Αποστολέας Θέμα: ΟΤΑΝ Η ΦΙΛΙΑ ΜΠΛΕΚΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΕΡΩΤΑ..  (Αναγνώστηκε 18792 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος giannis24

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 6
    • Προφίλ

Καλησπερα σε ολους.Συμμετεχω πρωτη φορα για να σας πω το προβλημα μου.Ειχα κολλητη φιλη 4 χρονια μικροτερη.Περνουσαμε ατελειωτες ωρες μαζι.Λεγαμε τα παντα.'Ημαστε φιλοι-τιποτα αλλο', λεγαμε σ οποιον μας νομιζε ζευγαρι(σε ολους).Πραγματι,φιλοι.Μονο που καποια στιγμη,αρχισα να σκεφτομαι αλλιως .Προσπαθησα να το ξεχασω.Το εκρυβα.Ομως ενοιωθα τυψεις.Ηταν σα να την κοροιδευω.Της μιλησα.Σοκαριστηκε.Ειπε πως με βλεπει μονο φιλικα.Αρχισε να απομακρυνεται.Εξαφανιστηκε.Εκανε αλλη σχεση.Εγω εμεινα μονος να ποναω κ να μου λειπει.Εσφιξα τα δοντια+συνεχισα.Εκανα νεα σχεση.Ειχα να τη δω 1χρονο.Συναντηθηκαμε τυχαια στη Γλυφαδα.Πηγαμε για καφε.μιλησαμε για τα παλια.Νοσταλγησαμε τις εποχες που περνουσαμε ατελειωτες ωρες μαζι.Ημουν ξεκαθαρος απεναντι της.Της ειπα πως δε μπορω να τη δω φιλικα+πως την θελω παρα πολυ παροτι ολο αυτο το διαστημα εχω κανει μικρης διαρκειας σχεσεις με αλλες κοπελες.Μου ειπε πως ποναει παρα πολυ που με εχασε απο τη ζωη της.Οταν της ειπα πως καλο ειναι να μην εχουμε επαφες γιατι αλλα ζηταει ο ενας+αλλα ο αλλος ,μου ειπε πως ειμαι παρτακιας και κοιταω πως θα νοιωσω εγω καλα αδιαφορωντας για εκεινη,που με εχει αναγκη διπλα της.Ειπε ακομα πως ολον αυτον τον καιρο που ειμαστε χωριστα σκεφτοταν πρωτα εμενα και μετα τον εαυτο της+γι αυτο δεν τολμουσε να με παρει ουτε 1τηλεφωνο.Ηθελε να μ αφησει να ηρεμησω +να επανελθουμε στην προηγουμενη κατασταση (κολλητα φιλαρακια-μοιραζομασταν τα παντα κλπ).Της ειπα πως ειναι πολυ δυσκολο αυτο που ζητα.Της εξηγησα πως σε εναν αντρα μενει απωθημενο το να μην ειχε μια γυναικα που ηθελε τοσο.Εδειξε να μην καταλαβαινει και επεμεινε πως κοιταω μονο τον εαυτο μου και την αγνοω,κανοντας παντα αυτο που εγω θελω.Αποτελεσμα τιποτα.Δεν μπορει να με καταλαβει.Αναρωτιεμαι τι πρεπει να κανω.Να προσπαθησω να τη δω φιλικα,ωστε να μη την χασω απο τη ζωη μου?Φανταζομαι φιλοι μου να καταλαβαινετε πσο δυσκολο ειναι αυτο για μενα.Να ριξω μαυρη πετρα πισω μου και να εξαφανιστω?Ειπαμε καποια στιγμη να ξαναβρεθουμε.Το αφησαμε ετσι.Ενδεχομενως με αγαπαει.Αλλα με τον τροπο της που ειναι τελειως διαφορετικος απο τον δικο μου ..Καθε απαντηση ειναι ευπροσδεκτη. :-*

Αποσυνδεδεμένος Symeon

  • Έκπτωτος Άγιος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1474
  • Φύλο: Άντρας
  • Elen sila lumenn omentielvo
    • Προφίλ
Απ: ΟΤΑΝ Η ΦΙΛΙΑ ΜΠΛΕΚΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΕΡΩΤΑ..
« Απάντηση #1 στις: 17/12/06, 19:50 »
το..την εκατσες την βαρκα το ξερεις; ευκολος τροπος δεν υπαρχει. η το αποδεχεσαι ( αν μπορεις βεβαια..εκει εινια το ζουμι ) η την αφηνεις να κανει εκεινη οτι θελει. Δλδ απο την στιγμη που της εχιες εξηγηθει, εγω ετσι σε βλεπω και τπτ αλλο, την αφηνεις να διαλεξει. Ειτε θα εισαστε κοντα γνωριζοντας πως νιωθεις, η θα χαθειτε. Μεση οδος δεν υπαρχει.
My spirit is crying for love so tired of being alone
I Remember He came here to steal, and You are his stealer of souls

http://img74.imageshack.us/img74/4245/53408797vz8.jpg

Αποσυνδεδεμένος Zeppelin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 749
  • Φύλο: Άντρας
  • Κοχλιωτός κριθαρένιος λαμπτήρας...
    • Προφίλ
Απ: ΟΤΑΝ Η ΦΙΛΙΑ ΜΠΛΕΚΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΕΡΩΤΑ..
« Απάντηση #2 στις: 17/12/06, 19:57 »
Καταλαβαίνω τη θέση σου, αλλά υπάρχουν κ αλλού πορτοκαλιές που κάνουν πορτοκάλια...
Μην το αφήσεις να σε πάρει από κάτω...
Ζήσε τη ζωή σου, κ κάτι καινούριο θα προκύψει...Πιο δυνατό!
Τότε ίσως μπορέσετε να ξαναγίνετε όπως πριν...
Όταν θα έχεις βρει κάτι καλύτερο!
The world is full of kings and queens,
who will blind your eyes and steal your dreams,
IT'S HEAVEN AND HELL!

Αποσυνδεδεμένος TassosK

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 295
  • Φύλο: Άντρας
  • Lefty Powah!
    • Προφίλ
    • Legion of Glory CSS Clan
Απ: ΟΤΑΝ Η ΦΙΛΙΑ ΜΠΛΕΚΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΕΡΩΤΑ..
« Απάντηση #3 στις: 17/12/06, 20:17 »
εγω 8α ελεγα παιξε λιγο μαζι της και αν δεις οτι δεν σε παιρνει τοτε παρατα το εντελως....ειναι τρελες αυτες οι Αθηναιες....
BOMB SQUAD:If you see me running try to catch up :P

Αποσυνδεδεμένος Symeon

  • Έκπτωτος Άγιος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1474
  • Φύλο: Άντρας
  • Elen sila lumenn omentielvo
    • Προφίλ
Απ: ΟΤΑΝ Η ΦΙΛΙΑ ΜΠΛΕΚΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΕΡΩΤΑ..
« Απάντηση #4 στις: 17/12/06, 20:18 »
θα συμφωνησω με zep ...
My spirit is crying for love so tired of being alone
I Remember He came here to steal, and You are his stealer of souls

http://img74.imageshack.us/img74/4245/53408797vz8.jpg

Αποσυνδεδεμένος giannis24

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 6
    • Προφίλ
Απ: ΟΤΑΝ Η ΦΙΛΙΑ ΜΠΛΕΚΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΕΡΩΤΑ..
« Απάντηση #5 στις: 17/12/06, 23:16 »
Έμαθα από κοινό φίλο πως πριν μέρες πέθανε ο παππούς της. Θεώρησα σωστό να της στείλω 1απλό μήνυμα για συλλυπητήρια κλπ. Ήταν καθαρά ανθρώπινη κίνηση. Με πήρε τηλφων να μ'ευχαριστήσει. Μιλάγαμε περίπου μία ώρα. Μου είπε πως έκατσε και σκέφτηκε όσα είπαμε πριν 10 μέρες στον καφέ. Αναγνωρίζει πως είμαι σε δυσχερέστερη θέση από εκείνη +πως ήταν λάθος της να απαιτεί να μείνω δίπλα της σα φίλος αφού βλέπει κ η ίδια πως δε γίνεται και πως υποφέρω όταν την έχω δίπλα μου και δε μπορώ να την αγκαλιάζω και να την φιλάω. Ήταν πικραμένη γιατί ήλπιζε πως εμένα θα μου είχε περάσει. Eίπε πως δεν είχε καταλάβει πόσο δυνατά ήταν στην πραγματικότητα τα αισθήματα μου για εκείνη. Εκτιμά ιδιαίτερα το γεγονός πως σεβάστηκα πάντα τη φιλία μας κ δεν έκανα καμία ερωτική κίνηση πριν της αποκαλύψω τα αισθήματα μου.tρίχες! Λογικά με κάποιον πρέπει να μίλησε και να της άλλαξε τα μυαλά. Με φίλη, με μάνα ή με συνάδελφο. Εκτός αν η ίδια ξανασκέφτηκε μόνη της ήρεμα κ ψύχραιμα όσα ειπώθηκαν σε εκείνον τον καφέ. Είπαμε πως κανείς δε ξέρει τι θα φέρει το μέλλον. Να μην κόψουμε τελείως επαφές (όπως πέρσι)+να επικοινωνούμε τουλάχιστον σε γιορτές, γενέθλια κλπ. Δεν ξέρω αν το εννοούσα όταν της το υποσχόμουνα. Θα κάνω ό,τι με κάνει να νιώθω καλύτερα. Μου είπε..<Θα μου λείψεις. Πρόσεχε τον εαυτό σου και όποτε με χρειαστείς θα είμαι κοντά σου. Όποτε μου στείλεις μήνυμα για καφέ κλπ, να ξέρεις πως εγώ θα είμαι σίγουρα μέσα χωρίς δεύτερη σκέψη. Από εσένα εξαρτάται. Είναι όλα στο χέρι σου πλέον». Δεν ξέρω αν θα κάνω ποτέ την κίνηση να της ξαναπώ να πάμε για καφέ να πούμε νέα μας. Μάλλον ποτέ. Θέλω να πιστεύω πως το σημερινό τηλέφωνο δεν ήταν το τελευταίο μας. Αλλά και να ήταν, τουλάχιστον μπόρεσα και της έδειξα πόσο τη νοιάζομαι κ πόσο την αγαπάω. Ίσως να μην έχει σημασία πλέον. Σκληρό πράγμα να χάνεις κάποιον που αγαπάς. Τουλάχιστον στο τέλος δείχνει να με καταλαβαίνει. Αυτό αρκεί. Η ζωή συνεχίζεται και αφήνουμε το χρόνο να φέρει τις όποιες ισορροπίες στις ζωές μας. Σωστά?

Αποσυνδεδεμένος Zeppelin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 749
  • Φύλο: Άντρας
  • Κοχλιωτός κριθαρένιος λαμπτήρας...
    • Προφίλ
Απ: ΟΤΑΝ Η ΦΙΛΙΑ ΜΠΛΕΚΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΕΡΩΤΑ..
« Απάντηση #6 στις: 17/12/06, 23:20 »
Σωστά, ο χρόνος είναι ο καλύτερος γιατρός...
Δώσε λίγο χρόνο στον εαυτό σου κ μην αποκλείεις κανένα ενδεχόμενο...
Κοίτα μπροστά!

ΥΓ: Δεν ξέρω γιατί αλλά τον τελευταίο μήνα διαπιστώνω ότι όλα αυτά τα ρητά-στερεότυπα είναι τελικά προιόντα βαθιάς σοφίας...
The world is full of kings and queens,
who will blind your eyes and steal your dreams,
IT'S HEAVEN AND HELL!

Αποσυνδεδεμένος Blue Wizard

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 365
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • The Paradox Society
Απ: ΟΤΑΝ Η ΦΙΛΙΑ ΜΠΛΕΚΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΕΡΩΤΑ..
« Απάντηση #7 στις: 17/12/06, 23:22 »
ΥΓ: Δεν ξέρω γιατί αλλά τον τελευταίο μήνα διαπιστώνω ότι όλα αυτά τα ρητά-στερεότυπα είναι τελικά προιόντα βαθιάς σοφίας...

Όπως το πάρει κανείς...
"dealing with the absurdity of existence by shoving absurdity down existence’s throat"

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: ΟΤΑΝ Η ΦΙΛΙΑ ΜΠΛΕΚΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΕΡΩΤΑ..
« Απάντηση #8 στις: 17/12/06, 23:23 »
Νομιζω πως σε τετοια θεματα, καλυτερα να συμβουλευεσαι ανθρωπους που ειναι κοντα σου. Ομως, ο πρωτος συμβουλατορας, ας ειναι ο εαυτος σου. Μην αναζητας απλα την επικυρωση απο τριτους και στην περιπτωση αποτυχιας να λες "ειδες?λαθος με συμβουλεψαν". Ο καθενας πραττει αναλογα με τον εαυτο του.
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος giannis24

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 6
    • Προφίλ
Απ: ΟΤΑΝ Η ΦΙΛΙΑ ΜΠΛΕΚΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΕΡΩΤΑ..
« Απάντηση #9 στις: 17/12/06, 23:31 »
Μαλλον δεν πρεπει να κρατησω την παραμικρη επαφη, ουτε καν χρονια πολλα στις γιορτες, γιατι ετσι θα πηγαινω συνεχως πισω και δεν το θελω.Αυριο που εχω γενεθλια ελπιζω να μη στειλει.Αν μου στειλει θα την ευχαριστησω τυπικα κ θελω να της ζητησω να μη με ξαναενοχλησει (θα το πω οσο πιο ευγενικα μπορω) και να σβησει το νουμερο μου οπως εκανα ηδη εγω με το δικο της (αν το δω ομως, μπορω να το αναγνωρισω ανετα). Ελπιζω να μη μου κρατησει κακια γι αυτο...

Αποσυνδεδεμένος Mistral

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 861
  • 7 se pairnei aristera, mhn to zorizeis...
    • Προφίλ
Απ: ΟΤΑΝ Η ΦΙΛΙΑ ΜΠΛΕΚΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΕΡΩΤΑ..
« Απάντηση #10 στις: 18/12/06, 00:49 »
Φίλε Γιάννη καταρχήν χρόνια πολλά, να σαι πάντα καλά και ότι επιθυμείς...
Ακριβώς την ίδια περίπτωση με σένα είχε ένας πρώην κολλητός...
Έκανε ακριβώς ότι και εσύ...Της το πε...αυτή σοκαρίστηκε και έτσι της είπε πως δεν ήθελε να έχουν επαφές...χάθηκαν για 1.5 χρόνο...ξανάρχισαν να κάνουν παρέα...τα ξαναείπανε...άκρη δεν έβγαλαν και τελικά χάθηκαν οριστικά...
Συμπεράσματα :
1.Πόνεσε πολύ το παιδί, αλλά τουλάχιστον όχι περισσότερο απ'ότι θα πόναγε αν έκαναν παρέα "φιλικά"...
2.Αν την βλέπεις ερωτικά κι αυτη φιλικά θα είναι ακόμα χειρότερα για σένα.
3.Έκανες καλά που της το πες...
Δεν είμαι εγώ αυτός που θα συμβουλέψει τί να κάνεις ή αν έως τώρα έπραξες σωστά ή όχι...
Από την άλλη όμως συλλογίσου πως αν κάνεις παρέα, ίσως καταλάβει την αξία σου, τις θυσίες που έκανες γι'αυτήν και τελικά σε αγαπήσει πραγματικά...και τότε θα σαι από τους πιο τυχερούς να σαι σίγουρος γι'αυτό...τώρα αν αξίζει αυτό είναι άλλο ερώτημα...
Στη θέση σου πάντως, θα της έλεγα για τελευταία φορά πως δεν μπορώ να την δω φιλικά, οπότε το να κάνουμε παρέα είναι υποκρισία...αν την δω θα της πω καλημέρα αλλά ως εκεί...
Όλοι λίγο πολύ έχουμε βρεθεί στη θέση σου...Άλλοι έκαναν ότι και συ , άλλοι απλά ξέκοψαν και δεν είπαν τίποτα...
Με αυτά και μ'αυτά λοιπόν, ελπίζω να βοηθήθηκες...Πολύχρονος και πάλι...
C ya kai take care my friend!

P.S Αν το δεις πιο ψύχραιμα μπορείς να πεις "Αι χάσου θα βρω καλύτερη που αναγνωρίσει κάτι παραπάνω απ'ότι εσύ...στην τελική όπως έλεγε και ο Διονυσίου "Τα πήρες όλα κι έφυγες, μα τίποτα δεν έδωσες, Γιατί Εσύ δεν ΕΙΧΕΣ"...
Απ'τους τυφώνες κι αν γλυτώσεις, στην στενομυαλιά των στεριανών, θε να πελαγώσεις

Αποσυνδεδεμένος Symeon

  • Έκπτωτος Άγιος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1474
  • Φύλο: Άντρας
  • Elen sila lumenn omentielvo
    • Προφίλ
Απ: ΟΤΑΝ Η ΦΙΛΙΑ ΜΠΛΕΚΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΕΡΩΤΑ..
« Απάντηση #11 στις: 18/12/06, 00:53 »
χρονια πολλα και απο μενα...παντως...
οχι....για μενα καθαρα και μονο για μενα..αυτο που λες δεν αξιζει...χανεις εναν φιλο και το πιο σημαντικο..χανεις ενα κομματι αναμνησεων και παρελθοντος..αλλα ειανι το παρελθον που λαθοριζει το μελλον και το ποιον σου...για μενα..λαθος....αυτο ειναι κινηση δειλειας...δνεσου εχει κανει κατι η κοπελα..δεν εχει φερθει σκαρτα...ουτε και εσυ...γιατι να κοψετε επαφη; δεν θα πεθανεις κιολας.. κανε υπομονη. θα το ξεπερασεις...αλλα γιατι να χασεις εναν φιλο; οι ερωτες πανε και ερχονται...οι φιλοι μενουν...αποψη μου παντα...
My spirit is crying for love so tired of being alone
I Remember He came here to steal, and You are his stealer of souls

http://img74.imageshack.us/img74/4245/53408797vz8.jpg

Αποσυνδεδεμένος Σ.απ.φώΣ

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 356
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ξέρω, μα επιλέγω ξανά τ' όνειρο.
    • Προφίλ
    • Μαρία Νεφέλη
Απ: ΟΤΑΝ Η ΦΙΛΙΑ ΜΠΛΕΚΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΕΡΩΤΑ..
« Απάντηση #12 στις: 18/12/06, 10:27 »
Καταρχήν, χρόνια σου πολλά!  :)
Συμφωνώ (όπως πάντα  ;D) με τους προλαλήσαντες Θανάση και Σίμο. Το πιο δύσκολο είναι να αποδεκτείς την κατάσταση και να μπορέσεις να ζήσεις με αυτήν. Όμως, εκ των πραγμάτων έτσι πρέπει να γίνει. Ο πόνος επουλώνεται με τον καιρό και επιταχύνεται η επούλωσή του μόνο αν φανείς κι εσύ πιο δεκτικός σ΄αυτόν.
Είναι πολύ κρίμα να την χάσεις και από φίλη, χωρίς αυτό να σημαίνει πως πρέπει να υποκρίνεσαι, έτσι; Θα μπορούσες να σκεφτείς πως και εκείνη νιώθει άσχημα, με τον δικό της τρόπο. Το να μην μπορείς να ανταποδώσεις ένα τόσο δυνατό συναίσθημα δεν είναι και το καλύτερο πράγμα.
Και επειδή δεν μου πάει ο ρόλος της δασκάλας (όλοι ξέρουμε πως είμαι κάτι άλλο  ;D), σου εύχομαι ο καινούριος χρόνος να σου φέρει την απάντηση εκείνη, που αν δεν θα σε κάνει ευτυχισμένο, τουλάχιστον θα σε βοηθήσει να νιώσεις καλύτερα!  :)
Ιξίονες είμαστε όλοι. Iξίονες που αγκαλιάσαμε ένα σύννεφο νομίζοντας ότι κρατούμε τα όνειρά μας...
Ν.Κ.

Αποσυνδεδεμένος giannis24

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 6
    • Προφίλ
Απ: ΟΤΑΝ Η ΦΙΛΙΑ ΜΠΛΕΚΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΕΡΩΤΑ..
« Απάντηση #13 στις: 18/12/06, 11:27 »
Φιλοι μου σας ευχαριστω για τις μεχρι τωρα απαντησεις.σε αντιθεση με εσας εγω ειμαι απαισιοδοξος.Δεν πιστευω πως μπορει να υπαρξει ξανα φιλια μεταξυ μας.Οταν εχεις νιωσει τοσο δυνατα συναισθηματα,πως γινεται μετα (και χωρις στο μεταξυ να γινει τιποτα μεταξυ μας) να χαλαρωσω και να βγαινω μαζι της για καφε? Το βλεπω απο πολυ δυσκολο εως αδυνατο. Επαιζα θεατρο μπροστα της για πολυ καιρο.Ταλαιπωρηθηκα αφανταστα. Τωρα δεν μπορω να προσποιηθω ουτε ωρα. Ευχαριστω και παλι για τις απαντησεις ομως το ενδεχομενο νεας φιλιας δεν το συζηταω καν.Το μονο που μενει ειναι να την ξεπερασω εντελως.Πραγμα δυσκολο, θελω να πιστευω οχι αδυνατο. ::)

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: ΟΤΑΝ Η ΦΙΛΙΑ ΜΠΛΕΚΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΕΡΩΤΑ..
« Απάντηση #14 στις: 18/12/06, 14:09 »
Γιαννη, μην εισαι απαισιοδοξος. Πραγματικα δεν ξερεις τι μπορει να σου φερει η επομενη μερα! Αν πραγματικα θελεις να εισαι μαζι της, εστω και φιλικα, πιστευω πως θα το αποδεχτεις σιγα σιγα και θα μπορεσεις να ζησεις με την ιδεα. Τωρα ειναι ακομα νωπες οι πληγες, και η αποφαση της στιγμης, καλυτερα να μην ειναι και αποφαση μιας ζωης. Γιατι οταν μετα απο χρονια, που θα σου εχουν ασπρισει τα μαλλια, θα το ξανασκεφτεσαι, θα δεις πως θα μπορουσες να ειχες αντιδρασει διαφορετικα.
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος aris 13888, ο saprikios anathematistis

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 509
  • Φύλο: Άντρας
  • Ό,τι αρέσει σ' όποιον αρέσει!
    • Προφίλ
Απ: ΟΤΑΝ Η ΦΙΛΙΑ ΜΠΛΕΚΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΕΡΩΤΑ..
« Απάντηση #15 στις: 19/12/06, 00:45 »
Γιαννη κατ' αρχας Χρονια Πολλα!!

Εγω θα σου απαντησω οτι... την εκατσες μεν τη βαρκα, αλλα δεν εχει ερθει και ο κατακλυσμος του Νωε.
Αυτο που σου συμβαινει ειναι μια συνηθισμενη κατασταση, και εχει συμβει και σε μενα και σε πολλους αλλους (οχι αλλες ομως). Εγω πιστευω οτι θα ηταν καλο να προσπαθουσες να αραιωνες (μεχρι τελειως) την επικοινωνια μαζι της, γιατι μπορει να ειναι μεν σκληρο, αλλα το να ειστε μαζι (φιλικα) αλλα εσυ να θες κατι παραπανω και να σκεφτεσαι αναλογως οταν βγαινετε εστω για καφε μαζι ειναι πολυυυυυυυυυυυυ σκληροτερο. Μα παρα πολυ! Ασε που προσωπικα πιστευω οτι σε τετοιες καταστασεις, ο αντρας ΠΟΤΕ σε ΚΑΜΙΑ περιπτωση δεν μπορει να το γυρισει παλι στο φιλικο. Εγω βασικα το καταφερα, αλλα για λιγο, μετα επαθα αδιαφορια καν για το ατομο (λυπαμαι που το λεω βασικα αλλα ετσι νιωθω, και πιστευω οτι συμβαινει επειδη ειδα οτι δεν εβγαινε τιποτα ερωτικο, και φιλικα δεν με "ενδιεφερε")

Κατ εμε λοιπον, διαβαζοντας και τι εχεις γραψει, θα σου προτεινα να συνεχισεις οπως ειναι, να προσπαθησεις να την ξεπερασεις. Ο χρονος δεν θα ειναι ο καλυτερος γιατρος, γιατι θα σε τρωει σιγα σιγα οσος καιρος και να περασεις, μεχρι να βρεις ομως τον επομενο ερωτα σου, που θα ειναι καλυτερος πιστευω!

Παντως η περιπτωση σου ειναι πολυ συνηθισμενη... Και πολυ σκληρη, αλλα περνιεται με λιγη προσπαθεια! Keep going man!
___________________________________________
Οσοι χρησιμοποιουν Firefox, απλα δεν εχουν γνωρισει τον Opera.....

Αποσυνδεδεμένος giannis24

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 6
    • Προφίλ
Απ: ΟΤΑΝ Η ΦΙΛΙΑ ΜΠΛΕΚΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΕΡΩΤΑ..
« Απάντηση #16 στις: 20/12/06, 23:37 »
Φιλοι μου ευχαριστω για τις απαντησεις σας.Θεωρω πως σε αναλογες περιπτωσεις ο δρομος δεν εχει επιστροφη.Ειναι τρομερα σπανιο ενας ανδρας να ξαναδει φιλικα μια γυναικα που καποτε γουσταρε τρελα κ δεν την ειχε.Ή θα ειμαστε καποτε μαζι, ή θα τη χασω οριστικα.Εχω συμφιλιωθει με την ιδεα.Ας γινει ο,τι ειναι να γινει..

Αποσυνδεδεμένος aris 13888, ο saprikios anathematistis

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 509
  • Φύλο: Άντρας
  • Ό,τι αρέσει σ' όποιον αρέσει!
    • Προφίλ
Απ: ΟΤΑΝ Η ΦΙΛΙΑ ΜΠΛΕΚΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΕΡΩΤΑ..
« Απάντηση #17 στις: 24/12/06, 22:41 »
Και καλα κανεις κατα τη γνωμη μου...

Σκληρα λογια, αλλα επειδη τα πιστευω, τα λεω ακομα... Δεν γινεται, κατ εμε, ενας ανδρας να δει φιλικα παλι μια γυναικα που την αγαπουσε τοσο..  Η θα συνεχισει να τη γουσταρει (η μαλλον να την αγαπαει, γιατι πιστευω οτι οντας φιλοι στο παρελθον, δεν μπορεις παρα να ΑΓΑΠΑΣ τη γυναικα αυτη - παντα ερωτικα μιλωντας, ε!) η θα του φαινεται πλεον αδιαφορη και σαν παρεα...
___________________________________________
Οσοι χρησιμοποιουν Firefox, απλα δεν εχουν γνωρισει τον Opera.....

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: ΟΤΑΝ Η ΦΙΛΙΑ ΜΠΛΕΚΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΕΡΩΤΑ..
« Απάντηση #18 στις: 24/12/06, 23:03 »
Η θα συνεχισει να τη γουσταρει (η μαλλον να την αγαπαει, γιατι πιστευω οτι οντας φιλοι στο παρελθον, δεν μπορεις παρα να ΑΓΑΠΑΣ τη γυναικα αυτη - παντα ερωτικα μιλωντας, ε!) η θα του φαινεται πλεον αδιαφορη και σαν παρεα...
Νομιζω πως οι αποψεις αυτες, φασκουν και αντιφασκουν! Δεν μπορεις ξαφνικα να κοψεις την καρδια σου και να την πεταξεις! Ετσι ακριβως πιστευω πως δεν μπορει να γινει με καποιον που αγαπας! Εκτος αν ο ανθρωπος ειναι ψυχρος και εγωιστης. Τοτε ναι...Μπορεις να ξεχασεις τα παντα και να προχωρησεις μπροστα.
Εγω επιμενω πως μια τετοια αποφαση μπορει να την παρει καποιος, υστερα απο καιρο και οχι οταν "καιει το σιδερο". Τοτε σκεφτεται πιο ξεκαθαρα και η ιδια η λογικη του τον οδηγει σε μια καλυτερη αποφαση
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

stavros75

  • Επισκέπτης
Απ: ΟΤΑΝ Η ΦΙΛΙΑ ΜΠΛΕΚΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΕΡΩΤΑ..
« Απάντηση #19 στις: 24/12/06, 23:10 »
Γιάννη, άκου, έχω φτιάξει ολόκληρο αλγόριθμο:
                                     [είναι ελεύθερη η φίλη σου]
                                      Ι                             Ι
                                    ναι                           οχι
                                     Ι                              Ι
                              την χτυπας!                      Ι
                                     Ι                              Ι
                              δέχεται αυτή?                    Ι
                                     Ι                              Ι
                        Γ--------Ι--------]                      Ι
                       ναι                  οχι                    Ι
                        Ι                     Ι-----------------]
                        Ι            Πας για άλλη
                        Ι                     Ι
                        Ι --------------]
                 ΚΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ  ;D

Αποσυνδεδεμένος ship_me_out!!!

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 465
  • Φύλο: Άντρας
  • ayeah ;-)
    • Προφίλ
    • www.in.gr
Απ: ΟΤΑΝ Η ΦΙΛΙΑ ΜΠΛΕΚΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΕΡΩΤΑ..
« Απάντηση #20 στις: 01/01/07, 16:34 »
Χρονια πολλα ρε παιδια...

Δεν ειναι ετσι...
Αν εχει φαει κολλημα, αδυνατον να ξεκολλησει για τους επομενους μηνες. Τι προβλημα εχει ομως αυτη ρε Γιαννη και δεν θελει?
Ενταξει δεν λεω ματα απο τοσα χρονια φιλιας ειναι καπως χοντρο, αλλα....ΜΗΝ χανεις επαφη!!!!!!!!!!
Μα εγω με εναν αγριο περηφανο χορό! σαν αετος πανω απ' τις λυπες θα πεταξω!
σιγα μην κλαψω! σιγα μην φοβηθω!
ΜΕΓΑΛΕ ΓΙΑΝΝΗ!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10361
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: ΟΤΑΝ Η ΦΙΛΙΑ ΜΠΛΕΚΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΕΡΩΤΑ..
« Απάντηση #21 στις: 02/01/07, 09:23 »
Δηλαδή giannis24, με το που σου "γυάλισε" σαν γυναίκα, διέγραψες την φιλία σας; Η φιλία πρέπει να είναι η βάση σας, και να παραμένει. Τα υπόλοιπα είναι καπρίτσια και παιχνίδια του μυαλού. Αργότερα μπορεί να της αρέσεις κι εσύ, ή να σου αρέσει κάποια άλλη...
Να είσαι χαλαρός, όχι πιεστικός/αγχωτικός, για να νιώθει και αυτή άνετα μαζί σου... και αν νιώσει άνετα, είναι πιθανότερο να σε δει με άλλο μάτι ή/και να διατηρήσετε τη δυνατή φιλία σας. Ο πραγματικός φίλος θέλει σεβασμό, όχι φράσεις του στυλ "α, τώρα πια σε βλέπω σαν γκόμενα και αν δεν μου κάτσεις σε διαγράφω από φίλη μου και από τα κατάστιχά μου", όπως περίπου είπες εσύ (εντάξει, το'πα λιγο χονδροειδώς)

Παρεμπιπτόντως, αυτό το θέμα το είδες;... http://forum.kithara.gr/index.php?topic=32383

Αποσυνδεδεμένος cyclo

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 457
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Κατασκευή και φιλοξενία ιστοσελίδων
Απ: ΟΤΑΝ Η ΦΙΛΙΑ ΜΠΛΕΚΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΕΡΩΤΑ..
« Απάντηση #22 στις: 05/01/07, 19:04 »
εγώ πάλι θέλω να κοιτάξεις αυτη την απάντηση μου μετά απο 5-6 μήνες.... ίσως τότε να με καταλάβεις. τώρα δεν παίζει!:)


η απάντηση έχει ως εξής:  Μουαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα!!!!!
(τέλος απάντησης:Ρ)

παρόλο που θα φανώ γελοίος κτλ κτλ να ξέρεις οτι συμπάσχω... και εγώ και ο Μπάμπης που κάθετε δίπλα μου τώρα..
επίσης.... να χαίρεσαι που το έζησες αυτό, περίμενε να μεγαλώσετε λίγο και πήγαινε σε κοσμηματοπωλείο!:)

γεια χαρά:) καλές γιορτές... οτι επιθυμείται.

Φιλικά, Γιώργος

Αποσυνδεδεμένος Spell@lchemist!

  • Ο Γιόκας του Σατανούλη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1224
  • Φύλο: Άντρας
  • ουτε καν..
    • Προφίλ
Απ: ΟΤΑΝ Η ΦΙΛΙΑ ΜΠΛΕΚΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΕΡΩΤΑ..
« Απάντηση #23 στις: 05/01/07, 19:08 »
@giannis24: γιανναρε,επειδη εχω περασει και γω απ αυτη την φαση..μικροτερος βεβαια..σου προτεινω να κανεις οτι εκανα και γω...απομακρυνσου τελειως...εγω απομακρυνθηκα...μου πηρε βεβαια 1 χρονο να το ξεπερασω..αλλα τωρα ουτε που υπαρχει για μενα...
σου προτεινω το ιδιο,οσο βαναυσο και να ακουγεται!
Το Πέπλο του Χθες, Σου Φέρνει Το Σήμερα, Μέσα Απ'τις Στάχτες του Πουθενά...Μήπως Σου Περισσεύει λίγο Ψωμί??

Αποσυνδεδεμένος Spell@lchemist!

  • Ο Γιόκας του Σατανούλη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1224
  • Φύλο: Άντρας
  • ουτε καν..
    • Προφίλ
Απ: ΟΤΑΝ Η ΦΙΛΙΑ ΜΠΛΕΚΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΕΡΩΤΑ..
« Απάντηση #24 στις: 05/01/07, 19:10 »
Γιάννη, άκου, έχω φτιάξει ολόκληρο αλγόριθμο:
                                     [είναι ελεύθερη η φίλη σου]
                                      Ι                             Ι
                                    ναι                           οχι
                                     Ι                              Ι
                              την χτυπας!                      Ι
                                     Ι                              Ι
                              δέχεται αυτή?                    Ι
                                     Ι                              Ι
                        Γ--------Ι--------]                      Ι
                       ναι                  οχι                    Ι
                        Ι                     Ι-----------------]
                        Ι            Πας για άλλη
                        Ι                     Ι
                        Ι --------------]
                 ΚΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ  ;D
good! ;D
Το Πέπλο του Χθες, Σου Φέρνει Το Σήμερα, Μέσα Απ'τις Στάχτες του Πουθενά...Μήπως Σου Περισσεύει λίγο Ψωμί??

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
4 Απαντήσεις
2779 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/05/07, 20:10
από Χρυσάνθη
2 Απαντήσεις
4261 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/05/08, 22:55
από Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood
1 Απαντήσεις
1671 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/11/08, 07:10
από kuiper
4 Απαντήσεις
2349 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/03/14, 23:55
από Lo.Lee.Ta
0 Απαντήσεις
1572 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/09/14, 08:52
από ivikos
0 Απαντήσεις
2420 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/05/18, 10:31
από James Basdanis
0 Απαντήσεις
1808 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/09/19, 10:11
από ivikos
2 Απαντήσεις
2102 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/05/21, 13:59
από Βραζίλης
0 Απαντήσεις
1507 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/11/22, 21:57
από diji grampsas
0 Απαντήσεις
627 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/11/22, 22:30
από diji grampsas