Αποστολέας Θέμα: Kithara summer live meeting 2014?  (Αναγνώστηκε 70794 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος elrich

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 734
  • Φύλο: Άντρας
  • Κιθαρομπούζουκο ολέ
    • Προφίλ
    • http://laikikithara.forumgreek.com
Απ: Kithara summer live meeting 2014?
« Απάντηση #125 στις: 08/06/14, 14:50 »
...με δικαιολογίες από τις μπάντες για το ποιά σειρά θα παίξει η κάθεμία (με μια κλήρωση απλά θα έληγε το θέμα εκεί)!
Χωρίς παρεξήγηγη αλλά μιας και το βλέπω να πηγαίνει αργά φίλε erlich ίσως θα ήταν πιο φρόνιμο να μην έρθουν καθόλου τα παιδάκια ας πούμε! Κι εγώ δουλεύω αύριο στις 7 το πρωί (δεν είναι αργία για 'μένα) αλλά δεν κάθησα να το πω για να παίξουμε πιο νωρίς, που μας βλέπω να παίζουμε κατά τις 12.
Όπως είπα και πιο πάνω θα το συζητήσουμε. Από τώρα σου λέω ότι σας παραχωρούμε τη θέση μας. Ούτε για μένα είναι αργία.

Επίσης δε θεωρώ πως θα σου έπαιρνε πάνω από 5 λεπτά να προσθέσεις το logo της μπάντας μου (αν μου έστελνες σε καλή ανάλυση την αφίσα θα την έφτιαχνα κι εγώ), στο έστειλα και έτοιμο κιόλας, σε .png αρχείο με διαφάνεια κλπ, δεν πήρα καν απάντηση μέχρι τώρα! Θα έρθουν άτομα δικά μας να μας δουν και να δουν κι εσάς και αν είχε και η αφίσα το όνομα μας ίσως ερχόντουσαν και περισσότερα!
Το το θεωρείς εσύ για το χρόνο που χρειάζεται να κάνω οτιδήποτε είναι δικό σου θέμα, και αφορμή να μην ξαναασχοληθώ στο μέλλον.
Την αφίσσα μπορούσες να την κατεβάσεις από το photobucket που την έχω ήδη free σε υψηλή ανάλυση. Η ποσταρισμένη αφίσσα στο thread είνα από link στο photobucket.
Επίσης η αφίσσα δεν έχει τυπωθεί και υπάρχει μόνο σε ψηφιακή μορφή.

Επίσης εμείς είμαστε 5 άτομα, full μπάντα, χρησιμοποιούμε προηχογραφημένα κλπ και για να βγούμε αξιοπρεπώς (δε λέω τέλεια) και όχι απλά ότι να 'ναι θα πρέπει να ρυθμιστούν οι εντάσεις σωστά αλλιώς θα βγει ένας αχταρμάς, δεν θα έχει καν νόημα να παίξουμε! Οπότε 20-25 λεπτά για στήσιμο και ένα τραγούδι για να τσεκάρουμε τον συνολικό ήχο το χρειαζόμαστε.
Δεν βλέπω γιατί να μην τον έχετε το χρόνο αφού το δικό μας τέταρτο που δεν θα κάνουμε soundcheck μπορείτε να τον πάρετε εσείς.

Αυτά! Όπως και να 'χει θα χαρώ να σας δω το βράδυ και καλά να περάσουμε :)
Καλά να περάσουμε

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10361
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: Kithara summer live meeting 2014?
« Απάντηση #126 στις: 08/06/14, 14:53 »
Συγγνώμη για το μπέρδεμα με τον αριθμό δρόμου. Διορθώθηκε εδώ, και στο facebook event.

Αυτή η συνάντηση σίγουρα θα μπορούσε να (δι)οργανωθεί καλύτερα (αλλά θα μπορούσε και χειρότερα). Σε κάθε περίπτωση υπάρχει το "κάτι καλύτερο". Όμως, κάνουμε το καλύτερο που μπορούμε υπό τις παρούσες συνθήκες: Το kithara.gr δεν έχει οικονομικούς πόρους, δεν μπορεί να διαθέσει χρήμα για οργάνωση εκδηλώσεων, και δεν έχει αποκλειστικό ανθρώπινο δυναμικό για management, PR, HR, marketing, promotion, τεχνικοί ήχου, φωτισμού, εικόνας, κλπ. Βασιζόμαστε στην εθελοντική εργασία μελών. Όσοι έχουμε το μεράκι, βοηθούμε να στηθεί κάτι, όπως/όποτε μπορούμε.
Βέβαια θα θέλαμε να "έπεφτε" χρήμα και εργατώρες για την βελτίωση των πάντων κάτω από το όνομα kithara.gr. Ίσως σιγά-σιγά γίνει κι αυτό. Προς το παρόν, ας περάσουμε όσο πιο καλά μπορούμε ως παρέα που είμαστε...

Αποσυνδεδεμένος Spyros Delta

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1117
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • SpyrosDeltaVideos
Απ: Kithara summer live meeting 2014?
« Απάντηση #127 στις: 08/06/14, 15:00 »
Επειδη ημουν στον προηγουμενο event στο remedy κι επειδη το event ειναι συναντηση και οχι συναυλια, θα προτεινω την επομενη φορα να υπαρχουν μονο jammings χωρις πολυωρα soundcheck και setlists.
Καθολου μπαντες.


Αποσυνδεδεμένος metalmike

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 815
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Kithara summer live meeting 2014?
« Απάντηση #128 στις: 08/06/14, 15:09 »
Elrich το νόημα δεν είναι να πάρουμε τη θέση κανενός αλλά να είναι όλοι ευχαριστημένοι και να κάνουν όλοι soundcheck κιόλας! Όπως και να 'χει σ'ευχαριστούμε, ας μοιραστεί ο χρόνος ο κερδισμένος σε όλες τις υπόλοιπες μπάντες! Συγνώμη αν το πήρες ως αχαριστία αυτό για την αφίσα! Εννοείται πως είναι δικό μου θέμα, μια εκτίμηση έκανα, απλά μια απάντηση πιο νωρίς θα ήθελα να την έχω ώστε να είχα χρόνο να έκανα εγώ κάποια κίνηση, ωστέ να βοηθήσω κι εγώ! Μικρό το κακό, δε θέλω λόγω εμού να μην ξανασχοληθείς όμως! Λήγει εδώ, δε θέλω να σε κουράσω άλλο! Εμείς ας παίξουμε μετά από όλες τις ακουστικές και χαλαρές μπάντες γενικά, δεν πειράζει :)

Βασίλη τα γνωρίζω όλα αυτά και δε διαφωνώ! Δεν έχω τρελές απαιτήσεις ούτε είπα παράλογα πράγματα πιστεύω!

Επειδη ημουν στον προηγουμενο event στο remedy κι επειδη το event ειναι συναντηση και οχι συναυλια, θα προτεινω την επομενη φορα να υπαρχουν μονο jammings χωρις πολυωρα soundcheck και setlists.
Καθολου μπαντες.

Συμφωνώ, ευτυχώς ή δυστυχώς για να στηθεί μια συναυλία σωστά θέλει πολύ οργάνωση, ενώ η συνάντηση με τζαμάρισμα είναι πιο χαλαρή.

Τέλοσπάντων, τα λέμε από κοντά :D

Αποσυνδεδεμένος AlteredMind

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 193
    • Προφίλ
Απ: Kithara summer live meeting 2014?
« Απάντηση #129 στις: 08/06/14, 15:11 »
Αν δημιουργεί θέμα η σειρά προφανώς και εμείς παίζουμε όποτε να ναι (είμαστε ήδη -1 να γίνουμαι -2 δν έγινε και τίποτα). Camera μπορώ να φέρω εγώ για να κάνουμε live stream
Πάρε απο το πρέπει το Ι και γδάρε το ίσα με το Π.

Οδυσσέας Ελύτης

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Kithara summer live meeting 2014?
« Απάντηση #130 στις: 08/06/14, 15:18 »
το event ειναι συναντηση και οχι συναυλια
Αυτό ακριβώς....Περισσότερο συνάντηση είναι....δε χρειάζεται να βγουν όλα τέλεια. Μαζευόμαστε για να περάσουμε καλά και να παίξουν και κάποιοι από μας live επί τη ευκαιρία....Μην αγχώνεστε για το πως θα βγει.

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10361
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: Kithara summer live meeting 2014?
« Απάντηση #131 στις: 08/06/14, 15:54 »
Camera μπορώ να φέρω εγώ για να κάνουμε live stream

Όμορφα! Έχεις ΠΜ  :)
Πάντως, σημαντικότερο είναι να έχουμε καταγραφή σε βίντεο. Για το live streaming δεν ξέρω αν θα πετύχει γιατί εξαρτάται από το τι σύνδεση έχει το μαγαζί, γι'αυτό δεν το έχω ανακοινώσει.

Αποσυνδεδεμένος zeoy

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1344
    • Προφίλ
Απ: Kithara summer live meeting 2014?
« Απάντηση #132 στις: 08/06/14, 16:57 »
@mike: μη στενοχωριέσαι, κι εμείς έχουμε πολύ πράμα προηχογραφημένο και είναι και η παρθενική μας εμφάνιση με αυτό το group. Όλα καλά θα πάνε κι αν δεν πάνε δεν τρέχει και τίποτα.


ΥΓ μπορεί να φέρουμε κι εμείς μια κάμερα

Αποσυνδεδεμένος elrich

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 734
  • Φύλο: Άντρας
  • Κιθαρομπούζουκο ολέ
    • Προφίλ
    • http://laikikithara.forumgreek.com
Απ: Kithara summer live meeting 2014?
« Απάντηση #133 στις: 08/06/14, 18:46 »
Παιδιά, λόγω ανωτέρας βίας και εξαιρετικών ταυτόχρονων απροοόπτων και συγκυριών, η συμμετοχή μας στο summer meeting του Kithara.gr ματαιώνεται.

Η μη συμμετοχή μας δεν έχει σχέση με όσα γραφτήκαν παραπάνω, απλά συνουσιάστηκε το σύμπαν για κάποιο λόγο.

Ελπίζουμε να περάσετε υπέροχα όσοι βρεθείτε εκεί!  Θα περάσω από κοντά στο soundcheck να τα πούμε.

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10361
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: Kithara summer live meeting 2014?
« Απάντηση #134 στις: 08/06/14, 21:17 »
Δοκιμάζω live streaming... Συνδεθείτε στο kithara.gr/tv

Θα είμαι στο chat, να μου πειτε πως ακούγεται...
« Τελευταία τροποποίηση: 08/06/14, 21:19 από Βραζίλης »

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10361
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: Kithara summer live meeting 2014?
« Απάντηση #135 στις: 09/06/14, 00:54 »
Έπαιξαν και οι 4 μπάντες, και η βραδιά κλείνει με ικανοποίηση από όλες τις απόψεις (ήχος, προσέλευση κόσμου, κλπ).  :)
Περισσότερα σχόλια, και φωτογραφίες, σύντομα...

Αποσυνδεδεμένος Korgy

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1442
  • Φύλο: Άντρας
  • Q the Filters 2 the F##k!!
    • Skype - korgy-
    • Προφίλ
    • το φάρμακο της περιέργειας..
Απ: Kithara summer live meeting 2014?
« Απάντηση #136 στις: 09/06/14, 08:25 »
και επεράσαμε ομορφα χωρις παρατράγουδα!


ολες οι μπάντες εδωσαν απο κάτι καλό στη βραδιά με εξέχουσα τους  Part time astronauts ! τι διασκευαρα το red right hand ρε Ζeoy!!!




η κριτική επιτροπή των γερόντων δίπλα στο FOH ελυνε και έδενε. μονο οι τσιπουρομεζέδες και τα μπιφτέκια ελειψαν, αλλα θα το λύσουμε το πρόβλημα σύντομα με  Beef Tech meeting




αντε και του χρονου!


(οσονουπω θα ανεβασω μερικές φωτό)
Ο μουσικος-καυστήρας   . Ότι αφορά ήχο ,αγορά,πρόβα και ηχογραφήσεις εδώ είμαστε!
http://www.myspace.com/korgyatopon  -> project recording studio for the open minded ears <-

Αποσυνδεδεμένος AlteredMind

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 193
    • Προφίλ
Απ: Kithara summer live meeting 2014?
« Απάντηση #137 στις: 09/06/14, 10:30 »
Καλημέρα και από μας. Πολύ ωραία βραδιά χθες. Ευχαριστούμε πολύ για όλα. Πολύ καλές μπάντες. Άντε και του χρόνου να είμαστε καλά να την παλέψουμε καλύτερα  >:D >:D >:D 8) 8) 8)




Υ.Γ. Βασίλη sorry ελπίζω την άλλη φορά εκτός από camera να θυμηθώ και την memory card!
Πάρε απο το πρέπει το Ι και γδάρε το ίσα με το Π.

Οδυσσέας Ελύτης

Αποσυνδεδεμένος armagedon

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 921
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Kithara summer live meeting 2014?
« Απάντηση #138 στις: 09/06/14, 10:35 »
Καλημερα σε ολους!!!
Μονο καλα λογια και εντυπωσεις μπορω να πω για το χθεσινο βραδυ...Απο τους νεαρους που ξεκινησαν,με δυναμη και μελλωδια,και με ωραια δικα τους τραγουδια,μεχρι το τελευταιο γκρουπ,με τα δυναμικα heavy κομματια τους...Οι "αστροναυτες"απογειωσαν πραγματικα την βραδια,με ωραιο,διακριτικο,και ουσιαστικο παιξιμο αλλα και φοβερες διασκευες...Μπραβο σε ολους τους μουσικους,μπραβο και στο kithara,που εκανε την εκδηλωση...Να ειμαστε καλα,και να εχουμε παντα τετοια!!!!! ;)
sweet music of my soul...
http://www.myspace.com/449782115

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Kithara summer live meeting 2014?
« Απάντηση #139 στις: 09/06/14, 11:06 »
Ήταν πολύ ωραία....Μου άρεσαν ιδιαίτερα οι νεανικές μπάντες που είχαν τρομερή ενέργεια, όρεξη ΚΑΙ επίπεδο!
Για τους Astronauts τι να πω? 3 άτομα και ξεσήκωσαν το μαγαζί....μπράβο! (Εδικά στον δικό μας zeoy με το ρεσιτάλ τόνου και παιξίματος)
Μπράβο και στους ουραγούς της βραδιάς που, αν και δεν ήταν το είδος μου, τους απόλαυσα όσο έκατσα! (Φύγαμε σε κάποια φάση γιατί δούλευα 6 σήμερα) Πολύ καλοί και πολύ δουλεμένοι!


Μπράβο και στους διοργανωτές για μια πολύ ωραία βραδιά που (εγώ προσωπικά) απόλαυσα πίνοντας μπύρες με atav,Korgy,Edward,kathodio και λοιπούς....

Και εις άλλα!

Αποσυνδεδεμένος zeoy

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1344
    • Προφίλ
Απ: Kithara summer live meeting 2014?
« Απάντηση #140 στις: 09/06/14, 11:30 »
Καλημέρα κι από μένα παιδιά.


Λοιπόν, όλα πήγαν ρολόϊ χτες νομίζω και πιστεύω πως μπάντες και ακροατές το φχαριστήθηκαν εξίσου.
Παρά την περιπλοκότητα του σεταπ για 4 διαφορετικές μπάντες με διαφορετικές απαιτήσεις το soundcheck βγήκε στην ώρα του (θαύμα!) και 9μισυ ξεκινήσαμε. Οι μεταβάσεις από μπάντα σε μπάντα έχω την εντύπωση ότι έγιναν σε πολύ λογικούς χρόνους κι έτσι παίξαμε όλοι από ένα ωραίο σετ χωρίς να ξημερώσουμε.
Η προσέλευση του κόσμου ήταν πολύ καλή (μακάρι να έμεναν όλοι μέχρι το τέλος).
Jam δυστυχώς δεν έπαιξε. Ίσως κάποια στιγμή να κάναμε κάτι λίγο διαφορετικό με προσανατολισμό το jam και τα 25-λεπτα σόλο :D
Στα αρνητικά η απουσία των 2χ2 αλλά επειδή ξέρω το story απλά εύχομαι στα παιδιά που τους προέκυψαν προβλήματα την τελευταία στιγμή να τα ξεπεράσουν με τον καλύτερο τρόπο και τους περιμένουμε στο επόμενο.
Στα παιδιά από τις άλλες μπάντες τα είπα νομίζω σε όλους κατ'ιδίαν αλλά να πω κι εδώ ότι χάρηκα να ακούω παιδιά με ταλέντο και κέφι για αυτό που κάνουν. Outliers και space stampers, παρότι με νέα έως νεότατα μέλη, έδειξαν ότι το έχουν, έπιαναν το σφυγμό του (μεγάλου) κοινού τους και έχουν μέλλον λαμπρό ;D . Η μπάντα του mike ήταν σαφώς η πιο pro απ'όλες με πολύ σφιχτό παίξιμο και εξαιρετικούς drummer και frontman.
Εμείς το απολαύσαμε παρότι η μπάντα είναι νεοσύστατη και ήταν η πρώτη φορά που παίζαμε με αυτό το σχήμα σε κόσμο. Η υποδοχή σας όταν τελειώσαμε ήταν απίστευτα θερμή τόσο από συνφορουμίτες όσο και εκτός φόρουμ και σας ευχαριστούμε όλους.


ΥΓ για τους gearheads: σας το είχα πει ότι ο VHT, το Weehbo και το Super badass %^&^άνε ;D
ΥΓ2: ένα μεγάλο ευχαριστώ στο Βασίλη και τον Κώστα (kathdios) για την οργάνωση και το support και τους ανθρώπους του μαγαζιού για την άψογη φιλοξενία

Αποσυνδεδεμένος metalmike

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 815
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Kithara summer live meeting 2014?
« Απάντηση #141 στις: 09/06/14, 18:19 »
Καλησπέρα και από εμένα!

Καταρχάς να ευχαριστήσω με τη σειρά μου το kithara.gr που μας έδωσε τη δυνατότητα να συμμετάσχουμε σε αυτό το ωραίο event, όσους ασχολήθηκαν στην οργάνωση του και το μαγαζί για τη φιλοξενία. Και να ζητήσω συγνώμη αν στεναχώρησα κάποιους με τη γκρίνια μου.

Όντως όλα πήγαν πολύ καλά και η συνεργασία μεταξύ των μπαντών σε όλα τα επίπεδα ήταν άψογη! Πολύ ενέργεια και φρεσκάδα από Outliers και Space Stampers, πολύ καλό επίπεδο και με πολύ μέλλον. Να τους ευχαριστήσω κιόλας για τα πιατίνια που μοιραστήκαμε για τα drums και το καλώδιο κιθάρας που μου δάνεισαν. Οι Part Time Astronauts ήταν κάτι πολύ ξεχωριστό στη βραδιά, με ιδιαίτερους ήχους και ταξιδιάρικο-ψυχεδελικό ύφος! Προσωπικά η εμφάνιση τους ήταν τόσο καλή που δεν φάνηκε καν ότι η μπάντα είναι νεοσύστατη. Είμαι λάτρης των synth και πραγματικά ευχαριστήθηκα πολύ την εμφάνησή τους, όπως και την ηχάρα που είχε ο Zeoy!

Χάρηκα πολύ που γνώρισα από κοντά κι άλλους συμφορουμίτες και τα είπαμε! Θα μπορούσε να κανονιστεί κι ένα winter live meeting (ή κάτι ανάλογο τελοσπάντων) αποκλειστικά για jammάρισμα για αυτούς που δεν τα κατάφεραν να παίξουν χτες και όχι μόνο.

Τέλος να ευχαριστήσω για τα καλά σχόλια που άκουσα και διάβασα, μας δίνουν δύναμη για τη συνέχεια!

Πάντα τέτοια :D

Αποσυνδεδεμένος Καθόδιος (φλουτσ)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1573
  • Φύλο: Άντρας
  • άιντε άιντε....!
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Σάτυροι
Απ: Kithara summer live meeting 2014?
« Απάντηση #142 στις: 09/06/14, 23:06 »
Αδέλφια μου αλήτες πουλιά!

Χάρηκα πολύ τόσο για τη συνάντηση με τη γνωστή κιθαρορεμαλοπαρέα (ονόματα δε λέμε, οικογένεις δε θίγουμε) όσο και για τη γνωριμία με συνφορουμίτες που μέχρι τώρα δεν είχαμε ξαναβρεθεί!

Όντως αντίθετα στα προγνωστικά, το event έκανε την ανατροπή και όλα πήγαν ρολόι! Το τσεκ ξεκίνησε μετά τις 19:30 και κατά τις 21:10 είχαν τσεκάρει και οι 4 μπάντες που συνεργάστηκαν άψογα τόσο μεταξύ τους όσο και με τους ηχολήπτες.

21:30 και πατάνε stage οι "Εξωψέματοι" του φίλτατου Altermind o οποίος να με σχωρνάει για το Αλτσχάιμερ! Τα παιδιά ήταν μες στη φρεσκάδα και τους ευχαριστήθηκε όλο το μαγαζί που εν τω μεταξύ είχε ψιλογεμίσει!

Ακολούθησαν οι Space Stampers με δικά τους κομμάτια και την ανάλογη νεανική φρεσκάδα. Όμορφες συνθέσεις ως επί το πλείστον που θα αναδειχθούν ακόμα περισσότερο αν γίνουν κάποιες διορθωτικές ρυθμίσεις που θα βελτιώσουν τον ήχο και των 2 κιθάρων.

Κάπου εδώ τα νειάτα δίνουν τη θέση τους στην ένδοξη τρίτη ηλικία και ο γερόλυκος Zeoy με τους Ημιαπασχολούμενος αστροναύτες αναλαμβάνει να κάνει μαθήματα κιθαριστικού τόνου σε όλους μας! Η αλήθεια είναι πως δεν περίμενα κάτι λιγότερο από αυτό το σχήμα! Άξιοι συγχαρητηρίων ο Σήφης με την πολύ καλή ερμηνεία και χρήση μπλιμπλικίων, καθώς και ο οικοπεδοφάγος συνκιθαρομπασίστας. Χάρηκα πολύ που άκουσα ΔΙΑΣΚΕΥΕΣ με λόγο ύπαρξης και το αποτέλεσμα μόνο πρώτη εμφάνιση μπάντας που δεν προέδιδε.

Τελευταία μπάντα οι Dreambleed του Metalmike οι οποίοι κατάφεραν να καθηλώσουν με την παρουσία τους ακόμα και τους μη φαν του είδους!

Τί με άρεσε εν τέλει;
1. Ο ήχος που αν και με εναλλαγή τεσσάρων σχημάτων ήταν αρκετά καλός. Ελπίζω να ίσχυε το ίδιο και για το πατάρι.

2. Η άψογη συνεργασία των συγκροτημάτων και το οτι τήρησαν τους χρόνους των set.

3. Ο χώρος και η φιλοξενία του

4. Το οτι δεν είδα κάποιον που να μην πέρασε καλά!

Τί δε με άρεσε;

Το σύνηθες φαινόμενο ατόμων που έρχονται να δούν ένα συγκρότημα και μετά φεύγουν.

Το οτι δεν έγινε jam δε με πείραξε καθόλου καθώς έφυγα πλήρης!

Προσωπικά να ευχαριστήσω πέραν των προαναφερθέντων, την "κολώνα του forum" για τη βοήθεια στην οργάνωση, τον Γιάννη από το action radio για την προβολή της εκδήλωσης και φυσικά τον elrich για τη δημιουργία τς αφίσας.

Τέλος να συμφωνήσω με την οργάνωση ξεχωριστής jamοσυνάντησης, πιό παρεΐστικης ίσως, αλλά και στη διατήρηση της live συνάντησης με τη μορφή φεστιβάλ καθώς κάθε χρόνο πάει και καλύτερα!

πολλά είπα.... ούφ!

To πόδι μου το αγαπώ
γι αυτό και το κουνάω
και μου είναι χρήσιμο πολύ
όταν περπατάω...

KEEP WALKING

Αποσυνδεδεμένος atav (φλουτσ)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 557
  • Φύλο: Άντρας
  • Κουλάδι ολκής!
    • Προφίλ
Απ: Kithara summer live meeting 2014?
« Απάντηση #143 στις: 10/06/14, 10:19 »
Η αλήθεια είναι ότι πραγματικά περάσαμε πολύ όμορφα! Ακούσαμε ωραίες μουσικές, ήπιαμε κρύες μπύρες και το σημαντικότερο, συναντήθηκε η ρεμαλοπαρέα μετά απο πολύ καιρό! Οι μπάντες είχαν πολλή ενέργεια την οποία μετέδωσαν στο κοινό. Γράφω για την κάθε μία ξεχωριστά αυτά που εισέπραξα χωρίς φόβο και πάθος!
Outliers: Πιτσιρικαρία με ενέργεια, ανέβηκαν επάνω και ξεσήκωσαν τον κόσμο! Με ανώτερη τεχνική απο ότι περιμένει κανείς όταν τους πρωτοκοιτάζει! Μπάντα με μέλλον, συνεχίστε έτσι ρε παίδες! Μπράβο!
Space stampers: Με μία λέξη: ΚΟΠΑΝΗΜΑ! Πήραν την ενέργεια του προηγούμενου γκρούπ, προσέθεσαν τη δική τους με πανκορίφια που έδιναν κι έπαιρναν και χάλασαν τον κόσμο! Γενικά ωραία μπάντα, όμως θα συμφωνήσω απόλυτα με τον γεροκαθόδιο για την επιτακτική ανάγκη βελτίωσης του ήχου τους! Ασχοληθείτε λίγο παραπάνω και θα απογειωθείτε. Α, ωραίος ντράμερ επίσης!
Part time astronauts: Ντάάάάάξ.... Τα λόγια είναι περιιιτάάάάάάάάάά... Μας ταξίδεψαν ψυχεδελικά, αν δεν ξέραμε ότι ήταν η πρώτη τους εμφάνιση, δεν θα το μάντευε κανείς. Ωραία παιξίματα, ενέργεια... Επίσης, ο ήχος του μπαρμπαzeoy ;D γ**ηΣΕ (δε γίνεται να το γράψω αλλιώς-δεν του αξίζει κι όλας (!), όσοι ήσασταν εκεί με καταλαβαίνετε!  ;D )
Dreambleed: Είδα μόνο τα δύο πρώτα κομμάτια τους γιατί έπρεπε να φύγουμε... Εξαιρετικός και βίαιος in your face ήχος, φανταστικό και δεμένο παίξιμο. Μια μπάντα που θέλω οπωσδήποτε να δώ σε  full set live. Πολλά συγχαρητήρια!
Στο τέλος αυτό που μου έμεινε είναι ότι ευχαριστήθηκα μουσική και καλή παρέα! Το ότι δε τζαμάραμε δε με ενόχλησε, μπορούμε να κανονίσουμε και ένα winter jam meeting! Πάντα τέτοια και καλύτερα να έχουμε!
υ.γ. προς metalmike: Πρέπει να κανονίσεις να σκαλίσουμε το kemper, δεν το περίμενα αυτό που άκουσα... ;D
Οὔτε τάματα οὔτε οἱ ἅγιοι ὠφελοῦν στὴν ἀρρώστια μου. Ἐγὼ εἶμαι παιδὶ τῆς θάλασσας. Μὲ κράζει καὶ θὰ πάω.
http://www.andor-sailing.gr

Αποσυνδεδεμένος zeoy

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1344
    • Προφίλ
Απ: Kithara summer live meeting 2014?
« Απάντηση #144 στις: 10/06/14, 11:48 »

... και ο γερόλυκος Zeoy ...

 ο ήχος του μπαρμπαzeoy ;D 



εντάξει ρεμάλια ... θα τα πούμε ... ας όψεται η χρωμολοσιόν που δεν έπιασε και φαινόταν το γκρίζο στη ρίζα ;D

Αποσυνδεδεμένος AlteredMind

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 193
    • Προφίλ
Απ: Kithara summer live meeting 2014?
« Απάντηση #145 στις: 10/06/14, 13:50 »
... Outliers: Πιτσιρικαρία με ενέργεια, ανέβηκαν επάνω και ξεσήκωσαν τον κόσμο! Με ανώτερη τεχνική απο ότι περιμένει κανείς όταν τους πρωτοκοιτάζει! Μπάντα με μέλλον, συνεχίστε έτσι ρε παίδες! Μπράβο!...


Ευχαριστούμε όλους για τα καλά σας λόγια. Δεν ξέρω πως να κάνω πολλαπλή παράθεση, οπότε κάνω μόνο τον τελευταίο. Ειλικρινά δεν περιμέναμε ότι με μόλις 1 μήνα ζωής και 3 (άντε 4 βαριά) πρόβες θα υπήρχε άνθρωπος που θα του άρεσε το αποτέλεσμα. Σίγουρα θέλουμε υπερβολικά πολλή δουλειά ακόμη για να δέσουμε και να γίνουμε γκρουπ, αλλά είναι ενθαρρυντικό ότι στο πρώτο λαιβ και με τόση λίγη προετοιμασία ακούσαμε καλά σχόλια.

Για τους φίλους και πρώην bandmates Space Stampers, δεν μπορώ να πω πολλά γιατί δεν θα είμαι αντικειμενικός. Παρά μόνο ότι τον τελευταίο χρόνο που υπάρχουν ήδη έχουν βελτιωθεί αρκετά και βελτιώνονται συνεχώς.


Για τους part time astronauts τα λόγια είναι περιττά. Ωραίες μελωδίες, πολύ καλό δέσιμο και ο συμφορουμίτης Zeoy έμαθε σε εμάς τους νέους πως να κάνουμε μια tele να ροκάρει descent. Τον ευχαριστώ πολύ προσωπικά για τον κόπο και τη βοήθεια του με τον ενισχυτή και τα πετάλια.


Όσο για τους headliners της βραδιάς, μπορώ να πω ότι με έκαναν να αναθεωρήσω λίγο τις απόψεις μου για τον σκληρό ήχο. Πολύ δουλεμένοι και με πάρα πολύ καλό ηχητικό αποτέλεσμα. Θα σας έβλεπα με μεγάλη χαρά σε κάποιο ολοκληρωμένο σετ.


Για την διοργάνωση μόνο καλά έχω να πω. Τους ευχαριστούμε όλους πολύ, και ειδικά το φόρουμ και το μαγαζί. Ένα μεγάλο ευχαριστώ και στον συναγωνιστή Καθόδιο και ας μην μας θυμάται  :P


Τέλος, ζητούμε ειλικρινά συγγνώμη που δεν καταφέραμε να κρατήσουμε τον κόσμο που είχε έρθει για μας μέχρι το τέλος, αλλά όπως φάνηκε είναι δύσκολο να πείσεις τα νιάτα να ακούσουν κάτι που δεν ξέρουν...
« Τελευταία τροποποίηση: 10/06/14, 14:07 από AlteredMind »
Πάρε απο το πρέπει το Ι και γδάρε το ίσα με το Π.

Οδυσσέας Ελύτης

Αποσυνδεδεμένος metalmike

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 815
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Kithara summer live meeting 2014?
« Απάντηση #146 στις: 10/06/14, 18:03 »
υ.γ. προς metalmike: Πρέπει να κανονίσεις να σκαλίσουμε το kemper, δεν το περίμενα αυτό που άκουσα... ;D

Σ'ευχαριστώ για τα απίστευτα σχόλια για την εμφάνιση μας :D

Όσο για το υ.γ. στείλε μου pm όποτε θες να το κανονήσουμε, χαρά μου :)

Αποσυνδεδεμένος Vasilisharoulos

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 2
    • Προφίλ
Απ: Kithara summer live meeting 2014?
« Απάντηση #147 στις: 11/06/14, 01:23 »
Καλησπέρα, αν και κάπως καθυστερημένα, ευχαριστούμε πολύ και ως space stampers για το φοβερό event που διοργανώσατε και μας δώσατε την ευκαιρία να παίξουμε. Περάσαμε πολύ ωραία αν και δυστυχώς ήμασταν από αυτούς που έφυγαν γρήγορα μετά την εμφάνισή τους λόγω επιτακτικής ανάγκης (ο πληκτράς μας με βγαλμένο γόνατο έπρεπε να κάνει ένεση και είχαμε περιορισμένα μέσα μετακίνησης). Ευχριστούμε για τα καλά σας σχόλια και τις δίκαιες παρατηρήσεις οι οποίες θα αποτελέσουν σίγουρα οδηγό μας!

Αποσυνδεδεμένος zeoy

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1344
    • Προφίλ

Αποσυνδεδεμένος vagtanplan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1269
  • Φύλο: Άντρας
  • My name is TONIC.....Pentatonic .....!!!
    • Προφίλ
Απ: Kithara summer live meeting 2014?
« Απάντηση #149 στις: 12/06/14, 09:39 »
ZEOY Γ@@@@μειτε κανονικα λεεεεμε !!! Ποοολλαααα συγχαρητηρια !!! Φοβερες διασκευες μπραβο ρεε πολυ μ αρεσουτε....!!
Χαου μπλου κεν γιου γκετ.....

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
25 Απαντήσεις
9823 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/10/09, 20:27
από Angel~Archo
25 Απαντήσεις
13240 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/02/10, 14:54
από KOYPEAS
179 Απαντήσεις
81215 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31/10/13, 08:48
από Korgy
4 Απαντήσεις
5032 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/11/14, 15:04
από XIGAS.PRODUCTIONS
2 Απαντήσεις
3889 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/11/14, 01:02
από emg
184 Απαντήσεις
71654 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/07/15, 00:24
από Βραζίλης
8 Απαντήσεις
4666 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/09/15, 16:31
από sfanfan
0 Απαντήσεις
2406 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/12/15, 08:50
από ravaya
24 Απαντήσεις
28078 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/08/16, 16:39
από adr1anos
14 Απαντήσεις
9254 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/07/16, 21:05
από sof1a