταζω δεν βρισκω τιποτα!!! Το μονο που βρισκω ειναι 33,50€ που πληρωσα τον 6ο του 2014. Μηπως υπαρχει καποια οφειλη στο ΑΦΜ της συζυγου; Κανουμε απο κοινου φορολογικη δηλωση αλλα δεν ξερω πως μπορω να κοιταξω στο ΑΦΜ της αν υπαρχουν εκρεμμοτητες.

Στο mail γράφει σε ποιον είναι η οφειλή.
Τσέκαρε επάνω που λέει "Αγαπητέ/κύριε/κάτι-δε-θυμάμαι-ακριβώς ΧΧΧΧΧΧΧΧ".
Επειδή έχω το δικό μου mail σε 3-4 taxis accounts της οικογένειας, έτσι τα ξεχωρίζω...

Αποσυνδεδεμένος saved

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3705
  • play bass like a badass
    • Προφίλ
Απ: Whatever
« Απάντηση #38 στις: 12/02/18, 13:15 »
Μπουρλοτο σε οτιδηποτε εχει να κανει με την.λεξη taxis.Εκτως τις ταξεις των σχολειων
The μπασό is the law

Αποσυνδεδεμένος Uriah

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 693
  • Φύλο: Άντρας
  • Κουλάδι με Κ κεφαλαίο!
    • Προφίλ
Απ: Whatever
« Απάντηση #39 στις: 12/02/18, 13:49 »
Γραφει αγαπητε κυριε, αγαπητη κυρια και στην επομενη παράγραφο πως σε ελεγχο που εγινε ΧΘΕΣ διαπιστωθηκαν ληξιπρόθεσμες οφειλες. Το αστειο της υποθεσης ειναι πως το Πασχα που βρεθηκα στην Ελλάδα και πήγα στην ΔΟΥ κατοίκων εξωτερικου (μετα το προβλεπόμενο πανω-κατω, ποιος σας εστειλε εδω, δεν ειναι η δουλεια μου κτλ) και ρώτησα εναν υπαλληλο εαν έχουμε οφειλες. Κοιταξε τα ΑΦΜ και ειπε δεν χρωστάτε τιποτα. Του λεω δωσε μου μια φορολογική ενημερότητα για να μου πει το θεϊκο: "Ελα μωρε τωρα πρωινιατικα που θες και φορολογικη ενημερότητα. Δε χρωστας σου λεεωω!!" Αρχισα κι εγω κάτι θειες λειτουργίες και με πηρε η γυναικα μου αρων-αρων και φυγαμε. Τι να πω ρε γ**ωτο, μηπως μας ψεκαζουν στα αλήθεια; Μηπως φταίει το νερο;

Εντιτ: Εχει ενα πεδιο αποδέκτης με το ονομ/νυμο μου και απο κατω χρήστης με εναν κωδικο διπλα. Βεβαια γραφει στο τελος εαν εχετε ηδη εξοφλησει την οφειλη αγνοήστε το παρον.
« Τελευταία τροποποίηση: 12/02/18, 13:52 από Uriah »
Do you remember when things seemed so eternal?

Αποσυνδεδεμένος panixgr

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2698
  • Φύλο: Άντρας
  • Συνταξιούχος Thrasher
    • Προφίλ
Απ: Whatever
« Απάντηση #40 στις: 12/02/18, 14:21 »
Γραφει αγαπητε κυριε, αγαπητη κυρια και στην επομενη παράγραφο πως σε ελεγχο που εγινε ΧΘΕΣ διαπιστωθηκαν ληξιπρόθεσμες οφειλες. Το αστειο της υποθεσης ειναι πως το Πασχα που βρεθηκα στην Ελλάδα και πήγα στην ΔΟΥ κατοίκων εξωτερικου (μετα το προβλεπόμενο πανω-κατω, ποιος σας εστειλε εδω, δεν ειναι η δουλεια μου κτλ) και ρώτησα εναν υπαλληλο εαν έχουμε οφειλες. Κοιταξε τα ΑΦΜ και ειπε δεν χρωστάτε τιποτα. Του λεω δωσε μου μια φορολογική ενημερότητα για να μου πει το θεϊκο: "Ελα μωρε τωρα πρωινιατικα που θες και φορολογικη ενημερότητα. Δε χρωστας σου λεεωω!!" Αρχισα κι εγω κάτι θειες λειτουργίες και με πηρε η γυναικα μου αρων-αρων και φυγαμε. Τι να πω ρε γ**ωτο, μηπως μας ψεκαζουν στα αλήθεια; Μηπως φταίει το νερο;

Εντιτ: Εχει ενα πεδιο αποδέκτης με το ονομ/νυμο μου και απο κατω χρήστης με εναν κωδικο διπλα. Βεβαια γραφει στο τελος εαν εχετε ηδη εξοφλησει την οφειλη αγνοήστε το παρον.

Είμαι φίλος με τον παλιό προϊστάμενο πληροφορικής τον Διομήδη Σπινέλη, φοβερός επιστήμονας, χάκερ, καθηγητής!!! Ε.... αφού έφτιαξε τα συστήματα τζάμι... τον παρέτησαν τον άνθρωπο... Πολύ καλό σύστημα... Και γενικά βλέπω μια εννοποίηση μεταξύ υπηρεσιών, μια οριζόντια και κάθετη βελτίωση και ολοκλήρωση....
ΑΛΛΑ, με το που θα μπεις, σαν πολίτης, στην τιμημένη Χ.Ψ. υπηρεσία, πρέπει να ξέρεις να συνδιάζεις την απειλή με την ψευτο-ευγένεια, γιατί διαφορετικά θα ξαναπάς πολλές φορές άπραγος...

Σε περίπτωση που ο άλλος σου πει δεν χρωστάς προφορικά, τότε του ζητάς να στο πει και γραπτώς.... Ζητάς προϊστάμενο, κτλ κτλ. Παίζει ρόλο η εμφάνιση, γενικά μια ψιλο-corporate-κυριλέ εμφάνιση ψαρώνει, ... οκ... τραγικά πράγματα το ξέρω... αλλά αυτη είναι η πατρίς ημών....
« Τελευταία τροποποίηση: 12/02/18, 14:24 από panixgr »

Αποσυνδεδεμένος saved

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3705
  • play bass like a badass
    • Προφίλ
Απ: Whatever
« Απάντηση #41 στις: 12/02/18, 15:13 »
Πας με εναν φιλο σου,ο οποιος παρηστανει τον δικιγορο σου.
Μεχρι και σιβας θα σε κερασουν,και ας ειναι πρωι πρωι  :yeah :yeah :yeah
The μπασό is the law

Αποσυνδεδεμένος panixgr

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2698
  • Φύλο: Άντρας
  • Συνταξιούχος Thrasher
    • Προφίλ
Απ: Whatever
« Απάντηση #42 στις: 12/02/18, 15:37 »
Πας με εναν φιλο σου,ο οποιος παρηστανει τον δικιγορο σου.
Μεχρι και σιβας θα σε κερασουν,και ας ειναι πρωι πρωι  :yeah :yeah :yeah

μόνο ρακί ΜΕ γλυκάνισο για τον φίλο μας  ;)

Αποσυνδεδεμένος mouz

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 321
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Whatever
« Απάντηση #43 στις: 12/02/18, 15:40 »
... πας με δύο φίλους σου που φοράνε μαύρα και μαύρα γυαλιά και είναι αμίλητοι. Εκεί να δεις τεμενάδες!


(όχι γλυκάνισο ρε panix, δεν είμαστε τίποτα μπασίστες :-DDD)
...αυτοί που νομίζουν ότι τα ξέρουν όλα εκνευρίζουν πολύ εμάς που τα ξέρουμε!

Αποσυνδεδεμένος mouz

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 321
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Whatever
« Απάντηση #44 στις: 12/02/18, 15:45 »
άργησα αλλά το κατάλαβα χεχε. Με γλυκάνισο!!
...αυτοί που νομίζουν ότι τα ξέρουν όλα εκνευρίζουν πολύ εμάς που τα ξέρουμε!

Αποσυνδεδεμένος Uriah

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 693
  • Φύλο: Άντρας
  • Κουλάδι με Κ κεφαλαίο!
    • Προφίλ
Απ: Whatever
« Απάντηση #45 στις: 12/02/18, 17:35 »
Πού να ξαναπαω τωρα, ειμαι στο Μοναχο. Θα παει η αδερφη μου αυριο, μιας και ειναι φορολογικη εκπροσωπος μας, να δουμε τι ψαρια θα πιασει. Θυμαμαι περυσι μπορουσα να δω τις φορλογικες μας δηλωσεις online αλλα τωρα βγαζει καποιο σφαλμα η σελιδα.
Do you remember when things seemed so eternal?

Αποσυνδεδεμένος panixgr

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2698
  • Φύλο: Άντρας
  • Συνταξιούχος Thrasher
    • Προφίλ
Απ: Whatever
« Απάντηση #46 στις: 12/02/18, 18:22 »
Πού να ξαναπαω τωρα, ειμαι στο Μοναχο. Θα παει η αδερφη μου αυριο, μιας και ειναι φορολογικη εκπροσωπος μας, να δουμε τι ψαρια θα πιασει. Θυμαμαι περυσι μπορουσα να δω τις φορλογικες μας δηλωσεις online αλλα τωρα βγαζει καποιο σφαλμα η σελιδα.

μπηκα σήμερα, δούλευε κανονικα. Το ποσό σου λέει τιποτε? Μηπως σου θυμίζει κάτι?

Αποσυνδεδεμένος Uriah

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 693
  • Φύλο: Άντρας
  • Κουλάδι με Κ κεφαλαίο!
    • Προφίλ
Απ: Whatever
« Απάντηση #47 στις: 12/02/18, 20:15 »
Εχω και την αποδειξη της εξοφλησης. 30.6.14
Do you remember when things seemed so eternal?

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Whatever
« Απάντηση #48 στις: 12/02/18, 20:34 »
Είναι ΣΙΓΟΥΡΑ από το taxis το mail ε?   ;)

Αποσυνδεδεμένος Uriah

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 693
  • Φύλο: Άντρας
  • Κουλάδι με Κ κεφαλαίο!
    • Προφίλ
Απ: Whatever
« Απάντηση #49 στις: 12/02/18, 20:44 »
Είναι ΣΙΓΟΥΡΑ από το taxis το mail ε?   ;)
Ετσι δειχνει. Ξερω κι εγω ρε γ**ωτο.... Μου ειχαν βγαλει το λαδι οταν ηθελα να αλλαξω ΔΟΥ, και οταν τελικα τα καταφερα νομισα (με το μικρο μυαλο μου) πως ξεμπερδεψα με δαυτους. Ουτε τραπεζικο λογαριασμο δεν εχω αφησει στο ονομα μου!
Do you remember when things seemed so eternal?