Αποστολέας Θέμα: Πρόβλημα με KazaaLite!  (Αναγνώστηκε 14236 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος iAnos...

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 71
  • Φύλο: Άντρας
  • ... μια μελωδία απρόσμενη που γίνεται δική σας ...
    • Προφίλ
Πρόβλημα με KazaaLite!
« στις: 13/07/03, 12:29 »
Λοιπόν... τον τελευταίο καιρό αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα:

Κατεβάζω ένα τραγούδι... και μόλις ολοκληρωθεί 100% εξαφανίζεται δια μαγείας και δεν το βρίσκω πουθενά!!!  :o ???

Σημείωση: Αυτό δε συμβαίνει με όλα τα τραγούδια...
το παθαίνει περίπου μια στις τρεις φορές...  :-\

βοήθεια...
"Το παραμύθι τέλειωσε, αρχίζει η ζωή, αχ να 'τανε η αλήθεια σου σαν ψέμα αληθινή..."

Αποσυνδεδεμένος bluewind

  • Γαργαντούας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • Μη μασάς...χαλάει τα δόντια!
    • Προφίλ
Re:Πρόβλημα με KazaaLite!
« Απάντηση #1 στις: 13/07/03, 14:15 »
Δε γνωρίζω τι ακριβώς συμβαίνει (δε μου έχει τύχει ως τώρα), αλλά αντιγράφω από το FAQ του Kazaa Lite:

My download was completed, but I cannot find the file?

If you start a download, a .dat file (partial download) is created. It's important to notice, that the path to the current download folder is coded into the .dat file, together with other information like the filename. When the file is finished with downloading it will be renamed and put into the folder that is stored inside the .dat file. So it is important that that folder is present. If not, the file will stay a .dat file or might even get deleted (when using different partitions).

If you change the download folder or use a different setting after reinstallation you can still use the uncompleted .dat files. But after completion, the client tries to copy the final files to the original download folder. If this folder still exists, you may find the file there. If you have removed it, the .dat stays in your current download folder and cannot be copied. Do NOT rename it, because the download info is still attached to the end of the file. If you recreate the original folder, then the file will be copied to its final destiny.

If you can't remember your 'old' download folder, you can use the K-Dat or DatView tool to find it out.

How can I resume my old partial downloads?

All FastTrack clients (Kazaa Lite, Kazaa, Grokster) can complete each others .dat files. If you start a download, a .dat file (partial download) is created. It's important to notice, that the path to the current download folder is coded into the .dat file, together with other information like the filename. When the file is finished with downloading it will be renamed and put into the folder that is stored inside the .dat file. So it is important that that folder is present. If not, the file will stay a .dat file or might even get deleted (when using different partitions).

1) Just copy all your old partial downloads (.dat files) into the download folder that you use for Kazaa Lite. See the Installation section of this F.A.Q. for a recommended setup.

2) Make sure your 'old' download folder is still present on your system. If not, create it manually. This is only required if your 'new' folder is different from the one you used before. If you can't remember your 'old' download folder, you can use the K-Dat or DatView tool to find it out.

My downloads disappear after completion.

See topic above.

Αποσυνδεδεμένος ερεβος

  • Shadowking
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2354
  • Φύλο: Άντρας
  • ars longa vita brevis
    • Προφίλ
    • http://myspace.com/gorthaour
Re:Πρόβλημα με KazaaLite!
« Απάντηση #2 στις: 13/07/03, 16:23 »
Εμένα πάλι το Kazaa Lite μου βγάζει failed τα περισσοτερα downloads...... >:( >:(

Δλδ δεν τα αρχίζει καν τα downloads εννοώ....
« Τελευταία τροποποίηση: 13/07/03, 16:29 από Erevos »
Twitter @mcrosog

Αποσυνδεδεμένος Σοφία

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 218
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Re:Πρόβλημα με KazaaLite!
« Απάντηση #3 στις: 13/07/03, 16:28 »
egw den exw to lite exw to kanoniko kazaa alla polles fores mou exei tuxei na xa8oun tragoudia pou katebazw.Panw pou xairomai.... ksenerwnw  :-\
emena pali ola ta downloads mou ta bgazei failed alla paizoun mia xara
..αν οι καρχαρίες ήταν άνθρωποι θα διοργάνωναν πού και πού μεγάλες γιορτές στο νερό γιατί τα χαρούμενα ψαράκια έχουν καλύτερη γεύση απο τα μελαγχολικά..

Αποσυνδεδεμένος bluewind

  • Γαργαντούας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • Μη μασάς...χαλάει τα δόντια!
    • Προφίλ
Re:Πρόβλημα με KazaaLite!
« Απάντηση #4 στις: 13/07/03, 18:11 »
Εμένα πάλι το Kazaa Lite μου βγάζει failed τα περισσοτερα downloads...... >:( >:(

Δλδ δεν τα αρχίζει καν τα downloads εννοώ....

Πάλι σύμφωνα με το FAQ του ίδιου του προγράμματος (γι'αυτό το παρέθεσα, για να του ρίξετε μια ματιά...ίσως να έχει απάντηση στο πρόβλημά σας):

All my downloads say 'Failed'

If the download says failed after it is finished, check the topic above called "After my download is completed the file still appears as a .dat file".

Also make sure that you have enough disk space to store your downloads.

Windows XP Service Pack 1 is also known to be a cause of a lot of problems. There is not much that can be done about this, except downgrading to Windows XP without SP1.

Αποσυνδεδεμένος magnolia

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 11
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ετσι κι αλλιως ... τα ηξερα ολα! ;)
    • Προφίλ
Re:Πρόβλημα με KazaaLite!
« Απάντηση #5 στις: 13/07/03, 21:30 »
Hm...giati den ta 4axneis apo to start - search - for files or folders? Kapou 8a vriskontai  ;)
And I would have stayed up with you all night...

Αποσυνδεδεμένος dshakes

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 241
  • Φύλο: Άντρας
  • O παλιος ειναι ωραιος...
    • Προφίλ
Re:Πρόβλημα με KazaaLite!
« Απάντηση #6 στις: 13/07/03, 21:39 »
To FAQ εχει την απαντηση που θες... πολλες φορες το κομματι που κατεβαζεις, για κάποιο λόγο, δεν μετονομαζεται οταν τελειώνει το download και μένει με το προσωρινο ονομα με extension .dat
Θα πρεπει να ξέρεις το ονομα του κομματιου που κατεβάζεις και να μπεις στο folder του kazaa και να το κανεις rename με extension <όνομα κομματιου>.mp3

Αν και πολλες φορές απλως αργεί η μετονομασια...
Ειμαι πολυ χαρουμενος... Κάτι κυριοι με ασπρα ήρθαν χτες στο σπιτι μου και μου εκαναν δωρο ενα μπουφαν που κουμπωνει αναποδα...

Αποσυνδεδεμένος iAnos...

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 71
  • Φύλο: Άντρας
  • ... μια μελωδία απρόσμενη που γίνεται δική σας ...
    • Προφίλ
Re:Πρόβλημα με KazaaLite!
« Απάντηση #7 στις: 18/07/03, 21:38 »
magnolia... :-\
όχι... αυτό με το search δεν πιάνει, αφού σου λέω, δεν υπάρχουν ΠΟΥΘΕΝΑ...  ???

dshakes... αυτό που λες με την αργή μετονομασία κάποτε μου συμβαίνει...

δηλαδή το τραγούδι δεν υπάρχει πουθενά και εμφανίζεται μετά από 1-2 μέρες...  :-\
"Το παραμύθι τέλειωσε, αρχίζει η ζωή, αχ να 'τανε η αλήθεια σου σαν ψέμα αληθινή..."

Αποσυνδεδεμένος H4RRY

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 182
  • Φύλο: Άντρας
  • Δε μας χεζεις ρε Νταλαρα!
    • Προφίλ
Re:Πρόβλημα με KazaaLite!
« Απάντηση #8 στις: 19/07/03, 02:57 »
Eγω που εχω Winblows XP SP 1 κ το KazaaLite 2.4 τρεχει ΤΖΑΜΙ,ανηκω στην κατηγορια των τυχερων δλδ? :p Αυτο με τα χαμενα αρχεια καποτε το παθαινα κ εγω,κ το μονο που εκανα ηταν να σωσω τα ηδη υπαρχονται uncompleted *.dat files , να απεγκαταστησω το Καζαα,να διαγραψω ολες τις εγγραφες του στο Μητρωο (registry) Κ να το επανεγκαταστησω...Μετα δουλευε κανονικα...
"Να κι αν γυρίζει,να κι αν δεν γυρίζει!" Γαλιλαίος

Αποσυνδεδεμένος Symeon

  • Έκπτωτος Άγιος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1474
  • Φύλο: Άντρας
  • Elen sila lumenn omentielvo
    • Προφίλ
Βοήθεια για το kazaa
« Απάντηση #9 στις: 12/12/03, 11:26 »
Ρε παιδιά, κατέβασα κάτι κομματάκια προχτες από το kazaa με υψηλή ταχύτητα και από αρκετούς χρήστες και βγήκαν κάπως κατεστραμένα... Μπορώ να κάνω κάτι, να τα επιδιορθώσω, να ανακτήσω τα κατεστραμένα ή πρέπει να τα ξανακατεβάσω από την αρχή;;; ???
My spirit is crying for love so tired of being alone
I Remember He came here to steal, and You are his stealer of souls

http://img74.imageshack.us/img74/4245/53408797vz8.jpg

Αποσυνδεδεμένος Illuminus

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 49
  • Φύλο: Άντρας
  • Γέλα πουλί μου γέλα, είν' η ζωή μια τρέλα.
    • Προφίλ
Re:Βοήθεια για το kazaa
« Απάντηση #10 στις: 12/12/03, 11:38 »
Μπα δεν νομίζω... Μου έχει τύχει και σε μένα και δεν γίνεται τίποτα... Υπάρχουν αρκετοί που ρίχνουν τραγούδια στο "Έτσι" για να μας σπάνε τα νεύρα...  :)

Αποσυνδεδεμένος Dominius

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 25
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν μας χ....ς ρε Νταλάρα???
    • Προφίλ
Re:Βοήθεια για το kazaa
« Απάντηση #11 στις: 12/12/03, 12:41 »
Loipon xwris na eimai 100% sigouros,,,,ayta ta tragoydia ta "rixnoun" oi etairies kai einai epitudes katestramena!Nomizw pws den mporeis na ta ftiakseis me tipote. Exw paraturisei pws otan kapoios sto kazaa exei bandwith 598,,,tote ta tragoudia einai paramorfomena!Etsi katebase ta xana kai prosexe to Bandwith twn Xristwn!!!

Αποσυνδεδεμένος Rock

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 40
  • Φύλο: Άντρας
  • Η ζωή είναι μικρή, για να είναι θλιβερή
    • Προφίλ
Re:Βοήθεια για το kazaa
« Απάντηση #12 στις: 13/12/03, 12:57 »
oi etairies ta stelnoun ki an parathrhseis einai kainourgia tragoudia... Apo ta teleytaia cd klp... Polles fores pali exei allo tragoudi h polla mazi anamhgmena...
Take me down to the Paradise city...

Αποσυνδεδεμένος Symeon

  • Έκπτωτος Άγιος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1474
  • Φύλο: Άντρας
  • Elen sila lumenn omentielvo
    • Προφίλ
Re:Βοήθεια για το kazaa
« Απάντηση #13 στις: 17/12/03, 08:47 »
Έχουν τύχει και τα δύο. Κατέβασα απ' το how the west was won, μερικά και ενώ είχαν χρόνο κανονικά, ήταν το ίδιο σημείο (30'' περίπου) γραμμένο ξανά και ξανά και ξανά... Επίσης κατέβασα και κάτι παλιά κα ένα είχε μέσα τα θερινα σινεμα του κηλαιδόνη...Όχι ότι με χαλάει, (είναι από τα αγαπημένα μου) αλλα να ακούω WASP και ξαφνικά να κάνει brake ο Λουκιανός, έ είναι κάπως :o...Εγώ μιλάω για 'χαλασμένα' κυρίως  του στυλ, με κενά, ή σαν scratch...
My spirit is crying for love so tired of being alone
I Remember He came here to steal, and You are his stealer of souls

http://img74.imageshack.us/img74/4245/53408797vz8.jpg

Αποσυνδεδεμένος Symeon

  • Έκπτωτος Άγιος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1474
  • Φύλο: Άντρας
  • Elen sila lumenn omentielvo
    • Προφίλ
Re:Πρόβλημα με KazaaLite!
« Απάντηση #14 στις: 19/05/04, 08:55 »
Αλήθεια, αφού υπάρχουν τόσοι πολλοί εδώ μέσα που ασχολούνται πολύ με υπολογιστές, μπορείτε να μου πείτε πώς μπορώ να εγκαταστήσω το kazaa σε υπολογιστή όπου είμαι guest και δεν μου δίνει τα δικαιώματα ο admin;;;
My spirit is crying for love so tired of being alone
I Remember He came here to steal, and You are his stealer of souls

http://img74.imageshack.us/img74/4245/53408797vz8.jpg

Αποσυνδεδεμένος Clapton

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 69
  • Φύλο: Άντρας
  • GET WIND
    • Προφίλ
    • Αναβάιλαμπλ πρός το παρόν
Re:Πρόβλημα με KazaaLite!
« Απάντηση #15 στις: 19/05/04, 23:25 »
Προφανως μιλας για δικτυο, οποτε περιμενεις να παει ο admin για φαγητο και χρησιμοποιεις το computer του για να δωσεις μονος σου τα αντιστοιχα δικαιωματα ;D ;D ;D


CU...=Clapton=

ΥΓ: Για ποιο "τεχνικες" μεθοδους χρειαζεται λιγο περισσοτερο εμπειρια με τους υπολογιστες και τα δικτυα
GET WIND  "We shall defend our music, whatever the cost may be. We shall play on the beaches, we shall play in the clubs, we shall play in the stadiums, we shall play in the fields and in the streets; we shall play in the hills; we shall never surrender!"

Αποσυνδεδεμένος Spell@lchemist!

  • Ο Γιόκας του Σατανούλη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1227
  • Φύλο: Άντρας
  • ουτε καν..
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με KazaaLite!
« Απάντηση #16 στις: 05/12/06, 02:10 »
βαλτε DC++ να βρείτε την υγειά σας!
Το Πέπλο του Χθες, Σου Φέρνει Το Σήμερα, Μέσα Απ'τις Στάχτες του Πουθενά...Μήπως Σου Περισσεύει λίγο Ψωμί??

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
37 Απαντήσεις
13114 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/06/06, 10:57
από κατέ((γίδα))
1 Απαντήσεις
3059 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/08/06, 02:15
από Ο Νέος Κιθαρωδός
8 Απαντήσεις
5184 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/09/06, 13:11
από Σωτήρης
23 Απαντήσεις
8747 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/09/06, 17:28
από FSL
26 Απαντήσεις
9119 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/11/08, 00:02
από Βραζίλης
56 Απαντήσεις
16923 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/07/07, 17:37
από parlats
14 Απαντήσεις
6035 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/11/06, 22:05
από Corky
12 Απαντήσεις
5177 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/12/06, 22:05
από stavros75
18 Απαντήσεις
6244 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/03/07, 22:47
από paran0id
73 Απαντήσεις
30017 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/06/11, 11:26
από Heavy metal!!!