Αποστολέας Θέμα: Rapid και αλλαγη ip  (Αναγνώστηκε 7175 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Moonchild_

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 984
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Rapid και αλλαγη ip
« στις: 12/02/08, 18:11 »
Εχω το rapget εναν download manager για το rapidshare.com (κι οχι μονο), με το οποιο δε χρειαζεται να γραφεις κωδικους. Το μονο κακο ειναι οτι πρεπει να αλλαζεις ip καθε φορα που ολοκληρωνεται ενα download. Υπαρχει καποιο προγραμμα που το κανει αυτο? Δηλαδη να αλλαζει την ip σου ανα 30 λεπτα πχ. ?

Αποσυνδεδεμένος schizm

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1277
    • Προφίλ
Απ: Rapid και αλλαγη ip
« Απάντηση #1 στις: 12/02/08, 18:42 »
Κανείς δε σου εξασφαλίζει πως θα αλλάξει η ip σου ντε και καλά, ακόμα κι αν περάσουν 30 λεπτά ή μπεις και ξαναμπείς 10 φορές. Αυτό το καθορίζει ο εκάστοτε provider σύμφωνα με τις δικές του περγ**ηνές. Θα σου συνιστούσα είτε να κάνεις υπομονή, είτε να ξεγνοιάσεις δίνοντας ένα σχετικά μικρό ποσό, για να απολαμβάνεις εγγυημένα 5GB δεδομένων την ημέρα. Εναλλακτικά υπάρχουν και τα torrents.

Αποσυνδεδεμένος Moonchild_

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 984
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Rapid και αλλαγη ip
« Απάντηση #2 στις: 12/02/08, 18:54 »
Να πω εδω, οτι εχω adsl με δυναμικο ip, και προς το παρον, αλλαζω ip , "λοκάροντας" το modem για 5''. Οταν το ξε-λοκαρω, η ip εχει αλλαξει.

Αποσυνδεδεμένος blackie

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1050
  • Φύλο: Άντρας
  • Take me down, I'm coming home, arena of pleasures
    • Προφίλ
Απ: Rapid και αλλαγη ip
« Απάντηση #3 στις: 12/02/08, 18:59 »
κλεισε το ρουτερ και ξανανοιξε το...

Αποσυνδεδεμένος Moonchild_

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 984
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Rapid και αλλαγη ip
« Απάντηση #4 στις: 12/02/08, 19:04 »
Υπαρχει ενα προγραμμα να το κανει για μενα? Για να μην ειμαι συνεχεια απο "πανω" απο το pc.

Αποσυνδεδεμένος Mistral

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 861
  • 7 se pairnei aristera, mhn to zorizeis...
    • Προφίλ
Απ: Rapid και αλλαγη ip
« Απάντηση #5 στις: 12/02/08, 19:42 »
Vampovorator όπως έχω παραθέσει κι εδώ, αυτό είναι το προγραμματάκι που είχα βρει εγώ...Κοίταξέ το...Δεν γνωρίζω αν υπάρχει κι άλλο καλύτερο...
Προσωπικά πάντως, απλά έχω ανοικτή τη σελίδα με τις ρυθμίσεις του router και όταν τελειώνει το download, τότε απλά clickarw disconnect kai pali connect (αν κλείσεις το router και το ξανανοίξεις κάνει παραπάνω χρόνο...)
Πώς να κατεβάζετε μέσω του Rapidshare

"Λοιπόν για τους τζαμπαντζήδες του rapidshare, υπάρχει ένα προγραμμάτακι που ονομάζεται USdownloader...
Αυτό που κάνει, είναι να του βάζεις τα αρχεία που θες να κατεβάσεις από το rapidshare,
κι αυτό όταν κατεβάζει το πρώτο, κάνει αυτόματα disconnect, διαβάζει επίσης τα γράμματα που βγάζει το rapidshare και συνεχίζει να κατεβάζει...
Το μόνο πρόβλημα είναι πως για να γίνουν τα παραπάνω, χρειάζεται να δώσεις τα στοιχεία της σύνδεσής σου, κάτι που προσωπικά το αποφεύγω προς το παρών, για λόγους ευνόητους..."

Απ'τους τυφώνες κι αν γλυτώσεις, στην στενομυαλιά των στεριανών, θε να πελαγώσεις

Αποσυνδεδεμένος bluechild

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 618
  • Φύλο: Άντρας
  • Peace
    • Προφίλ
    • bluechild
Απ: Rapid και αλλαγη ip
« Απάντηση #6 στις: 12/02/08, 23:01 »
Ρε παίδες, 7 ευρώ τον μήνα είναι το premium του rapidshare. Όσο κάνει να πιείτε έναν καφέ ή να νοικιάσετε τρία dvd. Αξίζει να ψάχνετε proxy και να κάνετε reset το modem κάθε τρεις και λίγο, ενώ μπορείτε με μια double play + rs premium να κατεβάζετε τα 4 parts του lost ταυτόχρονα με σύνολο γύρω στα 1000-1500 kbps = 2-3 λεπτά αναμονή ;

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: Rapid και αλλαγη ip
« Απάντηση #7 στις: 12/02/08, 23:14 »
Ρε παίδες, 7 ευρώ τον μήνα είναι το premium του rapidshare. Όσο κάνει να πιείτε έναν καφέ ή να νοικιάσετε τρία dvd. Αξίζει να ψάχνετε proxy και να κάνετε reset το modem κάθε τρεις και λίγο, ενώ μπορείτε με μια double play + rs premium να κατεβάζετε τα 4 parts του lost ταυτόχρονα με σύνολο γύρω στα 1000-1500 kbps = 2-3 λεπτά αναμονή ;
Αυτό που θα πω μπορεί να με κλείσει και μέσα στη φυλακή αλλά έχεις απόλυτο δίκιο.. Η συνδρομή στο rapidshare έχει πέσει εξευτελιστικά και αν το σκεφτείτε αγοράζοντας μία εξάμηνη συνδρομή (€ 30) με το πρώτο game που θα κατεβάσεις έχεις κάνει απόσβεση των χρημάτων (τόσο περίπου θα σου κόστιζε αν αγόραζες ενα παιχνίδι και τα υπόλοιπα games/appz/movies που κατεβάζεις είναι πλέον δωρεάν)..
Απλά να προσθέσουμε εδώ το moto "if you like it, buy it" για να είμαστε και καλυμμένοι  :D..

Αποσυνδεδεμένος Panos-Echidna

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 164
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Echidna Myspace
Απ: Rapid και αλλαγη ip
« Απάντηση #8 στις: 13/02/08, 15:44 »
Χαλαρά αξίζει ο premium. Ειδικά αν το πάρεις με 1-2 άτομα ακόμα (άσχετα που απαγορεύεται και καλά) είναι τζάμπα...

Αποσυνδεδεμένος Raz

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1051
  • Φύλο: Άντρας
  • I dont give a fuck if you hate me
    • Προφίλ
Απ: Rapid και αλλαγη ip
« Απάντηση #9 στις: 13/02/08, 16:31 »
Χαλαρά αξίζει ο premium. Ειδικά αν το πάρεις με 1-2 άτομα ακόμα (άσχετα που απαγορεύεται και καλά) είναι τζάμπα...
Άμα το πάρεις με 1-2 άτομα ακόμα είναι σίγουρο οτι λειτουργεί και από τα 2-3 PC ταυτόχρονα? Γιατι λέμε με κάτι φίλους μας αλλα δεν μπορούμε να το ελέγξουμε..

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: Rapid και αλλαγη ip
« Απάντηση #10 στις: 13/02/08, 16:49 »
Χαλαρά αξίζει ο premium. Ειδικά αν το πάρεις με 1-2 άτομα ακόμα (άσχετα που απαγορεύεται και καλά) είναι τζάμπα...
Άμα το πάρεις με 1-2 άτομα ακόμα είναι σίγουρο οτι λειτουργεί και από τα 2-3 PC ταυτόχρονα? Γιατι λέμε με κάτι φίλους μας αλλα δεν μπορούμε να το ελέγξουμε..
Παιδιά σαν συμβουλή παλιού στο rapidshare θα σας έλεγα να μην το δοκιμάσετε αυτό, γιατί οι τύποι δεν παίζουν.. Εμένα (χωρίς εντωμεταξύ να έχω κάνει απολύτως τίποτα το μεμπτό) μου έκοψαν τη σύνδεση λόγω fraud και καλά (multiple users of the same account), τους έστειλα email που τους πήρε ο διάολος και τελικά μου κάνανε δώρο και 15 μέρες γιατί ο server τους που τα τσεκάρει αυτά είχε ένα πρόβλημα..
Αν μπορείτε να συννενοήστε πότε θα κατεβάζει ο ένας και πότε ο άλλος (δηλαδή να μην κατεβάζετε και οι 2 ταυτόχρονα) έχει καλώς.. Αν και το θεωρώ απίθανο να υπάρχει απόλυτη συνεννόηση.. Η στραβή θα γίνει και τότε θα σας κόψουν τον λογαριασμό, no questions asked, που λέει και ο φίλος μας ο Θωμάς..  :D

Αποσυνδεδεμένος bluechild

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 618
  • Φύλο: Άντρας
  • Peace
    • Προφίλ
    • bluechild
Απ: Rapid και αλλαγη ip
« Απάντηση #11 στις: 13/02/08, 18:59 »
Αν κάποιος έχει μόνιμα τον υπολογιστή του ανοιχτό, στήστε έναν proxy server και κατεβάζετε όλοι μέσω αυτού. Στο rapidshare θα φαίνεται ότι κατεβάζει πάντα η ίδια ip.

Αποσυνδεδεμένος Panos-Echidna

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 164
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Echidna Myspace
Απ: Rapid και αλλαγη ip
« Απάντηση #12 στις: 15/02/08, 16:20 »
Εμείς 2 με 3 άτομα (λέω 2 με 3 γιατί ο 3ος δεν το χρησιμοποιεί σε πολύ συχνή βάση) εδώ και 5-6 μήνες δεν αντιμετωπίσαμε πρόβλημα πάντως... Δεν παίρνω βέβαια κανέναν στο λαιμό μου, απλώς λέω την εμπειρία μου!

Αποσυνδεδεμένος Moonchild_

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 984
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Rapid και αλλαγη ip
« Απάντηση #13 στις: 16/02/08, 16:04 »
Vampovorator όπως έχω παραθέσει κι εδώ, αυτό είναι το προγραμματάκι που είχα βρει εγώ...Κοίταξέ το...Δεν γνωρίζω αν υπάρχει κι άλλο καλύτερο...
Προσωπικά πάντως, απλά έχω ανοικτή τη σελίδα με τις ρυθμίσεις του router και όταν τελειώνει το download, τότε απλά clickarw disconnect kai pali connect (αν κλείσεις το router και το ξανανοίξεις κάνει παραπάνω χρόνο...)
Πώς να κατεβάζετε μέσω του Rapidshare

"Λοιπόν για τους τζαμπαντζήδες του rapidshare, υπάρχει ένα προγραμμάτακι που ονομάζεται USdownloader...
Αυτό που κάνει, είναι να του βάζεις τα αρχεία που θες να κατεβάσεις από το rapidshare,
κι αυτό όταν κατεβάζει το πρώτο, κάνει αυτόματα disconnect, διαβάζει επίσης τα γράμματα που βγάζει το rapidshare και συνεχίζει να κατεβάζει...
Το μόνο πρόβλημα είναι πως για να γίνουν τα παραπάνω, χρειάζεται να δώσεις τα στοιχεία της σύνδεσής σου, κάτι που προσωπικά το αποφεύγω προς το παρών, για λόγους ευνόητους..."


Κατεβασα το αρχειο USDownloader_SK.FullDir.26.6  αλλα αντιμετωπιζω προμπς.
1. Λεει οτι θελει ενα FineOCR.exe ... Του βαζω τι ABBY αλλα δεν το "βλεπει"    ???
2. Το plugin Reconnect (1.0B).exe ξερεις πως λειτουργει?

Αποσυνδεδεμένος Mistral

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 861
  • 7 se pairnei aristera, mhn to zorizeis...
    • Προφίλ
Απ: Rapid και αλλαγη ip
« Απάντηση #14 στις: 16/02/08, 22:22 »
@Vampo
Διάβασε εδώ και λογικά πρέπει να λυθούν όλες οι απορίες σου :)
http://blogthea.com/guide-rapidshare-t1318.html?s=1d3326cebaedebaeb4de5a6c4d91564b&

http://homepages.pathfinder.gr/tartoufo1973/arthra/usd.html

Τα εξηγούν αναλυτικά..
cu!
Απ'τους τυφώνες κι αν γλυτώσεις, στην στενομυαλιά των στεριανών, θε να πελαγώσεις

Αποσυνδεδεμένος pa...

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 705
  • Φύλο: Άντρας
  • ...παίζει να είμαι εγώ το μαύρο πρόβατο εδω μέσα..
    • Προφίλ
Rapidshare & ip
« Απάντηση #15 στις: 28/02/08, 13:36 »
Καλησπέρα παιδιά! Έχω ένα πρόβλημα και φαντάζομαι το έχουν κι άλλοι εκτός από μένα.. Κατεβάζοντας από το rapidshare αν δεν έχεις πάρει συνδρομή, δε σ' αφήνει να ξανακατεβάσεις για ένα χρονικό διάστημα..
Αναρωτιόμουν αν υπάρχει κάποιο πρόγραμμα ή κάποιο κόλπο τέλος πάντων που να μπορέσει να ξεγελάσει το rapidshare..! Να σας ενημερώσω ότι η ip μου είναι στατική ακόμα και όταν κλείσω το router. Ειλικρινά θα με βοηθήσει πάρα πολύ αν ξεπεράσω αυτό το θέμα.. Thanx!!
Recordings!! Make your demo..
Contact: artacrobat1@yahoo.gr

Αποσυνδεδεμένος Mistral

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 861
  • 7 se pairnei aristera, mhn to zorizeis...
    • Προφίλ
Απ: Rapidshare & ip
« Απάντηση #16 στις: 28/02/08, 14:01 »
pa... αν δεν έχεις dynamin ip τότε δύσκολα τα πράγματα από όσο γνωρίζω...
Δεν νομίζω να ξεγελιέται το rapidshare...Είχα δοκιμάσει παλαιότερα τα προγράμματα περί Αλλαγής IP αλλά δεν έκαναν τίποτα (ετσι ώστε να γλιτώσω τα disconnect)...
Η καλύτερη λύση αν κατεβάζεις συχνά είναι να πληρώσεις 8 ευρώ για 1 μήνα και να κάνεις δουλειά σου...Πλέον που όλα τα site δίνουν rapidshare links σε συμφέρει + το γεγονός πως κατεβάζεις με full speed ενώ σαν free user δεν ισχύει πάντα η full speed...
Αυτά...
cu
Απ'τους τυφώνες κι αν γλυτώσεις, στην στενομυαλιά των στεριανών, θε να πελαγώσεις

Αποσυνδεδεμένος Σωτήρης

  • Σαλονικιός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1061
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Rapidshare & ip
« Απάντηση #17 στις: 28/02/08, 18:52 »
όντως για rapidshare συμφέρει να πάρει κάποιος premiun λογαριασμό..
συμφέρει και ο χρόνος..54 ευρώ για ένα χρόνο με full όλα! :)

Αποσυνδεδεμένος pa...

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 705
  • Φύλο: Άντρας
  • ...παίζει να είμαι εγώ το μαύρο πρόβατο εδω μέσα..
    • Προφίλ
Απ: Rapidshare & ip
« Απάντηση #18 στις: 28/02/08, 20:52 »
Βασικά δεν είναι το οικονομικό το πρόβλημα, είναι ότι βαριόμουν να μπω στη διαδικασία προπληρωμένες κάρτες κτλ κτλ.. Anyway! Καλώς.. Thanx a lot!
Recordings!! Make your demo..
Contact: artacrobat1@yahoo.gr

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
34 Απαντήσεις
34387 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/06/09, 03:58
από jim.ni
19 Απαντήσεις
10249 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/08/04, 13:28
από Arg0
22 Απαντήσεις
8628 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/03/06, 21:23
από Controller.gr
105 Απαντήσεις
54811 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/10/07, 22:13
από kkmspm (φλουτσ)
10 Απαντήσεις
12019 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/01/06, 01:21
από Gabriel6th
1 Απαντήσεις
2976 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/11/06, 12:34
από gigantas
13 Απαντήσεις
14259 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/01/11, 14:43
από jackson
17 Απαντήσεις
8138 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/12/07, 19:28
από cyclo
11 Απαντήσεις
11653 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/01/08, 21:58
από don spiretos
21 Απαντήσεις
9406 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/02/08, 10:49
από teo_gp