Αποστολέας Θέμα: Γλυκος ηχος, καθαρός, για εξάσκηση στο σπίτι  (Αναγνώστηκε 4098 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος PanouleXxX

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 165
  • Λατρεύω το Το Στέκι των Κιθαρωδών!
    • Προφίλ
Roland Cube 20X / 30 / 60  πιστεω οτι είναι αρκετα καλός. Δεν ξερω όμως αν αξίζει καποιος άλλος, ανεξαρτήτος τιμης, λαμπας ή οχι.
Δηλαδη αν θελω να παιξω κλασσικο ροκ, metal, instrumental, καθαρο καναλι, εχω πολλες επιλογες και απο οτι ακουω στο YouTube ειναι αρκετα μα πολυ αρκετα αξιολογες. Αυτην την στιγμή εχω εναν Line 6 Spider και μπορω να πω με το χερι στην καρδια και 100% οτι ειναι για τον πούτσο όλα τα καναλια του πλιν του Insane. Τα Clean/Crunch/Metal ειναι σκατά! Ελπίζω ο Roland να μην εχει καμια σχεση με αυτα. Οσοι τον εχετε, πειτε την γνώμη σας, αλλα και αλλοι μιληστε ελευθερα για αλλα μοντελα. Κουβεντουλα χαλαρη, και ολο και κατι θα προκυψει.
« Τελευταία τροποποίηση: 21/04/08, 01:07 από PanouleXxX »

Αποσυνδεδεμένος blackie

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1050
  • Φύλο: Άντρας
  • Take me down, I'm coming home, arena of pleasures
    • Προφίλ
Eμενα παντως το πρασινι και κοκκινο μεταλ του λαιν6 αποτελεσε οδηγο για τις μετεπειτα επιλογες-αγορες μου...
Για το ρολαντ ας απαντησουν οι αρμοδιοι...

Αποσυνδεδεμένος hammer

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 114
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
χαιρετε,ποσα χρηματα μπορεις να διαθεσεις φιλε?ο roland cube ειναι κατα πολυ ανωτερος του line6 spider,εχει ενας φιλος τον 60αρι και ειναι παρα πολυ καλος ειδικα για metal.
« Τελευταία τροποποίηση: 21/04/08, 15:36 από hammer »
immortal

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
VOX valvetronix!! 8) Τον roland δεν τον έχω ακούσει για να σου πω, πάντως έχω ακούσει τα καλύτερα...

Και ναι, ο spider είναι όντως γτπ!! :P

Αποσυνδεδεμένος PanouleXxX

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 165
  • Λατρεύω το Το Στέκι των Κιθαρωδών!
    • Προφίλ
ο Spideri αξιζει πανω απο 75Watt στα οποια υπαρχουν αυτα τ ακοκκινα και τ απρασινα που αναφερει ο blackie. Εκει ναι γουσταρεις. Χρηματα, πιστευω μέχρι 500Ευρώ, μιλαω απλα και μονο για το σπιτι, για να παιζω και να γουσταρω μοναχος μου. Δεν με ενδιαφερουν gigs και τρελοι ηχοι. Απλα πραγματα, Lynyard Skynarad και Metallica. Γινεται ο συνδιασμος ;

Αποσυνδεδεμένος hammer

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 114
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
εφοσον θες εναν ενισχυτη για το σπιτι(που ανετα σε καλυπτει και σε προβα)παρε εναν λαμπατο 15W π.χ. laney lc-vc 15r μαζι με ενα πεταλακι OD και θα μπορεις να παιζεις απο blues μεχρι metal και εισαι αρχοντας.
« Τελευταία τροποποίηση: 22/04/08, 13:16 από hammer »
immortal

Αποσυνδεδεμένος if_it_is?

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 211
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
οι cube της roland είναι πολύ καλοί για το σπίτι και όχι μόνο..με τον 30 και 60 βγάζεις άνετα πρόβες και σε Live με ένα μικρόφωνο είσαι κύριος!! και καλύπτει πολλά στυλ και όλα πετυχημένα..

Το μεγάλο του προτέρημα για μένα είναι τα καθαρά του που συνεργάζονται απίστευτα με πετάλια κτλ σε αντίθεση με τον vox που έχει πρόβλημα σ αυτό, αν και κατά τ άλλα είναι κι αυτός πολύ καλός! ;)

Αποσυνδεδεμένος Pandemonium

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 141
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Εγω προσφατα πηρα τον Laney LC15R 15w και ειμαι απολυτα ικανοποιημενος,πανω απο το 5 δε τον ανοιγω,το βρωμικο ειναι μετριο αλλα καθαρο αψογο!!!με ενα Pod 2 κανει παπαδες!!
I'm to old for this nuts...!

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
2 Απαντήσεις
4324 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/06/02, 17:05
από metalman
5 Απαντήσεις
4312 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/07/03, 12:33
από Καρχαρίας
15 Απαντήσεις
20709 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/07/07, 21:41
από sakisarabatzis
16 Απαντήσεις
4895 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/09/06, 15:50
από Iroukos
2 Απαντήσεις
12644 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/09/08, 02:48
από themos
12 Απαντήσεις
8498 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/11/12, 13:50
από Μάνος Καμπούρης (m.k.)
3 Απαντήσεις
4697 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/12/12, 17:28
από cbk
0 Απαντήσεις
5621 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/12/12, 14:29
από Απόλλων
5 Απαντήσεις
7508 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/01/14, 17:18
από modfori
0 Απαντήσεις
819 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/11/22, 19:24
από Ioannis Anastassakis