Αποστολέας Θέμα: Brit Pop Songs  (Αναγνώστηκε 8039 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Jizzzm

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 159
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Brit Pop Songs
« στις: 06/10/07, 23:09 »
Μήπως μπορεί κανείς να μου πει κανένα τραγουδάκι Brit Pop του στυλ Arctic Monkys - When The Sun Goes Down , Mr. Brightside - The Killers, I Predict A Riot - Kaiser Chiefs? Το πρόβλημα είναι βασικά, οτι χρειάζομαι καπου στα 30 τραγούδια για live που θα κρατήσει 3 ωρες χωρίς support :s Pleaz Help!!

Αποσυνδεδεμένος sotoman

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 400
  • Φύλο: Άντρας
  • just like Sister Ray said
    • Προφίλ
Απ: Brit Pop Songs
« Απάντηση #1 στις: 07/10/07, 00:17 »
με το britpop μου έρχεται στο μυαλό μου το wonderwall απο oasis και το parklife απο blur
ως και σε μένα, σε μένα ακόμα που σας ιστορώ
αντισταθείτε.

Αποσυνδεδεμένος Moonchild_

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 984
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Brit Pop Songs
« Απάντηση #2 στις: 07/10/07, 00:34 »
merika palia (90's) :
Seahorses - Love Is the Law
Oasis - Wonderwall  (slow)
Blur - There's No Other Way
Dodgy - So let me go far
Stone Roses - Love Spreads
Elastica - Waking Up
Super Furry Animals  - Rings Around the World
Echobelly - Worms and Angels  (slow)
Supergrass - Caught by the fuzz
Suede - New Generation
The Wannadies - You and me

Αποσυνδεδεμένος pisces

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Brit Pop Songs
« Απάντηση #3 στις: 07/10/07, 20:54 »
ίσως σε διευκολύνω με μερικές μπάντες του στύλ που ψάχνεις, τράγουδια επιλέγεις εσύ...


The Strokes
The Libertines
Interpool
The Kooks
Keane
Supergrass
Happy Mondays
The Verve
The Smiths
Pulp
The Stone Roses

Αποσυνδεδεμένος YouknowIknow

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 37
  • im a talented artist but my hearts not in it
    • Προφίλ
Απ: Brit Pop Songs
« Απάντηση #4 στις: 07/10/07, 21:10 »
Franz ferdinand (Take me out,This fire)
The cribs        (Mens needs)
Hard fi     (Hard to beat)
Babyshambles    (Albion,Pipedown,Fuck forever)
Dirty pretty things    (Bang bang youre dead)
Good shoes    (All in my head)
Mumm-ra     (Out of the question,shes got you high)
The view     (Same jeans,wasted little djs,face for the radio,The don)
Ash        (Burn baby burn,Shining light,Envy)
Feeder    (Buck rogers)
The horrors    (Sheena is a parasite)
Coldplay     (Yellow,Dont panic)
The Automatic   (Monster)
The von bondies (Cmon cmon)

Αυτα μου ερχονται στο μυαλλο τωρα!
Που και ποτε θα παιξετε?
Im a talented artist but my hearts not in it no more...Im a good shag but i find nobody fit...and i play in a band but ive got no talent...and i spit and i drawl but i just dont change a thing

Αποσυνδεδεμένος Jizzzm

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 159
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Brit Pop Songs
« Απάντηση #5 στις: 09/10/07, 18:19 »
Στο Καθ' οδόν στο Κωλονάκι οδός: Σίνα 50 κοντά στην Νομική Σχολή και στην Ελληνοαμερικάνικη ένωση...

Αποσυνδεδεμένος Jizzzm

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 159
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Brit Pop Songs
« Απάντηση #6 στις: 09/10/07, 18:21 »
Σε 4-5 βδομάδες για να προλάβουμε να ετοιμαστούμε...Αν δεν προλάβουμε, μαλλον, θα το καθυστερίσουμε λιγο...Οχι πολύ ομως..Καμια βδομάδα...

Αποσυνδεδεμένος YouknowIknow

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 37
  • im a talented artist but my hearts not in it
    • Προφίλ
Απ: Brit Pop Songs
« Απάντηση #7 στις: 09/10/07, 21:50 »
Οταν κανονισετε μην ξεχασεις να μου στειλεις p.m. θα ερθω σιγουρα μιας και ειμαι κοντα και ειναι ακριβως η μουσικη που ακουω! Μην το ξεχασεις!!!! ;D
Im a talented artist but my hearts not in it no more...Im a good shag but i find nobody fit...and i play in a band but ive got no talent...and i spit and i drawl but i just dont change a thing

Αποσυνδεδεμένος Jizzzm

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 159
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Brit Pop Songs
« Απάντηση #8 στις: 09/10/07, 22:57 »
ok! ;) Επίσης, παίζει να παίξουμε και παλιό rock όπως Doors ktl...

Αποσυνδεδεμένος YouknowIknow

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 37
  • im a talented artist but my hearts not in it
    • Προφίλ
Απ: Brit Pop Songs
« Απάντηση #9 στις: 11/10/07, 15:55 »
 ;)
Im a talented artist but my hearts not in it no more...Im a good shag but i find nobody fit...and i play in a band but ive got no talent...and i spit and i drawl but i just dont change a thing

Αποσυνδεδεμένος Moonchild_

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 984
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Brit Pop Songs
« Απάντηση #10 στις: 11/10/07, 16:00 »
ίσως σε διευκολύνω με μερικές μπάντες του στύλ που ψάχνεις, τράγουδια επιλέγεις εσύ...

Interpool
Interpool?  :P Μήπως ενοείς τους Interpol? Αυτοί όμως είναι Αμερικάνικο γκρουπ... :-\

Αποσυνδεδεμένος Fteo

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1423
  • Φύλο: Άντρας
  • If it's too loud, you are too old!
    • Προφίλ
    • The Thermoshredders
Απ: Brit Pop Songs
« Απάντηση #11 στις: 11/10/07, 16:21 »
Ακομα, κατι απο Klaxons ισως? (It's not over yet, Golden skans)

Αποσυνδεδεμένος YouknowIknow

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 37
  • im a talented artist but my hearts not in it
    • Προφίλ
Απ: Brit Pop Songs
« Απάντηση #12 στις: 11/10/07, 16:30 »
Και οι Killers αμερικανοι ειναι
Im a talented artist but my hearts not in it no more...Im a good shag but i find nobody fit...and i play in a band but ive got no talent...and i spit and i drawl but i just dont change a thing

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Brit Pop Songs
« Απάντηση #13 στις: 11/10/07, 21:19 »
Κοίτα κι από Kaiser Chiefs, νομίζω κολλάνε!!

Αποσυνδεδεμένος Arg0

  • The Downstroker
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3257
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι συναυλιάς... τι να κάνουμε?
    • Προφίλ
Απ: Brit Pop Songs
« Απάντηση #14 στις: 11/10/07, 21:29 »
Ρίξε και μία ματιά κατα The Frattelis μεριά... Ροκάρουν λίγο αλλά είναι ακόμα pop...
If we are here not to do
What you and I wanna do
And go forever crazy with it
Why the hell are we even here?

Αποσυνδεδεμένος bairn of mosul

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 634
  • Φύλο: Άντρας
  • pisteveis afto p theleis na pisteveis
    • Προφίλ
    • myspace
Απ: Brit Pop Songs
« Απάντηση #15 στις: 11/10/07, 22:43 »
Μήπως μπορεί κανείς να μου πει κανένα τραγουδάκι Brit Pop του στυλ Arctic Monkys - When The Sun Goes Down , Mr. Brightside - The Killers, I Predict A Riot - Kaiser Chiefs? Το πρόβλημα είναι βασικά, οτι χρειάζομαι καπου στα 30 τραγούδια για live που θα κρατήσει 3 ωρες χωρίς support :s Pleaz Help!!
μαλλον δεν εχεις ιδεα τι ειναι το μπριτποπ οπως και οι περισσοτεροι π σου δωσανε συμβουλες.
κοιτα αυτα που γραφεις και σου γραψανε ειναι Indie.αν πραγματι θες να κανεις kati se indie οκ σε διαφωτισανε,αν θες μπριτποπ τοτε κοιταξε τα εξης:The Boo Radleys,Blur,Oasis,The Tears,Suede,Manic Street Preachers,Elastica,Pulp,The Verve

μπαντες τυπου φρατελις,μανκις,καισερ τσιφς,κιλερς ειναι αστειο να λεγονται britpop,αλλωστε το britpop εχει πεθανει στις μερες μας ή εχει αντικατασταθει απο το indie pop.

libertines(!!!!),strokes(!!!!),smiths(!!!!),stone roses einai kati entelws allo apo britpop(oute kan influenced).episis pws einai dynaton na paizoun BRITpop amerikanikes mpantes?????
« Τελευταία τροποποίηση: 11/10/07, 22:57 από leytonstone »
otan oi alloi prospathoysan na paiksoyn mousikh oi P!nk Floyd aplws to ekanan

Αποσυνδεδεμένος Jizzzm

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 159
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Brit Pop Songs
« Απάντηση #16 στις: 11/10/07, 23:04 »
σε ευχαριστώ για την διεφκρίνιση! Αρκετά κατατοπιστικός πιστεύω! Δυστυχώς, ξεμείναμε απο drummer και το live αναβάλεται :(

Αποσυνδεδεμένος Jizzzm

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 159
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Brit Pop Songs
« Απάντηση #17 στις: 11/10/07, 23:19 »
θα πραγματοποιηθει κοντα στα χριστούγενα...

Αποσυνδεδεμένος schizm

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1277
    • Προφίλ
Απ: Brit Pop Songs
« Απάντηση #18 στις: 12/10/07, 01:05 »
μαλλον δεν εχεις ιδεα τι ειναι το μπριτποπ οπως και οι περισσοτεροι π σου δωσανε συμβουλες.
κοιτα αυτα που γραφεις και σου γραψανε ειναι Indie.αν πραγματι θες να κανεις kati se indie οκ σε διαφωτισανε,αν θες μπριτποπ τοτε κοιταξε τα εξης:The Boo Radleys,Blur,Oasis,The Tears,Suede,Manic Street Preachers,Elastica,Pulp,The Verve

Ο όρος indie πρέπει να είναι από τους πλέον ξεχειλωμένους που υπάρχουν. Μολονότι υποτίθεται πως θα έπρεπε να εκφράζει τις μπάντες που δηλώνουν και είναι ανεξάρτητες, ήδη από τα μέσα του '80 οριοθέτησε το μουσικό ιδίωμα που μεταλλάχθηκε σε tweepop και ανέδειξε τη Sarah Records σε πρωτοστάτη.

Το Britpop χρονικά παίζει ανάμεσα στο 1993 και στα τέλη των 90's, αλλά αυτό δε σημαίνει πως μια μπάντα δεν μπορεί να παραπέμπει στο ηχόχρωμα που προέκυψε εκείνη την εποχή.

Παράθεση
libertines(!!!!),strokes(!!!!),smiths(!!!!),stone roses einai kati entelws allo apo britpop(oute kan influenced).

Οι Stone Roses είτε αποτελούν επιρροή της britpop σκηνής και μάλιστα σημαντικότατη, είτε συγκαταλέγονται άμεσα σε αυτή μέσα από το Second Coming. Μπορείς να το διαπιστώσεις κάνοντας μια επίσκεψη σε ένα οποιοδήποτε σχετικό site (Allmusic, Wikipedia κοκ). Άλλωστε το "I Wanna Be Adored" σημάδεψε μια ολόκληρη γενιά, όπως και όλη η σκηνή του Madchester, ο προάγγελος κι η απαρχή συνάμα της britpop. Οι δε Smiths υπήρξαν η βάση της britpop κουλτούρας.

Παράθεση
episis pws einai dynaton na paizoun BRITpop amerikanikes mpantes?????

Όσο δυνατό είναι να παίζουν indie pop/rock μπάντες που ανήκουν στην EMI ή στη Universal και τη Sony. Αν σταθούμε απλώς στο όνομα κι όχι στο τι επιλέχθηκε να εκφράζει, τα μισά μουσικά ιδιώματα θα έπρεπε να θεωρούνται εκ προοιμίου άκυρα.

Αποσυνδεδεμένος bairn of mosul

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 634
  • Φύλο: Άντρας
  • pisteveis afto p theleis na pisteveis
    • Προφίλ
    • myspace
Απ: Brit Pop Songs
« Απάντηση #19 στις: 12/10/07, 12:37 »
σχισμ το 'παραπεμπει' ειναι αλλο απο το 'ειναι'.
σε ενα γενικοτερο πλαισιο ολα τα ειδη της ροκ σχετιζονται μεταξυ τους οκ.αλλα αλλο britpop και αλλο madchester kai alternative.το γεγονος οτι οι γκαλαχερ ητανε φαν των στον ροουσιζ δεν σημαινει οτι η μουσικη τους ειναι συνεχεια του madchester.επηρεαστηκαν σε ενα βαθμο οπως επηρεαστηκαν και απο αλλα ειδη της ροκ για να φτιαξουν το britpop.
to britpop gia mena einai ενα κυμα με πρωτους και καλυτερους τους μπλερ και τους οασις που συνοδευτηκε και απο μερικες μπαντες τα χρονια εκεινα.τωρα πια ειναι αστειο να λεγεται μια μπαντα μπριτποπ.για μενα εχει πεθανει.επισης μιλας για τους σμιθς σαν να ανοιξαν το δρομο των οασις,ελεος!!!!!οι σμιθς κανανε κατι αλλο,οι οασις εγκαινιασανε κατι αλλο,αν νομιζεις οτι ειχανε οι σμιθς την κουλτουρα μιας μεταγενεστερης υποδεεστερης μπαντας οκ,αποψη σου.
βασικα η διαφορα μας πιστευω ειναι οτι το μπριτποπ για σενα ειναι κατι πιο εκτενες στην μουσικη σκηνη.για μενα ειναι κατι πιο συγκεκριμενο.το γεγονος δλδ οτι επηρεασε καποιες μπαντες(οχι αυτες που αναφερθηκαν) σε ενα βαθμο το παραδεχομαι,αλλα υπαρχουν και αλλα ειδη μουσικης,δεν ειναι ολα 'παιδια' της μπριτποπ.



Παράθεση
episis pws einai dynaton na paizoun BRITpop amerikanikes mpantes?????

Όσο δυνατό είναι να παίζουν indie pop/rock μπάντες που ανήκουν στην EMI ή στη Universal και τη Sony. Αν σταθούμε απλώς στο όνομα κι όχι στο τι επιλέχθηκε να εκφράζει, τα μισά μουσικά ιδιώματα θα έπρεπε να θεωρούνται εκ προοιμίου άκυρα.
εχεις δικιο σε αυτο,το ιντι ξεκινησε σαν η μουσικη των ανεξαρτητων εταιριων αλλα τωρα πια ειναι κυμα,μοδα,ταση και σε οποια εταιρια και αν εισαι αν αυτο π παιζεις μοιαζει με το ιντι λεγεσαι και εσυ ιντι.
στο σημειο ομως να λεγονται britpop αμερικανικες μπαντες κατι παει στραβα.ειναι η μοναδικη φορα που το ειδα σε αυτο το θεμα,πουθενα δεν το χω ξαναπετυχει!!!
otan oi alloi prospathoysan na paiksoyn mousikh oi P!nk Floyd aplws to ekanan

Αποσυνδεδεμένος schizm

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1277
    • Προφίλ
Απ: Brit Pop Songs
« Απάντηση #20 στις: 12/10/07, 14:13 »
σε ενα γενικοτερο πλαισιο ολα τα ειδη της ροκ σχετιζονται μεταξυ τους οκ.αλλα αλλο britpop και αλλο madchester kai alternative.το γεγονος οτι οι γκαλαχερ ητανε φαν των στον ροουσιζ δεν σημαινει οτι η μουσικη τους ειναι συνεχεια του madchester.επηρεαστηκαν σε ενα βαθμο οπως επηρεαστηκαν και απο αλλα ειδη της ροκ για να φτιαξουν το britpop.

...επισης μιλας για τους σμιθς σαν να ανοιξαν το δρομο των οασις,ελεος!!!!!οι σμιθς κανανε κατι αλλο,οι οασις εγκαινιασανε κατι αλλο,αν νομιζεις οτι ειχανε οι σμιθς την κουλτουρα μιας μεταγενεστερης υποδεεστερης μπαντας οκ,αποψη σου.

Δεν τα ταύτισα ποτέ ως είδη. Ας μην παραγνωρίζουμε πως το britpop υπήρξε η φυσική εξέλιξη άλλων πραγμάτων και δεν μπορούμε να μιλάμε για παρθενογέννεση. Προφανώς κι οι Blur & Oasis δεν ξύπνησαν μια μέρα κι αποφάσισαν να προωθήσουν έναν νέο ήχο...πόσω μάλλον όταν αυτός ο "νέος" ήχος έχει εξαιρετική συγγένεια και συνάφεια με εκείνον των προαναφερθέντων συγκροτημάτων. Άλλωστε δεν είναι απλώς δική μου άποψη πως τόσο οι Smiths, όσο κι οι Stone Roses επηρέασαν άμεσα τους εν λόγω καλλιτέχνες...θα το ανακαλύψεις σε οποιαδήποτε ιστορική καταγραφή του ιδιώματος σε πλείστες όσες πηγές. Αυτό που κινητοποίησε τον Liam Gallagher να πιάσει την κιθάρα του, ήταν μια συναυλία των Smiths που παρακολούθησε...σε αυτή δε την ηλικία, έχουμε την τάση να μιμούμαστε τα πρότυπά μας. Ο ήχος των Smiths δε θα μπορούσε να λείπει από αυτή τη φουρνιά.

Παράθεση
to britpop gia mena einai ενα κυμα με πρωτους και καλυτερους τους μπλερ και τους οασις που συνοδευτηκε και απο μερικες μπαντες τα χρονια εκεινα.τωρα πια ειναι αστειο να λεγεται μια μπαντα μπριτποπ.για μενα εχει πεθανει.

Ενδεχομένως. Σε αυτές τις περιπώσεις ο καθένας το βιώνει από την οπτική του. Ας πούμε, φυσικά και δεν μπορούμε να μιλάμε για "κλασική" μουσική τη σήμερον ημέρα, από τη στιγμή που χρονικά χαρακτηρίζει μια άλλη εποχή. Το χρησιμοποιούμε όμως τον όρο, χωρίς κανέναν ενδοιασμό, ακριβώς γιατί τα μουσικά χαρακτηρίστικά ταιριάζουν κι εφαρμόζουν στα τότε πρότυπα. Δεν είναι λοιπόν τραγικό να υπενθυμίσεις πως κάτι παραπέμπει στον ήχο που εκφράστηκε από την britpop σκηνή.

Παράθεση
εχεις δικιο σε αυτο,το ιντι ξεκινησε σαν η μουσικη των ανεξαρτητων εταιριων αλλα τωρα πια ειναι κυμα,μοδα,ταση και σε οποια εταιρια και αν εισαι αν αυτο π παιζεις μοιαζει με το ιντι λεγεσαι και εσυ ιντι.
στο σημειο ομως να λεγονται britpop αμερικανικες μπαντες κατι παει στραβα.ειναι η μοναδικη φορα που το ειδα σε αυτο το θεμα,πουθενα δεν το χω ξαναπετυχει!!!

Είναι αδόκιμος όρος, όταν τον ερμηνεύσεις κυριολεκτικά. Μπορείς απλώς να τον επικαλεστείς, για να προσδιορίσεις το ηχόχρωμα μιας μπάντας. Τίποτα περισσότερο από αυτό. Μόνο και μόνο επειδή υπάρχει το "brit" μέσα στο όνομα, δε σημαίνει πως τα πάντα πρέπει να διαθέτουν μια τοπική απόχρωση. Θα ήταν εξίσου αστείο να πετάμε κάτω από την ταμπέλα "emo" οτιδήποτε διαθέτει "συναίσθημα".

Αποσυνδεδεμένος YouknowIknow

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 37
  • im a talented artist but my hearts not in it
    • Προφίλ
Απ: Brit Pop Songs
« Απάντηση #21 στις: 12/10/07, 14:19 »
Φιλε leytonstone εχεις ενα δικιο στο οτι οι παραπανω μπαντες που και εγω προτεινα δεν ειναι καθαρα Brit pop.Ομως το παιδι ζητησε κατι στο υφος των Kaiser chiefs και των Arctic και αντι να κατσω να του κανω κυρηγμα απλα του εδωσα πληροφοριες για αυτο που ζηταγε...Πραγματικα δεν ειμαι καθολου ασχετος με την Brit pop σκηνη οπως λες.(Ελπιζω να μην συμπεριλαμβανομαι κι εγω στους "περισσοτερους που απαντησανε")

Ομως μπαντες οπως οι kaiser,libertines,kooks και παει λεγοντας ειναι κατα καποιο τροπο η εξελιξη της Brit pop.
Σε αυτο δεν χωραει αμφιβολια...Επισης αν δεν υπηρχαν οι Stone roses δεν θα υπηρχαν κατα 80% και οι oasis οπως τους ξερουμε σημερα...
Επισης τι ειναι Indie πλεον? μπορεις να πεις indie τωρα πια απο τους libertines μεχρι τους klaxons και τους gossip....ειναι οπως ηταν το punk στα 70s που αρχισε ως αντιδραση και εγινε μοδα...

τελος δεν πιστευω σε καμια περιπτωση πως η brit pop πεθανε γιατι την στιγμη που μιλαμε οι oasis μεσουρανουν και ειναι το μεγαλυτερο γκρουπ στην βρετανια (δεν εχουν παψει να ειναι το μεγαλυτερο συγκροτημα στην βρετανια απο τα 90s)και μολις κυκλοφορησανε νεο single και dvd και οι blur απο την αλλη ειναι στο studio και ηχογραφουν το νεο τους αλμπουμ...Επισης οι verve επανενωθηκαν οπως και αλλες μπαντες της τοτε εποχης και σιγουρα θα επιστρεψουν και αλλοι...
Im a talented artist but my hearts not in it no more...Im a good shag but i find nobody fit...and i play in a band but ive got no talent...and i spit and i drawl but i just dont change a thing

Αποσυνδεδεμένος bairn of mosul

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 634
  • Φύλο: Άντρας
  • pisteveis afto p theleis na pisteveis
    • Προφίλ
    • myspace
Απ: Brit Pop Songs
« Απάντηση #22 στις: 12/10/07, 18:41 »
σχισμ συμφωνω με αυτα που εγραψες


you know i know οκ δεν εισαι ασχετος αλλα ενταξει το εγραψα αυτο επειδη ειπωθηκαν αρκετες μπαντες πιο πανω που δεν ειναι britpop.και αποτι καταλαβα το παλικαρι θελει να κανει μια βραδια ινδιε,αλτερνατιβ,μπριτποπ και οχι κατι συγκεκριμενο.

σε αυτο που δε θα συμφωνησω μαζι σου ειναι στο οτι ζει ακομη το britpop και οτι οι oasis ειναι το μεγαλυτερο συγκροτημα στην βρετανια.επειδη την ψαχνω τη μουσικη πολυ στο νησι εχω να σου πω οτι αυτο που ακουγεται και θελουν ολοι ειναι ινδιε στυλ babyshambles,view,monkeys,kaiser chiefs.δε λεω εχουν ακομη μια απηχηση οι οασις και οι μπλερ αλλα αυτο π παιζουν τωρα λεγεται καπως αλλιως,δες το τελευταιο τους αλμπουμ http://en.wikipedia.org/wiki/Don%27t_Believe_the_Truth .δεν αναφερει πουθενα τπτ για μπριτποπ,ακομα και αυτοι που φτιαξανε το μπριτποπ τωρα πια εχουνε μπει σε αλλα καλουπια,της μοδας.το οτι επιστρεφουνε ολοι αυτοι που λες δεν σημαινει οτι αναβιωνει το britpop(to pethameno gia mena)
otan oi alloi prospathoysan na paiksoyn mousikh oi P!nk Floyd aplws to ekanan

Αποσυνδεδεμένος YouknowIknow

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 37
  • im a talented artist but my hearts not in it
    • Προφίλ
Απ: Brit Pop Songs
« Απάντηση #23 στις: 12/10/07, 20:38 »
Αυτο σχετικα με το ειδος της βραδιας το επιασα κι εγω γιαυτο δεν εμεινα πολυ στις ταμπελες....

Επισης επειδη και εγω παρακολουθω τις εξελιξεις στο "νησι" θελω να πω πως μπορει ο κοσμος να γουσταρει Indie φαση αλλα οταν κανουν κατι οι Oasis παραγκωνιζονται ολοι...Αυτοι περνουν τα εξωφυλα και αυτοι κανουν τα headline στα μεγαλυτερα φεστιβαλ (Οταν βεβαια δεχονται να παιξουν σε καποιο αφου και απο μονοι τους γεμιζουν σταδια)

Τελος για το brit pop δεν ειπα πως αναβιωνει μιας και δεν υποστηριξα πως πεθανε.Απλα δεν ειναι πια αυτο που ητανε καποτε...Τα μεγαλυτερα συγκροτηματα τις τοτε εποχης ομως ειναι πραγματικα και αδιαμφισβητητα τεραστια αυτη την στιγμη.και οτι πιανουν γινεται χρυσος(βλεπε damon albarn)Το οτι το wikipedia δεν γραφει οτι το προηγουμενο αλμπουμ των oasis δεν ειναι brit pop  δεν εχει να λεει,στην σελιδα για τους oasis brit pop λεει.
Im a talented artist but my hearts not in it no more...Im a good shag but i find nobody fit...and i play in a band but ive got no talent...and i spit and i drawl but i just dont change a thing

Αποσυνδεδεμένος Jizzzm

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 159
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Brit Pop Songs
« Απάντηση #24 στις: 02/11/07, 13:28 »
Ξανακανονιστηκε το live! 28 δεκεμωριου στο καθ'οδον;)

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
4 Απαντήσεις
2657 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/05/09, 04:23
από dimitriendri
14 Απαντήσεις
4100 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/03/09, 07:21
από armagedon
0 Απαντήσεις
1750 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/04/09, 19:53
από schizm
16 Απαντήσεις
4173 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/01/10, 10:00
από gkou
2 Απαντήσεις
1924 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/09/10, 22:57
από Fteo
6 Απαντήσεις
2601 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/12/10, 20:42
από master of puppets
0 Απαντήσεις
2097 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/04/11, 15:49
από diaolosh
30 Απαντήσεις
15301 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/10/13, 15:30
από noe13
1 Απαντήσεις
1859 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/02/12, 22:29
από velvetg
1 Απαντήσεις
6116 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/06/19, 13:11
από Tonyaphisak