Σελίδες:
  • #1 από eleftheria στις 04 Sep 2003
  • Molis shmera diapistwsa oti den mporw na dw kanena kommati.Eixa kairo na psaksw ta tragoydia kai shmera h8ela na dw an yparxei ena.Mphka loipon kanonika sth selida,epeleksa kallitexnh,epeleksa kai kommati,alla moy ebgale to eksis keimeno:

    Υπήρξε κάποιο πρόβλημα με την δημιουργία cookie:

    - Δοκιμάστε να ξαναεπισκεφθείτε το site μπαίνοντας από την αρχική σελίδα.
    - Ο browser σας δεν υποστηρίζει cookies. Ενεργοποιήστε την υποστήριξη cookies και προσπαθήστε πάλι.
    - Ελέγξτε επίσης την ώρα και ημερομηνία του υπολογιστή σας.

    Prospa8hsa na brw ti einai ayta ta cookies,na ta ry8misw etsi opws moy leei,alla tipota.Phte moy ti prepei na kanw akribws giati exw xa8ei teleiws  :-\.Enoimerwtika exw Windows XP.Euxaristw ek twn proterwn
  • #2 από nedy στις 04 Sep 2003
  • Kai emena mou to exei emfanisei kapoies fores se xp
    pistevw oti apla einai ena kollima tou pc pou ftiaxnetai meta apo ligo kairo kathws xwris na allaksw  tipota mou ta emfanize argotera...
    an den ftiaxtei koita tote sto internet options kai ta cookies kai sunafi istories...
    elpizw na voithisa
    ciao
  • #3 από eleftheria στις 04 Sep 2003
  • Σ'ευχαριστώ για την απάντησή σου.Προς το παρόν δεν έχει αλλάξει τίποτα εδώ και τρείς μέρες.Ελπίζω να είναι όπως λές ένα κολληματάκι γιατί αυτα με το Internet options το έκανα.Αλλά πώς τα ενεργοποιείς;Μόνο διαγραφή των cookies μου λέει όχι ενεργοποίηση.Τέλος πάντων σ'ευχαριστώ και πάλι.  :)
  • #4 από Σπύρος στις 04 Sep 2003
  • Στο menu privace των internet options υπάρχει η δυνατότητα να κάνεις αλλαγές στο αν ο υπολογιστής σου θα δέχεται ή όχι cookies.
    Δοκίμασε να το αλλάξεις
  • #5 από analogio στις 04 Sep 2003
  • Tools-
    internet options-
    advanced-
    security-
    Empty Temporary Internet Files folder when browser is closed-
    Αυτο αν το εχεις τσεκαρισμενο τοτε καθε φορα που κλεινεις,σβηνει τα cookies και μετα φτου κι απο την αρχη.Μηπως το εχεις τσεκαρισμενο ;
  • #6 από eleftheria στις 05 Sep 2003
  • Στο menu privace των internet options υπάρχει η δυνατότητα να κάνεις αλλαγές στο αν ο υπολογιστής σου θα δέχεται ή όχι cookies.
    Δοκίμασε να το αλλάξεις

    Ναί το είδα αυτο.Το είχα στο μεσαίο και το έβαλα στο χαμηλό.Μήπως πρέπει να το βάλω στην αποδοχή όλων των cookies;Αλλά αυτο είναι καλό για τον υπολογιστή μου ή θα μου γεμίσει αρχεία;Ευχαριστώ για τον χρόνο σου
  • #7 από bluewind στις 05 Sep 2003
  • Μακάρι να μπορούσα να βοηθήσω, αλλά εδώ και πάνω από ένα μήνα ταλανίζομαι από το ίδιο ακριβώς πρόβλημα...μονάχα στο Kithara (γιατί το έχω τεστάρει και με άλλα site) κάτι συμβαίνει και δεν μπορώ να αποκτήσω πρόσβαση στα κομμάτια. Είτε IE 5.5 έχω χρησιμοποιήσει, είτε Opera 7, το ίδιο και το αυτό.

    Δεν είμαι δα και αρχάριος στα θέματα του υπολογιστή, αλλά ακόμα και μέσα από τη registry που ρύθμισα την αποδοχή όλων των cookies (στα Zones) προκοπή δεν είδα...για καλό και για κακό απενεργοποίησα antivirus και firewall, αλλά ουδέν και πάλι.

    Ποιος ξέρει...ίσως μια μέρα να μπω κι ως διά μαγείας να έχουν λυθεί όλα. Πάντως για format δεν το βλέπω... :-\
  • #8 από Ο Νέος Κιθαρωδός στις 05 Sep 2003
  • Δοκιμάστε να επισκεφθείτε την αρχική σελίδα των τραγουδιών:

    http://portal.kithara.gr/modules.php?name=kiSongdb

    Και μετά ξαναδοκιμάστε αν το πρόβλημα συνεχίζει να παρουσιάζεται. Πείτε μου, για να μπορέσουμε να λύσουμε επιτέλους αυτό το πρόβλημα...
  • #9 από bluewind στις 06 Sep 2003
  • Το έχω ήδη δοκιμάσει, αλλά δεν άλλαξε και πολλά... :-\

    Δε νομίζω πως είναι θέμα του Kithara...άλλωστε όλοι οι άλλοι πως μπαίνουν χωρίς πρόβλημα? Κάποιο κόλλημα έχει φάει από τα εκατομμύρια προγραμμάτων που έχω εγκαταστήσει κατά καιρούς...μου το είχε παρουσιάσει και στο παρελθόν, αλλά τακτοποιήθηκε χωρίς ακριβώς να καταλάβω πως...ελπίζω να επανέλθει αργά ή γρήγορα.
  • #10 από Σπύρος στις 06 Sep 2003
  • Δοκίμασες να κάνεις delete τα cookies;
  • #11 από bluewind στις 06 Sep 2003
  • Πρώτο μέλημά μου ήταν...ακόμα κι ειδικό πρόγραμμα για να σβήνει τα index.dat αρχεία κατέβασα. Τζίφος!
  • #12 από eleftheria στις 06 Sep 2003
  • Δοκιμάστε να επισκεφθείτε την αρχική σελίδα των τραγουδιών:

    http://portal.kithara.gr/modules.php?name=kiSongdb

    Και μετά ξαναδοκιμάστε αν το πρόβλημα συνεχίζει να παρουσιάζεται. Πείτε μου, για να μπορέσουμε να λύσουμε επιτέλους αυτό το πρόβλημα...[/quo

    Το δοκίμασα μόλις αλλα τζίφος...:(
  • #13 από H4RRY στις 07 Sep 2003
  • Να προτεινω κ εγω κατι που δουλευει τζαμι κ χωρις προβληματα?
    Πατε Tools -> Internet Options -> Privacy -> Web Sites , click στο Edit -> γραφετε στο πεδιο http://portal.kithara.gr και πατατε Allow...Αν δεν δουλεψει ουτε αυτο...Καιρος για format c: :P :P :P :P
  • #14 από eleftheria στις 12 Sep 2003
  • Να προτεινω κ εγω κατι που δουλευει τζαμι κ χωρις προβληματα?
    Πατε Tools -> Internet Options -> Privacy -> Web Sites , click στο Edit -> γραφετε στο πεδιο http://portal.kithara.gr και πατατε Allow...Αν δεν δουλεψει ουτε αυτο...Καιρος για format c: :P :P :P :P



    Σε εμένα το πρόβλημα λήθηκε!!! ;DΜπορεί από μόνο του.Εγώ πάντως αυτό που έκανα,ήταν το εξής:Εργαλεία->Επιλογές Internet->Γενικά->στην περιοχή που λέει Προσωρινά αρχεία Internet,Ρυθμίσεις,στον έλεγχο για νεότερες εκδόσεις των αποθηκευμένων σελίδων,ήταν τσεκαρισμένο το Αυτόματα και τσέκαρα το Με κάθε εκκίνηση του Internet Explorer.

    H4RRY αυτό που λές το είχα κάνει αλλά δεν είχε λειτουργήσει... :-\αλλά ευτυχώς δεν χρειάστηκα format :P :P
  • #15 από vangelis45 στις 04 Jul 2004
  • Παιδιά έκανα ακριβώς ότι είπατε κ καμμία λύση δεν βρήκα... Πείτε κάτι δραστικό γιατί το θέμα είναι ΦΛΕΓΟΝ
  • #16 από vkastanas στις 02 Oct 2004
  • Το πρόβλημα λύθηκε χωρίς καμία προσπάθεια με το που έγινα μέλος του kithara.gr. Αν δεν είστε μέλη δοκιμάστε και αυτό λοιπόν.Αν είστε δεν μπορώ να βοηθήσω, δυστυχώς...
  • #17 από Shu_Ji στις 31 Aug 2005
  • εχω το ιδιοπροβλημα με τον kithara.vu !!
Σελίδες: