Αποστολέας Θέμα: SCORPIONS ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ 2009  (Αναγνώστηκε 53829 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Crazy Heart

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 271
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: SCORPIONS ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ 2009
« Απάντηση #25 στις: 12/03/09, 21:58 »
Αθήνα, Λάρισα, Μυτιλήνη και Χανιά...

Άλατις περιοδεία οι Σκορπιοί...


καλά κουφάθηκα όταν το είδα!!
Music makes the people come together

Αποσυνδεδεμένος Garvin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Άντρας
  • There's no business like show business!
    • Προφίλ
Απ: SCORPIONS ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ 2009
« Απάντηση #26 στις: 13/03/09, 02:58 »
για οσα συγκροτηματα επισης ενδιαφερονται,θα πραγματοποιηθει και φετος το scorpions festival και θα ανακοινωθουν περισσοτερα μεχρι το τελος του μηνα για το πού πρέπει να στειλετε demo κλπ κλπ

Αποσυνδεδεμένος rockguide

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 6
    • Προφίλ
    • Rockguide.gr
Απ: SCORPIONS ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ 2009
« Απάντηση #27 στις: 19/03/09, 21:24 »
Τελευταίες Πληροφορίες + τιμές εισητηρίων για Αθήνα,  για την περιοδεία των Scorpions στην Ελλάδα.

http://www.rockguide.gr/Article.php?PageId=120&ArticleId=42

Αποσυνδεδεμένος philip the great

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 447
  • Φύλο: Άντρας
  • ---KEEP ON ROCKING---
    • Προφίλ
Απ: SCORPIONS ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ 2009
« Απάντηση #28 στις: 19/03/09, 22:38 »
τι διαβασα ρε παιδια;ο παπακωσταντινου θα ανοιξει την συναυλια;ΕΕΕΕΕΕΕΕΛΛΛΛΛΛΛΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΟΟΟΟΟΟΟΣΣΣΣΣΣΣΣ.........τι κανει αυτος με τους θεους.......το πολυ πολυ να παιξει σε κανα μαγαζακι.........και οχι σε σταδιο με 20 χιλιαδες κοσμο......τεσπα......οι τιμες ειναι πολυ καλες....σχετικα με την τελευταια εμφανιση τους ειναι 10 ευρω κατω σε ολα τα place..........μπορει στην αρχη να ξενερωσω τελειος αλλα μετα θα γινει χαμος........δεν το χανω με τπτ

Αποσυνδεδεμένος Stinky

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1522
  • Φύλο: Άντρας
  • <Secondhand King>
    • Προφίλ
Απ: SCORPIONS ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ 2009
« Απάντηση #29 στις: 20/03/09, 00:02 »
Πρωτη φορα θα δω τοσο μεγαλο λαιβ στα Χανια... Δεν υπαρχει περιπτωση να μην παω 8)

Αποσυνδεδεμένος J.P. DiMaggio

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 147
  • Φύλο: Άντρας
  • Take us out to the Ball Game!
    • Προφίλ
Απ: SCORPIONS ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ 2009
« Απάντηση #30 στις: 20/03/09, 00:03 »
το πολυ πολυ να παιξει σε κανα μαγαζακι.........και οχι σε σταδιο με 20 χιλιαδες κοσμο......

επειδή είσαι μολις 17, δικαιολογεισαι μαλλον να μη γνωρίζεις οτι ο παπακων/νου έχει παιξει πολλές φορες σε σταδια με 20000 και περισσότερο κόσμο.
Απλως δεν ειχες γεννηθεί τότε ακομα.  ;)
When the going gets weird, the weird turn pro.

Αποσυνδεδεμένος Fteo

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1423
  • Φύλο: Άντρας
  • If it's too loud, you are too old!
    • Προφίλ
    • The Thermoshredders
Απ: SCORPIONS ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ 2009
« Απάντηση #31 στις: 20/03/09, 01:18 »
Πρωτη φορα θα δω τοσο μεγαλο λαιβ στα Χανια... Δεν υπαρχει περιπτωση να μην παω 8)
Εδώ έκαναν το τελευταίο live της καριέρας τους οι Buena Vista Social Club στα Χανιά κ μιλάς για τους Scorpions??? :P

Υ.Γ. Δεν πρόκειται να πάω για κανένα λόγο… Τους απεχθάνομαι και τους σιχαίνομαι όσο δεν πάει μαζί με όσα πρεσβεύουν. Εντάξει το παράκανα λίγο, αλλά καταλαβαίνετε τι θέλω να πω.  Απλά δεν είναι του γούστου μου… Ούτε καν. ;D

Αποσυνδεδεμένος Revus

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 47
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: SCORPIONS ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ 2009
« Απάντηση #32 στις: 20/03/09, 08:22 »
Το'χουν δέσει σκοινί κορδόνοι αυτοί ε; Κάθε τρεις και λίγο, τσουπ... συναυλίες στην Ελλάδα. Τους καλάρεσε τα προηγούμενα χρόνια!  :P
Βέβαια θα είναι μαζί τους και ο θεός Roth οπότε αλλάζει λίγο το πράγμα.

'Οσο για τον Παπακωνσταντίνου, αν και η τελευταίες του δισκογραφικές δουλειές μου ήταν τελείως απεχθείς, νομίζω ότι είναι πολύ καλό για μια μπάντα του βεληνεκούς των Scorpions να επιλέγει καλλιτέχνη για άνοιγμα από την χώρα στην οποια γίνεται η συναυλία. Και γενικότερα δηλαδή συμφωνώ με αυτή την τακτική, δεν το λέω μόνο για τον Παπ/νου.

Όπως πχ, όσοι είχαν πάει Gary Μoore στο Φάληρο και είχαν ακούσει εκείνη την φοβερή blues/rock ελληνική μπάντα θα καταλαβαίνουν τι εννοώ.

Αποσυνδεδεμένος agrammatos

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 83
    • Προφίλ
Απ: SCORPIONS ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ 2009
« Απάντηση #33 στις: 20/03/09, 09:00 »
Απ ότι ξέρω η συναυλία θα είναι ισότιμα μοιρασμένη μεταξύ των σκορπιών και του Βασίλη. Η συναυλία θα γίνει για τον εορτασμό των 35 χρόνων του Βασιλη στη δισκογραφία. Φιλαράκι "philip the great" μακάρι να υπηρχαν στο εξωτερικό 10 ροκ φωνές ανώτερες του Βασίλη. Τυχερός-άτυχος που τραγουδάει στην Ελληνική. Τιμή του Βασίλη που θα παίξει με τους Scorpions, τιμή και των Scorpions που θα συνυπάρξουν με τον Βασίλη στην ίδια σκηνή.


Αυτά
« Τελευταία τροποποίηση: 20/03/09, 09:02 από agrammatos »

Αποσυνδεδεμένος Mrs Brightside

  • Illusion User
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1171
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ...as we kiss goodbye the sun sets...
    • Προφίλ
Απ: SCORPIONS ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ 2009
« Απάντηση #34 στις: 20/03/09, 09:47 »
Εγώ χαίρομαι που θα παίξει μαζί τους ο Βασίλης!! Οκ, δεν μπορώ να πω οτι τρελαίνομαι και για πάρτη του, αλλά οπωσδήποτε είναι μεγάλος καλλιτέχνης, με τρομερή φωνή, έχει ερμηνεύσει τρομερά κομμάτια κ έχει κάνει κ πολύ καλές συνεργασίες (βλ. Θ. Μικρούτσικος). Προτιμώ χίλιες φορές λοιπόν τον Βασίλη, παρά κανέναν που να θεωρείται οτι αντιπροσωπεύει το σύγχρονο ελληνικό ροκ, τύπου Ονιδράμα, Νίκος Μύξας κ.α.


Υ.Γ.: Εν τω μεταξύ έλεος, πόσα θέματα έχουν ανοιχτεί πια για τη περιοδεία των Scorpions στην Ελλάδα?  ::) :P
...when the hardest part is over we'll be here and our dreams will break the boundaries of our fear...

http://www.facebook.com/TheKillersGreekFanClub
https://www.facebook.com/killersnerdia

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: SCORPIONS ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ 2009
« Απάντηση #35 στις: 20/03/09, 10:33 »
Πρώτον...πάτε καλά?
ο Παπακωνσταντίνου δεν αξίζει να παίξει σε στάδιο με 20000 κόσμο??
έχει γεμίσει πόσες φορές στάδια μόνος του....


δεύτερον...όντως υπάρχει και άλλο θέμα με τους Scorpions.....

Αποσυνδεδεμένος Angel~Archo

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Aκροάτρια με απαιτήσεις...
    • Προφίλ
Απ: SCORPIONS ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ 2009
« Απάντηση #36 στις: 20/03/09, 11:17 »
Εγώ έχω να δηλώσω ένα..Πόσα θέματα για τους Scorpions θα ανοίξετε??? Με το καλό βέβαια οι άνθρωποι να έρθουν...
I will always be with you
I'm the anchor of your sorrow
There's no end to what I'll do
'Cause I love you,I love you to death!

Αποσυνδεδεμένος Mrs Brightside

  • Illusion User
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1171
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ...as we kiss goodbye the sun sets...
    • Προφίλ
Απ: SCORPIONS ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ 2009
« Απάντηση #37 στις: 20/03/09, 13:21 »
δεύτερον...όντως υπάρχει και άλλο θέμα με τους Scorpions.....


1, 2, 3 και η συζήτηση εδω...  :P

Φτάνει πια...  :P
...when the hardest part is over we'll be here and our dreams will break the boundaries of our fear...

http://www.facebook.com/TheKillersGreekFanClub
https://www.facebook.com/killersnerdia

Αποσυνδεδεμένος philip the great

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 447
  • Φύλο: Άντρας
  • ---KEEP ON ROCKING---
    • Προφίλ
Απ: SCORPIONS ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ 2009
« Απάντηση #38 στις: 20/03/09, 19:54 »
παιδια ο καθενας εχει τις αποψεις του και την δικη μου θα την πω για ακομη μια φορα οτι και να λετε......μπορει να ειμαι 18 χρονον αλλα αυτο δεν σημαινει οτι δεν ξερω και απο μουσικη......ακουγα για πολλα χρονια ελληνικο ροκ και αυτο που μου εχει μεινει ειναι μια πικρη γευση στο στομα...γι'αυτο και σταματησα να ασχολουμε.....το οτι γεμιζει σταδια ο παπακωσταντινου(που τα τελευταια χρονια δεν εχω ακουσει να κατι τετοιο ουτε που τον βλεπω καν εχει χαθει τελειως)με αφηνει παντελως αδιαφορο.....εγω ξερω τι ονομα εχει διπλα του ο παπακωσταντινου και σας αρεσει δεν σας αρεσει ειναι ενα απο τα μεγαλυτερα συγκροτηματα ολων των εποχων και επισης ο παπακωσταντινου για να κανω και μια μικρη συγκριση αφου ετσι θελετε ουτε το δεξι αρ____δι του κλαους δεν ειναι οποτε........και ας μιλησω μονο για την ελλαδα...γιατι στο εξωτερικο δεν εχω ακουσει το ονομα παπακωσταντινου πουθενα.....οτι αλμπουμ βγαζουν οι scorpions γινετε Νο 1 σε πωλησεις.....και καλα κανουν και αυτοι κι ερχονται σχεδον καθε χρονο στην ελλαδα γιατι ξερουν οτι ο κοσμος που εχουν εδω ειναι παρα πολυς......τωρα αν μου πει καποιος οτι δε θα ηθελε να παει σε μια χωρα με το συγκροτημα του που ξερουν οτι θα θα γινει χαμος απο τον κοσμο που θα μαζεψουν θα λεει ψεματα.....αυτο ειναι το μονο σιγουρο......και αυτο γινετε γιατι βρισκετε απο πισω τα χρημα.....μην ξεχνατε οτι ειμαστε σε μια περιοδο που ειναι δυσκολη ακομα και γι'αυτους.....πως γινετε να μας θυμηθηκανε ολοι φετος;τωρα ομως το παω αλλου......αυτα τα ολιγα.....τωρα κατι αλλα που ειδα τα εχουμε ξαναπει....οσο και να μην θελω να συγκρινω αυτα τα 2 ονοματα δεν μπορω.....μπορει για μερικους ο παπακωσταντινου να ειναι ενα μεγαλο ονομα για την ελλαδα αλλα ελεος ρε παιδια δεν εχουν καμια σχεση μεταξυ τους.....για μενα υπαρχουν και αλλα ονοματα που θεωρω οτι ειναι πολυ ποιο πανω απο αυτον......για ελληνες μιλαω οι οποιοι εχουν και καποιο ονομα στην ευρωπη και στον υπολοιπο κοσμο.......οτι ειχα να πω το ειπα......αυτη ειναι η αποψη μου και δεν αλλαζει.........

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: SCORPIONS ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ 2009
« Απάντηση #39 στις: 20/03/09, 20:44 »
ουτε το δεξι αρ____δι του κλαους δεν ειναι οποτε........
δλδ θεωρείς πως δν έχει κάνει τίποτα ο Παπακωνσταντίνου μουσικά?
και μάλλον θα θεωρείς πως Βίσση και Βανδή που απ'ότι έχει ακουστεί τις έχει παίξει και ένα κλαμπ στη Νέα Υόρκη είναι καλύτερες και πιο καταξιωμένες μουσικοί? ε?

Αποσυνδεδεμένος Ogun-Sotis

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 366
  • Φύλο: Άντρας
  • Πωτς γκένεν αυτό?
    • Προφίλ
Απ: SCORPIONS ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ 2009
« Απάντηση #40 στις: 20/03/09, 20:58 »
παπακωσταντινου για να κανω και μια μικρη συγκριση αφου ετσι θελετε ουτε το δεξι αρ____δι του κλαους δεν ειναι οποτε
δεν μου αρέσει ο παπακωνσταντίνου αλλά δεν μπορώ να ακού τέτοιες βλακείες,δηλαδή τι έκαναν οι σκόρπιονς και είναι 'θεοί'?και ο παπα δεν είναι ούτε το δεξί αρχ**ι του του κλάους?έβγαλαν 4 καλούς δίσκους και μετά το γύρισαν στις μπαλάντες για να πουλήσουν?αυτό δεν νομίζω ότι τους κάνει θεούς
οτι αλμπουμ βγαζουν οι scorpions γινετε Νο 1 σε πωλησεις
και?
« Τελευταία τροποποίηση: 20/03/09, 21:00 από Ogun-Sotis »

Αποσυνδεδεμένος sakman

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • SEX, NO DRUGS AND ROCK N ROLL!!!
    • Προφίλ
Απ: SCORPIONS ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ 2009
« Απάντηση #41 στις: 20/03/09, 21:21 »
Philip οκ, μπορεις να λες οτι εσένα δεν σου αρεσει ο παπ αλλά δείξε λίγο σεβασμό σε εναν απο τους πιο σημαντοκους μουσικους στην ιστορία της ελληνικής ροκ σκηνής...
Σίγουρα δεν συγκρίνονται τα δυο ονόματα γι αυτό άλλωστε ο ένας παίζει σαπορτ στους άλλους...
Πάντως για μένα είναι η καλύτερη επιλογή για σαπορτ και αυτόν τον συνδιασμό δεν το χάνω ( αν και τους σκορπιονς τους έχω δει άλλες δυο φορές )...
BE SOMEBODY NOT EVERYBODY...

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: SCORPIONS ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ 2009
« Απάντηση #42 στις: 20/03/09, 22:29 »
τόσος ντορος εναν μουσικό συνδυασμο νεκρό.....ο παπακωσταντίνου δεν υφίστατει πλεον στην μουσική σκηνή.....οι τελευταίες κυκλοφορίες του δεν ακούγονται...ακούστηκαν μια φορά να δούμε τι παίζει και τις ξεχάσαμε....συνεπως θα στηριχτεί στο (όντως πολύ αξιο) παρελθόν του.....το ίδιο και οι scorpions....πεθαμένη μπάντα.....δεν υφίσταται ούτε αυτή πλέον στον παγκόσμιο μουσικό χάρτη και κοιτάνε μονο με συναυλίες να κρατήσουν το ονομά τους......έλεος πια.. :-\

Αποσυνδεδεμένος Stinky

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1522
  • Φύλο: Άντρας
  • <Secondhand King>
    • Προφίλ
Απ: SCORPIONS ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ 2009
« Απάντηση #43 στις: 20/03/09, 22:33 »
Ρε 3εχνατε το βασικο κοινο που εχουν οι scorpions με τον παπακωνσταντινου
Ειναι και οι 2 all time classic για τον ιδιο λογο: εγραψαν τραγουδια που αγαπησαμε, ερωτευτικαμε με αυτα, ξεσπασαμε με αλλα
και γενικα δεν υπαρχει ελληνας πιστευω που καποτε να μην σιγοτραγουδισε ενα ρεφραινακι τουλαχιστον απο τις 2 αυτες μπαντες.

Αποσυνδεδεμένος philip the great

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 447
  • Φύλο: Άντρας
  • ---KEEP ON ROCKING---
    • Προφίλ
Απ: SCORPIONS ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ 2009
« Απάντηση #44 στις: 21/03/09, 23:46 »
ουτε το δεξι αρ____δι του κλαους δεν ειναι οποτε........
δλδ θεωρείς πως δν έχει κάνει τίποτα ο Παπακωνσταντίνου μουσικά?
και μάλλον θα θεωρείς πως Βίσση και Βανδή που απ'ότι έχει ακουστεί τις έχει παίξει και ένα κλαμπ στη Νέα Υόρκη είναι καλύτερες και πιο καταξιωμένες μουσικοί? ε?
O παπακωσταντινου για την ελλαδα ειναι μια χαρα μουσικα....τωρα τα ονοματα βισση και βανδη δεν υπαρχουν στα λεξολογιο μου.....ακουγονται δεν ακουγονται στον υπολοιπο κοσμο δεν με απασχολει.....απο την αλλη νομιζω οτι δεν μπορεις ή δεν θες να καταλαβεις αυτο που θελω να πω......οταν ενα συγκροτημα εχει ενα ονομα στην ευρωπη π.χ εξοριστοι ή firewind σημαινει πως υπαρχει κοσμος εκει εξω που ειναι φανατικοι οπαδοι τους....οπως εμεις οι ελληνες στους scorpions,deep purple,acdc k.a και μετα απο αυτο αρχιζει μια ανοδικη πορεια για αυτο το συγκροτημα.....συναυλιες,δισκογραφιες κ.α κατι που ο παπακωσταντινου δεν εχει κανει ποτε....παρα μονο μεσα στην ελλαδα......καταλαβου;επισης θα πρεπει να μαθεις να συγκρινεις πραγματα που να εχουν σχεση το ενα με το αλλο....η βισση και η βανδη που ανεφερες πριν δεν εχουν καμια σχεση με τον παπακωσταντινου.....δεν μπορεις να συγκρινεις το ροκ με την ποπ...ειναι εντελως διαφορετικα πραγματα......




τόσος ντορος εναν μουσικό συνδυασμο νεκρό.....ο παπακωσταντίνου δεν υφίστατει πλεον στην μουσική σκηνή.....οι τελευταίες κυκλοφορίες του δεν ακούγονται...ακούστηκαν μια φορά να δούμε τι παίζει και τις ξεχάσαμε....συνεπως θα στηριχτεί στο (όντως πολύ αξιο) παρελθόν του.....το ίδιο και οι scorpions....πεθαμένη μπάντα.....δεν υφίσταται ούτε αυτή πλέον στον παγκόσμιο μουσικό χάρτη και κοιτάνε μονο με συναυλίες να κρατήσουν το ονομά τους......έλεος πια.. :-\
εδω διαφωνω......δεν μπορεις να αποκαλεις μια υπερμπαντα πεθαμενη η οποια εχει στην πλατη της 40 χρονια ιστορια και που τα αλμπουμ που βγαζουν γινονται πρωτα σε πωλησεις......αυτη δεν ειναι μια πεθαμενη μπαντα.......αλλα για να το λες αυτο μαλλον θα θεωρεις πως και οι metallica ειναι στο ιδιο επιπεδο(μια πεθαμενη μπαντα)......ο τελευταιος δισκος για μενα ηταν φανταστικος αλλα απο οτι ακουω δεν αρεσε σε πολλους.....δεν ειχε αυτο που ειχαν οι πρωτοι δισκοι των metallica.......δεν λεω τπτ αλλο.....αυτο αρκει.....


Philip οκ, μπορεις να λες οτι εσένα δεν σου αρεσει ο παπ αλλά δείξε λίγο σεβασμό σε εναν απο τους πιο σημαντοκους μουσικους στην ιστορία της ελληνικής ροκ σκηνής...
Σίγουρα δεν συγκρίνονται τα δυο ονόματα γι αυτό άλλωστε ο ένας παίζει σαπορτ στους άλλους...
Πάντως για μένα είναι η καλύτερη επιλογή για σαπορτ και αυτόν τον συνδιασμό δεν το χάνω ( αν και τους σκορπιονς τους έχω δει άλλες δυο φορές )...
φιλε sakman εχεις δικιο μπορει να παραφερθηκα λιγο......και +φωνω απολυτα με αυτα που λες.....πιστευω πως ο παπακωσταντινου θα φερει πολυ κοσμο στο καραισκακη.....



παπακωσταντινου για να κανω και μια μικρη συγκριση αφου ετσι θελετε ουτε το δεξι αρ____δι του κλαους δεν ειναι οποτε
δεν μου αρέσει ο παπακωνσταντίνου αλλά δεν μπορώ να ακού τέτοιες βλακείες,δηλαδή τι έκαναν οι σκόρπιονς και είναι 'θεοί'?και ο παπα δεν είναι ούτε το δεξί αρχ**ι του του κλάους?έβγαλαν 4 καλούς δίσκους και μετά το γύρισαν στις μπαλάντες για να πουλήσουν?αυτό δεν νομίζω ότι τους κάνει θεούς
οτι αλμπουμ βγαζουν οι scorpions γινετε Νο 1 σε πωλησεις
και?
τι εκαναν;αυτο που εχει κανει ο παπακωσταντινου και πολλα συγκροτηματα σε ολο τον κοσμο......μας εχουν συγκλονησει με την μουσικη τους....αυτο εχουν κανει.....εχουν γραψει κομματια τα οποια θα ακουγονται για παρα πολλα χρονια.....θα περασουν παρα πολλες δεκαετιες μεχρι να ξεχαστουν αν ξεχαστουν ποτε......τι αλλο θες;τα βραβεια που εχουν παρει......;δηλαδη τι αλλο θες.......;

το αλλο κουφο του διαβασα.......μονο 4 καλους δισκους?χαχαχαχαχαχαχα ;D ;D ;D με εκανες να γελασω παρα πολυ με αυτο.........αλλα αμα δεν ξερεις καλυτερα να μην μιλας........ :-X φιλαρακι βγαλε εσυ ακομα και τις μπαλαντες  που εχουν βγαλει οι θεοι και μετα θα κανω και εσενα θεο.....και θα γεμισεις τις τσεπες σου με λεφτα.......αλλα που.........νομιζεις οτι ειναι ευκολο.........αυτα ειχα να πω και για εσενα.....

Αποσυνδεδεμένος J.P. DiMaggio

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 147
  • Φύλο: Άντρας
  • Take us out to the Ball Game!
    • Προφίλ
Απ: SCORPIONS ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ 2009
« Απάντηση #45 στις: 22/03/09, 00:52 »
τόσος ντορος εναν μουσικό συνδυασμο νεκρό.....ο παπακωσταντίνου δεν υφίστατει πλεον στην μουσική σκηνή.....οι τελευταίες κυκλοφορίες του δεν ακούγονται...ακούστηκαν μια φορά να δούμε τι παίζει και τις ξεχάσαμε....συνεπως θα στηριχτεί στο (όντως πολύ αξιο) παρελθόν του.....το ίδιο και οι scorpions....πεθαμένη μπάντα.....δεν υφίσταται ούτε αυτή πλέον στον παγκόσμιο μουσικό χάρτη και κοιτάνε μονο με συναυλίες να κρατήσουν το ονομά τους......έλεος πια..

Σωστός. Και για Παπακων/νου και για scorpions. Και οι δύο βασικά στηρίζονται στο (καλό)παρελθόν τους πλεον και παραγωγικά ειναι ψόφιοι.
Ειδικα οι scoprions εχουν και μια στρατιά fangirls και fanboys, σαν το φιλο μας από πάνω, που αποτελούν σίγουρη πελατεια, κατι αντιστοιχο και ο Παπακων/νου πλεον εγχώρια.


When the going gets weird, the weird turn pro.

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Απ: SCORPIONS ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ 2009
« Απάντηση #46 στις: 22/03/09, 02:42 »
Εγώ πιστεύω ότι αν υπάρχει κάτι ενδιαφέρον σε αυτή την ιστορία είναι η συμμετοχή του Παπακωνσταντίνου. Η σχέση Scorpions-Ελλάδα πλέον μόνο ως αρπακτή μπορεί να θεωρηθεί. Τους είδαμε, τους ξανάδαμε, ωραίοι ήτανε , φτάνει πια. Είναι σαν τις αρπακτές που κάνουν οι σκυλοτραγουδιστές στην επαρχία.
Ά και κάτι για τους νεώτερους. Ο Παπακωνσταντίνου έχει γεμίσει το ΟΑΚΑ δεν έχει ανάγκη το όποιο σταδιάκι των 20.000.... Αν μάλιστα αποφασίσει να κάνει ένα live που θα βασίζεται στα παλιά, καλά του κομμάτια δεν θα θέλετε να κατέβει από τη σκηνή και να μου το θυμάστε... ;)
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος penoktonos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 506
  • Φύλο: Άντρας
  • Λιώστε Τις Πένες Σας!!!
    • Προφίλ
Απ: SCORPIONS ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ 2009
« Απάντηση #47 στις: 22/03/09, 15:37 »
αρπαχτή ξε-αρπαχτή μιλάμε για Scorpions με Uli John Roth και Michael Schenker!!!  :D
"Why Am I Always So Sleepy The Day After I Get A Lot Of Sleep? Doesn't That Defeat The Purpose Of Sleeping A  Lot?"

Αποσυνδεδεμένος philip the great

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 447
  • Φύλο: Άντρας
  • ---KEEP ON ROCKING---
    • Προφίλ
Απ: SCORPIONS ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ 2009
« Απάντηση #48 στις: 22/03/09, 16:28 »
αρπαχτή ξε-αρπαχτή μιλάμε για Scorpions με Uli John Roth και Michael Schenker!!!  :D
ετσι......ο μιχαλακης αν δεν κανω λαθος δεν εχει ερθει ποτε στην ελλαδα για συναυλιες......εχουν ερθει οι UFO χωρις αυτον......αλλο ενα πολυ μεγαλο ονομα....για μενα πολυ ποιο μεγαλο απο τον ροθ......

Αποσυνδεδεμένος mpamps

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 178
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: SCORPIONS ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ 2009
« Απάντηση #49 στις: 23/03/09, 10:12 »
αρπαχτή ξε-αρπαχτή μιλάμε για Scorpions με Uli John Roth και Michael Schenker!!!  :D
ετσι......ο μιχαλακης αν δεν κανω λαθος δεν εχει ερθει ποτε στην ελλαδα για συναυλιες......εχουν ερθει οι UFO χωρις αυτον......αλλο ενα πολυ μεγαλο ονομα....για μενα πολυ ποιο μεγαλο απο τον ροθ......

O Michael Schenker έχει έρθει τουλάχιστον μια φορα ( 20/11/2004 στο Gagarin με τους MSG). Πάντως σίγουρα αξίζει να τους δει κάποιος αν δεν τους εχει δει και με τον Roth ένας λόγος παραπάνω...

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
37 Απαντήσεις
13228 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/11/03, 08:18
από Βραζίλης
12 Απαντήσεις
17518 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/12/07, 15:14
από get down
61 Απαντήσεις
42446 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/06/09, 14:55
από PapaRoach
13 Απαντήσεις
5285 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/04/07, 23:20
από ilianthos-Kanlis
111 Απαντήσεις
45342 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/06/08, 23:41
από Mrs Brightside
17 Απαντήσεις
11968 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/03/08, 14:54
από gers
3 Απαντήσεις
3165 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/12/08, 22:40
από morpheas
25 Απαντήσεις
11416 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/04/09, 10:12
από philip the great
16 Απαντήσεις
12416 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/08/09, 14:56
από felecaster
28 Απαντήσεις
11283 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/10/14, 02:43
από roussos