Αποστολέας Θέμα: Αγορα ενισχυτη.Βοηθεια.  (Αναγνώστηκε 8332 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Metalhead765

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 23
    • Προφίλ
Αγορα ενισχυτη.Βοηθεια.
« στις: 07/02/08, 17:05 »
Θελω να αγορασω καινουργιο ενισχυτη (παιρνω και βαθμους αυριο).Ψαχνω για εναν καλο-στιβαρο  metal ηχο με με πολλα γκαζια .δλδ δινω ιδιαιτερη εμφαση στα distortion.απο ενταση στα 75 watt  και πανω (προβες,live,ηχογραφιση).το budget μου ειναι γυρω στα 400-500 ευρω


Μεχρι στιγμης εχω στο μυαλο μου τους παρακατω:

http://www.musicstore.de/is-bin/INTERSHOP.enfinity/WFS/MusicStore-MusicStoreShop-Site/en_EN/-/EUR/ViewProductDetail-Start;pgid=?SKU=GIT0009356-000&ProductUUID=0&JumpTo=OfferList

http://www.musicstore.de/is-bin/INTERSHOP.enfinity/WFS/MusicStore-MusicStoreShop-Site/en_EN/-/EUR/ViewProductDetail-Start;pgid=?SKU=GIT0010136-000&ProductUUID=0&JumpTo=OfferList


http://www.musicstore.de/is-bin/INTERSHOP.enfinity/WFS/MusicStore-MusicStoreShop-Site/en_EN/-/EUR/ViewProductDetail-Start;pgid=?SKU=GIT0008147-000&ProductUUID=0&JumpTo=OfferList


http://www.thomann.de/gr/randall_rg50_tc.htm


Η κιθαρα που εχω ειναι αυτη:    http://www.musicstore.de/is-bin/INTERSHOP.enfinity/WFS/MusicStore-MusicStoreShop-Site/en_EN/-/EUR/ViewProductDetail-Start;pgid=?SKU=GIT0006227-001&ProductUUID=0&JumpTo=OfferList
 
βασικα ειμαι αναμεσα στουσ 2 solid state γιατι για τους λαμπατους δεν εχω ακουσει καλα λογια

Ακουω λοιπον γνωμες για τους ενισχυτες  αν εχετε να προτεινετε κατι αλλο ειμαι ολος αφτια

Αποσυνδεδεμένος blackie

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1050
  • Φύλο: Άντρας
  • Take me down, I'm coming home, arena of pleasures
    • Προφίλ
Απ: Αγορα ενισχυτη.Βοηθεια.
« Απάντηση #1 στις: 07/02/08, 17:22 »
Bουρ αν δεν εχει φυγει...

ENGL SCREAMER 50Watt combo

Παντως αν θελεις η επενδυση που εκανες στη κιθαρα να φανει με solid state των 300Ε ξεχνα το...

Αποσυνδεδεμένος Arg0

  • The Downstroker
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3257
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι συναυλιάς... τι να κάνουμε?
    • Προφίλ
Απ: Αγορα ενισχυτη.Βοηθεια.
« Απάντηση #2 στις: 07/02/08, 18:02 »
Mιας και έτυχε να ακούσω διάφορους Randall τις προάλλες μπορώ να πώ οτι αυτός που μ' άρεσε περισσότερο όσο αφορά τα λεφτά που διαθέτεις ήταν ο RG75 G3. Eίχε αρκετά μπάσα για το μεγεθός του και γενικώς heavy ήχο.

Όσο για τον Peavey Valve King σε πληροφορώ οτι είναι λαμπάτος, κάτι που λες οτι για κάποιον λόγο δεν θες. Πάντως εμένα μ' άρεσε αρκετα...
If we are here not to do
What you and I wanna do
And go forever crazy with it
Why the hell are we even here?

Αποσυνδεδεμένος Metalhead765

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 23
    • Προφίλ
Απ: Αγορα ενισχυτη.Βοηθεια.
« Απάντηση #3 στις: 07/02/08, 18:14 »
Bουρ αν δεν εχει φυγει...

ENGL SCREAMER 50Watt combo

Παντως αν θελεις η επενδυση που εκανες στη κιθαρα να φανει με solid state των 300Ε ξεχνα το...


φοβερη προταση αλλα δεν εχς 700 ευρο.ευχαριστω παντως

Αποσυνδεδεμένος GreekDudeCovers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1677
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • GreekDudeCovers on YouTube
Απ: Αγορα ενισχυτη.Βοηθεια.
« Απάντηση #4 στις: 07/02/08, 18:21 »
Βασικά ο valveking, ειδικά για τα λεφτά του είναι πολύ καλός, και μάλλιστα με την προσθήκη μερικών πεταλιών γίνεται άψογος. Και σε εντάσεις κάνει άνετα και για live (ειδικά η 2χ12 έκδοσή του). Πάντως γενικά ένας solid state 75watt = 1 λαμπάτος 15watt.

Αποσυνδεδεμένος Metalhead765

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 23
    • Προφίλ
Απ: Αγορα ενισχυτη.Βοηθεια.
« Απάντηση #5 στις: 07/02/08, 19:08 »
βασικα για τον valve king εχς ακουσει οτι δεν εχει και πολυ αντοχη!

Αποσυνδεδεμένος cyclo

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 457
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Κατασκευή και φιλοξενία ιστοσελίδων
Απ: Αγορα ενισχυτη.Βοηθεια.
« Απάντηση #6 στις: 07/02/08, 21:31 »
Παράθεση
75watt = 1 λαμπάτος 15watt.
μήπως υπερβάλλουμε λίγο; :Ρ

δηλαδή εγώ που έχω 100 watt λαμπάτο πόσοι Solid-state πρέπει να πάνε απ την άλλη μεριά για να μην ακούγομαι; :Ρ

Αποσυνδεδεμένος Crossroad

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 573
  • Φύλο: Άντρας
  • I went down to the crossroads,fell down on my knee
    • Προφίλ
    • ΤΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΜΟΥ
Απ: Αγορα ενισχυτη.Βοηθεια.
« Απάντηση #7 στις: 07/02/08, 21:48 »


Παρε αυτον και θα εισαι βασιλιας σε ολα!

http://www.thomann.de/gr/fender_fm212r_egitarrencombo.htm
Ninjammer | Guide | Blog

Αποσυνδεδεμένος Arg0

  • The Downstroker
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3257
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι συναυλιάς... τι να κάνουμε?
    • Προφίλ
Απ: Αγορα ενισχυτη.Βοηθεια.
« Απάντηση #8 στις: 08/02/08, 01:46 »
Παρε αυτον και θα εισαι βασιλιας σε ολα!

http://www.thomann.de/gr/fender_fm212r_egitarrencombo.htm


Είσαι σίγουρος οτι ένας Frontman θα καλύψει κάποιον που ζητάει ενισχυτή με distortion για metal? Γιατί οι Frontman που έχω ακούσει/παίξει ουδεμία σχέση έχουν με το metal...
If we are here not to do
What you and I wanna do
And go forever crazy with it
Why the hell are we even here?

Αποσυνδεδεμένος GreekDudeCovers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1677
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • GreekDudeCovers on YouTube
Απ: Αγορα ενισχυτη.Βοηθεια.
« Απάντηση #9 στις: 08/02/08, 01:49 »
Παράθεση
75watt = 1 λαμπάτος 15watt.
μήπως υπερβάλλουμε λίγο; :Ρ

δηλαδή εγώ που έχω 100 watt λαμπάτο πόσοι Solid-state πρέπει να πάνε απ την άλλη μεριά για να μην ακούγομαι; :Ρ

100watt solid state = 50watt solid state
100watt solid state = άντε 20watt λαμπάτο

Ηχητικά άμα σου ακούγεται περισσότερο ένας 100άρης solid state από έναν 30άρη λαμπάτο να κάνω πίσω. Αλλά πολύ αμφιβάλλω. Προφανώς δεν έχεις τσιτώσει μικρό λαμπάτο.

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Αγορα ενισχυτη.Βοηθεια.
« Απάντηση #10 στις: 08/02/08, 03:14 »
Κι εγω το βλεπω υπερβολικο 100αρης solid state να ειναι ισος με ενα 15αρη tube. Σιγουρα ενας 50αρης tube ειναι καλυτερος απο 100αρη solid state, αλλα κι ο 15αρης τοσο δυνατος??? ???

Αποσυνδεδεμένος don spiretos

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 22
  • Γρατζουνιστης
    • Προφίλ
Απ: Αγορα ενισχυτη.Βοηθεια.
« Απάντηση #11 στις: 08/02/08, 03:38 »
Παράθεση
100watt solid state = 50watt solid state
100watt solid state = άντε 20watt λαμπάτο

Δηλαδη ειτε 50 ειτε 100 βατ τρανζιστορ, το ιδιο και το αυτο?Αμφιβαλλω...
Οντως η λαμπα ειναι δυνατοτερη αλλα ειχα την αισθηση οτι η αναλογια ειναι μαλλον προς το 1:2 οχι 1:5 !
Εξαλλου η δυναμη του λαμπατου δεν ειναι μονο στην ενταση αλλα πολυ περισσοτερο στη δυναμικη που εχει ο ηχος (περισσοτερες αρμονικες, καλυτερο responsiveness κλπ,κλπ,κλπ.).
Εν προκειμενω ,ειχε ανοιξει παλαιοτερα ο the common cunning linguist (αν θυμαμαι καλα) ενα topic σχετικο με το κατα ποσον καποιος που παιζει heavy metal χρειαζεται λαμπατο καλα και σωνει και το συμπερασμα ηταν οτι η λαμπα αποδιδει καλυτερα σε πιο "μεσαιες" καταστασεις gain.Οποτε ειδικα εφοσον δεν υπαρχουν τα απαιτουμενα λεφτα ισως ο φιλος Metalhead765 να καλυπτοταν απο εναν solid state αφου παιζει heavy.

Αποσυνδεδεμένος Johnie Darko

  • Συναλλαγές: (1)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2769
  • Φύλο: Άντρας
  • Up in smoke...
    • Προφίλ
Απ: Αγορα ενισχυτη.Βοηθεια.
« Απάντηση #12 στις: 08/02/08, 08:51 »
Bασικα διπλασιασμος στα watt σε ακουστικη ενταση μας δινει μονο +3db... Με λιγα λογια 2 ιδιοι ενισχυτες (εννοω το ιδιο μοντελο αλλα με διαφορετικα watt ο καθενας) ο ενας 50 και ο αλλος 100w, ο 100αρης θα ειναι δυνατοτερος (οταν τσιτωθουν και οι 2) κατα +3db...
Στην πραγματικοτητα, οι λαμπατοι ενω εχουν μια ονομαστικη ισχυ, συνηθως βγαζουν περισσοτερα watt σε αντιθεση με τους solid state. Πχ, ενας marshall superlead 100 ενω υποτιθετα οτι βγαζει 100w στην πραγματικοτητα εχουν μετρηθει να βγαζουν μεχρι και 150-200w ισχυ. Αυτο βεβαια συνεβαινε κυριως με παλιοτερους ενισχυτες... Γενικα ομως, η αισθηση που παιρνεις ειναι οτι ενας λαμπατος ειναι πιο δυνατος ακομα κι αν μετρωντας τους φανει οτι ειναι ιδιοι σε ισχυ watts. Αυτο γινεται λογω των αρμονικων συχνοτητων που παρουσιαζουν οι λαμπατοι που φαινονται να ενισχυουν αυτη την αισθηση καθως και γενικα η λειτουργια της λαμπας σε συνδυασμο με το eq (και του ενισχυτη αλλα και του... ανθρωπινου αυτιου). Αυτο γινεται ιδιατερα αντιληπτο σε συνθηκες live, προβας κτλ, οπου ενας λαμπατος ενισχυτης στα ιδια watt με εναν solid state, θα εχει πολυ περισσοτερη "παρουσια" στην μιξη...
Τωρα το να λεμε οτι 1w λαμπατο= 10w solid state κτλ ειναι αδοκιμο, καθως δεν ειναι ολοι οι ενισχυτες ιδιοι κτλ κτλ. Αλλα γενικοτερα ναι, οι λαμπατοι ενισχυτες ειτε ειναι οντως, ειτε εχουν την αισθηση οτι παιζουν αρκετα δυνατοτερα...
People say that tone is in the fingers...
and people also say that Les Pauls have more tone...
Les Pauls must therefore have more fingers...

Αποσυνδεδεμένος TASOSGR

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 151
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αγορα ενισχυτη.Βοηθεια.
« Απάντηση #13 στις: 08/02/08, 10:00 »
Για μενα οπως εχω ξαναπει, μεγαλος τρανσιστορ = τζαμπα λεφτα! διοτι οσο πιο δυνατα τοσο χανεις και σε ποιοτητα ηχου,οποτε .....εγω εναν 40watt τρανσιστορ εχω και απο τη μεση και πανω μου περισσευει! ακομα και σε μαγαζια που εχω παιξει σε πιο unplugged φαση, ποτε δεν χρειαστηκε να τον βαλω παραπανω!με ενα μικροφωνο μπροστα ημουν μια χαρα! αλλα και αν ηθελα να μην βαλω μικροφωνο με λιγη ενταση ακομα την εκανε τη δουλεια του! γενικα αν θελεις τοσο μεγαλη ενταση(>75watt) μην τα δωσεις σε transistor. ;) Και να ξερεις οτι πραγματικα καλο distortion ειναι δισκολο να βγαλεις μονο με το βρωμικο καναλι του ενισχυτη!Ενα overdrive ή booster σιγουρα θα σου χρειαστει...
« Τελευταία τροποποίηση: 08/02/08, 10:02 από TASOSGR »

Αποσυνδεδεμένος Johnie Darko

  • Συναλλαγές: (1)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2769
  • Φύλο: Άντρας
  • Up in smoke...
    • Προφίλ
Απ: Αγορα ενισχυτη.Βοηθεια.
« Απάντηση #14 στις: 08/02/08, 10:05 »
Και να ξερεις οτι πραγματικα καλο distortion ειναι δισκολο να βγαλεις μονο με το βρωμικο καναλι του ενισχυτη!Ενα overdrive ή booster σιγουρα θα σου χρειαστει...

Διαφωνω... εξαρταται απο τον ενισχυτη που εχεις...
People say that tone is in the fingers...
and people also say that Les Pauls have more tone...
Les Pauls must therefore have more fingers...

Αποσυνδεδεμένος GreekDudeCovers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1677
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • GreekDudeCovers on YouTube
Απ: Αγορα ενισχυτη.Βοηθεια.
« Απάντηση #15 στις: 08/02/08, 10:48 »
Πιστεύω ο Johnie κάλυψε τους πάντες σε σχέση με τη δήλωση μου.  ;)

Αποσυνδεδεμένος Υπνοβάτης...

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1369
  • Φύλο: Άντρας
  • I love it when it rains potatoes
    • Προφίλ
    • Ypnovatis
Απ: Αγορα ενισχυτη.Βοηθεια.
« Απάντηση #16 στις: 08/02/08, 11:01 »
Με τον ενισχυτή του παιδιού όμως τί θα γίνει που ξεφύγαμε αισθητα? ??? :P

Αποσυνδεδεμένος Zeppelin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 749
  • Φύλο: Άντρας
  • Κοχλιωτός κριθαρένιος λαμπτήρας...
    • Προφίλ
Απ: Αγορα ενισχυτη.Βοηθεια.
« Απάντηση #17 στις: 08/02/08, 11:09 »
Στο studio που παίζουμε υπάρχουν 2 ενισχυτές: ένας Peavey Classic 30, κ ένας Marshall JCM 40w (λάμπα πάντα).

Εγώ παίζω με πετάλια κ ο άλλος κιθαρίστας με πεταλιέρα.

Ο ήχος του Marshall για hard rock/metal είναι ασύγκριτος!
Αντίθετα, ο Peavey υστερεί (συνεργάζεται βέβαια πολύ καλά με πετάλια/πεταλιέρα).
Πάντα μα πάντα, ακούγεται ένα κλικ κάτω όσον αφορά αφορά το distortion!

Πολλά έχουν ειπωθεί για τους Marshall, πιστεύω όμως ότι εξακολουθούν να παραμένουν πρώτη επιλογή για τα συγκεκριμένα είδη σε σχέση με τη απόδοση/τιμή.

Φυσικά, αν υπήρχε ένα ποσό μεγάλο, τότε θα υπήρχαν κ αντίστοιχες πολύ καλύτερες επιλογές.
« Τελευταία τροποποίηση: 08/02/08, 11:11 από Zeppelin »
The world is full of kings and queens,
who will blind your eyes and steal your dreams,
IT'S HEAVEN AND HELL!

Αποσυνδεδεμένος Metalhead765

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 23
    • Προφίλ
Απ: Αγορα ενισχυτη.Βοηθεια.
« Απάντηση #18 στις: 08/02/08, 13:09 »
Νομιζω πως πρεπει τελικα να παρω ενα λαμπατο απο οτι φαινεται ειναι καλυτερη λυση.και απο οτι φαινεται με βλεπω να παιρνω και πεταλι για περισσοτερα γκαζια. τι εχετε να προτεινετε λοιπον απο λαμπατους ενισχυτες στα 400-500 ευρο και πανω ?

Αποσυνδεδεμένος Johnie Darko

  • Συναλλαγές: (1)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2769
  • Φύλο: Άντρας
  • Up in smoke...
    • Προφίλ
Απ: Αγορα ενισχυτη.Βοηθεια.
« Απάντηση #19 στις: 08/02/08, 13:46 »
Καταρχην ο peavey classic (ολη η σειρα) δεν ενδυκνειτε για hard rock/metal. Ειναι καλοι ενισχυτες για classic rock,blues,country. Αντιθετα οι Jcm φτιαχτηκαν κυριως για rock/hard/heavy. Οποτε το να τους συγκρινουμε ειναι λιγο αδικο. Αν θες να ακουσεις peavey και heavy ηχο πρεπει να πας σε αλλο μοντελο, πχ XXX, 6506+ κτλ. Φιλε μου κοιτα λιγο και στις αγγελιες, ολο και κατι θα βρεις... Θυμαμαι ενα παιδι εδινε εναν vtm Peavey λαμπατο που απο οτι θυμαμαι που ειχα παιξει παλια εχει καλα γκαζια (ηταν νομιζω το μοντελο αντικατεστησε ο 5150).
Επισης κοιτα για καναν Engl μεταχειρισμενο και αν βρεις καιρο πηγαινε να ακουσεις και τον line6 spider valve ο οποιος μου αρεσε αρκετα οταν τον ακουσα και δεν ειχε καμια σχεση με τους κλασσικους spider... Ειχε πολυ καλους ηχους, πολυ ωραια γκαζια, full λαμπα που μπορεις να την εκμεταλλευτεις και μετα μεσω effects loop κτλ για να συνδεσεις πανω αλλα λαμπατα μηχανηματα...
People say that tone is in the fingers...
and people also say that Les Pauls have more tone...
Les Pauls must therefore have more fingers...

Αποσυνδεδεμένος Zeppelin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 749
  • Φύλο: Άντρας
  • Κοχλιωτός κριθαρένιος λαμπτήρας...
    • Προφίλ
Απ: Αγορα ενισχυτη.Βοηθεια.
« Απάντηση #20 στις: 08/02/08, 14:16 »
Καταρχην ο peavey classic (ολη η σειρα) δεν ενδυκνειτε για hard rock/metal. Ειναι καλοι ενισχυτες για classic rock,blues,country. Αντιθετα οι Jcm φτιαχτηκαν κυριως για rock/hard/heavy. Οποτε το να τους συγκρινουμε ειναι λιγο αδικο. Αν θες να ακουσεις peavey και heavy ηχο πρεπει να πας σε αλλο μοντελο, πχ XXX, 6506+ κτλ. Φιλε μου κοιτα λιγο και στις αγγελιες, ολο και κατι θα βρεις.

Έχεις δίκιο.
Παρόλα αυτά συνέχεια το ακούω εδώ, ότι μπορείς να πάρεις έναν ενισχυτή με άψογο καθαρό κανάλι, κ να προσθέσεις ότι πετάλι/πεταλιέρα θες.
Τελικά, για μένα αυτό δεν ισχύει.
Καλύτερα, να πάρεις εξαρχής έναν ενισχυτή, του οποίου το βρώμικο κανάλι σε ικανοποιεί κ μετά να χρησιμοποιήσεις overdrive/booster για να πάρεις το αποτέλεσμα που θες.
Δεν είναι τυχαίο ότι σχεδόν όλοι μας βάζουμε τα πετάλια μας στο καθαρό κανάλι του ενισχυτή μας, κ όχι στο overdriven.
Ξεφύγαμε όμως νομίζω...
The world is full of kings and queens,
who will blind your eyes and steal your dreams,
IT'S HEAVEN AND HELL!

Αποσυνδεδεμένος Johnie Darko

  • Συναλλαγές: (1)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2769
  • Φύλο: Άντρας
  • Up in smoke...
    • Προφίλ
Απ: Αγορα ενισχυτη.Βοηθεια.
« Απάντηση #21 στις: 08/02/08, 14:30 »
Βασικα αν θελεις ηχο τυπου blues overdrive τοτε ναι ισχυει να βαζεις ενα o/d μπροστα απο το καθαρο καναλι του ενισχυτη. Αν θες ομως να παιξεις πχ metal, ειναι καλυτερα να χρησιμοποιησεις το drive καναλι και να προσθεσεις boost/distortion και eq με το πεταλακι για να φτιαξεις τον βρωμικο ηχο σου οπως θες...
Δεν ειναι οτι δεν γινεται και με το καθαρο καναλι, και εκει γινεται... Απλα συνηθως τα βρωμικα καναλια των ενισχυτων ειναι διαφορετικα voiced τα eq τους και γενικα ο ηχος τους (πιο κομπρεσσαρισμενος κτλ) με αποτελεσμα να εχεις αλλo ηχο αν βαλεις πανω σε αυτα ενα o/d πεταλι, απο οτι αν το βαλεις πανω στο καθαρο καναλι του ενισχυτη... Ακομα, πολλοι κατασκευαστες εχουν και διαφορετικη διαταξη του eq section (δεν εννοω την σειρα των eq, αλλα αν και ποια ειναι pre και ποια post drive κτλ)
People say that tone is in the fingers...
and people also say that Les Pauls have more tone...
Les Pauls must therefore have more fingers...

Αποσυνδεδεμένος Metalhead765

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 23
    • Προφίλ
Απ: Αγορα ενισχυτη.Βοηθεια.
« Απάντηση #22 στις: 08/02/08, 14:38 »
παιδια μολις ειδα αυτα  :http://www.bestmusicprices.gr/bestmusicprices.php?&file=product-view.xml&cat0id=&cat1id=28&cat2id=40&id=384

και: http://www.bestmusicprices.gr/bestmusicprices.php?&file=product-view.xml&cat0id=&cat1id=27&cat2id=40&id=431

λενε καθολου? γιατι  σαν μαρκα ειναι λιγο αγνωστη

Αποσυνδεδεμένος Jezus

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3522
  • Φύλο: Άντρας
  • Got G.A.S. ???
    • Προφίλ
    • www.High-Gain.com
Απ: Αγορα ενισχυτη.Βοηθεια.
« Απάντηση #23 στις: 09/02/08, 19:10 »
Μια χαρα γνωστη ειναι η μαρκα, ειδικα σε ενισχυτες μπασου... ειχα παιξει με τον πιο παλιο τον αγγλικο και ηταν πολυ καλος. Απο τους καινουργιους κινεζικους εχω ακουσει ενα αλλο μοντελο, και ηταν αρκετα διαφορετικο απο το αγγλικο. Πηγαινε και ακουσε τον, πιστευω θα σε καλυψει για τον ηχο που θες, αλλα πρεπει να υπολογισεις και το κοστος καμπινας στην περιπτωση της κεφαλης...
Got G.A.S. ?
http://old.high-gain.com/myequip.htm

My equipment

http://myspace.com/cerberarec

Join me on Myspace

Αποσυνδεδεμένος GreekDudeCovers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1677
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • GreekDudeCovers on YouTube
Απ: Αγορα ενισχυτη.Βοηθεια.
« Απάντηση #24 στις: 09/02/08, 19:15 »
Να προσθέσω πως ειδικά για τον fallen angel έχω ακούσει τα καλύτερα - και το σκέφτομαι κι εγώ να τον τσιμπήσω, αν και με κόβω να ενδίδω στον ENGL!  ;D 

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
14 Απαντήσεις
7421 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/05/08, 15:24
από themos
8 Απαντήσεις
4999 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/12/08, 22:44
από Jezus
5 Απαντήσεις
4094 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/02/09, 13:40
από sokob
5 Απαντήσεις
2850 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/05/10, 19:01
από whocares
15 Απαντήσεις
7498 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/02/11, 00:35
από Ibanezακιας
22 Απαντήσεις
7653 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/04/11, 20:29
από Jezus
19 Απαντήσεις
6769 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/08/11, 13:44
από Crazy Heart
23 Απαντήσεις
6853 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/01/13, 16:04
από adr1anos
35 Απαντήσεις
9676 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/08/13, 10:44
από tech21man
9 Απαντήσεις
4587 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/08/13, 15:19
από Kosthrash