Αποστολέας Θέμα: Γεράκος με το συμπάθειο.!  (Αναγνώστηκε 7058 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος takis kampadis

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 47
  • Φύλο: Άντρας
  • Ταξίδι με προορισμό, δεν είναι ταξίδι.
    • Προφίλ
Γεράκος με το συμπάθειο.!
« στις: 31/03/14, 03:48 »
Μπήκα μεσα και.....πώ πω άρθρα, άρθρα, χαμός!!!!!
Δύσκολα δεν θα βρεί κάποιος κάτι για να λύσει την απορία του ή να οδηγήσει την σκέψη  του ώστε να βρεί την λύση που ψάχνει.



Μπράβο σας καλό αυτό και καλή συνέχεια.


Κατ αρχήν χαιρετώ άπαντες και ευχαριστώ για την φιλοξενεία.Αντιλαμβάνομαι ότι δεν θα έπρεπε να βρίσκεται αυτή η ανάρτηση εδώ αλλά δεν ήξερα που να την βάλω.
Έχω ένα ερώτημα.Ξεκίνησα την εκμάθηση κιθάρας (ibanez semi hollow body+fender blues junior amp).Όλοι καταλάβαμε την αγάπη προς τις black roots.!!!Είμαι 57 ετών και το πρόβλημα μου είναι τα δάκτυλά μου (κοντόχοντρα με νύχια λίγο γαμψά).
Το μάθημα μου είναι το Τexas Rock (χωρίς δάσκαλο) όπου έχει τα εξής ακκόρντα.E7, A7,B7.
Εε εκεί τα χαλάμε στο Β7 διότι δεν χωράνε στα διαστήματα και ειδικά το μικρό (4) δεν φτάνει να πατήσει ή φτάνει αλλά βρίσκει το νύχι και όχι η ψύχα.Επίσης στα υπόλοιπα δάκτυλα οι ψύχες ή τα νύχια βρίσκουν στις χορδές με αποτέλεσμα να μην ακούγονται ή να μην είναι καθαρές.
Έχω λιμάρει τα νύχια(δεν πάει άλλο) και στεναχωριέμαι που δεν μπορώ να προχωρήσω.
Κοίταξα για εναλλακτικό ακκόρντο αλλά δεν βρήκα.
Δεν πιστεύω στα θαύματα αλλά πιστεύω πως δεν ξέρω τίποτα οπότε κάποιος μπορεί να ξέρει και να με διαφωτίσει.


Ευχαριστώ και συγγνώμη για την πολυλογία μου.


Υ.Γ.Μαθαίνει ο γιός μου 10 ετών(απ αυτόν κλέβω τα μαθήματα αλλά όχι την κιθάρα χα χα χα.Έχει δικιά του) ο οποίος έχει τα δάκτυλα της μάνας του (ευτυχώς) μακρυά και λεπτά όπου "κεντάει".Εγώ τον οδήγησα προς την μουσική (καημός δικός μου) και τώρα θέλω να "ταξιδέψω μουσικά" μαζί του.
"Όποιος φοβάται πέφτει και .........κοιμάται"

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10369
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: Γεράκος με το συμπάθειο.!
« Απάντηση #1 στις: 31/03/14, 11:50 »
Καλώς ήρθες Τάκη!

Καταλαβαίνω τις δυσκολίες που αντιμετωπίζεις, έχω ένα γαμψό νύχι λόγω ατυχήματος όταν ήμουν παιδί, και με δυσκόλεψε αρκετά όταν μάθαινα κιθάρα. Όμως τελικά κατάφερα και έμαθα. Βέβαια, δεν μπορώ να ξέρω ακριβώς πως είναι τα νύχια σου, απλά υποθέτω.

Για εναλλακτικά πιασίματα, δες π.χ. εδώ: http://www.chordbook.com/guitarchords.php
(Βάλε Β7 και μετά πάτα το κουμπί Inversions)

Τα χοντρά δάκτυλα δεν είναι απαγορευτικός παράγοντας. Έχω έναν εύσωμο ξάδερφο που σπούδασε jazz (με πολύ πιο δύσκολα ακόρντα δηλαδή). Δες επίσης εδώ τον συνφορουμίτη μας Alex Flouros να σολάρει:

« Τελευταία τροποποίηση: 31/03/14, 11:55 από Βραζίλης »

Αποσυνδεδεμένος thomsot

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 209
    • Προφίλ
Απ: Γεράκος με το συμπάθειο.!
« Απάντηση #2 στις: 31/03/14, 15:10 »
Πολυ καλος ο Alex!!!!! 8) :)

Αποσυνδεδεμένος Lo.Lee.Ta

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2145
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Venceremos
    • Προφίλ
Απ: Γεράκος με το συμπάθειο.!
« Απάντηση #3 στις: 31/03/14, 15:49 »
Ένα καλό ερώτημα είναι πόσο καιρό ασχολείσαι Τάκη με την κιθάρα και τις συγχορδίες ? πιστεύω ακόμη και ένας δάσκαλος αν δε σε έβλεπε ή δεν έστελνες ένα βίντεο να δει που βρίσκεσαι, θα ήταν δύσκολο να σου απαντήσει τι μπορείς να κάνεις γι ' αυτά που θεωρείς προβλήματά σου... Ίσως να είναι θέμα εξάσκησης..Αν είναι όμως θέμα ανατομίας τότε οκ ίσως θα μπορούσες να φτιάξεις κάπου και μία κιθάρα μικρότερης κλίμακας αν δε βολεύεσαι ούτε με εναλλακτικά πιασίματα που πρότεινε ο Βραζίλης.
Adios Muchachos!

Αποσυνδεδεμένος bozosd

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 65
  • Φύλο: Άντρας
  • Δημήτρης
    • Προφίλ
Απ: Γεράκος με το συμπάθειο.!
« Απάντηση #4 στις: 31/03/14, 16:52 »
Πολυ καλος ο Alex!!!!! 8) :)

Πραγματικά,άξιος ο Άλεξ!
Η γνώμη μου είναι πως τα αποτελέσματα έρχονται με πάρα πολύ δουλειά και κόπο.

Ελπίζω φίλε Τάκη να ξεπεράσεις τα όποια προβλήματα
.
Όσο ζεις,μαθαίνεις...

Αποσυνδεδεμένος takis kampadis

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 47
  • Φύλο: Άντρας
  • Ταξίδι με προορισμό, δεν είναι ταξίδι.
    • Προφίλ
Απ: Γεράκος με το συμπάθειο.!
« Απάντηση #5 στις: 31/03/14, 20:52 »
Εν πρώτοις σας ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σας.!!!


Με τις συγχορδίες τώρα ξεκίνησα.Κάνω ασκήσεις 1-2-3-4 και λοιπά.Βρήκα σαν ευκαιρία το μάθημα του γιού μου (texas rock) και είπα να το ξεκινήσω (σόλα-ακόρντα).Εδώ ήταν που διαπίστωσα όλα που προανέφερα.Δεν με πτοεί το γεγονός της δουλειάς και της ασταμάτητης προσπάθειας αλλά πρέπει να ξεπεράσω την τεχνική δυσκολία.


Ναί θα κοιτάξω το site των εναλλακτικών συγχορδιών και ευχαριστώ γι αυτό.


Εν τέλει πρέπει να βρώ κάποιον δάσκαλο που ίσως να με βοηθήσει έχοντας οπτική αντίληψη.Δυστυχώς ο δάσκαλος του γιού μου (είμαστε γνωστοί) θα με "αποπάρει" και σαν να τον ακούω από τώρα να μου λέει "ωρέ κουρλός είσαι? τώρα τι τα θές?"


Όμως πρέπει να κάμω την καρδιά μου πέτρα και πάω.Αν μη τι άλλο είναι ερωτευμένος μ αυτό που κάνει (πολλά πράγματα γύρω απ τη μουσική) γι αυτό και εμπνέει τους μαθητες του.


Πάντως καλοί μου φίλοι θα παραμείνω εδώ διότι οι πληροφορίες που μπορεί να αποκομίσει κάποιος είναι -στα μάτια μου τουλάχιστον- πάαααρα πολλές και γιατί με αντιμετωπίσατε με ευγένεια καρδιάς.

Συγχώνευση μηνυμάτων: 31/03/14, 21:55
Καλώς ήρθες Τάκη!

Καταλαβαίνω τις δυσκολίες που αντιμετωπίζεις, έχω ένα γαμψό νύχι λόγω ατυχήματος όταν ήμουν παιδί, και με δυσκόλεψε αρκετά όταν μάθαινα κιθάρα. Όμως τελικά κατάφερα και έμαθα. Βέβαια, δεν μπορώ να ξέρω ακριβώς πως είναι τα νύχια σου, απλά υποθέτω.

Για εναλλακτικά πιασίματα, δες π.χ. εδώ: http://www.chordbook.com/guitarchords.php
(Βάλε Β7 και μετά πάτα το κουμπί Inversions)

Τα χοντρά δάκτυλα δεν είναι απαγορευτικός παράγοντας. Έχω έναν εύσωμο ξάδερφο που σπούδασε jazz (με πολύ πιο δύσκολα ακόρντα δηλαδή). Δες επίσης εδώ τον συνφορουμίτη μας Alex Flouros να σολάρει:

http://youtu.be/JFp79bQ7K3E?t=2m12s
   Αγαπητέ Βραζίλις ΚΑ-ΤΑ-ΠΛΗ-ΚΤΙ-ΚΟ το προαναφερθέν site.!!!!! ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟΣ ΚΑΙ ΧΡΗΣΤΙΚΟΣ ΟΔΗΓΟΣ


ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ.!
« Τελευταία τροποποίηση: 31/03/14, 21:55 από ((Korgy)) »
"Όποιος φοβάται πέφτει και .........κοιμάται"

Αποσυνδεδεμένος Καθόδιος (φλουτσ)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1573
  • Φύλο: Άντρας
  • άιντε άιντε....!
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Σάτυροι
Απ: Γεράκος με το συμπάθειο.!
« Απάντηση #6 στις: 31/03/14, 23:54 »
καλωσόρισες Τάκη,
δάσκαλος που αποτρέπει οποιονδήποτε να μάθει μάλλον δεν είναι καλός δάσκαλος.
Θα τον βρείς τον τρόπο αν το αγαπάς. Είναι σίγουρο.
To πόδι μου το αγαπώ
γι αυτό και το κουνάω
και μου είναι χρήσιμο πολύ
όταν περπατάω...

KEEP WALKING

Αποσυνδεδεμένος adr1anos

  • Συναλλαγές: (2)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 4476
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάρα πολλές ιδέες, πολύ λίγος χρόνος..
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • My LinkedIN Profile
Απ: Γεράκος με το συμπάθειο.!
« Απάντηση #7 στις: 01/04/14, 00:14 »
Καλώς τον, καλωσήλθες και από εμένα,
Τα περι "γέρου" μας τα είπαν κιάλλοι, αλλά σε συγχωρώ γιατί ξέρω ότι είναι η πρώτη και τελευταία φορά που το γράφεις εδώ στο φόρουμ, ειδικά μετά που θα διαβάσεις και αυτό το άρθρο:
Μήπως είμαι μεγάλος;
Καλή αρχή και καλή διασκέδαση λοιπόν..
Αδριανός (52)   
Απλά άνοιξε τα φτερά σου!.. Τα υπόλοιπα θα έρθουν μόνα τους.



→ ΕΥΡΕΤΗΡΙΟ DIY Άρθρων μου στο Kithara.gr 

Αποσυνδεδεμένος takis kampadis

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 47
  • Φύλο: Άντρας
  • Ταξίδι με προορισμό, δεν είναι ταξίδι.
    • Προφίλ
Απ: Γεράκος με το συμπάθειο.!
« Απάντηση #8 στις: 01/04/14, 00:15 »
καλωσόρισες Τάκη,
δάσκαλος που αποτρέπει οποιονδήποτε να μάθει μάλλον δεν είναι καλός δάσκαλος.
Θα τον βρείς τον τρόπο αν το αγαπάς. Είναι σίγουρο.



Kαθόδιε καταλαβαίνω πως το λές -το περί δασκάλου- και έχεις απόλυτα δίκιο.Χωρίς να ήθελα να προσβάλω τον δάσκαλο (δεν είναι τέτοιος τύπος, τον γνωρίζω πάνω από 14 χρόνια) εννοούσα πως θα με αποπάρει χωρίς κακή πρόθεση αλλά με το θάρρος της γνωριμίας.Δηλαδή αυτό που συμβαίνει καμμιά φορά όταν δεν δίνουμε την σοβαρότητα σε μια κατάσταση που ο άλλος δίνει.Βέβαια είναι δική μου ευθύνη να δείξω την σοβαρότητα που εγώ έχω στις προθέσεις μου.Το πήρα απόφαση.Θα πάω να τον βρώ, αύριο κιόλας, και θα σας ενημερώσω για το αποτέλεσμα.Ίσως να χρειάζεται ν ακολουθήσω άλλο δρόμο παρά αυτόν του να αντιγράφω τα μαθήματα του παιδιού μου.Πιστέψτε με δεν είναι θέμα χρημάτων "να γλυτώσω τυχόν κόστος δικών μου μαθημάτων".Απλά μάλλον είναι συμπλεγματική λογική.Ουδείς αναμάρτητος.!!!

Συγχώνευση μηνυμάτων: 01/04/14, 06:55
Καλώς τον, καλωσήλθες και από εμένα,
Τα περι "γέρου" μας τα είπαν κιάλλοι, αλλά σε συγχωρώ γιατί ξέρω ότι είναι η πρώτη και τελευταία φορά που το γράφεις εδώ στο φόρουμ, ειδικά μετά που θα διαβάσεις και αυτό το άρθρο:
Μήπως είμαι μεγάλος;
Καλή αρχή και καλή διασκέδαση λοιπόν..
Αδριανός (52)



Χα χα χα.!!!!!!Αδριανέ ούτε κατά διάνοια.Χα χα χα.!!!!Το περί "γέρου" αφορούσε -χαριτολογώντας-τον τίτλο και μόνο.!!!!!!!
(Ενδόμυχα-ίσως- να ήταν η επιθυμία του γράφοντος για να προκαλέσει το ενδιαφέρον.Θα μας το πεί ο ψυχαναλυτής στο μέλλον, χα χα)


Να μην αναφέρω πως όταν ήμουν μικρός είχα έναν θείο-δικαστικό- ο οποίος περίμενε να βγεί στην σύνταξη (τότε εγώ ήμουν 12) και απ το εφάπαξ αγόρασε μια κιθάρα(το είχε καημό) ξεκίνησε και μετά από 5-6 χρόνια είχε φτάσει να έχει μάθει και μπουζούκι.Με άλλους δύο πηγαίναν στα ταβερνάκια όπου έπαιζαν και τραγουδούσαν διασκεδάζοντας τους θαμώνες αμισθί.


Στα μάτια μου τότε αυτό μου είχε φανεί άθλος και πάντα τον έχω κάπου σε μια γωνιά του μυαλού μου.
Πέραν αυτού και από χαρακτήρος είμαι άνθρωπος που δεν πιστεύει σε στερεότυπα (ότι είδους).Ο ι ασχολίες μου είναι διαμετρικά αντίθετες ώστε να με κρατούν σε "φόρμα" και δεν διστάζω να ξεκινήσω -ανά πάσα ώρα-οτιδήποτε ακόμη και στα επαγγελματικά μου.
Ευχαριστώ όμως για το ενδιαφέρον σου και να μείνουμε σ επαφή.!


Καλώς σε βρήκα.!!

« Τελευταία τροποποίηση: 01/04/14, 06:55 από ((Korgy)) »
"Όποιος φοβάται πέφτει και .........κοιμάται"

Αποσυνδεδεμένος Lo.Lee.Ta

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2145
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Venceremos
    • Προφίλ
Απ: Γεράκος με το συμπάθειο.!
« Απάντηση #9 στις: 01/04/14, 01:38 »
Πάντως Τάκη αν ξεκίνησες τώρα συγχορδίες, έχεις έναν 'Α Γολγοθά έως ότου ανοίξουν τα δάχτυλά σου. Δεν είναι τυχαίο ότι ένας άνθρωπος που βλέπει θετικό να παίξει ένα μουσικό όργανο, αλλά στην ουσία δεν έχει το αμέριστο μεράκι, δεν το αγαπά, όταν μπλέκει με την αρχική προπόνηση, σηκώνει τα χέρια ψηλά και λέει Bye bye. Μέχρι να λυθούν τα δάχτυλα, να βγαίνουν καθαρές οι νότες, καθαρές οι συγχορδίες και οι αλλαγές τους θέλει αρετή και τόλμη, για να μην προχωρήσουμε παραπέρα.

Είναι ότι καλύτερο να απευθυνθείς στο δάσκαλο και σε "ολίγο" καιρό αναμένουμε και τις ηχογραφημένες προσπάθειες σου. Μάλιστα έχοντας και το γιο σου από δίπλα, τα πράγματα είναι σαφώς διασκεδαστικότερα και δημιουργικότερα αφού θα παίζεται παρέα.
Adios Muchachos!

Αποσυνδεδεμένος takis kampadis

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 47
  • Φύλο: Άντρας
  • Ταξίδι με προορισμό, δεν είναι ταξίδι.
    • Προφίλ
Απ: Γεράκος με το συμπάθειο.!
« Απάντηση #10 στις: 01/04/14, 13:20 »
Πάντως Τάκη αν ξεκίνησες τώρα συγχορδίες, έχεις έναν 'Α Γολγοθά έως ότου ανοίξουν τα δάχτυλά σου. Δεν είναι τυχαίο ότι ένας άνθρωπος που βλέπει θετικό να παίξει ένα μουσικό όργανο, αλλά στην ουσία δεν έχει το αμέριστο μεράκι, δεν το αγαπά, όταν μπλέκει με την αρχική προπόνηση, σηκώνει τα χέρια ψηλά και λέει Bye bye. Μέχρι να λυθούν τα δάχτυλα, να βγαίνουν καθαρές οι νότες, καθαρές οι συγχορδίες και οι αλλαγές τους θέλει αρετή και τόλμη, για να μην προχωρήσουμε παραπέρα.

Είναι ότι καλύτερο να απευθυνθείς στο δάσκαλο και σε "ολίγο" καιρό αναμένουμε και τις ηχογραφημένες προσπάθειες σου. Μάλιστα έχοντας και το γιο σου από δίπλα, τα πράγματα είναι σαφώς διασκεδαστικότερα και δημιουργικότερα αφού θα παίζεται παρέα.
Ναι φίλε μου Χολιδόχο, ήδη τον πήρα τηλ. και το βράδυ θα περάσω απ το σπίτι του.Προφανώς "ξεκαθάρισε" το μυαλό μου.Για να δούμε τα νέα.Και βέβαια μόλις φτάσω στην ηχογράφηση θα την δημοσιεύσω.
"Όποιος φοβάται πέφτει και .........κοιμάται"

Αποσυνδεδεμένος takis kampadis

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 47
  • Φύλο: Άντρας
  • Ταξίδι με προορισμό, δεν είναι ταξίδι.
    • Προφίλ
Απ: Γεράκος με το συμπάθειο.!
« Απάντηση #11 στις: 01/04/14, 21:55 »
Καλοί μου καινούριοι φίλοι,


από δω και στο εξής μπορείτε να με αποκαλείται τρομπίδη (με το συμπάθειο) διότι δικαιολογία δεν υπάρχει.Βλακεία υπάρχει.Η ιστορία έχει ώς εξής και την δημοσιοποιώ για να "ξεμπροστιάσω" τον εαυτό μου.                                                                                                               Εδώ και δύο χρόνια αγόρασα μια fender-squier affinity στον γιό μου για να ξεκινήσει κιθάρα (και η πρόοδος του είναι ταχύτατη).Πρίν τρία χρόνια αγόρασα μια ibanez semi hollow boddy για μένα.Όταν ξεκίνησα βρήκα μπροστά μου το πρόβλημα με τα δάκτυλά(που ήδη έχω αναφέρει) και σταμάτησα.Προ ημερών είπα να ξαναπροσπαθήσω και έπιασα την κιθάρα μου να ξεκινήσω χρησιμοποιώντας τα μαθήματα του μικρού.Ξανά το πρόβλημα και μες τη θολούρα μου αναρτώ και το συγκεκριμένο post.                                                         Παίρνω τις απαντήσεις που πήρα και σήμερα πήγα στον δάσκαλό του μαζί με τις δύο κιθάρες.Το αποτέλεσμα?
Η fender έχει κατά τι φαρδύτερο τάστο και το σχήμα του μανικιού σε C όπως και τα διαστήματα είναι μεγαλύτερα.Επίσης μου διόρθωσε ελαφρώς την θέση των δακτύλων μου.
Αυτό ήταν.!!!Χοροπήδαγα (κυριολεκτικά) απ τη χαρά μου.Επίσης ο δάσκαλος μου είπε ότι μόλις βρώ τις θέσεις μου και προχωρήσω ακόμη και στην ibanez δεν θα έχω πρόβλημα.Θα την σουτάρω όμως την κιθάρα (παρ ότι σχεδόν άθικτη) διότι όταν την αγόρασα δεν άκουσα τον εαυτό μου αλλά τις παροτρύνσεις φίλου κιθαρίστα.Ο εαυτός μου έλεγε fender και ξανά fender όχι γιατί ήξερα να παίξω αλλά γιατί αυτή η κιθάρα "με έφτιαχνε".Αυτό όμως είναι άλλο θέμα.
Η ουσία είναι η βλακεία που με δέρνει διότι                                                                                                                                               1.Ρε πανίβλακα στο σπίτι σου την είχες δεν δοκίμαζες?                                                                                                                                   2.Τον δάσκαλο του γιού σου τον βλέπεις 2 χρόνια τώρα, δεν μπορούσες να του μιλήσεις?
3.Περίμενες απ το διαδίκτυο να σε ξυπνήσουν?
Άβυσσος η ψυχή του ανθρώπου.!!!
Δεν  πειράζει όμως τέλος καλό όλα καλά διότι
1.Θα κερδίσω κάποιους διαδικτυακούς φίλους
2.Ο δάσκαλος μου είπε να ακολουθώ τα μαθήματα του μικρού και να πηγαίνω να με καθοδηγεί
Φίλοι μου και πάλι σας ευχαριστώ
Θ ανοίξω καινούριο πόστ γιατί θέλω να συγκεντρώσω πληροφορίες για την fender.
« Τελευταία τροποποίηση: 01/04/14, 21:57 από takis kampadis »
"Όποιος φοβάται πέφτει και .........κοιμάται"

Αποσυνδεδεμένος Καθόδιος (φλουτσ)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1573
  • Φύλο: Άντρας
  • άιντε άιντε....!
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Σάτυροι
Απ: Γεράκος με το συμπάθειο.!
« Απάντηση #12 στις: 01/04/14, 22:22 »
Βασικός κανόνας: Πρίν αγοράσουμε μία κιθάρα τη δοκιμάζουμε για να δούμε πως μας "κάθεται" στο χέρι.
Το μπέρδεμα λύθηκε και αυτό είναι που μετράει! Καλές πενιές!
To πόδι μου το αγαπώ
γι αυτό και το κουνάω
και μου είναι χρήσιμο πολύ
όταν περπατάω...

KEEP WALKING

Αποσυνδεδεμένος adr1anos

  • Συναλλαγές: (2)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 4476
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάρα πολλές ιδέες, πολύ λίγος χρόνος..
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • My LinkedIN Profile
Απ: Γεράκος με το συμπάθειο.!
« Απάντηση #13 στις: 02/04/14, 01:09 »
.. μου διόρθωσε ελαφρώς την θέση των δακτύλων μου.
Αυτό ήταν.!!!Χοροπήδαγα (κυριολεκτικά) απ τη χαρά μου.
Ήθελα από προχθές να σου το γράψω, ότι το πιθανότερο αίτιο για τα προβλήματα σου είναι η λάθος τοποθέτηση, διότι έχουμε δεί επανειλλημένα ανθρώπους με λουκάνικα φρανκφούρτης αντί για δάκτυλα να παίζουν παπάδες, οπότε είναι σίγουρο ότι με λίγη καλή καθοδήγηση θα βρείς γρήγορα την άκρη, ανεξαρτήτως μεγεθών και κιθάρας.
Απλά άνοιξε τα φτερά σου!.. Τα υπόλοιπα θα έρθουν μόνα τους.



→ ΕΥΡΕΤΗΡΙΟ DIY Άρθρων μου στο Kithara.gr 

Αποσυνδεδεμένος bozosd

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 65
  • Φύλο: Άντρας
  • Δημήτρης
    • Προφίλ
Απ: Γεράκος με το συμπάθειο.!
« Απάντηση #14 στις: 02/04/14, 02:19 »
Μπράβο,αυτά είναι.
Καλή δύναμη και καλή πρακτική.

υ.γ Έχουμε πολλά κοινά στοιχεία... :)
Όσο ζεις,μαθαίνεις...

Αποσυνδεδεμένος pan0ss

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 25
    • Προφίλ
Απ: Γεράκος με το συμπάθειο.!
« Απάντηση #15 στις: 02/04/14, 10:16 »
καλη αρχη τοτε !!!  :D   :D

Αποσυνδεδεμένος takis kampadis

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 47
  • Φύλο: Άντρας
  • Ταξίδι με προορισμό, δεν είναι ταξίδι.
    • Προφίλ
Απ: Γεράκος με το συμπάθειο.!
« Απάντηση #16 στις: 04/04/14, 08:51 »
Ευχαριστώ άπαντες.!!!!
Έχω ανοίξει πόστ με θέμα...τι άλλο FENDER.!
"Όποιος φοβάται πέφτει και .........κοιμάται"

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
0 Απαντήσεις
30513 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31/03/14, 08:33
από Βραζίλης